Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Debilon válasza BTO (#1450) üzenetére


Debilon
addikt

időzónát nem tudsz megadni a beltérinek..

amióta a thorra forgattak azóta nálam (és még rengeteg másnál) is folyton ez van a 8111-essel..

+ a felvételek sem mennek rendesen

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1452) M.W.H


M.W.H
aktív tag

Hello,

A Fiber Power 15 maximális sávszélesség 30/3 Mbit/s. Garantált le-és feltöltési sebessége: 10/1Mbit/s, 6 hónapon keresztül. A 6 hónap leteltével a maximális sávszélesség 15/1,5 Mbit/s. Garantált le-és feltöltési sebessége: 5/0,5 Mbit/s.
A kedvezményes havidíjat és az új előfizetőknek szóló - online megrendelés esetén érvényes - 0 Ft-os belépési díjat 2011. október 31-ig biztosítjuk, ugyaneddig szóló határozott idejű szerződés aláírása mellett. A smart guard 1 PC-re 3 hónapon keresztül 0 Ft-ért, a 4. hónaptól 500 Ft. A kedvezményes havidíjat 2011. október 31-ig biztosítjuk, kötelezettségek nélkül.

ez most azt jelenti h egy gépről lehet scak netet használni?
és ezt meglehet routerrel mac klónozva osztani?

Kösz: M.W.H

[ Szerkesztve ]

Mad W. Highflyer

(#1453) Roland28


Roland28
csendes tag

Szia(sztok)!

Adott egy DSR8111 mediabox...

Lehet okosítani/szoftverezni??
(más kártyát is fogadjon)

Üdv: Roland. ;)

(#1454) DeFranco válasza M.W.H (#1452) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Alapesetben és elméletileg csak egy gépen tudsz netezni, de senki nem foglalkozik vele. Most már MAC szűrés sincs, annyira letojják. Plusz azt hiszem van wifi opció is, vagy mi, amikor alapból adnak wifis routert valami havidíjért, de lehet hogy nincs ilyen. A lényeg az, hogy egy routerrel minden további nélkül oszthatod a netet.

(#1455) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Sziasztok,

én is gondolkodok egy előfizetésen, de nem nagyon értek hozzá.
Valamiért azonban ez a legszimpatikusabb. Szerintetek érdemes előfizetnem rá, vagy válasszak inkább T-Home-ot vagy Digit?

Egyébként milyen beltérit adnak hozzá?

(#1456) dr.gibarian válasza BTO (#1450) üzenetére


dr.gibarian
csendes tag

Ja, végül az ügyfélszolgálat is ezt mondta, illetve, hogy a van vmi "szinkronizációs hiba" az új műholddal, ezért nullázza le néha az órát. Állítólag el fog hárulni ez a probléma. Úgy legyen. Egyelőre kénytelen vagyok éjszakára bekapcsolva hagyni, ha tuti akarok menni az időzített felvétellel.

(#1457) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni.
UPC Direkt műholdas előfizetésem van, és szeretném lemondani a HD adásokat. Próbáltam az ügyfélszolgálatot, de ha a szerződésmódosítás menüpontot választom, nem hajlandók felvenni a telefont. E-mail-re nem válaszoltak. Mit lehet tenni ez ügyben ?

(#1458) _ATi_1 válasza _ATi_1 (#1457) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Továbbra sem veszik fel a telefont... :(
(up)

(#1459) BTO válasza _ATi_1 (#1458) üzenetére


BTO
őstag

menj be a legközelebbi deelerhez-viszonteladóhoz-

vagy ne a szerződés módositási menün menjé a 1221-n ha nem a hiba bejelentőn ,mert másik beltérit is kapsz valszinü mert csak a HD adáshoz szoktak HD boxot adni.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#1460) BTO válasza Roland28 (#1453) üzenetére


BTO
őstag

UPC-s re butitott beltéri. szerintem ne próbálkozz mert ha lehalasztod és rájönnek, rádverik a beltéri árát.

semmi sem tökéletes

(#1461) Integra


Integra
titán

na, a upc bassza meg a jó édes k. anyját, ennyi a véleményem, hogy átforgatták a fos thor-ra astra-ról, ennek hála az összes német csatorna elveszett, bravo, csak így tovább szararcok!!

hova lett amúgy astráról a sport1??? ez az ex dsf sportcsatorna, ami régen megvolt, de most nem találom.. :(((

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1462) BTO válasza Integra (#1461) üzenetére


BTO
őstag

lehet hogy lekódolták a németek is a sport 1-t ami anno DSF volt.
a HD adásokat is lekodolták a a németek.
kurrens dolgokért fizetni kell. ez van. :Y :O :K

amugy "lyngsat" és lehet nézni a csatorna kiosztást NET-en.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#1463) horvathkrisz válasza Integra (#1461) üzenetére


horvathkrisz
addikt

te csináltad a thorra való átállást, vagy szerelő?
csak azért érdekel, hogy kb. hány fokot (ill. centit) kell fordítanom és milyen irányba?
(astra O19-ről Thor 0.8W-re)

(#1464) Integra válasza horvathkrisz (#1463) üzenetére


Integra
titán

nem, szerelő csinálta, elég bombabiztosra csináltuk most.
és felraktam még egy parabolát az astrahoz is, így most két parabola van fent, és mindkettőben 4 csatlakozásos hd fej. ha már lúd, legyen kövér, nem akarok többet tetőt bontani pár éven belül.
így most megvan az összes német csatorna is, leszámítva a sport1-et (ex dsf). fura, hogy miért tűnt el, mert ez amúgy szabadon fogható csatorna, nem előfizetéses. a többi kereskedelmi adó is jön rendesen astrán, ahogy ezeknek a hd verziói is kell, hogy jöjjenek, csak nincsen még hd tv hozzá.
beltérit cseréltük ki, a szürke helyett a fekete lett, ami összességében többet tud és mindkét műholdat tökéletesen lekezeli, nem is veszed észre melyik csatornát nézed, automatiksan beállítja magát. továbbá tudsz kedvencekbe csatornákat szerkeszteni, ami nem egy hátrány, mert annyi szemétbe való csatorna van, hogy az döbbenetes.
és a hd fejek vételi minősége sokkal jobb, a jelerősség majdnem maxon van még thornál is és astranál, amíg a sima fejekkel jó, ha a fele volt. ennek megfelelően rossz időben nézhetetlen volt az egész, ahogy van. jó minőségű hd fejet bátran ajánlok, megéri.
ez a legjobb megoldás, amit tudok jelenleg műhold ügyben.
német vagy angol sky lenne az igazi, de azokat nem lehet mo-n kapni. mindkét sky-t tudok szerezni, de annyira drágák a havi előfizetések, hogy egyszerűen nem éri meg nekem mert annyit meg nem nézném. amúgy a sky is tönkremenő félben van a németeknél, mert kibaszott drága, hd adásvételi opcióval havi 60 euro kb.. vicc. még német fejjel is.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1465) Integra válasza BTO (#1462) üzenetére


Integra
titán

a német kereskedelmi csatornák hd adásait (kb 7-8 csatorna) szabadon kéne tudni fogni, ez a lényege az egésznek. vagy ami most hirtelen eszembe jutott, spéci, németországban vásárolt beltérit kellene venni hozzá??

lyngsat? azmiaz?:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1466) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Sziasztok!

A UPC fiber power nethez járó smart guard tűzfalat hogy lehet lemondani? Alapvetően a 3 hónapos ingyenes periódus után megkérdezik, hogy akarom e fizetni, vagy egyből számlázzák is ki?

Nekem teljesen felesleges szolgáltatás ez, azért kérdezem.

Üdv!

Adnoctum

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1467) horvathkrisz válasza adnoctum18 (#1466) üzenetére


horvathkrisz
addikt

nem tudom.

(#1468) horvathkrisz válasza Integra (#1464) üzenetére


horvathkrisz
addikt

azt astrás tányérhoz képest merre néz a thor-os és kb. hány centi különbséggel?

(#1469) adnoctum18 válasza adnoctum18 (#1466) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Hmm, valami általános UPCs topic nincs?

Mert ez, ahogy látom a tévé topic inkább. Telefonost is láttam, de internetest nem...

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1470) horvathkrisz válasza adnoctum18 (#1469) üzenetére


horvathkrisz
addikt

De van, csak nem UPC hanem Chello néven: [link] ;)

(#1471) Integra válasza horvathkrisz (#1468) üzenetére


Integra
titán

tök másik irányban
ha az astrás parabola mögött állok, akkor a thor jobbra néz tőle. de hogy hány fokkal, passzolom. de látványosan jobbra.
fotót sajnos nemtok csinálni, már nem ott vagyok. :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1472) szabog74 válasza Integra (#1471) üzenetére


szabog74
aktív tag

hasznos segítség parabola tekergetőknek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1473) metaldog


metaldog
aktív tag

Hali lenne pár kérdésem előfizettem a most akciós upc digital bronzra amiért most fél évig gold-ot kapok, ebben benne van az HBO maxpack is vagy azért külön kell előfizetni? A másik pedig hogy nekem a tv-m tudja a digitáis adást venni a papír szerint, akkor is kell hozzá set top box mert a upc-nél azt is kell mellé kérni mondjuk én olyat kértem amivel nem lehet rögzíteni csak a digitális adás vételére alkalmas, tehát akkor is kell? A másik hogy elvileg távirányítót adnak a box-hoz és csak azzal lehet fogni a digitális adásokat vagyis csak azzal lehet behozni azokat a csatornákat?

(#1474) Oliverda válasza metaldog (#1473) üzenetére


Oliverda
félisten

Szvsz azért külön kell fizetni.

"A másik pedig hogy nekem a tv-m tudja a digitáis adást venni a papír szerint, akkor is kell hozzá set top box mert a upc-nél azt is kell mellé kérni mondjuk én olyat kértem amivel nem lehet rögzíteni csak a digitális adás vételére alkalmas, tehát akkor is kell?"

A TV-d a DVB-T (jobb esetben pedig a DVB-C) szabványt tudja a UPC Direct pedig DVB-S. Tehát kell.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1475) BTO válasza metaldog (#1473) üzenetére


BTO
őstag

upc digitális topik.

semmi sem tökéletes

(#1476) BTO válasza horvathkrisz (#1463) üzenetére


BTO
őstag

na mennyire kell nyugatra forgatni a tükröt az astrához képest????
20 fokot,ja és buktatni is kelll 1 kicsit,és a fejet is forgatni 1 picit.szembe állva a lavorral jobbra.

semmi sem tökéletes

(#1477) BTO válasza szabog74 (#1472) üzenetére


BTO
őstag

bakker ez faxa! +van a házam! de nem itt a lavrom.

semmi sem tökéletes

(#1478) Integra válasza szabog74 (#1472) üzenetére


Integra
titán

köszi, ez nagyon hasznos volt nekem is most, mert a segítségével látom, hogy van tökéletes rálátásom a sky műholdjára (valamelyik astra), és így az ablakomhoz felfúrható a kertben a falra a parabola tartóállványa.

ami érdekelne, hogy milyen különbségek vannak az LNB fejek között?
mert az, hogy kell egy 80 centis tányér, ok, itt nincsen diffi, de nekem egy HD LNB fej kell, aminek legalább 2 koax kábel csatlakozója van. alkatrész felépítésben, tokozásban, tartósságban vannak különbségek?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1479) Querion


Querion
csendes tag

Sziasztok,

Új UPC Direct előfizetőként lenne Philips DSR 8111-gyel kapcsolatos kérdésem. Most fizettem elő, és hamar kiderült, hogy gondja van a HDTV-re való jelküldéssel. Nevezetesen, hiába állítom át 16:9-re a dekóder menüjében, nem történik semmi, így most a 16:9-ben érkező adást rendesen megjeleníti, a 4:3-at meg széthúzza (és nem tesz be fekete csíkokat két oldalra); illetve fordítva, ha a TV-n állítom át 4:3-ra a képet, akkor a 4:3-as csatornák ugye rendesen jelennek meg, a 16:9-eseket meg összenyomja két fekete csíkkal. T-Home-tól jöttem át, ott a dekóder 16:9-re állítás után automatikusan felismerte, hogyan kell átnyomnia a jelet. Ügyfélsz. azt mondta, hogy ez a dekóder baja, az nem tudja, erősítsétek meg légyszi, ha így van, ha meg nem, akkor segítsetek pls! Samsung UE55B7000WW-em van, HDMI-vel csatlakozva a dekóderre, bár szerintem ez nem számít (bár tény, hogy laikus user vagyok).

Köszi előre is!

(#1480) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, az apósom ma vett egy Upc hordozható egységet kis parabolával, de sajnos nem boldogulunk vele, annyit mondtak hogy dél fele legyen a parabola de több semmit, valaki tudna beállításokat mondani miket kell beállítani a beltéri egységen? Egy Humax UD-FOX készülékről lenne szó. Köszönöm! :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#1481) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Emberek a DIGI TV és a UPC direct ugye két különböző műholdról megy mert kinétem az ablakon és mind a két szolgáltatónak parabolájuk nem egy irányba néz.

Ez így igaz? Javítsatok ki ha tévedek.

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#1482) Oliverda válasza lakatosturbo (#1481) üzenetére


Oliverda
félisten

Már nem. Ugyanarról a műholdról (Thor) megy mindkettő. Akit még nem állítottak át azoknak még az Astra-ról jön egy darabig.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1483) ludla válasza ludla (#1480) üzenetére


ludla
őstag

Ebben senki nem tud segíteni?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#1484) job- válasza lakatosturbo (#1481) üzenetére


job-
tag

A "Digi" Inetlsat 10 02, ill. Thor 5
"UPC" Astra (19.2-ön) ill. Thor 5

(#1485) tomazin válasza adnoctum18 (#1466) üzenetére


tomazin
veterán

Számlázzák.

(#1486) redXIII


redXIII
senior tag

Sziasztok.
Nem tudná valaki nekem elmagyarázni,hogy iránytüvel hogyan tudom nagyjából megkeresni azt az irányt,amerrre a tányérnak kell álnia?

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#1487) BTO válasza redXIII (#1486) üzenetére


BTO
őstag

az astra Mo-n pont délre van tehát -ny 18 fok,és majdnem egyenesen áll a lavór,ha hátul van emelkedési szög az kb 30 fok.az astrának 35-34 fok volt az emelkedési szöge.

semmi sem tökéletes

(#1488) redXIII válasza BTO (#1487) üzenetére


redXIII
senior tag

és angliában?))

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#1489) krixkrax


krixkrax
tag

Hat egy kicsit arrebb, aztan le, de nem tul sokat es vissza.
Ha nem erted, ird be hogy honnan es valaszd ki hogy melyiket.

(#1490) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Anyám kint van Spanyolországban és mondta kérdezzem meg, hogy mi van a műholdas UPC-vel,mert valami Thor-ról átállnak valami másra és ezért nekik egyre másra tünnek el a magyar adók. Tudtok erről valamit? Megoldásról esetleg?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1491) Oliverda válasza V.Stryker (#1490) üzenetére


Oliverda
félisten

Át kell állíttatni az antennát a Thor-ra. Szakember szükséges hozzá ha még nem csináltak ilyesmit.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1492) V.Stryker válasza Oliverda (#1491) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. Akkor szólok anyámnak,hogy húzzon fel a tetőre. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1493) tomic


tomic
addikt

Csak a thoron lehet fogni a upc-t vagy van másik műholdon is?

(#1494) Oliverda válasza tomic (#1493) üzenetére


Oliverda
félisten

Lassan már csak Thor...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1495) tomic válasza Oliverda (#1494) üzenetére


tomic
addikt

Akkor be...am. Belelóg a ház sarka . :W :W :W
Nem bírom befogni. :O

(#1496) tabpmark


tabpmark
csendes tag

Sziasztok,

Új UPC Direct+ előfizetőként lenne Philips DSR 8111-el kapcsolatos kérdésem.
Kikacspolás után amikor standby-ba megy akkor a merevlemezt nem kapcsolja le azonnal kb 1 órán keresztül még "zajong", és ez éjszaka eléggé zavaró, mert hallatszik. Illetve többször is felpörög miután már "elcsendesedik". Normális ez?
Amit még tapasztaltam az, hogy néha teljesen 5letszerűen elmegy a kép, de a hang megmarad. Lehet, hogy hibás beltérit kaptam??? A válaszokat előre is köszi!

(#1497) Diego2002 válasza tabpmark (#1496) üzenetére


Diego2002
tag

Helló,

már én is észrevettem, hogy nem csendesül el teljesen, ha standby-ba rakom a készüléket. Szerencsére nekünk a nappaliban van ez a beltéri, és nem ott alszunk, így nem figyeltem meg jobban. Olyat, hogy elmegy a kép nem nagyon produkált még, de ha igen, nem túl gyakran.

Most viszont azt vettem észre, hogy a HD csomagot tudjuk nézni, miközben nincs előfizetve rá! Ez valami csalogatás vagy karácsonyi ajándék? Bár az nem tetszik, hogy csak 720p-ben jönnek. Lehetne 1080p is...

..::Diego::..

(#1498) Oliverda válasza Diego2002 (#1497) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, valóban jön most az HD csomag ingyé. Nálam 1080p az összes, igaz nekem nem UPC-s beltérim van hanem egy Opticum.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1499) job- válasza tabpmark (#1496) üzenetére


job-
tag

Szia!

A merevlemez "leállás - elindulás" teljesen szokványos jelenség merevlemezes eszközök esetén, viszont kép akadás ill. hang problémák tipikus szoftver hiba.
Amennyiben van a készülékhez frissebb szoftver, feltételezem megoldja a problémát, (persze ha a fejlesztők javították)

:R

(#1500) Thom! válasza Oliverda (#1498) üzenetére


Thom!
veterán

hogy-hogy ingyé? +1500.- az ára a HD-nak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.