Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#2901) ekkold válasza liszi70 (#2899) üzenetére


ekkold
őstag

A microsoftnak van letölthető office kompatibilitási csomagja. Egy ősrégi office2000-el használom, és minden mai fájlt meg tud nyitni.

(#2902) liszi70 válasza ekkold (#2901) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ezt jó tudni, köszi!

(#2903) MaCS_70 válasza ekkold (#2901) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem pont ide tartozik, de érdekes lehet:

Én is szívesebben használnám a jó öreg Office 2000-et mint aj új csodákat, de az Excelben egészen bizarr hiányosságokba futottam bele. Megnéznéd, hogy ha egy Excel-tábla üres cellájába beírsz egy dátumrészletet, mondjuk, hogy 3/24, azt kiegészíti-e korrekt dátumra.

Nálam valamiért nem.

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2904) ekkold válasza MaCS_70 (#2903) üzenetére


ekkold
őstag

Beleírtam, az eredményt lásd a képen:

[ Szerkesztve ]

(#2905) MaCS_70 válasza ekkold (#2904) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm! Nekem egy frissítés óta nem csinálja meg...

Virtuális XP alatt tökéletes.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2906) Kronk


Kronk
őstag

Hyper-v hálózat probléma.

Adott egy windows 10 pro mint hyper-v host, és azon belül pedig 15db windows 10 pro guest gép.
Internet van minden gépen, minden szépen is működne, de a host-guest oda vissza file másolás valami borzalmas, pár 100Kb/s-al megy.
A guest-guest oda-vissza hasít ahogy kell, bőven 5Gbit feletti sebességgel.
A hosttal egy szinten lévő fizikai gépekről a hostra és vissza szintén megvan a sebesség, bár csak 1Gbit (mivel a fizikai hálózat csak ennyit tud)
Internetről való letöltésnél szintén megvan az 1Gbit a guestre.
A fizikai gépekről a guestre és vissza megint csak pár száz Kb/s a sebesség.
Ami viszont érdekes, vagy egy SBS szerver is még, ahonnan és ahová szépen tudnak a guestek másolni, szintén megvan a sebesség.
Szóval a kérdés, mit rontottam el, vagy mit nem állítottam be, a Hyper-v hoston, vagy a guesteken, ami ilyen fokú anomáliát eredményez.

Köszönöm ha megpróbálsz segíteni.

A fizikai vas:
ASROCK TRX40 Creator
AMD Ryzen ThreadRipper 3970X
4xSAMSUNG 2TB 860 EVO
2xHyperX 128GB Predator DDR4 3200MHz CL16 KIT

http://totesz.myminicity.com/

(#2907) repro


repro
tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne.
Ha a virtualboxben levő WinXP-t exportálom egy külső meghajtóra akkor a win XP-levő összes beállítás és adat is exportálásra kerül?
Ha valamiért újra kell telepítenem a virtualbox-ot akkor visszaimportálhatom az xp-t?
Előre is köszönöm!!!

(#2908) Syl válasza repro (#2907) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem kell semmit exportálni, viszed az egész virtuális gép mappát a vbox, vdi stb. fájlokkal együtt. Új gépen meg hozzáadod mint meglévő gépet, esetleg igazítod a shared folders beállításokat és jónapot. Én így hordoztam win-linux-mac vonalon egy xp-s virtuális gépet.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2909) repro válasza Syl (#2908) üzenetére


repro
tag

Köszönöm!
Az XP-n jelenleg meglévő alkalmazások, (pl. Firefox) és beállítások megmaradnak?

(#2910) Syl válasza repro (#2909) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha az egész virtuális gép mappát viszed (ez ugye rendszerint a ~user / VirtualBox VMs/ mappában található), olyan, mint amikor egy fizikai gépet pakolsz át másik helyre.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2911) repro válasza Syl (#2910) üzenetére


repro
tag

Ok!
Kszönöm.

(#2912) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Virtualbox alatt van egy 32 bites XP sp3-asom. Időnként a vmbox gondol egyet és elkezdi késleltetni a hangot a videohoz képest. Játékprogramok némelyikénél alaposan zavaró. Aki tapasztalt már hasonlót, hogyan kezelte a helyzetet?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#2913) azbest


azbest
félisten

ha esetleg valaki azzal szívna, hogy guest rendszer nem működne a virtualbox 6.1 a win10-en bekapcsolt hyper-v -vel, mert például a wsl2 is aktiválva van... akkor nekem úgy sikerült életre kelteni a hyper-v tiltása nélkül az ubuntu 20.04-em, hogy feltettem a friss teszt verziójú 6.1-esból a 6.1.19-eset, átbillentettem kézzel a procibeállításnál hyper-v -re a módot a harmadik tabon. És még egy fontos: be kellett kapcsolni a 3d gyorsítást az alap wmsvga virtuális videokártyánáll, mert anélkül nem indult el a grafikus felület.

Ugyanez persze simán ment kavarás nélkül mielőtt a hyper-v aktív lett. Lehet azon is múlik, hogy azon a gépen a proci nem tud vt-d -t. Igaz guest addition is fel van téve, esetleg attól is függhet. Egy másik újabb gépen, bár régebbi win 10 verzióval nem esett ki ilyen gond, mert valsz a proci tudja.

[ Szerkesztve ]

(#2914) coco2 válasza azbest (#2913) üzenetére


coco2
őstag

A wsl fejlődött bármit az elmúlt időben? Van már normális csomag kiszerelés, barkácsolás nélküli telepítés, glitch-mentes működés?

Én azért telepítettem anno vmbox-ot, hogy az alatt keltsek életre ununtu 20-at. A wsl nagyon röhejesen crash-halmaznak bizonyult.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#2915) azbest válasza coco2 (#2914) üzenetére


azbest
félisten

pár konzolos dologhoz használtam, hogy ne kelljen vm-en indítgatni. De közel sem teljes értékű konzolos renszernek sem. De legalább összeakad más dolgokkal, ha úgy alakul.

(#2916) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!

Van erre esetleg valami megoldás-beállítás, hogy ha a gép alap oprendszere (win 10) 1360x768-ban megy, és a virtuális gép meg 1024x768-ban, teljes képernyőben, akkor az egér csak a virtuáis gépnél működjön, és ne tudjam ki húzni a képernyő két szélén található fekete sávba?

A választ, segítséget előre is köszi! :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#2917) Pöttön válasza Pöttön (#2916) üzenetére


Pöttön
őstag

Közben megtaláltam amit kerestem (egér integráció).
Most már csak az lenne a kérdésem, hogy van valami billentyűzet kombináció, amivel lehet váltani a virtuális gép, és a win 10 felülete között?
Mert ha teljes képernyőre rakom a virtuális gépet, és bekapcsolom az egér integrációt, akkor csak a virtuális gépet tudom kezelni, és eddig csak a ctrl+alt+delete-vel tudtam kilépni belőle.
Gondolom van ennél jobb megoldás is? :DDD

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#2918) coco2 válasza Pöttön (#2917) üzenetére


coco2
őstag

Elvileg van hot key, jobb alsó sarokban olvashatóan kiírva. Jellemzően a jobb oldali ctrl. De a képernyőd tényleg macera. VM-et használni erőforrás kell. Kellene egy minimum jelenkori laptop. Ma már csak legacy cuccok vannak 1920x1080 alatt.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#2919) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!
Egy erdekes kerdesem lenne:
Megoldhato az, hogy a virtualis rendszertol kapja az internetet a host rendszer?
Archot hasznalok, virtualboxban fut egy win10, es azon egy vpn. Es valahogy a linuxnak ezt a win10 -es vpn -es halozatot kellene hasznalnia. Van erre megoldas?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#2920) coco2 válasza anorche1 (#2919) üzenetére


coco2
őstag

Ha fel tudsz használni bármi hotplug fizikai eszközt, amin keresztül bevezeted a netet, akkor talán. Például a guest win10-re becsatolni egy usb-s gsm net stick-et, aztán host bridge-en keresztül adni tovább win10-ről, aminek a túloldalán van a linux (host).

Ha fizikai eszközt nem tudsz bevetni a játékba, virtualbox-al szerintem nem fog összejönni. Virtualbox helyett inkább egy proxmoxot telepíts a host linux-ra, és gyárts vm-eket azzal mindkét gépnek. A win10-nek is, meg a linux-nak is. Aztán kötögeted őket. Host-tól előbb win10-re, onnét tovább a guest linux-ra. Ha ezt választanád, remélem időmilliomos vagy :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#2921) C. s. válasza Syl (#2773) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Most jutottam odáig, hogy le akartam tölteni az előre elkészített virtuális gépet az MS-től, de azt írja a honlapon, hogy 1 hónapja lejárt. Már megszüntették ezt a lehetőséget vagy eltévedtem?

(#2922) Syl válasza C. s. (#2921) üzenetére


Syl
nagyúr

Hm, igaz hogy most nincs VBox a gépemen, de a frissen letöltött Vmware image hibátlanul fut:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2923) C. s. válasza Syl (#2922) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen, hogy megnézted. Arról a linkről van, amit adtam? Akkor teszek vele egy próbát.

És a Vmware image-hez milyen progi kell? Ez az, ami eleve benne van a Windows-ban? Hogyan indíthatom?

(#2924) Syl válasza C. s. (#2923) üzenetére


Syl
nagyúr

A linkedről töltöttem le. Vmware imagehez Vmware program kell. Win10 (pro) beépített kezelője a Hyper-V.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2925) C. s. válasza Syl (#2924) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!

(#2926) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok!
Eddig alapon használtam a CPU beállításokat, azaz 1 mag van megadva i5 3340M cpu-nál. Ez a proci 2 magos, de 4 szálon dolgozik. A beállítás szerint (zöld jelzés) állíthatnám 2 CPU-ra a 4-ből.
Itt a magokat, vagy a szálakat jelzi, amin dolgozni tud? Érdemes lenne átállítani az értéket 2-re utólag?

Virtuális meghajtóból nem kellene eltávolítani a képfájlt, ha az már telepítve lett? (GuestAdditions)

(#2927) elistvan


elistvan
senior tag

Sziasztok!

Win7 64bitre telepítettem egy winxp 32 bitet de a mappamegosztás nem tudom beállítani.
Próbálnám telepíteni a kiegészítést ami engedi, elindul a telepítő a virtuális oprendszerben de nem fut végig csak 3/4-ig a guest addition szolgáltatás telepítése. Vártam vagy 10 percet. (Asztal gép 8 giga ram i3 3470).

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#2928) elistvan válasza elistvan (#2927) üzenetére


elistvan
senior tag

Ja és Asrock Z75 pro3 lap.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#2929) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Szebb napot. Egy kísérleti projecttel kísérleteznék laptopon. Olyan technikai gondom lenne a legfrissebb VBox-szal, hogy:
Host: Win10Home, GUEST: Ubuntu 18.04
Ha megosztott mappát állítok be, akkor Linux alatt mindig fiók jelszót kell beírni a mappa elérésnél és így PlayOnLinux(PoL) alatt nem lehet hozzáférni szabadon a megosztott mappához. Linux alatt hiába módosítom a mappa jogosultságot, mindig visszaáll automatikusan root tulajdonosra, a PoL meg nem támogatja a root joggal való futtatást. Született erre valami megoldás vagy ez véglegesen így marad?

Vagy dobjam ki a Vbox-ot és próbáljam meg VmWare-rel vagy Hyper-V-vel?

A project miatt nem nagyon akarok dual bootot.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#2930) elistvan válasza elistvan (#2927) üzenetére


elistvan
senior tag

Közben megoldottam az alábbi módszerrel. A lant aktiváltam bridge módban a fó gépről megosztottam egy mappát majd a virtuális gépen csatlakoztattam. Ja, a guest editionst a fő gépen is futtatni kell csak utána települ a virtuálisan.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#2931) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

A szakdogámat Word-ben írtam, ami miatt fontos volt a Win10 a gépen. Most végeztem vele, így szeretnék Ubuntu-t telepíteni. Sőt, ha lehet Ubuntu only gépre vágynék és arra gondoltam, hogy a Win10 virtuálisan futna, ha kellene (pl.: Office). Na most én ezt érzelmi alapon döntöttem el, mert ez nekem így tetszik. Egy másik ok, hogy a Win10 alóli Anydesk-el csatlakoznék a munkahelyi gépekhez otthonról. Anydesk van Ubuntu-ra is, csak főnök azt mondta, hogy ha Linuxról csatlakozom a munkahelyi gépekre meg fog bolondulni a billentyűzet, ami elő is fordult, csak azt nem tudom, hogy tényleg a Linux okozta-e. (random rossz karaktereket írt a bill a gombok megnyomására)

Szóval Dual-boot, vagy Win10 vm? Nem igazán akarok külön OS-t fenntartani, de ő (a főni) azt mondta, hogy dual-bootozzak.

Mit gondoltok? :R

szerk.: #2929 st3v3np3t3r - Egy próbát megér a HyperV és a Vmware szerintem!

[ Szerkesztve ]

(#2932) Syl válasza I02S3F (#2931) üzenetére


Syl
nagyúr

Én egy pár évig Ubuntu only voltam, munkámat pedig VBoxban futó Win7-en oldottam meg. Hibátlan volt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2933) I02S3F válasza Syl (#2932) üzenetére


I02S3F
őstag

Teszek egy próbát! Legközelebb csütörtökön fogok otthonról dolgozni, addig elő is tudom állítani a környezetet!

Szerk. : A másik projekt az lenne, hogy a működő 10-est vm-be költöztetni. Elvileg lehet.

[ Szerkesztve ]

(#2934) Syl válasza I02S3F (#2933) üzenetére


Syl
nagyúr

Régen (6-8 éve?) egy Win7 gépet (pontosabban csak annak a merevlemez tartalmát) vittem be virtuálba. Volt egy kis rodeó a driverekkel és a Win-t újra kellett aktiválni (ezért az oem win kiesik), de végül működött rendesen.
Gondolom ma már sokkal egyszerűbb. A Vmware-nak pl. van egy külön menüpontja erre (Migrate your PC).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2935) I02S3F válasza Syl (#2934) üzenetére


I02S3F
őstag

Igazából arra gondoltam, hogy kézzel létrehozom a win-es környezetet virtuális formában. (Egyenként telepítek mindent). Utána olvasva nem tűnt bonyolultnak mondjuk a migráció sem!

(#2936) I02S3F válasza I02S3F (#2935) üzenetére


I02S3F
őstag

Kész is a rendszer. 3 órámba telhetett. Próbáltam media creation tool-al bottolható usb-t csinálni, de nem tudtam a win 10 vm-nek át passzolni a pendrive-ot. Még munkaidőben ránézek erre, mert ezt meg lehet csinálni.

Szerk. : Ja és nem lassú! Türelmi küszöbömön belül válaszol:K.

[ Szerkesztve ]

(#2937) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

i5 2.gen, 8giga ram, evo 860 512gb ssd

Gyorsulnának a vm-ek, ha több ramot kapnának? Most 3072mb (3g) kapnak, egyik sem használja fel max. Nincs különösebben nagy mem igényű alkalmazás futtatva (spoti, böngésző, később programozás tanulás lesz)

Van értelme + 8g ramnak? Tehát összesen 16g-nek, ha nincs se játék, se különösebben nagy terheltséget jelentő app futtatás? Nyerek vele? :R

Szer.: Ja! Linuxok (Ubuntu és variánsai) futnak Win host-ról, és Linux hostról fut win guest. (Ez átmeneti állapot, utóbbi lesz megtartva)

[ Szerkesztve ]

(#2938) tobias40


tobias40
veterán

Sziasztok!
Hogyan tudom beállítani "utólag" hogy a felbontás az legyen mint a valós kijelzőmön?
Ha bekapcsolom a teljes képernyőt akkor is 800x600-ban mutatja az ablakot és 1024X768 lenne a helyes de a kijelzőknél ez szürke...

(#2939) holloo


holloo
csendes tag

Sziasztok!

Azon gondolkozom, hogy vajon a VM teljesítménye szempontjából mi a számítógép fizikai magjainak optimális elosztása a host és a guest gép között (elsőre tegyük fel, hogy csak 1 guest fut egyszerre). Nyilván ez függ a host és a guest op. rendszer fajtájától, illetve a guest-en futtatott alkalmazásoktól is, de nagy általánosságban mi lehet a jó elosztás? Engem konkrétan öt eset érdekel, de általános okosságokat is szívesen olvasnék erről:
1-2: Host: Windows 7 x64; guest: Windows 10 x86/x64 (furcsán hangzik, de nekem most éppen erre van szükségem)
3: Host: Windows 10 x64; guest: Ubuntu akármi
4-5: Host: Windows 10 x64; guest: Windows 98/Windows XP x86
Gondolom az utolsó esetben a guest-nek 1 procinál nincs is többre szüksége, de mi van a többi esetben? Hogyan befolyásolja a fizikai magok elosztása a host és a guest között a VM teljesítményét? Gondolom a host-nak meghagyott magok futtatják magát a VirtualBox-ot (is), a guest-nek adott magok meg magát a VM-et, de úgy gondolom, hogy a host-nak meghagyott magok száma is befolyásolja a VM teljesítményét.
Leggyakrabban négyféle gépen dolgozom VirtualBox alatt: 2 mag/4 szál (8GB RAM); 4 mag/4 szál (16GB RAM); 4 mag/8 szál (16GB RAM); 8 mag/16 szál (48GB RAM)

(#2940) w.miki


w.miki
veterán

VirtualBox-xal hogyan tudok virtuális XP-t csinálni Win7 alá?
Másik topikban linkeltek nekem egy xp.iso-t, de hol kér iso file-t a VB, amikor új gépet akarok hozzáadni? Nem látok rá opciót.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2941) w.miki


w.miki
veterán

Másik kérdésem: VB gépre hogyan tudok fileokat másolni, és vissza?
Bekapcsoltam az Általános/Haladó pontban a kétirányú átvitelt, de így sem sikerült a filet átmásolnom rá.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2942) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok! Telepített már valaki MacOS Big Sur-t Virtualboxon? Én ezen videó alapján csinálnám, de mikor törölni kell az adott meghjatót és át kell nevezni, akkor meghal a Virtualboxom. :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2943) Kisprobegt


Kisprobegt
csendes tag

Sziasztok! Tudnátok segíteni abban, hogy valós Windows XPből (2002 SP3 32bit)hogyan tudnék virtuális gépet csinálni? VMware vCenter converterrel próbálkozom amivel, már win 7 et tökéletesen tudtam így virtualizálni. Ha XP-t akarom csinálni a következő hibát dobja ki: Unable to create a VSS snapshot of the source volume. 2147549183 (0x8000FFFF). Én már felturtam az angol fórumokat és az ott lévő megoldások nem segítettek. Fél megoldás lenne meg ha AHCI vé lehetne varázsolni a rendszert, hogy ne kelljen Biosban váltogatni ha XPt akar bootolni az ember, de gondolom az még lehetetlenebb XP alatt.
Segítséget köszönöm!

Üdv: Pisti

(#2944) gezatata válasza tobias40 (#2938) üzenetére


gezatata
aktív tag

sziasztok!

sikerült valahogy a felbontást 800x600-ról feljebb tornázni?
Ebbe a problémába ütköztem és még nincs megoldásom.

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#2945) PistiSan válasza gezatata (#2944) üzenetére


PistiSan
addikt

Guest addition fent van?
Bár úgy rémlik, anélkül is beállítható a felbontás a vendég operációs rendszeren.

(#2946) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!

Win10 alatt installáltam az Oracle VirtualBox legfrissebb (6.1.30) verzióját és a hozzá tartozó
Extension Pack-et.
Installáltam egy Windows XP-t. Eddig működik minden rendben, de én szeretném a WinXP-ből elérni a Win10 egy megosztott alkönyvtárát, de nem sikerül.
Kapok egy üzenetet, hogy Integrációs szolgáltatásokra lenne szüksége, de én ilyet sem angolul sem magyarul nem találok.

Létezik ilyen kiegészítő? :F

mezis

(#2947) IT user válasza mezis (#2946) üzenetére


IT user
tag

A futó XP alatt kell telepíteni, az Eszközök menü Integrációs szolgáltatások telepítése pontjával.

[ Szerkesztve ]

(#2948) mezis válasza IT user (#2947) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem csak File, Bevitel, Súgó fülek vannak! :F
Bocs, megtaláltam a beállításoknál (Nem jelöltem meg) :o

[ Szerkesztve ]

mezis

(#2949) mezis válasza IT user (#2947) üzenetére


mezis
nagyúr

Köszönöm, így már működik! :R
(A 3 Guest Additions közöl az elsőt indítottam.)

mezis

(#2950) cigam


cigam
félisten

Windows 11 telepítése megoldott? Tud már olyan processzort, biztonsági csippet emulálni amit elvár?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.