Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#2201) holloo


holloo
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogyan lehet a VM képernyőfelbontását nagyobbra (és másmilyen arányúra) állítani, mint amit a host gép tud. Konkrétan: a Virtual box-ot egy notebookon futtatom, aminek a felbontása 1366*768. Én viszont azt szeretném, hogy a VM felbontása HD legyen (1920*1080). Hogy tudom ezt beállítani? A VM konfigurációjában van ugyan a képernyőre vonatkozó beállítás, de ott csak a képméretezési faktort lehet állítani, ami viszont nem fogja megváltoztatni a képernyő arányokat.

(#2202) mihal


mihal
csendes tag

Sziasztok!

Egy Trust típusú webkamerát szeretném virtualboxon futtatni, de nem találtam rá értékelhető megoldást az interneten.
Ezt a hibát dobja ki rá:

Esetleg van valami megoldás rá, hogy csatlakoztatni tudjam a webkamerát a virtualboxos géphez?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#2203) Syl válasza mihal (#2202) üzenetére


Syl
nagyúr

VirtualBox Extension Pack telepítve? A virtuális gép USB beállítása (USB2/3) megfelelő? A webkamera "át lett adva" a virtuális gépnek?

szerk.
Megjegyzem, nincs webkamerám, nem tudom az hogy működik (működik-e) virtuális környezetben.
Én Canon szkennert használok így, hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2204) mihal válasza Syl (#2203) üzenetére


mihal
csendes tag

Igen mindegyiket végigcsináltam. Az az érdekes, hogy akkor dobja fel ezt az ablakot, amikor USBN átakarom adni a Virtualboxos gépnek a webkamerát.
Sima USBS pendriveot simán látja, csak a webkameriát nem akarja.

[ Szerkesztve ]

(#2205) Doky586 válasza mihal (#2204) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább az USB-t kéne átadnod nem a kamerát. (?)
A host gépen pedig leállítani (ideiglenesen letiltani) a kamerát kezelő programokat, drivereket.

(#2206) Syl válasza Doky586 (#2205) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, az nagy segítség, ha a host gépre nincs telepítve az adott eszköz.

(#2204) mihal

Amikor nem megy a virtuális gép, annak a beállításaiban van lehetőség permanense beállítani neki usb eszközt. Így ha beindítod a virtuális gépet, nem kell semmit babrálni, azonnal átveszi az eszköz kezelését.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2207) mihal válasza Syl (#2206) üzenetére


mihal
csendes tag

Beállítottam neki így, de így sem fogadja el.
[kép]

Amikor elindítom a gépet akkor az usb eszközöknél üresen mutatja. Ha manuálisan megpróbálom USB eszközként hozzáadni úgyanazt a képet kapom, mint az előbb.

(#2208) Syl válasza mihal (#2207) üzenetére


Syl
nagyúr

Okosabb ötletem sajnos nincs. Én egy régi Canon szkennert használok virtuális XP-n, mert egyik mai gazda rendszer (Win7,8,10, Linux, Mac) sem látja.
A virtualbox.org fórumán van szó webkamerákról?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2209) Doky586 válasza Syl (#2208) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"mert egyik mai gazda rendszer ... sem látja"

Na látod! Ezen host gépen sincs driver hozzá..

(#2210) Rimuru válasza Syl (#2208) üzenetére


Rimuru
veterán

Onmagaban nincs semmi kulonleges egy USB-s webcamban, ugyan ugy mukodik mint az osszes usb-s cucc.
Gentoo host - arch guest: Vbox_webcam, USB_webcam

(#2209) Doky586: Ha nem adnak ki drivert hozza nem tud mit csinalni, gyarto sara. Syl meg ezert hasznal virtualis gepet ra.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#2211) Doky586 válasza Rimuru (#2210) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Ha nem adnak ki drivert hozza" vagy csak nem telepíti fel, vagy letiltja..
Pont erre céloztam én is. (Vagy rossz szót használtam?)

(#2212) Rimuru válasza Doky586 (#2211) üzenetére


Rimuru
veterán

Syl nem informatikai analfabeta, szerintem mukodesre birna ha tenyleg mukodokepes azokon a rendszereken.
nem telepiti vagy letiltja - utobbit nem csinalja ha hasznalni akarja, elobbi pedig nem lehetseges ha nincs mit felrakni en errol beszelek

Vigyázat, csalok!

(#2213) Doky586 válasza Rimuru (#2212) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

én meg mihal problémájáról beszélek...

[ Szerkesztve ]

(#2214) Rimuru válasza Doky586 (#2213) üzenetére


Rimuru
veterán

Syl cannonos mondatabol ragadtad ki, nem irtad hogy masra gondolsz, nem arra valaszolsz.
Amugy meg akkor is mindegy hogy a hoston milyen driver van fent vagy nincs az eszkozhoz, csak generic USB driver kell hogy vbox lassa a vezerlot, ami meg is tortenik.

Vigyázat, csalok!

(#2215) Doky586 válasza Rimuru (#2214) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm a megerősítést.

Erről beszéltem:
2206 "Igen, az nagy segítség, ha a host gépre nincs telepítve az adott eszköz"

(#2216) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. :U
Még nagyon új vagyok ebben a virtualizációs dologban, azért lenne pár kérdésem.
Az alapvető felállás a következő:
Adott egy Win10 gép, amin el kellene indítani egy programot, de valamiért megmakacsolja magát és képtelenség! :( Ezért arra gondoltam, hogy Virtuális gépen XP + a program. Amire szükség van, hogy a virtuális gép és a gazdagép között legyen átjárhatóság + a virtuális gép alatt nyomtató is kell.
Ez megoldható?
A válaszokat előre is köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2217) Rimuru válasza Dolphine (#2216) üzenetére


Rimuru
veterán

[link], tudsz csinalni megosztott mappat, es usb-t at tudod adni a vendeg gepnek, ezzel le vannak fedve az igenyeid.

Vigyázat, csalok!

(#2218) Dolphine válasza Rimuru (#2217) üzenetére


Dolphine
addikt

Először is köszönöm a választ! :R
A nyomtatón nem fog "összeakadni"? Úgy értem, hogy a vendég gépen is használva van, illetve a gazda gépen is. Vagy hogyha a virtuális gép leáll, akkor utána lehet csak nyomtatni a gazdagépen?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2219) Rimuru válasza Dolphine (#2218) üzenetére


Rimuru
veterán

Egyszerre nem tudod hasznalni, de amikor nincs odaadva a virtualus gepnek akkor termeszetesen hasznalhatod ugy ahogy eddig is.

Vigyázat, csalok!

(#2220) Dolphine válasza Rimuru (#2219) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm!
Szerintem ha nekiállok telepíteni, illetve használni, akkor biztosan fogok még kérdezni, ha nem gond! :U

+1 Van lehetőség virtuális gépnél driver telepítésre?

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2221) Rimuru válasza Dolphine (#2220) üzenetére


Rimuru
veterán

Igen, USB-s eszkoznel ugyan ugy kell, viszont a gepedhez kapott drivereket ne probald felrakni (alaplapi, videokarya, stb.), lenyegeben ezek helyett kell a guest additions.

Vigyázat, csalok!

(#2222) Dolphine válasza Rimuru (#2221) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm! :R
Igen, arról olvastam, hogy a driverekkel nem kell foglalkozni. Akkor a nyomtató mehet.
Na, akkor holnap élesben. Ha valamit nem tudok, vagy nem értek, majd kérdezek! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2223) Dolphine válasza Rimuru (#2221) üzenetére


Dolphine
addikt

Úgy tűnik sikerült!
Köszönöm a segítséget! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2224) xxxx.x


xxxx.x
tag

A klónozást nem akarta végrehajtani a VirtualBox Win 10 alatt.
Az alábbi üzenettel megállt:

A virtuális gép klónozása sikertelen: LEXIA?XP?IDE.

Could not create the clone medium 'C:\Users\joco8\VirtualBox VMs\LEXIA_XP_IDE kl�n\LEXIA?XP?IDE kl�n-disk1.vdi'.

VDI: cannot create image 'C:\Users\joco8\VirtualBox VMs\LEXIA_XP_IDE kl�n\LEXIA?XP?IDE kl�n-disk1.vdi' (VERR_INVALID_NAME).

Eredmény kód: VBOX_E_FILE_ERROR (0x80BB0004)
Komponens: MediumWrap
Interfész: IMedium {4afe423b-43e0-e9d0-82e8-ceb307940dda}

A rendszer angol területi beállításokkal fut (egy progihoz ez kellett), de magyar billentyűzettel.
Újraindításnál mindig átvált angol bill-re, amit elfelejtettem visszaállítani. A virtuális gép nevénél nem figyeltem mit írok, ezért LEXIA7XP7IDE lett és így nem tudta klónozni. A billentyűzetet átváltottam magyarra, a nevet átírtam LEXIA_XP_IDE -re és a klónozás sikerült. :W

Esetleg, ha valaki belefut ebbe, ennyi a megoldás. :W

(#2225) xxxx.x


xxxx.x
tag

Szaggat a rendszer. Mit csináljak vele?

Host:
- Win10 64bit (legális)
- i7 proci (2. gen)
- 8GB Ram

Guest:
- Win XP 32bit
- proci 1 mag, 2 mag mindegy
- Ram 1.5GB
- Guest Additions telepítve, bár nélküle is szaggat

Mikor feltelepítek egy bizonyos programot, ami másnál hibamentesen fut, az első reboot után akadozik a rendszer. Már indulás közben a rendszer indítási hang is megakad 5-10 másodpercre. Futás közeben elég gyakran (3-20sec) megakad a gép és semmire nem reagál hosszú másodpercekig. Ki szeretném szűrni, hogy mi okozza a hibát.
Sajnos az XP feladatkezelő nem segít, mivel teljesen megáll az is. Win10 feladatkezelő szerint 18% a proci használat.

(#2226) Rimuru válasza xxxx.x (#2225) üzenetére


Rimuru
veterán

Host rendszerrel minden ok? ott es nezd a feladatkezelot hatha latsz valami kiugro erteket, pl I/O.
Mas guest hogy mukodik?

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#2227) Syl válasza xxxx.x (#2225) üzenetére


Syl
nagyúr

A vendég gép beállításainál kapcsold ki a 3D gyorsítást.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2228) xxxx.x válasza Syl (#2227) üzenetére


xxxx.x
tag

Alapból ki volt kapcsolva és akadt a rendszer. Most bekapcsoltam és nem változott semmi.
A Win10 működik rendesen.
Azt elfelejtettem, hogy Dell Inspiron N7110 a gép.
A C meghajtó egy SSD és itt van a VirtualBox VMs mappában a *.VDI fájl is.

(#2229) Syl válasza xxxx.x (#2228) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor csakis a Win10 művelhet valamit a háttérben. Defender, windows update stb.
Nálam az i5-ös Macbookon 4-5 másodperc alatt indul el az XP-s virtuális gép (1 mag, 512 MB) és megy mint a veszedelem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2230) Rimuru válasza Syl (#2229) üzenetére


Rimuru
veterán

Nekem xp gyorsabban bootol virtualis gepen (linux hoston), mind nativ winx.

Vigyázat, csalok!

(#2231) xxxx.x válasza Syl (#2229) üzenetére


xxxx.x
tag

Az XP alapból megy rendesen. Mikor feltelepítem az autodiag progit, akkor zavarodik meg.
A programot már beszereztem több forrásból is, de nálam nem akar rendesen működni.
A Vbox-ban nincs valami mód monitorozni a folyamatokat?

(#2232) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Csináltam w10-ben egy ubuntus virtualbox-ot, de amikor az integrációs szolgáltatásokat szeretném feltelpíteni gondba ütközök. Hiába van már bemountolva a vboxadditions.iso azt a hibauzenetet kapom, hogy:

Could not mount the media/drive 'C:\Program Files\Oracle\VirtualBox\VBoxGuestAdditions.iso' (VERR_PDM_MEDIA_LOCKED).

Eredmény kód: E_FAIL (0x80004005)
Komponens: ConsoleWrap
Interfész: IConsole {872da645-4a9b-1727-bee2-5585105b9eed}
Callee: IMachine {b2547866-a0a1-4391-8b86-6952d82efaa0}

Mit tudok tenni?

Üdv,
Misi

(#2233) Rimuru válasza misirulez (#2232) üzenetére


Rimuru
veterán

Miert nem rakod fel tarolobol? sokkal egyszerubb es tisztabb.
apt-cache search virtualbox-guest #asszem igy van, nincs elottem debian alapu rendszer

Vigyázat, csalok!

(#2234) misirulez válasza Rimuru (#2233) üzenetére


misirulez
senior tag

Szia

Igazából szerintem be van mountolva, mert a fájlkezelőben mint meghajtó megjelenik.

De kipróbáltam amit írtál:

misi@misi-VirtualBox:~$ -cache search Virtualbox-guest
Nem található „-cache” nevű parancs, talán erre gondolt:
„ccache” parancs a(z) „ccache” (main) csomagból
-cache: a parancs nem található
misi@misi-VirtualBox:~$ ccache search Virtualbox-guest
A(z) „ccache” program jelenleg nincs telepítve. A következő beírásával telepítheti:
sudo apt install ccache
misi@misi-VirtualBox:~$ sudo apt install ccache
[sudo] misi jelszava:
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
Próbálja futtatni az „apt-get -f install” parancsot az alábbiak javításához:
Az alábbi csomagoknak teljesítetlen függőségei vannak:
linux-generic-hwe-16.04 : Függ ettől: linux-headers-generic-hwe-16.04 (= 4.10.0.28.31) de csak 4.8.0.36.8 telepíthető
E: Teljesítetlen függőségek. Próbálja kiadni az „apt-get -f install” parancsot csomagok nélkül (vagy telepítse a függőségeket is!).

(#2235) Rimuru válasza misirulez (#2234) üzenetére


Rimuru
veterán

Lehagytad az elejet a parancsnak (apt-) amit irtam, amugy ez csak a taroloban keres, nem tudom milyen csomagnevek vannak ubuntu alatt.

Vigyázat, csalok!

(#2236) pomorski


pomorski
őstag

A felmerült "problémám" annyira nem kardinális (ezért raktam off-ba), de azért csak rákérdezek itt, hátha mondtok rá valamit... Íme!

(#2237) Syl válasza pomorski (#2236) üzenetére


Syl
nagyúr

Guest Additions nélkül nem lesz fullscreen.
Egyébként mi értelme van virtualboxban dosboxot futtatni?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2238) pomorski válasza Syl (#2237) üzenetére


pomorski
őstag

A pakk fel van rakva.

"Egyébként mi értelme van virtualboxban dosboxot futtatni?" - Valóban nincs sok értelme, de a dolog ennek ellenére érdekel.

(#2239) Syl válasza pomorski (#2238) üzenetére


Syl
nagyúr

Az extension pack és a guest additions két külön dolog. Az elsőt a host gépre kell rakni, hogy az USB eszközöket korrektül át tudja adni a virtuálisnak. A másodikat a futó guest-re kell telepíteni, ettől lesz full screen, meg shared folders stb.
Tehát te hiába rakod fel a pack-ot, a dosbox nem fog full screenben menni. Merthogy guest additions nincs doshoz: [link]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2240) pomorski válasza Syl (#2239) üzenetére


pomorski
őstag

Tehát a két dolog van felrakva:

a) A kiterjesztőkhöz a korábban említett Oracle VM VirtualBox Extension Pack

valamint

b) A virtuális gép alá az Oracle VM VirtualBox Guest Additions

És akkor mivel én nem tudtam, de te megválaszoltad, akkor készen is volnánk, probléma megoldva, mivel akkor a baj oka az, hogy nincs dosbox-os guest additions... Akkor köszi!

(#2241) MaCS_70 válasza Syl (#2203) üzenetére


MaCS_70
félisten

Éni s Canon szkennert használok, illetve csak használnék. Pontosabban a virtuális gépeim legfőbb feladata a szkennelés lenne, az összes többi cél okafogyottá vált.

Hosszú évekig ment is a dolog, azonos guest XP-vel, hostként először Win7-tel, most egy Win8-cal és két Win10-zel.
A PC-k és a Canon eszközök, illetve azok driverei nem változtak, tehát gyakorlatilag minden a régi, mégi egyik napról a másikra MINDEGYIK gépen én is ezt a hibaüzenetet kapom:

A(z) Canon MP600 (((vagy MX860))) [0104] USB eszköz csatlakoztatása sikertelen a virtuális géphez: Munka XP.

USB device 'Canon MP600' with UUID {d65d1358-04cc-47e7-839a-2495ee173f06} is busy with a previous request. Please try again later.

Eredmény kód: E_INVALIDARG (0x80070057)
Komponens: HostUSBDeviceWrap
Interfész: IHostUSBDevice {c19073dd-cc7b-431b-98b2-951fda8eab89}
Callee: IConsole {872da645-4a9b-1727-bee2-5585105b9eed}

Olyannyira, hogy idegességemben nulláról újrahúztam egy guest XP-t, és első indításra, első csatlakoztatási kísérletre is ezt dobja.
Nosza, készítettem egyorsan egy Win7-es virtuális gépet: dettó, az sem hajlandó átvenni az eszközt (amúgy a többi USB-eszközt sem), már elsőre arra hivatkozik, hogy folymatban van egy másik átvételi folyamat. (Helyesebben vannak eszközök, amik elsőre csak nem csinálnak semmit, aztán másodikra már arra hivatkoznak, hogy az első kísérlettel vannak elfoglalva.)

A neten találtam egy csomó panaszt erre, de nekem egyik megoldás sem működött, valamint az utóbbi időben a VirtualBoxot használó ÖSSZES barátom erre panaszkodik.

Ha van valakinek ötlete, azt nagy örömmel fogadnám, mert így ez az egész rengeteg plusz munkát okoz nekem... :(

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2242) Syl válasza MaCS_70 (#2241) üzenetére


Syl
nagyúr

Én ugyanazt az XP guest-et használom évek óta. Előbb win7 volt a host, majd Linux, most pedig Mac.
Szerintem a windows-os extension pack lehet a ludas.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2243) Rimuru válasza Syl (#2242) üzenetére


Rimuru
veterán

Ja ez host rendszer hiba.

Vigyázat, csalok!

(#2244) MaCS_70 válasza Rimuru (#2243) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi, ez (nem) megnyugtató -- de hogy a fenébe' fordulhat elő, hogy ennyi idő és update alatt sem javítják?

Lehet ezzel kezdeni valami?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2245) Syl válasza MaCS_70 (#2244) üzenetére


Syl
nagyúr

A hsz-edből nem teljesen értem, hogy milyen host-on van ez a gond? Mindhárom windowson (7,8,10) használhatatlan?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2246) Doky586 válasza MaCS_70 (#2241) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Arra még nem gondoltál hogy tönkrement a szkenner..?

(#2247) MaCS_70 válasza Syl (#2245) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pillanatnyilag a két W10-es hosthoz férek hozzá, azokon egyértelműen fennáll a hiba, szűz telepítés esetén is.

A W8-ast reményeim szerint legközelebb augusztus végén látom, 7-es már nincs.

Új fejleményként a drag'n'drop sem megy az XP-s VM-ek felé, ha kilépek belőlünk, a VboxTrayDndVnd alkalmazás összeomlására panaszkodik mindegyik. A 7-es guest simán csak elakad a fájlmásolás 0%-ánál (Dropping data ... 0%), de nem dob kilépéskor hibát. Szintén mindkét, független gazdagépen.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2248) MaCS_70 válasza Doky586 (#2246) üzenetére


MaCS_70
félisten

Meglepne, hogy minden perifériám úgy megy egyszerre tönkre, hogy a gazdagépen működik, a VM-en nem.
Szóval nem ment itt tönkre semmi, a VB kivételével... :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2249) Syl válasza MaCS_70 (#2247) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem akarok ujjal mutogatni semmire, de nekem ez ügyben a Win10 tűnik sárosnak. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2250) MaCS_70 válasza Syl (#2249) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem csodálkoznék rajta.

Azon viszont annál inkább, hogy ez a probléma azért érinthet pár tízezer felhasználót, mégis hosszú hónapok óta fennáll.

A Microsoftnak persze nagyon nem érdeke kijavítani, de ilyen esetekben azért szokott lenni némi hőzöngés...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.