Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54101) leviske válasza noxon (#54098) üzenetére


leviske
veterán

Nekem úgy rémlik, hogy valamikortól fel akarta számolni a MS a flash támogatást. Nem lehet, hogy most értünk el ahhoz a ponthoz?

(#54102) Hujikolp válasza Heavyrain (#54100) üzenetére


Hujikolp
őstag

Ha a "csökkentett mód"-dal nem lehet elindítani, én megpróbálnám rátelepíteni, format nélkül (ha lehet).

(#54103) quailstorm válasza Hujikolp (#54102) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem lehet. Az XP volt az utolsó, amin lehetett nem destruktív frissítő telepítést csinálni. A Win10 legfeljebb a fájlokat és a modern appokat tudja megtartani, a többit törli és ad róla egy listát.

Nem destruktív frissítő telepítést NT6.x rendszereken csak üzemképes rendszerből lehet indítani sajnos.

(#54104) tatararpad válasza Heavyrain (#54100) üzenetére


tatararpad
őstag

Rendszer visszaállítás visszaállítási pontból vagy lemezképből ha van, ha nincs akkor újratelepítés a leggyorsabb. Fontos fájlokat egy Linux live rendszer segítségével lemásolod valahova például.

(#54105) tordaitibi válasza quailstorm (#54103) üzenetére


tordaitibi
veterán

Pontosan így van, az otthoni xp hétvégi nagytakarításának áldozatul esett néhány rendszerfájl is a felhasználói fiókok környékén (kissé hirtelen voltam... :D ) és a loginnál nem jutott tovább, xp cd betol, javítás és máris hasít a 7 éves rendszer tovább.

W10 hogy így nem javítható, azt most tőled tudtam meg, köszönöm, akkor a munkahelyi w10-zel sokkal óvatosabb leszek.

(#54106) -=RelakS=- válasza tordaitibi (#54105) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

W10 telepítőn is van "Javítás" funkció.

Mondjuk mikor meglátta, mi van a gépemen, feltette a kezét :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#54107) raidx válasza -=RelakS=- (#54106) üzenetére


raidx
őstag

Az van, de frissítő telepítés nincs. Azt csak a futó Win alól lehet indítani. Lásd quailstorm fórumtárs korábbi hozzászólását.

"W10 telepítőn is van "Javítás" funkció" alatt isa ugyan azokat éred el mint a gépházból indítva.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54108) krbC


krbC
tag

Sziasztok!

Nem vagyok egy nagy gép guru, most lesz új gépem, win 8.1 vagy win 10 et érdemes használni? (win7 volt eddig). Sok olyat hallatom, hogy win10 még nincs kiforrva és sok frissítés stb... ncore-ról lenne mindkettő.

Köszi

-gl hf-

(#54109) Partyface007 válasza quailstorm (#54103) üzenetére


Partyface007
őstag

én nemrég futattam egy frissítő telepítést miután gond volt a windows update-el és sehogy máshogy nem tudtam megoldani, file-ok beállítások és az összes program is megmaradt

1 dolog szállt el a Hyper-V -m azt újra be kellett kapcsolnom és újból beimportálni a virtuális gépeket

(#54110) worxland válasza krbC (#54108) üzenetére


worxland
addikt

1. Windows-t a Microsoft oldaláról töltünk le - legalább az ISO legyen tiszta
2. A Win10 legalább olyan jó, mint a 8.1, így elsőre mindenképpen a 10-et próbáld ki, ha az nem OK, akkor tegyél csak próbát a 8.1-gyel.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#54111) Hujikolp válasza quailstorm (#54103) üzenetére


Hujikolp
őstag

hmm, jó tudni, köszi!

(#54112) #87634016 válasza krbC (#54108) üzenetére


#87634016
törölt tag

Nem kell encórozni,itt a tool amivel offisöl forrásból szedhetsz iso-t

[Microsoft Windows and Office ISO Download Tool - HeiDoc.net]

[ Szerkesztve ]

(#54113) zsoltzsolt válasza #87634016 (#54112) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

lencórozni
Sajna nem tudok újmagayarul. Ez mi a jó büdös francot jelent? :DDD :DDD

(#54114) quailstorm válasza Partyface007 (#54109) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De gondolom futó Windows alól indítottad.

Én már vágtam tönkre XP-t és Win8.1-et is úgy, hogy unbootable, unrecoverable error.

XP-t tökéletesen megcsinálta, csak a Windows updatet kellett újra lefuttatni. 8.1-nél meg csinált nekem egy listát az eltávolított programokról, egy Windows.old mappát, meghagyta a dokumentumokat és az akkor még Metros appokat.

Mindkettő optikai meghajtós telepítőről. Mikor már a rendszer nem állt fel.

Ha a rendszer feláll akkor természetesen a telepítő médiáról tudsz rendes frissítő telepítést indítani 7-8.1-10-en is.

(#54115) #87634016 válasza zsoltzsolt (#54113) üzenetére


#87634016
törölt tag

ma gay arul ? :DDD Freud papa üdvözöl :DDD
Mind1,ha nem értel ignorálj. :P

(#54116) Воланд válasza #87634016 (#54112) üzenetére


Воланд
titán

Az a tool az itt található....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#54117) #87634016 válasza Воланд (#54116) üzenetére


#87634016
törölt tag

Zsírkirály köcce,ez le s szedi a cuccot vagy csak usb install médiát gyárt a már egyébként meglévő iso-ból?
a HeiDoc.net amennyire tudom egyébként hivatalos ms partner.

(#54118) zsoltzsolt válasza #87634016 (#54115) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Magyarul :DDD hülye telefon :DDD
Freud?? Ki is vette ennyire magára? :D

(#54119) King Unique válasza Воланд (#54116) üzenetére


King Unique
titán

Hát az pont nem az... Az csak az ISO-k kiírásához használható és nem mellesleg egy elavult vacak. A Rufus oda-vissza magasan veri.

(#54117) rngcom:
Amit említettél az teljesen ok. Illetve korábban már én is írtam, hogy milyen letöltési opciók vannak.

[ Szerkesztve ]

(#54120) Hujikolp válasza zsoltzsolt (#54113) üzenetére


Hujikolp
őstag

Egy videótékára gondolt a Kókusz szigeteken, ahol sok mindent lehet kölcsönözni. ;)

(#54121) krbC válasza #87634016 (#54112) üzenetére


krbC
tag

Köszi!

Melyik verziót szedjem le? semmi xtrát nem csinálok, net, film, pár játék.
Utána hogy tudom majd "aktiválni" ?

Köszi!

-gl hf-

(#54122) King Unique válasza krbC (#54121) üzenetére


King Unique
titán

Amelyik kiadást megvetted, amelyikhez van termékkulcsod, illetve amelyiknél ezek teljesülni fognak a jövőben. Vagy esetleg, ha van jogtiszta Win7-ed, akkor akár annak a kulcsát is elfogadja. A hivatalos 1 éves ingyenes frissítési időszak ugyan már lejárt, de egyes beszámolók alapján még mindig működhet.

Az "olyan" aktiválási opciók viszont a fórum egész területén tiltottak, tehát ezt a témát jobb, ha fel sem hozod...!

[ Szerkesztve ]

(#54123) Syl válasza krbC (#54121) üzenetére


Syl
nagyúr

>Melyik verziót szedjem le?

Linux Mint-et ;)
Játékhoz meg vegyél egy Xbox/PS-t.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54124) krbC válasza King Unique (#54122) üzenetére


krbC
tag

köszi! sry!

-gl hf-

(#54125) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
Találkoztatok már olyan problémával, hogy a Windows 10 rendszeridő minden induláskor visszaáll GMT+0-ba?
Azt vettem észre, hogy ha beállítom az időt és simán újraindítom a gépet, akkor megjegyzi, viszont ha kikapcsolom este, majd másnap elindítom, akkor újra egy órával kevesebbet mutat...
Dualboot-os a gép (van egy Ubuntu is egy másik disk-en) és a másik rendszeren tökéletesen működik.
Jól sejtem, hogy ez valami Windows specifikus probléma lesz?
Tudna valaki segíteni, hogy hogyan tudnám megoldani? Agyon kerestem már a fél internetet megoldásért, de semmi érdemlegeset nem találtam.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#54126) Syl válasza lordjancso (#54125) üzenetére


Syl
nagyúr

[link] vagy [link]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54127) CirrMee válasza zsoltzsolt (#54113) üzenetére


CirrMee
addikt

Lefordítva warez. Csak tudnám miért olyan bátor (segítőket is beleszámítva), amikor a topicgarázda szerint itt tiltott az ilyesmi? :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#54128) Partyface007 válasza quailstorm (#54114) üzenetére


Partyface007
őstag

igen arról

(#54129) lordjancso válasza Syl (#54126) üzenetére


lordjancso
senior tag

Áhh, a második link alatt volt a megoldás.
Én nem a dualboot megközelítésből néztem. Azt hittem, hogy ez simán Windows specifikus probléma. :)
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#54130) zsoltzsolt válasza CirrMee (#54127) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi! :R
Mindig tanul valamit az ember! Bár hogy ennek volt-e haszna, na azt nem tudom :DDD

(#54131) King Unique válasza CirrMee (#54127) üzenetére


King Unique
titán

Az, hogy a fórumtárs fentebb megemlítette az n-et, az egy dolog. Ellenben a "segítők" pont arra buzdították, hogy máshonnan töltse le. Tehát akkor esetükben mi is ebben a bátorság?? Másrészt legalitás szempontjából maga a jogtiszta licence, illetve a termékkulcs a lényeg. Valamint nyilván az, hogy az aktiválást ne kerülje meg valaki ilyen-olyan módon.

[ Szerkesztve ]

(#54132) raidx válasza King Unique (#54131) üzenetére


raidx
őstag

Mivel a Win 10 telepítője ingyen és legálisan letölthető MS-től miért kell kerülő megoldás? Jobb ha esetleg más is van benne? A virágbolti licenc már más kérdés.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54133) King Unique válasza raidx (#54132) üzenetére


King Unique
titán

Mért, az ITT említett harmadik opció talán nem az MS-től szedi, az nem legális? Másrészt annál jóval több kiadás közül lehet választani, illetve MSO ISO-k is letölthetők vele. Harmadrészt az legalább nem szemetel a C meghajtóra, mint az MCT...Az utóbbi által létrehozott plusz mappákat utána lemezkarbantartóval kell törölni, ami megint nagyon kellemes.

Egyébként negyedrészt maga a termékkulcs és az aktiválás a lényeg. Attól, hogy valaki a fentebb említetteken túl egyéb forrásból leszed például egy érintetlen MSDN ISO-t, attól még nem lesz okosított a rendszere, ha van hozzá jogtiszta licence.

[ Szerkesztve ]

(#54134) Citroware


Citroware
addikt

Valamilyen oknál fogva eltűnt a jobb kattintás/új fájlok közül választható opcióként az Új kép létrehozása. Frissen telepítés után még ott volt, aztán egyszer csak már nem. (korábban telepített windowsaim esetén is jártam már így)

Hogy kell visszatenni?

(#54135) savoo válasza pondor313 (#34822) üzenetére


savoo
addikt

Semmi.

[ Szerkesztve ]

(#54136) CirrMee válasza King Unique (#54131) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha valaki enkórozni' akarja, nehezen fogod kimagyarázni, hogy legálisan óhajtja majd használni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#54137) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
Vírusos lett a gépem.
Hogy valmi jó is legyen vettem egy SSD-t és gondoltam felteszem a Win10-et.

I5-2300 a CPU
Erre közli NX miatt nem egye fel.
Az alaplap támogatott Asrock Pro3 Gen3

A gép jó és tökéletes és nincs kedvem vagyont költeni.
A mostani lapba sem éri meg másik procit, de teljes gépcserét sem ér egy Win10.
Win 8 meg 8.1 meg soha nem mehet a gépemre (mert utálom), de ha jól tudom az NX ott is követelmény.

Valahogy trükközve meg lehet oldani hogy felmenjen?
Videókártyám nincs csak ami a CPU-ban.

Előre is kösz.
Zoli

(#54138) #87634016 válasza CirrMee (#54136) üzenetére


#87634016
törölt tag

Én biztos vagyok benne ,hogy legálisan akarja használni ,na akkor 1:1 ,döntetlen.
Ha mégse ahhoz se neked se nekem semmi közünk kb.

Ennyi erővel amit te csinálsz lassan kimeríti a rágalmazás fogalmát.Uccu neki jelentsd fel.Amúgy ha már itt tartunk pontosan mi az állásfoglalása az ms-nak a 30 napos próbaidőről amivel az aktiválatlan telepítés rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#54139) qqcqqc válasza CirrMee (#54136) üzenetére


qqcqqc
őstag

Van fenn frissítésekkel integrált verzió. A kód legális, de nem kell nagyon frissíteni. Én win7-nél kifejezetten örültem az ilyen integrált telepítőnek.
Ja és ezek nem nvidia-amd gamer optimalizált kiadások, csak a frissítések vannak integrálva.

[ Szerkesztve ]

(#54140) CirrMee válasza #87634016 (#54138) üzenetére


CirrMee
addikt

Újonckám, ha én rágalmazok, akkor miért mr. warez írja le örömmel, hogy konkrétan enkórozni akar, csak ugye melyiket javasoljuk. Amiről ugye köztudott, hogy oda elsősorban nem azért megy az ember, mert fizetni akar egy több tízezresbe kerülő szoftverért. Csavard/tekerd még a dolgot, hát ha akkor sikerül (most már magadat) kimagyarázni...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#54141) SP4C3 válasza CirrMee (#54140) üzenetére


SP4C3
veterán

1. A rang nem számít
2. Nem mr. warez-nek hívják
3. Torrentoldalakon is vannak legális verziók, értsd stripp-elt, és integrált (driver+update) telepítők.
4. Ez OFF

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54142) King Unique válasza CirrMee (#54136) üzenetére


King Unique
titán

Ez általánosan igaz, de ha valakinek xy okok miatt pl. integrált ISO kell, akkor még legális kulcs birtokában is lehet onnan fogja szedni, ha máshol nem talál. Mert ugye maga az MS nem készít ilyeneket. Viszont én a "segítőket is beleszámítva" kijelentést nem értettem. Mi köze van ennek ahhoz, hogy a kolléga pl. ezt ajánlotta? Vagy ki buzdított arra, hogy ügyeskedjen itt bárki itt?

[ Szerkesztve ]

(#54143) CirrMee válasza SP4C3 (#54141) üzenetére


CirrMee
addikt

Ezt a hármast gondold át újra. Legalábbis azt a részét, hogy legálisan nem kerülhet fel az enkórra' (mint ahogyan máshova sem) egy telepítő sem, lásd m$ (& hazai szabályozást a szerzői és szomszédos jogokat illetően) ide vonatkozó feltételeit.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#54144) SP4C3 válasza CirrMee (#54143) üzenetére


SP4C3
veterán

Jó, akkor csinálják meg ők maguk, és akkor majd nem kell user-made verziókkal szórakozni. Tudtommal misi nem adott ki olyan w10 verziót amiben nincs store,cortana,telemetry stb. Undorító!

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54145) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A bekarikázott rész hol 8, hol 16 GB. Ez mitől függ és mit jelent? A grafikon 8 GB-nyi memóriára jutó kihasznátságot jelez ki a 16-ból?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#54146) SP4C3 válasza Winner_hun (#54145) üzenetére


SP4C3
veterán

Az csak a grafikon maximuma, ha elég sok memóriát megtelítesz, akkor a grafikon "felbontását" feldobja 16GB-ra.

Edit:

Ácsi-ácsi-ácsi. A hardware-ek számára fentartott ram 8GB?

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54147) DS39 válasza Winner_hun (#54145) üzenetére


DS39
nagyúr

picit durva hogy 8 GB van hardverek számára fenntartva. nálam ez 86,5 MB :DDD
valami ott configba el lehet b.sz.rintva

SP4C3: kétlem, szerintem a sajátgép/tulajdonságoknál is 16-ből 8-at írhat nála.

[ Szerkesztve ]

(#54148) Winner_hun válasza DS39 (#54147) üzenetére


Winner_hun
félisten

Újraindítottam a gépet, most a 16 GB-ot rendesen mutatja, a hardverek számára fenntartott memóriamennyiség 22,4 MB. Nem tudom hogy előtte a 8 GB mitől állítódott oda, eddig azt az értéket nem is néztem. Hol ennyi, hol annyi, nem tudom miért. Mi lehet a gond, mit állítsak át?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#54149) DS39 válasza Winner_hun (#54148) üzenetére


DS39
nagyúr

intergrált vga van a gépben?
mert akkor lehet hogy ha szükséges lefoglal magának ramot bőven. (3D-s játékok közben pl. bár hogy 8 giga kelljen videokarinak...)

(#54150) Winner_hun válasza DS39 (#54149) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van, de ha jól emlékszek le van tiltva. De ha nincs is letiltva, véletlenszerűen foglalja le, nem mindig?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.