Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#2101) lalakov válasza Syl (#2100) üzenetére


lalakov
senior tag

Köszönöm a válaszokat. :R

(#2102) tordaitibi válasza Syl (#2094) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Köszi megoldva az újratelepítés eredménnyel járt,
nem vágom mi tett be egy 2 napot használt virtualboxnak.

(#2103) lalakov


lalakov
senior tag

Lehetséges a következő variáció?

Felteszem a W7-re a Virtualboxot, de a virtuális XP-t egy külső meghajtóra (HDD, esetleg SSD(van egy 64GB-os ebből is elfekvőben)). Ezután mondjuk egy W10-es laptopra (ami jelenleg nincs meg) felteszem ugyanazt a verziószámú Virtualboxot. Lehetséges hogy a külső eszköz átcsatlakoztatásával, egyből működjön a virtuális XP?

(#2104) Rimuru válasza lalakov (#2103) üzenetére


Rimuru
veterán

Igen.

Vigyázat, csalok!

(#2105) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Arch host -on próbáltam visszaállni 5.0.24-es virtualboxra.
Ezt kapom (virtualbox és a virtualbox-host-dkms is downgradelve):

mit tudok tenni?

(kernel : 4.4.28-1-lts)

(#2106) lalakov válasza Rimuru (#2104) üzenetére


lalakov
senior tag

Köszönöm.

A kérdésem feltevésénél nagyon örültem volna ennek a válasznak, most viszont kicsit összezavarodtam. Kutakodtam magam is és találtam egy Portable Virtualbox programot, amivel hordozhatóvá lehet tenni a virtuális op. rendszert. Mi a különbség a két mód között?
Ha a Portable-lel csinálom, akkor a másik gépre nem kell feltennem semmit se, csak rádugom és működik?
Ha a sima Virtualbox-szal, akkor meg fel kell tennem ugyanazt a verziót (esetleg ugyanúgy be is kell állítanom) és csak akkor fog működni?

(#2107) margithid


margithid
veterán

Feltettem az Anniversary Update-et win10re, de a virtualboxom nem indult el (5.1.14r105127 a virtualbox verziója)
Másnál megy gond nélkül?

(#2108) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Olvasgattam régebbi hsz-eket VirtualBox PCI kártya kezeléséről. Azóta változott a helyzet? Vannak más, újabb módok PCI kártya kezelésére virtualbox-ban?

(#2109) Syl válasza csadi0011 (#2108) üzenetére


Syl
nagyúr

Mire gondolsz? Mert tudtommal ez a CPU-tól és az alaplaptól függ.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2110) csadi0011 válasza Syl (#2109) üzenetére


csadi0011
őstag

Egy PCI-E 1x csatlakozású LPT Port kártyát kéne kezelnie egy XP-nek VirtualBox-ban. Még nem jött meg a kártya, de előre szeretnék gondolkodni. Úgy tudom, hogy nem kezeli alapból a virtualbox.

(#2111) Rimuru válasza csadi0011 (#2110) üzenetére


Rimuru
veterán

Mind a ketottoknek igaza van. ;)
PCI passthrough

Vigyázat, csalok!

(#2112) lalakov


lalakov
senior tag

Virtualbox-ban, XP-n lehet virtuális meghajtót (Daemon Lite) használni? Office-t tennék fel .iso-ból és nem szeretnék cd-vel foglalkozni, ha lehetséges.

(#2113) Rimuru válasza lalakov (#2112) üzenetére


Rimuru
veterán

Felesleges mert tudod csatolni az ISO-t virtualboxon keresztul is. (hogy raktal fel wint? iso-bol? na ugyan ugy kell cisnalni. :D)

Vigyázat, csalok!

(#2114) lalakov válasza Rimuru (#2113) üzenetére


lalakov
senior tag

:R Még jobb. Köszönöm.

(#2115) csadi0011 válasza Rimuru (#2111) üzenetére


csadi0011
őstag

Köszi! Ezt ismerem a régi hsz-ekből. De ugye az említett hardver követelmény, plusz a linux követelmény még mindig él. Linux miatt amúgy felejtős sajnos. Ezért kérdeztem arra rá, hogy azóta nem-e változott valami, mert ezeket 3-5 éves hsz-ekben találtam. Hátha azóta megoldották, vagy változott valami, ami miatt mehet windows-alatt.

(#2116) lalakov


lalakov
senior tag

Importolt oprendszernél meg tudom választani, hogy melyik partícióra kerüljön?
Az alapértelmezett gép mappába fogja tenni?

[ Szerkesztve ]

(#2117) lalakov


lalakov
senior tag

Fenn van a virtuális XP. Látja az egeret, de amikor felrakom az egér driverét (XP 32-es driver is van hozzá) a plusz gombok miatt, akkor a programja már nem érzékeli az egeret. A fő gépen lévő alapbeállítások működnek a virtuális XP-n és a Virtualbox-hoz is tudok társítani 1db beállítási formát, de jó lenne ha a virtuális XP-n is minden programhoz saját kiosztást tudnék rendelni.
Próbáltam a Virtuálbox-ban a konfigurálásnál, az USB részen hozzáadni az egeret, amit meg is tudok tenni, de amikor betölt az XP, az egér lekapcsol teljesen és egyik rendszeren sem működik; csak a teljes gép újraindítása segít.

(#2118) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Egy igen fura kérdésem lenne, elméletileg működik ezen elgondolásom de kiváncsi lennék a véleményetekre.
Van egy progi amihez a kulcsot generáló fájlra a virusírtóm trojan vírust jelez. Nem is akarok kockáztatni.
Arra gondoltam feltenném a virtualbox progit, és képfájlba csinálnék neki egy particiót benne, amire feltenném a windows xp-t. Így az elvileg izolálva lenne a valódi gépemtől. Ha azon futattnám le a fájlt (ami menne természetesen) de kérdés hogy az esetlegesen "kiszabaduló" virus megfertőzné az igazi gépem?
Csak mert elvileg akkor az egy általam választott képfájlban lesz, elzárva a valódi géptől. Mit gondoltok?

(#2119) Syl válasza fulton (#2118) üzenetére


Syl
nagyúr

Elméletileg nem tud kiszabadulni. Hacsak nem nagyon fejlett vírus, ami valami nem dokumentált vbox hibát tud kihasználni.
Egyébként ismerek olyat, aki látott már olyat, aki ilyen célra tart egy hálózatról leválasztott virtuális XP-t, és abban futtatja a kódgenerátort.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2120) fulton válasza Syl (#2119) üzenetére


fulton
addikt

nekem is pont ez lenne a célom vele. És leválasztanék minden meghajtót, magyarán ha fut ne legyen kapcsolata a külvilággal (valóságos géppel)

(#2121) metal01


metal01
őstag

Üdv!

A kérdésem az lenne, hogy mennyire nyírja az SSD-t (Samu 850 Pro 256GB), ha a VirtualBoxban a virtuális gépeket az SSD-re telepítem, nem egy másodlagos vinyóra? Ugyanis a vinyón rohadt lassúak a virtuális gépek. 2 Windows Server 2012 R2 és egy Windows 8.1 van az SSD-re téve VB alá. Érdemes áttennem inkább vinyóra, vagy van esetleg valami beállítás a VB alatt, hogy ne nyírja annyira az SSD-t?

Előre is thx a válaszokat!

(#2122) Syl válasza metal01 (#2121) üzenetére


Syl
nagyúr

Én évek óta tartok és naponta használok virtuális gépet SSD-n, minden faxni nélkül. Eddig még nem panaszkodott :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2123) _Dumber_ válasza Syl (#2122) üzenetére


_Dumber_
őstag

És a beállításoknál a "tároló" pontban az SSD -nél kipipáltad, vagy az mindegy, mert az opredszer kezeli az SSD különleges bánásmódját?

(#2124) Syl válasza _Dumber_ (#2123) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, azt bekapcsoltam, viszont semmi más hegesztés nincs "SSD kímélés" címszóval.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2125) metal01 válasza Syl (#2122) üzenetére


metal01
őstag

Nálam 1%-ot esett a kondíciója az SSD-nek 100%-ról 99%-ra a virtuális gépek telepítése óta (két hete). Tudom, ez semmit nem jelent, csak remélem nem kezd mélyrepülésbe.

Kb. heti 2-3 alkalommal használom csak a virtuál gépeket. Hálózati oprendszereket tanítok. Csak demonstrálásra használom, nem élesben.

Szerk.: Mit jelent a tárolónál az SSD pipa?

[ Szerkesztve ]

(#2126) _Dumber_ válasza metal01 (#2125) üzenetére


_Dumber_
őstag

Hol lehet kondiciót megnézni?
(linux)

(#2127) metal01 válasza _Dumber_ (#2126) üzenetére


metal01
őstag

Hard Disk Sentinel. Linux verzió is van.

(#2128) _Dumber_ válasza metal01 (#2127) üzenetére


_Dumber_
őstag

nekem is 99%...
1 év használat, napi 8 óra virtuális gép.. minden munkanap.

szerintem ne aggódj.. csak figyeld ;)

(#2129) metal01 válasza _Dumber_ (#2128) üzenetére


metal01
őstag

Akkor nincs gond. :) A VB-ban a tárolónál mi az az SSD amit ki lehet pipálni? Mit csinál az a funkció?

[ Szerkesztve ]

(#2130) _Dumber_ válasza metal01 (#2129) üzenetére


_Dumber_
őstag

NEm tudom :)

Én eddig nem is piszkáltam, de Sly használja.. :D

(#2131) Syl válasza metal01 (#2129) üzenetére


Syl
nagyúr

"Gép építésekor" bekapcsoltam, hogy mit csinál, ki tudja. [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2132) metal01 válasza Syl (#2131) üzenetére


metal01
őstag

Utánaolvasok, kíváncsi vagyok, hogy mi az.

(#2133) Rimuru válasza metal01 (#2132) üzenetére


Rimuru
veterán

Roviden a lenyeg az hogy az guest gep is tudja hogy SSD alatt van.

Vigyázat, csalok!

(#2134) MaCS_70 válasza Rimuru (#2133) üzenetére


MaCS_70
félisten

És ha ez változik, mert különböző gépeken használom, amik között van olyan, amin SSD-n, és olyan is, amin HDD-n lakik a VM, akkor mire érdemes állítani?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2135) brd válasza MaCS_70 (#2134) üzenetére


brd
nagyúr

Ha file-ban van tárolva a virtuális HDD tartalma, akkor jobb kikapcsolva tartani, mert úgyis a host OS kezeli a TRIM-et. Akkor lehet inkább jelentősége, ha partíciót, vagy egész meghajtót adsz oda alacsony szinten a VirtualBox-nak.

The only real valuable thing is intuition.

(#2136) fecus


fecus
őstag

Virtualbox 5.1.10; windows10 host; winXP32 guest; és rajta egy 16 bites program.

A problémám:
A 16 bites program egy megosztott meghajtóról fut. Szépen megy. Ha egy fájlt elmentek akkor az látszik a host fájlkezelőjével. Ha egy fájlt bemásolok a host-on a megosztott mappába azt a program nem látja. Ha a progi által elmentett fájlt átmozgatom máshova majd vissza akkor a progi számára eltűnik.
Mit állítottam rosszul?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#2137) Syl


Syl
nagyúr

Szuper az új Vbox (5.1.12) induló képernyője ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2138) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Felraktam virtualboxal egy xp-t,mivel ez kellett a sql 2000-hez. Cd meghajtót hogyan tudnám használni? Írja,hogy helyezzem be a lemezt,bent van és nem indítja. Fel kéne raknom egy szoftver ami csak cd-n van és kell ez az xp környezet hozzá.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#2139) FIREBLADE78 válasza FIREBLADE78 (#2138) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

megoldottam

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#2140) brd válasza FIREBLADE78 (#2138) üzenetére


brd
nagyúr

Az SQL2K egyébként Win7/2008R2-n is még biztosan fut, használjuk. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#2141) FIREBLADE78 válasza brd (#2140) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Win 10 van a gépemen,másik gépen van win7. Most már nem kombinálok. Sikerült felraknom az sql-t kín szenvedéssel és hozzá a kártya íráshoz szükséges programot is. Hotel zár rendszerhez kellett. Ennyit még nem szívtam semmivel.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#2142) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Sikeresen felraktam xp-t legújabb vb-al. Megoldottam a sql 2000 problémát is,de rácsatlakoztatva a proxy kártya írót a gépre fel is telepített valamit a virtuális xp,de amikor a program azt ugatja,hogy kommunikációs hiba. Extension packot is felraktam,be van állítva az usb és mégis rossz. Nem tudom,hogy van e köze hozzá,de nekem usb3-as alaplapom van. Arra kéne állítani? Most usb2-re van vb-ban. Usb szűrő adatainál a távoli pontban az igenre állítottam. Megőrülök. :W

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#2143) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!

Windows 10 Pro 1607 verzió óta, ha elindítom a Virtualboxot, a jelenlegi legújabb verziót is bele értve, kékhalált kapok.
2 gépen is próbáltam, illetve nagyon sok ilyen jellegű panaszt találtam a neten, megoldást sehol nem láttam.

Ha jól olvastam, a windows 10 a fenti frissítés után, kizárt minden más virtualizációs szoftver használatát a beépített hypverv-n kívül.

Ezzel szemben a VirtualBox hivatalos oldalán, még mindig ott van a Windows 10 mint támogatott rendszer.

Valami nálam nem oké esetleg több gépen is?

(#2144) bpx válasza PistiSan (#2143) üzenetére


bpx
őstag

A kettő nem megy egyszerre. Ha a Hyper-V telepítve van, akkor a VirtualBox VM-ek nem indulnak el.

Ez egyébként nem csak Windows-on van így, Linuxon ugyanez a helyzet a KVM-mel.

A megoldás egyszerű: nem telepítem a Hyper-V-t, és simán működik a VirtualBox.

(#2145) PistiSan válasza bpx (#2144) üzenetére


PistiSan
addikt

Köszi, meg fogom nézni, bár elegánsabb módon is jelezhetné a windows a problémát.
Illetve eddig ezzel nem volt gond korábbi windowsok mellett, win 10 1511 es kiadással is ment együtt a kettő.

(#2146) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Adott egy Wi7x64 Professional gép, rajta virtual box és egy Debian 8.5.
A problémám az lenne, hogy a lejátsott hangok (szöveg) elejét lecsípi és halkan pattan egyet. Eközben pedig a gazdarendszeren megy pl zene Winamp-ban, tehát nem fizikális a hangkártya problémája.
van erre valami ötletetek hogy mi lehet ez és hogyan tudnám elhárítani?
Köszi!

üdv, adika4444

(#2147) PistiSan válasza bpx (#2144) üzenetére


PistiSan
addikt

El felejtettem vissza jelezni, de igazad volt, nem megy egyszerre a kettő, kikapcsoltam a hyper-v-t, és minden oké így!

Köszi még egyszer.

(#2148) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Jó fél év után ismét a migrációval küszködöm.

Itt van előttem egy másik gépről átmentett teljes Virtualbox VMs mappa, benne a vitruális gépek mappáival. Ezeket a gépeket szeretném életre kelteni ezen e gépen.
Megmondom neki, hogy legyen új gép, beállítom az alapparamétereket, és megkérem arra, hogy meglevő virtuális lemezt szíveskedjen felhasználni, amire ki is jelölöm a az adott mappában lekó vdi-fájlt.
Örömmel el is készíti a gépet, induláskor viszont közli, hogy No Bootable Media.

Mit csinálok rosszul? Helyesen hogyan tudnám ezen a gépen életre kelteni a könyvtárban szunnyadó virtuális gépeket?

Köszönettel: MaCS

Hogy ez a VMWare-en milyen egyszerű is volt... :F

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2149) bpx válasza MaCS_70 (#2148) üzenetére


bpx
őstag

Machine, Add, kikeresed a .vbox fájlt, kész.
De az új üres VM + létező vdi megadása is megy, bár olyat csak egyszer csináltam már vagy 4 éve.

(#2150) MaCS_70 válasza bpx (#2149) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm -- ezen sajnos már túl vagyok.

Azóta viszont kiirtottam a mappát az AppDatában, és az segített. Ez azért érdekes, mert teljesen friss telepítés volt, tehát elvben nem lehetett volna semmi becsípődve.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.