Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#1101) Rimuru válasza Delta× (#1100) üzenetére


Rimuru
veterán

Még mindig nem válaszoltál a kérdésre, egyébként ha a korábbi linket elolvasod ott van a megoldás. [link]

Vigyázat, csalok!

(#1102) Delta× válasza Rimuru (#1101) üzenetére


Delta×
senior tag

windows.. nem tudok angolul iylen szinten hogy ezt felfogjam :/

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#1103) Rimuru válasza Delta× (#1102) üzenetére


Rimuru
veterán

Windows lelki világához nem értek, elvileg kap betűjelet, úgy kéne szerepelnie mint egy hálózati mappa, vagy csatold kézzel (most mondanám hogy mount parancs de ezt sem ismerem Windows alatt. :N).

Vigyázat, csalok!

(#1104) Visormail válasza Rimuru (#1103) üzenetére


Visormail
addikt

net use v: \\vboxsvr\megosztottmappaneve

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1105) Delta× válasza Rimuru (#1103) üzenetére


Delta×
senior tag

idő közben a youtube segített,.. de köszönöm :K

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#1106) Rimuru válasza Visormail (#1104) üzenetére


Rimuru
veterán

Lehet nekem is el kellett volna olvasni a linket. ;]

Delta×: A lényeg hogy sikerült. :K

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#1107) King Unique


King Unique
titán

Kicsit láma kérdés, de dinamikusan növekvő, v fix méretű lemezképfájlt érdemes VB-n használni, mert win8 alatt, felraktam fix méretűre egy 32 bites Linux Mintet és maga a telepítése is sokáig tartott, procit is pörgette közbe rendesen, lemezterhelés is magas volt :F
Azt hallottam fix a gyorsabb, v mégsem, + először VHD-be akartam menteni, de miután szinte megakadt 0%-on, végül maradt VDI.

[ Szerkesztve ]

(#1108) brd válasza King Unique (#1107) üzenetére


brd
nagyúr

Nincs sok különbség. Valami 1, vagy több MB-os darabban foglalja a plusz helyeket, ha jól rémlik, így kb. teljesen mindegy. Akkor segíthet, ha a partíció, ahová teszed a file-t, nagyon szokott valamitől töredezni (pl. sok kicsi tempfile), akkor jobb az egész területet egyszerre lefoglalni, mert így a nagy file nem töredezik annyira.

The only real valuable thing is intuition.

(#1109) King Unique válasza brd (#1108) üzenetére


King Unique
titán

Értem, kösz szépen :R
Bekonfigurálni hogyan érdemes pontosan, mert procit pörgeti 50-60%-on üresjárásban, mikor egy xar kis XP-t feltettem dinamikusra, Procinál bejelöltem PAE/NX, magok számát stb. ebben az új VB-ben nem is tudtam megadni, a csúszka alapban 100%.ra van húzva, lehet az a baj? Videónál is amit felajánl max 128 MB, arra húztam, 3D gyosítás bejelölve, remélem az úgy jó, illetve az nem baj gondolom, ha VDI fileokat nem a C-n a program által automatikusan felkínált helyre, hanem külön partícióra raktam?
Azért bosszant mert az új Linux Mint nem pörgette ennyire, az kb.telepítés után 20-30%, ami még elfogatható.
Képernyőméretnél intelligensebb rendszerek ,mint Linux auto beállította notiméhoz (1366-768), de XP-nél primitívsége miatt macerás, ha VB-ben teljesre nyomok, elnyújtha, ha XP-ben próbálom felbontást növelni, úgy se az igazi, túlságosan aprók lesznek ikonok, vmi más mód van rá?
:R

(#1110) Rimuru válasza King Unique (#1109) üzenetére


Rimuru
veterán

Ezeket rakd fel. Ezt az új meg régi VBox dolgot nem értem.

Vigyázat, csalok!

(#1111) King Unique válasza Rimuru (#1110) üzenetére


King Unique
titán

Ezek fent vannak persze alap, de nem ezeket kérdeztem, nem erre lettem volna kíváncsi... :N ,tehát az továbbra is áll. Azért köszönöm. :R
Arra értettem, h régebbi verziónál meg lehetett adni procinál hány magot használjon, itt nem látok ilyen lehetőséget, de lehet hardwarefüggő.

[ Szerkesztve ]

(#1112) brd válasza King Unique (#1111) üzenetére


brd
nagyúr

Ahhoz kell az AMD-V/VT-x CPU-képesség bekapcsolt állapota (meg persze több szál a CPU-ban, de az gondolom adott).

The only real valuable thing is intuition.

(#1113) King Unique válasza brd (#1112) üzenetére


King Unique
titán

Akkor lehet amiatt, mert hw-esen nem támogatja, sima 2 magos B960 notiproci, aszem VT, vmi a fene nincs benne, mert 32 bites rendszert tud csak virtualizálni.
Amúgy fenti beállítások jók, esetleg más - VMware - kevésbé terheli gépet :F

(#1114) brd válasza King Unique (#1113) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, abban a CPU-ban ez sajnos le van tiltva. Kipróbálhatod a VMware-t is, nem tudom, VT-x nélkül hogyan dolgozik ma. Sosem próbálkoztam VBox-szal VT-x nélkül virtualizációval, így nincs összehasonlítási alapom.

The only real valuable thing is intuition.

(#1115) fPApi


fPApi
őstag

Olyan gondom van, hogy a virtualbox nem frissíti aut. az időt, mikor újra belépek! Általában napi egyszer használom, és azzal kell kezdenem, hogy manuálisan beállítom az időt, mert egy (akár napokkal, ha nem frissítettem manuálisan) korábbi időt mutat. Az még fontos lehet, hogy mikor abba hagyom, akkor nem kilépek, hanem altatom a virtuális gépet.

(#1116) person


person
senior tag

Sziasztok

Win7 64, AMD A8 4500M, Virtualbox.

2D-t nem tudom engedélyezni mert csak window-os vendéggépeken érhető el ezért letiltásra kerül.

Mi a megoldás? :F

(#1117) Syl válasza person (#1116) üzenetére


Syl
nagyúr

Windowst kell vendégként telepíteni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1118) person válasza Syl (#1117) üzenetére


person
senior tag

Köszi!

Pontosan, hogy is néz ki?

(#1119) Syl válasza person (#1118) üzenetére


Syl
nagyúr

Fogod a vindóz dvd-t (vagy iso-t), beadod a virtuális gépnek és telepíted. Utána mehet fel a "guest additions" és kész.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1120) person válasza Syl (#1119) üzenetére


person
senior tag

Ok, , bocs az értetlenkedésem miatt, nem teljesen értem.
Win7 a gazdagép. Ubuntut szerettem volna futtatni de nincs 2d ezért nagyon akad.
Vmware alatt régebben ha jól emlékszem nem volt ilyen gondom.

(#1121) Syl válasza person (#1120) üzenetére


Syl
nagyúr

Aha, értem. Ubuntuhoz is kell a guest addition. De a 2D gyorsítás akkor is csak windows kliensen megy. Bár nálam semmi gondja a virtuális ubuntunak. Se win7 se ubuntu gazdagépen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1122) Syl


Syl
nagyúr

Összedobtam egy rövid képes leírást a VirtualBox használatáról: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1123) fPApi válasza Syl (#1122) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi, egy ilyen mindig jól jöhet!

(#1124) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni?
Virtualboxxal csináltam egy "gépet"
Vin7 en fut,amit telepítettem az egy linuxmint.
A gondom az,hogy ha újraindítom a gazdapc-t akkor utána a virtuális gépnél a következő üzenet fogad:

A kiválasztott virtuális gép nem érhető el........:

Runtime error opening 'C:\Users\meló\VirtualBox VMs\linuxmint1\linuxmint1.vbox' for reading: -102 (File not found.).
D:\tinderbox\win-4.2\src\VBox\Main\src-server\MachineImpl.cpp[725] (long __thiscall Machine::registeredInit(void)).
Eredmény kód:
E_FAIL (0x80004005)
Komponens:
Machine
Interfész:
IMachine {22181af3-1c96-4124-9edf-67a020e0e868}

ö

[ Szerkesztve ]

(#1125) DRB


DRB
senior tag

Sziasztok!

Nekem is adódott egy kis gondom, szeretném kérni a segítségeteket. :B

Szóval az a gondom, hogy valamiért nem tudom telepíteni az Extension Pack-ot. Az előzmény annyi, hogy frissíttetem a Vboxot, ugyan nem volt túl régi(kettővel korábbi verzió volt, azthiszem), de nyilván nem viccből jönnek az újabbak. Frissítés után jelezte, hogy az Extension Pack-ot is kéne, nyomtam, hogy ok frissítsd, erre ezt az ablakot kapom:

Próbáltam külön letölteni majd a beállítások/kiterjesztők-nél betallózni, próbáltam dupla katt a packre, de mindig ez a hibaüzenet jön. Elindul a telepítés, jön a licence, rányomok hogy elfogadom és ez után jön a hiba. Nem igazán vágom mi ez, direkt kipróbáltam ugyanazt az állományt egy másik gépen, hátha valamiért nem tudja rendesen letölteni, de ott minden rendben, szóval itt el is akadtam a történettel. :U

Előre is köszi a segítséget! :R

(#1126) Syl válasza DRB (#1125) üzenetére


Syl
nagyúr

Ilyennel szívatott engem is, csak picit más volt a hibaüzenet, azt hiszem.
A lényeg, hogy parancssorból sikerült telepítenem. (VBoxManage extpack install ....) Másold be az extpack fájlt a vbox mappába és onnan, admin parancssorból telepítsd.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1127) DRB válasza Syl (#1126) üzenetére


DRB
senior tag

Értem, megpróbálom ezt. Köszi! :R
Majd írom, hogy mi van.

(#1128) DRB válasza Syl (#1126) üzenetére


DRB
senior tag

Bocsi a dupláért, lejárt a szerkesztési idő.

A parancssoros megoldás nem oldotta meg, próbáltam a Total Commander parancssorából(rendszergazdaként természetesen), illetve a rendes parancssorból. Viszont miután nem sikerült, megpróbáltam, csak úgy kíváncsiságból, betallózni a beállítások/kiterjesztők-nél, ahogy az előbb, és lőn világosság települt. Ugye csak annyi volt az eltérés az előbbihez képest, hogy bemásoltam az Extension Pack-ot a VBox mappájába, ahogy írtad és onnan tallóztam be az állományt. Érdekes ez a dolog, eddig akárhonnan hajlandó volt települni, és a másik gépen most is bárhonnan tudom telepíteni.
Na mindegy, a franc se érti már, hogy mi van ezzel. De a lényeg, hogy sikerült, szóval köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#1129) Visormail válasza DRB (#1128) üzenetére


Visormail
addikt

Na akkor elmondom, teljesen mindegy hogy honnan telepíted egy a lényeg, az elérési út nevében nem lehetnek magyar ékezetes mappák, mint pl ez esetben a letöltés mappa.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1130) DRB válasza Visormail (#1129) üzenetére


DRB
senior tag

Értem, így már teljesen világos, legközelebb majd figyelek az ékezetekre.
És köszi neked is! :R

(#1131) Vekko


Vekko
aktív tag

Sziasztok!

VirtualBox-ban lehet minimalizálni az óra mellé a rendszereket?

(#1132) kispx válasza Vekko (#1131) üzenetére


kispx
addikt

(#1133) szekfizsolt válasza King Unique (#1113) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Sikerült valami megoldást találni, mert ugyanez a problémám, ugyanezzel a procival (b960)... Vagy el kell felejteni a virtuális gépet ezzel a procival?

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1134) hege1989


hege1989
tag

Sziasztok!

Most ismerkedek a GNS3-al és máris akadt egy nagy gondom. Szeretnék bele Virtualbox hostokat rakni. Ez még megy is, de ha egy VM linked klónjait akarom berakni akkor azt írja, hogy a VM nem létezik.

Itt egy példa a helyes működésre.

Ez alapján dolgoztam, de nálam nem megy.
Valaki tudna segíteni?

Win 7 a gazda gép.

[ Szerkesztve ]

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#1135) King Unique válasza szekfizsolt (#1133) üzenetére


King Unique
titán

Lehet ezzel is VB-ozni :K , de csak 32 bites rendszerekkel, mennek nálam linuxok, win xp is simán, csak hiába 2 magos (2 szál e magonként azt nem tudom), kicsit néha gyengécske, mert nálam aktív terhelésnél fenyomja 50-8x %-ra simán, de alapban 15-30% között pörgeti így, ami azért elmegy. (persze ilyenkor alap rendszeren, win8-on nem fut semmi + ba) Ez van, ez ennyit tud, amúgy azt mondják egy i3 minumim ajánlott ilyen célra.

Más:
Eddig szenvedtem VB-ban, h ha felraktam egy XP-t nem állította át automatikusan képernyőméretet a notijéhoz (1366*768) igazodva, mint egy Linux Mint.nél, ami szépen megcsinálta. Felraktam Guest Additions, amivel ez szépen megoldódott, de ikonok stb kicsit kicsik lettek...lehet itt is méretarányt növelni, mint a win7 / 8 esetében: 100-->125% :F Mert ha csak simán XP-ben felbontást csökkentettem, akkor csak szimplán kisebb lett képernyó, start menü alján már nem is látszik...

[ Szerkesztve ]

(#1136) mandin


mandin
senior tag

Sziasztok!

A VT-x/AMD-V -t hol tudom bekapcsolni? Bármit indítok el mindig ezt írja ki.
Intel C2D E7400
Asus P5Q SE2

Köszönöm

(#1137) bpx válasza mandin (#1136) üzenetére


bpx
őstag

Melyik E7400? Nem mindegyikben van VT-x: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1138) King Unique


King Unique
titán

Virtualboxban lehet utólagosan lemezképet (vdi, dinamikus) növelni, mert úgy tudom wmwareben igen :F

(#1139) bpx válasza King Unique (#1138) üzenetére


bpx
őstag

lehet [link]

(#1140) Sonja


Sonja
veterán

Miért írja ki ezt állandóan? :F

Ezért nem tudom elindítani. Egyébként egy 64bit-es Ubuntu-t próbálnék installálni. Ha kikapcsolom a beállításokban a VT-x opciót, akkor meg automatikusan bekapcsolja a program, mert hogy az kell neki. :U

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1141) Syl válasza Sonja (#1140) üzenetére


Syl
nagyúr

A 64 bites vendégrendszernek kell a VT.
Procit tudja? BIOS-ban engedélyezve van?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1142) Sonja válasza Syl (#1141) üzenetére


Sonja
veterán

Procim tudja (i7-3770), de BIOS-ban ki volt kapcsolva. :K Bekapcsoltam, és már jó is! :C Köszönöm! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1143) Sonja


Sonja
veterán

Egy picit elakadtam most. Szeretnék megosztani a Virtualboxban lévő ElementaryOS-nek, de nem megy. Beállítom, hogy melyik meghajtó-t ossza meg milyey néven, illetve csatolja automatikusan. Csatolja is, de ha meg akarom nyitni a mappát (/media/sf_Minden-be tette), akkor nincs hozzáférésem üzenetet dobja.

Beállításom:

Mount ezt írja: "Minden on /media/sf_Minden type vboxsf (gid=124,rw)"

Mi a megoldás? :F :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1144) Syl válasza Sonja (#1143) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezzel én is szívtam, aztán kerülőúton oldottam meg. Vindózon megosztottam a kiszemelt mappát, amit a linux hálózaton keresztül simán tudott kezelni. A "megosztott mappák" opciót meg hagytam a fenébe.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1145) Sonja válasza Syl (#1144) üzenetére


Sonja
veterán

Hogy én erre hogy nem gondoltam. :DDD Köszi, ez így is jó lesz nekem. :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1146) Pityusz76


Pityusz76
csendes tag

Helló Mindenkinek!

Szeretnék segítséget kérni, a következő a helyzet:

Feltelepítettem a virtualbox-ra egy 2003-as szervert és egy XP-t kliensnek. Egy mini hálózatot szeretnék szimulálni tanulás céljából. Hogyan lehet megoldani, hogy a szerver és az XP egy hálózat legyen és az XP a 2003-as szervertől kapjon IP-t, ne a routeremtől? Fizikailag van egy bejövő internet, amit egy router oszt szét és az ő DHCP-je oszt IP-t. Amikor a szerverre DHCP-t akarok telepíteni, azt mondja, hogy már van egy a hálózatban, és ezért nem tudom feltenni. A router lenne a zavaró? Ha igen, akkor hogyan kellene megoldani a dolgot? Nem értem hogyan működik a virtualbox. Internet van akkor is, ha NAT-ot állítok be, és akkor is, ha bridge módot az oprendszerek hálókártyájánál. Hogyan tudnak kimenni a netre, ha nem állítottam be semmit? Nem tudom, hogy sikerült e érthetően elmonadni a problémámat. Ha valaki tudja hogyan kell így egy szimulált hálózatot virtualbox alatt csinálni, akkor legyen szíves leírni nekem. Előre is nagyon köszönöm!

Isti

(#1147) Visormail válasza Pityusz76 (#1146) üzenetére


Visormail
addikt

Talán nem ártana rápislantani a használati utasításra Introduction to networking modes belső hálót állíts nekik értelemszerűen.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1148) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

Van rá módszer, hogy valamiképp átadjam a videókártyám (teljesítményét?!) egy virtuális gépne. Gondoltam rá, hogy játszanék, de linux alatt nem lehet és ezért nem akarok dual bootban felhúzni egy win-t..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#1149) Visormail válasza McSzaby (#1148) üzenetére


Visormail
addikt

Ja, a töredékét.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1150) McSzaby válasza Visormail (#1149) üzenetére


McSzaby
őstag

Akkor ennyit erről..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.