Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Üdv!
Szerintetek egy gyors pendrive dobhat a Vistán (Ready Boost-ot kihasználva) ? CoreDuo T2450-2GHz és 2x1024MB ram mellett lehet beállítanék egy Corsair Flash Voyagert.

(#14852) kem válasza netmesterke (#14851) üzenetére


kem
addikt

Ki kell próbálni.
Én 4 pendrájvot próbáltam ki, és mindegyikre azt írta, hogy nem támogatja a boost cuccot.

Köszi!

(#14853) netmesterke válasza kem (#14852) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Én memkarit dugtam hozzá multkor...használta is az 1024 Megás microSD karimat, de egyszer csak azt vettem észre hogy már nem használja....nyilván nem látta értelmét....az 1GB nem nagy méret...meg egy memkari annyira nem gyors....a tesztek alapján ez a Corsair 15 MB/s körüli értékeket produkált 32kb-os file-méretnél, és 4 MB/s körüli értékeket 4 kb file méretnél írűs közben.... :))

(#14854) Bali27


Bali27
addikt

No kijött a Vlite 1.16, sp1 Slipstreammel.. Elég egyszerü az integrálás [link]

Sp2 nél megint ujra kell az egészet majd csinálni??? MOndjuk tetszik a gondolat hogy nem 12 giga a Vista hanem max 2.. De nem merem bevállalni.. MI van ha sp1 utái frissitéseknél gond lesz meg iylenek..

(#14855) mandras81 válasza Core2duo6600 (#14792) üzenetére


mandras81
senior tag

Az a gáz, hogy nem tudok törölni minden partíciót, mert a két 20 gigás rendszerpartíció mellett a harmadikon vannak a cuccaim.

Majd ma megpróbálom, hogy törlöm, és újra létrehozom a D-t (amire akarom tenni a Vistát) a telepítővel, hátha az segíteni fog, de úgy emlékszem, hogy próbáltam.

Tegnap este felmásoltam a vinyóra a dvd tartalmát, de sajnos ugyanez a "Windows is unable..." kezdetű szöveg jön be a partícióválasztásnál, ráadásul elb@asztam az MBR-t, úgyhogy most rendbe kéne rakni, viszont a telepítőben a Repair-re kattintva problémázik, és nem látja az xp-t...

Erre az MBR-es dologra valakinek van ötlete, mert egy hét alatt ez lenne kb. a hatodik xp reinstall, és őszintén szólva egy kicsit már unom... :W

(#14856) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Nagyon egyszerű volt telepíteni a Vistát és szerintem fele annyi idő alatt mint egy xp-t.(Ultimate SP1 64bit) a gép gyorsabb is lett:)

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#14857) Rusher


Rusher
őstag

Üdv.!

Segítséget szeretnék kérni...van egy olyan problémám, hogy wifi netem van...van két eszközöm(antenna) mindkettő tökéletesen működik vista alatt is kivéve azt az egy dolgot, hogy kb. olyan 2-3 percenként olyan mintha egy pillanatra megszakadna aztán megy tovább....namost ez pl. netezés közben nem annyira zavaró, de játék közben ez úgy néz ki, hogy lagol és kiesik 10másodperc legalább ami elég zavaró....namost xp-alatt ugyanaz nincs driver minden ugyanaz tehát valami vista okosság lehet...nem tudja valaki estleg mi okozhatja ezt és mivel orvosolható?
Előre is :R

(#14858) Haart


Haart
addikt

Vista alatt van már 5.1? csak azért kérdem mert vagy alaplapi hangkarit használok vagy audigy SE-t. Melyik legyen?

(#14859) bozont válasza Core2duo6600 (#14839) üzenetére


bozont
veterán

50 giga? :Y Mire kell az neki(ultimate 32bit)? Én egy 20at gondoltam még jó hogy eddig nem kezdtem az installálásba. Amúgy itthoni átlagos felhasználásra (net, játék, film stb) melyik vista a legoptimálisabb?

(#14860) Haart válasza bozont (#14859) üzenetére


Haart
addikt

Sztem home premium bőven elég arra.

(#14861) Kiskutya válasza bozont (#14859) üzenetére


Kiskutya
veterán

en is a home premiumot hasznalom es tokeletesen eleg!
az 50gigat en is ajanlanam foleg ha jatekra is kell hallottam olyan jarekrol talan a gears of war ami csak rendszer vinyora(particiora) hajlando telepiteni es akkor a 20giga nagyon keves lesz.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#14862) pinnacle válasza Haart (#14858) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Megy az 5.1, de egy kicsit én is szenvedek vele.Most már bejön a Speaker Settings, de ha jól láttom, nem ismeri fel a kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#14863) Core2duo6600 válasza Norbi.Sz (#14843) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én is ezt írtam, bár máshogy

(#14847) bim
A services-ek közül kikapcsolod a imapi burn -t valahogy így van írva.

(#14850) Pierre75
Még nem állítottam ilyesmit ebből következik, hogy marhaságot nem akarok mondani...

(#14855) mandras81
Ismerős a szitű, elöszrö én is 20 gigara tettem a vistat, de nem fértem el
Majd egy hdd váráslása segített, arra pakoltam át a dolgokat, hogy a korábbit megcsináljam, ne kérdezt, miért nem az új ujra tettem a rendszert, mert nem tudom... az még tán gyorsabb is.

(#14857) Rusher
Valahol van benne ilyen, hogy wlan automatikus beállítás, azt vagy ki, vagy bekapcsold
Továbbá a titkosítást is nézd meg, mert ha olyat állítasz be, amit nem támogat rendesen, akkor ilyesmi az eredmény, nekem pl a wep 2 es nem mukodott normálisan, holott mind a 2 tudta elvileg.

(#14858) Haart
Igen van, leginkább a lejátszó progiktól függ.
Szerintem az alaplapival jobban jársz.
Amióta beállítottam a media centert 5.1 re, feltettem a ffdsow, és frissitettem az ac3 filtert, azóta egyszercsak megszolalt a sima zene, ill. sima stereo filmeknél is a 2 hátsó és ha kellett akkor mély is
pontoaan nem tudom, hogy melyik program miatt alakult így
lehet gond is lesz akkor ha összeomlik a rendszer...

(#14859) bozont
Home Premium
50 giga soknak tünhet így első pillanatra, de ekkor lehet ide tenni a felhasználói progikat, letöltés is ide megy nálam (Böngészőből, torrent máshova)
Most amikor már lassan több is van feltelepítve mint amit akarok, 16-18 giga szabad helyem van, tehát még akár nagyobb progikat is lehetne feltenni.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#14864) bozont


bozont
veterán

Na akkor egyelőre csak egy kérdésem maradt, bár lehet kicsit off. Az amd oldalán nem találtam vistahoz sem drivert, sem pedig a dualcore optimizert. Csak XP-nél kellettek, itt már nincs szükség ezekre?

(#14865) Thrawn válasza bozont (#14864) üzenetére


Thrawn
félisten

Itt nincs rájuk szükség.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#14866) Rusher válasza Core2duo6600 (#14863) üzenetére


Rusher
őstag

Azt kipróbáltam, hogy a wlan automatikus beállítása kikapcsoltam, de akkor egész egyszerűen az történik, hogy elmegy a hálózat piros X azt kész...nem értem mondjuk, hogy miért, mert xp-alatt is volt olyan opció, hogy a vezeték nélküli hátlózatot a windows konfigurálja azt kikapcsoltam azt kész...sőt ha normális szoftver van automatice inaktív mind1...akkor ez mitől lehet? Működő driver van hozzá utilityvel együtt akkor miért állítja le a hálózatot ha kikapcsolom :F Amúgy meg lehet igazad van és a titkosítás kavar be WEP van...WPA-val próbáljam? Köszi:R

[ Szerkesztve ]

(#14867) Bali27 válasza pinnacle (#14862) üzenetére


Bali27
addikt

Vista alá ezekhez nem használható oes NOT support the following OEM / Retail models:
Host / software-based cards including Audigy LS / SE / Value, Audigy 2 SE, Live! 24-bit)

Amugy nekem tökéketes.. Teljes értékű Audigy driver.. Vista alatt van EAX tol kezdve 5.1 ig minden...[link]

(#14868) gyiku válasza bozont (#14864) üzenetére


gyiku
nagyúr

nekem el se indult :)

hüllő

(#14869) Core2duo6600 válasza Rusher (#14866) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Legelösször probaképpen, titkosítás nélkül ha úgy megy akkor próbáld meg egy másik fajtval

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#14870) Rusher válasza Core2duo6600 (#14869) üzenetére


Rusher
őstag

Ok köszi a tippet kipróbálom elkézelhető, hogy tényleg ez okozza ezt...nem is értem miért nem jutott ez eszembe... :)
És arra nincs ötleted véletlenül, hogy ha az automatikus beállításokat kikapcsolom miért szünik meg a hálózat? Vagy akkor kézzel kéne beállítani az ip-t stb..? Köszi

(#14871) k. válasza netmesterke (#14853) üzenetére


k.
őstag

Na irigyellek.Nekem 2 kártyával(1gb ram melett) sem engedte használi.Egy sony memory stick pro duo 2gb és 1 olcsobb takems-t(1gb) probáltam.A sony semmi extra a akems viszont egy megabrutál :) tempóju cucc és ennek ellenére nem engedi.Van 1 Sony microvault tiny(1gb) pendriveom azt viszont szépen használja.Csakhogy ugyérzem kissé kevés.A bootidő igy is simán 5 perc pedig odafigyelek a beállitásokra.Ramot egyenlőre nem tudok bele venni.

Kicsit off majd máshol is megkérdem de most ide is leirom:
Tud valaki olyn usb hubot amit PCMCIA foglalatba kell tenni?Notimba nagyon kellene.Mert ugye a sima usb-s hubok kábelen vannak nekem meg az kell hogy mindig a gépben legyen.Nem nagyon láttam ilyet.Létezik egyáltalán?

(#14872) lizakattila


lizakattila
senior tag

Sziasztok!

Nem pont idevág a téma, de azért itt is megkérdezem, hátha valaki tudna nekem segíteni EBBEN:

THX!

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#14873) NoLF


NoLF
addikt

aki esetleg venne bontatlan gyári hun ultimate 32/64 pistát, ne habozzon.

e

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#14874) Luke84


Luke84
csendes tag

üdv mindenki!

Előre szólok, hogy nem vagyok túl járatos a Vistában, annak ellenére, hogy 4 hónapig használtam az Ultimate verziót (a SkipRearm már nem jött össze), igaz csak azért mert xp-n nem ment a Gears of War.:) Szóval nem mélyedtem el benne túlságosan.

De most kezdek elgondolkozni egy dobozos Home Premium beszerzésén és ez felvetett néhány kérdest. A boot menüt rendesen megcsinálta a vista az installkor. Mindkét oprendszer C-n indul. Ha leformázom (letörlöm) xp alatt a D-ről a vistát, akkor megmarad a bootmenü. XP SP2 van fönt (amit nem én telepítettem, olvastam valahol, hogy a fixboot, fixmbr-hez rendszergazda jelszó és xp sorozatszám kell, ami nekem nincs), saját sp1-es telepítővel helyre tudom állítani a boot-ot, ill. helyre kell e állítani. Vagyis a Home Premium telepítéskor betesz egy újabb menüpontot, vagy az ultimate által készített menüponttal lesz indítható?

Ja és sata vezérlővel mit kell csinálni, FDD-m már nincs. Kell még vele szórakozni vistánál. Gépem az adataimnál.

Lehet valami baja az xp-nek vista partíció formázása, ill. az új vista telepítése miatt?
Lehet már kapni magyar, sp1-gyel integrált, dobozos vistát?

Egyenlőre ennyi, hogy belevágjak-e egyáltalán. Előre is kösz a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#14875) Polllen válasza Luke84 (#14874) üzenetére


Polllen
nagyúr

vista alól a boot menü visszaállításért olvass vissza, kb 1 oldal;)

xp boot visszaállításhoz nem kell "sorozatszám", admin jelszó pedig lehet, hogy nincs beállítva, így próbáld ki, hogy amikor kéri, egyszerűen entert nyomsz.

Ha az xp után telepíted a vistát, automatikusan felismeri a régi rendszert és úgy alakítja ki a boot menüt. Ha ultimate helyére kerül sztem nem lesz gond, ha máshová lehet, hogy 2 vista lesz a boot menüdben.

Xp-nek semmi baja sem lesz, ha a vista particióját törlöd/formázod. Az sp1-s dobozost nem tudom, nézd meg egy pc boltban...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#14876) Polllen válasza lizakattila (#14872) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szia!

Próbáltad már a telepítést vagy csak szeretnéd? Mert nálam SATA vinyóra vista simán felmászott.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#14877) szilchi válasza szilchi (#14804) üzenetére


szilchi
őstag

Grrr....még a hivatalos oldaluk fórumában sem foglalkoznak ezzel a gondal.... :(( :( :W

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#14878) Polllen válasza IronMike (#14831) üzenetére


Polllen
nagyúr

Először sztem nézd meg, hogy minden alkatrészhez van-e xp-s driver. Csak utána kezd el lepusztítani a vistát! :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#14879) szilchi válasza lizakattila (#14872) üzenetére


szilchi
őstag

Vistanak nem kell ez a lemez,csak XP-nek.Vista simán felmegy SATA vinyóra.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#14880) Luke84 válasza Polllen (#14876) üzenetére


Luke84
csendes tag

Kösz a gyors választ.

A Vistát se én telepítettem. Tehát fölmegy simán satára is vagy alaplapfüggő?

Most már látom. Kösz.

Még egy kérdés. Az ultimate-tel már letelt minden próbaidő. Formázás után fel tudom tenni a Home Premiumot aktiválás nélkül addig amíg beszerzem az eredetit?

[ Szerkesztve ]

(#14881) lizakattila válasza szilchi (#14879) üzenetére


lizakattila
senior tag

1000 köszi a gyors választ. :R
Így nem kell keresgélnem. :C
Mégegyszer THX!

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#14882) Morden24 válasza Luke84 (#14880) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igen, ha key nélkül telepíted, akkor 30 napig lehet gond nélkül használni, és bármikor meg tudod adni a kulcsot neki, ha közben szerzel egyet.

Sectumsempra - For Enemies

(#14883) viktor82 válasza Core2duo6600 (#14839) üzenetére


viktor82
őstag

És pontosan mit és hol kell kikapcsolnom mert a cfosspeed sehol nem találom!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#14884) Core2duo6600 válasza Rusher (#14870) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hogy pontosan mit csinál, azt nem tudom
De a vista,és sp után az xp is képes kezelni a wlan -t , persze ha a driver rendelkezésre áll.
Általánosságában elmondható, hogy a gyártói kezelőprogik jobbak, de nem mindig
Nekem pl a Linksys kulcshoz csapnivaló a gyártó progija, xp vel is jobban ment
Pesze a drivernek fent kellett lennie
IP meg ilyesmik beállításáért a DHCP kliens fele, ezt hálozati kapcsolatonként lehet ki ill. bekapcsolni

(#14872) lizakattila
Gyártó oldaláról letölthető, az abit éről
HA tudod, hogy pl intel a vezérlő rajta és a típusa is ismert, akkor az inteltől szedd le, ott általában frissebbek vannak fent, szokott lenni flopymaker, vagy valahogy meg van különböztetve

(#14880) Luke84
Mondhatjuk úgy, hogy alaplapfüggő, ha ahci re állítom akkor a vistának is kell a dirver install közben, felismeri ugyan, de abban nincs köszönet...

(#14883) viktor82
A cfosspeed egy külön progi, ami csomagutemező, és priorizáló
Arra utaltam, hogy az sp1 es feltelepítése után esetleg belkerült ilyen a rendszeredbe
De ha jó a letöltés sebessége, akkor egyszerüen rosszul mutatja

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#14885) viktor82 válasza Core2duo6600 (#14884) üzenetére


viktor82
őstag

A sebesség szerintem ok csak rosszul mutatja,de idegesitő,hogy pontossan nem tudom mikor lesz meg a letöltés!Mindegy most befejezem a letöltést és átkapcsolom a laptopomra a netet majd megpróbálom ott!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#14886) pinnacle válasza Bali27 (#14867) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!Nekem is az a daniel_k verzióm van.Neked a fenti lenyíló menü és a tálca ikon is működik?Nekem nem pedig már kétszer telepítettem + a 65MB javítócsomagot is felraktam.

(#14887) bim válasza Core2duo6600 (#14863) üzenetére


bim
veterán

bevallom nem találom ezt "services-ek közül kikapcsolod a imapi burn -t"
keresőbe beirtam a servicest és talált is valamit csak nem nyilik meg.vagy csak én bénázok... :B
a probléma még mindig fenn áll :O

(#14888) Polllen válasza bim (#14887) üzenetére


Polllen
nagyúr

A start menü keresőbe írd be, hogy "szolgáltatások", ahogy elkezded írni, fel fogja dobni lehetőségként. Vagy ezt írd be"services."

Vagy:
ctrl+alt+del, feladatkezelő, szolgáltatások fül...

Amúgy ilyen néven nálam nem fut semmi, uh lehet más a neve :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#14889) donsergiooo


donsergiooo
senior tag

...gyerekek hol tudom beállítani a hangkarinak, hogy analog kimenetet használjon az spdif digital kimenet helyett? Nincs hangom.... :S

..pontosabban h nincs hangszoró és füles csatlakoztatva .... :S

[ Szerkesztve ]

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#14890) donsergiooo


donsergiooo
senior tag

Megoldva! ...hardver töről majd restart :D

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#14891) kyru74


kyru74
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy láma kérdésem lehet hogy már volt de hátha :) a haver vett egy laptopot amin alapból fent volt a vista ultimate és azt szeretné megkérdezni hogy nem adtak hozzá telepitő cd-t hogy a vista valahol fent van a gépen vagy külön be kell szereznie a telepitő kód a gép hátuljára van felragasztva :B :F

Nem tudtam hogy lehetetlen,ezért megcsináltam!

(#14892) gban


gban
Közösségépítő

Ma kaptam egy Ultimate-t, 365 napos próbaverzió.
Lenne pár kérdésem, hátha ismeri valaki ezt a változatot (Vistát amúgy sem ismerem sajnos).
- Egyszerre 1 gépen lehet, ez rá van írva. Törlés után felrakható-e másik gépre? (OEM vagy dobozos verzióként viselkedik?)
- Aktiválja magát a neten? Vagy nekem kell? Ha igen, azonnal, vagy van rá mondjuk 30 nap? Van hozzá aktiválási PIN kód, termékkulcs nincs. (minden Vistánál így van ez?)
- min. 15 gigát kér a leírás szerint, és 512 ramot. Le akarom teljesen butítani, nem villám gépre tervezem felrakni, és hallottam van rá progi, a kérdés lényege az lenne, hogy kell-e az 512 ram mindenképp (256 van) és a 15 giga hely, ezek nélkül el sem indul a telepítés?

előre is kösz a válaszokat.

Postázást nem vállalok.

(#14893) _ak_ válasza bim (#14887) üzenetére


_ak_
addikt

Mindenesetre jegyezd meg, ha megtalálod, h hol volt, ha netán nem menne a nero, akkor tudd, hol kell keresni a megoldást. :D

Amúgy meg:

"Open Windows Explorer and navigate to:

C:\Users\your name\AppData\Local\Microsoft\Windows\Burn\Temporary Burn
Folder

Remove any files that are in that folder.

NOTE: Do not remove the Desktop.ini file in that may be in that folder

You may need to enable 'Show hidden files' to see these folders. Go to
Organize/Folder and Search Options/View Tab. Place a check mark in the 'Show
hidden files' option."

És a szolgáltatás kikapcsolásának leírását pedig ITT találod. ;)

Let's begin, de gozaimasu!

(#14894) lizakattila válasza gban (#14892) üzenetére


lizakattila
senior tag

Hali!
A 15 giga és az 512 Nb Ram mindenképp kell neki. :O
Ha kevesebb a ram akkor kiirja hibaüenetként, hogy nem elég és nem telepíti. A többi kérdésedre sajna most nem tok válaszolni, de majd utánaolvasok.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#14895) Core2duo6600 válasza bim (#14887) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Talán ez ?

(#14892) gban
HA aztv írod, hogy 256 mega ram van a gépedben, akkor esélyed sincs a vistat feltenni, lehet, hogy 512 öt ír, de ahhoz, hogy csak nézegest és ezt normálisan tegye 1 giga kell
ha használni is akarod akkor 2 gb
e felett ma még nem sok értelme van
HDD meg legalább 50 giga
HA ezekkel rendelkezel, és 1 nagyon erős 1 magos cpud van
vagy 2 magos od (Core 2 duo) vagy ujjabb , akkor vágjál bele

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#14896) _ak_ válasza Core2duo6600 (#14895) üzenetére


_ak_
addikt

lol EZ mi?! :D nekem nincs ilyesmim, ez nem vmi utólag telepített lemez író szolgáltatás?

Let's begin, de gozaimasu!

(#14897) Core2duo6600 válasza _ak_ (#14896) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Marhára szeretném tudni. . .
Engem az a kinai krix krax zavar. . .
Mindenesetre a beépített író alkamazás nem megy
Ezt gondolom ugy kell használni, hogy rádobálni a meghajtóra, és a végén kiírni,
Ha bármit rádobok, akkor kinyitja az ajtót
vagy hogyan kell használni ?
Nem mintha hiányozna,mert a NERO t használom

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#14898) bim válasza _ak_ (#14893) üzenetére


bim
veterán

ez a link megoldotta a problémát.
igaz a nulla angol nyelv tudásom miatt le kellett töltenem hozzá az angol nyelvi csomagot. :D

(#14899) Polllen válasza gban (#14892) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha feltelepítetted, így tudod lebutítatni:
kis gépre(Pentium M 1,6 GHz; 384 MB RAM)

Vlite-tal a méretét is drasztikusan lehet csökkenteni, de ajánlom olvass utána.(és persze alapból ki tudod szedni ezeket a szolgáltatásokat)

viszont jobb, ha tudod, hogy az ultimate-ben van a legtöbb dolog és ezért ennek is kell a legnagyobb gép.(alapból)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#14900) m4rc!


m4rc!
őstag

Sikerült megoldanom problémáimat :) , leírom, hátha vkinek hasonló gondjai vannak:
Tweak UAC nálam minden leállításkor elfelejtődött, megoldás:
1. Nyissuk meg a gpedit.msc -t a Start menü keresőjével.
2. Számítógép konfigurációja \ Windows beállításai \ Biztonsági beállítások \ Helyi házirend \ Biztonsági beállítások
3. Állítsuk be az adott beállításokat az adott értékre. Mindegyik a Felhasználói fiókok felügyelete kategórián belül van.

A jogosultságszint-emelési kérés működése rendszergazdák esetében, rendszergazdai engedélyezéses módban
> Emelés rákérdezés nélkül

Alkalmazástelepítések, és figyelmeztetés a jogosultságszint emelésére
> Letiltva

Minden rendszergazda rendszergazdai engedélyezéses módban fut
> Letiltva

forrás: [link]

Másik, gond az volt, hogy RivaTUner Statistics Serverét nem engedte indulni:
Vezérlőpult \ Biztonsági központ \ Windows Defender \ Eszközök \ Beállítások \ Speciális beállítások és az alább fájlok viszgálatának kihagyása résznél addoljuk az adott programot, pl.: Everest, RivaTUner, stb..

[ Szerkesztve ]

We are analog players in a digital world

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.