Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#1051) Rimuru válasza Bici (#1050) üzenetére


Rimuru
veterán

Hátha látsz benne olyat ami neked is jó: [link]

Vigyázat, csalok!

(#1052) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
boxban hogy tudom megoldani hogy tudjak szerverre hyper-v -t telpíteni, mert gondjaim vannak ezzel...?? pls valaki!!!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1053) elodman


elodman
aktív tag

Haho

a virtual box-beli op. rendszer hol kap helyet a wincsin?
A házigazdi op rendszer partíción, v. mehet máshova is?

(#1054) brd válasza klambi (#1052) üzenetére


brd
nagyúr

Sehogy. Mindkettő aktívan használja a VT-x/AMD-V funkciót, és azt csak az egyik használhatja egyszerre.

elodman: Ahová beállítod, a beállításoknál tudod megadni az alapértelmezett helyet. Vagy arra a file-ra gondolsz, amiben a háttértár adatokat tárolja? Azt pedig a létrehozásánál tudod megadni (persze ha éppen nem fut a VM, akkor bárhová áthelyezheted).

The only real valuable thing is intuition.

(#1055) klambi válasza brd (#1054) üzenetére


klambi
addikt

mm pedig vmware-el meg lehetett oldani... na mind1

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1056) brd válasza klambi (#1055) üzenetére


brd
nagyúr

Ott működik, igen, a VBox viszont azt nem tudja, ami ehhez kell.

The only real valuable thing is intuition.

(#1057) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Lesz egy alábbi gépem:
i7 2600
Intel IPISB-CH2
Samsung 4x4 GB DDR3-1333 CL9 DDR3
AVerMedia DVB-T/PAL
OCZ-AGILITY3 120GB
HP BD-RE BH30L ATA Device
Multi Flash Reader USB Device
HP Mid-size ATX + 460W táp

Melóba veszem, ahol egyenlőre a keretszoftverek miatt Win Xp van :( a kérdésem az, hogy pl felteszek a gépre egy x64-es win 7-et, illetve a box sgetíségével egy x86-os win Xp-t, akkor pl a win xp-n fog menni a Novell?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1058) Jenő76


Jenő76
tag

Sziasztok !

4.2.6-os virtual box alatt nem tudom használni az usb meghajtót. A beállításoknál engedélyeztem az usb 2 vezérlőt és hozzá is adtam az eszközt. De egyszerűen a csatlakozási résznél nem találom az usb pendriveot

Van valami ötletetek?

(#1059) brd válasza Jenő76 (#1058) üzenetére


brd
nagyúr

Pendrive kihúz-bedug nem oldja meg (amikor már fut a virtuális gép)?

Newyorker: Igen.

The only real valuable thing is intuition.

(#1060) Syl válasza Jenő76 (#1058) üzenetére


Syl
nagyúr

Amikor fut a virtuális gép és először dugod be azt az usb eszközt, akkor a fizikai win telepít valami vbox drivert. Ha ez elmarad, akkor próbálj másik usb portot.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1061) Newyorker válasza brd (#1059) üzenetére


Newyorker
addikt

bonyolult ezt igy megcsinálni?!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1062) Syl válasza Newyorker (#1061) üzenetére


Syl
nagyúr

Novell-t nem futtattam még, csak vindózokat meg linuxokat, de szerintem simán menni fog.
A virtuális gép hálózatát Bridged-re állítod és akkor önálló IP címet fog kapni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1063) Jenő76 válasza Syl (#1062) üzenetére


Jenő76
tag

Lehet rosszul fogalmaztam. Ha a pendrive-ra rámásolok egy bootolható image fájlt akkor azt be tudom tallózni a virtual boxból és el is indítja.
De ha csináltam egy boot pendrive-ot (pl. win 7 telepítés) akkor ezt sehogy sem tudom hozzáadni a programhoz és ellenőrizni, hogy valóban sikerült a pendrive és élesben is elindulna a win telepítés.

Van erre valami módszer?

(#1064) Syl válasza Jenő76 (#1063) üzenetére


Syl
nagyúr

Ja, hogy pen drive-ról virtuális gépet boot-olni? Ezt már én is próbáltam. Szerintem ilyet nem tud. Marad az ISO fájl.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1065) brd válasza Newyorker (#1061) üzenetére


brd
nagyúr

Nem, simán Windows felhúz, bridgelt kártya beállít, ahogy már írták, és mehet a novell kliens.

Jenő76: Az úgy szerintem nem fog működni, mintha az csak a Guest Additions-on keresztül kezelné le az USB-t, szal' csak olyan OS-en működik, amire azt telepíteni tudod a virtuális gépben.

The only real valuable thing is intuition.

(#1066) Jenő76 válasza Syl (#1064) üzenetére


Jenő76
tag

Találtam ilyen programot moba live cd, csak a nod 32 nem engedi letölteni sehonnan se vírus miatt.

(#1067) Bengio


Bengio
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni: Win7-et telepítenék virtualbox-ban. Megvan a 25GB-os virtuális merevlemez, 2GB ram, proci, vga gyorsítás, win7 telepítő ISO beadva virtuális optikai meghajtóba. Itt jön a lényeg: Elindul a sáv, hogy a Windows tölti a fájlokat, és valamiért nem a telepítőt, hanem magát az oprendszert szeretné indítani, mert ahogy a sáv betöltődik, megjelenik a win7 töltöképernyő, majd hibát dob.

"Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. To fix the problem:
1. Insert your windows installation...
2. choose language settings...
3. click "repair your comp"...
Status: 0xc0000225
Info: Az unexpected error has occurred."

Mit csináljak vele, hogy a telepítő induljon el végre? 2 különböző forrásból kapott win7 ISO-t is próbáltam, mind2-vel ugyanezt csinálja...

Amugy a gazdaoprendszer OSX, de mivel VirtualBox-ot használok, így ez lényegtelen.

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#1068) brd válasza Bengio (#1067) üzenetére


brd
nagyúr

Nini, megoldás.

The only real valuable thing is intuition.

(#1069) Bengio válasza brd (#1068) üzenetére


Bengio
tag

köszönöm a gyors segítséget, már megy is a telepítés :R

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#1070) Fecogame


Fecogame
veterán

Meg lehet valahogy csinálni, hogy USB-s pendrive-ot adjak hozzá úgy, hogy tudjak róla bootolni is?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1071) Syl válasza Fecogame (#1070) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem. Pont ezt írtam tegnap.
Pendrive-ról csinálsz iso-t és arról boot-ol a VM.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1072) Newyorker válasza brd (#1065) üzenetére


Newyorker
addikt

És akkor elsőnek felteszem a win 7 64bitet, majd ott a 128as SSDm partícionálom, ott megfelezem, majd felteszem a vboxot a win 7 alatt. ezután a vboxon beállítom, hogy a win XP a másik partícióra menjen, oda felinstallálom és ennyi?! és amikor újra indítom a gépet akkor a bootolás előtt kiválasztom, h melyik oprendszer töltődjön be?!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1073) Syl válasza Newyorker (#1072) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem.
A vbox a fizikai oprendszer alatt (a user mappán belül, de ez változtatható) létrehozza a virtuális gép fájlait. Ez pár config fájlból és egy merevlemez image-ből áll (ami dinamikusan növekszik, ahogy telepíted bele a cuccokat). Beállítod neki az XP telepítő CD-t (vagy ISO fájlt) és "bekapcsolod" a virtuális gépet.
Amikor felmegy az xp, az első dolgod a Guest Additions telepítése legyen (futó virtuális gép mellett).

Tehát az XP nem gép bekapcsoláskor fog választható menüként megjelenni, hanem működő win7 alatt fog ablakban futni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1074) Newyorker válasza Syl (#1073) üzenetére


Newyorker
addikt

uhh akkor ezt bonyolultabb belőni mint gondoltam :Sss

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1075) Syl válasza Newyorker (#1074) üzenetére


Syl
nagyúr

Francokat! Ha tudsz XP-t, meg Word-öt telepíteni, akkor ez is menni fog.
Mellesleg egy Novell install kicsit összetettebb. :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1076) brd válasza Newyorker (#1072) üzenetére


brd
nagyúr

Lehet fizikai partíciót/lemezt is a vbox-ban megadni, viszont ehhez már parancssorban kell ügyeskedni, de egyszerűbb egy nagy file-t, mert előbbinek nem sok előnye van, inkább kompatibilitási/hekkelési okokból jó, hogy van ilyen lehetőség is.

The only real valuable thing is intuition.

(#1077) Fecogame


Fecogame
veterán

Hogyan lehet egy fájlt kimenteni vboxból? Bevinni be tudok, de visszafelé már nem működik.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1078) brd válasza Fecogame (#1077) üzenetére


brd
nagyúr

Ez segít benne.

The only real valuable thing is intuition.

(#1079) Syl válasza brd (#1078) üzenetére


Syl
nagyúr

Minek ezt túlbonyolítani? Ha telepítve van a Guest Additions, akkor hálózaton keresztül oda-vissza mennek az adatok. Win és Linux között is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1080) Newyorker válasza Syl (#1075) üzenetére


Newyorker
addikt

win 7, wörd, xp telepítés már megy simán, Novellt azt nem én fogom, hanem a cégnél :) nincs vmi szájbarágós leírás erre? :) win 7 egy OP rendsz win XP + Novell másik Op rendszer :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1081) brd válasza Syl (#1079) üzenetére


brd
nagyúr

Nyilván, ha be tud vinni, akkor használja a megosztásos mókát, csak valószínű, offline gépből szeretné kimásolni...

The only real valuable thing is intuition.

(#1082) Fecogame válasza brd (#1078) üzenetére


Fecogame
veterán

Feltettem, mountoltam, létrehozott egy Z meghajtót, ami 100MB-os, de nincs benne semmi.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1083) Fecogame válasza Fecogame (#1077) üzenetére


Fecogame
veterán

Közben megoldottam, a megosztott mappáknál a "ragadós" opciót nem szabad bepipálni, és akkor működik.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1084) Jenő76 válasza Syl (#1071) üzenetére


Jenő76
tag

Helló !

Itt egy leírás amivel boot pendriveot is tudsz megnézni a virtual boxban.

[link]

(#1085) Syl válasza Jenő76 (#1084) üzenetére


Syl
nagyúr

Parancssoros indítás! Miért nem jutott eszembe? Pedig annak kismillió kapcsolója van.
Köszi! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1086) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Ma az első napom a VirtualBox-al. Windows 7 -t készítettem. Szeretném,hogy ha csatlakoztatok valamit USB porton akkor a virtuális rendszer érzékelje. Ezt hogyan állíthatom be?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#1087) Rimuru válasza atti1848 (#1086) üzenetére


Rimuru
veterán

Host rendszeren VirtualBox Extension Pack, vendég rendszeren meg guest additions.

Vigyázat, csalok!

(#1088) atti1848 válasza Rimuru (#1087) üzenetére


atti1848
senior tag

Igen ezek már megvoltak, de akkor is csak a gazda gép Windows 8 ismeri fel és a virtuális Windows 7 nem.

A telefonomat frissíteni csak Windows 7-n tudom és ezért kellene ez a rendszer.De nem tudom aktiválni,hogy működjön.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#1089) Syl válasza atti1848 (#1088) üzenetére


Syl
nagyúr

A futó virtuális gép ablakának jobb alsó sarkában kell bekapcsolni az adott usb eszközt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1091) Rimuru válasza thunder505 (#1090) üzenetére


Rimuru
veterán

Min és mit szeretnél futtatni? Egyébként természetes hogy a teljesítménye rosszabb mintha natívan futna, de ennyi rammal már már böngészni de élvezetes, gondoloma host gép se mai.

Vigyázat, csalok!

(#1092) Delta×


Delta×
senior tag

Tud abban valaki segíteni hogy hogyan másolok át 10 gigát a virtuál boxos Windows-ba ? akár pendrive al is jó lenne vagy akárhogy :/

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#1093) Brutforsz válasza Delta× (#1092) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A legkézenfekvőbb megoldás egy megosztott mappa (Shared folder) használata. (Az Integrációs szolgáltatások (Guest Additions) telepítését igényli.)
A legfavágóbb pedig talán az, hogy létrehozol egy iso lemezképfájlt a másolandókból, és felcsatolod a géphez.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#1094) Delta× válasza Brutforsz (#1093) üzenetére


Delta×
senior tag

jujju hát megpróbálom ezt a shared cuccot megoldani :D nincs perpill sok hely a gépen majd intézkednem kell.. mert így az ISO-s dolog nem megoldható

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#1095) Delta×


Delta×
senior tag

Hol lehet azt beállítani hogy a következő Virtuális rendszert meik meghajtóra telepítse ? mert ahogy nézem nem kérdez hanem csak telepít ahogy megvannak az adatok o.O bár lehet átfutottam rajta

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#1096) Syl válasza Delta× (#1095) üzenetére


Syl
nagyúr

VirtualBox Fájl, Beállítások:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1097) Delta× válasza Syl (#1096) üzenetére


Delta×
senior tag

:R :C
Sikerült köszönöm

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#1098) Delta×


Delta×
senior tag

Megint segítség kellene :S
Megosztott mappákal tutymutsolgatok... sikerült beállítania gépről hogy meik mappát ossza meg a virtual boxos rendszerrel.. de viszont a boxon belül nem tudom ezt hol lehet megnyitni :/ ebben tud valaki még segíteni ? Előre is köszönöm !! :R

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#1099) Rimuru válasza Delta× (#1098) üzenetére


Rimuru
veterán

Mi a vendég rendszer? ha beállítottad hogy automatikusan csatolja Windows alatt megtalálod a sajátgépben, Linux esetén /media alatt.

Vigyázat, csalok!

(#1100) Delta× válasza Rimuru (#1099) üzenetére


Delta×
senior tag

Én nem találom sehol sem :/ nincs ennek valami konkrét helye ? mert nem találom a mappát akárhogy keresem

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.