Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23151) bladex73 válasza Partyface007 (#23079) üzenetére


bladex73
aktív tag

Sajnos ez nem vált be a probléma ugyan úgy megmaradt.

(#23152) Hegyirabló válasza Ispy (#23150) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Mármint gyanúsan lassan fut a Windows 10 telepítése, nem pedig minden. Minden más megy, ahogy kell. Egyébként tudod, hogy egy töredezettségmentesítés mennyi idő. Kb. egy nap. Kinek van erre ideje?

Aquila non captat muscas.

(#23153) t72killer válasza #45553408 (#23143) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Biosban nincs usb boot opció?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23154) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Egyébként meg nem fogok vitázni veletek, mert ti fanok vagytok, egy fannal pedig nem lehet vitázni.

Aquila non captat muscas.

(#23155) Ispy válasza Hegyirabló (#23152) üzenetére


Ispy
veterán

Mármint gyanúsan lassan megy nálad, szóval vagy itt rinyálsz, hogy szar a 10, vagy megpróbálsz csinálni is valamit.

Legalább azt nézd meg, hogy mit ír ki az elején (pár perc alatt lecsekkolja a vinyó állapotát), nem kell lefuttatni, de legalább képet kapsz a HDD állapotáról.

Én biztosan ráengednék egy hd sentinelt is, hogy milyen a kondíciója a hdd-nek.

(#23154) Hegyirabló

Vicces vagy, segíteni próbálunk neked, mert te jöttél ide, hogy gondod van vele, nem mi hívtunk, hogy ugyan rakjad már fel, mert olyan jó.

Ha nem, szar, unod, hagyjad a francba, használd tovább azt, ami eddig volt....

(#23156) Hegyirabló

Akkor szerintem ne erőltesd, most fejezd be.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#23156) Hegyirabló válasza Ispy (#23155) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Látatlanba megmondom Neked, hogy semmi baja nincs a HDD-nek.

Aquila non captat muscas.

(#23157) Bferibörs válasza HI-FI (#23140) üzenetére


Bferibörs
addikt

pld
ha hiányzik.

Egyszerűbb frissíteni a Media Creation Tool-al , a microsoft oldaláról letölthető.

[Media Creation Tool]

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#23158) Hegyirabló válasza Ispy (#23155) üzenetére


Hegyirabló
veterán

A kedvedért.

Aquila non captat muscas.

(#23159) szallasi007 válasza Hegyirabló (#23158) üzenetére


szallasi007
őstag

Szia, formatált vinyóra akarod felrakni vagy sem? Ha nem akkor mekkora logikai diszkre? Előző rendszer meghajtó szokott ilyen hibát okozni mint ami nálad van, ha nem került törlése. Adatlapodon levőhöz hasonló gépre tegnap kb 20 perc alatt ment fel (kb 17 perc volt, kicsit csodálkoztam is).
Telepitő image honnan van? Eredeti v virágbolti?

(#23160) #22743424 válasza Hegyirabló (#23158) üzenetére


#22743424
törölt tag

Milyen vírusirtó van rajta? Addig kapcsold már ki. Az SPTD nem lett telepítve a Daemon tools telepítésekor? Azt sem nagyon csípi .

[ Szerkesztve ]

(#23161) czanga válasza Apaxp (#22927) üzenetére


czanga
őstag

Nagyon köszönöm! Megy is fel holnap rá egy friss 64 bites. :) Sajnos csak 3gb ram, de remélem örülni fog neki, és jól fog futni.

(#23162) Infinity70 válasza faham (#23046) üzenetére


Infinity70
tag

Köszi ! :C

Huawei P40 Pro

(#23163) sirály12 válasza Hegyirabló (#23158) üzenetére


sirály12
őstag

A fontos adatokat gondolom már kimentetted a vinyóról, akkor egyszerűen csak format és egy win7 telepítés, hogy tiszta legyen minden. Sem démon tools sem semmi egyéb ilyen ketyere.
Ekkor frissítesz win10-re.
Majd format és tiszta telepítéssel mehet a win10 megint.
Így jogtiszta is lesz, és nem lesz tele szeméttel sem. Az egyész max 1 óra.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#23164) odrif


odrif
MODERÁTOR

Nos akkor most kellene dönteni hogy a dell vostro 3300-an váltsak-e 10-re.

20 éve a Prohardveren

(#23165) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Tegnap rászántam magam a Windows 10 telepítésére, de valamit nem sikerült megtalálnom...
Hol lehet beállítani, hogy ne kérjen jelszót a gép indulásakor, illetve kijelentkezés utáni visszalépéskor?
A másik kérdésem pedig az, hogy az IE fog-e még kapni, és ha igen, meddig; frissítéseket?
Így W10 alatt még ez is furcsa, de az új böngésző, az Edge egyenesen unszimpatikus számomra a vastag keret, illetve a kedvencek importálása utáni kedvencek megjelenítése miatt... Persze van benne logika, de megszoktam már az időrendi megjelenítést, és emiatt az ABC szerinti rendezés megnehezíti a keresést :(((

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#23166) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Egy nCore-on talált Windows 10 telepítési és beállítási ajánlásban azt írják, hogy még valódi licenszel rendelkező felhasználók esetén sem ajánlott Microsoft account használata.

Ezzel kapcsolatban szeretnék egy kis közvélemény kutatást, hogy ti bejelentkeztek-e ilyen fiókkal. Válaszoljon tíz emberrel igennel vagy nemmel - kíváncsi vagyok rá, hogy a gyakorlat mit mutat.

Köszönöm!

(#23167) Colos1 válasza €uro (#23166) üzenetére


Colos1
őstag

Nem, de miután létrehoztad a helyi fiókodat, legalább egyszer érdemes vele belépni, különben hibát okozhat egyes áruházbeli alkalmazások frissítésekor. Nálam ez kétszer is előfordult, hogy megakadtak a frissítések, amely kihatott a windows frissítéseire is, mindkétszer az egyszeri összekapcsolás-újraindítás majd visszaállás helyi fiókra játék oldotta meg. Kérdeztem erről az MS üf -t, csak sejtelmesen annyit írtak, hogy az áruházbeli alkalmazásokhoz kell az MS fiók. Amúgy gyanítom, hogy ha egyszer össze volt kötve, akkor utána már el tudja érni, ha kell neki.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#23168) Döglött Róka válasza €uro (#23166) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Miert is nem ajanlott?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23169) < CyberBob > válasza €uro (#23166) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ha nem használod a színes kockás cuccokat és nem akarsz minden félét felszinkronizálni az MS gépeire akkor teljesen felesleges.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#23170) JanR


JanR
addikt

Valamiért megállt az update-m 25%-nál. Mit lehet vele kezdeni? Nincs leállítás gomb, vagy az "újra" lehetőség sem jön fel :U

(#23171) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!
Tegnap feltettem tiszta telepítéssel a Win10-t. Ma vettem észre hogy a frissítéseknél az áll, hogy van elérhető frissítés, de 0% a letöltés.. Ha belemegyek a részletekbe, akkor ez fogad "Várakozás a letöltésre".
Mire vár? Nincsen ütemezés beállítva..

(#23172) VoidXs válasza koxkids (#23171) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Eddig is ezt csinálta minden Windows. El fog indulni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#23173) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Smart Defrag 4-et használok, egészen a mai napig gond nélkül ... most viszont olyan jelenséggel találkoztam, hogy 19,90% töredezettség marad mentesítés után .... hiába indítom el ujra a mentesítést, 19,90% marad utána .... ez miért lehet ?

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#23174) VoidXs válasza CartmanLand0 (#23173) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A lapozófájlt és a rendszervisszaállítás fájlait nem lehet töredezettségmentesíteni. Utóbbit érdemes kikapcsolni, több problémát okoz, mint amennyi előnye van, és felszabadul azonnal vagy 10 gigád.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#23175) Tibe


Tibe
aktív tag

Sziasztok!

Legális Win10-et használok, és olvastam hogy a torrentről amit használsz mindent elküld a Microsoftnak, miket töltesz le stb... illetve hogy ha van valami nem legális progi a gépen azt törli?!? Ebből igaz vmi, vagy csak hoax?

Köszi!

(#23176) CartmanLand0 válasza VoidXs (#23174) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Köszi a tippet, ki is kapcsoltam :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#23177) Colos1 válasza JanR (#23170) üzenetére


Colos1
őstag

Nézd meg, hogy az áruházban nincs-e beakadva frissítés. Ha van, akkor erről beszéltem az imént. Ha össze van/volt kapcsolva, akkor nem tudom.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#23178) worxland válasza Tibe (#23175) üzenetére


worxland
addikt

Az interneten olvastad, tehát tuti igaz.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#23179) worxland válasza €uro (#23166) üzenetére


worxland
addikt

+1 a fiókkal bejelentkezésnek (nem használok csempéket).
és +2 a fiók nélküli bejelentkezésnek is, a család másik két gépén fiók nélkül megy a Win10.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#23180) nanus válasza Tibe (#23175) üzenetére


nanus
senior tag

Ez csak a legális win 10- re igaz :D
Legalább az összefoglalót nyisd ki :R

€uro (#23166) : 2x fiók nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#23181) Воланд válasza Döglött Róka (#23168) üzenetére


Воланд
titán

mert ellopjak mindened44!!negy44!!

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23182) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Nem tudom telepíteni a Google earth-öt.
Mi lehet az oka? Másnak sikerült?
1603-as hibakód. :(

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#23183) #41133696 válasza €uro (#23166) üzenetére


#41133696
törölt tag

Csak MS fiókkal jelentkezek be, mert nincs kedvem lokálissal szívatni magam.

(#23184) klepto


klepto
addikt

Valaki erre?
Előre is köszike :R

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#23185) gygalilei


gygalilei
tag

Sziasztok ! win 10-et fel lehet telepíteni külső winchester egyik partíciójára ? Milyen megoldás lehet erre ?

(#23186) vlevi válasza €uro (#23166) üzenetére


vlevi
nagyúr

"nCore-on"
Torrentoldalak most be vannak f***va a win10-től, mert egyszer megjelent valahol az, hogy a win10 mindenkiről mindenkinek adatot küld, és még jól le is törli a nem legális programokat a gépről.
Aminek van is valami igazság tartalma, de nem úgy, és nem ott, ahogy sokan tudni vélik.

(#23187) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

és azt mi okozhatja, hogy kiírja egy programra, hogy a platform nem támogatja, aztán egy másik indításnál megy rendesen, aztán megint azt írja nem támogatja :F

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#23188) JanR válasza Colos1 (#23177) üzenetére


JanR
addikt

De én direkt helyi fiókot használok tiszta telepítés után. Nekem nem kell az áruház, meg a frissítései. Egészen idáig jó is volt. Furcsállanám, ha most emiatt megakadt volna a frissítés..

(#23189) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv urak!

Segítségetek kérném: bátyám notijára csaptam fel a 10-est, még a 10162 build idején - most is ez van fent - és azóta nem is lett hozzá nyúlva. Insiderként használja a rendszert most is, viszont amit még ezer éve kaptam itt kódot, azt sem fogadja el a rendszer így az aktiválás nem akaródzik.
Mi lehet erre a megoldás? - Csak mert ha jól emlékszem, az insiderek megkapják a rendszert ingyé'

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#23190) szunyi777


szunyi777
őstag

Sziasztok
Amióta jelszót cseréltem az MS fiókomban, szinte semmi nem működik! Nincs internet csatlakozás, stb.. hiba...
Nem a nettel van a gond!
A Gép beenged az új MS jelszóval, de sem a Onedrive, sem a gépház/MS fiók, stbb... nem működik...

Vissza igazoló email is volt!

5let esetleg?

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#23191) t72killer válasza Sztlaci (#23182) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Épp most tettem fel a pro verziót (ingyenes), semmi baj vele.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23192) JanR válasza JanR (#23170) üzenetére


JanR
addikt

"Futtatás -> gpedit.msc.

Itt a windows updatet letiltottam, újraindítottam a gépet, majd engedélyeztem a frissítéseket. Megoldotta a gondom.

(#23193) Воланд válasza Petyyyyy (#23189) üzenetére


Воланд
titán

a 10162-es buildre mar nem fog felmenni a 10240-es, aktivalni sem lehet. es az insidereknek sem jar ingyen a rendszer.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23194) szunyi777 válasza Воланд (#23193) üzenetére


szunyi777
őstag

Szia
Segits légyszives EZZEL kapcsolatban! :R

Internet csatlakozási hibára hivatkozik, Onedrive, MSfiók, stb eléréskor!
Ne kelljen már alaphelyzetbe tennem! :O
Nem szinkronizál sz MS fiókkal!
Nincs erre REPAIR?!

Semmi mást nem tettem, csak jelszót cseréltem az MS fiókomban!

Őrület!!!!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#23195) Воланд válasza szunyi777 (#23194) üzenetére


Воланд
titán

onedrive-nal van olyan, hogy unlink a onedrive ballitasainal. azt el tudod erni?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23196) szunyi777 válasza Воланд (#23195) üzenetére


szunyi777
őstag

ONEDRIVE

ÁRUHÁZ

:W

Nettel semmi gond!

GÉPHÁZ

Win 8.1 alatt nem volt gond az MS jelszó cserével!

Retail kulcsom van! Az sem lehet gond....

Szerk.:
Onedrive 2

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#23197) Petyyyyy válasza Воланд (#23193) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ebben az esetben: köszönöm a helpet. :R

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#23198) Sztlaci válasza t72killer (#23191) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Sajnos nálam nem megy fel.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#23199) Воланд válasza szunyi777 (#23196) üzenetére


Воланд
titán

a talcan kint van az onedrive ikonja? onnan meg tudod nyitni a beallitast?

a store-ra meg wsreset

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23200) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Az alábbi partíciók közül a lemez 2-n lévő 20,1GB-os helyreállítási partíciót törölhetem?

[link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.