Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#2701) I02S3F válasza C. s. (#2700) üzenetére


I02S3F
őstag

Írj ide, ha elakadtál valahol. A srácok fognak segíteni!

(#2702) C. s. válasza brd (#2699) üzenetére


C. s.
addikt

Így már sikerült, köszönöm!
A valóságban (a gazda gépen) nem történik semmi változás, hiába módosítok bármit a vendég rendszerrel, ugye? Ez fölvet egy kérdést. Hogyan tudok átrakni a gazdára bármit, amit a vendégen hoztam létre?

I02S3F:

Köszönöm, egészen biztosan jönni fogok még!

(#2703) brd válasza C. s. (#2702) üzenetére


brd
nagyúr

Szívesen! Elvileg igen, gyakorlatilag meg, ha nincsen a megfelelő patch telepítve (pl. Meltdown, Spectre, ilyesmik ellen, ami érinti hardware-edet), a guest-en és a host-on is, akkor azért elképzelhetőek meglepődések. ;)
A guest-en Devices/Shared folders, ott be tudod állítani a gazda gép könyvtárát, amit a guesten a következő útvonalat megtallózva fogsz látni: \\Vboxsvr. Szerk.: meg persze bármilyen hálózati meghajtót (akár a host-ét is) ugyanúgy látni fogsz, mintha a fizikai hálózat része lenne a gép (ha jól van beállítva a guest-en a hálózat persze).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#2704) Doky586 válasza C. s. (#2702) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A guestből éred el a gazda gépet. Nem fordítva. !
Illetve ha valami egzotikus os lenne a guest amin nem fut az additions lemezképe se, azon már létrehozáskor a .vhd lemezformátumot illik választani hisz azt meg tudod nyitni VB nélkül is windows lemezkezelőben és másolgathatsz róla (ismert filerendszer esetén).

(#2705) C. s. válasza brd (#2703) üzenetére


C. s.
addikt

Az i5-8500-as procival van valami gond? Úgy rémlik, a Meltdown és Spectre még a korábbiakkal volt. És persze megint köszönöm! :)

A csatolt meghajtó betűjele a vendég rendszerben megváltozott. Vissza tudom ezt állítani?
Azért, mert oda vannak telepítve a programok, és így nem kellene duplán meglenniük, ha tudná használni a vendég is. Vagy ez nagyon elrugaszkodott ötlet? :B

Doky586:

Köszönöm, nem tudtam, hogy így illik. :D Jelenleg mindkét rendszer W10, szóval nem kellene, hogy gond legyen. A vdi-t át lehet konvertálni, hogy vhd legyen vagy kezdjem elölről?

Ha pendrájvra másolok valamit a vendég alól ( :DDD ), akkor azt csak virtuálisan másolja vagy a gazda is látni fogja?

(#2706) Doky586 válasza C. s. (#2705) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A vendég gép ethernet hálózata NAT mögött van így onnan kilát, de nem látni be. Ez bonyolult módon biztos megváltoztatható, de nekem megfelelt így alapon.

Konvertálás nem éri meg mert ha sikerül is, a VirtualBox program beállításait kéne 1000 helyen átírni, biztos maradna 1 hely amit nem állítasz át.. :)

A guest alól is látható könyvtárakat itt állíthatod be: [kép]

A pendriveot látni fogja a gazda gép is amint kilépsz a guest os ből vagy leválasztod a VB programban róla.

(#2707) C. s. válasza Doky586 (#2706) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen. Majd újra megcsinálom, ha lesz rá időm.
Viszont akkor már a meglévő mentést bütykölném rá, úgy gyorsabb, mert az már konfigurálva van. De egy üres gépet hogyan indítsak el? Ezen buktam el a múltkor is. Amikor a Macriummal bebootoltam, nem látta a HDD-t, amin a mentés van. Vagy így, hogy telepítve van az extensoin pack, menni fog?

(#2708) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Van köztetek olyan, aki szokta használni a beépített Audio/Video rögzítési lehetőséget a programban? Nagyon megörültem neki, mert pont erre lenne szükségem, de sajnos nem tudja rendesen felvenni az audio-t, teljesen szétesik a hang, amint elindítom a felvételt. (felvétel nélkül nincs semmi gond, tökéletesen hallható)

Példa: [link] (nem ezt akarom felvenni, még csak nem is youtube-ról, csupán szemléltetésnek szántam)

VB: 6.0.22
Host: W10
Guest: W7/W10/Ubuntu (mindegyiknél ugyanaz a tapasztalat)

A gépet audio beállításainál minden verziót kipróbáltam, nem segített. A virtualbox saját fórumát olvasgatom, korábbi verziókban voltak audio problémák, de azok nem kifejezetten a felvételt érintették.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#2709) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Virtualbox 3D témában találtam egy hiba thread-et itt: [link]

A lezárása nem túl meggyőző.

Aki éppen használ utolsó verziós virtualboxot, és van telepített guest OS-e valami 3D alkalmazással, rá tudna nézni csak egy pillanatra, hogy fut tökéletesen, vagy problémák észlelhetőek vele?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#2710) I02S3F válasza coco2 (#2709) üzenetére


I02S3F
őstag

Szia! Ez azért programfüggő, nem? Te mit szeretnél futtatni rajta?

(#2711) coco2 válasza I02S3F (#2710) üzenetére


coco2
őstag

Leegyszerűsítve a kérdés konkrétabban úgy szól, hogy pöccintésre megy-e bármi? Értsem úgy, hogy nem?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#2712) C. s. válasza Doky586 (#2706) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Végre nekiláttam, de megint elakadtam. Ezúttal vhd lemezformátumot választottam, de fogalmam sincs, hogyan tudnám rábűvölni a meglévő macriumos mentést. Segíts légyszi! Kínomban telepítettem egy gyári MS iso fájlt, de így sem tudom rárakni.

(#2713) Doky586 válasza C. s. (#2712) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pl. VBOX tól teljesen függetlenül lemezkezelővel létrehozol egy vhd lemezt, rámásolod a macrium mentésed, majd lecsatlakoztatod a valós gépről. VBox-ba ezt is becsatolod a mellé amire klónozni akarsz. Ezután a virtuális géppel a macrium iso-ra bootolsz rá...

(#2714) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

azt szeretném megkérdezni, hogy ha létrehozok a Virtualbox-szal egy Windows 10 telepítést, akkor arra a virtuális "gépre" új licenszet is kell vásárolnom? Vagy használhatom a normál gépemét is, amin fut a Virtualbox? (Vagy nem kell hozzá egyáltalán?)

Köszi!

(#2715) C. s. válasza Doky586 (#2713) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!
Ha jól értem, akkor a vhd lemeznek egy külön partíció kell, ez nem csak egy fájl. Csinálnom kell neki helyet.

(#2716) Doky586 válasza C. s. (#2715) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Rosszul érted. Ez a VHD csak egy file amit a host os lemezkezelőjében hozol létre (dinamikusan növekvő mérettel) és rámásolod az .mrimg filet majd lecsatlakoztatod ugyanitt a lemezkezelőben, majd a VB kezelőjében hozzácsatlakoztatod a virtuális géphez amire ráklónozod úgy hogy a macrium.iso filet választod DVD bootkor.
Ha jól értem ezt akarod.

[ Szerkesztve ]

(#2717) C. s. válasza Doky586 (#2716) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen! Akkor létrehozáskor (vagy máskor) garantáltan nem fogja megpiszkálni az adatokat a VHD?

"Ha jól értem ezt akarod."

Remélem, jól érted, mert én már elvesztettem a saját fonalamat. Megcsinálom, amit írtál, és kiderül. :D

A létrehozott virtuális gépem 60 GB, a rendszermentésem egy több, mint kétszer akkora partícióról készült. Ez nem lesz probléma? Ez a VHD fájl mekkora legyen akkor? Vagy kell egy nagyobb virtuális gép?

(#2718) MaCS_70 válasza scott_free (#2714) üzenetére


MaCS_70
félisten

A virtuális gépre telepített operációs rendszernek fogalma sincs a gazdagépről, így a gazdagépre telepített Windows licencét sem tudják értelmezni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2719) C. s. válasza Doky586 (#2716) üzenetére


C. s.
addikt

Felejtsd el, amit legutóbb írtam, már félig aludtam. :D Igen, ez kell nekem! Köszi szépen! De hétfőnél korábban nem tudom megejteni a dolgot.

MaCS_70:

Szia!

Ez engem is érdekel. Ha nem tudja értelmezni, az azt jelenti, hogy nem fogja zavarni, ha ugyanazt kapja? És az MS központilag nem fog abba belekötni, hogy egyszerre fut 2 példány?

[ Szerkesztve ]

(#2720) Syl válasza C. s. (#2719) üzenetére


Syl
nagyúr

Lévén a Win10 aktiválás nélkül is használható (kapsz egy vízjelet meg pár személyszabási korlátot), a kutya nem fog megugatni, ha virtuálisba nem veszel külön licencet. Kivéve persze, ha a virtuális környezetben üzleti tevékenységet akarsz végezni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2721) C. s. válasza Syl (#2720) üzenetére


C. s.
addikt

Ezt nem is tudtam, köszi szépen! Nem akarok pénzt keresni vele.
És mi a helyzet akkor, ha a 8.1-et vagy az XP-t szeretném használni? Mindkettőt megvettem régen, de az XP már nem hiszem, hogy elbírna ennyi hardverváltozást, a 8.1 talán, kapni meg már nem lehet tudtommal egyiket sem.

(#2722) Syl válasza C. s. (#2721) üzenetére


Syl
nagyúr

Kétlem, hogy XP-t be lehetne aktiválni.
8.1-et meg csak akkor próbálnám, ha nincs azzal a számmal működő gépem, mert nagy valószínűséggel lerúgná a fizikai gépről az aktivációt.

De tulajdonképpen mit szeretnél virtualizálni?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2723) C. s. válasza Syl (#2722) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi a választ!

Most ismerkedem a programmal, szóval próbálgatnám. Van pár régi játékom, ami az XP-ig volt támogatva. Gondoltam, előásnám őket nosztalgiázni. Láttam, hogy innen a korábbi oprendszerk is letölthetőek virtuális géphez. A PH-n ajánlották az oldalt azzal, hogy legális. Persze gondolom, azt is aktiválni kellene. Mások hogyan oldják meg a kiöregedett oprendszer futtatását? Hajlandó volnék megvenni is az MS-től, mint eddig, de már nem árulják.

A másik, amire jó volna, amíg meg nem oldódik rendesen, a hétköznapi netezés egy biztonságosan elszigetelt környezetben. Normális körülmények között Sandboxie-t használok erre a célra, mert kicsi és gyors megoldás, de a kb. 1 hónapja érkezett W10 frissítés óta nem működik benne a böngésző.

(#2724) Syl válasza C. s. (#2723) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha 3D-ben szeretnél játszani, akkor inkább a Vmware-t próbáld. Vbox-nak nem erőssége.

Ha pedig agyonbiztosított internetezésre vágysz, használj virtuális linuxot.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2725) I02S3F válasza Syl (#2724) üzenetére


I02S3F
őstag

Vagy Linux + wine

(#2726) C. s. válasza Syl (#2724) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi, rá fogok nézni.
Nem kell túlbiztosított, csak nem szeretek minden új linkre való katt előtt ellenőrizgetni, ezért kényelmesebb elszigetelten. Megszoktam az évek alatt.

Valamint a nagy (féléves) frissítéseket is nyugodtabban engedném rá a virtuális gépre.

I02S3F:

A Wine-nal már minden megy? Mert régebben (10-20 éve) eléggé korlátozottak voltak a lehetőségek.

[ Szerkesztve ]

(#2727) C. s. válasza C. s. (#2726) üzenetére


C. s.
addikt

Ez eléggé félreérthető lett. Nem kattintgatok ész nélkül minden marhaságra, csak mértékkel. :D

(#2728) MaCS_70 válasza Syl (#2722) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem lehet. Nekem pár hónapja sikerült aktiválnom egy XP-t.

Egyébként ez logikus is. Rengeteg XP fut és fog még sokáig futni, okkal, ok nélkül.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2729) I02S3F válasza C. s. (#2726) üzenetére


I02S3F
őstag

Van egy winehq oldal, ahol ellenőrizhető, hogy adott játék hogy fut. Alternatíva még megvásárolni a gog-on. A Proton (Valve) miatt sokat fejlődött a támogatás!

(#2730) Syl válasza MaCS_70 (#2728) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt jó tudni :R

(#2726) C. s.

Én úgy vagyok vele, hogy uBlock Origin maximálisra tekerve, plusz CookieAutoDelete, Firefox védelme szigorúra állítva - ezekkel nyugodtan totyorászok a világban. (Tudom, NoScript-tel még nagyobb a biztonság, csak az meg elég sok oldalt kettétör - párszor már megszopatott például online fizetésnél, vásárlásnál.)
Nagyobb nyugodtság már csak akkor lenne, ha a fizikai OS lenne linux és a legszükségesebb, kikerülhetetlen programok mennének egy Windows Virtualban. A Mac-re váltás előtt évekig használtam így a gépemet.

I02S3F

A wine kétélű fegyver. Sok Win program megy vele. Sajnos sok Win malware is. :(((

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2731) I02S3F válasza Syl (#2730) üzenetére


I02S3F
őstag

"Sajnos sok Win malware is." - ami maximum a wine-t tudja tönkre tenni egészen egy újratelepítésig.

(#2732) C. s. válasza I02S3F (#2729) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm!
A GOG-ról már gyűjtögetek, csak nincs fönt minden sajnos. :)

Syl:

Nálam is ezek a bővítmények vannak. Meg tényleg nem ész nélkül kattintgatni.

(#2733) Master79


Master79
friss újonc

Sziasztok
adott egy Windows 10 és alá egy virtualbox ami alatt fut egy Windows xp . És sehogyan sem sikerül a w 10 rol megosztani a nyomtatót az xp nek
tud valaki segíteni ?

(#2734) MaCS_70 válasza Master79 (#2733) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mit csináltál eddig? Telepítetted mindkét rendszerre?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2735) Master79


Master79
friss újonc

Fent van a win 10 és onnan szeretném az xp nek megosztani hálózatból a nyomtatót ,hogy lehessen használni mind a kettő op rendszer alól

(#2736) MaCS_70 válasza Master79 (#2735) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt értem, hogy ezt szeretnéd. Ezért kérdeztem, hogy a nyomtatót mindkét rendszerre telepítetted-e, azaz a host és a guest alatt is fut-e a nyomtató szoftvere (driverek. stb.).

Nem ritka, hogy ez magától PnP alapon nem jön össze. Nálam sem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2737) Master79 válasza MaCS_70 (#2736) üzenetére


Master79
friss újonc

Legyszives írd már le hogy mit csináljak mert már 3. Napja kínlódok vele ,már mindent csináltam

(#2738) Doky586 válasza Master79 (#2735) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha hálózati nyomtató akkor nem kell semmit megosztani, az XP önerőből is eléri..
Ha pedig USB nyomtató akkor simán a vb kezelőfelületén átadod az xp-nek azon usb portot..

(#2739) Syl válasza Master79 (#2737) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem:
A virtuális gép milyen hálózattal megy? Nat vagy Bridge? Mert szerintem ha az alapértelmezett NAT a beállított hálózat, akkor nem fog menni a nyomtató elérése. Bridge módban a virtuális gép ugyanabban a tartományban kap IP címet a routeredtől, mint a fizikai gép, és akkor a megosztott nyomtató telepítése pontosan ugyanolyan, mint a fizikai hálózatos gépnél.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2740) Master79


Master79
friss újonc

Bridge módban van ,és látja a win 10 et ,de hozzal feresi megtagadást ír

(#2741) csalai


csalai
csendes tag

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni az alábbi probléma megoldásához.
Előzményként annyit, hogy szükségszerűségből fenn kell tartanunk néhány XP és W7-essel futó gépet. Ezen gépek/OS-ek nem jelenhetnek meg a hálózaton. Jelenleg már áttelepültek W10-es gépekre, Virtualbox-ba. A guest-ek nincsnek kint a hálózaton, de némelyiknél feltétel lenne, hogy a host-ok hálózati nyomtatóira valamiképpen mégis ki tudjanak nyomtatni.Minden segítséget előre is köszönök!

[ Szerkesztve ]

(#2742) I02S3F válasza csalai (#2741) üzenetére


I02S3F
őstag

Gondolom ki kéne engedni hálóra, minden forgalmat tiltani tűzfallal, kivéve a nyomtatást.

(#2743) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

A Macriummal készített mentést szeretném használni, de valahányszor megpróbálom, a végeredmény ez lesz:

Mit csinálok rosszul? Így próbálom. A W10 és a 8.1 esetében is ez lett a végeredmény.

(#2744) Syl válasza C. s. (#2743) üzenetére


Syl
nagyúr

Fogj egy Win10 ISO-t, bootold be azzal ezt a virtuális gépet és végezd el a boot fixet rajta (például)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2745) Doky586 válasza C. s. (#2743) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az eredeti OS Legacy vagy UEFI módú? [kép]
Csak mert a VB beállításaiban ez utóbbihoz be kell tenni egy pipát..

(#2746) C. s. válasza Doky586 (#2745) üzenetére


C. s.
addikt

Ez tűnt az egyszerűbbnek, ezért ezzel kezdtem. Köszönöm, ez megoldotta!

Syl:

Köszönöm, de végül nem került rá sor.

(#2747) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Ha vhd lemezformátumot használok, ki tudok bányászni fájlokat a virtuális gépemből. Ez másképp nem lehet igaz? Ha valami ki akar jutni, az ki tud? Pl. ha vírus kerül bele, nem tud elszabadulni a gazdagépen? (Ha én nem másolom ki belőle.)

Biztonságosabb volna a vdi lemezformátum? Abból pl. pendrájvval át tudok vinni adatokat a gazdára vagy a penre is csak virtuálisan kerül?

(#2748) brd válasza C. s. (#2747) üzenetére


brd
nagyúr

A lemezformátum tökmindegy. Ha nagyon ki akar jutni, nem elképzelhetetlen, lásd Spectre/Meltdown és hasonló problémák, de ettől azért nem kell túlságosan tartani. Sokkal veszélyesebb lehet, hogy a virtuális géped a hálózatod része lesz, ha nem állítod be megfelelően és a hálózaton keresztül tud valami terjedni, de ez pont olyan kockázat, mintha egy vírusfertőzött fizikai gépet kötnél a hálózatra.

The only real valuable thing is intuition.

(#2749) C. s. válasza brd (#2748) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!

És azt hogyan kell helyesen beállítani? Mindent alapértelmezetten hagytam. Az úgy jó, maradhat?
Illetve az UEFI-t beállítottam helyesen, hogy indulni tudjon, de mást nem piszkáltam.

(#2750) C. s. válasza C. s. (#2749) üzenetére


C. s.
addikt

Erre valaki?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.