Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Warhammer 40.000

Hozzászólások

(#2551) Peace


Peace
nagyúr

Nagyon lehangoló, hogy se június 1-én, sem pedig a 12-ére beharangozott rendezvényen nem kaptunk semmi SM2 gameplay-t. Pedig annyira promózták, hogy Vasárnap este SM2!!! Aztán volt megint egy 4 perces beszélgetés. :(

(#2552) Phobion válasza Peace (#2551) üzenetére


Phobion
őstag

Egyetértek, ez még nagyon messze van. :F

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2553) Anonymusxx válasza Peace (#2551) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

mi az az sm2?

(#2554) Peace válasza Anonymusxx (#2553) üzenetére


Peace
nagyúr

(#2555) Anonymusxx válasza Peace (#2554) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Amúgy tudtam volna, de azt hittem h másik topicban vagyok :)

(#2556) Rémusz bácsi válasza Cifu (#2545) üzenetére


Rémusz bácsi
tag

Sziasztok! Egy kérdésem lenne, lehet, hogy nagyon hülye kérdés itt, de a neten akárhogy kerestem, nem találtam ilyen kategorizálást, és látván, hogy ti otthon vagytok benne, nem találtam jobb megoldást, minthogy itt kérdezzem meg. Én teljesen új vagyok (illetve leszek) ebben a Warhammer 40000 világban, de úgy gondoltam, hogy most előveszek 1-2 meghatározó stratégia játékot, és mivel úgy tudom, hogy a Warhammer játékok terén is (de még azon túl, más műfajokban is) igen meghatározónak számít, így úgy gondolom a stratégia területén megkerülhetetlen címnek számít. Viszont mivel így is elég játék van a palettán, úgy gondoltam, hogy mindenképp valami könnyebb és rövidebbel játszanék (de főleg inkább könnyebb legyen, az a főbb), persze lehet, később kipróbálnék a többi közül is, de elsőre mindenképp a legkönnyebbet választanám. Aztán ahogy nézegettem, még az is megkavar, hogy 1-1 résznek rengeteg kiegészítője van, meg ha jól láttam, külön patch-ekkel, update-ekkel lehet plusz egységeket is az alapjátékokhoz rakni talán (ha jól értelmeztem), szóval én eléggé elvesztem a témában. Abban kérném a segítségeteket, hogy melyik Warhammer 40000 játék számít a legkönnyebb résznek (tudom, nyilván lehet nehézségi szintet állítani mindegyikben, de ha ettől eltekintünk, a címeken belül is melyik számít a legkönnyebbnek)? Illetve tudom, hogy Total war: warhammer is van, de az gondolom nem az "igazi" Warhammer sorozatnak, mint inkább Total war sorozatnak minősül. Lehet, hogy rossz helyen tettem fel a kérdésem, de örülnék, ha tudnátok segíteni. Előre is köszi.

(#2557) reelc válasza Rémusz bácsi (#2556) üzenetére


reelc
veterán

Szia!

A Dawn of War 1 és 2-őt ajánlanám. Ha nem zavar, hogy elég régiek.
Szokták akciózni is, ha nem sürgős most, akkor olcsóbban megúszhatod.
Elég az alapjáték, hogy lásd milyen, tetszik-e, ha igen, akkor még majd vehetsz kieget hozzá.

Nem tudom, ezek-e a legkönnyebbek, RTS-ek.
Ezek hangulatilag és minőségileg is jó játékok.
Korábban beszéltünk itt többször a játékokról, és nagyon sok mondjuk vegyes minőségű van, kevés a jó/kiemelkedő alkotás.

Nem tudom mennyire könnyűek, de van még körökre osztott, a Mechanicus, és a legújabb, a Warhammer 40,000: Chaos Gate - Daemonhunters - ha visszakeresel a topikban, találsz véleményeket róluk.

Van még több stratégia, de nem tudom mennyire nehezek/ajánlhatóak.

A Total Waros az Warhammer Fantasy TW köntösben, szóval nem Warhammer 40000.

[ Szerkesztve ]

(#2558) Rémusz bácsi válasza reelc (#2557) üzenetére


Rémusz bácsi
tag

Szia!

Köszi a választ, igen, kifejezetten stratégiára gondoltam (mármint RTS-re, nem körökre osztottra), és nem zavar, hogy régebbi, mivel tudom, hogy ez egy régi klasszikus, és nem most indult sorozatról van szó, ezért óhatatlan, hogy a legjobbak (vagy esetleg épp a legkönnyebbek, amire most nekem van szükségem) régebbi részekből kerüljenek ki, úgyhogy ezzel semmi gond nincs. Köszönöm a tippet, utána is nézek majd ezekből valamelyiknek.

(#2559) Cifu válasza Rémusz bácsi (#2558) üzenetére


Cifu
nagyúr

DOW 1-2, ahogy reelc is írja...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2560) Peace válasza Rémusz bácsi (#2558) üzenetére


Peace
nagyúr

DOW 1-2-3 az egyedüli RTS WH40K-n belül. A 3 az szégyen, kerüld el messzire. Minden más stratégiának számító játék az körökre osztott.

(#2561) Rémusz bácsi válasza Peace (#2560) üzenetére


Rémusz bácsi
tag

Köszi szépen mindenkinek. Ahogy elnéztem, én a Dawn of War 2-re fogok rárepülni szerintem....

(#2562) Phobion válasza Rémusz bácsi (#2561) üzenetére


Phobion
őstag

Szerintem az volt a legjobb. :K

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2563) Peace válasza Rémusz bácsi (#2561) üzenetére


Peace
nagyúr

Bődületes nagy királyság volt a Dow 1-2 akkoriban!!! Most már nem ülnék vissza monitor elé egerészni, de akkoriban nem tudtam abbahagyni!

[ Szerkesztve ]

(#2564) reelc válasza Rémusz bácsi (#2558) üzenetére


reelc
veterán

A Steamen most van Relic sale, ők készítették a DoWokat.
Az első 2 rész jó áron van DLC-kkel.
A 3-ik felejtős. :)

(#2565) WayneGace válasza reelc (#2564) üzenetére


WayneGace
őstag

3. rész is szórakozató tud lenni.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#2566) Phobion válasza WayneGace (#2565) üzenetére


Phobion
őstag

Alkohollal, esetleg. :DDD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2567) reelc válasza WayneGace (#2565) üzenetére


reelc
veterán

Nem játszottam vele, de az is beszédes, hogy az első 2 részt ajánlották korábban is a topikban, a 3-ikat nem.
Elég vacak értékelése volt, nem adtak ki hozzá DLC-ket... olyan játék széria esetében, aminek az előző része dugig volt velük... meg kiegeket is kapott a két elődje.
Sőt a fejlesztők CoH szériája is sok törődést kapott. A DoW3 nem.
Ja és igen hamar akciózni kezdték.

Ez azért sokat elárul. Nem szeretem a milliónyi DLC-ket, de azt is jelenti, hogy van support, ha jól hoz a konyhára, lehet kieg is jön, szóval megvan a maga haszna néha.

[ Szerkesztve ]

(#2568) WayneGace válasza reelc (#2567) üzenetére


WayneGace
őstag

Én játszottam vele. A kritika főleg a játékmenet átalakítás miatt kapta a játék. WH40k hangulat ugyanúgy megvan benne. A kampány miatt is megéri azt a néhány dollárt, amennyiért meg lehet venni.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#2569) Peace válasza WayneGace (#2568) üzenetére


Peace
nagyúr

Hangulata volt, de egy totálisan felejthető játék. A sztori miatt persze én is végigvittem, de a DoW széria szégyene.

(#2570) Rémusz bácsi válasza reelc (#2564) üzenetére


Rémusz bácsi
tag

Köszi szépen, megnézem.

(#2571) Cifu válasza reelc (#2567) üzenetére


Cifu
nagyúr

A DoW3 úgy indult, hogy na, lesz egy olyan multi játék megint, hogy csak na, ide nézzetek, itt az új StarCraft 2 utód.

Oszt' jól kiderült, hogy a multi része iszonyú hulladék lett.
Az egyjátékos részét meg szvsz leginkább a multi háttér verte agyon, mert mindenkinek is legyen speckó képessége, amit nyomogatni köll, de nagyon, meg legyen is bázisépítés, meg nem is.

Voltak benne kurta jó ötletek (az orkok.. :D), de egyszerűen elcseszerintették...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2572) kenand


kenand
veterán

Olvassatok könyvet a témában :)
Legjobbak:
Gaunt szellemei (Gount Ghost) magyarul és angolul is

Horus Heresy (ez inkább 30k)
Angolul már megjelent 1-54 kötet
magyarul kb 30-32 (Tuan), maradékot lefordítottam DeepL segítéségével , simán olvasható

Folytatás a Siege of Terra 1-4 már elérhető magyarul is , de warhawk is van DeepL fordításban

www.candanun.com oldalon megtaláljátok ebookban őket (DeepL fordítások a nyersanyagok között vannak)
pl

(#2573) Peace válasza kenand (#2572) üzenetére


Peace
nagyúr

Megmerem kockáztatni, hogy nincs nagyon olyan itt a topikban, aki ne olvasott volna el alsó hangon pár tucat WH30K/40K könyvet. :))

(#2574) kenand válasza Peace (#2573) üzenetére


kenand
veterán

De azért mindeni nem tudja hogy a www.canadahun.com topokban vannak ebookok és sok nem hivatalos regény fordítás a warhammer 30k/40k világából...

(#2575) Peace válasza kenand (#2574) üzenetére


Peace
nagyúr

Ezt valóban nem.

(#2576) csibe1 válasza kenand (#2574) üzenetére


csibe1
addikt

Találni még pár jó könyvet ott, pl. az Elveszett Flotta folytatását ami magyarul nem jelent meg, mert nem fejezték be a sorozatot.
Akad még pár sorozat ami anno félbeszakadt, valahol meg is vannak angolul.
Majd előkeresem, és nekiállok a fordításnak, mert még mindig kíváncsi vagyok a befejezésükre. :)
Ahogy látom van telepíthető része is a programnak.
Köszönöm szépen a tippet! :) :R :C

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2577) kenand válasza csibe1 (#2576) üzenetére


kenand
veterán

DeepL egy hónapra kipróbálható, 29.- napon lemondható, akkor nem fizetsz és 20 könyvet tudsz így vele lefordítani. Persze ha rendszeresen használja ez ember akkor a legkisebb csomagra: 5 könyv/hó elő is lehet fizetni...

(#2578) Djuree válasza kenand (#2572) üzenetére


Djuree
félisten

ez a horus heresy a gaunt-okhoz képest minőségi visszalépés sajnos, de más nagyon nincs magyarul, így én is olvasom...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2579) Habib[HUN]


Habib[HUN]
senior tag

Na kicsit bosszankodom. A Szukits oldala megváltozott. Ez elvileg nem nagy gond, de nem hozták át a régi adatbázist. Tehát nem látom, hogy mit rendeltem elő :D Tehát most fogalmam sincs, hogy mire várok és mikorra érkezik meg. De legalább megjött ma a Sabbat háború, A selenar fiai és a Fárosz könyv. Pár hétre jó vagyok olvasással.

(#2580) Peace válasza Djuree (#2578) üzenetére


Peace
nagyúr

Teljesen más a kettő. Én mondjuk imádom a HH-t is. Jó olvasni arról, hogy miképp kezdődött. De amúgy meg egy valag 40K könyvet kiadott a Tuan az elmúlt években és érkezik is jó pár.

(#2581) Peace válasza Habib[HUN] (#2579) üzenetére


Peace
nagyúr

Már jó rég nem rendeltem Szukits-tól, de nem olcsóbb Tuan-ra regisztrált tagként kedvezményes áron direktbe tőlük előrendelni?

(#2582) Habib[HUN] válasza Peace (#2581) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Pakkokat rendelni nagyon jó a Szukits-tól, illetve az előrendelési kedvezményeik is egész jók szoktak lenni.

(#2583) Peace válasza Habib[HUN] (#2582) üzenetére


Peace
nagyúr

Akkor jó. Csak gondoltam egyenesen a kiadótól megvenni talán olcsóbb, mint attól, aki még esetleg rápakol kis hasznot. Én inkább mindent előrendelek Tuan-tól, ami érdekesen hangzik. Jó pár kötetet így is kihagyok, mert nem hoznak lázba.

[ Szerkesztve ]

(#2584) Frod válasza Peace (#2583) üzenetére


Frod
addikt

Amióta durván rákapcsoltak a hazai kiadásokra - most épp van egy kis holtszezon -, azóta már én is csak a goodreads alapján erős köteteket veszem meg. Sajnos szinte mindegyik 4* fölötti :DDD De már fogy a hely a szekrényben.

Viszont a HH-t erősen szelektálom, az antológiák instant skip, és a főbb könyvekből se mindet veszem.

Do you see the white shadow?

(#2585) Peace válasza Frod (#2584) üzenetére


Peace
nagyúr

Nekem is a hely kezd szűkös lenni, de nincs szívem ebook-ozni. Szeretném, ha legalább a WH könyvek nagy része kinn lenne polcon. HH-t mindet el akarom olvasni, csak hülye voltam és elbambultam a 32. kötetnél. Addig megvan angolul aztán most megvettem hozzá 33-34-et magyarul. De a méret nem stimmel és jó hülyén is néz ki. De most már ez van. Nehéz lett volna levadászni egyes köteteket angolul. :(

(#2586) kenand válasza Peace (#2585) üzenetére


kenand
veterán

1-1 angol nyelvű előfordul a Szukitsnál, és Antikvarium.hu-n Egy szép kiadású angol 36-s ból The Path of Heaven 2 db van véletlenül 2x megvettem... .. Bookdepository.co.uk is jó forrás lehet...
Angol nyelven is több minőség van. Van kicsi puha kötésű, van nagyobb alakú, nagy betűkkel szedett, és a kötése ugyan csak "félkemény", de igényes. Hardveraprón hirdettem, de senkinek sem kellett...

[ Szerkesztve ]

(#2587) Peace válasza kenand (#2586) üzenetére


Peace
nagyúr

Bookdepo-ról volt szinte az összes. Most már mind1, megy innentől magyarul. :)

(#2588) kenand válasza Peace (#2587) üzenetére


kenand
veterán

A Siege of Terrával jól áll a magyar fordítás, (de ami nem jelent még meg az feltettem a canadahun fórumra DeepL-ben) . a 7 rész (Echoes of Eternity) meg még angolul sem jelet meg, majd szeptemberben...
A magyarokat én is vásárolom, bár már ebookban el olvastam őket, de jól mutatnak a polcon :)

A gaunt kemény kötésű gyűjteményes köteteit is....

[ Szerkesztve ]

(#2589) Peace válasza kenand (#2588) üzenetére


Peace
nagyúr

Gaunt sorozat is gyönyörűen néz ki nálam. Szukits-tól az első pár kötet, majd nem bírtam várni a hazai kiadásokra és elkezdtem megvásárolni angolul a folytatást, aztán a végére még két Tuan-os magyar ismét. :DDD

(#2590) kenand válasza Peace (#2589) üzenetére


kenand
veterán

Nálam is van 7-8 Szukits-os Gaunt-nem is rosszak (többit nem tudtam levadászni antikváriumban sem) , de az új kemény kötésű, kötetes kiadások még szebbek. És a két utolsó kemény kötésben meg van angolul is, a nagy fiamnak megvettem amikor megjelent.

Rengeteg Dark Horse angol képregényünk is van (Star wars, Aliens, Predator, Goon stb) és néhány Marvel kb 10-14 éve sokat vettem Tfaw Black Friday akcióban, hogy a fiúk megszeressék az olvasást és tanuljanak angolul. (2005-ben 180 Ft volt az USD :( )

(#2592) Peace válasza kenand (#2590) üzenetére


Peace
nagyúr

"hogy a fiúk megszeressék az olvasást és tanuljanak angolul" :C :C :C Dicséretes! ;)

Nekem bátyám adta kölcsön az Ian Watson 40K könyveit és azzal indult az egész szerelem. Aztán egyik nap drága édesanyám beállított az Első és egyetlennel, hogy meglátta és tuti tetszene. Akkor szereztem tudomást a Szukits-ról és onnantól nem volt megállás. Így is nagyon sokat ebook-on olvastam ki vagy kölcsönkaptam, ezek sajnos nem lehetnek kinn a polcon. De annyi baj legyen!

(#2593) Phobion


Phobion
őstag

Arra gondoltam, hogy lehet Syama Pedersen a Space Marine 2-höz készít egy felvezető mini-sorozatot a Warhammer+ -ra. 🤔 Szerintetek?

Ez igazából onnan jött, hogy miért nincs még "folytatása" az Astartes-nek. :DDD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2594) Peace válasza Phobion (#2593) üzenetére


Peace
nagyúr

Jöhetne bármi! Én nagyon élem ezeket az új sorikat!

(#2595) Düsseldorf válasza kenand (#2572) üzenetére


Düsseldorf
tag

a HH-ból a "Cthonia's Reckoning" c. novelláskötet nincs meg véletlenül leforditva? Érdekelne, de annyira nem, hogy nekiálljak angolul.

Hogy mi a legjobb az izlés dolga (nekem pl. nem a Gaunt-regények), de a sorozat nivója eléggé szór, a széria közepén szerintem Abnett irói válságban volt. Az utolsó két kötet viszont az egész mamutsorozat 2 legjobbja lett-

(#2596) Düsseldorf válasza kenand (#2572) üzenetére


Düsseldorf
tag

Sigismund: The Eternal Crusader is érdekesnek tűnik. Ennek lehet nekiállok (ha nincs belőle forditásod :)

(#2597) Peace válasza Düsseldorf (#2596) üzenetére


Peace
nagyúr

Az a baj, hogy 86 millió kötet tűnik érdekesnek és csak véges számú idő áll rendelkezésre. :O Én most kezdtem a Sabbat-Háborút és nagyon élem! Már kellett egy kis WH a szervezetemnek. :C

szerk.: Remélem a "The Vincula Insurgency: Ghost Dossier 1" is érkezik majd idővel itthonra, mert gusztustalan ára van angolul.

[ Szerkesztve ]

(#2598) kenand válasza Düsseldorf (#2595) üzenetére


kenand
veterán

Rá kell keresni a canadahun.com-on
Ha nincs, de meg van az angol erededi egy trial DeepL előfiztéssel le lehet fordítani 5 perc alatt. Callibre segítéségével kell egy epub/mobi to DOCX konverzió, majd a lefordítottnál docx to epub

(#2599) csibe1


csibe1
addikt

Találtam a W40k Soulstormhoz egy Ultimate Apocalypse mod-ot.
Ez szép és jó, de a pályákon nem lehet kisebb létszámot beállítani.
Szóval a 8 csapatra tervezett pályán nem tudok 1 ellenfél ellen játszani, mert nem engedi a játék, muszáj berakni még 6 másik csapatot.
Tud esetleg valaki olyan modot, amivel ezt meg lehetne oldani?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2600) Düsseldorf válasza kenand (#2598) üzenetére


Düsseldorf
tag

köszi, de nincs fent mert nemrég jelent meg.
az angol megvan, akkor megpróbálom a deepL-t.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Warhammer 40.000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.