Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22851) King Unique válasza King Unique (#22841) üzenetére


King Unique
titán

Na ez a Windows To Go funkció is jó korlátolt... Education valóban tartalmazza, de egyrészt beadok neki egy 2,5" 1 TB (7200 RPM) USB 3.0 UASP funkciós (=gyors) külső vinyót, erre nyávog, hogy nem lesz ám az olyan gyors... :W Mert gondolom nem hivatalosan hitelesített.
Másik, hogy utána ki kell választani a lemezképet, de csak és kizárólag Enterprise ISO-t enged kiválasztani, mást el sem fogad, az Educationt sem...hurrá. :(((

Tehát, aki Windows 7/ 8.1/ 10 Home/ Pro verziókat akar futtatni USB 3.0 pendrive-ról (min. 32 GB), vagy külső merevlemezről, az jobban jár a WinToUSB megoldással, ami természetesen simán működik. :K

[ Szerkesztve ]

(#22852) Döglött Róka válasza W. A. Lacky (#22849) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Es az XP vihogva fogja benyalni a virusokat mivel nincsen ra mar tamogatas. Azonnal frissitsd.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#22853) tomp válasza raidx (#22845) üzenetére


tomp
félisten

Nekem Eset Smart Security van fent és az fixen kikapcsolta a Defendert. Update sem jelez hozzá frissítést.

(#22854) t72killer válasza LeslieG Jr. (#22850) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én tegnap tettem fel Avira PRO-t és ki van kapcsolva a defender (kis is szürkítette az opciót, bekapcsoni se tudnám 1xerűen).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22855) LeslieG Jr. válasza t72killer (#22854) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Azt nekem is kiszürkítette ezzel nincs is gondom. Sőt mint mondtam a Vezérlőpult->Security... részbe be is teszi le OK-zva a 360 Total Security-t. Csak a bejelkezésnél kidob egy ablakot hogy mivel le van állítva a Windows Defender ezért kapcsoljam vissza mert nem leszek védve. És ezt az ablakat egyenlőre nem tudom eltüntetni hogy ne jöjön fel. Igaz egy Close gombal kilövöm de mindek zargat mikor fent van az általam választott védelem. :P

Gondolom az lehet hogy még nem kompatibilis minden védelmi szoftver és ezért így reagál a Windows10 a külső védelmi szoftverekre. :K

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#22856) tomp válasza LeslieG Jr. (#22855) üzenetére


tomp
félisten

Nálam ilyen nem jön fel. Teljesen elfogadja a rendszer az ESS-t. :)

(#22857) FollowTheORI válasza LeslieG Jr. (#22855) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A control panel security & maintenance (biztonság & karbantarás?) beállításai között ha kikapcsolsz minden biztonsági értesítést nem tűnik el? :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#22858) Rasiel válasza LeslieG Jr. (#22850) üzenetére


Rasiel
senior tag

Nincs mit javítani, mert nem bug, ki lehet teljes egészében kapcsolni. Első körben Defenderen belül kikapcsoltam minden opciót, ami szükségtelen, majd Csoportházirend-szerkesztőben tiltottam minden részét. Ezután, ha még nagyon muszáj a Szolgáltatásokon belül (jobb egérgomb start menü ikonon, futtatás, services.msc) is lehetne tiltani, viszont, ha emlékeim nem csalnak itt szürke mindegyik ezzel kapcsolatos lehetőség, tehát inaktív. Erre megoldást nyújt a Regisztrációs adatbázis-szerkesztő. De ez utóbbi tipp nem szükséges a Defender teljes kikapcsolásához.

Mely programok indulnak automatikusan a Windowsoddal? A futó folyamatok között van, ami a Defenderrel kapcsolatos?

[ Szerkesztve ]

(#22859) LeslieG Jr. válasza Rasiel (#22858) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Kiprobálom amint otthon leszek. Netet túrva is azt olvasom hogy elösször a Windows Defender-ben kell tiltani. Aztán lehet telepíteni a külső védelmi szoftvereket amiknél ez előjön. Persze nem mindengyiknél jön elö ahogy itt írták is fentebb.

Köszi mindenkinek. :R Otthon majd többet tudok tenni az ügy érdekében. ;]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#22860) Bali27


Bali27
addikt

Kiváncsi vagyok hogy mikor indul a Microfos ellen megint egy eljárás.. Nem használhatok szabadon vírusírtót?

[ Szerkesztve ]

(#22861) Rasiel válasza LeslieG Jr. (#22859) üzenetére


Rasiel
senior tag

Illetve még egy dolog, ami eszembe jutott és az előzőből kimaradt: miután a végigmentél a Defender beállításain, a Feladatütemezőben (ugyanúgy futtatás: taskschd.msc), ha jól emlékszem 3 db Defenderrel kapcsolatos ütemezett feladat aktív lesz, ezeket tiltsd le vagy töröld!

(#22862) W. A. Lacky válasza Döglött Róka (#22852) üzenetére


W. A. Lacky
tag

Nos, ettől nem tartok.

W. A.

(#22863) tomp válasza Bali27 (#22860) üzenetére


tomp
félisten

??
Miért ne használhatnál? Én használok és nem reklamál a windows miatta.
Az egyedi hibát nem kell az Ms-re fogni.

(#22864) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Elsődleges és a kiterjesztett képernyőn, hogy lehet ugyanazt a hátteret beállítani? Nekem most különböző, és a következő háttérre kattintva, hol itt, hol a másikon változtat.

(#22865) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

A windows 10 pro elfogadja az EDU-s serial-t? :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#22866) Barthezz2 válasza Rasiel (#22826) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Úgy tűnik, csak a böngészők.

De jobb hír, hogy most meg fele modern alkalmazás nem működik.. Mail app kilép, onenote nem szinkronizál, egy jegyeztem sincs meg.. Na, ez meggyógyult.

Egyre jobb ez a Win 10.. :W

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#22867) zoo8800 válasza raidx (#22845) üzenetére


zoo8800
veterán

AVG-t használok, az stabilan kikapcsolva tartja.

rip and tear, until it is done

(#22868) kocsisdavid5 válasza zoo8800 (#22867) üzenetére


kocsisdavid5
aktív tag

Helló!

windowsban a tartalom indexelés az mi pontosan? az baj, hogy kikapcsoltam?

(#22869) faham


faham
aktív tag

Sziasztok, olyan problémám lett kB két hete a win10 alatt, hogy vígan használom és egyszer csak úgy dönt hogy nem működnek a karakter billentyűk. Ilyenkor se a laptop saját billentyűzetén se USB billentyűzeten nem lehet karaktereket írni, nem történik semmi de pl a Windows gomb működik. (meg az egér is) Újraindítás után egy ideig megint jó és random előjön a hiba akár több nap múlva is. Próbáltam esemény naplót nézni de nem találtam erre utaló hibát. Valakinek esetleg ötlet? Elég idegesítő :(

(#22870) droti25


droti25
őstag

sziasztok

Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy miért nem kapcsol le a monitor 5 perc inaktivitás után?Hiába van beállítva...
PLS Help!

(#22871) Jammalan


Jammalan
tag

Üdv Urak!
Én még mindig azzal szenvedek, hogy ráerőszakoljam a gépemre a w10et, de a get windows 10 app szerint nem támogatott a processzorom. Tegnap csináltam egy bios frissítést a legfrissebb van fent mostmár, csak azt nem tudom, hogyan lehetne rávenni az appot, hogy újra átnézze a gépet. Utoljára augusztus 26odikán nézte elvileg, legalábbis ezt írja. (a configom egyébként c2d e8500, gigabyte ep35 ds3 lap, 4gb ram, win 7 pro 64bit)

(#22872) vaakuum


vaakuum
addikt

Augusztuis vége felé többen is írták, hogy készül valami nagy update a win10-hez, ami a visszajelzések alapján rendbeszedi a megjelenéskori nagyon nyilvánvaló anomáliákat. Elkövetkezett már ennek az update-nek az ideje, vagy még mindig csak a "majd jön" státuszban van?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#22873) Воланд válasza vaakuum (#22872) üzenetére


Воланд
titán

november.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22874) zoo8800 válasza vaakuum (#22872) üzenetére


zoo8800
veterán

Novemberre terveznek egy jó nagy frissítést.

rip and tear, until it is done

(#22875) raidx válasza kocsisdavid5 (#22868) üzenetére


raidx
őstag

Nem baj csak ha keresel valamit lassabb és pontatlanabb lessz a keresésed.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#22876) t72killer válasza Jammalan (#22871) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az app hülyeség, ha frissíteni akarod, ott az iso. Annál nagyobb gond, hogy a 64bites nem fog felmenni rá, mert a procid nem támogatja a prefetchw-t, ami a 64biteshez kell.

Elvileg egy trükkel meg lehet kerülni a feature-ellenőrzést, de én inkább a 32-es használatát javasolnám, úgy is, hogy egy kevés RAM-mennyiséget bebuksz. Alternatíva a windows 7 használat továbbra is.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22877) raidx válasza zoo8800 (#22867) üzenetére


raidx
őstag

az Ms által kiadott wushowhide.diagcab progival sikerült kitiltanom agyellőre a Defendert. Remélem marad is. Az Avira ellen sem volt elejébe kifogása majd pár hét után nem vett róla tudomást és állandóan zaklatott. A hetesen évek óta semmit nem használtam mert nem csatangolok a neten. Nem is vplt semmi gond.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#22878) Jammalan válasza t72killer (#22876) üzenetére


Jammalan
tag

Igen, én is erre jutottam tegnap kutakodás közben, hogy ez az egy utasítás hiányzik, de eltérő tapasztalatokat olvastam a neten, volt akinek e8400al ment a dolog az pedig csak órajelben tér el. Gondoltam megkérdem hátha én nézek be valamit, főleg mivel ezer éves notebookokon meg 1 magos p4eken is megy. :( Akkor marad a win7 inkább, mint hogy 32 bites rendszert rakjak.

[ Szerkesztve ]

(#22879) t72killer válasza Jammalan (#22878) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azokra a történelmi csodákra nyilván 32biteset tesznek (<4GB RAM-nál amúgy se lenne értelme a 64bitet nyomatni)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22880) Jammalan válasza t72killer (#22879) üzenetére


Jammalan
tag

Nem tudod véletlenül, hogy ebbe a foglalatba létezik e processzor ami támogatja? Gondolkodtam Quadra cserélésen (csak kissé nagyon túl vannak árazva korukhoz képest) és a Xeonok is felmerültek.

(#22881) raidx válasza King Unique (#22851) üzenetére


raidx
őstag

Sok egyéb progi van amik csak a 8, 8.1-et fogadják el. A WinToUSB és egyéb cuccok nem pakolják fel a beállításokat. Nem tudom utólag mit lehetne velük kezdeni. A 8 és 8.1 korszakba ahogy olvasgatom egyszerűbb volt az élet.

-------

Igaz, egyre több dolog másként működik mint eddig. De tényleg jó lessz ez a rendszer remélem pár hónapon belül. Sajna a frissítésekkel a mai napomat kicsit megkavarta mert a beállítások ellenére telepített és erőszakoskodott az újraindításért.

Jelenleg csak a WS mappa van meg semmi tartalommal szinte, 135 KB. Valószínűnek tartom hogy oda töltötte le a Home verzió alapjait amiből megcsinálta az isot és utánna törölte. Szomszédasszony új laposa 8.1-el jött a mult héten és folyamatosan zaklatja a frissítésért pedig neki a 8.1 is nagyon megfelelne. Főleg az Angliába élő családtagokkali kapcsolattartás miatt használja. Ki fog akadni a 10-es rigolyáítól szerintem. A Skype és Facebuk kivételével nem sok mindent használ. Arra meg elég lenne egy akármi is.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#22882) t72killer válasza Jammalan (#22880) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Xeonból elképzelhető, hogy akad megfelelő, a lehető legújabbat kell keresni . Arra guglizz rá, hogy a CMPXCHG16b, PrefetchW és LAHF/SAHF szolgáltatásokat támogatja-e az adott proci, egy részletesebb adatlapból kiderül.

Itt a giga "milyen proci megy a lapomba" oldala.

Bár sok remény nincs, itt az újabb Q9650-nek szerencsétlenkednek, eredmény nélkül.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22883) King Unique válasza raidx (#22881) üzenetére


King Unique
titán

Nem is mondtam, hogy felpakolják a helyi beállításokat. Illetve a WTG gondolom a külső ISO-hoz adja hozzá a helyi rendszser beállításait, de hogy ez mit jelent pontosan (beállítás, programok), azt nem tudom? Ennyi erővel azt sem értem minek kell neki külön ISO, mikor a működő rendszerről is csinálhatna vmi összezsugorított képet? Na mindegy.

Hát én normális WTG kreátorként, a WinToUSB-t ismerem, legalábbis ami külső HDD-hez is jó és ahogy fentebb fogalmaztam, pont az az előnye, hogy megeszik mindent. Telepíthető vele külső meghajtóra Win7/8.1/10 (próbáltam mindet), meg gondolom régebbiek is és lehet akármilyen kiadás. A Windowsba beépített ehhez képest szokás szerint ismét elég korlátolt és primitív...

(#22884) Воланд válasza King Unique (#22883) üzenetére


Воланд
titán

ertetlenkedes helyett olvasnivalo, mert lathatoan mar megint nem tudod, hogy mirol beszelsz.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22885) ux1 válasza Воланд (#22884) üzenetére


ux1
addikt

Én is tudok linkelni bőven adatvédelemről, privát szféráról. De tudom itt hiába. ;]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#22886) Воланд válasza ux1 (#22885) üzenetére


Воланд
titán

egy szimpla technikai leirast linkeltem neki, mert lathatoan nem kepes ra, hogy magatol rakeressen a wtg-re, hogy az mit tud es mire valo, csak megint ontja a hulyesegeit.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22887) steele80


steele80
senior tag

Hogy lehet beállítani a W10-et úgy, hogy ne automatikusan frissítsen, hanem értesítsen, hogy rendelkezésre állnak frissítések, és azt én töltöm le és telepítem? A frissítések telepítési módja beállításoknál, csak automatikus és értesítés újraindítás ütemezéséről opciót találok. Egyáltalán lehetséges ez?

(#22888) Воланд válasza steele80 (#22887) üzenetére


Воланд
titán

nem lehet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22889) bzoley válasza Воланд (#22888) üzenetére


bzoley
veterán

Miért hazudsz?

(#22890) t72killer válasza Воланд (#22888) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A group policy editorban vagy registry editorban kell beállítani.

Igaz, válogatni nem fog tudni a frissítések között, de ő mondja meg, mikor történjen a letöltés. Nagyon hasznos funkció, ha az ember csiganeten van.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22891) bzoley válasza t72killer (#22890) üzenetére


bzoley
veterán

Tudja ő nagyon jól.

(#22892) Воланд válasza t72killer (#22890) üzenetére


Воланд
titán

azert remelem, hogy odaig sikerult eljutni, hogy ez csak pro verzio eseteben mukodik....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22893) HeyTchiki


HeyTchiki
csendes tag

Letöltöttem pendrive-ra, 7 alatt akarom telepíteni, de kéri a kulcsot, és a kulcs beírása nélkül nem is enged továbblépni.
Hogyan tovább?

(#22894) t72killer válasza Воланд (#22892) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt nem tudom igazolni neked, home edition nincs a családban. A registry-beállítást viszont abban is meg lehet oldani, hogy műxik-e nem tudom. Miért, mondta a kolléga, hogy home-verziója van?

#22896: Jogos, home-on nem megy: "This only worked when we tried it on Windows 10 Pro, not Home."

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22895) King Unique válasza Воланд (#22884) üzenetére


King Unique
titán

Annyit valóban elnéztem, hogy az ISO fájlt nem csatoltam fel külön, mert a másik program intelligensebb és az anélkül is megeszi.
Viszont én pusztán azt tettem szóvá, hogy az ISO fájl kizárólag Enterprise lehet...

Ugyanúgy nem lehet a Home/ Pro és 8.1 Core/ Pro verziókkal sem, W10 alól a Win7 SP1 ISO-t meg hiába csatolom, fel sem ismeri a WTG... ezért mondtam, hogy jobb lehet a WinToUSB. Netes leírásokban is segédprogramokkal csinálták [link], [link], ha nem Enterprise változatot akartak telepíteni.

OS adott=Win10 Edu, ami tudja a WTG-t, külső meghajtó is megfelel, még ha nem is hitelesített, csak az ISO a gond, ahogy legelőször is felvetettem. Vagy nálad talán ilyen feltételekkel is működik, ebben is olyan fene nagy tapasztalatod van, netán neked külön rendszert rakott ehhez össze az MS? :U

[ Szerkesztve ]

(#22896) Воланд válasza t72killer (#22894) üzenetére


Воланд
titán

nem igazolni kell, hanem elolvasni az altalad linkelt leirast. es nem nem mondta. majd legkozelebb megkerdezem es utana mondom ra, hogy nem lehet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22897) Воланд válasza King Unique (#22895) üzenetére


Воланд
titán

akkor leirom harmadjara, hatha harmadjara felfogod: a windows to go enterprise feature, enterprise rendszer kell hozza. pont. a netes trukkozesek meg nem erdekelnek, olvasd el a hivatalos leirast, amit linkeltem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22898) King Unique válasza Воланд (#22897) üzenetére


King Unique
titán

Én meg leírom ismételtem, hogy azt én is tudom, hogy maga a funkció csak Enterprise kiadásokban érhető el, illetve az Education esetén, ami annak felel meg. Azt meg x hsz-el korábban már sikerült megállapítanom, hogy csak Enterprise ISO-t fogad el. Erre mondtam, hogy sz*r megoldás, ha gyárilag más verziót nem is enged külső adathordozóra rakni...a többi kis program meg lazán megcsinálja. Tehát a megállítás már akkor megvolt, hogy így nem lehet használni.

Szóval ennek okán nem értettem a fenti kioktató stílusban javasolt link olvasgatását, de a mostani, szokás szerinti flegma és lekezelő választ sem...meg gondolom nem is próbálgattad a gyakorlatban ezt annyira. Na pá ;)

[ Szerkesztve ]

(#22899) Воланд válasza King Unique (#22898) üzenetére


Воланд
titán

tenyleg annyira nehez megerteni, hogy ez nagyvalallatoknak szant megoldas es az enterprise verzion kivul nem kell mast kezelnie, mert teljesen felesleges?

amugy kepzeld, probaltam. meg az mcsa vizsgan is volt belole egy par kerdes.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22900) King Unique válasza Воланд (#22899) üzenetére


King Unique
titán

De meg lehet érteni, csak ha már az OS tudja és külön ISO-t kér hozzá, nem a helyi meghajtóból kreálja, akkor a kivitelezés attól, hogy hülyén van megoldva, ha ennyire lekorlátozza...pusztán ezt fogalmaztam meg. De hát ugye megszokhattuk, hogy nem csak erre, hanem más feladatokra is külső program kell, amik átlépik a gyári korlátokat. :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.