Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9351) PAtr0n válasza Szőrös  (#9350) üzenetére


PAtr0n
addikt

Erről nem tudtam látod. Ha lenne ilyen fűzés a Bredákhoz, mindjárt hatékonyabb fegyverek lennének.
Megyek is panaszolni a fórumra, elég nagy hátrány ezek nélkül lődözni.

Bredához még:
A 12.7mm-es még gyengébb tulajdonságokkal rendelkezik mint a 7.7mm-es. De abban igazad van, azt is megcsinálhatnák normálisan, hogy adott anyagokon hogyan viselkedik a lőszer. De ez nagy fejtörés (inkább lustaság) Gazsiéknak, szóval egyhamar nem lesz megcsinálva.

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#9352) Szőrös  válasza PAtr0n (#9351) üzenetére


Szőrös 
veterán

De ezzel a fűzéssel mindegy hogy mekkora a kezdő sebesség mert nem az számít.
Amúgy a Folgore egy nagyon alulértékelt gép pedig nagyon jó reptulajdonságai vannak.

Közben kipróbáltam A4-et nos a 4x20-as darált szépen, lekaptam 2 ruszki csodát egy rövid sorozattal de aztán megint leszedtek mert közben bejött vki mögém. :O
Asszem én se lettem volna ász annak idején. :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#9353) PAtr0n válasza Szőrös  (#9352) üzenetére


PAtr0n
addikt

Igen, ebben is igazad van, itt nem számít a kezdősebesség igazából csak annyiban, hogy ezeket a lőszereket viszonylag nagy rászámolással "rá kell ejteni" a delikvensre, főleg nagy távolságból. Ha viszont ráesett, robban, és ez a lényeg. :)

A4 nagyon jól kaszál az update óta, bár azzal előtte se volt gondom túl sok.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#9354) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Majdnem meglett az 1misi:

Ez a bug meg laposon jött elő:

Cipeltem a leszakadt szárnyvéget a földig. :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#9355) Hauptmann válasza Szőrös  (#9350) üzenetére


Hauptmann
addikt

Szerinted miért nincs benne? :D

Akkor ezek szerint a nyomjelző nélküli lőszerről érdemes áttérni légicélok ellenire a német gépeknél?

[ Szerkesztve ]

(#9356) Francia91


Francia91
veterán

Gyorsan kifejlesztettem, és mentem pár meccset az új P-51-essel... Háát szegény elég gyatra gép :D

A Skyraider-rel pedig mentem tesztrepülést, próbálgattam. szerintem nem árt mellé 1-2 vadász kísérni, mert megpakolva olyan, mint egy nagy bálna...

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#9357) PAtr0n válasza Francia91 (#9356) üzenetére


PAtr0n
addikt

Azon a szerencsétlen P-51-esen csak 1 jó dolog van.... vagyis 4. A Hispano-k :K

Ezek az új Sea ág az angoloknál meg megint egy vicces ág, tele fizikátlan, ámde erős fegyverzettel rendelkező Hurrival, Spit-el, Fájörflájjal. Örülhetnek az angol ág kedvelői.

Hauptmann:
MG 151 és MG FF-nél egyértelműen az most a legjobb fűzés.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#9358) Francia91 válasza PAtr0n (#9357) üzenetére


Francia91
veterán

Szoktam menni B-25-tel es PBJ-1J-vel, eddig remek voltam a Hokkaido palyan, most a Firefly-ok minden meccs elejen szetszaggatnak... Raadasul ha amcsival megyek, szinte mindig a Hokkaido palyat adja...
A P-51-essel ritkan tudok tuzelesi helyzetbe kerulni... Lefordulnak, jobban emelkedik mindenki, meg felhuzni sem egyszeru dolog... Ez van, tenyleg nem egy nagy durranas :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#9359) RG4L válasza PAtr0n (#9357) üzenetére


RG4L
őstag

Fizikátlan? Ezt nem teljesen értem. Ugyan most nincsen igazán időm játszani, de az első Hurricanet sikerült már kimaxolnom és megvettem az első Firefly-t. A Hurricane egy igazi, belevaló szarrakás, a Firefly pedig OrangeDoom videója és véleménye alapján elég tré. A Spitek rendben vannak, a Sea Fury pedig nem egy 5.7-es gép. :)

War Thunder: Gelesztaa

(#9360) PAtr0n válasza RG4L (#9359) üzenetére


PAtr0n
addikt

Csak abból tudok kiindulni amit velem szemben csinálnak, AB-ban hihetetlen milyen balerinák ezek a Sea ág szülöttei. Persze, nem AB-ból kéne kiindulni, de ott úgy vagyok ezzel, hogy ami a zero-t leforogja, az kamu :)
De majd szétnézek azon a tájon, megpróbálom megrepülni őket RB-ben, aztán kiderül hogy mennyire voltam elhamarkodott a véleményfejtésben. :B

Francia91:
Látod, most te is nyögsz a Sea ág nyomása alatt :D

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#9361) Szőrös  válasza PAtr0n (#9360) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nem csak hogy leforogja de adott idő alatt magasabbra is mászik. Az hogy a fosfájör +2k magasból jön már megszoktam de hogy ezek az új retkek is...
Mondjuk mára már totál kiakasztott a játék. Kriminális. Sztem szarabb mint a pecs előtt volt.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#9362) RG4L válasza Szőrös  (#9361) üzenetére


RG4L
őstag

Gyorsan kimaxoltam a cannonos Sea Hurricanet, hát mit ne mondjak... a szövetséges csapatok nem változtak, a gép ugyanúgy egy rakás szar, nem elég, hogy a Zérókkal nem veszi fel a versenyt, de akkor fakkidón P-38, P-47, P-63 és társai, sok neki ez a BR nagyon. Értem én, hogy feltolták a 4 Hispano miatt, de ez tényleg sok így neki. Sikerült hozni átlagban szerintem 2 killt, de örültem, ha egy védekező manőver után nem pottyantam le, annyira fostalicska. :U

[ Szerkesztve ]

War Thunder: Gelesztaa

(#9363) donmackó


donmackó
őstag

Ma minden második halál olyan hogy lelőtték a Ju-88-as egész(!) farkát. WTF Gaijin? Fűrész gépek vannak most vagy mi?

Release the cable hounds!

(#9364) Szőrös  válasza RG4L (#9362) üzenetére


Szőrös 
veterán

Én Raidennel mentem ellene de magasabban volt mint a többiek zéróban. Lerázni meg alig tudtam, 5k-ról kellett lenyomnom az orrát és földközelig zuhanni. Mondjuk ez RB-n volt.

SB "viccesebb" :

A ruszki szarokról már nem is beszélek. Ki-45 vs Rata headonban. 2x12.7+20 mm találatnál eljátszotta a csillámpóni effektet majd be mögém és egy sorozattal leszedett.
Végül is reális, ja.
De az is nagyon klassz amikor látszik hogy talál a lövés mert hullik a rühes ruszki szarról a törmelék de hit nincs és vígan piruettezik tovább mint egy balerina.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#9365) RG4L válasza Szőrös  (#9364) üzenetére


RG4L
őstag

Én is mentem a Raidennel ezek ellen a szarok ellen (Hurri) és igen, a Raiden természetesen mindenben jobb. Röhögve gyorsabb nála, jobban emelkedik, nem veszti el az energiáját egy vertikális manőver után, nincsen kihagyás a karburátor miatt, satöbbi. Ég és föld a két gép.

War Thunder: Gelesztaa

(#9366) Hauptmann válasza Szőrös  (#9364) üzenetére


Hauptmann
addikt

A sok szovjetbuzi szerint ez mind rendben van...

(#9367) Francia91


Francia91
veterán

Az angol 7,7 mm-es MG mióta lett ilyen erős? :D
Vazzeh, 5 gépet lazán szedtem a gépemmel, régebben meg egy kalap kakit sem ért a 7,7 mm-es MG....
Tracert fűzök bele, szerintem az a legjobb, de ilyet nem pipáltam, mióta játszok....

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#9368) RG4L válasza Francia91 (#9367) üzenetére


RG4L
őstag

Ha jól tudom akkor a tracer fűzés az majdnem full IT lőszerből áll, szerintem nyugodtan próbáld ki az universalt, az tuti hatásosabb. És a kérdésedre a válasz, az MG-k az új patch óta elég erősek. Én az első Sea Hurricannel mentem headont egy Bf 109 B ellen, mert mondom az úgysem fog csinálni semmit a két kis meggymagköpőjével, erre levágta a szárnyam. o.O

War Thunder: Gelesztaa

(#9369) Colos1 válasza Szőrös  (#9364) üzenetére


Colos1
őstag

Tegnap elkezdtem játszani az orosz ágon, a múltkor megnyert prémium Ishak -al.
Undorítóan OP, 1 találat és a japán gép azonnal széthullik. Kaptam egy találatot, mondom, akkor megyünk leszállni. Aztán rájöttem, hogy ez nem Messer, sérült géppel még lelőttem vagy 3 ellenséget. Gusztustalan. Repültem Jakokkal is, de mindig átestem velük :DDD Aztán rájöttem, hogy át kellett volna állítanom a Joy -t, de hagytam a francba, mentem WW2 krónikákba Peskákat irtani G10 -el, azt nagyon megcsinálták, egyre jobban kedvelem. Tegnap-tegnapelőtt a krónikákban G10 -el P-51 és P47 ellen lehetett menni. ;] Súlyos mészárlás volt :DDD :C

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#9370) D.Orion válasza Colos1 (#9369) üzenetére


D.Orion
veterán

Egy dolgot imádok az orosz gépekben, legyen az vadász vagy bombázó. Full fekete fő egységekkel is sokkal jobban manőverezhető, mint bármelyik másik német gép. IL2-t számtalanszor vittem már haza teljesen fekete két szárnnyal és farok résszel. Több volt rajta a lyuk, mint a felület és repült. I15 széria szintén ilyen, hiányzik a fél szárny, de egyenesen repül.

(#9371) D.Orion válasza D.Orion (#9370) üzenetére


D.Orion
veterán

i16, elírtam.

(#9372) Francia91 válasza D.Orion (#9370) üzenetére


Francia91
veterán

Az IL-2-esen ne csodálkozz, az egy repülő tank volt a valóságban is. A németek "Vas Gusztáv"-nak hívták, nem volt egyszerű leszedni :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#9373) RG4L válasza Francia91 (#9372) üzenetére


RG4L
őstag

Erich Hartmann:

Q: When did you score your first kill?

A: That was a day I will never forget, 5 November 1942, a Shturmovik IL-2,

which was the toughest aircraft to bring down because of the heavy armor

plate. You had to shoot out the oil cooler underneath, otherwise it would not

go down.

War Thunder: Gelesztaa

(#9374) Szőrös  válasza D.Orion (#9370) üzenetére


Szőrös 
veterán

Az IL2 még okés mert az tényleg egy masszív gép volt de a Raták meg Ishákok meg a többi csuma fa "csoda" ?

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#9375) Francia91 válasza RG4L (#9373) üzenetére


Francia91
veterán

Jah, gyorsan rájöttek, hogy az olajhűtő gyengepontja az IL-2-eseknek :)

Élem most a Spitfire Mk1a-t nagyon, meccsenként 5-6 kill simán megvan a 7,7 mm-es meggymagköpködővel, iszonyat tetszik :DD

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#9376) #14955008 válasza Szőrös  (#9374) üzenetére


#14955008
törölt tag

Raták mire Mo.-ra értek, már 20mm-es Shvak-al pufogtattak a légtérben :)

325-470 km/h sebességgel haladtak és jól manővereztek, de szét hullottak rendjére, mert fából készültek.

(#9377) RG4L


RG4L
őstag

Colos kolléga elmeséli, hogy ez miért is jó? :)

War Thunder: Gelesztaa

(#9378) donmackó válasza RG4L (#9377) üzenetére


donmackó
őstag

koaxiális légcsavar

légcsavar <- itt is leírják

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#9379) Francia91


Francia91
veterán

Nah, már 2 db Golden Wagerem van, lassan lehetne egy közös meccset rendezni megint :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#9380) Szőrös  válasza RG4L (#9377) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ha nem is Colos vagyok de egyszerűen :
Ugyan azért mint a helikopátereknél, a motor forgató nyomatéka így nem hat a testre, pontosabban így tudják azt ellensúlyozni. E nélkül a test csavarodik amit trimmeléssel lehet korrigálni ( már amelyik gépen van, ahol nincs ott csűréssel ).

Bár Colos kollega részletekbe menően jobban el tudja magyarázni. ;)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#9381) Colos1 válasza Szőrös  (#9380) üzenetére


Colos1
őstag

Ennél bővebben felesleges kifejteni, a lényeg benne van. Azonban olyan mechanika kell hozzá, ami alkalmatlanná teszi nem csak harci alkalmazásra, de azon kívül, hogy airshow -kon lehet vele villogni másra nem használható :DDD

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#9382) RG4L válasza Colos1 (#9381) üzenetére


RG4L
őstag

"Azonban olyan mechanika kell hozzá, ami alkalmatlanná teszi nem csak harci alkalmazásra..."

?

[ Szerkesztve ]

War Thunder: Gelesztaa

(#9383) Colos1 válasza RG4L (#9382) üzenetére


Colos1
őstag

A hajtóművet, amely a motor nyomatékát átadja a propellernek, gyakorlatilag meg kell duplázni. De egy sima duplázással még nem lesz koaxiális a meghajtás. Egy ilyen hajtómű kialakítása sokkal bonyolultabb, ami egyben sérülékenyebbé, karbantartásigényesebbé teszi. Ez nem okoz gondot egy helikopterben, ahol a fordulatszám töredéke egy egymotoros repülő propellerének fordulatszámához képest. Minél nagyobb a fordulatszám és minél nagyobb nyomatékot kell átvinni, a hajtómű annál érzékenyebb. Arról nem is beszélve, hogy a fordulatszámnak és az állásszögnek a két propin meg kell egyezni. Ez még bonyolít rajta picit.

Emiatt nem célszerű alkalmazni repülőknél, bár sokan kísérleteznek vele. Ez kb. olyan, mint a 3D -s mozi. Már harmadszorra próbálják bevezetni, mert nem értik meg, hogy fiziológiai korlátai vannak. Ugyan ez van az egymotoros gép vs koaxiális légcsavarral is. Nem fogják fel, hogy egy kisrepülőben egyszerűen nincs annyi hely, hogy normálisan be lehessen építeni a hajtőművet, illetve azt, hogy a megnövekedett karbantartásigény nem kompenzálja a forgatónyomaték és az örvénylő levegő miatti oldalra húzást és csűrést :)

Csak ennyi vele a baj. :D

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#9384) D.Orion


D.Orion
veterán

B25J-1: Első meccsem után imádom. Az első kör az csak így ennyi volt: :)) :)) Replay-t lehet valahova feltölteni, had nevessetek ti is rajta.

(#9385) frem1790


frem1790
tag

Mióta bejött ez a szerencsekerék az elején csak bosszankodom: folyamatosan egy csatára szóló 10 százalékos bónuszt dob! Most azonban megkaptam a kárpótlást! :DD

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#9386) BoB válasza frem1790 (#9385) üzenetére


BoB
veterán

Baszki.... Ilyet én is kaphatnék :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#9387) Hauptmann válasza frem1790 (#9385) üzenetére


Hauptmann
addikt

Mázlista, nekem csak szarokat dob.

[ Szerkesztve ]

(#9388) frem1790


frem1790
tag

Tényleg mázli :D
Nem volt ma időm játszani csak azért léptem be gyorsan, hogy bezsebeljem a napi bónuszt! Érdemes volt! :DDD
Kívánok minden kollégának ilyen szerencsét - jó gyakran! :)

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#9389) PAtr0n válasza Hauptmann (#9387) üzenetére


PAtr0n
addikt

Egyik nap 1-re voltam én is az 1 misitől , de nekem gyakran pörget pénzt. Majd beindul a te szerencséd is ;)

Francia91:
Szombatig, nagyjából minden nap estefelé jó nekem. 1 gold wagerem már nekem is van. :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#9390) RG4L válasza PAtr0n (#9389) üzenetére


RG4L
őstag

Én sajnos nem tudom megmondani, hogy mikor jó nekem. Holnap 4 ZH-t írok, jövőhéten 3 elővizsgát, rá egy hétre 2 vizsga. :/

War Thunder: Gelesztaa

(#9391) munnergep válasza PAtr0n (#9389) üzenetére


munnergep
senior tag

Amikor kijön ez a kis "sorsolós" ablak, akkor már láthatod, hogy mit fogsz nyerni, mert az egyenleged már a nyert összeget mutatja. A kis pörgetés anim már csak a "parasztvakítás".
(Ha pénz a nyeremény.)

[ Szerkesztve ]

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#9392) PAtr0n válasza munnergep (#9391) üzenetére


PAtr0n
addikt

Ezt nem is figyeltem látod :)

RG4L:
Hu, bammeg, nem irigyellek, de jó hogy nem tanultam tovább, így is megélek (még) :D

Pár nózi festés a második VH-ból korhű felvételeken, vannak nagyon jók: [link]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#9393) Francia91 válasza PAtr0n (#9389) üzenetére


Francia91
veterán

Én a héten éjszakázok, leghamarabb a szombat este jó számomra. Következő héten szintén a szombat este jöhet csak szóba
Majd összehozzuk, amikor mindenkinek jó

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#9394) Francia91


Francia91
veterán

A Spitfire LF Mk IX-et szépen leépítették...
Végre örültem anno, hogy az első Spitek egyike, ami nem törik szét minden manővernél, erre az 1.70-nel szintén egy hímestojás lett, 10G-nél szétszakad a gép... Ezelőtt 11G-t még bírt :U

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#9395) RG4L válasza Francia91 (#9394) üzenetére


RG4L
őstag

Az volt a vicces, amikor a Ki-84 8G körül törte a szárnyát, az előírt kb. 12, majdnem 12 és fél helyett xD

War Thunder: Gelesztaa

(#9396) miresz


miresz
veterán

Ez a Firefly ennyire fos? Ki-43-al 9-et lőttem ki egy menet alatt,pedig az sem acélos egy gépezet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9397) munnergep válasza RG4L (#9395) üzenetére


munnergep
senior tag

Már nem töri a szárnyát? Ezt ki kell próbálnom.

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#9398) RG4L válasza miresz (#9396) üzenetére


RG4L
őstag

Úgy érted egy RB meccs alatt? o.O

(#9397) munnergep: elvileg már nem, illetve most a nagy patchben megkapták a hiányzó 150-200 lóerejüket :D

War Thunder: Gelesztaa

(#9399) Francia91


Francia91
veterán

Ez a 7,7 mm-es marha jó lett :D

Most már a Spitfire MkIa lett az új kedvencem :). Eddig egy egész tár kellett egy géphez, szerencsével 2 gépet futott a tár. Most meg... :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#9400) miresz válasza RG4L (#9398) üzenetére


miresz
veterán

Dehogy is! RB-ben az szép lenne! Arcade mecs volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.