Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142951) Salex1


Salex1
senior tag

A windows milyen technikával osztja meg a képernyőt vezeték nélkül? Szuperül működik az LG okosTV-re. Viszont van egy buta TV is a hálóban, és szeretném erre is ugyan ilyen módszerrel (az asszony utálja az új dolgokat, így a bevált technika kell). Hogy tudom ezt megoldani?
Az tudom, hogy a chromecast hasonló, de sajnos nem ugyanaz.

(#142952) King Unique válasza sisi22 (#142950) üzenetére


King Unique
titán

Ez az "elso helyen jelenik meg" nem igazán világos, jobb lett volna erről is egy screenshot. De ugye az a korábbi válaszban már le lett írva, hogy ha eleve csak opcionális a Windows 11-re frissítés lehetősége, akkor kb. mindegy mi jelenik meg a gépházban a Windows Update menüben, ha külön felhasználói megerősítés nélkül úgysem települ automatikusan.

Akkor már csak alkalmazni kellene a korábbi és az előző válaszban leírtakat, ilyen egyszerű.

Van annak a frissítésnek KB száma, meg lehet nézni a Microsoft weboldalán, lásd Windows 10 update history. De ha eddig nem telepítetted, akkor most már felesleges, meg pláne hogy az is csak opcionális frissítés, + holnap amúgy is patch kedd lesz és az akkor kiadott "B" összesítő frissítés tartalmazza majd az előző havi "C" opcionális összesítő frissítés fejlesztéseit, javításait is.

(#142953) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Van egy olyan gondom, hogy minden gépnél magamnak lövöm be a színeket, álltalába intel grafikus vezérlőbe (ha persze ez adott a gépen). Most cseréltem gépet, és a megadott beállított szín profilt elfelejti újraindítás után, vagyis mikor betölt a Win, még bejelentkezési képernyőnél látom, de ahogy belépek marad az alap, pedig Intel grafikus vezérlőbe aktív, ilyenkor a szín profilomat ki be kell aktiválni és újra jó, de csak újraindításig.

Intel driver csere volt, ugyan ez a helyzet valami ötlet?

(#142954) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok, viszonylag kevés szó esett a Advanced system care programról, most 20 dolcsiért 3 gépre adnak 1 év licencet 15 PRO verzió, épp driver és registry gondokkal küszködöm az irodai gépen.

Érdemes erre pénzt költeni, valóban képes változást elérni, vagy nagy részt csak szemfényvesztés?

Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#142955) Cs1csó válasza trialboj (#142954) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem, nem érdemes. HA már mindenképpen akarod birizgálni a Windows-t akkor ott az ingyenes CCleaner (nekem soha nem barmolt szét semmit) vagy a Wise Care 365 (ez is egy ilyen minden egyben csoda de még ez sem tett kárt)
A lényeg, hogy igazán nincs rá szükség de ha már mindenképp szeretnél valamit akkor nem szükséges pénzt költeni rá mert van ingyen is.

(#142956) rothfb válasza King Unique (#142947) üzenetére


rothfb
veterán

Köszönöm!:R:R:R
Közben a leírásban szereplő progival sikerült kikapcsolni a jelszókérést.

(#142957) tordaitibi válasza Salex1 (#142951) üzenetére


tordaitibi
veterán

Wifin a Miracast vagy ahhoz nagyon hasonló tecnikával.
Egy miracast adapterrel ami a hdmi bemetére dugható a tévének, megoldható a problémád.
Azért nem a Chromecastot ajánlom mert az először is korlátozottabb, másodszor árban általában drágább.

(#142958) tordaitibi


tordaitibi
veterán

Ötlet kéne hogyan lehet megjegyeztetni a Winnel a hangerőpanelon beálított értékeket.
Konkrétan a rendszerhangokat, értesítési hangokat én a többihez képest lehúzom 5-6%-ra mert ki van kötve a hifire a pc.
Ezt meg is jegyzi általában 4-5 rebootig, majd magától szépen viszaállítja és leszakad a fejem mikor valamiről értesít.
Hogyan lehet ezt megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#142959) sisi22 válasza King Unique (#142952) üzenetére


sisi22
tag

Ez az "elso helyen jelenik meg" nem igazán világos, jobb lett volna erről is egy screenshot.

Egyszeru, a "checking updates" felirat alatt jelenik meg.

úgysem települ automatikusan.

Az igaz, csak eppen idonkent valamiert elindul a hw ellenorzes, es ezt nem akarom soha tobbe, ezert jo lenne, ha az a 3 sor, az i betus kek kortol kezdve a link-ig ne jelenjen meg soha tobbet.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#142960) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Jelenleg egy felhasználó van a gépemen én és jelszó nélkül egyből az asztal jön be. Ha lesz még egy felhasználó akkor is be tudom állítani, hogy jelszó nélkül az én profilom töltse be automatikusan? A lényeg hogy ne kelljen választani indulásnál!

(#142961) #86564352 válasza trialboj (#142954) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az csak lehúzás. Windows reinstall jobb megoldás.

(#142962) sandró60


sandró60
addikt

Kérdésem?
A W10 alatt az alkalmazások-közül,hogy tudom eltávolítani a nem létező nyomtatót amit most cseréltem le?
A nyomtató HP1660 amit el kell távolítani.A gép is HP
Az eltávolításra kattintva látszólag megtörtént,de mégse-valami más módszerrel esetleg?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#142963) Fire/SOUL/CD válasza sandró60 (#142962) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nyomtatót az összes telepített szoftverével együtt kell eltávolítani, azaz a Vezérlőpult/Programok eltávolítása listából minden, a régi HP nyomtatóhoz kötődő minden cuccot uninstallálni kell, gép restart (ha kéri, ha nem), ellenőrizni a Nyomtatók és Szkenner-nél, hogy még ott van-e, ha véletlenül igen, onnan is törölni.
Ezt követően új nyomtató telepít, alapértelmezettnek beállít és elméletben kész, az alkalmazások már ezt az új nyomtatót kell, hogy lássák.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#142964) Lauda válasza Lauda (#142742) üzenetére


Lauda
félisten

KB5012117

KB5012599

19044.1645

(#142965) sandró60 válasza Fire/SOUL/CD (#142963) üzenetére


sandró60
addikt

Hiába távolítom el akkor is visszajön.
Azt miről ismerem fel,hogy a nyomtatóhoz melyik program tartozik?
Azt felismerem aminél a konkrét név van,de van más is ami nem engedi.
Utána olvasva a W-teljesen fel kell "túrni" :B

(#142966) Armagedown válasza sandró60 (#142962) üzenetére


Armagedown
őstag

Próbáld ezzel törölni.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#142967) sandró60 válasza Armagedown (#142966) üzenetére


sandró60
addikt

Köszönöm!
Csak egy gond van,hogy a notebookom is HP.Ezáltal nem tudom megkülönböztetni hogy melyik mihez tartozik.

(#142968) tordaitibi válasza sandró60 (#142962) üzenetére


tordaitibi
veterán

Ha a driverei zavarnak, aztokat nyugodtan fennthagyhatod, azt tölti be amelyiket kell, nem zavar.
Ha mégis téged zavar, Eszközkezelőbe el lehet távolítani/tiltani a drivert és a hardvert is.
Ha a nyomtató segédprogramja zavar azt a programoknál tudod uninstallálni.

(#142969) K Norbi válasza Lauda (#142964) üzenetére


K Norbi
addikt

Tegnap este feltoltam őket.

(#142970) Armagedown válasza sandró60 (#142967) üzenetére


Armagedown
őstag

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#142971) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Nem tudom a következőkben leírt hibajelenség lehet e Win10 probléma, vagy rossz esetben VGA hardver probléma, minden esetre bepróbálkozom itt (vállalva azt hogy azt kapom vissza: hülye vagy fiam olvass vissza- mint szódás a lovát!)
Tehát: Win10 és Geforce RTX 2080 SUPER kártyáról van szó.
Kérdés: minden jól működik mindaddig, még a win10 „el nem alszik”. Alvásból felébresztve is minden ok, kivétel, ha játékot indítunk/ folytatunk. Ilyenkor fekete képernyő fogad, ctrl-alt-del a megoldás…
Tanács (olvass visszán kívül)?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#142972) mpo válasza VGYke (#142971) üzenetére


mpo
veterán

Nálam nincs:
- alvás
- hibernálás.
A monitor kikapcsolását lehet időzíteni, az energiagazdálkodásnál meg lehet tiltani, hogy mit ne kapcsoljon le.

Ha érted, akkor már elavult.

(#142973) KaqXar19


KaqXar19
tag

hello!
vettem egy 10pro kulcsot cdkeysen, vagy valami hasonlo oldalon, de a kapott kulccsal nem lehet upgradelni home-rol, csak uj installal megy.
hogy tudnam rafaragni a meglevo 10 homera a prot, hogy utana majd aktivaljam a pro kulccsal? nem szeretnem ujrarakni.
probaltam par dummy pro kulccsal frissiteni prora, de nem ette meg.
koszi

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#142974) #73959936 válasza KaqXar19 (#142973) üzenetére


#73959936
törölt tag

(#142975) KaqXar19 válasza #73959936 (#142974) üzenetére


KaqXar19
tag

nincs Verziófrissítés másik Windows-kiadásra, vagy Storos lehetoseg :(

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#142976) VGYke válasza mpo (#142972) üzenetére


VGYke
addikt

Nálam sincs túlbonyolítva az energia gazdálkodás:


Viszont egyet nem értek, nincs a gépben merevlemez, de kikapcsoljuk 20 perc múlva :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#142977) KaqXar19 válasza KaqXar19 (#142975) üzenetére


KaqXar19
tag

update utan megjelent, de a pro kulcsot ne meszi meg, nem frissit prora.

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#142978) Doky586 válasza KaqXar19 (#142973) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A home-ba beírod a sokhelyen fellelhető Generic pro kulcsot, ettől átvált pro kiadásra de nem lesz aktivált. Ezután írod be a megvásárolt kulcsot az aktiváláshoz...

(#142979) KaqXar19 válasza Doky586 (#142978) üzenetére


KaqXar19
tag

igen, de nem :N
3-4 generic kulccsal probaltam, es mindig ez van:

VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T
W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX
8DVY4-NV2MW-3CGTG-XCBDB-2PQFM

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#142980) qqcqqc válasza KaqXar19 (#142979) üzenetére


qqcqqc
őstag

Mert neked nem win10 home van, hanem win10 home N, az nem fogadja el a sima verzió kódjait.
A legfontosabb részt nem írtad csak.

[ Szerkesztve ]

(#142981) Zoz válasza KaqXar19 (#142979) üzenetére


Zoz
őstag

A probléma ott van, hogy neked nem Home-od van hanem Home N-ed!
Vagyis Pro N kulcs kell!

(#142982) Armagedown válasza Zoz (#142981) üzenetére


Armagedown
őstag

Vagy simán az is elég lehet, ha nem az N verziót telepíti, hanem a normálisat.:U
Ezeket az N verziókat a laikusok szopatására találták ki :C

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#142983) KaqXar19


KaqXar19
tag

oke :B
atfogalmazom: hogyan tudok a home N-re pro-t faragni? (nem N-t).

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#142984) Armagedown válasza KaqXar19 (#142983) üzenetére


Armagedown
őstag

Telepíted tisztán a normálisat a vásárolt kulcsal.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#142985) #73959936 válasza KaqXar19 (#142983) üzenetére


#73959936
törölt tag

hát így

(#142986) KaqXar19 válasza Armagedown (#142984) üzenetére


KaqXar19
tag

ahogy a legelejen is irtam:
hogy tudnam rafaragni a meglevo 10 homera a prot, hogy utana majd aktivaljam a pro kulccsal? nem szeretnem ujrarakni.
:DDD

regeditben nem lehet valahogy raeroszakolni, hogy az N-bol csinaljon sima homeot? utana meg dummyval prot?

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#142987) Doky586 válasza KaqXar19 (#142986) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"nem szeretnem ujrarakni"
Akkor nem csinálsz semmit, használod tovább a Home N-et.. :DDD
(Vagy veszel egy Pro N kulcsot is)

[ Szerkesztve ]

(#142988) qqcqqc válasza KaqXar19 (#142986) üzenetére


qqcqqc
őstag

Csinálj egy teljes rendszermentést, hogyha baj lenne vissza tudj állni a mostani helyzetre és utána a win alól indítsd el sima, nem N verzió telepítését.
Hátha működik.
De csak saját felelőségre.

(#142989) King Unique válasza KaqXar19 (#142973) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben működhet a Home —► Pro upgrade másik termékkulcs megadásával is, amiről már volt szó itt többször (példa). Persze ahhoz értelemszerűen nem "sima" Pro, hanem Pro N termékkulcsot kellene megadni, ha jelenleg Home N kiadás van telepítve.

Ha itt nem megfelelő, nem N-es kiadáshoz tartozó általános / megvásárolt termékkulcs van megadva, akkor nem meglepő a hibaüzenet. :B

N-es kiadásról normál esetben csak N-es kiadásra lehet upgrade-elni / downgrade-elni, a "sima", nem N-es kiadás használatához clean install szükséges.
Vagy esetleg egy rendszermentés után ehhez hasonlóan saját felelősségre meg lehet próbálni registry szinten átírni a kiadást és utána az in-place upgrade-et MCT-vel / letöltött ISO-val, aztán vagy / vagy.

Egyébként hogyan sikerült Home N kiadást telepíteni és aktiválni, azt adta az oktatási intézmény / munkahely, vagy csak olyan volt éppen a torrentoldalon okosítva, vagy mi? :F

[ Szerkesztve ]

(#142990) K Norbi válasza KaqXar19 (#142973) üzenetére


K Norbi
addikt

Innen kell venni kulcsot hardverapróról, megbízható tagtól.
Nekem 2019 óta teszi a dolgát.
Az office al együtt.

(#142991) King Unique válasza K Norbi (#142990) üzenetére


King Unique
titán

Mármint opcionálisan és saját felelősségre akkor, ha valakinek nem opció pl. a Microsofttól vagy PC-re előtelepítve reális áron megvásárolni a licencet és még akkor is lutri lehet mit árulnak, milyen termékkulcsot, licencet kap a vásárló az ilyen egyéb beszerzési forrásoknál.

(#142992) tordaitibi válasza K Norbi (#142990) üzenetére


tordaitibi
veterán

Én is, többet is, cégnek is, számlával garival.
Egyről beszélünk asszem.

(#142993) KaqXar19


KaqXar19
tag

a vett kulcs jo, csinaltam egy uj vm-et szuz installal es atcuccoltam a home N vm-rol a pro-ra.
azert volt N-es, mert csak feldobtam egy viragbolti win-t egy vm-re, mivel a server headless, igy mediaplayer meg tarsai nem kelletek, jatszani meg jo volt ez is.
belaktam, eldontottem, hogy marad a win, aztan gondoltam egyszer elunk, igy vettem neki egy keyt 12$-ert :DDD
tudta a fene, hogy ilyen maceras az upgrade.
azert koszi mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#142994) King Unique válasza KaqXar19 (#142993) üzenetére


King Unique
titán

N-es kiadást eleve nem javasolt általános, otthoni használatra telepíteni, mert minden multimédia funkció hiányzik belőle nemcsak a médialejátszó, a normális használathoz eleve telepíteni kell utólag az MFP-t, vagyis kb. zéró értelme van az N-esnek.
Annyira azért nem macerás az upgrade, normál esetben elég csak a megfelelő termékkulcsot megadni az egyes kiadások közötti váltáshoz. Ahol ha nem megfelelő termékkulcs lett megadva - mint a mostani esetnél is - , akkor nem meglepő ha nem működik és hibaüzenetet jelenik meg.

Ha a vásárolt Pro termékkulcs, licenc Retail típusú és ténylegesen W10-hez tartozik, az még a jobbik eset. Ha MAK, W7, W8.1, stb., akkor viszont nem igazán, bár annyi pénzért már az is jó, ha működik egyáltalán az aktiválás. :))

[ Szerkesztve ]

(#142995) olivera88


olivera88
veterán

Mit lehet tenni ha nincs meg telefonszám a két lépcsős azonosításhoz? És nem tud bejelentkezni az email címére se. Ez miatt nem tud bejelentkezni az ismerősöm Windowsba.
Van vmi megoldás vagy Windows újra telepités?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#142996) King Unique válasza olivera88 (#142995) üzenetére


King Unique
titán

Például ezek.

(#142997) tordaitibi válasza olivera88 (#142995) üzenetére


tordaitibi
veterán

Szerintem ilyenkor semmi megoldás nincs mivel sehova nem tud küldeni se mailt se kódot. Illetve tud de Te meg nem tudod elolvasni.
Ha a leírtak tartósan fenállnak akkor szerintem Win újratelepítés és új account létrehozása, a régi végleg elveszett.

(#142998) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Windows 10 licencelési kérdés. Üzembe akarok állítani egy második win10-es gépet (távoli szerveren). Jelenleg fut egy win10-em a laptopomon, és persze megtalálom a Start menü / "Settings" / "Activation"-t második kulcsot a meglévő acc-omhoz kötni, csak azon gondolkodom, lehetségesen jobb ötlet lenne külön acc-ot gyártanom a másik kulcshoz. És itt egy kicsit vakarom a buksit.

Tudok-e olyat csinálni, hogy meglévő win10-es telepítésen létrehozzak egy másik acc-ot, és annak külön kulcsot adjak meg, amit arra az acc-ra akarok regisztrálni / aktiválni? Támogat ilyet az MS?

Azért is gondolkodom a problémán, mert hiába van elég hely a hdd-men második win10-et húzni, itt a tpm 2.0 a nyakamon, és ha nem a támogatott módon próbálok bármit, nem lesz tőle egyszerűbb az életem :((( Alkalmasint el kell távolítanom az előzőt, és akkor kizár a gép a saját file rendszeremből vagy olyasmi?

Van valahol egy jól összeszedett blog több regisztrációs kulcs kezelésére?

A tippeket köszönöm

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#142999) tordaitibi válasza coco2 (#142998) üzenetére


tordaitibi
veterán

Ha jól értem. Persze nem biztos.

Aktiváláshoz nem kell semmi csak maga a vas azaz pc, laptop, virtuális gép stb.
Microsoft account nélkül is beaktiválható. A hardverhez kötődik, nem felhasználóhoz vagy regisztrációhoz.
2 hete távolítottam el az egyik eladósorba került gépemről az egyik retail kulcsomat (3 darab retail liszensz van a birtokomban, 3 gépen), majd egy másik pc-t aktiváltam vele.
Mindenféle Microsoft hókuszpók nélkül. Van Microsoft regem de ehhez nem is kell.

Ha ez volt a kérdésed és jól értelmeztem.

[ Szerkesztve ]

(#143000) King Unique válasza coco2 (#142998) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10 aktiválása adott eszközre (laptop) és kiadásra (Home / Pro /egyéb) vonatkozik, nem "másik acc-ot"-ra (másik felhasználói fiók?), egyazon hardverkonfiguráción (laptop) belül egy másik fizikai lemezre / ugyanazon fizikai lemez másik partíciójára telepített Windows 10 is beaktiválódhat a hardverazonosító alapján már meglévő digitális licenccel, ha a kiadás egyezik. Ha a meglévő mellé másik kiadású Windows 10 lesz telepítve arra a laptopra, vagy megegyező / másik kiadású egy eleve másik hardverkonfigurációra (pl. másik laptopra), akkor lehet értelme másik termékkulccsal / digitális licenccel aktiválni.
A TPM 2.0 - ami a Windows 11-nél követelmény - , meg hogy "kizár a gép a saját file rendszeremből" nem világos hogyan jön ide, az aktiváláshoz. :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.