Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54751) anorche1 válasza anorche1 (#54729) üzenetére


anorche1
őstag

Sajnos teljesen meghalt, egyik gep biosa sem látta, usb vel sem. Holnap jon erte a futar.

A gep meg valami hihetetlen lassu ssd utan egy 5400as hdd vel. Kinszenvedes lesz ez a 2-4het :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#54752) Raga válasza vigyori78 (#54748) üzenetére


Raga
senior tag

A 378.49-es NVIDIA driver sem hibátlan.

A Valve már kapcsolatba lépett az NVIDIA-val a probléma mielőbbi megoldása érdekében, addig is a 376.33-as meghajtóra való visszaállást javasolja a gamerek számára.

A 376.33 visszatelepítésével megoldódott a gond

(#54753) cozmo


cozmo
őstag

Legszívesebben földhöz vágnám most azonnal.

A rendszergazda kódot beírva a fenti kép fogad, mikor a "szolgáltatások"-at akarom elindítani.
Megpróbáltam a rendszergazda profilomból is, ugyanez a szitu. :W

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#54754) VGYke


VGYke
addikt

Win10 újra telepítésre kérdeznék rá, egy Dell Inspiron 7537 Notebook esetén.
A laptop előtelepített win 8-al érkezett (ugye itt nincs mellékelt lemez, háttértáron van minden = egyébként sincs benne DVD meghajtó).
A laptop érkezés + Win8 + Dell programok telepítése után láttam, hogy sz@rrá van partícionálva a belső háttértár:

Következett a win 8.1, majd win10 frissítés, ami növelte a particiók számát:

Jelenleg ilyen partíciókkal rendelkezem:
500 MB EFI rendszerpartíció
40 MB OEM partíció
490 MB Helyreállítási partíció
451,87 GB NTFS Rendszerindítás
508 MB Helyreállítási partíció
350 MB Helyreállítási partíció
11,92GB Helyreállítási partíció

Kérdésem: hogyan fogjak neki a win10 újra telepítésének? Gyilkoljak le mindent?
Ilyen előtelepített cuccoknál mi a jó módszer, főleg úgy hogy szerintem 1-2 DELL program is kívánja hogy mentegethessen máshová... Nem tudom, nem értek hozzá! Valaki tud tanácsot adni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#54755) SP4C3 válasza cozmo (#54753) üzenetére


SP4C3
veterán

Nice.
Próbáld az uac-t minimumra húzni.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54756) Szajo


Szajo
őstag

Windows 10nél képernyő tükrözésnél meg oldható valahogyan, hogy az egyik képen 100 a másik kepen 150% nagyításban legyen az asztal stb.?

(#54757) cozmo válasza cozmo (#54753) üzenetére


cozmo
őstag

Átmeneti megoldás, ha egy parancssort (cmd) rendszergazdaként futtatva beírom hogy services.msc majd enter. Így rendszergazdaként tudom a szolgáltatásokat futtatni, de mi a jó édes repedtsarkú ká anyja ez?! :W

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#54758) szabonagyur válasza VGYke (#54754) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gyaluld le nullára. Melyik Dell program hiányzik majd? Mivel drivereken kívül kb. egyiknek sincs sok értelme és nem is mentenek sehova csak ahova engeded.

(#54759) #83685760 válasza Szajo (#54756) üzenetére


#83685760
törölt tag

Nem lehet, mert a tükrözésnek pont ez a lényege. Eltérő DPI-vel megváltozna például a gombok helyzete is.

(#54760) krealon válasza VGYke (#54754) üzenetére


krealon
veterán

"Jelenleg ilyen partíciókkal rendelkezem:
500 MB EFI rendszerpartíció
40 MB OEM partíció
490 MB Helyreállítási partíció
451,87 GB NTFS Rendszerindítás
508 MB Helyreállítási partíció
350 MB Helyreállítási partíció
11,92GB Helyreállítási partíció

Kérdésem: hogyan fogjak neki a win10 újra telepítésének? Gyilkoljak le mindent?"

Az EFI es az OEM particiok maradjanak meg, mert azokat valoszinuleg nem fogod tudni ujrageneralni.

(#54761) Szajo válasza #83685760 (#54759) üzenetére


Szajo
őstag

Jah értem az kár, viszont osztottban meg mindig át kell huzogatni az ablakokat... :(

(#54762) #83685760 válasza Szajo (#54761) üzenetére


#83685760
törölt tag

Shift+Win+jobbra/balra nyíl, és átmegy magától :) Nem az igazi, de egyszerűbb.

cozmo: Nincs bekapcsolva a Smartscreen? Az szokott ilyeneket csinálni, bár nem rendszerfájloknál...

[ Szerkesztve ]

(#54763) raidx válasza krealon (#54760) üzenetére


raidx
őstag

Ha nem számdékozol visszatérni a 8-as rendszerre törölheted mind. Win 10 létre fogja hozni magának a szülséges particiokat. Ne particionáld előre a rendszerét, akkor nem pakol szanaszét, hanem mindent a nekiadott területen old meg. Én úgy szoktam, létrehozom a kívánt particiokat majd a rendszernek szántat törlöm és azt az üres részt adom meg a telepítőnek. Így, ha több HDD is van a gépbe, nem fog összevissza pakolászni. Mindent a saját területén alakít ki.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54764) LWhite


LWhite
tag

Sziasztok. Segítséget kérnék tőletek.
Mostanában a Win10-em akadozik, ill. fagy. Hosszú másodpercekre megáll, majd folytatódik tovább. Újratelepítés, HDD, vga ki-be, anélkül-vele próbálgatás megvolt, most csak egy SSD-vel egyelőre megszűnt az akadás, de azért használnám a többi eszközt is.
A friss telepítés után a feladatkezelőt figyelgettem és a rendszermegszakítások folyamatosan 20% körül terhelték a procit. Ez normális? Ennek ilyen mértékben kell futnia? Köszi!

(#54765) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok, tegnap lehalt a gépem. Bejött egy kék képernyő, amire annyi volt írva, hogy a windows adatok gyűjt, amiket elküld aztán újra indítja a gépet. Na most sose indította újra. A hibaüzenet 0xc0000412 volt. Egy windows visszaállítás megoldotta a dolgot.
Szerintem ez azért volt, mert lehet nem vettem észre és frissítés közben kikapcsoltam a gépet. Az lenne a kérdésem, lehet-e ütemezni, hogy pl a gép bekapcsolja magát mondjuk hajnali háromkor és akkor telepítse a frissítéseket, ne a kikapcsolások után közvetlenül?
Jogtiszta Win10, Dell Latitude e6430
Köszönöm a választ előre is!

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#54766) Heisenberg69


Heisenberg69
senior tag

Mikor jön az a frissítés ami a játékok jobb futását eredményezi?

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#54767) #83685760 válasza oszi666 (#54765) üzenetére


#83685760
törölt tag

Ha a kikapcsolásnál a gomb írja a frissítések telepítését, akkor már lényegében elkezdte, ezért nem érdemes megszakítani. Viszont az aktív időszakon kívül felébresztheti a gépet (mondjuk hajnalban), hogy keressen és frissítsen, ehhez csak altatni kell a gépet leállítás helyett.

Heisenberg69: Egyelőre úgy néz ki, hogy áprilisban jön a Creators Update.

(#54768) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Gondoltam beírom ide Win 10 topickba hasznos lehet win10/nvidia kombónál. Legújabb Nvidia driverek telepítéséhez min. az Aniversary Win10 verzió kell, mivel régebbi buildnél nem ismeri fel a hardwaret a driver. Az is járható, hogy a sima win 10, és utána update tool, de egyszerűbb egyből az Aniversary editionből (1607) csinálni a bootmediát mediatools nemrég még a sima verzóra készítette a bootpendriveot, nem is tudtam nvidia drivert telepíteni, csak néhány óra update után.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#54769) Ragnar_ válasza Heisenberg69 (#54766) üzenetére


Ragnar_
addikt

Játékokkal kapcsolatban amit észrevettem, hogy sok esetben borderless, vagy windowed módban kell adott játékokat futtatni, és sokkal smoothabb lesz. Pl. WatchDogs, Dying Light, RE7 demo (Mondjuk egy doomnál mindegy, vulkannal 100+, de inkább 150+ FPS..) ((És még egy fura jelenség, ha Nvidia driverben be volt kapcsolva a stereo 3D, akkor a Dota2 mikrolaggolt feelingre 30 FPS 10 FPS dropokkal, ha kikapcsoltam a S3D-t Controlpanelben, akkor smooth))

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#54770) _ ĐanieL™


_ ĐanieL™
tag

Sziasztok,

két kérdésben szeretnék segítséget kérni:

1. A Windows 10 biztonsági mentésével lehetséges CSAK a rendszermeghajtóról egy lemezképet készíteni, anélkül, hogy bármi mást is mentsen?
Másik merevlemezen van minden fájlom, így csak a rendszert és telepített programokat/beállításokat/drivereket tartalmazó rendszer SSD-ről szeretnék biztonsági mentést csinálni, hogy bármi gebasz esetén egy az egyben vissza tudjam tenni az utolsó még működő állapotot tokkal-vonóval.

2. A dokumentumaimat és a fotókat tartalmazó mappáimat le szeretném titkosítani.
Ebben az esetben ugyebár egy jelszó segítségével oldható a titkosítás, illetve a kapott feloldókulccsal.

A kérdésem az, hogy ha pl másik rendszerre/gépre átmentem őket, vagy újrahúznám a gépet (esetleg másik verziójú windowssal), akkor pontosan hogyan is működik a titkosított mappákhoz történő hozzáférés?
- megnyitom a kulcsot és kész az egész?
- mi a helyzet, ha nem szeretném hogy fixen hozzáférhető legyen és nem indítom el a kulcsot? Kéri a jelszót és azután férek hozzá?
- mi a helyzet olyankor, ha a kulcs megsérül? a jelszóval hozzáférek?
- egyéb tippek, tudnivalók ezzel kapcsolatban?

Előre is köszönöm!
:R

(#54771) Heisenberg69 válasza #83685760 (#54767) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Köszönöm szépen! :R

Ragnar_ - Neked is, és amit írtál azt ki is próbálom otthon majd. Nekem laptopom van, és sajnos elég sok minden akad rajta, minden low-on is. 8 giga ram, 2 gigás videókártyával, i5-tel. Ha van még más javaslatod is, hogy jobban fussanak a játékok, örömmel venném ha privátban megírnád, melyet előre is köszönök! :B

[ Szerkesztve ]

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#54772) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! Windows 10-hez hol találok (a Win 7-esnél annyira a szívemhez nőtt :U ) asztali minialkalmazásokat?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#54773) VoidXs válasza newmoonlight (#54772) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Kivették ezt a lehetőséget. Rainmeter-t viszont még használhatsz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#54774) Szajo válasza #83685760 (#54762) üzenetére


Szajo
őstag

Köszi ezzel egy fokkal jobb, de azért eleg fura így is. Na majd kitalalok valamit.

(#54775) Zoz válasza newmoonlight (#54772) üzenetére


Zoz
őstag

(#54776) Ragnar_ válasza newmoonlight (#54772) üzenetére


Ragnar_
addikt

Jah igen néhány gadget nekem is ment még annó W7-en, naptár, CPU/memória meter ilyesmik.. de már megszoktam, hogy nincsenek.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#54777) newmoonlight válasza Zoz (#54775) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Köszi! Hááát... elég puruttyák. A Win 7-en megszokottak közül (valami ilyesmik:)

léteznek valahol?

Ha letöltöm őket egy Win 7-es gépre, valahogy át tudom tenni és "be tudom illeszteni" a fájljaikat a Win 10-be? :U

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#54778) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Egy olyan problémám van, hogy egy Dell 7559-es laptopon van a Windows 10 1607-es kiadása. Gyári driverek fent vannak a gépen.

A probléma: hogy mikor csatlakoztatom hozzá a monitort, akkor a monitor homályosan mutat, asszem az élessége nem áll át, de ha rajtahagyva a monitort ki/be jelentkezek, akkor már jó. Ez csak akkor jön elő, ha már a laptopon a windows betöltött és aztán csatlakoztatom hozzá a monitort. De ez sajnos vissza is igaz, hogy ha a monitor már tisztán mutat, akkor a laptopkijelzőre visszaállítva az mutat homályosan és ez is csak ki/bejelentkezéssel oldódik meg.

Mi lehet a gond?

Laptop: Dell Inspiron 7559
Monitor: LG 24MB56HQ
Windows 10: 1607

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#54779) qqcqqc válasza newmoonlight (#54777) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ha az alap csomagot felteszed, onnan kezdve olyat telepítesz, amit akarsz.

(#54780) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Az normális, hogy egy Win10 anniversary ISO nem akar bootolni USB-ről ? Mármint, kitömörítettem az ISO-t és fölmásoltam az USB drivera, de nem arról bootol. (most próbálom a legújabb media creation toollal, de annál meg fogalmam nincs melyik buildet tölti le..)

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#54781) VoidXs válasza Ragnar_ (#54780) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Még jó, hogy nem működik másolással, mert a fájlrendszerbe is bele kell írni. A build mindegy, úgyis frissül.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#54782) #83685760 válasza Ragnar_ (#54780) üzenetére


#83685760
törölt tag

Nemrég másoltam fel az .iso tartalmát frissen formázott pendrivera (NTFS), simán bootol róla a gép. Az MCT-re jobb klikk, tulajdonságoknál látod a verziószámot, jelenleg a 14393-as verziót tölti le.

(#54783) newmoonlight válasza qqcqqc (#54779) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Köszi! :R

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#54784) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Hát egy érdekes problémám lenne, ami egyben nagyon idegesítő, és már ott tartok, hogy széttöröm a Win10 MS pendrive-ot...
A Windows Store nem enged telepíteni semmit, csak az alábbi meghajtókra. És ami külön döbbenet, hogy a képernyőmentés a Rendszer menüből lett kifényképezve. Mint látható az adatlapomon, van még bőven meghajtóm (ezt az Intéző látja is, hiszen azon vannak a játék kliens gigabyte-ok) .
De amit a Windows lát (de hogyan, miért? :W ), az a három legkisebb területű meghajtó!!! :W Agyam eldobom. (szelektál? :F )

Kérdésem: hogy lehet ez, hogyan lehet orvosolni? (lehetőleg Win újratelepítés nélkül, ami amúgy nem is olyan régen volt, még az ősszel, nem hinném hogy ebben van a hiba kulcsa)

Remélem, van valamilyen megoldás erre! Ha nincs, akkor tényleg nem tudom, mi értelme sok pénzért operációs rendszert venni...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#54785) Hunork válasza Hunork (#54784) üzenetére


Hunork
veterán

Lemaradt :)

(A Helyi lemez egy maradék rész az egyik HDD-ről)

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#54786) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.

Aki Insider résztvevő a "1704" 10.0.15019-ről vélemény ?

(#54787) Pierre75 válasza atti1848 (#54778) üzenetére


Pierre75
senior tag

Napokban frissítették az igp driver-ét. Azzal is jelentkezik a hiba?

(#54788) King Unique válasza newmoonlight (#54777) üzenetére


King Unique
titán

A 8GadgetPack kb. ugyanazokat a minialkalmazásokat adja vissza, amelyek a hetesben is voltak. Illetve előbbiben jóval több van, mint amennyi utóbbiban gyárilag benne volt.
De persze tudjuk, bezzeg a hetes...

(#54780) Ragnar_:
Se a gép boot módja, se a pendrive fájlrendszere stb. nincsen megadva...Elvileg elég egy FAT32-es pendrive-ra rámásolni az ISO tartalmát és annak bootolnia kellene. De Windowsra egyébként van egy rakás program, amivel ki lehet írni az ISO-t, illetve pl. ezen hsz-ben is volt szó a kiírásról.

[ Szerkesztve ]

(#54789) Lacce1992


Lacce1992
újonc

Sziasztok! A segítségeteket kérnem. Adott egy samsung np300e5c elotelepitet win 8-al, az ingyenes lehetoseg ota win 10 van rajta. Kint vagyok tuneziaba, es nyilvan most adta meg magat. Gep bekapcs, tolt, majd fekete kepernyo, egerkurzor mozog de akarmit csinalok semmit nem reagal. Csak a kikapcs fomb hosszannyomasara. Visszallitasi pontrol nem engedi visszaallitani a wint. (Hiba: 0x80070017) ha ujraakarom tenni a windowst a regi fajlok meghagyasaval, akkor addig jutt hogy elokeszites.(2 oraja irja ki es porognek a pontok. Ha bizonyos fajlokat akartam regen megnyitni(eg film, egy zene pl) akkor total lefagyott a gep.Arra gondolok hogy hdd olvasasi hiba lehet. Csökkentett modba ugyanezt a fekete kepernyot produkalja. Kerlek akinek van tippje az mondja. Elore koszonom

(#54790) #14595328 válasza anorche1 (#54751) üzenetére


#14595328
törölt tag

Sajnos ez előzmények után várható volt, de legalább lesz egy új SSD-d!

(#54791) tordaitibi


tordaitibi
veterán

Világosítson fel valaki a w10 energiagazdálkodásáról, konkrétan a monitor_off parancsról
Szeretném kikapcsolni a monitort, de.
Bármilyen próbálkozásra, powercfg a parancssorba, külső monitor off alkalmazások stb. a gép elalszik.
Egyetlenegy esetben kapcsol ki csak a monitor, és nem megy alvóba, ha a win sajátmaga intézi ezt,
azaz beállítok pl. 1 percet az energiagazdálkodási lehetőségekbe.
Ilyenkor szépen kikapcsol a monitor.
Minden egyéb ezirányú kísérletemre elmegy a gép aludni.

Ötlet?

(#54792) newmoonlight válasza King Unique (#54788) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Köszi! ;)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#54793) pzstm válasza vigyori78 (#54786) üzenetére


pzstm
titán

Szia!

Ha lehet, az Insiderrel kapcsolatos kérdéseket, felvetéseket, visszajelzéseket a [Windows Insider Program] topikban vitassuk meg. :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#54794) vlevi válasza Ragnar_ (#54780) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha a géped tudja az uefi bootot, és fat32-re formázott pendrive-t hasznalsz, akkor bootolnia kell róla. Ha nincs uefi, akkor viszont nem fog menni. Ennek az az oka, hogy az uefi már nem bootszektorból indul, mint régen a bios, hanem a fat32 -ről az efi könyvtárból.

(#54795) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok. Adott egy Lenovo Laptop. Az lenne a kérdésem,hogy win 10 telepítéskor MBR uefi-ben vagy GPT uefi-ben kell telepíteni? Menne bele egy SSD -és nem tudom melyiket kellene telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#54796) Vadasz1


Vadasz1
tag

Sziasztok mi lehet a probléma ,ma beakartam lépni az áruházba ,a bejelentkezésnél nem csinál semmit,és nem tudok játszani azokkal amit az áruházbol vettem

(#54797) Szajo válasza Vadasz1 (#54796) üzenetére


Szajo
őstag

Nincs gond az windows aktiválásával?

(#54798) Vadasz1 válasza Szajo (#54797) üzenetére


Vadasz1
tag

Most néztem nincs,de látom hogy frissit a windows lehet hogy az a baj

(#54799) #83685760 válasza vlevi (#54794) üzenetére


#83685760
törölt tag

Ezt annyival egészíteném ki, hogy már évek óta vannak olyan alaplapok, amik bootolnak UEFI módban NTFS-ről is (pl. itt is írják, meg nálam is jó). Szerintem az újabbak mind megbirkóznak vele.
A rámásolós módszernek pedig mindig működnie kéne, NTFS-sel is.

(#54800) Hunork


Hunork
veterán

Hát még egyszer. Hátha lesz megoldás. :U

Egy érdekes problémám lenne, ami egyben nagyon idegesítő.
A Windows Store nem enged telepíteni semmit, csak az alábbi meghajtókra.

És ami külön döbbenet, hogy a képernyőmentés a Gépház/Rendszer menüből lett kifényképezve. Mint látható az adatlapomon, van még bőven meghajtóm (ezt az Intéző látja is, hiszen azon vannak a játék kliens gigabyte-ok) .
De amit a Windows lát, az a három legkisebb területű meghajtó!!! :W

Kérdésem: hogy lehet ez, hogyan lehet orvosolni? (lehetőleg Win újratelepítés nélkül, ami amúgy nem is olyan régen volt, még az ősszel, nem hinném hogy ebben van a hiba kulcsa)

Remélem, van valamilyen megoldás erre! És valaki tud segíteni!
Előre is köszönöm!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.