Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) galmat


galmat
aktív tag

Aki tiszta telepítéssel akarja egyből föltenni, szerintem az nem fog működni, ugyanis nem fogadja el a win 7 kulcsot a telepítő. Azaz nem tud mit aktiválni.
Azonban, ha frissíted először, aktiválódik, és ez után csinálsz friss telepítést, akkor nyugodtan átugorhatod a kulcs beírását, mert a rendszer a hardverkulcs alapján látja, hogy az a gép már egyszer látott win10-et, és magától aktiválja.

[ Szerkesztve ]

(#11602) Воланд válasza Lauda (#11592) üzenetére


Воланд
titán

igazabol ez az eszkozok telepitesere vonatkozik, tehat amikor egy ismeretlen eszkozt csatlakoztatsz a gephez es megmondom oszinten, hogy fogalmam sincs, hogy a mar felismert es telepitett eszkozoknel is letiltja-e a frissitest.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11603) Milestone2 válasza kaszaf (#11590) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Az insideres az insider miatt lesz aktivált, míg ki nem lépsz az insiderből.
A másikat szerintem FRISSÍTSD. Így ez is aktiválódni fog. A frissítés után az alaplapod információi meg az MS accountod "összekapcsolódik" és ha nem elégszel meg a rendszer alaphelyzetbe állításával, akkor a következő újratelepítésnél (teljes celeannál is) aktiválja majd magát a rendszer.
De ELSŐ ALKALOMMAL -jelenleg- KÖTELEZŐ FRISSÍTENI.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11604) vigyori78 válasza kalimist (#11578) üzenetére


vigyori78
őstag

:R

(#11605) Kukipapa_rr válasza Воланд (#11602) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Még egyszer, akkor:

https://support.microsoft.com/en-us/kb/3073930

(#11606) pzstm válasza azka79 (#11567) üzenetére


pzstm
titán

csillámpóni? ha a Win10 csillámpóni, akkor a minialkalmazások mik? egyszarvúak? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#11607) ToXeN válasza galmat (#11595) üzenetére


ToXeN
tag

30 nap alatt csak lesz toolkit, teccikérteni?

"The days are long but the years are short"

(#11608) kalimist válasza alfa20 (#11594) üzenetére


kalimist
aktív tag

Ezt egyelőre nem tudni de majd kiderül. Habár a Windows Defender is kikapcsolható de mégis úgy írja, hogy ha kikapcsolod akkor egy idő után automata visszakapcsolja. WTF?! :) De ezen kívül is vannak itt olyan dolgok, amik nem tudom miként kerülhettek bele jogi szempontból. :)

[ Szerkesztve ]

(#11609) Lauda válasza SpongyaBob (#11599) üzenetére


Lauda
félisten

Rubbi, woland_y2k :DDD Koszi, akkor hanyagolom egyelore az egeszet. Mar bocsanat, de az updatejuk ne fingassa szet a gepet, mikor fel van telepitve mindenhez a megfelelo driver. :U

(#11610) Milestone2 válasza ToXeN (#11607) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Toolkit van. Működik is. Csak garancia nincs, hogy a SERIAL amit telepít nem lesz pár nap múlva letiltva. Majd kiderül, amikor kiabál velem, akinek azzal bizgeráltam.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11611) ToXeN válasza Milestone2 (#11610) üzenetére


ToXeN
tag

Akkor loader vagy mittudomén. Megoldják, nem aggódom.

"The days are long but the years are short"

(#11612) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Nálam még mindig nem jó a kereső mi a fene baja lehet?? Alap dolgokat nem talál meg... "Hiba történt. Próbálja meg újból a keresést"

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#11613) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hello!

Lenne 2 gép amire fel menne a Windows 10 viszont csak az egyiken eredeti a Windows. A nem eredeti Windows-ra frissitett Win10 is megy egy évig?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#11614) Воланд válasza Ra's al Ghul (#11613) üzenetére


Воланд
titán

nincs semmifele idokorlat. ha valaki kulcs nelkul teszi fel, akkor mar rogton nem aktivalt allapotban lesz a rendszer, ha valaki warez win-re teszi fel, akkor vagy bukja a loadert, vagy nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11615) FollowTheORI válasza Ra's al Ghul (#11613) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem. Nem lesz aktivált.

(Max kis szerencsével az marad. Amíg nem jön stabil hack rá.)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#11616) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Pár információ, hátha valakinek hasznos a későbbiekben:

Home x64-et a hivatalos letöltő felnyomja egy 4GB-s pendrive-ra. (3GB-t kér a cucc). ISO-ból a előzetes nem ment csak 8GB-sra fel.

A Windows update nekem is feltett pár dolgot, de msconfigban engedte kivenni a pipát. Most azt mondja, hogy naprakész vagyok, így csak a franc tudja, hogy fog-e frissíteni. A Windows search is kikapcsolható, és az UAC is. Amit nem engedett, az a Defender, ott amint rálépünk az alkalmaz gombra, visszarakja a pipát, és írja is egyébként, hogy néhányat nem lehet szerinte kikapcsolni, de ezt én még nem merném kijelenteni ilyen korán.

Maga a Defender kikapcsolható, de oda van írva alá, hogy átmenetig kapcsolhatja, de ha már egy ideje ki van kapcsolva, akkor ők visszakapcsolják. Eddig egyszer már vissza is nyomta egy újraindítás után.

Az Edge nálam eddig elég sz*r, lassabban hozza be a lapokat, egy darabig nincs semmi, aztán egyben megjelenik, de összességében később, mint a Chrome-ban. Néha meg is akad, kicsit homokórázik.

(#11617) sz.j


sz.j
nagyúr

Nem vagyok türelmetlen, de nálunk még semmi jele nincs, hogy frissítené a fent lévő rendszerek (win7, win8.1) valamelyikét is win 10-re ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#11618) Nordekk


Nordekk
tag

Másnak is ilyen lassú az MCT-vel való letöltés? Délbe kezdtem szedni és 26%... 8Mbit-es netem van.

(#11619) Mattb válasza Воланд (#11556) üzenetére


Mattb
senior tag

Akkor a linkrol amit adtal, letoltok egy win 8.1 prot, feltelepitem, majd futtatom ezt a programot, ami segit biosbol kiolvasni a pkeyt? Azzal aktivalom, majd mehet fel a w10 pendriverol?

(#11620) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Aki használ HD Sentinel-t azoknál megy jól a program?

Nálam baromi lassan reagál a dolgokar... gondolom az UI nem kompatibilis a modern felülettel... vagy fogalmam sincs mi foghatja meg (legalábbis nálam).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#11621) stevve válasza Воланд (#11557) üzenetére


stevve
nagyúr

3V66T, döbbenetes, viszont aktiválva vagyon... mondjuk ez az elvárt, mert eleve jogtiszta volt a Win 8.1 előtte. :C

csabi10:
Igen.

[ Szerkesztve ]

(#11622) csabi10


csabi10
senior tag

Ha az általatok linkelt MediaCreationTool-t használva telepítem eredeti Windows 8.1-re a Windows 10-et akkor aktiválódik? Illetve ugyanúgy megmarad mindenem ami a gépen volt?

[ Szerkesztve ]

(#11623) csizi90


csizi90
aktív tag

Ha frissítettem a 32bites Windows 8.1-t 10-re, akkor utána clean install-al fel tudom tenni esetleg a 64bit-es Win10-et?

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#11624) stevve válasza csizi90 (#11623) üzenetére


stevve
nagyúr

Clean installal bármikor, bármit - pendriveról, lemezről.

(#11625) FollowTheORI válasza csabi10 (#11622) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha upgradeled (frissíted), akkor igen.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#11626) westlake


westlake
félisten

Én vagyok a béna.
Az MSDN telepítők nagyjából megegyeznek a 10240-es IP telepítőkkel. Alapból 10240.16384-es, három frissítés feltelepítés után pedig 10240.16393-as lesz. Bocsánat, ha valakit félrevezettem. :B

Play nice!

(#11627) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Feltettem a 10-et a tabletemre. Lenne 2 kérdésem:
1. A tálcát be lehet automatikus eltüntetésre állítani táblagép módban mert sehol sem találom?
2. Illetve az áruházban nem tudom kikapcsolni az alkalmazások automatikus frissítését mert inaktív a kapcsoló és azt írja kérjek engedélyt a rendszergazdától. De hol? Én vagyok a rendszergazda :D Érdekes módon az Insideres laptopomon ilyen nem volt.

Egyébként eddig minden nagyon szép és gyors kivétel talán az Edge ami nem szimpi. Az Explorer tabletes módja ezerszer jobb volt. Nem tudom a felső részt úgy eltüntetni hogy csak érintésre jöjjön vissza mint az Explorerben, és ha behozom a kedvencek sávot is már alig marad hely böngészni. Azért szeretném legalább a tálcát elrejteni mert ez így baromi zavaró hogy középen van egy kis csík amin tudok böngészni.... Nem is értem ezt a kialakítást tablet módnál, hogy ki volt az a marha aki így oldotta meg.
Jah és persze a CIB bank internetbankja itt sem működik, ahhoz megint kell egy Firefoxot leszedni....

(#11628) csabi10 válasza FollowTheORI (#11625) üzenetére


csabi10
senior tag

Lehet hogy hülye a kérdés a frissítem az mint takar pontosan ennél a megoldásnál? Amikor megkérdezi a program mit szeretnék megtartani ott gondolom a mindent kell választani.

[ Szerkesztve ]

(#11629) stevve válasza csabi10 (#11628) üzenetére


stevve
nagyúr

Hogy megőrzöd a beállításaidat, amikor kérdezi.

szerk:
Igen. :)

[ Szerkesztve ]

(#11630) bon válasza FollowTheORI (#11620) üzenetére


bon
őstag

Nem észleltem problémát v.4.60 (7377)-es változat van fent.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#11631) Воланд válasza Mattb (#11619) üzenetére


Воланд
titán

igen. a teléepitest meg generic kulccsal tudod megcsinalni. erre meg keress ra.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11632) westcoastog


westcoastog
veterán

Simán feltelepült 20-30 percen belül a weblapról letölthető telepítő programmal, még nem teszteltem sokat, de még a win7-en beállított háttérképem is bevolt már téve, csuda dolog ez. :D

(#11633) sagem


sagem
addikt

No, gondoltam a tableten megpróbálom azt a módszert amit páran írtak már itt (download mappa tartalmának törlése, parancssori win update), az úgyis kvázi üres, nem baj ha gebasz van. Addig eljutott, hogy kiírta "A Windows 10 letöltése" majd gondolkozott, gondolkozott, a letöltés nem indult el, csak megjelent ez:

A Windows 10 Inside Preview verziójának telepítése előtt Önnek még van teendője. Kompatibilitás ellenőrzése (ez egy kattintható valami volt, de semmi nem történt amikor rányomtam)"

Érdekes, hogy Inside preview verziót írt ki (nem vagyok Inside tag egyébként), meg az is, hogy elvileg már lement a kompatibilitás ellenőrzés, úgy jelezte korábban, hogy minden ok, várjam a frissítést. El is kezdett valamit szedni, csak abbahagyta, ezért próbáltam meg így. Akkor ezek szerint nem minden géptípusra áll még készen a hivatalos update, inkább nem is bolygatom :)

A tálcáról eltűnt a kis win ikon, de a win update résznél ott van a szöveg, hogy jelentkeztem a frissítésre, és majd értesítenek.

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#11634) pzstm válasza westcoastog (#11632) üzenetére


pzstm
titán

én mondtam, hogy elég régóta, elég alaposan kitesztelték az Upgradet ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#11635) #41133696


#41133696
törölt tag

Na X2-es procinál:

(#11636) westcoastog válasza pzstm (#11634) üzenetére


westcoastog
veterán

Én ennek csak örülök, alig várom már hogy hazamenjek és felfedezzem. :)

(#11637) Mattb válasza Воланд (#11631) üzenetére


Mattb
senior tag

Hm rendben, koszi, megnezem ezt akkor. Melyik telwpitesre gondolsz? A w10 vagy meg a w8-at kell a genericcel?

(#11638) #65388800


#65388800
törölt tag

A posta alkalmazás másnál sem működik?

Hibakód: 0x80072726

(#11639) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Nos, felraktam én is a win10-et, mint említettem korábban win7 enterprise verzióm volt.
az alábbi képen látszódik, hogy a win10-em aktiválva, akkor ezt azt jelenti, hogy megkaptam én is a "free win10" lehetőséget? :D
http://prntscr.com/7ydgdv

(#11640) edari válasza #65388800 (#11638) üzenetére


edari
őstag

Én ma már küldtem vele egy emailt :D

(#11641) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Több helyen olvastam, hogy a nem eredeti Windows-t használók is megkapják 1 évre. Most akkor ez igaz vagy nem?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#11642) semetka


semetka
őstag

Azt mondja meg valaki hogy mi az a WUDFhost? Ha elindítom a wmp-t akor egyből 50% a procihasználat. Win8.1-nél ugyanez volt azért nem váltottam, most 10 nél is ugyanez. Mi az isten ez?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#11643) #65388800 válasza edari (#11640) üzenetére


#65388800
törölt tag

akkor nem értem.

(#11644) #97543424


#97543424
törölt tag

Sziasztok! Frissítette magát win7 ultimate-ról windows 10-re,de nincs hang rajta! Ilyenkor mi van? Valaki tudna segíteni? Pedig felraktam a drivereket.

(#11645) whitezo88 válasza Ra's al Ghul (#11641) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Az egy ev csak azt jelenti, hogy addig lehet upgradelni, utana nem, csak megvenni.

(#11646) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Egy friss cikkben a következőt olvastam.
Ilyenkor azon meghajtó tartalma, amin a WIN8 volt teljesen törlődik?
Tehát a programokat újra kell telepíteni?
Ti is esetleg ezt választottátok?

Mi vegyes dolgokat tapasztaltunk. Összességben elmondhatjuk hogy telepítéskor nem érdemes a közvetlen frissítést választani. A hibákat jó eséllyel csökkenthetjük ha kicsit tisztább lappal indulunk. A telepítőben van lehetőség csak a fájlok megtartására. Egyelőre ezt az opciót javasoljuk, főleg a félévnél idősebb, “belakott” rendszerek esetében.

(#11647) Воланд válasza Mattb (#11637) üzenetére


Воланд
titán

win8-at. win10-nel nem kell megadni kulcsot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11648) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Hali,

July 29 van... És... Semmi. A Get Windows 10 app el is tűnt, már nincs a gépen. Windows update-nél azt mondja semmilyen frissítés nincs már, sőt hatalmas Windows 10-es reklám tátong a Windows Update-ben, ami felhívja a figyelmem, felíratkoztam a 10-re, és minden király. Ott egy Learn more is, ami szintén rohadtul nem működik, semmit nem csinál. Ilyenkor mi van? :U

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#11649) Mattb válasza Воланд (#11647) üzenetére


Mattb
senior tag

Ja ertem akkor csak az aktvalt win8.1 a kovetelmenye. Ezt a genericet megtalalom ebbe a forumba ugye?

Koszonom az infot!

(#11650) Воланд válasza Mattb (#11649) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.