Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#2851) Dnalorr


Dnalorr
tag

Sziasztok,

segítségetek szeretném kérni hardware ügyileg. Adott egy i5-5300u proci (2 mag, 4 szál), 8GB ram, SSD notebookban. Rendszerüzemeltetőnek tanulok, és egy windows 10-et, és server 2019-et kellene virtualizálni egy időben VirtualBoxban. A probléma az, hogy borzasztó lassú, és kétségem sincs affelől, hogy nagyon gyenge a gépem ehhez a történethez. Tudnátok adni nekem egy irányvonalat, hogy körülbelül milyen gépet keressek akár használtan is, vagy bárhogyan ami kiszolgálná ezt, és amivel lehetőleg nem kell bankot robbantanom? Előre is nagyon köszönöm!

(#2852) brd válasza Dnalorr (#2851) üzenetére


brd
nagyúr

Vegyél még 8G RAM-ot (ha van rá lehetőséged, egyelőre csak kölcsön), és adj még RAM-ot a guest-eknek, ill. várd meg, ameddig az OS-ek végeznek a frissítésekkel, mert azok legalább egy CPU magot folyamatosan terhelnek, gyakran még keresgélés közben is (ugye legalább - és ilyen CPU mellett ez legyen a max. is - 2 magot adtál nekik?). A Guest Additions-t ugye feltelepítetted a guest-ekben?

The only real valuable thing is intuition.

(#2853) Formaster


Formaster
addikt

Sziasztok!

Az kivitelezhető, hogy a mostani rendszeremet Clonezilla-val klónozom, majd Virtualbox-ban mountomolom iso-ként? :R

(#2854) krealon válasza Formaster (#2853) üzenetére


krealon
veterán

Syntax error. :)
A Physical to vitual konverziora tobb megoldas is van.
- A fizikai winchecterbol lemezkep keszites (ami nem ISO, mert az ISO az optikai lemezek kepfajl tipusa), majd a lemezkepfajl csatolasa a virtualis kornyezetbe.
- A fizikai lemez kozvetlen csatolasa a virtualis kornyezetbe.
- A fizikai HDD csatolasa a virtualis kornyezetbe, majd a virtualis kornyezetben klonozas egy virtualis lemezmeghajtora.

Minden esetben fontos, hogy a chipset, hang es VGA driverek legyenek eltavolitva, illetve a lemezvezerlok Standard uzemmodban legyenek.

(#2855) C. s. válasza Syl (#2773) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Ezt negyedévente újra le kell tölteni és konfigurálgatni vagy egy már kedvemre konfigurált, előkészített példányt el lehet spájzolni és negyedévente azt beújítani? Gyanítom, hogy ez túl szép volna. :D

Tudnál adni egy linket?
XP-ből is van ilyen előregyártott?

(#2856) Syl válasza C. s. (#2855) üzenetére


Syl
nagyúr

Részleteket sajnos nem tudok, soha nem próbáltam, de sanszos, hogy három havonta del. Plusz kétlem, hogy tízesen kívül mást is adnának developer célra.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2858) C. s. válasza Syl (#2856) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!

Azt gyanítottam, hogy fejlesztői célra már nincs XP, de reméltem, hogy van rá ötleted. :) [link]

(#2859) Syl válasza C. s. (#2858) üzenetére


Syl
nagyúr

Ötletem van, de azt nem írhatom ide ;] :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2860) C. s. válasza Syl (#2859) üzenetére


C. s.
addikt

Még a negyedéves W10-nél is szürkébb? ;]

(#2861) Syl válasza C. s. (#2860) üzenetére


Syl
nagyúr

Ajjaj :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2862) C. s. válasza Syl (#2861) üzenetére


C. s.
addikt

Ajajajj! :DDD

(#2863) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!

Futtatok egy win10-et virtualboxban, VPN-en csatlakozok a távoli hálózathoz, ezek után indítok egy távoli asztali kapcsoaltot, amivel egy windows 10-es gépre lépek be.
Az integrációs szolgáltatás telepítve van a Vbox-ban, ahogy méretezem a képernyőt, úgy méretezi a felbontást is automatikusan, ami tök jó, VISZONT! Ha a távoli asztalt kisebbre méretezem, hozzá igazodik a képernyő, ha nagyobbra állítom, akkor már nem méreteződik vissza nagyobb méretre.
Ilyenkor a távoli asztalti kapcsolatot megszakítom, majd vissza csatlakozok!
Napjában többször előfordul ez a mellé nyomás, véletlen átmérezezés!
Van tippetek mit lehetne beállítani, hogy elkerüljem a fenti jelenséget?

(#2864) PistiSan válasza PistiSan (#2863) üzenetére


PistiSan
addikt

Megoldva, hát őőőő, nem virtualboxos megoldás lett.
A távoli asztali kapcsolat felépítése után, jobb gomb a távoli asztal tetején, én ki kell venni a pipát az "Inteligens méretezés" elől, így akárhogy is méretezem véletlenül, maga a távoli asztal felbontása nem változik, fix marad, kis méretre állítva görgetősávok jelnnek meg, teljes képernyőn ugyan olyan jó marad.

(#2865) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Virtualbox, vhd vagy vdi, Manjaro es Ubuntu x64, uefi telepites.
Egyik sem bootol, ha a sorbol kiveszem a cd-dvd meghajtot, akkor az eddigi
uefi cd/dvd no bootable felirat atvalt valami szamomra erthetetlen, grub vagy valami terminalfele hibauzenetbe.
Le tudom fenykepezni ha kell, a lenyege hogy nem talal bootolhato mediat.
A telepites soran letrehozza az efi partocior es bele is telepiti az inditot mindket Linux.
Mit rontok el?
Virtualboxba XP es W7 mukodik, az legacy telepites.

(#2866) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Nosztalgia gépet lehet vajon építeni virtualboxxal? Régi ms dos + norton commander + driverek vcpi/dpmi/ems + cd rom elérés, ami uccso 486-os időkben volt. Támogat olyat a virtualbox? Vagy már csak windows-tól fölfelé?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#2867) ekkold válasza coco2 (#2866) üzenetére


ekkold
őstag

Szerintem simán. Régebben telepítettem virtualboxra Win98-at, szépen működik. Szerintem MS-DOS és hasonlók is jól működnének.

(#2868) coco2 válasza ekkold (#2867) üzenetére


coco2
őstag

W98 image-ek amiket találok mind elkezdenek valami dll-re panaszkodni aztán meghalnak. Ami iso-kat találtam, kipurcannak már telepítés közben. Ami egyben van vdi, azok pedig 2-3 indítás után gebednek meg. Egyszer csak jön az üzenet, hogy valami dll nincs, me ghogy a program szabálytalan műveletet hajtott végre, aztán már csak üres asztal és se kép se hang.

Nem tudom biztosan, hogy az én gépemmel van-e a bibi, vagy valami vbox beállítást rontottam el, vagy tényleg az összes iso gagyi, amit találtam?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#2869) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Egy régi, csak XP-vel működő nyomtatót szeretnék használni win10-en, ezért a VirtualBox-ot javasolták. Feltelepítettem, és az XP-t is létrehoztam. Ezeket javasolták, de nem jutok előrébb. Mi a következő lépés?

(#2870) coco2 válasza liszi70 (#2869) üzenetére


coco2
őstag

Hol van az elakadás?

-1. XP telepítve?
-2. nyomtató driverek telepítve?
-3. Valami nyomtató vezérlő alkalmazás telepítve?
-4. A VM-en futó XP látja a nyomtatót fizikailag?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#2871) Syl válasza liszi70 (#2869) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem előbb keress a youtube-on valami virtualbox tutorialt, mert elsőre nem túl egyértelmű.
Nagy vonalakban:
1) VirtualBox telepít
2) VirtualBox Extension Pack telepít - az USB eszközök használatához
3) Virtuális Win telepít
4) Virtuális Winre Guest Additions telepítése
5) Nyomtatódriver telepítése virtuális környezetbe
6) A fizikai gépre kötött nyomtató "átadása" virtuális környezetre

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2872) liszi70 válasza coco2 (#2870) üzenetére


liszi70
nagyúr

1. XP telepítve
2. Nyomtató driver nincs telepítve, mert CD-n van, és a virtuális xp nem érzékeli a dvd írót.
3. Nincs telepítve nyomtató vezérlő alkalmazás, nem tudom, hogy kell.
4. A VM-en futó XP itt látja a nyomtatót, itt nem látja.

(#2873) Syl válasza liszi70 (#2872) üzenetére


Syl
nagyúr

Mondom, tutorial. A képeden látszik, hogy az optikai egység nincs átadva a virtuális környezetnek - szürke az ikon.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2874) liszi70 válasza Syl (#2871) üzenetére


liszi70
nagyúr

A VirtualBox Extension Pack feltelepítésénél ezt kapom: [kép]

Nem találtam megfelelő tutorialt, pláne magyart. :B Hogy kell átadni az optikai egységet a virtuális környezetnek?

[ Szerkesztve ]

(#2875) liszi70 válasza Syl (#2871) üzenetére


liszi70
nagyúr

"4) Virtuális Winre Guest Additions telepítése"

Letöltöttem egy "VBoxGuestAdditions_6.1.18" nevű iso fájlt. Kicsomagoltam, elindítottam a VBoxWindowsAdditions.exe-t, és a telepítés ezzel leáll. :F

(#2876) Syl válasza liszi70 (#2875) üzenetére


Syl
nagyúr

Az Extension Pack a fizikai gépre megy, a guest additions pedig a virtuálisra (van is menüpontja az VM-nek).
Tutorial!
Sajnos nekem most nincs a gépemen Vbox, így nem tudok képeket mutatni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2877) MaCS_70 válasza liszi70 (#2872) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha nagyon nem megy a CD-egység átadása, akkor egyszerűen másold be a lemez tartalmát egy könyvtárba és telepítsd onnan! Vagy töltsd le a drivereket! Nem vagy a fizikai adathordozóhoz kötve.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2878) coco2 válasza liszi70 (#2872) üzenetére


coco2
őstag

Oké, egyszerre csak az első elakadásig tart a játék, a többi következmény, és nem túl józan előre szaladni.

A régi xp az új eszközökkel nem fog tudni túl sokat tenni. Ha cd-n van a driver telepítő cucc, fogod a win 10-et, meg egy iso mentő alkalmazást, és felmásolod a teljes cd / dvd tartalmat iso lemez képbe. Ha az iso készítéssel nem boldogulsz (ashampoo, alcohol 120, akármi), jelezd.

Virtual box-nak meg tudsz adni virtual cd-t, és iso lemezképet be tudsz állítani, mit szimuláljon. Azon az úton oda tudod adni a telepítő cd-t az xp-nek. Normál cd drive-ot fog látni beillesztett cd-vel.

Tedd rendbe a nyomtató drivered, és utána haladj tovább.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#2879) MaCS_70 válasza coco2 (#2878) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy driver esetén a legritkább esetben van szükség ISO-ra, elég kimásolni a megfelelő könyvtárakat, rossz esetben az összeset, de még így is csak pár MB-ről szokott szó lenni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2880) coco2 válasza MaCS_70 (#2879) üzenetére


coco2
őstag

Én általában felkotrom a célkönyvtárat, kikaparom a konkrét driver, átrakom saját mappába, és azt hagyom ott a hdd-n következő frissítés / újratelepítés esetére. De ez én vagyok. Nem mindenkinek megy olajozottan. Meg ami a régi nyomtató drivereket illeti, na ott aztán volt csiribí az XP-s időkben. Azokkal a cd-kkel alkalmasint én sem akarnék megküzdeni. Jobb úgy hagyni, ahogy van.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#2881) liszi70 válasza Syl (#2876) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi coco és Macs, csak sikerült a dvd-írót csatolni a virtXp-hez, így már fel tudtam telepíteni a nyomtatódrivert a cd-ről. Már tesztoldalt is nyomtattam vele. A GuestAdditions iso-t is telepítettem. Viszont:

"Az Extension Pack a fizikai gépre megy"

Oké, de elindítom az "Oracle_VM_VirtualBox_Extension_Pack-6.1.18.vbox-extpack"-ot, erre ezt kapom. Egyrészt elindul magától a VirtualBox, másrészt azt írja, hogy már települve van, holott hibakóddal leállt a telepítése. Az Újratelepítés-re kattintva pedig ugyanúgy hibakódba fut.

Hogy kell a gazdagép fájlait láthatóvá, használhatóvá tenni a virtuális gépen? Iso-t tudok csatolni, az oké, de hogy kell telepíteni programokat, exe-ket?

[ Szerkesztve ]

(#2882) Syl válasza liszi70 (#2881) üzenetére


Syl
nagyúr

> elindul magától a VirtualBox

Ez a normális. Az extension pack nem önálló exe, hanem a Vbox bővítménye.

A hibát passzolom. Az extension pack telepítése úgy emlékszem emelt jogosultságokat igényel (legalábbis linuxon, mac-en be kell írni az admin jelszót)
A vbox kezelő file, beállítások menüpontban lehet ellenőrizni az extension meglétét.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2883) liszi70 válasza Syl (#2882) üzenetére


liszi70
nagyúr

Oké, köszönöm!

"A vbox kezelő file, beállítások menüpontban lehet ellenőrizni az extension meglétét."

Ott van, de valami hibát jelez. :F

(#2884) coco2 válasza liszi70 (#2881) üzenetére


coco2
őstag

Van rá shared folder.

Készítesz a gazdagépen egy mappát, amit megosztani szándékozol. Abba rakod bele a dolgokat, amik kelleni fognak a vendég gépen. A vendég gép vm-jét amikor indítod, látsz a képernyő ablaka tetején egy olyat, hogy Device, és annak a legalsó sora Insert Guest Additions CD Image. Arra kattintasz, bekerül egy virtuális cd kép a vendég gépen a cd meghajtójába (automata eltávolítja a virtualbox, ami ott volt), és felkínál telepítést a gazda gép OS-ére. Azt végig csinálod. Ha kész, utána vissza a Device menübe, és lesz egy olyan, hogy Shared Folder Settings. Kapsz egy listát, amihez hozzáadsz új elemet. Új elemként a host os-en azt a mappát keresed meg, amibe belepakolásztad a dolgokat. Aztán vissza a vendég gépen belülre, és lenyitod hálózati helyeket, hálózati kapcsolatokat, ami csak akad. Meg fogod találni azt a megosztott mappát benne a cuccokkal.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#2885) Syl válasza liszi70 (#2883) üzenetére


Syl
nagyúr

A VirtualBox és az Extension Pack verziószáma azonos?
Ez a rövid videó pont az ilyen VER_SYMBOL_NOT_FOUND..... hibáról szól: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2886) liszi70 válasza coco2 (#2884) üzenetére


liszi70
nagyúr

Sikerült, köszönöm szépen! :)

(#2887) liszi70 válasza Syl (#2885) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ahhhaaa! Na, letöltve a helyes verziószámú összetevőket, már hiba nélkül lefutott a telepítés, köszönöm szépen! :)

Amit nem értek, hogy ezt a VirtualBox Extension Pack-ot, meg a VBoxGuestAdditions-t miért kell külön telepíteni, miért nem tartalmazza alapból a VirtualBox telepítő? Gondolom nem az a cél, hogy szívassák a kevésbé tapasztalt usereket, de akkor mi? :)
Egyébként mi a funkciója ennek a két összetevőnek?

Még egy kérdés: A gazdagépről (win10) hogy tudom elérni a virtuális xp-n lévő nyomtatót?

(#2888) Syl válasza liszi70 (#2887) üzenetére


Syl
nagyúr

Az Extension Pack célja: "Support for USB 2.0 and USB 3.0 devices, VirtualBox RDP, disk encryption, NVMe and PXE boot for Intel cards." De hogy miért nincs beépítve magába a Vbox-ba, nem tudom. Ez annál is inkább érdekes, mert ez a kiegészítés platformfüggetlen. Ugyanazt a fájlt kell Windowson, Linuxon és Mac-en is rárakni a vbox-ra.

A Guest Additions, ahogy a neve is mondja, a vendég, vagyis a virtuálisban futó OS-t bővíti. Driver pack: videó, hang, megosztott mappák, copy&paste a fizikai és a virtuális os között stb.

Rendesen beállítod a hálózatot a vendégen (hogy lássa a teljes fizikai helyi hálódat, meg a gazdagépet is), megosztod a nyomtatót és megpróbálod felvenni azt a fizikai rendszeren. Bár ha a gazdagépre nincs nyomtatódriver....

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2889) coco2 válasza liszi70 (#2887) üzenetére


coco2
őstag

A guest addition egy olyan dolog, hogy az OS-ek alapból nincsenek feltalálva arra, hogy külső tényező megerőszakolja őket. Temérdek sok crash lehet belőle, és Oracle-ék sem akarják teszteléssel tölteni az életüket. Az a kiegészító a guest os-re telepítve egy extra hálózati driver kiegészítő, amit a user saját aktivitása használ, és az OS annak alapján dolgozza fel. Sokkal kevesebb hibalehetőség. Viszont lévén egyik OS-be sincs alapból beépítve, ha olyat használnál, külön telepítened kell.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#2890) liszi70 válasza Syl (#2888) üzenetére


liszi70
nagyúr

Segítségetekkel nagyjából képbe kerültem, most már rendben van a VirtualBox az XP-vel. Így külön XP-s gép nélkül is használni tudom a régi nyomtatót, sőt egy szkennert is. Köszönöm nektek a segítséget, az infókat!

"Bár ha a gazdagépre nincs nyomtatódriver...."

Nem, nincs win10-re HP LaserJet 1000 nyomtatódriver. Azt mondod ezzel, hogy ha hálózaton elérhető a virtuális XP-re telepített nyomtató, akkor sem tudok a win10-ről nyomtatni a gazdagépre telepített driver nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#2891) Syl válasza liszi70 (#2890) üzenetére


Syl
nagyúr

Ilyet utoljára Win7 korban csináltam, akkor osztottam meg utoljára nyomtatót hálózaton (azóta wifis nyomtató(i)m van(nak)), tehát nem biztos, hogy a tudásom aktuális :B
De, abban az időben úgy volt, hogy amikor egy gépre fel akartál telepíteni egy hálózaton elérhető nyomtatót, akkor a "szerverről" valami driverféleséget töltött le a gép és azt telepítette.
Na most, ha a "szervered" egy XP és a rákötött (és a hálózatra megosztott) nyomtatónak nincs win10 drivere, akkor nem hiszem, hogy egy win10-es gépre rendesen fel lehet telepíteni azt a nyomtatót.
De majd jobban hozzáértő kollégák kijavítanak.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2892) liszi70 válasza Syl (#2891) üzenetére


liszi70
nagyúr

Oké, megpróbálok még utánakérdezni a dolognak.

(#2893) coco2 válasza liszi70 (#2890) üzenetére


coco2
őstag

Win 10 alatt gyakorlatilag nincs külön driver telepítés. Ha nem látod hálózaton mindenféle bűvészkedés nélkül, akkor el lehet felejteni.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#2894) liszi70 válasza coco2 (#2893) üzenetére


liszi70
nagyúr

Azért van amit nem talál meg automatikusan a win10 sem, előfordul, hogy manuálisan kell beadni neki valamit. Jelen esetben azonban esélytelen. Nemcsak hogy win10, de még win7 driver sincs erre a nyomtatóra. :)
Kérdés, hogy Win10 driver nélkül esélytelen-e, hogy win10-es géppel csatlakozva, hálózaton egy xp-s gépen lévő nyomtatót használjak? :F

(#2895) coco2 válasza liszi70 (#2894) üzenetére


coco2
őstag

Nem esélytelen, ha megírod saját magadnak az automatizálást. Konkrétan programozni kellene. Ha értesz hozzá, meg tudod oldani. Ha nem, akkor ez most nem lesz egyszerű :)

A minimálisan szükséges alkalmazás egy ütemezetten futó alkalmazás XP-n, ami ellenőrzi a shared foldert, és ha talál ott bármit, rádobja a standard printer output-ra, aztán átmozgatja azt a file-t a bemeneti mappából valahova máshova. Hogy meg lehet-e csinálni batch scriptben, azt nem tudom. XP sp3 alatt van (akkor még volt) normális dotnet (2.0). Legrosszabb esetben írni nt service-t.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#2896) Doky586 válasza liszi70 (#2894) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Leírom harmadszorra is immár a 2. topikban részedre: Win10+Virtual Box alá XP + pdf olvasó progi (pl SumatraPDF) + nyomtató driver.
Se Office se más nem kell. Se mai se tegnapi. VB megosztott mappából eléred a pdf-et.
Az ezredfordulós XP-s fizikai gépet kukázhatod.

Egyszerűbb az ablakváltás gépen belül mint hálózattal bűvészkedni.. :K

(#2897) liszi70 válasza Doky586 (#2896) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem olvastál vissza, már fent van a VirtualBox, a virtuális XP, meg minden. Egy régi sumatra pdf is fent van, működik a nyomtató és a szkennerem is. :)
Ami a fejtörést okozza, az az xp szoftverezése, mert oké, hogy pdf-be lehet alakítani minden word vagy más office-fájlt, azért a legjobb az lenne, ha nem kellene. Ha megoldható, hogy a win10-es gépről hálózaton keresztül, a virtuális XP-re telepített nyomtatót használni tudjam, az lenne a legjobb. Zolee is mondott ötletet rá, de finoman szólva nem vagyok egy hálózati-guru. :D

[ Szerkesztve ]

(#2898) Doky586 válasza liszi70 (#2897) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyan nem értem hogy egy gépen belül miért jó hálózatot használni, de sok sikert hozzá. Ha nem menne mégse a nyomtatás hálózattal, így biztos menne.

[ Szerkesztve ]

(#2899) liszi70 válasza Doky586 (#2898) üzenetére


liszi70
nagyúr

"nem értem hogy egy gépen belül miért jó hálózatot használni"

Abszolút nem biztos, hogy menni fog hálózattal, de azért lenne jó, mert akkor win10-ről tudnám használni, és a legújabb szoftverek által készített és kezelt fájlokat tudnám a nyomtatóval kinyomtatni, nem határolnának be a virtuális xp ősrégi szoftverei. Azok nem kezelnek egy csomó mai office-fájlt. Hacsak nem alakítok mindent pdf-be, de ezt jó lenne megspórolni. :)

[ Szerkesztve ]

(#2900) Doky586 válasza liszi70 (#2899) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Win 10 tud alapból pdf-be nyomtatni, aminek kimenete a megosztott mappa. Ezután az XP-s VB ablakra kattint sumatra megnyitja a megosztott könyvtárban levő pdf-et és kinyomtatod papírra. W10-re semmilyen driver nem kell hozzá.

Driver nélkül (tudtommal) hálózati nyomtatóra se tudsz nyomtatni. Pont ezért volt szükséged VB-ra.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.