Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90801) MasterMark válasza erikke17 (#90800) üzenetére


MasterMark
titán

Nem fut rendesen a hálózatfelderítés. Volt már róla szó...

Switch Tax

(#90802) prabhu válasza erikke17 (#90800) üzenetére


prabhu
senior tag

Szolgáltatásokban a két funkciófelderítő fut/automatikus?

(#90803) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy ez alaplap vagy win 10 ficsőr, de vhol el kell indulnom. Szóval az mitől lehet, hogy ha megvolt nyitva egy ablak vagy böngésző akkor újraindítás utána ugyanúgy nyitva van. Ott folytatja ahol abbahagytam lényegében. Kicsit bosszantó számomra, mert olyan mintha nem is indítottam volna újra.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#90804) Geth válasza Cs1csó (#90799) üzenetére


Geth
addikt

Én rögtön altatom, nincs ebből fakadó problémám (se), havonta egy dism ha volt update, ennyi. Biztos futtat még trimet/defragot, de még sose kaptam rajta, nem tűnt fel :)

(#90805) #86564352 válasza Nerazim (#90803) üzenetére


#86564352
törölt tag

Próbáld ezt kikapcsolni: [link]

(#90806) C. s. válasza Cs1csó (#90799) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm szépen a jótanácsokat, ránézek a Wise care 365 Free-re is.

Ezt nem teljesen értem:

"ha van még telemetria amit nem lőttem ki azt is lerendezi"

Mi rendezi le?
(A telemetria valami adatgyűjtő dolog, jól tudom?)

Az alap driverek alatt mit értesz? Pl. az alaplaphoz adott CD-n lévőket azért lehet, nem?

Csakis Sandboxie-n keresztül használom a böngészőt, ha valami nem jó, kiürítem, és nincs vele több baj. Ettől függetlenül nem kattintok rá ész nélkül mindenre, ami elémkerül. :) Tényleg nagyon hasznos! Nem is tudom, hogy élhettem nélüle, mielőtt megjelent! :D

(#90807) Doky586 válasza Nerazim (#90803) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha az asztalon alt+F4 el zárod be a wint (azaz nem menüből) akkor semmit se nyit meg újra..

(#90808) Attila2003


Attila2003
tag

Helló. Van valami megoldás arra hogy az Áruház ne legyen ilyen lassú, és a megvásárolt appok ismerjék fel hogy ki volt fizetve?

(#90809) Bacusuz válasza Kelvin (#90794) üzenetére


Bacusuz
őstag

majd csak ünnepek után fogom telepíteni és aktiválni... :B

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#90810) Cs1csó válasza C. s. (#90806) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Shutup 10 "elvileg" minden telemetriát lelő de ha marad bármi ami néha dob jelentést az is megtudja tenni akkor amikor IDLE - passzív módban van a gép és nem bizgerálom épp.

(telemetriátol én nem félek de ha lehet kikapcsolom de görcsölni nem fogok rajta. A telemetria jelentése: nagy távolságú adatküldés. Igazság szerint a Windows alapban gyűjti saját magának elég megnyitnod az eseménynaplót dugig van mindenféle dologgal ilyen adatokat küld de ezek nyers adatok nem szabadna tartalmaznia személyes dolgokat pl. ha összeomlik a WORD akkor nem küldi el a dokumentumot csak a technikai adatokat. stb.)

A CD-n kévő driver-ek általában már akkor elavulnak amikor rákerülnek a CD-re és becsomagolják az alaplap mellé, és még ezután is fog állni egy-két hetet-hónapot egy raktárban amíg valaki megveszi :))

Alap driverek-en amúgy azokat értem amiket a Windows meg tud találni és fel tud telepíteni a számítógép telepítésekor pl. chipset driver, sata driver stb.

Tipikusan a VGA driver az amit érdemes manuálisan telepíteni, és vannak olyan hardver eszközök amihez csak egy alap driver-t telepít és ha speciális funkciókhoz akarsz jutni akkor telepíteni kell a termék honlapjáról elérhető legfrissebb driver-t pl: hangkártya driver, vagy nekem van egy RAZER egerem és a DPI beállításoz kell egy Synapse nevű program stb.

A korábban említett Sandboxie problémába nemrég én is belefutottam, talán a 1809-es vagy a 1803-as build nem tetszett neki de már akkor is felajánlotta az aktuális beta driver-t.

(#90811) csipio20


csipio20
csendes tag

Sziasztok!
Hogyan állítsam be a gépet hogy ne keljen csatlakozni a hálózathoz minden egyes újraindításkor? Valamint letöltés közben ha elkérem a maximális sebességes akkor is bontja a hálózatot. Köszönöm!

(#90812) Cs1csó válasza csipio20 (#90811) üzenetére


Cs1csó
félisten

WIFI?

(#90813) erikke17 válasza prabhu (#90802) üzenetére


erikke17
őstag

Itt volt a bibi.
Funkciófelderítő erőforrás közzététele (FDResPub) nem futott, kézin volt indítása automatikusra tettem elindítottam már jó. Meg a fuknciófelderítő szolgáltató is kézin volt bár ő futott.

Így már pöpec köszönöm :) Ez valami bug amúgy hogy nem megy rendesen?

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#90814) prabhu válasza erikke17 (#90813) üzenetére


prabhu
senior tag

Ez fícsör :)
Akkor lettek ezek a gondok, mikor nagy okosan kicsinálták az otthoni csoportot. Mert ugyan ki is használja azt manapság, mikor már gyakori a több számítógép is egy lakásban? :W

(#90815) FroZone99


FroZone99
aktív tag

Üdv Mindenkinek!
acer laptop win 10 pro 1803, ha az asztal van csak akkor egy kis idő múlva lefagy semmivel nem lehet visszahozni csak restart, ha valami program fut pl excel épp ma akkor kék halállal áll le de adatgyűjtés nem megy 1 óra múlva is 0 %.
Valaki mondja már meg mit lehet ilyen kor tenni?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#90816) Cs1csó válasza FroZone99 (#90815) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Windows 10 újratelepítése,tisztán.

(#90817) FroZone99 válasza Cs1csó (#90816) üzenetére


FroZone99
aktív tag

Köszönöm.
win 10 alól vagy külső adatról dvd vagy pendrive

(#90818) svgyula válasza tordaitibi (#90780) üzenetére


svgyula
addikt

"36 éve egyik kocsimat se vittem sose szakszervizbe hanem otthon javítom."
Mégis lemegy az útról :D

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#90819) FroZone99 válasza Cs1csó (#90816) üzenetére


FroZone99
aktív tag

A frissités 1809-re sem oldaná meg a problémát (MCT-vel)?

(#90820) svgyula válasza FroZone99 (#90815) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Milyen telepítés te frissítetted vagy ezzel kaptad? A környezetembe van 5db egyikkel sincs gond. Egy tiszta telepítés és az ACER saját drivereit a win driverek helyett rakd fel a hozzá kapott lemezről. Ez mindig működik. Ja nem kérek senkitől fikázást! Nem mindig a legújabb win driver a menő és a használható! Ezután az saját driver frissítőjét nézd meg talál-e valamit. A beépített vagy dedikált VGA driverét is cseréld le az eredetire és nézd meg akkor is csinálja-e.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#90821) csipio20 válasza Cs1csó (#90812) üzenetére


csipio20
csendes tag

Nem, közvetlen kábel.

(#90822) csipio20 válasza csipio20 (#90821) üzenetére


csipio20
csendes tag

Legfrissebb driver fenn van.

(#90823) Puma K


Puma K
veterán

Windows 10 Pro + O&O ShutUp10 + Winaero Tweaker + Classic Shell = olyan Win10 ami számomra is használható :))

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#90824) Kelvin válasza Puma K (#90823) üzenetére


Kelvin
őstag

Ezt a O&O ShutUp10-t már több helyen is olvastam, hogy használjátok. Mik a biztonságos beállítások, mármint miket érdemes letiltani anélkül, hogy problémákba ütköznék?

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#90825) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

A WU automatikusan ajánlotta már fel valakinek mostanában ezt az októberi nagy frissítést? Nálam még semmi. Nem akarnám erőltetni a letöltést, de van tipp hogy mikorra várható? Mert már bőven nem ősz van hanem december. :)

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#90826) #79622400


#79622400
törölt tag

Sziasztok, remélem találkozott már valaki hasonlóval.
a hétvégén belefutottam egy számomra furcsa esetbe: adott volt egy Lenovo ideapad 100s készülék, melyben gyárilag egy 32GB-os EMMC kártyán van a rendszer, illetve minden más. (Itt megjegyezném, hogy tesóm gépéről van szó és elmondása szerint ezen rajta van egy WIN 10 (?) telepítő gyárilag, ami bármikor újra telepíthető a gyári EMMC-ről).

Adott volt a lehetőség m2 sata SSD-vel egy 120GB-os bővítésre. Ezt követően újra akartam telepíteni a rendszert az SSD-re (a gyorsaságág/ hely miatt) és a 32 GB EMMC-t tároló meghajtónak akartam tartani.

Első körben bejött a telepítő, szépen kitöröltem minden particiót (igen, azt is amin a gyári rendszer telepítő lehetőség van, mivel abszolut semmi bajra nem számoltam).
Ezt követően USB-ről történt volna a telepítés és már az elején órákat küzdöttem (lehet amatőr hiba) a GPT-MBR témával. Nos az alap telepítőm semmilyen formában nem engedte egyik meghajtóra se a rendszert telepíteni, mivel MBR-hez volt kialakítva. Röviden: maradt a GPT, készítettem hozzá egy passzoló USB-telepítőt.

Ezután létrehoztam új partíciót a 120 GB-os SSD-n - és a rendszer is létrehozta a particiókat amire szüksége van, telepítő elindul - végig megy, majd újraindulás után egy ablak az alábbi lehetőségekkel: system recovery, boot menü, a 120 gb ssd és az emmc kártya. Rámentem a 120gb ssd-re hogy inditsuk, fekete kép, majd megint a 4 opciós menü előttem. Ezt követően töröltem megint minden particiót, ugyanezt a partició létrehozást megcsináltam az emmc kártyával és láss csodát, minden oké a rendszerrel. De én a rendszert az SSD-ről akarom...
Letöltöttem egy megfelelő programot (AOMEI Backupper), majd meghajtót és rendszert is próbáltam másolni az SSD-re, mindkettő után hibásan indult a rendszer és "előkészítés automatikus javításra" felirat után belekerültem egy hibaelhárító menübe. Itt is próbálkoztam mindennel, de sikertelenül. Végül maradt az EMMC- kártya elsődleges indítási pontnak és az ssd mint háttértár üzemel most. Viszont szeretném az ssd-ről a rendszert, a gyorsabb betöltés és működés érdekében.

Kérdésem: Megoldható valahogy ráerőszakolni a rendszert az SSD-re vagy valami gyári beállítás miatt csak az EMMC-t hajlandó használni?

Köszönöm, hogy elolvastad az irományom és köszönöm a segítséget is előre.

(#90827) MasterMark válasza #79622400 (#90826) üzenetére


MasterMark
titán

Rendszert az SSD-re rakod, a bootlodert meg az emmc-re. Már ha jól értem a problémát.

Switch Tax

(#90828) tordaitibi válasza svgyula (#90818) üzenetére


tordaitibi
veterán

Ka...d be :) Üdv az Indexről.
Amúgy alakul, a jobb oldali kerekek cseréjével már majdnem jó.

Bocs az offért.

(#90829) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Az miért van, hogy a naptáram nem szinkronizál a telefonnal? Régebben ment, most csak az email működik.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#90830) Puma K válasza Kelvin (#90824) üzenetére


Puma K
veterán

Ezt neked kell tudni.

Érdemes elolvasni mit csinál az adott funkció.
Rá kell kattintani és alatta megjelenik egy leírás:

Az alapból benne lévő zöld, sárga és piros jelölés csak egy iránymutató.

Lehet amit a pirosnak jelöl azt te kikapcsolod, ami meg zöld azt meg hagyod alapon azaz bekapcsolva.

Egy a lényeg, hogy ennél és minden más hasonló programnál csinálj egy rendszer-visszaállítási pontot és csak utána nyúlj bele a Windows-ba.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#90831) Cs1csó válasza Kelvin (#90824) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ahogy írták neked kell tudni, pár dolog van amit mindenképpen bekapcsolva kell hagyni:
- App notification disabled
- Prohibit apps from running in the background
- Automatic Windows Updates disabled (1 of 2)
- Automatic Windows Updates disabled (2 of 2)
- Windows Updates for other products (e.g. Microsoft Office) disabled

Az első kettő azért kell mert nem lesz normális értesítésmegjelenés a jobb oldali sávban felugró ablakkal és hanggal pl. ha lejön egy torrent azt sem fogja jelezni

A többi az a Windows naprakészen tartására kell.

Ezeknél a csúszka legyen PIROS állásban olyankor van bekapcsolva.

A többit érdemes végigolvasni, la rámész egy sorra rákattintasz akkor egy lenyíló részben leírás van arról kicsit bővebben, hogy mire is való.

Nálam még ezeken kívül 3 dolog maradt bekapcsolva az egyiknél szemléltetve van a lenyíló leírás a képről:

A többit neked kell tudni pl. használod e a onedrive-ot, használod e a defender-t a smart screent, a Winodws spotlight - reflektorfényt, a geolokációt - helymeghatározást, a Cortana-t stb.

(#90832) Tiger. válasza Puma K (#90830) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ez meg mi a bánat?:)

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#90833) zolee001 válasza Cs1csó (#90831) üzenetére


zolee001
őstag

Ezeknek a 99 %-ka alapbol beállithato a windowsban mindeféle segéd(hack)program nélkül
Ügyes tanácsokkal bombázod a forumot és a hozzá nem annyira értök vakon követik a hülyeségeidet.

(#90834) Döglött Róka válasza zolee001 (#90833) üzenetére


Döglött Róka
veterán

En ezt mar annyiszor leirtam. A masik meg jon hogy crash-el a yamicsoft:D

En csak abban bizom hogy egyik se lesz uzemelteto:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90835) Puma K válasza zolee001 (#90833) üzenetére


Puma K
veterán

Gépházon belül bármiféle keresés nélkül 1 programon belül ki vagy be tudod kapcsolni az adott esetenként felesleges funkciókat.

Hol itt a probléma?
Neked miben nyilvánul meg a hülyeség?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#90836) zolee001 válasza Puma K (#90835) üzenetére


zolee001
őstag

Én (és mások is) több 100 beállitást érvényre tudok-tudnak juttatni 1 kattintással mindenféle idióta programok nélkül is de ennek egyik elöfeltétele hogy 1 bitesnél magasabb iq val rendelkezzen a user
Mindenki másnak ott az általatok ajánlott modszer

(#90837) Puma K válasza zolee001 (#90836) üzenetére


Puma K
veterán

Jól van bácsi vicces vagy mesélj még :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#90838) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Azt meg tudna nekem mondani hogy amikor ujra inditom a gepet,vagy csak masnap bekapcsolom, ugyan ugy felugranak a bongeszok es oldalak amiket ugy hagytam. En azt szeretnem hogy ne ugorjanak fel,es ne induljon el bongeszo magatol,es ne toltse be vissza az oldalakat amiket kikapcsolaskor neztem. Erre valami megoldas?

[ Szerkesztve ]

(#90839) zolee001 válasza Puma K (#90837) üzenetére


zolee001
őstag

Kihagynám,a ti modszeretek a jo
Viszont PL ITT hallgathatsz meséket

(#90840) Puma K válasza zolee001 (#90839) üzenetére


Puma K
veterán

Amúgy biztos nem lehet ésszel használni a linkelt programokat csak ész nélkül. Ez tök evidens :D

Köszi a linket, de inkább megyek és tolom a csattogós lepkémet és te nem nézheted! 😂

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#90841) Cs1csó válasza zolee001 (#90833) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez jól hangzik, de a felhasználók nagy része nem tudja hogy lehet ezeket a Windows-on belül "99%"-ban beállítani. Ezzel a programmal EGY jól áttekinthető felületen tudod EGYSZERRE beállítani.

Döglött Róka

A topik neve igaz csak ennyi, hogy "Windows 10" de attól még ne keverjük az otthoni sokszor egy gépes Windows 10 Home-mal rendelkező felhasználókat(akik játszanak is a géppel pl) egy több száz gépes Windows 10 Enterprise, LTSC stb. rendszert futtató vállalati környezettel és az azt üzemeltető rendszergazdával.

(#90836)
Pont ez a lényeg, hogy egy egyszerű felhasználó ezeket honnan tudná? Ami neked evidencia az másoknak nem. Rengeteg program van ami csak arról szól, hogy egy jól áttekinthető könnyen, intuitív módon kezelhető GUI-t ad egy adott művelet végrehajtásához.

[ Szerkesztve ]

(#90842) Geth válasza Cs1csó (#90841) üzenetére


Geth
addikt

Az a jó ezekben, hogy így még annyira se veszik az emberek a fáradtságot, hogy megismerjék például a Gépház felületét, olyan beállításokat is megtalálva, amik ebbe a csodaprogramba nincsenek kivezetve, de esetleg rájönne a felhasználó, hogy neki jobb lenne elállítani az alapértelmezett értékről az adott beállítást.
Emiatt tartunk lassan ott, hogy a legapróbb fityfenékre jönnek a kérdések, hogy hogyan lehet beállítani... (amire jön majd egy n+1. 3rd party ajánlás).

(#90843) zolee001 válasza Cs1csó (#90841) üzenetére


zolee001
őstag

Ebben igazad van ,hogy nem tudják a felhasználók,mi páran pedig csak erre szeretnénk felhivni a figyelmet miszerint nem kell semmilyen külsö alkalmazás ezekhez
Az MS-nek is vannak ilyen beállitásokat könnyebbé tevö alkalmazásai különbözö user szintekhez.
Az külön dicséretes,hogy pl az office updatet letiltásra buzditjátok a népeket,a WU az még ugy ahogy rendben is lenne ismerve az MS szerencsétlenkedésit

(#90844) Cs1csó válasza zolee001 (#90843) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pont hogy az a 3 engedélyezve van: a 2db Win update és az egyéb - pl. office - engedélyezve van. Az UWP-s appok frissítése van letiltva:

[ Szerkesztve ]

(#90845) zolee001 válasza Cs1csó (#90844) üzenetére


zolee001
őstag

Ebben az esetben MEGKÖVETLEK!!!

(#90846) Cs1csó válasza zolee001 (#90845) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD

Amúgy csak olyat merek ajánlani amit évek óta tolok hiba nélkül pl. már volt régebben, hogy említettem de nem ajánlom a Destroy Windows Spying programot, de a W10Privacy-nél is vakartam a fejem.

(#90847) Döglött Róka válasza Cs1csó (#90841) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Egy "egyszerű felhasználó" minek piszkálja ezeket a beállításokat? Minek rakattok fel vele 3rd party szarokat amikor ha tényleg érdekli akkor előszedi a help-et és el van magyarázva, még talán az is, miért nem érdemes piszkálni.

Nem, inkább kergetig egymást a hülyeségbe az emberek, elhiszik magukról hogy értenek hozzá majd ha kellő elhivatottság párosul ehhez, kitalálják hogy érteni akarnak hozzá és nagyobb kárt okoznak mint otthon nyomkodva ezeket a szarokat.

Láttuam itt már LTSC-t otthoni környezetben. A másik szakember büszkén hirdeti hogy ellene van az OS, ezért rááldoz órákat hogy tönkretegye.

Nem fogom elfogadni az érvelésedet, mert nettó baromság. Ha lehetne kérni ne bátorítsd hülyeségre a felhasználókat csak azért mert van valami hülye berögződésed.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90848) xy.zsolt válasza zolee001 (#90836) üzenetére


xy.zsolt
őstag

az IQ-szint nagysága nem feltétlenül determinál szaktudást….

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90849) Döglött Róka válasza xy.zsolt (#90848) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Az alacsony adhat iránymutatást a hiányáról, de ez most mindegy.:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.