Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) tomboy0013 válasza tomboy0013 (#11627) üzenetére


tomboy0013
veterán

Valaki?

(#11652) Mattb válasza Воланд (#11650) üzenetére


Mattb
senior tag

Nem teljesen tiszta, akkor elobb azzal a koddal "aktivaljam" ami nem is aktivalja a win 8.1et es utanna futtassam azt a kod olvasot?

(#11653) Lauda válasza Ra's al Ghul (#11641) üzenetére


Lauda
félisten

Egy evig frissithet mindenki ingyenesen. Aki eredeti rendszert hasznal, annak eredeti lesz a 10 is, aki warezt, annak warez marad a 10 is.

(#11654) Воланд válasza Mattb (#11652) üzenetére


Воланд
titán

generic kulcs a telepiteshez kell, mert azzal biztos, hogy tudod telepiteni a letoltott iso-t. aztan telepites utan kiolvasod a kodot es azzal tudod aktivalni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11655) kengyel válasza BlackSoft (#11648) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nekem is ez volt a laptoppal, de ezzel megoldotta.

kengyel

(#11656) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Üdv!
Ha van egy Win 7-el vásárolt laptomon, amin most 8.1 van, akkor ahhoz, hogy jogtiszta legyen vissza kell tegyem a win 7-et, majd utána azt frissíteni? Ha nem azt szeretném frissíteni, hanem tiszta telepítést akarok, akkor mi a megoldás?

(#11657) Mattb válasza Воланд (#11654) üzenetére


Mattb
senior tag

Igy mar tiszta! Koszonom! Remelem sikerul egy fel oran belul kiderul. Es akkor az nembaj hogy mar tok mas rendszer van rajta?

(#11658) Воланд válasza Mattb (#11657) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11659) BlackSoft válasza kengyel (#11655) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nálam Asus tabletről van szó, oldja meg magát valahogy ilyenek nélkül :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#11660) premete válasza Grande Ale (#11656) üzenetére


premete
veterán

Veszel egy dobozos windows 10-et.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#11661) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Felszeretném pakolni az intel grafikus driverét, de sehol sem találom... Elképzelhető, hogy még nem készült el?
köszi előre is

(#11662) kengyel válasza BlackSoft (#11659) üzenetére


kengyel
nagyúr

Azt nem tudtam hogy tablet, akkor elnézést.

kengyel

(#11663) Grande Ale válasza premete (#11660) üzenetére


Grande Ale
őstag

Miért vennék? Megvan az eredeti jogtiszta win 7-em.

(#11664) FollowTheORI válasza bon (#11630) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Köszi... közben rájöttem a hiba okára. Én voltam béna. :DDD

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#11665) Lauda válasza Grande Ale (#11663) üzenetére


Lauda
félisten

Telepitsd fel a 7-et, aktivald be, majd frissitsd 10-re, igy a frissites utan beaktivalja magat a 10-is.

(#11666) gbela válasza Grande Ale (#11663) üzenetére


gbela
senior tag

Nem tudom miért ezt a választ kaptad.
Igen, win7et kell telepítened, aztán frissíteni, akár update-tel, akor letöltött ISO-val.
Ha megvan a frissítés után bárhogy bármikor telepítheted már a 10-et. De nem kell clean install, frissítés után ha nyomsz egy alaphelyzetbe állítást a 10-ben az legyalul mindent és clean install állapotba hozza magát.

(#11667) darthsmoke


darthsmoke
Korrektor

Gyors riport. :)

Most raktam fel a 32 bitest egy Allview Wi8G-re. (3G, GPS, 16 GB háttértár, 1 GB RAM)
Lemezkarbantartóval töröltem a korábbi Windows telepítést, meg a felesleges telepítési fájlokat. Csak az appokat frissítettem, meg a Windows Update-ről szedtem le a frissítéseket.
Így 6 GB van szabad a 13,8 GB-ból. Emlékeim szerint 8.1-en kevesebbről indultunk, úgyhogy biztosan kevesebbet foglal a Win10. :C

A kapacitív Start gomb nem működik, de nem bánom, mert idegesített nagyon, mindig megnyomtam véletlenül. Ezen kívül nem megy a képernyőforgatás, és a "Camera sensor HM2056" két bejegyzése közül az egyik sárga felkiáltójeles az Eszközkezelőben. Ezen kívül minden okés, a rendszer szerintem gyorsabb, mint a W8.1, és a tablet mód egészen kényelmesnek tűnik.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#11668) Grande Ale válasza Lauda (#11665) üzenetére


Grande Ale
őstag

Ok, köszi! Utána tudok simán letölteni egy 10 iso-t, tisztán telepíteni, be fogja magát aktiválni? Nem akarok rajta gyártói sallangokat, meg partíciókat, tiszta gépet szeretnék.

Gbela, neked is köszi! A legyalul mindenben az is benne van, hogy tudom törölni a rejtett partíciót, amit a gyári 7 létrehoz?

[ Szerkesztve ]

(#11669) szundybence válasza pzstm (#11563) üzenetére


szundybence
aktív tag

Köszönöm a válaszod!

Látom, hogy soknak nem jelent meg a w10up ikon. Nekem sem. Mégis tudtam frissíteni. Az a baj, hogy már nem emlékszem mit töltött le és melyik oldalról, de a Microsoft.hu oldalán keringtem. Fel is rakta automatikusan és aztán már ment minden folyamatosan.

És látom, hogy sokan problémáztok a tiszta telepítésen. Én egyből azt kértem. Utána meg azt, hogy ne legyen semmi archiválva. (Mert úgyis van lemezpartíció-mentésem) És egyből megcsinálta. Csak a w10 van fenn és tökéletes. Minden drívert megtalált.

Remélem segítettem!

[ Szerkesztve ]

(#11670) premete válasza gbela (#11666) üzenetére


premete
veterán

Azért, okostojás, mert ezt kérdezte. :)
Ha nem azt szeretném frissíteni, hanem tiszta telepítést akarok, akkor mi a megoldás?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#11671) Grande Ale válasza premete (#11670) üzenetére


Grande Ale
őstag

Jól van na, össze ne vesszetek miattam! ☺

(#11672) stevve válasza Grande Ale (#11668) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem értem a problémát, kérdéseket. Fogod, egy pendrive-ról bootolsz, teljesen új telepítést választasz, formázol, esetleg minden parttíciót újra létrehozol és minden tiszta lesz. Ezek menete nem változott az Win 10-zel. Annyi jött a képbe, hogy mostantól frissítésként is jöhet minden, de senki nem gátol meg abban, hogy újratelepítsd, mint régen. Annyi, hogy ahhoz nagy valószínűséggel kell egy kulcs. :)

[ Szerkesztve ]

(#11673) Lauda válasza stevve (#11672) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt nem csak azutan tudja, miutan egyszer frissitett korabbi rendszerrol? Irtak itt korabban, hogy elso tiszta telepiteskor nem fogadja el a korabbi kulcsokat.

(#11674) szundybence válasza Lauda (#11673) üzenetére


szundybence
aktív tag

Nekem megkérdezte. Tisztát kértem és azt is kaptam. Egyből. Mondjuk én magyar 32 bitest raktam fel. Nem tudom, hogy a többi mit csinál, de nekem most "Aktivált" a jelzése.

[ Szerkesztve ]

(#11675) stevve válasza Lauda (#11673) üzenetére


stevve
nagyúr

A korábbi kulcsot egyik windows sem fogadta el tiszta telepítésnél (nulláról indulva, format, egyebek). Pont ezt mondom, kb. semmi nem változott a tiszta telepítés körül. Ha mindig újra akarja rakni valaki a rendszerét nulláról, meg kell venni, az a legtisztább. :)

[ Szerkesztve ]

(#11676) GEPESZ66 válasza gbela (#11666) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az alaphelyzetbe állítás hol van a WIN10-ben?
Ha telepítéskor azt választom, hogy csak a fájlok maradjanak meg, akkor ez nem ugyan az?

A Defendert vagy más vírusírtót használtok WIN10-en?

[ Szerkesztve ]

(#11677) westcoastog


westcoastog
veterán

Edge-be át tudom költöztetni firefoxból a könyvjelzőimet, jelszavaimat satöbbit?

(#11678) szundybence válasza stevve (#11675) üzenetére


szundybence
aktív tag

Dehát miért gondolkodtok ilyen nagyon körülményesen. Nekem van ingyenes partíció-mentésem a Paragon jóvoltából. Csináltam a w7-re is, meg most a w10-re is. Csak visszarakom és kész. Dehát ezt idestova 20 éve így csináljuk. Ti még nem is hallottatok erről?

[ Szerkesztve ]

(#11679) Grande Ale válasza stevve (#11672) üzenetére


Grande Ale
őstag

Hát nem arról volt itt szó, hogyha frissiteskent felteszem, aktiválja magát, akkor utána ha újratelepítem akkor már automatan aktiválja magát? Mert hogy az alaplap hoz köti magát?

(#11680) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok! Délelőtt nekem is frissült 8.1 pro 10-re. Még clean install nem volt.
Viszont ha én jövő hónapban vennék egy ssd-t és azon lenne az oprendszer, akkor bukom az ingyen frissítést? Mivel hogy hardvert cserélek (igazából minden marad a régi, csak volna egy plusz ssd amin a rendszer lenne). Vagy ez csak alaplapcsere esetén probléma?

Renault Megane IV Limited

(#11681) HI-FI


HI-FI
tag

Van nekem egy eredeti, de aktiválatlan Windows 7 OEM op.rendszerem.
A MediaCreationTool programmal leszedtem a Windows 10 ISO-t.
Akkor tudom aktiválni közvetlen a 7-es kulccsal vagy először a 7-et kell feltennem és azután lehet a 10-et aktiválni? Remélem érthető voltam.

(#11682) FollowTheORI válasza Grande Ale (#11679) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

De így van... és működik is így.

(#11681) HI-FI

Előtte a 7-est fel kell tenni, aktiválni és upgradelni róla egyet.

(#11680) Jaded

Nem bukod, csak alaplapcsere.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#11683) Воланд válasza HI-FI (#11681) üzenetére


Воланд
titán

eloszor a win 7-et kell feltelepiteni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11684) nofi válasza stevve (#11675) üzenetére


nofi
őstag

Csak már én is belefutottam ma ebbe:
Frissítéskor hozzárendeli az alaplapodat a licenszhez és onnantól akárhányszor újratelepítheted arra a gépre, semmilyen kulcs nem kell. Tehát van friss telepítés akárhányszor, de első lépésként frissítést kell futtatni.

Lifehacker leírás

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#11685) #41133696


#41133696
törölt tag

Ez eddig telepítve volt nem?

(#11686) szundybence válasza Grande Ale (#11679) üzenetére


szundybence
aktív tag

De igen, csak van egy kis bökkenő, ha nem rakja ki a w10up ikont a tálcára. De meg tudtam oldani. Sajnos már nem tudom reprodukálni, hogy berakhassam az oldalt ide nektek, mert azt még a w7 ellenőrzése után írta ki valahogy.

(#11687) Grande Ale válasza FollowTheORI (#11682) üzenetére


Grande Ale
őstag

Köszönöm szépen, ennyi lett volna a kérdésem. Ha bármikor iso-bol újra akarom húzni a gépet, akkor nem kell már kulcsokkal kinlodni és van egy jogtiszta fasza rendszerem. 👍👌

[ Szerkesztve ]

(#11688) FollowTheORI válasza szundybence (#11686) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Igazából utólag kiderült ennek az ikonozásnak semmi értelme nem volt... max a tényleg nagyon alapszintű felhasználóknak.

Egy Media Tool-os frissítés/telepítés sokkal egyszerűbb és megy mindenféle jelentkezés nélkül is.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#11689) szundybence válasza nofi (#11684) üzenetére


szundybence
aktív tag

de első lépésként frissítést kell futtatni

Ti csak írtok, olvasni nem olvastok? Írtam már alább párszor, hogy nekem egyből tisztát rakott. Egyből! És Aktiválta is magát. Teljesen magától.

(#11688) NetTom: Igen, én sem regisztráltam, mert nem volt ikon egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#11690) nofi válasza szundybence (#11689) üzenetére


nofi
őstag

Az oké, de akkor hogyan/mivel lett aktiválva?

Xbox GT: nozsolt

(#11691) Воланд válasza szundybence (#11689) üzenetére


Воланд
titán

kulnbseg van a tiszta telepites kozott (amikor formazod a particiot), meg akozott, hogy frissitesz es nem emel at semmit a regi rendszerbol, csupan a c gyokerben ott marad a windows.old mappa.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11692) szundybence válasza nofi (#11690) üzenetére


szundybence
aktív tag

Sajnos nem emlékszem. A microsoft.hu oldalán császkáltam és valamit felajánlott és fel is rakta. Aztán már az csinálta szépen. Minden érthető volt.

(#11691) woland_y2k: Megnéztem, Tényleg van egy ilyen mappa. Méghozzá nem is kicsi, majdnem 6GB. Pedig megkérdezte, hogy mit tartson meg és én azt választottam, hogy semmit sem.

Egyébként bocsánat, de nekem magyarul kérdezte, hogy akarok-e "tiszta telepítést" Akartam. Nem tudtam, hogy többféle tiszta telepítésről is lehet beszélni.

Egyébként törölhető ez a mappa? Vagy van amiért még esetleg kellhet?

[ Szerkesztve ]

(#11693) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

w8>10 frissites utan az ms oldalrol letoltott isoval megvolt a tiszta telepites teljes ssd formazassal, kulcs megadasa nelkul is aktivalodott magatol. Annyi kulonbseget vettem eszre, hogy ez a telepito ugy nezett ki mint a win7/8 telepitoje, nem pedig a nagy fekete %-os kepernyo volt mint a frissitesnel. Telepitesnel kihuztam a netet, hogy offline fiokom legyen, es fekrakhassam kezzel az uj 353.62 nvidia drivert, meg letorolgettem a gyoker elore installalt news/sports/stb hasztalan appokat hogy ne frissitgesse foloslegesen oket.

/s

(#11694) Воланд válasza szundybence (#11692) üzenetére


Воланд
titán

torolheto a lemezkarbantartoval, ha nem akarsz visszaallni a regi rendszerre.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11695) premete válasza szundybence (#11692) üzenetére


premete
veterán

"Nem tudtam, hogy többféle tiszta telepítésről is lehet beszélni"
Nem is lehet; tiszta telepítéskor nincs "windows.old" mappa, amit te csináltál, az frissítés volt.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#11696) szimi57


szimi57
őstag

Kb. egy hete raktam fel a WIN 10-et ISO-ból másik HDD-re egy nem eredeti Win 7-től. Megcsinálta a dualbootot. Parancssorból aktivált. Az insiderbe nem léptem be. Frissitett rendesen. Van-e még valami teendőm igy 29-után :F

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#11697) szundybence válasza Воланд (#11694) üzenetére


szundybence
aktív tag

Köszönöm, törlöm.

(#11695) premete: :B Bocsánat, mondom, magyart töltöttem és pontosan így nevezte. Egyébként van még valami más különbség is? Mert ha nincsen, akkor ezen nem kellene ennyit agyalni szerintem. :N

(#11696) szimi57: Akkor ez most warez?

[ Szerkesztve ]

(#11698) kisgyerek7


kisgyerek7
csendes tag

Sziasztok. reggel felraktam pendriveról a win 10 pro 64-bit-et de magyar nyelvel. Így semmiféleképp nem tudom egyenlőre Coranat megszólaltatni? úgy beszélgetnék vele :D

(#11699) Jaded válasza FollowTheORI (#11682) üzenetére


Jaded
senior tag

Köszi!

Kisgyerek7: Én nagy nehezen előcsaktam, viszont nem beszél. De keresni keres

[ Szerkesztve ]

Renault Megane IV Limited

(#11700) stevve válasza premete (#11695) üzenetére


stevve
nagyúr

Pontosan. Aki először rögtön ISO-zik, formattál, annak kell kulcs. Elnézést, ha én is félreérthető voltam. Amit az update tölt le, mindegy, hogy mit ír ki, az upgrade. :K

Amúgy a partíció visszaállítása sem tiszta telepítés. Sosem szerettem, bár ismerem már a Ghost óta. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.