Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91401) Döglött Róka válasza Syl (#91399) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Van valami start menu takolo programod?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91402) nicu71 válasza Döglött Róka (#91392) üzenetére


nicu71
addikt

pont ilyen egyszavas választól féltem.Az aktiválási segéd nem segitett,magyarán a support általam ismert része elutasított.Engedjem el ezt a sztorit, vegyek uj kulcsot,vagy érdemes még probálkozni mással?

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#91403) #86564352 válasza Syl (#91400) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nálam csinált olyat is régen lejárt és eltávolított értesítéseket bepakolt újra. A legjobb UI baki amikor balról kezdett el beúszni és hirtelen eszébe jutott jobb oldalon van a helye. :D
Sajnos a task view animáció is még mindig hibás, szomorú ilyen szembetűnő dolgokat nem foltoznak hónapok alatt sem.

(#91404) uriember válasza King Unique (#91397) üzenetére


uriember
aktív tag

Ok, igazatok volt, az infóimat meghaladta az idő (most utánanéztem frissebb forrásokból), bár azt hiszem nem okoz kárt ha tiltja SSD-nél az említett funkciókat. :C

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#91405) Syl válasza Döglött Róka (#91401) üzenetére


Syl
nagyúr

Természetesen nincs. Annyi történt, hogy fullhd monitort lecseréltem egy 4k-ra. Úgy tűnik ez kicsit megülte a gyomrát :B Szerencsére helyrejött.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#91406) Döglött Róka válasza Syl (#91405) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Oh igen ott tud jatszani a dpi scaling neha:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91407) tpeter77 válasza tpeter77 (#91302) üzenetére


tpeter77
addikt

sziasztok,

Netán másik topikban érdeklődjek a kérdésemmel?
Azt szeretném megoldani, hogy a laptop bekapcsolás után automatikusan kapcsoljon be a HotSpot megosztás.
Köszönöm, ha segítetek.

(#91408) adika4444 válasza Döglött Róka (#91381) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ezt kifejtenéd picit részletesebben?
Eddig én is a tiszta telepítés híve voltam, de most 1803-on vagyok, itt az 1809, szóval egy kis technikai háttérismerettel erről az oldalról is kipróbálnám.
(#91402) nicu71
Telefonon hívd az MS supportot, alaplaphiba esetén segíteni szoktak átvinni a kulcsot.
(#91407) rokafiu77
Első körben a netsh wlan parancssori eszközt nézném át, ezzel parancssorból indítható a Wi-Fi osztás, szóval így pl. feladatütemezővel viszonylag könnyen kivitelezhető.

üdv, adika4444

(#91409) TRob1 válasza nicu71 (#91402) üzenetére


TRob1
veterán

Telefonálsz MS supportnak, segítenek.

(#91404) uriember:
Már hogyne okozna kárt. Mindig altatom, ha tiltva lenne akkor meg mondogathatnám hogy kár-kár hogy nem tudom altatni. :U Már bocs, de mekkora hülyeség már nem kihasználni ezeket - az egyébként remek - funkciókat, ssd ide vagy ssd oda...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#91410) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

El szeretném altatni a gépet feladat ütemezőből, erre ilyen parancsot használok:

"Rundll32.exe Powrprof.dll,SetSuspendState Sleep"

A probléma, hogy utána feladatütemezőből nem ébred fel a gép. (csak ha én indítom pl. bill. megnyomással)

(#91411) Syl válasza Döglött Róka (#91406) üzenetére


Syl
nagyúr

Azt hiszem nem találom fel a meleg vizet azzal, hogy a Windows dpi skálázása évekkel van elmaradva a macOS mögött. Ezt sajnos a saját bőrömön tapasztalom.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#91412) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Időnként vállalhatatlanul belassul a notim mert valamiért 100%-on pörgeti a merevlemezt. Most épp a System folyamat darálja. Guglival nem igazán találtam megoldást, már tiltottam a keresőt és a prefetch-et is de most megint előjött a probléma.

Közben az Usermode Font Driver Host ugrott előre. :F

Köszi ha tudtok valamit erre!

HD Sentinel szerint a lemez kondíciója 100%.

(#91413) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Kedves Döglött Róka.
Ismét a segítségedet szeretném kérni. Bár lehet, hogy most nem is tudunk merre elindulni.
Ismét hatalmasat crashelt a gépem... :((
Éppen Dota volt, alatta szólt a spotify. Volt előjele, mert elment a zene. (fülesen halgattam, a bluetooth el lett felejtve) Próbálgattam léptetni, a billentyűzeten, de csak a kép jelent meg, nem változott a zene. Konkrétan csend volt. De a Dota alatt volt hang.
Aztán vagy 20 másodperc múlva elkezdett szaggatva szólni a zene... Aztán viszont megállt minden és kék halál.
Gondoltam, megint feltöltöm neked ezt a memory.dmp filet. Hátha látsz benne valamit.
De nem találtam most a windows mappában! :F :Y
Az lehetséges, hogy előzőleg áthelyeztem a másik vinyómra, ahol betömörítettem, és nem pedig átmásoltam?
Vagyis hát az lenne a kérdés, hogy ha áthelyeztem, akkor nem készít új ilyen file-t? De szerintem csak másoltam egyébként, nem értem miért tűnt el...

Annyi változás történt azóta, hogy visszaraktam a Nod32-t, meg hallgattam a spotify-t.

Ha a továbbiakban van még valami hasznos tanácsod, szívesen fogadom! :R

További szép estét mindenkinek!

Értem a csíziót.

(#91414) erahurka válasza erahurka (#91412) üzenetére


erahurka
félisten

És 1 óra elteltével megint mintha elvágták volna, minden rendben. Hogy lehetne legalább rájönni arra, mi okozza ezt? Van hogy munka közben kezd rá és akkor egy órán át nem tudok haladni :F

Megint rákezdett. Én ezt nem értem :O

[ Szerkesztve ]

(#91415) olivera88


olivera88
veterán

Miért ne enged nyelvet változtatni a Windows?
Egy ismerősnek akarom telepíteni a Magyart, hiába telepítettem fel, még se lehet beállítani.
Azt írja alatta két nyelvcsomag nem lehet fent egyszerre?
Most alap nyelvet, ami a szerb, töröltem. Most mondtam h indítsa újra a gépet.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#91416) olivera88 válasza olivera88 (#91415) üzenetére


olivera88
veterán

Ja arra rájöttem közbe h megjelenítési nyelve nem vonatkozik a nyelv. Mert nincs ott az A betű ikon. :U És akár milyen nyelvet akarok, egyiknél se nincs ott.
Megnéztem a rendszer információt, és single edition Windows home 10. :W
Tehát akkor bukta??

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#91417) Döglött Róka válasza Syl (#91411) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem talalod fel de nagyon is egyszeru oka van a problemanak, ugy hivjak hogy backward compatibility. Ha atszabnak az api-t hogy ne legyen ebbol gond az it vilag egyontetuen haborodna fel. A mac nagyon pici piac nekik nem kell figyelniuk az ugyfeleikre:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91418) uriember válasza TRob1 (#91409) üzenetére


uriember
aktív tag

Csak a hibrid alvást tiltom, alvás marad, én is altatom a gépem...

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#91419) Sub-ZeRo válasza Nuada herceg (#91413) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ott hardveres hibád lesz.

A vga-t furmark-al kellene tesztelni, a ramokat meg memtest-el. Esetleg újra szétszedni a gépet és újra pasztázni a dolgokat. Tápod milyen régi? Mert mág az is lehet ludas.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#91420) zolee001 válasza tpeter77 (#91407) üzenetére


zolee001
őstag

netsh wlan start hostednetwork //start hotspot

elmented és behuzod a start menü start up folderébe

(#91421) jozsef m.


jozsef m.
tag

Sziasztok !
Egyik gépen áttértem Win 10-re ( jogtiszta pro verzió ) ,
új tiszta telepítéssel SSD -re.
Ezen csak a rendszer és programok vannak tárolásra HDD-t használok.
A másik meghajtó ( 1TB WD HDD ) win7 alatt létrehozott,
és szükséges adatokkal van tele.
A gond ,hogy fizikailag nem látja a Win10, a lemezkezelőben meg sem jelenik.
Próbaként tettem be ugyan erre sata portra vadi uj
másik WD 1TB HDD azt eltudtam látni betűjellel és működik is rendesen.
Már több a win7 alatt használt és azzal most is jól működő lemezzel próbáltam ,a jelenség ugyanez !?
Mi a hiba ?
Létezik hogy a win7 alatt létrehozott lemezek nem kezelhetők a 10-ben ?

[ Szerkesztve ]

(#91422) DeFranco válasza jozsef m. (#91421) üzenetére


DeFranco
nagyúr

lemezkezelőben nézd meg, nekem az egyik meghajtó dinamikus lemezként volt használva 7 alatt és azt a win10 nem látta amíg ott nem importáltam.

vigyázz mert az alaplemezzé konvertálás adatvesztéssel jár ha win eszközzel csinálod, elég ha importálod.

(#91423) jozsef m. válasza DeFranco (#91422) üzenetére


jozsef m.
tag

Hali !
nincs mit nézzek, a lemezkezelő nem látja, nem jelenik meg benne :N !

(#91424) Nuada herceg válasza Sub-ZeRo (#91419) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Hát igazából már én is gondoltam erre.
Félve, de valahogy a fejemben volt.
Elindulok ezen az úton akkor.
A táp az már olyan 5 éves. Chieftec 400 wattos, 80-as.
Gondolom az már öregnek számít.
Na tesztelgetek akkor.

Köszöntem a tanácsot! :R

Értem a csíziót.

(#91425) Zoz válasza jozsef m. (#91421) üzenetére


Zoz
őstag

Eszközkezelőben látszik? Lehet, hogy valami SATA driver probléma, esetleg próbáld meg feltenni az alaplaphoz tartozó chipset drivert.

(#91426) jozsef m. válasza Zoz (#91425) üzenetére


jozsef m.
tag

Nem ,ott sem látja csak a BIOS látja!

(#91427) DeFranco válasza jozsef m. (#91426) üzenetére


DeFranco
nagyúr

külső racked van amivel ki tudod próbálni, hogy usb-n felismeri-e?

(#91428) jozsef m. válasza DeFranco (#91427) üzenetére


jozsef m.
tag

Az nincs, de másik gépbe - (amin Win7 fut ),- gond nélkül megy.

(#91429) Polemius


Polemius
aktív tag

Nem először csinálja nekem a Win 10, hogy sleep módban hagyva, éjjel felébred, frissítést telepít, majd újra is indul. Egyik, hogy aztán ott áll a gép bekapcsolva, míg észre nem veszem, másrészt pedig nyilván bezár mindent, akár a nem mentett munkákat is.

Ki lehet iktatni valamiként a kényszerített, automatikus újraindítást telepítés után, vagy csak kompletten, az egész frissítést lehet lelőni?

(#91430) Zoz válasza jozsef m. (#91426) üzenetére


Zoz
őstag

Akkor ahogy említettem próbálj SATA drivert frissíteni. Vagy azt megpróbálni, hogyha valami konkrét típust rakott fel, akkor visszaállítani általánosra.

(#91431) Doky586 válasza jozsef m. (#91426) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kontakt (kábel) hiba?
Megosztott portba dugtad - ami a manual szerint épp nem müxik..?

(#91432) jozsef m. válasza Zoz (#91430) üzenetére


jozsef m.
tag

Hol látom melyik drivert rakta fel ?

@Doky586
Kizártam mert más, de ez alatt a rendszer alatt formázott HDD ,hibátlanul megy ue. komponensekkel.

[ Szerkesztve ]

(#91433) Döglött Róka válasza Nuada herceg (#91413) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Application log-ban kell lennie egy WERfault entry-nek reboot után. Vagy keress a system logban a bugcheck szóra.

Kéne a tartalma, hogy ugyanazt bugcheck kódot látjuk-e.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91434) potyi23


potyi23
senior tag

hali.par napja lefutott a gepemen valami ujabb frissites,es azota nemjon ertesites semmirol. mi a gond ? win10/64

(#91435) #86564352 válasza potyi23 (#91434) üzenetére


#86564352
törölt tag

Próbáld ki és bekapcsolni ezeket:

gépház - adatvédelem - háttérben futó alkalmazások engedélyezése
gépház - rendszer - értesítések és műveletek - alkalmazások és más küldők értesítéseinek megjelenítése

(#91436) Nuada herceg válasza Döglött Róka (#91433) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Okés, köszi szépen! :R

Egyébként csináltam memória tesztet.
Furmarkal negyed órát fűtöttem a videokártyát.
Tudom hogy nem túl hosszú idő, de sietnem kellett. Szerintem ennyi idő alatt már kijött volna, ha van valami gondja.
Akkor Aidaval is csináltam 15 perces stabilitás tesztet. Mondjuk ez tényleg kevés. Majd otthon hosszabban is megpróbálom.
Akkor hdd sentinellel csináltam részletes öntesztet a vinyora is, meg az ssd-re is.
Eddig semmi problémát nem talált.
Mondjuk ez így mind külön külön volt, szóval a táp birhatta ezeket. Majd Aidaval csinálok egy olyan tesztet ami egyszerre mindent terhel. Gpu, proci, vinyók.
De szerintem ha nagyobb hiba lenne, már előjött volna.

Na majd csak délután érek haza, rákeresek majd ezekre.

Köszöntem mégegyszer! :R

Értem a csíziót.

(#91437) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

USB Win10 Pro-m van termékkulccsal, lassan esedékes lesz egy újratelepítés. Előtte deaktiválni kell valahol a licenszet? Ja és ez alaplap + CPU csere miatt lesz.

Köszi a segítséget!

i9 / 4080 / 32"

(#91438) potyi23 válasza #86564352 (#91435) üzenetére


potyi23
senior tag

koszi,sikerult :R

(#91439) szilvásbukta


szilvásbukta
tag

Sziasztok!

Adott egy Asus X55U laptop, ami elég lassú. Ahogy néztem, egyszerűen csak újra kéne húzni rajta az OS-t. Jelenleg Win10 van rajta, de az Asus oldalán nincs hozzá Win10-es driver, csak 8.1-es és 7-es. Valószínűleg 8-ról frissítették 10-re. Az eszközkezelőben a régi rendszeren nem látok felkiáltójeleket, ez elsőre jó jel.
Én egyből 10-et tennék rá, mert ahogy eddig tapasztaltam, 8-ról frissítve általában eléggé be szokott lassulni a rendszer, viszont nem tudom, hogy ha rögtön a 10-esre próbálnám felrakni korábbi OS-hez való drivert, akkor úgy is működne-e. Van esetleg ilyen vagy hasonló géppel valakinek tapasztalata? Működhet a Win10 a 8.1-es driver-rel, vagy ez egyszerűen csak próba-szerencse kérdése? Válaszotok előre is köszönöm!

(#91440) istvankeresz válasza szilvásbukta (#91439) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Ha mindenképpen újrahúzod, és nulláról lakod be a rendszert, akkor érdemes már a HDD-t SSD-re cserélned, ha még HDD van a gépedben. Jelentős lesz a felhasználói élmény növekedés és nagyon lassulások sem lesznek a HDD miatt.

Extrém esetben jók szoktak lenni a win7, win8 driverek a win10-nél is.

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#91441) Cs1csó válasza szilvásbukta (#91439) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem egy 2007 nyári modell noti is tökéletesen működik Windows 10-el( a hivatalos oldalán csak XP és Vista driver-ek érhetőek le). Simán telepítsd újra a legfrissebb WIndows 10 build-del lehetőleg telepítés alatt legyen net kapcsolata a gépednek ami kell driver azt leszedi magának.

(#91442) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#91441) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekem is ez a tapasztalatom egy HP laptoppal.
A WIN10 leszedett mindent.
Egyedül a WIFI gomb nem működött, ahhoz kellett valamit csak leszedni a HP oldaláról.

(#91443) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Volna egy pc-m amin windows10 pro fut.
Jelszó kezelési, törlési gondom lenne.
Illetve szeretném elfelejtetni a már korábban megjegyeztet jelszavakat.
Samba megosztás.

Vagyis:
Van egy samba szerverem ami oszt meg mappákat, ezekbe felhasználók léphetnek be felhaszn./jelszó -val

X user aki belépett megjegyeztette a pc-n a felhasználó/jelszó-t ezt szeretném kitörölni.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#91444) szilvásbukta válasza istvankeresz (#91440) üzenetére


szilvásbukta
tag

Ez nem az én laptopom, de én is mindig ezt szoktam mondani mindenkinek. :) Sima vinyó után kész megváltás. Az asztali gépembe már a másodikat tervezem venni és a laptopomban is van. Viszont ennél a gépnél sajnos ez most nem játszik.

(#91445) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#91442) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szint teljesen haszontalanok (a te eseted is egy jó példa ritka kivételekre) a gyártói honlapok. Lehet amúgy a Driver Easy vagy a Driver Booster is simán megtalálta volna azt a WIFI driver-t.

(#91446) DeFranco válasza Cs1csó (#91445) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vagy egy tiszta telepítés ;]

(#91447) szilvásbukta


szilvásbukta
tag

Köszönöm mindenkitől a tapasztalatokat. :R

Igazából azt szerettem volna tudni, hogy van-e értelme próbálkozni egy ilyen gépnél a 10-zel, mert ha nincs, akkor nem pazarolnám vele az időt, de úgy látom, hogy egy próbát megér.

(#91448) Cs1csó válasza DeFranco (#91446) üzenetére


Cs1csó
félisten

2 legalább

[ Szerkesztve ]

(#91449) zolee001 válasza Cs1csó (#91445) üzenetére


zolee001
őstag

Isten az égben,a driver easy mellé még esetleg felmegy egy pc booster avagy "megmondom a nyertes lottoszámokat" program is:-)
A gyártó a saját termékéhez gyárja a drivert/softwaret amit a saját honlapján mellékel vagy hatrdware id alapján megtalálható

(#91450) Cs1csó válasza zolee001 (#91449) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pontosan ez a két program megtalálja az hardver azonosító alapján a driver-t ha elérhető és ezért nem kell a gyártók sokszor átláthatatlan honlapján bolyongani.

+ NEM beszéltem semmi pc booster-ről vagy pc gyorsítóról driver kereső programokat írtam le amik működnek. Ha nem kell neked akkor ne használd.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.