Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Warhammer 40.000

Hozzászólások

(#2601) kenand válasza Düsseldorf (#2600) üzenetére


kenand
veterán

Az a tapasztalatom, hogy jobban megmarad a könyv helyes tördelése, betűtípusa ha sz ember docx-szel és nem pdf-fel hadználja a Deep-t

Canadahun forumból úgy lehet letölteni ebookot, hogy lesz 20 hozzászólásotok. Szójáték topik stb

[ Szerkesztve ]

(#2602) Phobion


Phobion
őstag

Na vajon GamesCom-on lesz SM 2 hír? :F

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2603) Frod válasza Phobion (#2602) üzenetére


Frod
addikt

Kizártnak tartom, ha lett volna mit megmutatniuk azt a dedikált Warhammer eventen tették volna, de az alig 2(?) hónapja volt, és azt mondták még sehogy nem állnak.

Do you see the white shadow?

(#2604) Peace válasza Frod (#2603) üzenetére


Peace
nagyúr

Igen, ez a rideg és szomorú valóság. Még a jelenleg köztünk járó Istencsászár is elmorzsolt pár könnycseppet a fejlemények hallatán. :O

[ Szerkesztve ]

(#2605) refrigerator


refrigerator
csendes tag

Sziasztok. Warhammer kötetek bő választéka közül melyiket érdemes először elolvasni,ami egy jó történet, és aránylag élvezhetően van megírva,nem gagyi írótól? Kártyajátékból ismertem meg a Space marine legénységet,ezek valami szerzetesfélék ,akik egy fellegvár szerű valamiben tanyáznak, és egy félig halott császárt szolgálnak. Remélem,ki tudjátok bogozni 😀

(#2606) Peace válasza refrigerator (#2605) üzenetére


Peace
nagyúr

[link] Nekem ezekkel a könyvekkel indult a szerelem és az ismerkedés. Már hivatalosan nem tartozik a kánonba, de akkor is ritka hangulatos képet fest erről az univerzumról és teszi mindezt élvezetes módon.
[link] Ez a másik hatalmas kedvenc, de ez jó sok könyv és még mindig nincs lezárva. Itt inkább a birodalmi gárdára koncentrál az egyik kedvenc íróm, a normál halandókra.
[link] [link] Szent Inkvizícióra koncentráló két trilógia. Szorosan összefüggenek és az Eisenhorn-al kell kezdeni. Szintén remek könyvek!
Tuan kiadó honlapján is találsz jó sok kötetet. Mechanicus-ról szólok is nagyon jók meg a Custodes Gárda könyvek is! Ha pedig az elejéről szeretnéd kezdeni, hogy miképp is indult ez az egész a 31. évezredben, akkor a Horus Heresy sorozat, de az több mint 50 könyv és még nincs kiadva mind magyarul. Valahol a 35-nél járhatunk jelenleg. Szóval van miből válogatni. :DD

(#2607) refrigerator válasza Peace (#2606) üzenetére


refrigerator
csendes tag

Atyaég. Erre nem számítottam 😀
Azt hittem, hogy pár könyv esetleg... Már csak idő kellene hozzá.

(#2608) Peace válasza refrigerator (#2607) üzenetére


Peace
nagyúr

Van jó pár 100 könyv és annak a nagy része ráadásul még ütős is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2609) Hintalow válasza refrigerator (#2607) üzenetére


Hintalow
senior tag

Hát nem igazán, sacc 25-30 éve adnak ki könyveket (bár az elmúlt 10-15 évben gyorsult fel nagyon a kiadásuk.)
Jelenleg "csak" ennyi van :D
Magyarul csak a töredéke lett kiadva, de abból is nagyon sokat mazsolázhatsz.
Az űrgárdisták ún. rendházakba tömörülnek, amikből rengeteg van, ha találsz olyat ami érdekel, akkor lehet szűkíteni (nagyon széles skálán mozognak a fegyelmezett kommandós jellegtől a már szinte tomboló vademberek -ig - és ezek csak a jók :D )

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#2610) Habib[HUN] válasza refrigerator (#2607) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

A Gaunt szellemei szériát én is ajánlom. Igen jó kapudrog.

Ha olyan történet érdekel ahol óriási mechek ütik egymást akkor a Titanicus is jó választás lehet.

(#2611) Matej válasza refrigerator (#2607) üzenetére


Matej
tag

Nekem anno az első kiadású Inkviztítor (1990) volt a csali. RÁ is haraptma és itt is maradtam. :)

MaTeJ

(#2612) Anonymusxx válasza refrigerator (#2607) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

A Ian ​Watson teljes Warhammer 40000 univerzuma a legjobb, nemcsak WH mértékkel, azon kívül is egyik kedvenc könyvem, simán megérte azt a kb 30.000 ft -ot amennyiért vettem, és árulják általában.

(#2613) reelc válasza refrigerator (#2607) üzenetére


reelc
veterán

Ha esetleg egy komolytalanabb formában is próbát tennél, ott vannak a Ciaphas Cain könyvek is.

(#2614) kenand válasza refrigerator (#2607) üzenetére


kenand
veterán

Dan Abnett könyvei a legélvezetesebbek számomra is Gaunt szellemei és az Eisenhorn trilógia (majd folytatása Ravenor, Pária)

De a Horus Heresy első 5 is jól sikerült (aztán összesen 54 + a Terra ostroma 7 + Primarch-ák..14 db) Színvonal változó, de az első 5 nagyon jó és a 6 ( Angyalok eljövetele). is, de az már külön álló történet, 13. a Nemezis is kilóg a sorból, de érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#2615) refrigerator


refrigerator
csendes tag

Köszönöm szépen mindenkinek az ajánlásokat! A Space Hulk amúgy mit takar ebben az univerzumban?

(#2616) kenand válasza refrigerator (#2615) üzenetére


kenand
veterán

Klassszikus játékban (pl PC, Amiga)
A játékban a "Space Hulk" ősi, elhagyott űrhajók, aszteroidák és egyéb űrszemét tömege.

Másik leírás:
A "Space Hulk" az Emberek Birodalma által használt kifejezés egy csillaghajó roncsára vagy különböző csillaghajók és mesterséges törmelékek szétroncsolt csavarodására, amelyet a Tejútrendszer-galaxis vákuumában sodródva találnak, nyilvánvaló irány nélkül. Sokszor olyan hatalmasak, hogy saját légkörrel és gravitációval rendelkeznek. Mivel a roncsok gyakran látszólag véletlenszerűen lépnek ki és vissza a térhajtóműbe, a keresés vagy a bennük való utazás rendkívül veszélyes.

(#2617) refrigerator válasza kenand (#2616) üzenetére


refrigerator
csendes tag

Értem. Kíváncsi voltam, miért ez a címe a kártyajátéknak.

(#2618) Peace válasza refrigerator (#2617) üzenetére


Peace
nagyúr

[link] Volt belőle jó kis game 1993-ban, mindig meghaltam. :DDD
[link] Ez sem volt olyan vészesen rossz, de semmi maradandó. Egyszer végigviszed és el is felejted.
[link] Ez is baromi nehéz volt nekem. Valamiért mindig bedaráltak az elején és feladtam. Pedig imádom ezeket az Xcom szerű játékokat és menni is szoktak, de ez kifogott rajtam. :(

(#2619) csibe1 válasza Peace (#2618) üzenetére


csibe1
addikt

A Space Hulk: Deathwing szvsz rendesen el lett cseszve, mert ott untam meg amikor 4-5 ponthoz kellett futni a tök ugyanolyan folyosókon, és ráadásul időre.
Úgy voltam vele, hogy ez nem ér ennyit; összevissza futni, mint aki meghibbant, pedig már csak a történet miatt végigvittem volna ha nincsenek ilyen hülyeségek benne.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2620) Peace válasza csibe1 (#2619) üzenetére


Peace
nagyúr

Én lenyomtam a kampányt, de nem vesztettél sokat.

(#2621) csibe1 válasza Peace (#2620) üzenetére


csibe1
addikt

Köszi :)
Azért ez szomorú, hogy nem tudnak egy normális kampányt csinálni, pedig nincs valami hűdesok W40k-s FPS játék. :(
Ennyire nem jön be senkinek a W40k FPS verzióban? :F

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2622) reelc válasza csibe1 (#2621) üzenetére


reelc
veterán

FPS-ben nem, de TPS-ben ott a Space Marine. :)

Legalább egy jó akciójáték volt már.

(#2623) csibe1 válasza reelc (#2622) üzenetére


csibe1
addikt

Egy, az x év alatt. A Space Marine is konzolos átirat, nagyon észrevenni rajta, bár már jó ideje nem a PC az elsődleges fejlesztési platform.
A végén még levadászom valahonnan a Fire Warrior-t, hátha nem ilyen unalmas.
Amúgy tényleg nem értem, hogy itt van egy nagyon részletesen kidolgozott univerzum, egy csomó regény; és nem tudnak egy jó FPS sorozatot összehozni ezek alapján? :F
Megnézhetnének pár régebbi CoD meg BF részt, hátha megjönne az ihlet.
Akár vegyíthetnék is az RTS-FPS stílust, mint például a Battlezone-ban, de úgy látszik nincs rá igény vagy csak simán kretének ülnek a jogtulajdonosoknál, fejlesztőknél.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2624) Peace válasza csibe1 (#2623) üzenetére


Peace
nagyúr

Mert a GW nyomorult és szinte kivétel nélkül kutyaütő bandáknak ad zöld utat fejlesztésre. :W 30 év alatt egy számjegyű azon játékok száma, ami igazán jól sikerült a témában. :(

(#2625) Frod válasza Peace (#2624) üzenetére


Frod
addikt

Így egy kis távlatból nézve a Daemonhunters végülis felfért a top 5be? Mechanicushoz képest melyik jobb?

Do you see the white shadow?

(#2626) Peace válasza Frod (#2625) üzenetére


Peace
nagyúr

Nehéz kérdés, mert mindkettőt imádtam. Összképet nézve Mechanicus egy jobban átgondolt és összerakott munka, de a Chaos Gate remake is csúcs lett és a GK-k miatt abszolút elfogult vagyok. De igen, simán befér nálam a DoW1, 1998-as Chaos Gate és Space Marine mellé a TOP 5-be.

(#2627) Phobion


Phobion
őstag

A vég kezdete! :Y
Az a borító! És persze Dan Abnett, amit már tudni lehetett, de akkor is biztos kegyetlen durva lesz.

The (Beginning of the) End Is Nigh – The Final Siege of Terra Story Is Revealed

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2628) Peace válasza Phobion (#2627) üzenetére


Peace
nagyúr

Még évek, mire eljutok oda, de tuti megéri a várakozást! Majd a HH után szépen belekezdek a SoT-ba. :))

(#2629) Düsseldorf válasza Phobion (#2627) üzenetére


Düsseldorf
tag

azt a vele készült kb. másfél hónapos interjuban lehetett már olvasni, hogy a saját szavai szerint ez a legleg regénye, mert legalaposabb kutatást végzett hozzá, legtöbbször irta át, leghosszabb ideig irta, legterjedelmesebb és természetesen a legepikusabb is, de azt nem árulta el, hogy olyan terjdelmes, hogy két kötetben lesz kiadva :).
Legalább lesz mire várni, lehet kiadnak még egy újabb kisregényt is a két kötet között.
Az Echoes of Eternity-től eddig többet vártam, remélem feljavul, az első egyharmad nyilván csak felvezető a benne lezárt konfliktusokhoz, de valahogy nem nyűgözött eddig le.
Nem tudom,hogy tényleg a kezdés gyenge, vagy az utolsú kötete, a MAster of MAnkind, ami kiváló lett túl magasra emelte az elvárásaimat, vagy csak a nem tökéletes angolom miatt egy jó magyar forditás is elég a véleményem megváltozásához..

(#2630) Phobion válasza Düsseldorf (#2629) üzenetére


Phobion
őstag

kellene már egy Warhammer avatar neked, nem? :D

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2631) Düsseldorf válasza Phobion (#2630) üzenetére


Düsseldorf
tag

lehet, de nincs ilyen avatar az arcképlistában :)

A könyv a végére nagyon feljavult, a felétől már megfelelt annak amit vártam, az utolsó harmada meg szó szerint letehetetlen lett (és mivel nem az angolom javult, az első harmada tényleg halvány volt ). Igy ADB mind az 5 könyve a sorozatban átlag feletti lett, több is szerepel benne a rajongói toplistákon.
Semmit nem spoilerezve, az kiderült, hogy Sanguiniustól méltán tartott Horus is, és hogy eredetileg miért is őt akarták Khorne-nak megnyerni, nem pedig Angront.
A könyv ott ért véget, hogy az árulók egyik hadihajójának kapitánya meglepődve látja, hogy Bosszúálló Szellem űrpajzsai le vannak eresztve, azaz minden adott Abnett-nél, hogy ne sok időt vesztegessen :).

(#2632) Phobion válasza Düsseldorf (#2631) üzenetére


Phobion
őstag

"az kiderült, hogy Sanguiniustól méltán tartott Horus is, és hogy eredetileg miért is őt akarták Khorne-nak megnyerni, nem pedig Angront"

Hát igen, szegény Sanguinius-nál vannak bajok, remélem egyszer visszahozzák őt. :DDD

Ha itt [link] elindítod a folyamatot és kiválasztasz egy számodra megtetszett warhammer avatart a gugliból, akkor biztos megcsinálják neked, én is kértem az enyémet. :K

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2633) Hintalow válasza Phobion (#2632) üzenetére


Hintalow
senior tag

Sajnos nem fog menni még neki, mert:

Ki jogosult egyéni arcképet kérni?
a.) minimum őstag rang, vagy
b.) 2500 napja regisztrált nick és minimum senior tag rang, vagy
c.) 10 címlapos, szakmai cikk (fele kiemelt) a Logouton,

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#2634) Matej válasza Hintalow (#2633) üzenetére


Matej
tag

Mondjuk zsír lenne pár jó kis 40K avatar. :)

MaTeJ

(#2635) Peace válasza Matej (#2634) üzenetére


Peace
nagyúr

Ugye, ugye? Kár, hogy ilyen picike mondjuk, de legalább én felismerem, hogy mi van az avataromon. :DD

(#2636) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló,

A könyves topicból ide irányítottak, hátha itt rálelek az igazságra :D

[Guy Haley: Belisarius ​Cawl: A Nagy Mű] előtte, vagy utána érdemes elolvasni a [Warhammer 40-000 a mars kohoi trilogia] sorozatot ?

Köszi előre is!

(#2637) Peace válasza asuspc96 (#2636) üzenetére


Peace
nagyúr

Én előtte olvastam a trilógiát. De szerintem teljesen mind1 a sorrend.

(#2638) Phobion válasza asuspc96 (#2636) üzenetére


Phobion
őstag

Én Belisarius Cawl-t a Mars trilógia után olvasnám, mivel Cawl volt az akinek segítségével létrejöttek a Primaris Space Marine-ok, de biztos ami tuti, itt kérdezd meg, ha megy az angol:

[link]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2639) Peace válasza Phobion (#2638) üzenetére


Peace
nagyúr

Én meg azért olvastam ilyen sorrendben, mert a 2017-es "Forges of Mars Omnibus"-al hangolódtam a Mechanicus (PC) megjelenésére és a "Belisarius Cawl: The Great Work" 2019-ben érkezett. :))

[ Szerkesztve ]

(#2640) BoB


BoB
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2641) Habib[HUN] válasza BoB (#2640) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Hát ennél jóval több könyvem van, de ez valami vadállat ahogy kinéz :)

(#2642) reelc válasza BoB (#2640) üzenetére


reelc
veterán

Szép! :)

(#2643) Peace válasza BoB (#2640) üzenetére


Peace
nagyúr

Csini!!! Az én vegyes felvágott gyűjteményem után üde látvány! :DDD

(#2644) kenand


kenand
veterán

Dan Abnett: The Vincula Insurgency, Ghost dossier 1 fordítást feltettem a canadahun-ra ha valakit érdekel...

(#2645) Peace


Peace
nagyúr

Aki akarta, már rég végigvitte. De ha esetleg van next-gen konzol tulaj, akinek még kimaradt: [link] "Feljavított látványvilággal és sok extrával jön a magyar fejlesztésű Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr újgenerációs konzolokra még a hónapban"

(#2646) Frod válasza Peace (#2645) üzenetére


Frod
addikt

Az Extra könyvtárban benne van az alapjáték - ami a fentiek fényében már nem érdekel, hisz nyilván a "jobb" kell -, viszont ahogyan olvasom, ez full price újrakiadás lesz, nem pedig egy update :(

Do you see the white shadow?

(#2647) Düsseldorf válasza asuspc96 (#2636) üzenetére


Düsseldorf
tag

Mivel a kettő között semmilyen kapcsolat nincs, mint mások is irták, igazából mindegy, melyikkel kezded.
Viszont a Mars kohói időben sokszáz évvel korábban játszódik, ezért érdemes mégis inkább azzal kezdeni.

(#2648) kenand


kenand
veterán

Siege of Terra Echoes of Eternity (2022) by Aaron Dembski-Bowden DeepL fordítás is felkerült a Canadahun-ra

(#2649) Peace


Peace
nagyúr

[link] Darktide OST-ből jó kis orgonás track!!! <3 Jó lesz ez a játék nagyon, ha sikerül optimalizálni!

(#2650) Frod válasza Peace (#2649) üzenetére


Frod
addikt

Néztem egy pár videót a bétából, elsőre biztos üt, de itt sem látom magam előtt, hogy szuper élvezetes lehet 16x ugyanazt a pályát pörgetni.
Továbbá hasonlóan a Vermintide-hoz, ezek a mid-level bossok még mindig bulletsponge-ként működnek, egyszerűen nincs rá semmi taktika vagy stratégia, hanem megjelennek, és indul a perceken át tartó megállás nélküli pumpálás, miközben legalább két karaktert biztosan hazavág. Elég lusta game design.
Persze GP-ben "ingyen" lesz, szóval aki teheti nézzen rá.

Do you see the white shadow?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Warhammer 40.000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.