Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Magnum PI válasza Nimrod (#1099) üzenetére


Magnum PI
tag

nah még sehol a válasz, neked mennyi idő múlva válaszoltak? csak pár napról volt szó :(((

(#1102) Nimrod válasza Magnum PI (#1101) üzenetére


Nimrod
addikt

Ha van iktatószámod, akkor kérdezz rá az ügyfélszolgálaton. Cirka egy hetet mondok.

(#1103) Magnum PI válasza Nimrod (#1102) üzenetére


Magnum PI
tag

ok, megnézem. remélem azért nem kell túl sokat várni, és pláne pozitiv lesz a válasz :)

(#1104) Magnum PI


Magnum PI
tag

UP

sehol még a válasz...azt hiszem nagyon komolyan vettek :(((

(#1105) Nimrod válasza Magnum PI (#1104) üzenetére


Nimrod
addikt

Szerintem választ idén már nem látsz...

(#1106) Magnum PI válasza Nimrod (#1105) üzenetére


Magnum PI
tag

ha idén nem látok az nem nagy gáz. csak aztán jövőre jöjjön meg :B :DDD

(#1107) Magnum PI


Magnum PI
tag

még most sem irtak vissza. azt hiszem ezt már hiába várom :(((

(#1108) Magnum PI válasza Nimrod (#1105) üzenetére


Magnum PI
tag

nah most jött meg a válasz!
azt irják, hogy szerintük az alacsony jelerő szint miatt van. De amit korábban beirtam értékeket nekem a kezdetektől ennyi és nem romlott le. szóval ez valami lerázó szöveg akar lenni? :U
most mit csináljak? :)

(#1109) Nimrod válasza Magnum PI (#1108) üzenetére


Nimrod
addikt

Sablonlevél. Ha szervíz is egyben ahol vetted, akkor kérdezd meg, hogy nincs-e erősítője, amivel megtoldhatod az antenna bemenetet. Bár csodát ne várj, én beltéri cserét mondok inkább.

(#1110) Magnum PI válasza Nimrod (#1109) üzenetére


Magnum PI
tag

a legjobb a csere lenne nyilván. de úgy tünik ők nem hajlanak erre. na majd megkérdezem ott ahol vettem hátha..:) köszi

(#1111) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

UPC Direct bekötésén gondolkodom. Hadd kérdezzek pár dolgot:
Tokkal vonóval mennyibe kerül a bekötés?
A régi koaxkábelt ki kell cserélni valami újra?
Parabola antenna mennyibe kerül?
Ilyen erős szélben mint ami most volt, nem mozdul el a parabola?
Aki használ ilyet, lát különbséget a két képminősége között? Jobb a direct képminősége?
Ha szépen megkérem a szerelőt, elvezeti a kábelt a számítógépemhet is? Tv-Tunerrel is nézném a tv-t.

(#1112) Nimrod válasza VINIKOR (#1111) üzenetére


Nimrod
addikt

Csak pár kérdésre válaszolok.
Szél - három antenna van a tetőn, egy UPC-s, meg sem mozdult, ez a szerelőn múlik. Ha megmozdul, akkor megy vele a ház is.
Számítógép - ha van tunered ami tudja fogni a digitális műholdas adásokat és van benne Crypto kártyának modul, akkor megoldható, zsebbe a szerelőnek (nem a UPC-nek fizeted).
A képminőségre vonatkozó kérdésed nem értem. Mihez képest?

(#1113) VINIKOR válasza Nimrod (#1112) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Képminőséget a hagyományos kábel tv képminőségéhez képest értem. Annál jobb?

(#1114) Nimrod válasza VINIKOR (#1113) üzenetére


Nimrod
addikt

Mivel a hagyományos kábel egyelőre még analóg, míg a Direct digitális, ezért igen, jobb.

(#1115) #64791808 válasza Nimrod (#1114) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nem mondanám, hogy jobb. Más. Az analógnál kicsit szellemképes, zajos a kép, itt ilyen nincs, viszont durván látszik a tömörítés. Jó, ez egy 51 centis tv-n nem gáz, de mondjuk egy 42''-oson igen.

(#1116) atirag válasza Nimrod (#1032) üzenetére


atirag
őstag

Esetleg azt meg tudnád mondani nekem,hogy Angliában használható-e igy.
Vagy oda nem tudom kivinni.Vagy ha más tudná azt megköszönném.

(#1117) Nimrod válasza atirag (#1116) üzenetére


Nimrod
addikt

Használhatod, de supportot ne várj... bár az kérdéses, hogy a műholdnak van-e akkora lefedettsége, de ha jól emlékszem, akkor Anglia határeset. :F

(#1118) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Ha a TV mellett a számítógépen is szeretném nézni a tv és tunerkártyával fel is akarok venni akkor ezt hivatalosan meg lehet oldani?

Most a kábelnél simán oda vezetem a koaxkábelt ahova akarom. Digitális tv-nél ez hogy van?

Milyen tunerkártya kell a PC-be? DVB-T tudás elég?

(#1119) phanfantom válasza atirag (#1116) üzenetére


phanfantom
senior tag

Lehet nézni Angliában.
Support-ra meg nem nagyon van szükség, főleg ha egy másik beltériben fogod használni a kártyát.

(#1120) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

A tv-hez kapott Smartcardot átvihetem a PC-hez és a tv-tunerben is használhatom?

Smartcardot lehet venni nem hivatalos úton is? (Igen - nem szintü válasz is elég)

Tokkal vonóval mennyibe kerül egy UPC Direct beszerelés? Új kábel kiépítés a TV-hez és a PC-hez, Parabola ára stb. Ki kell egyátalán cserélni a régi analóg koax kábelt?

(#1121) Füleske válasza VINIKOR (#1118) üzenetére


Füleske
addikt

Nem az a lényeg hogy a tvtuner analóg vagy digitális , ez mindegy. Legyen rajta videobemenet.(video-in). Ezt összekötöd az upc beltérivel scart-on vagy rca - n és tudod nézni is meg felvenni is a tuner szoftverével. Koax kábellel is megoldható , de rosszabb minőségű vele a kép.Tv - t szintén scart/rca - val kösd a beltérire.
Smartcard - ot hova dugod a tvtunerbe ? :F
A falból kijövő koax - ot felejtsd el... Az csak kábeltv - nél kell.

[Szerkesztve]

(#1122) Rick4 válasza VINIKOR (#1120) üzenetére


Rick4
félisten

Tokkal vonóval mennyibe kerül egy UPC Direct beszerelés? na, ez engem is érdekel, mert épp úgy vagyok vele, hogy kissé teleszaladt a hócipőm a digivel (1 hete van bent) és alternatívaként ezt nézegetem...van valakinek pontos infója? 3990ért most családi+ sport+ plusz csomagot adnak. ennyiért meg jó...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1123) Nimrod válasza Rick4 (#1122) üzenetére


Nimrod
addikt

Érdekelne, hogy mi nem tetszett a Digi-ben. :U

(#1124) Rick4 válasza Nimrod (#1123) üzenetére


Rick4
félisten

mondjuk az, hogy a műholdon, amire be van állítva, szinte semmi sincs más műsor, kb 30 csati van bent. Kellene német és angol adó még mellé, vagy másik fej tükörrel, vagy forgató. LCD tévén nézve a műsorok borzasztók, az rtl klub eleve szellemképes. A Szerelő is korrket srác volt, több mint egy tizesre levett, most kapja meg érte hamarosan azt, ami jár...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1125) Nimrod válasza Rick4 (#1124) üzenetére


Nimrod
addikt

LCD tévén nem lesz szép a UPC sem... :U

(#1126) reno12


reno12
csendes tag

Tapasztalataim szerint egy sima 72 centis síkképcsöves (50Hz-es) tévén még szép a képe...

(#1127) Magnum PI


Magnum PI
tag

A korábbi problémám még mindig megvan sajnos. Hihetetlen, hogy ennyire nehéz legyen egy új beltérit igényelni. Miért nem lehet azt megtenni, hogy bemegyek a kereskedésbe és veszek egy újat amilyen akarok? Ehelyett kell mindenképpen valami hiba hogy talán kicseréljék. grr :((( telefonon is és emailben is eltanácsoltak, hogy biztos beállítási hiba pedig nem nyúlt hozzá senki és semmi a jelerő is jó. Mégis megvan a hiba. Tud valaki valami okosat mondani? :U

(#1128) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok, osszekotottem a upc-s vevoegyseget es a hazimozierositomet, atallitottam az adast magyar DD-re, es meg sem mukkant, egy hang nem jott ki, nem hogy dolby digitial...
eppen most probaltam ki, a holnaputan c film alatt...
mukodik vkinek DD-ben? ha igen, hogy kotottetek ossze?

(#1129) #54715584 válasza #54715584 (#1128) üzenetére


#54715584
törölt tag

szoval? :)

(#1130) blueMerle válasza #54715584 (#1128) üzenetére


blueMerle
veterán

sehogy, mert ez stereo jelet ad :)

(#1131) #54715584 válasza blueMerle (#1130) üzenetére


#54715584
törölt tag

szoval akkor a belteri miatt nem tudom DD-ben elvezni a mozikat?
hiaba adja DD-ben az HBO?
de akkor nem ertem, miert van digital out a belterin, ha megsem tudja fogadni a jelet?

(#1132) blueMerle válasza #54715584 (#1131) üzenetére


blueMerle
veterán

jó kérdés, nem tudom, nekem sem megy ebböl kiindulva vagyok azon a döntésen hogy sima stereo jel a maximum ami ebböl jön

(#1133) hzoltan válasza blueMerle (#1132) üzenetére


hzoltan
tag

üdv!

nekem ma kötötték be UPC Directet és az első, amit megnézt,. az az volt, hogy van-e digitális hangom, HBO-t néztem, átváltottam magyar DD-re, nem volt hang. rákerestem a SAT-1-re, átváltottam grman DD-re, és volt digitális hang. ezek szerint, a magyar adók műsorfüzet szerint hiába sugároznak DD-ben, a gyakorlatban csak DS jön át...

megtennéd, hogy megnézed a sat-1-et, hogy nálad milyen hang jön át?

thx!
z

(#1134) KBear


KBear
tag

Sziasztok,
a régi típusú, fekete beltérim van, és az a gebasz vele, hogy a hangerőszabályzó valami miatt nem szabályoz. A dekoder euro-AV-n keresztül csatlakozik a tv-hez. A tv távirányítóval tudok ugyan hangot állítani, de a két távirányítós megoldás nem az igazi. :(
Amikor kikapcsolom a tv-t, de a dekodert még nem, akkor valami nagyon fura zörej hallatszik, mintha az adott csatornán futó adás hangja akarna lenni, de szörnyen eltorzúlva.
Előfordult e már valakivel hasonló? Van-e ötletetek az orvoslására? Dekoder, kábel vagy esetleg tv (foglalat) hiba lehet?
Ha esetleg valakinek van ötlete, azt örömmel fogadom!
Üdv,
KBear

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#1135) Szabacs


Szabacs
tag

Mostanában állandóan leakad a hang erről a fos beltériről (Philips). Sajnos a párja is hasonlóan cselekszik, úgyhogy feltételezem, hogy nem egyedi a probléma. Tapasztalt valaki hasonlót. Kezdte a szaggatással, aztán a full fekete képernyő, most meg a némafilm effektus. Kiváncs vagyok mi jöhet még. Mondjk ezek után egy rossz pillanatomban összetaposom a berendezést, és felkínálom cserére az ügyfélszolgálaton :((( .

Nimrod: ezért kicserélik ezt a trágyát arra a hasonlóan jóhírű szürke eszközre?

Gyönyörű, hogy az ember teszi a zsetont, és nem lehet fölvenni semmit ezzel a dzsuvával, mert állandóan van valami kínja.

(#1136) Nimrod válasza Szabacs (#1135) üzenetére


Nimrod
addikt

Rossz hírem van, nem cserélik ki, ugyanazt kapod. :(((

(#1137) deedee


deedee
őstag

hi!

kivették a családi csomagból a német rtl-t és ezért az asszony/aki német származású és sokat nézte/kaparja a falat és engem is....Most át kellene állni direct-re,de ahogy a topikot olvasgattam,kicsit trükkös lenne 3 tv-n nézni 3 adást és ha netán csak egyet néznék is,felvétel esetén nem tudok mást nézni...Szóval csak vakargatom a fejem.... :( most van chello-m is és ha direct lesz,a nettel mi lenne?Továbbra is jönne a kábelen ,csak tv adás nem lenne?Ennyi lenne a változás?

(#1138) Nimrod válasza deedee (#1137) üzenetére


Nimrod
addikt

Nehogy azért az egy adóért előfizess bármire is, ingyenes műholdas csatorna a német RTL.

Mod.: nem válaszoltam a másik kérdésedre. Az internet és a kábeltévé független egymástól, nem olyan mint az adsl - telefonvonal. Gond nélkül lehet chello neted kábeltévé nélkül, viszont azt nézd meg, hogy nem-e kombinált hűséged van, mert akkor bukhatsz a kábeltévé lemondásával.

[Szerkesztve]

(#1139) deedee válasza Nimrod (#1138) üzenetére


deedee
őstag

magyarul:vegyek egy síma ''parabolaszettet'' és azzal fogjam az rtl-t és még ami ingyen bejön?tehát a mostani előfizut hagyjam meg? :U

ja igen!ha már itt vagyunk:mindenképpen kellene társkártya is/3 tv-van,de legalább 2-höz kellene ''kép''/Ha felveszek egy műsort az egyik szálon,akkor a másikon azért lehet csatornát váltani,vagy mindkettő megáll?

[Szerkesztve]

(#1140) Nimrod válasza deedee (#1139) üzenetére


Nimrod
addikt

Sima analóg szettel is bejön, nekem is az van, de a digitális sem drága és több csatorna/műhold fogható. A társkártyások ikerfejes megoldások, válthatsz a többin.

(#1141) deedee válasza Nimrod (#1140) üzenetére


deedee
őstag

köszi a gyors választ :R
viszont kérdeznék mégegyet:melyik a legolcsóbb megoldás/legális,természetesen/ ha 3 tv-n akarok 3 különbözö adást nézni?

olvasgattam a topikot,de 2 előfizut nem igazán szeretnék 10k-ért havonta... :(

(#1142) Nimrod válasza deedee (#1141) üzenetére


Nimrod
addikt

Szerintem ez csatornafüggő is, mert ha csak szabadon fogható műholdas csatornákról van szó, akkor elég egy ikerfejes megoldás és nincs havi díj.

(#1143) deedee válasza Nimrod (#1142) üzenetére


deedee
őstag

iker,azaz 2 fej...vagyis 2 tv...Nekem viszont sajna 3 kellene,mert nappali+háló+gyerekszoba kombó áll fenn.... :U :F

(#1144) Nimrod válasza deedee (#1143) üzenetére


Nimrod
addikt

Kicsit macerás, de be lehet tenni egy harmadik fejet is az ikerfej mellé... :U

Itt vannak a fejek:
[link]



[Szerkesztve]

(#1145) deedee válasza Nimrod (#1144) üzenetére


deedee
őstag

legálisan megoldható ez?tehát upc-n keresztül?Mert ha maszek szerelő belepiszkál a cuccba,annak nyoma marad később,ha netán meghibásodik a cucc és cserélni kellene stb...

(#1146) Nimrod válasza deedee (#1145) üzenetére


Nimrod
addikt

Mármint mit kell cserélni? A Direct szerelők maszekok, megcsinálják neked.

(#1147) deedee válasza Nimrod (#1146) üzenetére


deedee
őstag

nem nagyon vágom a témát,úgyhogy bocsi ha lassú felfogású vagyok.... :D
Szóval akkor megrendelem a direct-et egy iker fejegységgel és a upc-s szerelővel bele rakatok plusz egy fejet?De a dekoder dobozka az a upc-é és én csak ''kölcsön''kapom,bérlem...nem?Ha esetleg meghibásodik és hívom a szervízt,akkor nem fognak reklamálni,hogy mi ez a plusz fej,amikor csak ikerre fizettem elő? :U :B
Vagy hogyis van ez?Vagy szabájosan szereltethetek bele plusz fejet?Mert ha megszűnik az előfizum/pl lejár a hűség stb/ és visszaviszem az egységet,akkor benne van a plusz fej...Ha kiszereltetem,annak meg csak marad valami nyoma..nem?

[Szerkesztve]

(#1148) Nimrod válasza deedee (#1147) üzenetére


Nimrod
addikt

Én ezt sima rendszerre gondoltam illetve hogy egy meglévő UPC Direct mellé sima digitálisat. Ha három Direct beltéri/kártya kell, akkor azt úgy lehet - elvileg -, hogy egy előfizetés társkártyával és még egy sima előfizetés, így meg van a három, de szerény véleményem szerint ez szabad rablás.

(#1149) deedee válasza Nimrod (#1148) üzenetére


deedee
őstag

értem,most már tiszta.... :R
Még egy utolsó-utolsó kérdés:ha egy előfizu+társkari mellett döntök,akkor egy szálról felveszek műsort,egyet pedig tudok még kapcsolgatni,ugye?

akkor egy tv-n EGY műsor és a MÁSODIK szálat rákötöm pl videóra és a kimenő jelet kettéosztom és akkor 2 tv is üzemelhet,bár ugyanazzal az adással.....Viszont egyszerre úgysem nézzük a háló és a nappali tévéjét....Vagyis majdnem megvan a 3 szál.... :)

[Szerkesztve]

(#1150) Nimrod válasza deedee (#1149) üzenetére


Nimrod
addikt

Szállodákban is így van, egy beltéri és az leosztva az összes szobára, egy csatorna beállítva. Az ikerfej ugyanannyit jelent, mintha két kültéri egységed lenne, csak ez egyszerűbb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.