Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#1851) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali!

Olyan problémám lenne hogy virtuálboxban fut egy win7 és nem tudom csatolni az android eszközömet nem is látszik az ub eszközöknél a virtualboxban, sem ha usb debug bentvan és akkor sem ha ki van nyomva/ gazdarendszer egy Ubuntu 14.04.3 LTS, ami egyébként látja és kezeli az androidos eszközeimet
Valami 5let?

:R

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#1852) beloadjoker válasza beloadjoker (#1851) üzenetére


beloadjoker
őstag

Pont lejárt a szerkesztés most nézem mást sem tudok csatolni :W se frissíteni a vb-t szóval újrahúzom, és feldobom az extension packet, aztán ha továbbra sem megy jelentkezem...

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#1853) beloadjoker válasza beloadjoker (#1852) üzenetére


beloadjoker
őstag

Továbbra sem tudtam megoldani szóval ha valaki tud segítsen :)
:R

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#1854) Syl válasza beloadjoker (#1853) üzenetére


Syl
nagyúr

Ugye hozzáadtad magad a vbox userek közé?
sudo usermod -a -G vboxusers username
Plusz egy log-off, log-in.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1855) beloadjoker válasza Syl (#1854) üzenetére


beloadjoker
őstag

Hozzá igen, bár logoff nem volt :/ NA közben települ vm playerben w7, ha végzet azért próbálok egy logoff logint hátha virtualbox is megy

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#1856) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Ma akartam használni Virtual Boxot, fel is tettem a legfrissebbet, kész a virtuális gép, de indításnál kritikus hibát ír és kilép. Tudok ezzel valamit kezdeni? Köszönöm előre is! :R

Sic Parvis Magna

(#1857) Rimuru válasza 30z.Samu (#1856) üzenetére


Rimuru
veterán

Win10 host? (nem tudom most hogy allnak a tamogatasaval)
Keress ra a hibara (ird be ide).

Vigyázat, csalok!

(#1858) 30z.Samu válasza Rimuru (#1857) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, én is olvastam olyasmit, hogy W10 alatt nem muzsikál valami jól. Az a baj, hogy a Vmware alatt is próbálkoztam, azzal sem akarja az igazságot. Valami hibát mindig ír, pedig a leírás szerint csinálom. Egy OSX-et próbálnék ki...

Sic Parvis Magna

(#1859) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Egy Synology OS-t akarok rátenni, de nem működik és tartok tőle, hogy a virtualbox beállítása miatt. Ha valaki ránézne és tudna segíteni az jó lenne. :)

A Synology topicban írtam le a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#1860) Lolek


Lolek
aktív tag

Sziasztok,

laptopra telepítettem a virtualboxot, hogy lehet úgy konfigurálni, hogy pl: a virtulboxban futó gép wifin, a host gép pedig lanon csatlakozik a hálózathoz?

Köszi

(#1861) krealon válasza Lolek (#1860) üzenetére


krealon
veterán

"laptopra telepítettem a virtualboxot, hogy lehet úgy konfigurálni, hogy pl: a virtulboxban futó gép wifin, a host gép pedig lanon csatlakozik a hálózathoz?"

A host-on torlod a WiFi fele mutato default route-ot (route delete ...), a guest-et pedig ossze-bridge-eled a WiFi adapterrel.

(#1862) Visormail


Visormail
addikt

Hello

Legújabb virtualboxra feltettem a Server 2012 R2-t, a VM tulajdonságaiban a 3D engedélyezve van (a 2D inaktív volt), felment a guest additions is (3D ott is kipipálva), újra lett indítva.

Viszont a videókártya nem működik rendesen:

Ezért nem megy a vendég képernyő automatikus átméretezése sem. Lehet vele valamit csinálni, vagy még nem támogatott rendesen ez a win?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1863) SegaSonic


SegaSonic
újonc

Sziasztok!

Van itt valaki aki sikeresen be tudott üzemelni usb-s mobilinternetet egy guest gépen belül?

Egyenlőre odáig jutottam hogy az usb működik, egy pendriveot látok akár win7-es, akár ubuntu-s guest gépen is, viszont az usb stick az indítás után röviddel eltúnik (win7 alatt). Avagy az usb stick szoftverét is sikerül feltelepíteni, de ha elindítom a programját akkor már el is tűnik az usb device.

A cél az lenne hogy a host gépet semmilyen formában ne lássa a net, így a bridgelt megoldástól is tartok.

Reggel óta ezzel ..... kodok, most pedig már 22:18 van... :/ Guest additions és Extension pack fentvan.

Tel.:06303172394

(#1864) Lolek válasza krealon (#1861) üzenetére


Lolek
aktív tag

Köszi! És szted az megoldható, hogy a virtuális gép úgy csatlakozik a wifi-hez, hogy gazdagép (amire telepítve virtualbox) nem csatlakozik fel rá (a wifi hálózatra).

érthető? :F

Köszi

(#1865) brd válasza Lolek (#1864) üzenetére


brd
nagyúr

USB-s WiFi adapterrel igen.

The only real valuable thing is intuition.

(#1866) brd


brd
nagyúr

SegaSonic: A privátban feltett kérdésedre a válasz: igen, a hostról el is kell tűnjön az adapter, ez a lényege, hogy ilyenkor a guest direktben az USB-s eszközt kapja meg, és a driverét is ott kell telepítened. Úgy képzeld el, mintha a guest gép fizikai USB csatlakozójába kötnéd az eszközt. A VirtualBox sajnos Oracle termék, így ez az ezer éves hiba még mindig hiba. Ha nem működik, akkor a VBox-ban a csatlakoztatás (menüből), és a host-on az automatikus VBox-os drivertelepítés után ki kell húzni az eszközt, majd visszadugni (és újra csatlakoztatni a guest VBox-os menüjéből), esetleg ezt néhányszor eljátszani. Ha nagyon nem működik, akkor esetleg a guest gépet újra kell indítani, vagy másik VBox verziót próbálni.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#1867) SegaSonic válasza brd (#1866) üzenetére


SegaSonic
újonc

Köszönöm a segítséget! Ez jó hír hogy működhet az elgondolás, viszont nekem nem akar összejönni.

" Ha nem működik, akkor a VBox-ban a csatlakoztatás (menüből), és a host-on az automatikus VBox-os drivertelepítés után "
Ezt nem értettem. Szerintem minden lehetséges variációt kipróbáltam újraindítás, ki be húzgálás kapcsán.
Most ott tart a dolog hogy a guest gépen az usb stick programja bekéri a pinkódot, fel is ismeri, de a Connect gomb inaktív.:)))

Tel.:06303172394

(#1868) brd válasza SegaSonic (#1867) üzenetére


brd
nagyúr

Melyik részét nem érted? Gondolom nem a menüs csatlakoztatás a probléma. ;) A másik pedig arról szól, hogy minden USB-s eszköznél, amit direktben kapna meg a guest, települ a host-on egy VBox-os driver, ami "elrejti" a host OS elől az USB-s eszközt.
Ha inaktív a Connect, az nem azt jelenti, hogy nem lát még mobilhálózatot?

The only real valuable thing is intuition.

(#1869) SegaSonic válasza brd (#1868) üzenetére


SegaSonic
újonc

Például hogy milyen Vboxban lévő csatlakoztatás menüre gondolsz. A Vboxban a beállítások/USB nél megadtam hogy melyik eszközt adja át a guestnek. A guestben a menüsorban lévő eszközök/usb nél pedig be van pipálva az adott eszköz. Az automatikus Vboxos drivertelepítés mosmár oké.

Azért gondolom hogy nem a mobilhálózat megtalálásával van a gond, mert a host gépen teljesen jól működik.
Lehet hogy valami flash kell a gombhoz? Vagy mi kerülte el a figyelmem? :)

A Vboxban a beállítások/hálózatnál próbáltam nat hálózatot is, jelenleg nincs engedélyezve hálózati adapter.
Lehet nem fontos, de én azért hiszek a mágiában.

Tel.:06303172394

(#1870) brd válasza SegaSonic (#1869) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, ha problémamentesen működne, ott kellene megadni, de én a guest menüjéből adom mindig hozzá (néha próbálom a beállításokból is, de nem műk'szik mindig). Tehát a beállításoknál semmit nem adok hozzá, hanem a guest VBox menüből az adott eszközt (ahol nálad már pipálva van). A hálózati beállításoknál ne csinálj ez ügyben semmit, mondom, mintha a guest egy fizikai gép lenne, fizikai USB porttal és oda csatlakoztatnád a sticket, úgy kellene eljárnod a guest gépen.

The only real valuable thing is intuition.

(#1871) Syl


Syl
nagyúr

Arra rá lehet venni a virtualbox-ot, hogy az adott virtuális gépet mindig ablakos módban indítsa el? Még akkor is, hogy korábban az a gép full screen-ből lett leállítva?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1872) borix


borix
őstag

Tudnátok segíteni,hogy Mac OS X-re hogyan kel föltelepíteni a Guest Additionst?

(#1873) Syl válasza borix (#1872) üzenetére


Syl
nagyúr

Van egyáltalán ilyen OSX Guest-re? [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1874) borix válasza Syl (#1873) üzenetére


borix
őstag

Linuxost töltötte le úgy néz ki?[link]
Videóban 35:40 tölti le és beszél is róla.

(#1875) Rimuru válasza Syl (#1871) üzenetére


Rimuru
veterán

Csinalsz neki valami parancsikont?
virtualbox --normal --startvm name|uuid

(#1874) borix: Nem tett fel semmit, hivatalosan nincs OSX-re guest additions, olvasd el ezt (keresesi kulcsszo: Mac OS X)

Vigyázat, csalok!

(#1876) Syl válasza Rimuru (#1875) üzenetére


Syl
nagyúr

Azt elfelejtettem odaírni, hogy a problémát ubuntu/mint alatt szeretném megoldani :B
Ugyanis, ott az a gond, hogy ha a virtuális gép full screen-ben indul, akkor "belógnak" a GUI elemek az emulált gépbe. Félmegoldás, hogy ablakban indul a gép és miután "bebootolt" és betöltötte a guest additions-t, akkor mehet a host+f és akkor már flawless a full screen mód.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1877) Rimuru válasza Syl (#1876) üzenetére


Rimuru
veterán

Gondoltam, azert fogalmaztam igy. :DDD
Jobb gomb a virtualis gepen, parancsikon letrehozasa az asztalon -> megnyitod szovegszerkesztovel es szerkeszted az exec sort.
Mas megodlast nem tudok mondani, nekem nincsenek is ilyen gondjaim, de nem is hasznalok DE-t.

Vigyázat, csalok!

(#1878) Syl válasza Rimuru (#1877) üzenetére


Syl
nagyúr

Eh, gondolhattam volna, hogy egy Arch guru nem fog vindózos tippet adni :B
A desktop fájl hegesztése nem ismeretlen előttem, és köszi a segítséget, működik! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1879) borix válasza Rimuru (#1875) üzenetére


borix
őstag

Köszi nélküle nem sokra megyek akkor felejtős a rendszer pl videó is szaggat.

(#1880) brd


brd
nagyúr

Ha valaki Avira Free Antivirus-t használ VirtualBox mellett, akkor belefut egy hibába, ami úgy néz ki, hogy nem, ill. lassan indulnak el a virtuális gépek. A hiba úgy néz ki, hogy gépindítás után 1 percig nem történik semmi, majd megjelenik egy hibaüzenet, olyan tartalommal, hogy Timed out after 60001 ms waiting for child request #1 (CloseEvents). (rc=528), majd megjelenik még 1 perc után egy ugyanilyen, és elindul a gép. De vigyázni kell, mert ha az üzenetekben az Abort-ra nyom a fel használó, akkor azonnal bezárja a már futó gépet! Megoldás sajnos (egyelőre) nincs, az Avira non-PnP drivere a hibás (avipbb.sys).

The only real valuable thing is intuition.

(#1881) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

megoldva.

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#1882) DRB válasza brd (#1880) üzenetére


DRB
senior tag

Ez engem hogy megszívatott tegnap, vagy 3 órán keresztül kísérleteztem a virtualboxal, meg úgy az egész rendszerrel, mire rájöttem miért nem indul a virtuális gép. De arra már nem jöttem rá, hogy ha várok kb. 2-3 percet, akkor azért elindul, de most hogy olvastam amit írsz, kipróbáltam, és tényleg megy. Így legalább nem kell leszedni az Avirát, ha használni akarom a VB-ot, még ha kicsit várni is kell, de legalább elindulnak a virtuális gépek. De a hibaablakban abort nincs csak ok, mondjuk tök mindegy mi van ott, ha rányomsz nem indul, én meg midig leokéztam, aztán meg anyáztam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1883) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Egy régi mátrixnyomtatót - amihez XP-nél újabb rendszerre már nincs driver - kellene működésre bírni windows 7 alatt. XP virtuális gépre gondoltam. Plusz nehézség, hogy a nyomtató párhuzamos porttal rendelkezik, az alaplapon pedig nincs LPT.
Tegnap szereztem egy LPT - USB átalakítót, kipróbáltam a Microsoft-féle XP Mode-dal, de nem jártam sikerrel. A gazdagépen szépen feltelepíti a drivert mikor összedugom a nyomtatóval, létrehoz egy Virtulis USB nyomtató nevezetű portot. Nyomtató hozzáadásnál természetesen ezt ki is tudom választani, csak hát driver nincs.
Ezt a portot sehogy sem látta a vendég rendszer.

VirtualBox-szal meg lehetne oldani valahogy ezt a problémát?

Jobb lenne PCI slotos LPT kártyát venni? Azt látná a vendég rendszer vajon?

(#1884) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok
Adott egy gép, amire Kubuntu van telepítve, én erre szeretnék egy virtualbox-t amibe az OpenMediaVault telepítenék.
Nagyon tetszik az OMV kezelőfelülete, amit úgymond NAS ként használnék, vannak terrás vinyók amit tudnék erre a célra használni.
Szerintetek ez mennyire életképes így ez a rendszer, adat vesztés, egyéb dolgok?

BY ooszi

(#1885) Syl válasza ooszi (#1884) üzenetére


Syl
nagyúr

Vagyis egy fizikai Kubuntun fut egy virtuális NAS? :F Ennek mi értelme?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1886) ooszi válasza Syl (#1885) üzenetére


ooszi
senior tag

szia én is erre gondoltam, hogy ez egy nagy fas......, csak gondolkodtam.

BY ooszi

(#1887) Syl válasza ooszi (#1886) üzenetére


Syl
nagyúr

A dolog természetesen megoldható.
Persze egy NAS általában 7/24-ben működik, vagyis mind a fizikai, mind a virtuális gépnek állandóan mennie kell. A virtuális gépbe Bridge-elt hálókártyát kell beállítani, így a routertől önálló IP-címet fog kapni.
Anélkül, hogy ismerném a géped paramétereit, feltételezem a Kubuntu egy vinyón/ssd-n van és külön akad egy üres 1 terás sdb lemez.
Létrehozol egy virtuális gépet kicsi vinyóval, az egy terás hdd-re csinálsz egy primary ext4 partíciót (sdb1) amit a logout írásom szerint fizikai eléréssel becsatolod a virtuális gépbe.
És kész.
Így az 1 terás vinyó tartalmát nem csak virtuális, de fizikai gép alól is közvetlenül el tudod érni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1888) half333


half333
őstag

Üdv! Régi problémám h virtualbox-ban lévő op.rendszernél nem tudom sehogyan sem beállítani h fullhd-ban legyen,max az 1600x1200. Xp és win7 alatt is ez a problémám (xp-nél talán még meg is érteném,de win7 alatt?). tudna valaki segíteni?

(#1889) Syl válasza half333 (#1888) üzenetére


Syl
nagyúr

Mekkora a fizikai kijelződ?
Egyébként

(#1890) half333

Akkor csak full screen-ben lehet a vendégnek fullhd-t állítani. Host+F

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1890) half333 válasza Syl (#1889) üzenetére


half333
őstag

Full hd (1920x1080)
nem igazán értem. Mindent megpróbáltam már,de semmi változás,sőt laggol a képernyő. Elméletileg install után automatikusan be kellett volna álljon,vagy az ati catalyst után,de semmi. Ennyire nem lehet rossz a virtualbox

[ Szerkesztve ]

(#1891) ooszi válasza Syl (#1887) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia köszönöm válaszod, tökéletesen értelek.

BY ooszi

(#1892) Syl válasza half333 (#1890) üzenetére


Syl
nagyúr

Ati Catalist??????
Ugye virtuális gép alá nem telepítetted a fizikai géped kártyájának a driverét??? :Y

Virtuális gépbe OS-t telepít, majd:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1893) half333 válasza Syl (#1892) üzenetére


half333
őstag

nem tudtam h oda nem azt kell telepíteni. de köszi mindjárt ki is próbálom. most jut eszembe h eltüntettem az eszköztárat,és most nem tudom visszaállitani

[ Szerkesztve ]

(#1894) Syl válasza half333 (#1893) üzenetére


Syl
nagyúr

Host+Home, Nézet, Menü sor...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1895) half333 válasza Syl (#1894) üzenetére


half333
őstag

Huu,kösz! A laggolás elmúlt,nagyon jó,viszont a felbontást nem lehet fullHD-ra rakni,amit még mindig nem értek..

(#1896) Syl válasza half333 (#1895) üzenetére


Syl
nagyúr

Namost, ha a fizikai monitor full-hd, azon fut a virtualbox, akkor hogy a retekbe lehetne már a virtuális gépet full-hd-ra rakni? Ha eltünteted a fizikai win tálcáját, a vbox menüsorát, a vbox státusz sorát, akkor is kisebb a felület a virtuális gépnek, mint a full-hd. :F
Csak akkor tudod a virtuális gépet full-hd-ra rakni, ha a fizikai monitorod legalább 4K. Vagy ha full-screen-re állítod a virtuális OS-t: Host+F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1897) half333 válasza Syl (#1896) üzenetére


half333
őstag

nem kell nekem rontani,nem tudhattam,tekintve h semmi logika nincs benne. ha a monitor birja,akkor h h nmem lehet a virtualbox-ban ugyan akkorára rakni?

(#1898) Syl válasza half333 (#1897) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem nekedrontás, hanem részemről az értetlenkedés.
Egy 1920x1080 felbontású kijelzőre mekkora "keretet" lehet kirakni, ha ott vannak a fizikai OS elemei, pl. a tálca, a futó program ablakkerete, menüje stb?
Elég csak logikusan végiggondolni :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1899) Aethelstone válasza half333 (#1893) üzenetére


Aethelstone
addikt

Guest additions fent van?

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#1900) half333 válasza Syl (#1898) üzenetére


half333
őstag

Értelek,de én úgy gondoltam h azokat el lehet rejteni,és csakis a virtualbox op.rendszer legyen látható,ugyan úgy mint a rendesen felrakott rendszer.

Aethelstone - igen

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.