Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21262) D55


D55
aktív tag

Sziasztok!

Egy használt tápegység eladásában működnék közre ismerősök között, mint hozzáértőbb emberke... Tesztelni kezdtem a cuccot, bemenő oldalon mért 340W terhelést tudtam hirtelen ráereszteni. Legelső próbánál volt egy 11,4-11,5V köré esés a 12V-os ágon. Összehasonlításképp megnéztem a 3 éves 500-as FSP Hyper K tápommal, azzal ugyanez a tesztconfig csak 11,8-ra tudja lerántani. Ismételt próbáknál viszont már a kérdéses táp is 11,65-11,7-et tart stabilan (majd fogok még egy olyat, hogy áll pár óráig és utána ismét megrángatom hirtelen). A tápegység amúgy újszerű, alig használt, viszont állhatott vagy 8-10 évet is használatlanul, ezért a kondik közepes mértékű kiszáradását gyanítom a jelenség hátterében. Púposodást nem láttam a terheléspróbák után, de nem is szeretnék feltétlenül belenyúlni, mert nem az enyém és még sértetlen rajta a garanciamatrica (nyilván tényleges gari rég nincs rá, de magamat nem kívánom abba a helyzetbe hozni, hogy esetleg utána bárki rám mutogasson a matrica sérülésére hivatkozva, hogy én piszkáltam belül bármit).

A kérdésem az volna, hogy a tesztek során mért eredményeim alapján ha ez a tápegység innentől folyamatos használatba kerülne, akkor 2-3 évig még vajon tudná -e tartani a most mért, elvileg még azért (a szabvány ugye 5% eltérést enged, ami 11,4V-nak felel meg) elfogadható szinteket és mondjuk max 400-450W-os terhelést jelentő fogyasztókat el tudna -e látni, vagy ha a kondik száradása már elkezdődött, akkor az aktív igénybevétel vezethet nagy eséllyel rövid időn belül lezajló gyors "elfáradáshoz" (tűréshatáron kívüli fesz esés, vagy még rosszabb dolgok...)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.