Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Warhammer 40.000

Hozzászólások

(#2401) wednesday válasza Djuree (#2399) üzenetére


wednesday
őstag

Én is szerettem a Total Warokat mindig és állítom szerintem a legjobb TW-k a Warhammeres részek. Nagyon jót tett a játéknak a fantasy környezet, a hősök a mágia a bestia és szörny egységek. Innen nézve a történelem hű részek már fapadnak tűnnek (egységekben mindenképp), pedig a történelmet is szeretem.

A TW-nek sosem volt erőssége a diplomácia csak a háború (amit más korokból hiányolnék) és a Warhammer környezet miatt itt érzi magát elemében a széria.

Nincs időkorlát, de sose toltam bele annyit, hogy egész térképet elfoglaljam, inkább új kampány más fajokkal és lordokkal. De a lehetőség adott.
WH I-be 139 órám, WH II-ben 560 órám a WH III.-ba eddig 50 órám van. A WH II idején szálltam bele igazán a játékba (ott kapott el igazán). Onnantól kezdve az első részt fel sem kellett telepíteni, mert a 2-ből is elérhető, ha megvan. Nekem a DLC-k is megérték az árukat (a legtöbbet 50%-os kedvezménnyel vettem).

[ Szerkesztve ]

(#2402) Phobion válasza wednesday (#2401) üzenetére


Phobion
őstag

Lehetne már egy 40K-s Total War is. :DD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2403) Peace válasza Phobion (#2402) üzenetére


Peace
nagyúr

Na az talán még képes is lenne behúzni a TW műfajba!!!!!! :Y

(#2404) wednesday válasza Phobion (#2402) üzenetére


wednesday
őstag

Bármi lehet.

A SEGA és a GW között szerintem megmarad a kapcsolat. A TW: Warhammer fantasy cooperálás gyümölcsöző mindkét cégnek. Könnyen lehet, hogy egyik oka annak, hogy a fantasyt nem kaszálta el a GW, mert elindult felfelé a népszerűsége a table topnál is.

A WH III- hoz még évekig jön tartalom az biztos, de ezzel lezárult a Warhammer (fantasy) TW sorozata. Valami másba szerintem majd belefognak, Age of Sigmar vagy 40k.

Az AoF-re lehet nagyobb az esély, mert sok minden már most adott lenne hozzá fejlesztés szempontjából. Bár engem a 40k jobban érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#2405) BoB válasza Djuree (#2399) üzenetére


BoB
veterán

Igen, bár nagyon sokat nem játszottam vele eddig mert az egyesített térkép kampányra várok.

Amúgy a rendes kampány egyfajta idő limites, hiszen lelkeket kell megszerezni még mielőtt a többi frakciónak sikerülne.

Az egyesített térkép kampány szerintem nem idő limites, legalábbis a második részben nekem sosem jött elő.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2406) Cifu válasza wednesday (#2404) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amennyire "sikeres" volt az Age of Sigmar féle tisztítótűz, nem csodálkoznék, hogy ha azt az irányt el is engedné a GW. A TW:Wh sorozat bebizonyította, hogy a sima fantasy tabletop működik, csak normális tartalmat kell hozzáadni. Meg rendes játékokat...

Lehet eljutunk oda, hogy a sok közép- vagy alsó polcos fejlesztők helyett elkezdik esetleg a nagyobb és igényesebb csapatok felé tolni a Wh40k szekerét...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2407) wednesday válasza BoB (#2405) üzenetére


wednesday
őstag

Oh igen, ez fontos infó. :)

Pontosítom az előző hszemet:
A legtöbb kampánynak van idő limite (nem az összesnek). Mert egymás elleni verseny van a többi fajjal az adott történettől függően.

A "sand box" (mortal empires vagy a III-nál lesz az immortal empires) módban (ami a régi kalsszikus TW játékmenet) ott nincs.

(#2408) Peace


Peace
nagyúr

[link] Én meg teljesen megörültem, hogy valami egész estés filmhez érkezett előzetes....... :(

(#2409) Giovan! válasza Peace (#2408) üzenetére


Giovan!
addikt

Ilyen minőségben egy egész estés film valószínűleg már túl sok ráfordítást igényelne a GW részéről. Ami kár, mert én speciel örülnék neki.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#2410) Peace válasza Giovan! (#2409) üzenetére


Peace
nagyúr

Vagyunk pár 100.000-en, akik örülnének neki, de nem gyengén! Esélyes, hogy sosem fog ilyenre áldozni. Mind1. Már az is nagy szó, hogy elindultak a sorozatok és akad köztük kimondottan hangulatos is.

(#2411) Phobion válasza Peace (#2408) üzenetére


Phobion
őstag

A franc vigye el, pedig én is azt gondoltam. Reménykedtem, hogy talán Syama Pedersen-t (Astartes) megbízta a GW egy HH sorozat elkészítésével. :O

Nagyon durva pedig. :Y

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2412) Cifu válasza Giovan! (#2409) üzenetére


Cifu
nagyúr

A gond annyi, hogy nem a GW-nek kellene rá áldoznia, hanem tárgyalniuk kellene valakivel (hahó, Netflix...), aki szánna ilyesmire pénzt.
Az Eisenhorn TV sorozatot 2019-ben jelentették be, két és fél év után konkrétan semmi érdemlegeset nem tudunk róla, sem a szereplőket, sem a forgatást nem jelentették be, így esélyesen a közeli jövőben nem is jön a képernyőkre.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2413) Giovan! válasza Cifu (#2412) üzenetére


Giovan!
addikt

Én őszintén szólva az Eisenhorn sorozatról meg is feledkeztem időközben. Pedig a könyvek tetszettek, szóval engem érdekelne az adaptációjuk is.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#2414) WayneGace


WayneGace
őstag

Horus miért mondja azt a monológjában, hogy az apja erőt lopott az istenektől?
Aki képben van, felvilágosítana?

BestSecret invitációt privátban adok.

(#2415) Habib[HUN] válasza WayneGace (#2414) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Elvileg a válasz az, hogy a császár a primarchák megalkotásához megállapodott a káosz istenekkel. Miután megszerezte a tudást, hatalmat vagy bármit ami ehhez kellett utána nem igazán akarózott fizetni :) Hogy a pontos megállapodás mi volt, azt természetesen jótékony homály fedi. Elvégre a császár nem beszélt róla. Horusnak meg az istenek a saját álláspontjukat közvetítették. A Horus Heresy alatt Horus ellátogat a Molech nevezetű planétára, hogy bejárja azt az utat amit annak idején az apja. Ott belép egy kapun keresztül a hipertérbe, és onnan igen komolyan megerősödve tért vissza.

[ Szerkesztve ]

(#2416) Cifu válasza WayneGace (#2414) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez megint mély fluff. Nincs pontosan, egyértelműen leírva, meghatározva.

Ha nagyon mélyre megyünk, akkor az is egy lehetséges magyarázat, hogy az IstenCsászár egyenlő lehet Zeussal, Wolunddal, Jézussal, a Prófétával és minden más hasonló mitológiai istenként ábrázolt entinitással. Egyszerűen a különböző időkben különböző módon jelent
meg az emberiség előtt, más-más módon befolyásolva fejlődésüket, óvva, irányítva őket.

Egy korai fluff magyarázat alapján a Warp energiái az ősi Földön sámánokon keresztül áramlottak, ez esetben a sámánok valójában Pszi-használók voltak. A Káosz még csak formálódott, de nagy hatással voltak rájuk a fejlődő fajok által felszabadított energiák, így bizonyos értelemben táplálták azt. Ahogy a Káosz egyre nőtt és nőtt, a Földi sámánok úgy kezdték el elveszíteni korábbi képességeiket, például a reinkarnációt. A sámánok ha lassan is, de ráébredtek, hogy a Káosz előbb-utóbb elragadja őket mind, és onnantól az emberiség kiszolgáltatott lesz számukra.

Ezért ezernyi sámán összegyűlt, hogy egy rituálé keretében öngyilkosságot kövessen el, mely árán egy emberi testbe létrejön egy szuper-ember, hatalmas Pszi-erővel és még nagyobb hatalommal, a Warp-ból (és vele a Káoszból) nyert energiákat összefogva. Ő lett a későbbi IstenCsászár.

Ez azonban "régi" fluff, lehet, hogy mára nem GW kompatibilis már...

A HH novellasorozatban van állítólag utalás arra, hogy az IstenCsászár a Káosz istenekkel egy nem részletezett egyezséget kötött, amely új képességeket és tudást jelentett, amellyel létre tudta hozni a Primach-okat.

A feltételezésem az, hogy itt erre utalhattak.
(Szerk.: Most látom, hogy Habib ezt már leírta, sorry)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2417) WayneGace


WayneGace
őstag

Kösz mindketőtöknek.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#2418) reelc válasza Cifu (#2416) üzenetére


reelc
veterán

Az IstenCsászár kb. milyen idősen kerülhetett az Arany trónusba?
Annyi minden csinált odáig, és nyilván még sokáig élt volna normális fizikai állapotban, ha nincs a Heresy.
Gondolom génmutáción esett át.
Mert attól, hogy hatalmas pszi, meg zseni, nagy a testi ereje, még ugye az élettartamban is kitűnhetett a hagyományos emberhez képest.

(#2419) Peace válasza reelc (#2418) üzenetére


Peace
nagyúr

Mivel legendák szerint több 10.000 éve (bőven időszámításunk előtt már) járta a bolygót és élt vidáman, így az öregedési tényező nem olyan mérvadó. De persze ez is csak találgatás és sosem lett megerősítve.

(#2420) Cifu válasza reelc (#2418) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pontosan nem tudjuk, de több ezer éves alsó hangon, de akár több tízezer éves is lehet.

A Dan Abnett féle fluff szerint ő egy Örökkévaló (perpetual), tehát nem öregszik (a sejtjei folyamatosan megújulnak).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2421) reelc válasza Cifu (#2420) üzenetére


reelc
veterán

& Peace: Köszi!
Sejtettem, hogy nincs pontos adat, csak értelmesen nem tudtam behatárolni, mert olyan sok mindent tett életében. Így maradt a rendkívül hosszú élet tipp.

[ Szerkesztve ]

(#2422) Giovan! válasza Cifu (#2416) üzenetére


Giovan!
addikt

Nekem amúgy tetszik a koncepció, hogy a Császár már a káosz istenekkel kötött alku előtt is egy páratlan erejű psziker volt, és a káosz istenek pont ezért választották ki, hogy a bajnokuk legyen amit ő látszólag el is fogadott, hogy aztán a tőlük kapott erő birtokában mindent megtegyen a kiéheztetésük érdekében azzal, hogy az emberiséget akár erővel is de eltiltja mindenféle vallástól, ami később a bukásához és az örökös szenvedéséhez vezet. Kicsit emlékeztet Sziszüphosz sztorijára.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#2423) BoB válasza Giovan! (#2422) üzenetére


BoB
veterán

Nekem az egész történet sántít, ez a világ nem arról híres hogy ha valaki alkut köt a káosz istenekkel, akkor a jóság mintapéldánya lesz :U

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2424) Giovan! válasza BoB (#2423) üzenetére


Giovan!
addikt

Viszont a Császárhoz fogható lény nincs is még egy a Galaxisban, ha valakinek sikerülhet elhitetni a káosz istenekkel, hogy őket akarja szolgálni (miközben a valóságban épp az elpusztításuk a célja), az ő.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#2425) Djuree válasza wednesday (#2401) üzenetére


Djuree
félisten

köszi srácok, akkor lehet megveszem, bár időm nekem sincs, de ez nem szokott megakadályozni. megvettem ps4-re is a sok játékot, nagyrészét fel se telepítettem még. :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2426) Peace válasza BoB (#2423) üzenetére


Peace
nagyúr

Ez inkább csak egy ilyen kényelmes magyarázat volt a HH keretein belül. Gondolom már túl sokan bombázták őket, hogy adjanak valami magyarázatot a Primarchák születésére és akkor beadták a derekukat, hogy jól van akkor, írjatok bele egy ilyet a HH-ba. Mert ugye ha önerőből hozta volna őket létre saját zsenialitásának köszönhetően, akkor miért is repültek volna szét 20 irányba a galaxisban? :P

(#2427) Düsseldorf válasza reelc (#2418) üzenetére


Düsseldorf
tag

"Az IstenCsászár kb. milyen idősen kerülhetett az Arany trónusba?"
kb. 39 000 évesen, mert ie. 8000 körül született a mai Anatóliában.

(#2428) Düsseldorf válasza Peace (#2419) üzenetére


Düsseldorf
tag

de, ki lett mondva, le lett írva, hogy ő is örökkévaló, nem öregszik, elpusztítása szinte lehetetlen, isteni ereklyék és hatalmas pszi erő kell(ene) hozzá. Vulkán volt az, aki örökölte/megkapta ezen aspektusát, ezért volt ő az egyetlen születésétől fogva kvázi hallhatatlan primarcha. Helyesebben számtalan halálból támadt fel (újult meg)

(#2429) Düsseldorf válasza Habib[HUN] (#2415) üzenetére


Düsseldorf
tag

csak egy kis pontosítás:
"Hogy a pontos megállapodás mi volt, azt természetesen jótékony homály fedi. Elvégre a császár nem beszélt róla. Horusnak meg az istenek a saját álláspontjukat közvetítették. "

Azt nem tudjuk sehonnan, az istenek vajon a saját álláspontuk szerinti valóságot mondták-e el ott Hórusznak, nem-e egy olyan verziót, ami érdekeiket leginkább alátámasztotta. Hisz lételemük a hamisság és legveszélyesebb ellenségükről, akitől még ők is tartottak, ugyan miért mondanának igazat? Hórusz kapott megerősítést, ez volt a céljuk, elérték. Állításaik valódiságáról/valótlanságáról semmi infó :)

(#2430) Peace válasza Düsseldorf (#2428) üzenetére


Peace
nagyúr

Az okés, csak arra utaltam, hogy már GW keretein belül is vannak GW-s legendák és az elmúlt 35 éveben annyi minden kikerült majd bekerült a lore-ba, hogy ki tudja jelenleg mi az elfogadott. Én sok mindennel úgy vagyok WH40K-n belül, hogy ha 20 éve olvastam valamit, akkor én azt úgy fogadom el és nem követem, hogy GW azóta mit változtatott meg és mit nem. Az Istencsászárra is úgy gondoltam mindig is, hogy időszámítás előtt már köztünk járt, mert ez számomra megnyugtató gondolat. De ha most is ez a hivatalosan elfogadott, akkor örülök neki. :) Szegény Vulkán basszus, jól pórul is járt ezzel a képességével. :(

(#2431) Düsseldorf válasza Giovan! (#2422) üzenetére


Düsseldorf
tag

"Nekem amúgy tetszik a koncepció, hogy a Császár már a káosz istenekkel kötött alku előtt is egy páratlan erejű psziker volt,"

egész biztos az volt, mert már a Kr.u. 11-12.sz.-ban a Földön le tudott győzni egy, a Földre látogató (?) C'Tan csillagistent, Mag'ladroth the Void Dragon-t. Ő/az lett később a Marson bebörtönözve a Noctis Labirintus alatt és feltehetőleg az ő/az hatása inspirálta, esetleg kezdeményezte a később a Mechanicum, a mai Ad. Mechanicus sajátos fejlődését, vallását. A HH Mechanicum c. kötetében, onnan kivonatolva és más forrásokból pontosítva a lexicanumban v. a wiki fandom-ban erről sok az infó.

(#2432) Düsseldorf válasza Peace (#2430) üzenetére


Düsseldorf
tag

Most ez a hivatalos és mivel a MAsters of Mankind-ban erről rengeteg aprólékos részlet van, én kizártnak tartom, hogy ez felül lenne írva valaha is. Gondolom rövidre akarták zárni az eredetét egyszer s mindenkorra és ADB regényéban ze megtörtént :)

(#2433) Peace válasza Düsseldorf (#2432) üzenetére


Peace
nagyúr

41. HH könyv? Na majd oda is eljutok egyszer. :K

(#2434) Düsseldorf válasza Peace (#2433) üzenetére


Düsseldorf
tag

Nem kell sietni, 1,5-2 év és a magyar kiadás is eljut odáig .
Egyébként szerintem az egyik legjobb HH kötet az 54-ből, lehet hogy top 3-as (és azt kétlem, hogy az a 4-5 amit nem olvastam, ki tudná onnan szorítani :) )

(#2435) Peace válasza Düsseldorf (#2434) üzenetére


Peace
nagyúr

Ráérek. :) Siege of Terra is elfér a polcon. Nem akarom HH vége előtt elkezdeni azokat sem. Ahogyan a Bequin szériának sem állok neki, amíg nem jön a 3. kötet. :P

(#2436) Frod válasza Düsseldorf (#2434) üzenetére


Frod
addikt

Én már csak nagyon szelektálva veszem a HH szériát, de a Masters of Mankind valóban az egyik legjobb kötetnek van mondva, be is van könyvjelzőzve, hogy azt mindenképp rendeljem.
(ellenben a legutolsó 5(?)-öt már fixen kihagytam, nagy részük antológia)

Do you see the white shadow?

(#2437) Phobion


Phobion
őstag

Ha valaki szeret olvasgatni Black Library könyv részleteket, teóriákat és nem gond az angol, akkor nekik ajánlom: 40k Lore - Reddit

Nagyon érdekes eszmefuttatások is szoktak lenni, nem beszélve olyan lore morzsákról, amiket egy könnyen nem lehet felkutatni.
(Ha már volt, akkor sorry. :D )

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2438) BoB


BoB
veterán

:DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2439) Düsseldorf válasza Phobion (#2437) üzenetére


Düsseldorf
tag

azért itt nagyon szór a nívó, tényleg vannak olyanok akik minden valaha megjelent WH40k-HH könyvet olvastak (mind a többszázat többször is) és legalább annyira, ha nem jobban ismerik a világot mint a BL témafelelősei, a kódexek megírói. Viszont sokan csekély ismeret birtokában találgatnak és saját, akár a leírt lore-al, a könyvekkel ellentétes gondolataikat teszik közzé mint hú de nagy igazságot. Szóval én nem vagyok ennyire jó véleménnyel erről a fórumról.
Ha már angol, szerintem sokkal struktúráltabb, átfogóbb, megbízhatóbb, egyszóval jobb infóforrás a maga több mint 6000 szócikkével a https://warhammer40k.fandom.com/wiki/Warhammer_40k_Wiki
A Lexicanum is jó: https://wh40k.lexicanum.com/wiki/Main_Page (ennek előnye, hogy itt németül is megvannak a szócikkek)

(#2440) Düsseldorf


Düsseldorf
tag

Hehe, úgy néz ki, visszahozzák az egyszer már jórészt kiírtott zömikeket (squats/űrtörpék) a wh40k világába. Nem olvastam végig a cikket, de újra élő frakció lesznek. A háttértörténet érdekel, de igazából gond nélkül megoldható, 15 perc alatt én is ki tudnék konzisztens sztorit találni, hogy-hogy maradtak elegendően a tirannida dúlás után és miért gondolták alapvetően kiirtottnak őket párszáz évig, kivéve a kisszámú, jórészt egyéni túlélőt.
A legviccesebb az, ezt a kissé meglepő hírt pont ápr. 1-én ttete közzé a BL és az olvasók többsége így joggal azt hitte szimpla április elsejei vicc az egész. Ezért másnap meg kellett közleményben erősíteniük, hogy a dátum ellenére komoly volt a bejelentés :)

(#2441) Peace válasza Düsseldorf (#2440) üzenetére


Peace
nagyúr

Ezen én is jót mosolyogtam, mikor értetlenül pislogott mindenki, hogy mégsem poén. :DDD

(#2442) Djuree


Djuree
félisten

az inquisitor martirral játszik még vki?
ps4-en toltam sokat, lehet folytatném, nem tudom van e még játékos.
na annak a játéknak volt hangulata, és a gunplay nagyon élvezetes, azt nagyon eltalálták.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2443) Peace válasza Djuree (#2442) üzenetére


Peace
nagyúr

Kár, hogy a kampány után teljesen kifújt. :O Prophecy kieg. viszont nekem nagyon adta!

(#2444) reelc válasza Djuree (#2442) üzenetére


reelc
veterán

Évente úgy 1-2x felrakom, podcast hallgatás közben tolom szezonban.
Szólóban (PC), szóval nem tudom mennyien vannak, és nem is érdekel.

Most még azért van fent, mert jön majd a The Sisters of Battle DLC a közeljövőben (?), ha nem lesz túlárazva, és hasonló lesz a Prophecyhez, akkor lehet meg is veszem megjelenéskor.

Szerintem érdemes ránézni a Roadmapra. Ami kijön PC-n, az konzolon is jön majd.

Ha tippelnem kellene, akkor szezon kezdéskor találhatsz több játékost, mint a hasonló játékok esetében.

[ Szerkesztve ]

(#2445) Djuree


Djuree
félisten

na ez jó hír, fel is rakom. elvagyok én singleben is vele végülis. csak emlékeim szerint multiban jobb a jutalom.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2446) Peace


Peace
nagyúr

[link] Úristen, mekkora nosztalgia!!! Tiszta libabőr! <3

[link] És az eredeti 1998-ból!

Nagyon reménykedem, hogy iszonyat hangulatos lesz ez a játék!!!

(#2447) Phobion válasza Peace (#2446) üzenetére


Phobion
őstag

~3 és fél hét 🤞🤓

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2448) Peace válasza Phobion (#2447) üzenetére


Peace
nagyúr

Pikk-pakk itt van. Fel se fogom, úgy repkednek a hónapok. Olyan mintha tegnap lett volna a Horizon Forbidden West-re való várakozás. Aztán azóta túl vagyok rajta, Elden Ring-en, Ghostwire: Tokyo-n és ma-holnap végzek a Weird West-el is. :Y Szóval szerintem ez az egy hónap is hamar el fog röppenni. :C

(#2449) reelc


reelc
veterán

Véletlenül feldobta a YT, most livestream, gondolom fent marad.
Warhammer 40,000: Chaos Gate - Daemonhunters | Gameplay Livestream

(#2450) Phobion válasza reelc (#2449) üzenetére


Phobion
őstag

Megelőztél! :DDD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Warhammer 40.000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.