Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54651) #83685760 válasza xtro (#54649) üzenetére


#83685760
törölt tag

Parancssorból is lehet, az elindul? Win+X, Parancssor (rendszergazdai), majd ezt írd be:

net user [név] [jelszó] /add

net localgroup rendszergazdák [név] /add

Indítsd újra a gépet, és ott kell lennie az új rendszergazdai fióknak.

(#54652) xtro válasza #83685760 (#54651) üzenetére


xtro
aktív tag

Másik fiókban is ugyan ez :(

(#54653) xtro válasza raidx (#54650) üzenetére


xtro
aktív tag

Ezt hogy érted. Lehet az SSD vel van gebasz ? Mert akkor viszem vissza garanciával nem szenvedek itten.

[ Szerkesztve ]

(#54654) #83685760 válasza xtro (#54652) üzenetére


#83685760
törölt tag

Akkor az lesz a legegyszerűbb, ha tisztán újratelepíted a rendszert. Utána lehet próbálgatni, terhelni, ellenőrizni az állapotát az SSD-nek.

(#54655) xtro válasza #83685760 (#54654) üzenetére


xtro
aktív tag

Akkor ezt már összekötöm a generáció váltással. Nem rakom erre fel újra az összes szükséges programot.

Csak így most szépen kiesik 2-3nap :/. Megint nem lesz alvás. Haj jókor jött ez . :(

Köszönöm mindenkinek a segítséget :)

Ha valakinek még van valami ötlete akkor kérem írja meg. Hátha.

Az új Windows felrakasa után írok hogy minden Ok e . (Az utókor számára )

(#54656) ThePatriot


ThePatriot
csendes tag

Sziasztok!
Kérlek segítsetek, mert már szétvet az ideg! :W :W

A Tárterület beállításoknál sehogyan se tudom átállítani, hogy a dokumentumokat és a képeket, videókat a D partícióra mentse, hiába teszem át OneDrive-ról a D partícióra.
Hiába mentem bele a OneDrive beállításai közé, és állítottam át, hogy "csak a gépre" mentse.
Hiába installáltam ki a OneDrive-t... semmi.

(#54657) lacoka007


lacoka007
tag

Üdv. Van egy gép, processzor: AMD Athlon 64 X2 6000+ 3 GHz memory: DDR2-800 2x1Gb alaplap: Fujitsi siemens D2560 -a2 videokártya: Nvidia gforce 6100 128mb Oprenszer: windows 7 ultimate x86 Lehet ezt windows 10-re frissíteni? Mert ha jól tudom hogy az akadálymentesítő technológiák felhasználóinak még lehet frissíteni. Sajnos elég régi vas.

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#54658) quailstorm válasza lacoka007 (#54657) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Most az a kérdés, hogy technikailag elfut-e?
Igen elfut. Bár 6100-hoz szerintem csak W7-8.1 driver van de talán nem lesz gond. Legalább 8xxx-es GF kell a W10 hivatalos támogatáshoz.

(#54659) senki66


senki66
senior tag

Tegnap a C: gyökérben megjelent egy Config.msi nevű üres,rejtett könyvtár, annyit találtam róla, hogy ez programok telepítésekor jön létre, de eddig sosem láttam ilyent a C-én. Belelépni nem enged a rendszer, de törölhető/visszaállítható. Valaki tudja mi ez pontosan? Gondolom törölhető, de azért rákérdezek.

(#54660) lacoka007 válasza quailstorm (#54658) üzenetére


lacoka007
tag

Köszi a választ. Akkor ha nincs másik videókártya, neki se kezdjek? Vagy azért frissűl?

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#54661) quailstorm válasza lacoka007 (#54660) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Software renderer mindenképp lesz. Én nem teszteltem, GeF7-tel elvileg megy a 10.

Ezt találtam.

Eszerint az updgradet nem fogja engedni, manuálisan kell telepítened a 10-et. De 3D gyorsításod az lesz.

(#54662) lacoka007 válasza quailstorm (#54661) üzenetére


lacoka007
tag

Köszönöm a segítséget. Szerencsére ez nem az én gépem, ez egy nagyon jó barátomé. Ő azt szeretné, hogy maradjon meg minden adat, és program, ahogy a frissítésnél ez meg is valósítható. Utána nézek, hátha lehet usb-ről is frissíteni, valahogy, de akkor lehet, hogy a videókártya miatt usb-ről se lehet.

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#54663) quailstorm válasza lacoka007 (#54662) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Úgy lehet ahogy a cikkben írva van. (megcsinálod a telepítőt de Win7 alatt indítod az exét)

Tiszta telepítéssel mindenképpen menne probléma nélkül, nem a kártyán múlik, de abból a szempontból mégis, hogy nem támogatott és csak a Win7 driver ami elég a működéshez.

[ Szerkesztve ]

(#54664) TRob1


TRob1
veterán

Nincs értelme antivírust telepíteni az újabb Windowsokra?

Ennyi. (Nem kellenek az ellenpéldák azoktól akiket évek óta át tudnak baxni és fizetnek a sok xarért, csak linkeltem egy cikket amin azért érdemes lehet elgondolkodni)

¤ R'n'R ¤

(#54665) quailstorm válasza TRob1 (#54664) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Attól hogy egy magas rangú személy hülyeségeket beszél, még nem lesz automatikusan igaza.

Két bajom van a defenderrel:
gecimagas gépigény (és kőbuta)
BÁRMI, ami a piacon van, csak jobb lehet nála. Mert a Microsoft kiadja a vírusdefiníciókat.

Nyilván elég jó már a helyzet egy átlag noobnak XP időkkel szemben, de egy power usernek semmiképp sem jó a defender, iskolában meg a gépigénye és a random hülyeségei miatt nem jó.

Gépigény alatt én azt értem, hogy minden előjel nélkül elkezdi reszelni a vinyót, én meg dolgoznék.

[ Szerkesztve ]

(#54666) SP4C3 válasza quailstorm (#54665) üzenetére


SP4C3
veterán

Kellemeset csalódtam. ;)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54667) quailstorm válasza SP4C3 (#54666) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én legalább nem csalódtam benned. De aki ilyeneket csinál az más galádságokra is képes mint tudjuk. Személyeskedésen és marhaságokon kívül fogunk tőled látni valaha valamit vagy mondjak le róla?

Az kész tény, hogy MS kiadja a definíciós adatbázist, teszteken emiatt a komolyan vehető védelmek közül mindig a defender az utolsó.

A gépigénye az egyéni (és kollektív egyetemi) megfigyelés. Én nem tudom ajánlani. Ha valaki nem akar fizetni akkor Avast Free. Konfigurálhatóbb, letiltja a defendert és jobb védelem.

(#54668) King Unique válasza quailstorm (#54665) üzenetére


King Unique
titán

A beépített elég fapados és pl. PUP elleni védelem sincsen benne (!), max. talán az Enterprise kiadásoknál. Egyik gépen, ahol ez van, múltkor lefuttattam és egy rakás szemetet talált...Illetve, amit más AV-k már a böngészőben, illetve letöltésnél stb. blokkolnak, a beépített ezekre rendszerint meg se nyikkan és mindent enged...Ez nekem nem túl meggyőző és nem nagyon hat meg, hogy xy cikkben éppen mit írnak...

Valamint jól mondod, mert egy home usernek a külső szoftverekért még fizetni sem feltétlen kell, mivel egy rakás ingyenes AV van. Valamint pl. az itteni Program promók topikban szintén akadnak rendszeresen a fizetősöknek ingyenes promói.

Szóval +1

[ Szerkesztve ]

(#54669) kezo0 válasza TRob1 (#54664) üzenetére


kezo0
addikt

Ez is csak azt bizonyítja, hogy az interneten minden baromságra talál "hiteles" igazolást, aki akar. Mostantól eggyel többre.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#54670) quailstorm válasza kezo0 (#54669) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Post-truth, Donald Trump, buborékeffektus a facebookon. Mit várunk? Álhírgyártás, ezo.

Web2 van, mindenki indíthat saját oldalt 10$-ból, mindenki posztolhat valahova ingyen, és akinek nem mérésekkel alátámasztható tényekre, hanem érzelmekkel alátámasztott önigazolásra van szüksége, az boldogan lobogtathatja.

Ez is ide vonatkozik.

Az egy dolog hogy bunkó a stílusom, de többnyire nem beszélek hülyeséget, ha mégis, akkor elismerem a hibámat.
Mástól is ezt várom el...

[ Szerkesztve ]

(#54671) SP4C3 válasza quailstorm (#54667) üzenetére


SP4C3
veterán

Lehet neked marhaság (most is te személyeskedtél), nekem nem az :B az hogy eltér a véleményünk az egy dolog ;) De trollkodj csak, ha abban leled örömöd. :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54672) kezo0 válasza quailstorm (#54670) üzenetére


kezo0
addikt

Ja, ha ezt most kifejezetten nekem írtad, az én reakcióm nem konkrétan neked szólt, hanem úgy nagy általánosságban értettem.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#54673) Borisz76


Borisz76
veterán

A Defendernél tényleg minden jobb.

A dolog másik felét viszont nehezebben "fejleszteni !" ....

Gondolok itt a USER-ekre, akik mindenféle szemét weboldalra mutató linket képesek megynyitni vagy gondolkodás nélkül nyitják meg az e-mail-ben érkező mellékleteket/csatolmányokat.

Tehát hiába van jó víruskeresője valakinek ha ész nélkül kattogtat.
Mert akármilyen jó is a kergető egy 0Day-s friss vírussal / zsarolóval nem tud mit kezdeni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#54674) quailstorm válasza kezo0 (#54672) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A feletted kommentelő igen magabiztos egyénnek írtam, aki egy alternatív univerzumban él. De vette az adást.

(#54671) SP4C3: amúgy azon kívül, hogy magadat járatod le még jobban, mégis mi a célod? A te oldaladra nem állt senki, az meg evidens, hogy engem hergelsz hátha csinálok valami olyat, amiért mehetsz sírni a modkerbe.

Igazából az se nyilvánvaló számomra, hogy most a defenderben vagy elvakult vagy csak simán az oltásom nem tetszett, de nem is érdekel. Megmondtam már többször, hogy annak örülnék ha nem is léteznél. Mert arra sajnos nincs esély hogy elkezdj gondolkozni.

(#54673) Borisz76:

Ez kétségtelen tény, és nehéz kivédeni. De mint fentebb írva volt, akár az általam használt ESET is elég sok oldalt egyből blokkol. Bizonyos installerek PUP-ját és "offer"-jét is blokkolja. Néha csak látom free program telepítésénél, hogy az ESET blokkolta a netről.
Ezen kívül sajnos ad és scriptblokkoló nélkül nem érdemes böngészni, legfeljebb megbízható oldalakon mint a PH!.

[ Szerkesztve ]

(#54675) junior11 válasza TRob1 (#54664) üzenetére


junior11
veterán

Na akkor dobom is ki az F-Secure Safe-t :D Amúgy kíváncsi leszek, milyen előrelépést hogy a Creators update-tel az új Windows defender security center ilyen téren.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#54676) SP4C3 válasza quailstorm (#54674) üzenetére


SP4C3
veterán

Veled ellentétben én még nem jártam oda sírni.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54677) Raga


Raga
senior tag

Üdv!

Tegnapi napon nagyon különös dolgot tapasztaltam és az okát szeretném kideríteni valamint azt, hogy másnál is előjött-e az adott probléma.
Mielőtt belekezdek a hiba leírásába pár dolgot előljáróban:

Oprendszer:
Windows 10 Pro 64 bit 1607-es kiadás naprakészen frissítve.

Konfiguráció:
Laptop ASUS ROG N551JM
Processzor: Intel Core I5 4200H
DDR: 8 giga
120 SSD
Geforce GTX 860M VGA

Szóval eddig minden megfelelően működött semmi probléma nem merült fel a mindennapi használat során.
Volt az az évfordulós frissítés miatti fagyás de az is megoldódott.
Tegnapi napon azonban újra ugyanazokat a tüneteket produkálta a gépem.
Bekapcsolás után nincs wifi, 15 mp eltelte után totálisan lefagy a gép és kékhalál.
Többszöri újratelepítés után biztosan állíthatom rájöttem a problémára.
Minden tökéletesen működik a tiszta telepítés után mindaddig amíg fel nem teszem a legújabb GEFORCE drivert illetve a vele szorosan működő Geforce Experience-t.
Ha ezt feltelepítem újraindítás után megint fagyás tapasztalható, így kénytelen voltam nem a gyártó által biztosított drivert, hanem az eszközkezelőben a microsoft által bevizsgált drivert feltenni, amivel tökéletesen működik a gépem, de mégis elavultabb driver, továbbá kicsit zavar hogy a Geforce Experience sincs mert így nem tudom egy klikkel optimalizálni a játékokat a gépemhez.
Ami különös hogy eddig nem volt gond tegnap gondolt egyet és kitalálta nem hajlandó együtt működni, pedig az aktuális drivert nem tegnap tettem fel először.
Másik két laptop is van a családban egy Lenovo és egy Acer ott frissítés után sem jelentkezett a probléma.

Várom a segítségeteket.

Köszönöm.

(#54678) lacy86


lacy86
addikt

Hello!

MacBook gepre lett telepitve Windows 10
Egy problema van, hogy nincs hang
Eszkozoknel latszik minden, default beallitas ok
TeamViewer-el mikor megnezem es csinalok egy tesztet akkor csak nalam szol.

Mar minden beallitast megneztem :/
Illetsztoprogramok is frissek

Korabban ilyen problema nem volt, akkor is igy lett / volt telepitve.

[ Szerkesztve ]

(#54679) quailstorm válasza Raga (#54677) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jó lett volna a kékhalált pontosan tudni.

Nincs WiFi-vel és kékhalállal nekem vannak kellemetlen tapasztalataim, ott az Intel Centrino gyötrelmes driverei okozták. Neked milyen WiFi kártyád van?

Valamivel korábbi drivert próbáltál már? Esetleg kihagyni vagy gyorsan uninstallálni az experiencet?
Power state hiba volt legtöbbször régebben az ilyen.

Amit még tudok mondani, hogy szedd le ezt: DDU

Távolítsd el a drivert és legyen letöltve a kívánt driver. Netet húzd ki, és telepítsd fel a sajátod. Énnekem okozott gondot az, hogy az MS hamarabb elkezdte telepíteni a saját marhaságát mint én észbe kapjak, úgyhogy legutóbb már net nélkül telepítettem a 10-et, és csak drivertelepítés után kapcsoltam netet rá.

(#54680) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

A minap vásároltam egy ingyesen appot a windows áruházban. Ingyenes volt, de a gondom az, hogy azóta minden alkalommal amikor indítom a gépet kéri az account jelszavam.
A windowsban a require sign in "never" opción van pedig már.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#54681) raidx válasza quailstorm (#54679) üzenetére


raidx
őstag

Driver problémára az MS már régen kiadta a wushowhide.diagcab appot.
Települt a rossz driver, inítod az appot. Az molyol egy darabig majd ad egy listát ahol kiválasztod a bajt okozót. A program uninstallálja és nem küldi MS többet de másikat sem helyette. Te dolgod a naprakészen tartása az eszköznek onnantól.

Ha az udate rendszer úgy gondolja, leszedi a telepített dríveredet és felrakja a szerinte jót külömben.

[link] Innen letölthető.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54682) quailstorm válasza raidx (#54681) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem csak annyi a bánatom hogy egyébként használom a funkciót. Tudom, hogy le lehet tiltani csak a windows updates drivereket. Viszont számtalan ősrégi alaplapi hangkártyával és webkamerával esett jól, hogy alapból megy.
Egyedül a VGA kártyát nem értem miért kell ennyire hamar erőltetnie.

(#54683) vigyori78 válasza raidx (#54681) üzenetére


vigyori78
őstag

Nekem is tegnap feldobta az update az AMD-s cuccokat sajnos.

wushowhide-on kívül más megoldás nincs ?
Nekem Enterprise van / 1607 14393.693 / abban sem tették még elérhetővé a frissítések teljes manuális kezelését ? csak mert ugyanazokat a beállításokat találom mint Professional alatt ? nem azért van az Enterprise, hogy mindent testre szabhassak ?

(#54684) quailstorm válasza vigyori78 (#54683) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De azért van, viszont csoportházirendből tudod csak állítani.

Update. Drivers.

Mióta én pofára estem, XP-jelleggel értesítőre van állítva gpeditből. Első link vége. De ez csak Enterprise, még PRO sem.

(#54685) Cr00py


Cr00py
senior tag

Üdv. Fogalmam sincs, hogyan de eltűnt a hdd-k alatt lévő kis sáv, ami a szabad területet jelzi, és a szöveg is, csak a hd betüjel, és a neve van ott. Jobb klikk-> Tulajdonságok sem működik.Azt írja, hogy : Az elem tulajdonságai nem érhetők el. Mit lehet ezzel kezdeni? Köszönöm.

(#54686) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Hány évet kell várni egy insider build-re?
Egy hete léptem vissza a programba, fast ring-re állítva. Azóta jött két sima update, de új build-et azóta se kaptam.. :W

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#54687) vigyori78 válasza quailstorm (#54684) üzenetére


vigyori78
őstag

Gpedit : Illesztőprogramok kihagyása a Windows-frissítésekből eddig is be volt állítva plusz a regedit ExcludeWUDriversInQualityUpdate mégis feldobja néha.

(#54688) senki66 válasza senki66 (#54659) üzenetére


senki66
senior tag

Erre valaki ? [link]

[ Szerkesztve ]

(#54689) quailstorm válasza senki66 (#54688) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Rollback scriptek vannak benne, ráadásul rejtett mappa. Én hagynám a rákba de elvileg törölhető. Mondjuk lehet szükséged lesz ownershipre, mert nem fogja engedni.

(#54687) vigyori78 : nem tudok erre mit mondani sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#54690) Macka


Macka
veterán

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni nekem abban, hogy a win 59 Hz-nek érzékeli a monitorom, ezt szeretném 60-ra átállítani. :R

(#54691) senki66 válasza quailstorm (#54689) üzenetére


senki66
senior tag

Ha ráviszem az egeret azt írja: Üres mappa. Törölni simán engedi a rendszer, nem kell átvennem az ownership-et..

(#54692) quailstorm válasza senki66 (#54691) üzenetére


quailstorm
nagyúr

természetesen csak telepítésnél van benne cucc nem állandóan, majd legközelebb létrehozza megint

(#54690) Macka: monitorhoz van a gyártótól driver?
Esetleg eszközkezelőben választani a PNP és a non-PNP illesztők közt?

(#54693) senki66 válasza quailstorm (#54692) üzenetére


senki66
senior tag

Ok, köszi. Akkor valószínűleg telepítés után ki is szokta törölni, csak most valamiért ott felejtette, mert eddig nem láttam ilyen foldert.

(#54694) Macka válasza quailstorm (#54692) üzenetére


Macka
veterán

Van, fel is telepítettem. A grafikai tulajdonságoknál, a monitor fül alatt 60 HZ-t látok, de WoT-ban már csak 59 Hz-t hoz fel.

(#54695) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Start menü "csempék" vagy mi a kérdésem. Hogyan lehet megoldani, hogy ne 2 "oszlopban" legyenek, hanem 1 "oszlopban" egymás alatt?

Tehát: "Világ és én" + "Szórakozás és felfedezés" + amit én odateszek egymás alatt legyenek, ne egymás mellett :F

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#54696) tordaitibi válasza Macka (#54694) üzenetére


tordaitibi
veterán

Nalam ugyanez, egy 22'' Benq monitorral, en oktober ota 59Hz-en hasznalom, semmi rendkivulit nem vettem eszre emiatt.

(#54697) ghost364


ghost364
senior tag

Sziasztok!
Nagyon érdekes problémát tapasztalok az elmúlt pár napban. Használom pár órát a gépet, és egyszer csak fogja magát, és hibernálódik. :Y Ráadásul elég változó, van hogy fél, van hogy 2 óra után. A gép egy ThinkPad T430-as. Igazából ötletem sincs, google sem dobott semmi használhatót. 14394.693-as build.

[ Szerkesztve ]

(#54698) quailstorm válasza Macka (#54694) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A monitor infója alatt is 59Hz? Sajna nem nagyon van ötletem erre se.

(#54695) VGYke: A címénél fogva odahúzod a másik alá a kategóriát. Valamint kikapcsolod a gépház testreszabás startmenünél a több csempe megjelenítését.

(#54699) #83685760 válasza ghost364 (#54697) üzenetére


#83685760
törölt tag

Használat közben hibernálja, vagy csak ha magára hagyod? Nézd meg az eseménynaplót (Win+X menü), azon belül a rendszernél keresd ki a legutóbbi hibernáció kezdetét (a forrása Kernel-Power), ott írni fog egy okot, talán az segít kideríteni. Az aksi vagy túlmelegedés is okozhatja amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#54700) lacy86 válasza lacy86 (#54678) üzenetére


lacy86
addikt

Esetleg erre valaki? :/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.