Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#1801) szundybence


szundybence
aktív tag

Sziasztok!

felraktam az új Virtualboxot a Xubuntu 14.04.2-es rendszeremre.

Egyenlőre nem találtam semmi hibát sem benne. Visszarakva bele az XP-t, azt tapasztalom, hogy sokkal gyorsabban bootolt be mint előtte és sokkal gyorsabban is működik. Tetszik! :C

(#1802) mandriva11


mandriva11
tag

Windows 10 pro-ra rakta már fel valaki az 5.0-ás verziót? Nekem megszakítja a telepítést és leáll.

(#1803) bpx válasza mandriva11 (#1802) üzenetére


bpx
őstag

Felment simán, azzal nem volt gond. Viszont drag and dropnál lehalt a guest (Windows 7).

(#1804) Syl


Syl
nagyúr

VirtualBox 5.0 alatt fut egy Win 8.1, additions telepítve, működik minden szépen.
Fizikailag két monitort használok és ezt szeretném vbox alatt is. Beállítom a vbox-ban hogy két monitor van, virtuális win alatt engedélyezem a második kijelzőt és kapok szépen két vbox ablakot, ahogy kell.
A problémám:
Ha full screen-be rakom a virtuális gépet, akkor az mindkét monitoromon full screen lesz. Ha pedig ablakos, akkor mindkettőn ablakban jelenik meg.
Én azt szeretném, hogy a fő monitoron full screenben, a másodikon meg ablakban menjen.
Valami ötlet?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1805) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Vmware-en hallottam, hogy egy 20 GB-os win7ből valami úton módon lehet pár GB-osat csinálni. Ez itt nem müködik?
Tárhely hiányában vagyok és nincs kedvem beruházni:)

Ja és még annyi, ha a virtualboxos xp-m vírusos lesz, akkor az alaprendszert is le kell gyalulnom, mert az is vírusos lesz, vagy a virtualboxból nem tud megfertőzni az alaprendszer felé?

(#1806) Rimuru válasza margithid (#1805) üzenetére


Rimuru
veterán

Exportalasnal tomorit valamennyit, de azt ne vard hogy futasi idoben is akkora lesz a merete (vmware eseten se).

Ha virusos allomanyokat mozgatsz a host es guest rendszer kozott akkor terjedhet, ha teljes sandboxban futtatod akkor nem valoszinu (elmeletben barmi lehetseges).

Vigyázat, csalok!

(#1807) margithid válasza Rimuru (#1806) üzenetére


margithid
veterán

Újraraktam a virtuális gépeket, meglátjuk.

(#1808) sutszi válasza Rimuru (#1806) üzenetére


sutszi
veterán

Exportáláskor a *.ova kiterjesztésű fájl tulajdonképpen egy zip fájl. A VMware esetén valóban van olyan opció, hogy a lemezfájl méretét kicsit összerántja ha több helyet foglal el mint amennyi adatot tartalmaz. Ez akkor fordul elő, amikor valaki dinamikus méretnövekedést állít be. Átmásol adatokat a VM-re, majd törli onnan. Ekkor ott van egy VM ami szépen elterült a HDD-n mert a dinamikus növekedéssel együtt szükség volt ár. A méretcsökkentést már nem követi le így. Ezért van ez az opció VMware esetén... Virtualbox nem tudja ezt. Legalábbis én még nem találtam meg.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1809) Syl válasza sutszi (#1808) üzenetére


Syl
nagyúr

>Virtualbox nem tudja ezt.

Hogyne tudná :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1810) Rimuru válasza sutszi (#1808) üzenetére


Rimuru
veterán

De tudja, csak manualisan kell csinalni, [link]. Korabban mar irtam itt a topicban is. Exportalaskor is megteszi hogy levagja a felesleges ures reszeket (mar amit tud).

Vigyázat, csalok!

(#1811) sutszi


sutszi
veterán

Köszi, minkettőtöknek már látom...bár két fontos részletet kihagytam.
1. GUI-ból nem tudja...(ami nem nagy érvágás, de elég béna dolog kihagyni.)
2. vmdk kiterjesztést nem tudja...

Esetemben van egy oracle prepared VM amit szeretnék összenyomni...de nem tudja.
Lehetne játszani ilyenekkel, hogy VDI-ra konvertálom és akkor működne...csak nem biztos, hogy küzdök vele.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1812) rgeorge válasza mandriva11 (#1802) üzenetére


rgeorge
addikt

Mert nem támogatja (egyelőre) a W10-et: "Please be aware that Windows 10 is not yet officially supported! There are known problems with VirtualBox 5.0.2 on Windows 10 hosts and with Windows 10 guests. Some of the problems are fixed in the most recent test build..."

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1813) SATA_boy


SATA_boy
csendes tag

Windows 7 Professional 64-bit gazdagépen sikeresen frissítettem 4.3.30-as verzióról 5.0.2-re. Minden virtuális gépem megmaradt és működik. Annyi a titok, hogy ugyanoda kell telepíteni az új verziót, ahová a 4.3.30-as verzió települt (uninstallálni sem kell a régi verziót). Külön öröm, hogy főverzió ugrás esetén is működött az upgrade, pedig féltem hogy elvesznek az eddigi jól bejáratott és beállított virtuális gépeim, de szerencsére nem így történt - minden szépen működik.

Egy kis adalék, ami meggyőzött arról, hogy működhet az upgrade főverzió ugrás esetén is, külön kiemelve ezt a hozzászólást:

You don't need to "import" VirtualBox's own VMs, regardless of version. VirtualBox would have found the existing VMs automatically if they were in the standard place. If the VMs have been moved then read Howto: Move a VM.

And yes, upgrading is as simple as downloading the installer and running it. The existing VMs should be right there in the manager after this is done.

Apró megjegyzés csupán, hogy nálam a VirtualBox nem az alapértelmezett, automatikusan felajánlott helyre lett telepítve, ennek ellenére a Howto: Move a VM elolvasására és alkalmazására nem volt szükség.

(#1814) brd válasza SATA_boy (#1813) üzenetére


brd
nagyúr

elvesznek az eddigi jól bejáratott és beállított virtuális gépeim

Szerintem félreértettél valamit, ha ez egyáltalán felmerült. Legsúlyosabb esetben a régi verzió virtuális gépeket leíró konfigjával nem tud mit kezdeni az új verzió. Ilyenkor legfeljebb beállítod őket újra (hány CPU mag, mennyi RAM, virtuális háttértár helye stb.) Az azért nagyon durva programozói hiba lenne, ha a virtuális háttértárolót is letörölné.

The only real valuable thing is intuition.

(#1815) SATA_boy válasza brd (#1814) üzenetére


SATA_boy
csendes tag

Nem a törléstől féltem, hanem az esetleges inkompatibilitástól (hogy az 5-ös verzió alatt nem tudom majd használni a 4.3.30-as verzióval létrehozott virtuális gépeket). Láttam én már karón varjút, no meg a linkelt fórumbejegyzés alatt azért másnak is akadt gondja a migrációval...de minden jó ha a vége jó. Gondoltam leírom a tapasztalataimat, hátha más is félve áll az 5-ös verzióra való frissítéshez.

(#1816) netpeti98


netpeti98
addikt

Véletlenül sikerült kihagyni a network drivert a Virtualbox telepítésekor (host gépen), viszont ahogy látom így is tud csatlakozni az internetre a virtuális gépeimen.

Érdemes ezért újratelepítenem, ha nem akarok speciális hálózati beállításokkal foglalkozni? Származik egyszerű felhasználás mellett ebből hátrányom?

[ Szerkesztve ]

(#1817) brd válasza netpeti98 (#1816) üzenetére


brd
nagyúr

A telepítési helyen, a drivers könyvtárban megtalálod a drivereket. Azért lehet, hogy működik, mert vagy a Host-Only hálókártya telepítését hagytad ki, vagy a korábbi verzió drivere működik éppen. Egyébként két fajta driver van, az egyik az ún. Host-Only hálókártyához van (network\netadp6 könyvtár, mintha egy fizikai hálókártyát telepítenél, úgy kell a driverét frissíteni, ha a korábbi már telepítve van), a másik pedig igazából egy filter (network\netlwf könyvtár, ezt ún. szolgáltatásként kell hozzáadni legalább egy fizikai hálókártyához - ahhoz, amelyiken keresztül kell kilássanak a virtuális gépek), ami az összes fizikai kártyára beül, és ez teszi lehetővé a NAT/Bridged módok használatát.

The only real valuable thing is intuition.

(#1818) netpeti98 válasza brd (#1817) üzenetére


netpeti98
addikt

A network/netwf könyvtár sincs meg, de a beállíátsokban a NAT van beállítva alapértelmezésként. akkor szerintem az utóbbi lehet fent. Ha használja valami a hálózatot a virtuális gépeimen belül, akkor a virtalbox.exe használja a hálózatot a gazdagépen.

[ Szerkesztve ]

(#1819) brd válasza netpeti98 (#1818) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor lehet (el tudom képzelni), hogy a NAT úgy működik (tehát nem kell hozzá a filter), ezt spec. nem néztem, csak feltételeztem.

The only real valuable thing is intuition.

(#1820) nap


nap
addikt

Virtualbox (xp) alól szeretnék nyomtatni lpt porton keresztül. A host egy 64-es win7.
Mit és hogyan állítsak be, hogy menjen?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#1821) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!

Mind a két gépemen problémám van a Virtual Box-szal.
A linuxos gépen:
Lubuntu 14.04 fut rajta.
A virtualbox elindul, meg is tudom adni a virtuális gép paramétereit, de utána, amikor elindítanám (tehát még az iso tallózásig sem jutok) akkor vége van a történetnek.
Ezt a hibát kapom:

A virtuális gép munkamenetének megnyitása sikertelen: asd.

The virtual machine 'asd' has terminated unexpectedly during startup with exit code 1 (0x1).

Eredmény kód:
NS_ERROR_FAILURE (0x80004005)
Komponens:
MachineWrap
Interfész:
IMachine {f30138d4-e5ea-4b3a-8858-a059de4c93fd}

Windows 10-en be tudom tallózni az iso-t, viszont miután kiválasztom a setup-ot ez fogad:

Két külön gépről van szó.

#KeepFightingMichael

(#1822) guftabi96 válasza guftabi96 (#1821) üzenetére


guftabi96
addikt

Most kipróbáltam egy 3. gépen, amin W7 van, és azon úgy néz ki működik.
Én ezt nem értem.
Linuxon már múltkor sem működött, de az én gépemen még a héten használtam, csak akkor még W7 volt fent nekem is.
Amióta a 10 van fent, azóta nem működik azon.

#KeepFightingMichael

(#1823) nap válasza nap (#1820) üzenetére


nap
addikt

Megoldottam.
Out of box.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#1824) Rimuru válasza guftabi96 (#1822) üzenetére


Rimuru
veterán

Lenyegeben megvalaszoltad magadnak, Win10 nem tamogatott.

Vigyázat, csalok!

(#1825) borix


borix
őstag

Abban tudnátok segíteni,hogy i3 proci nem támogatja a VT-D-t ami hardveres virtualizáció is nem pedig csak a szoftverest.
Érdemes felraknom akkor a Guest Additionst?
És ha igen (nem értek hozzá) a gazdagépre vagy a virtuális gépen belül kell telepíteni?

(#1826) Syl válasza borix (#1825) üzenetére


Syl
nagyúr

Guest Additions-t mindenképpen fel kell rakni. Amikor fut a virtuális gép, annak a menüjében találod: Devices, Instert Guest Additions CD Image...
Milyen i3 az, hogy nem támogatja a virtualizációt? Csak mert nekem is az van és ebből nem hiányzik.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1827) krealon válasza borix (#1825) üzenetére


krealon
veterán

Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d)

"Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) extends Intel's Virtualization Technology (VT) roadmap by providing hardware assists for virtualization solution. VT-d continues from the existing support for IA-32 (VT-x) and Itanium® processor (VT-i) virtualization adding new support for I/O-device virtualization.

Intel VT-d can help end users improve security and reliability of the systems and also improve performance of I/O devices in virtualized environment. These inherently helps IT managers reduce the overall total cost of ownership by reducing potential down time and increasing productive throughput by better utilization of the data center resources. "

Understanding VT-d

"VT-d, at the time of this writing, includes four key capabilities

1. I/O device assignment. This feature allows an administrator to assign I/O devices to VMs in any desired configuration.

2. DMA remapping. Supports address translations for device DMA data transfers.

3. Interrupt remapping. Provides VM routing and isolation of device interrupts.

4. Reliability features. Reports and records system software DMA and interrupt erros that may otherwise corrupt memory of impact VM isolation."

(#1828) borix válasza krealon (#1827) üzenetére


borix
őstag

Úgy tudom,hogy a VT-X az szoftveres emulálás a processzor izomból megoldja a virtualizációt.
A VT-D pedig hardveres segítség is a VT-X mellé ezért a virtuális rendszer kapcsolódni tud közvetlenül pl a videó kártyához.(azért nem teljesen hanem egy fordítón keresztül amit vagy az alaplap vagy a processzor felügyel).

Syl köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#1829) pomorski


pomorski
őstag

Átolvasgattam írásaitokat, de nekem ez nehéz, nem erőltetem.

(#1830) borix válasza pomorski (#1829) üzenetére


borix
őstag

Mi a nehéz pontosan mit is szeretnél elérni?

(#1831) pomorski válasza borix (#1830) üzenetére


pomorski
őstag

Pár évig még képzem magam, utána majd visszanézek ide és megbeszéljük. Dióhéjban: sun gépen VB alatt scientific linux-ot. De úgy érzem, hogy egyszerűbb lesz kérni a főnökömtől egy laptopot inkább...

(#1832) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!

Meg lehet oldani, hogy a virtuális gép valós merevlemezről fusson? Szóval nem shared folders, meg hasonlók, hanem mondjuk fenntartok számára egy teljes egész merevlemezt.

(#1833) brd válasza Primary92 (#1832) üzenetére


brd
nagyúr

Meg.

The only real valuable thing is intuition.

(#1834) Primary92 válasza brd (#1833) üzenetére


Primary92
senior tag

Köszi

(#1835) Syl


Syl
nagyúr

A teljes képernyőn futó virtuális gépnél van egy mini-toolbar. Ez ha nincs "kitűzve", automatikusan eltűnik.
Vajon rá lehet venni a VirtualBox-ot, hogy megjegyezze a "kitűzött állapotot" (ahogy a full screen módot is megjegyzi)? Hogy a következő alkalommal amikor elindítom a virtuális gépet, akkor a mini-toolbar állandóan a képernyőn legyen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1836) Syl válasza Syl (#1835) üzenetére


Syl
nagyúr

Kérdésem tárgytalan! A legújabb, 5.0.8 megjegyzi a mini-toolbar állapotát. :C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1837) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!
W8.1 gazdán futó 5.0.6-os VB-ban lévő XP alá sehogy se tudok egy USB-s szkennert behúzni. Próbálgattam mindenféle USB-s beállítással, de sehogy se jön össze, hogy felismerje. Az XP Eszközkezelőben fel nem ismert eszközként se jelenik meg. Integrációs szolgáltatások fent vannak, a kedvem meg lent...
Mit lehetne megpróbálni?
Köszönöm.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#1838) Syl válasza Pgraph (#1837) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez is fent van?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1839) Pgraph válasza Syl (#1838) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Szia!
Persze, fent van ez is.
Valahogy az USB identifikációval van baj, a szkennertől a VM nem tudja átvenni az infókat.
Egy Microtek szkennerről van szó egyébként és VB fórumokon találtam is hozzászólásokat hasonló bajokkal, de igazi megoldást nem találtam.
Egyébként eddig lehet vele eljutni:

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#1840) Gyb001


Gyb001
senior tag

Üdv.
Egy online kurzusban van két kérdés amire nem találom sehol sem a választ.
Milyen virtualizációs megoldás a Docker (javasolt google-özni)?
-api -- szerintem ez
-hardver
-cpu
-kernel

Milyen virtualizációs megoldás a VirtualBox (javasolt google-özni)?
-hardver
-win32
-processzor
-kernel -- szerintem ez

Ha valaki tudja akkor segítsen már :D
Csak 1 szer jelölhetek úgyhogy biztosra akarok menni

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#1841) zetecR válasza Syl (#1419) üzenetére


zetecR
addikt

Mostanáig boldogan használtam a plotterem egy virtuális XP alól egy ATEN USB2LPT átalakítóval.

Most újra raktam a rendszert (Win10 lett), feltettem egy vadiúj XP-t a Virtualboxba és az a gond, hogy nem tudom csatlakoztatni a USB2LPT-t, mert az írja, hogy Failed to attach USB Device...

Eddig ezt nem tapasztaltam.

Mit nem csinálok jól? :F

(#1842) Pgraph válasza zetecR (#1841) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Hasonlóan USB-s gond.
Isten hozott a klubban... :((

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#1843) Syl válasza zetecR (#1841) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha az Extension Pack fent van, akkor passz. :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1844) zetecR válasza Pgraph (#1842) üzenetére


zetecR
addikt

A Win 10-zel van gond?
Mert akkor vissza rakom a 8.1-et, mert annyi más problémám is van vele, hogy ihaj.
Apróságok, de nagyon zavaróak.

Ja nem, most látom, hogy 8.1 alatt is ez a gondod.

Akkor megpróbálok egy korábbi VB-t.

[ Szerkesztve ]

(#1845) zetecR válasza zetecR (#1844) üzenetére


zetecR
addikt

Visszaraktam a 4.3.32-es verziót, e ugyanez a probléma. :((

Tegyem vissza a WIn 8-at, hogy ott mit mutat? :F

(#1846) zetecR válasza Pgraph (#1842) üzenetére


zetecR
addikt

Megvan a megoldás:

1) First of all open regedit and navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet > Control > Class > {36­FC9E60-C465-11CF-8056-44455354­0000}

After you need to delete UpperFilters reg key from the right side.
2) Reboot your computer.
3) Now connect the usb device to your computer and open VirtualBox.
4) From the list select the virtual machine and from top open Settings and go to "USB" menu.
5) Now at right side press on "USB plus" green button and select USB device. Press on OK button and start the virtual machine.
6) Now disconnect USB device. Turn off the virtual machine and completely close VirtualBox.
7) Now connect the usb device and start virtual machine again.
If you are doing right then, usb device should work on your virtual machine.

(#1847) Pgraph válasza zetecR (#1846) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Szia, köszi!
Huhh, alaposan megtúrtad a rendszert.
A bajom az, hogy ha a registry-ben elnavigálok a jelzett helyre, ott nekem nincs „UpperFilters” kulcs (W8.1). :F
(Nem tudom egyébként, ez a szkenner miért makacskodik, a billentyűzetem és az egerem is USB-s, ráadásul egy KVM switch-re vannak felfűzve, és azokat tökéletesen látja, kezeli a VM.)

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#1848) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy feltettem a VB-t Windows 7-re és elkezdtem egy Linux telepítőt indítani. Kis ablakban indult el és a képernyő többi része fekete. Hiába teszem teljes képernyőre nincs változás. Az extension pack fel van téve. Mit csinálok rosszul, hol lehet ezt beállítani?

Válaszokat előre is köszi.

(#1849) Syl válasza Mexildos (#1848) üzenetére


Syl
nagyúr

Az Extension Pack az USB-kezeléséhez kell. A Virtuális gépen belül kellene driverek, ezt pedig a Guest Additions adja. Amikor fut a virtuális gép, akkor a Devices menü legalján tudod "beadni" neki a driverCD-t. Az utána következő lépések már Linux disztribúció függvénye. Ubunt vendégen pl. elindul magától a telepítő (mint win-en) és csak le kell okézni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1850) mandriva11


mandriva11
tag

Kérdésem, hogy VMWare workstationban készült OVF-et lehet-e valahogyan virtualboxban megnyitni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.