Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) NagyDave válasza Rick4 (#1848) üzenetére


NagyDave
tag

A hülyeségeket tegyük félre, meg a kisfiúkat, főleg a diszkó előtt meg ilyen helyeken. Bocsáss meg, ha néha én sem meg más sem igazán érti ezeket a furcsa "vicceidet" :) Amúgy figyeltem tegnap este az NCIS Los Angeles-nél 4:3-ban volt az adás és pont jött a reklám. Már akkor feltűnt, hogy másabb a kép és bementem a beállításokba és 16:9-ről 4:3-ra állítottam. Szét is nyújtotta oldalra rendesen a képet, a felirat is kilógott, ami a reklámba volt. Visszaállítottam, de mikor folytatódott a film, akkor 4:3-as volt megint. Na ez miért lehet...Mert reklámot fontos 16:9-ben adni :D A filmek meg jók 4:3-ban is.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#1852) NagyDave válasza nRu3 (#1850) üzenetére


NagyDave
tag

Ja, csak kicsit késtek el a magyar hangsávval :D Csak öt hónapot ;]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#1853) NagyDave válasza smog86 (#1849) üzenetére


NagyDave
tag

Ja, értem. Akkor szar neki :D

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#1854) Rick4 válasza NagyDave (#1851) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor még egy kérdés: Milyen tévéd van, és a beltérid milyen kábellel van a tévére dugva?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1855) Diego2002


Diego2002
tag

A mostani számlával a következő szórólap jött:

Kódolatlan napok az HBO-n és az HBO|HD-n!

Próbálja ki Ön is, most kötöttségek nélkül a 60-as és 125-ös programhelyeken!

Október 21-22-23.

..::Diego::..

(#1856) Rick4 válasza Diego2002 (#1855) üzenetére


Rick4
félisten

Mindenhol kódolatlan lesz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1857) NagyDave válasza Rick4 (#1854) üzenetére


NagyDave
tag

Egy régebbi Samsung CRT-tv, 50 Hz-es(ez volt a legutolsó CRT a samsung-nál, aztán már csak LCD-k voltak). Scart-al van összekötve.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#1858) Diego2002 válasza Rick4 (#1856) üzenetére


Diego2002
tag

Hát én azért nem írom be minden szolgáltató fórumába, mivel nekem UPC-m van... : ;)

..::Diego::..

(#1859) Rick4 válasza Diego2002 (#1858) üzenetére


Rick4
félisten

Okés, de ez nem a upc érdeme, hanem az HBO-é. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1860) Rick4 válasza NagyDave (#1857) üzenetére


Rick4
félisten

Próbáld meg RCA-val is. A scartnál van egy pin ami a 16.9-es jelet vezérli, lehet ott van megakadva, hogy vagy a tévén nem jól van beállítva a 16:9 megjelenítés, vagy a beltérin. Hátha a másik kábel megoldja. De mindenképp nézd meg a beállításokat.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1861) NagyDave válasza Rick4 (#1860) üzenetére


NagyDave
tag

Okés. Beállítások rendben van, pont erről írogattam :) Köszi, ha lesz rá alkalmam, kipróbálom ;)

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#1862) Kcsaba21


Kcsaba21
csendes tag

Sziasztok !

Nagyon laikusként segítséget kérek. UPC direct műholas tv-hez vettem 1 samsung ue32d6100sw tv-t. Összedugtam, hát működik. Beltéri Humax digitális, persze a rajta lévő CSAK scart kimenet nem hagy kétséget, analóg adást továbbít.

Kérdésem: A tv alkalmas műholdas tv adás rögzítésére, azért vettem 1 külső hdd-t is. Nem gond, hogy a leírás szerint az időzítő nem működik, mert az csak digitális adásnál müxik, de hogy a jelenleg futó adást sem veszi fel, az már gond, kár, baj,

Valaki segítsen, van rá megoldás, hogy működjön és felvételt tudjak készíteni az usb-n lévő hdd-re vagy ne küldjek ???

Köszönettel, sürgős választ várok. Üdv. Csaba

(#1863) csonger


csonger
csendes tag

Sziasztok!

Tudja valaki Philips DSR 8111-nél, hogy lehet elővarázsolni bármiféle jelerősség mutató?
Sehol nem találtam semmi értelmes infót.
A problémám az, hogy jó-pár csatorna képe folyamatosan elmegy jelerősségre hivatkozva.
Az esős időre és egy belógó fára gyanakszom, de jó lenne látni valami százalékos értéket.

Köszi

(#1864) sanyaboy


sanyaboy
csendes tag

Hello!
UPC Directem van (direct+ plusz HBO Maxpak). Beltéri nélkül, Cryptoworks kártyaadapterrel használom a tévét. Néhány csatornánál van olyan, mikor átkapcsolok kiírja a tévé, hogy "check your smart card". Ezt le kell okézni és megy minden gond nélkül. Mi lehet ennek az oka? Próbáltam csatornalista-szerkesztővel variálni, de nem találtam különbséget a problémás csatornák és a többi között. Amivel gond van: DoQ,Discovery Science, Discovery World, Eurosport2,FIlmbox. Mi lehet ezekben a közös?
Van itt vki aki tudna segíteni ebben?

köszönettel
sanya

Aki sokat keveri a sz*rt, azt előbb-utóbb berántja a kanál...

(#1865) NagyDave


NagyDave
tag

Direct+ csomagunk van, de leváltanánk Medium-ra, de mellé szeretnénk a Direct+ promo csomagot, ami az ÁSZF alapján rendelhető a Direct Medium mellé és az havi plusz 1.000 HUF. A Mediumra pedig hűséget kötnénk. Lehetséges ez? Jelenleg nincs hűségnyilatkozatunk, de Direct+ csomagunk van.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#1866) Zola007


Zola007
veterán

Sziasztok
Rövidesen köttetnénk "medium" csomagot, 3 tv-re előfizetve.
Ebből 2db CRT és egy 40"-os fullhd. Ez utóbbira szeretnék HD adást is kérni, azonban egyeztetvén az ügyfélszolgálatossal, majdnem elküldtem a pcsba.

A HD miatt ugyanis hdmi képes box kellene, de a csomagokhoz adott STB-k közül csak a DVR-es boxon van hdmi, ezért szerintük ki kellene fizetnem a DVR szolgáltatás díját is, ami + 1000 ft havonta.

Azonban nekem DVR-re semmi szükségem, illetve elméletileg tudja maga a TV is, s nem utolsó sorban így már +2500 ft-ba kerülne a HD adás létesítése.

Másrészt miért nem írják akkor oda, hogy "hé, hülye, nem 1500 a HD, hanem 2500, csak megpróbálunk átba.ni"

A Samsung topikban olvasgattam és ha jól tudom, hiába van CI kártyaadaptere és tunere a TV-nek, nem tudom használni közvetlenül a kártyát, mert a UPC-nél párosítva van a STB-al??

Esetleg ez változott az utóbbi időben és tudnám box nélkül, közvetlenül TV-be dugva használni?

Amennyiben nem megoldható, érdemes-e vennem valamilyen saját box-ot? Azzal lehet-e kérni, hogy párosítsák össze?
köszi előre is

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1867) Rick4 válasza Zola007 (#1866) üzenetére


Rick4
félisten

A Samsung topikban olvasgattam és ha jól tudom, hiába van CI kártyaadaptere és tunere a TV-nek, nem tudom használni közvetlenül a kártyát, mert a UPC-nél párosítva van a STB-al??

Van DVB-S tuner a tévédben? Kötve hiszem.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1868) Zola007 válasza Rick4 (#1867) üzenetére


Zola007
veterán

Tudtommal van benne.

Na megnéztem, a kézikönyve szerint digitális tuner:
DVB-T
DVB-C
DVB-S2

elméletileg az utóbbinak tudnia kellene fognia műholdas antennáról STB nélkül is, nem?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1869) Rick4 válasza Zola007 (#1868) üzenetére


Rick4
félisten

Azt hittem, csak mellénézted, nem túl gyakori darab ez a tévékben. Elég körülményes így műholdas tévézni, cam modul is kell, az se lesz ingyen.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1870) Zola007 válasza Rick4 (#1869) üzenetére


Zola007
veterán

A cam modul alatt a kártyafogadó kiegészitőt érted?
kaptam hozzá egy "common interface" kártya adaptert,amit a tv hátulján lévő portba kell bedugni és illik bele a mostani digitv-s kártya is.
Ha minden igaz akkor crypto kártyát képes fogadni, igy elvileg mennie kellene upc-vel

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1871) Zola007 válasza Rick4 (#1869) üzenetére


Zola007
veterán

hupsz, 2x

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1872) Rick4 válasza Zola007 (#1870) üzenetére


Rick4
félisten

Ha crypto-s, akkor valóban mennie kellene vele. Igaz talán a kártyáknál is van valami variálás, és csak az olyan előfizukhoz adnak crypto-s kártyát, ami beltéri nélküli.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1873) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Tegnap kötötték be a Direct+ csomagot, ami elvileg 7x csatorna.. Na nekem van ennyi legalább, plusz még kb 30 külföldi csatorna. Thor műholdról jön.

Ez valami bónusz, ami csak úgy ingyen jön, vagy elírtak vmit? :)

(#1874) Zola007 válasza KrAt (#1873) üzenetére


Zola007
veterán

Ha minden igaz, akkor pár napig a legnagyobb csomagot látod, míg be nem állítják a központban a kártyádhoz tartozó előfizetést.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1875) Gubek-Einste

Karácsony: Kódolatlan Filmbox napok!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1876) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Sziasztok!
Van valakinek AMIKO SHD 7900 műholdvevője?
Az a problémám, hogy észleli a bedugott 16 Gigás Kingston 100G2 pendrive-ot, de inaktív marad az USB menü. FAT32 és NTFS file system is lett próbálva.
1 GB Kingston pendrive-ot felismeri, de az oly kevés :) A szervizbe a héten mennék, nem szívesen... :U :R

[ Szerkesztve ]

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#1877) Rick4 válasza SüdiLaller (#1876) üzenetére


Rick4
félisten

Próbáld meg pc-n a pendrive kötetét törölni és utána úgy dugd a beltéribe. W7-nél start gomb-> számítógép (itt jobb klikk, kezelés) -> bal oldalon lemezkezelés-> ott a megfelelő mappára jobb klikk, kötet törlése.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1878) SüdiLaller válasza Rick4 (#1877) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

win+r diskmgmt.msc persze, megvolt, de sajnos itt nem lehet pendrive kötetet törölni, csak merevlemezét.

Mellesleg az 1 Gigásat le is formázta fat16 ba, de azt látta fat32ben is :F

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#1879) BTO válasza NagyDave (#1857) üzenetére


BTO
őstag

tv-t 4:3 rakni,vagy ha jol emléxem normál??? a müholdvevőt letterboxra
eurosport szélesvásznuba ad tehát alul felüll fekete csik,sáv legyen az a normális beállitása a képméretnek,trükközd ki mert kábelen is volt hasonlo gonja embernek média boxon keresztül,de a müholdas is boxnak számit.
ha bár segitség volt kábelen másik TV ami az analog müsort fogta hogy ua legyen a boxos TV-n is a kép ,mert mikor kimentem szét volt huzva és az eurosport felirat-logo az kilógott a képernyőböl a látható képböl.

semmi sem tökéletes

(#1880) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
Vajon beltéri egység hibája lehet, hogy pár napja nincs műsorújság egyetlen csatornához sem? A hálószobai készüléken nincs semmilyen info. Próbáltam resetelni, újra kerestetni a csatornákat, de hiába. A jelerősség, ahogy eddig, most is 80 % fölött van. Nem tudom mi változott. A nappaliban lévő egységen rendesen van mindegyik csatornának.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#1881) lambda5 válasza Zola007 (#1866) üzenetére


lambda5
tag

Szia Zola007 !

Én is ugyanebbe az anomáliába futottam bele, csak a szerződéskötésnél (a kivitelező cég irodájában) derült ki, hogy egyetlen HDMI-s beltérijük van, a DVR-es, de azt bérelni kell havi 1000Ft -ért...
Mikor kiakadtam ezen közölték, hogy vagy ez, vagy marad a scart csatlakozós őskövület....
(A Direct+ csomagot rendeltem) És ez a cég hirdeti, hogy minőségi szolgáltatást nyújt... 2011 végén, amikor már 95%-ban csak LCD/Pazma Tv-ket adnak el a boltokban... akkor extra szolgáltatás a digitális képkimenet (HDMI)... :((( ( Sőt az eladó cinikusan megjegyezte, hogy a csatornákat sem lehet összeválogatni, pedig sokan azt is szeretnék.... :F ..hát gratula...)

Visszaélnek vele, hogy vidéken nincs konkurencia és a Tréhom is ugyanolyan gazember cég mint ők...vagy még olyanabb...

Sajnos megoldani nem tudtam a dolgot...letolták a torkomon...előfizettem a fergeteges DVR csomagra (amire semmi szükségem, csak egy HDMI kimenetre... :W )

Szerintem ez is kimeríti a Tisztességtelen Üzleti magatartás fogalmát...

Üdv: lambda5

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#1882) JetiRulez válasza JetiRulez (#1880) üzenetére


JetiRulez
őstag

Egy reset után helyreállt.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#1883) Rick4 válasza lambda5 (#1881) üzenetére


Rick4
félisten

Saját beltérit veszel, és úgy nézed a műsorokat, meg úgy rendezed ahogy akarod. Létező és legál megoldás....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1884) JetiRulez válasza JetiRulez (#1880) üzenetére


JetiRulez
őstag

Mégse állt helyre a reset után. Jön öcsém, hogy megint elment az összes csatornánál. :F

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#1885) BTO válasza lambda5 (#1881) üzenetére


BTO
őstag

és hány adás van ingyen HD-be?vagy 16:9-be???
az hogy te milyen TV-t vehetsz a boltba az 1 dolog.
a full ferrárihoz sincs igyen benzin.

semmi sem tökéletes

(#1886) BTO válasza lambda5 (#1881) üzenetére


BTO
őstag

vehehetsz mindig TV-s előfizut is ott s e occsó a HD box ,és ott s e TE válogatod a csatorna kiosztást.
ha a csatkiot lehetne kivánság müsorba kérni, a szolgánál, annak bazi nagy számitógépes háttérnek kéne lennie,és nem ennyi lenne a dija ha nem húzósabb sokkal. :W

amugy van kedvencek menü is az uj kiadásu beltériken.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#1887) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Egy kicsit bonyolult lesz de nemvészes a dolog, viszont foggalmam sincs hogy mi a fene okozhatja ezt itthon.

Naszóval.

Van 1 műholdvevős UPC a felvevős verzsön. A házban van összesen 6db tv. Amelyik szobában van a upc ott van 1 tv is, külön összevan kötve a upc a videóval, majd a videótól megy fel 1 kábel a padlásra mégpedig egy elosztóba. Ennek az a lényege hogy így tudjuk nézni a upc-t mind a 6 tv-n. Ugye annyi hátránnyal hogy mindenhol ugyanazt lehet látni dehát legalább lehet mindegyik tv-n nézni a upc-t az a lényeg.

Viszont, most jön amit nemértek. Néha nálam előfordul amikor nézem a természetcsatornákat, pl viasat explorer viasat history history discovery meg ilyenek, és néha néha észreveszem hogy picit megakadna a kép, nem teljesen akad meg hanem mintha belassulna vagy valami ilyesmi. És az a furcsa hogy a többi tv-n meg minden frankó.

Szóval erre nemtudok rájönni hogy mi okozhatja ezt? Tudnátok segíteni, bármi tippet szívesen fogadok ami megoldás lehet. :K :K

köszönöm előre is.

iPhone 13 Pro Max

(#1888) kosarob8


kosarob8
aktív tag

Sziasztok!
Műholdas UPC-hez milyen beltéri egységet lehet/érdemes venni? HD Ready LCD tv-re szeretném majd kötni! Esetleg ha weboldalt tudtok adni - és megmondjátok mit kell nézni, akkor keresgélek magam is.
Előre is köszönöm, üdv

(#1889) smog86 válasza BTO (#1885) üzenetére


smog86
senior tag

Ha már a hasonlítgatásoknál járunk, akkor ő nem ingyen benzint akart, hanem olyan kerekeket a ferrária ami bírja a 250km/órás sebességet...
HD adást árulnak egy kalap szar beltérivel amin a HD nem megy át...

lambda5: Van még pár variáció műholdas tv-re.
T-home
DIGI
Hello HD

[ Szerkesztve ]

(#1890) Rick4 válasza smog86 (#1889) üzenetére


Rick4
félisten

HelloHD már nem rúghat labdába, se minőség, se választék, T-sat nem rossz, Digit meg hagyjuk inkább...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1893) forrest85 válasza Fire/SOUL/CD (#1892) üzenetére


forrest85
senior tag

Mégis hogy?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#1894) kosarob8


kosarob8
aktív tag

Ezzel kapcsolatban tudna valaki segíteni? :R

(#1895) kosarob8


kosarob8
aktív tag

UP! :)

(#1896) gasparv


gasparv
csendes tag

Sziasztok!

Upc Direct+ előfizetéses kártyám van sima beltérivel.
Ezzel kapcsolatban lenne pár (lehet buta) kérdésem:

1.) Ha rendelek a ucp-től dvr-es rögzítőt akkor több csatornát is elérek, illetve a minőség is javulni fog? HDMI csatlakozón keresztűl.
2.)Ha nem a upc-től rendelek ilyen beltérit, hanem valamilyen más Hd-s beltérit veszek akkor?
3.) Ha kéz alól veszek upc felvevős dvr-t akkor az én kártyámat is elfogadja, szolgáltató tudja-e tiltani médiaboxokat?

Mit javasoltok, hogy a legtöbb csatornát a legjobb minőségben érjem el?
Milyen beltérit vásároljak (elérhető áron )?

Köszönöm válaszoktok.

(#1897) Watt25


Watt25
veterán

Meg lehet valahonnan tudni, hogy a műsorok milyen bitrátával és kódolással jönnek? Úgy értem, van-e ilyen elérhető táblázat? Én ugyanis szeretnék egy ilyen összehasonlító táblázatot készíteni a szolgáltatók között. Ha nincsen ilyen elérhető táblázat, akkor valaki, akinek van DVB-S tunerje számítógéphez, az meg tudná nézni néhány csatorna esetében az értékeket? (Ez segíthet.) Nem kell az összes csatornáét (nem is teljes az átfedés, gondolom), csak a fontosabbakét. PM-ben, vagy akár ide is írhatja valaki az értékeket, én meg beírom a táblába.

Köszi!

Ps.: Tudom, hogy nem minden a bitráta, de mégis jól jöhet egy ilyen összehasonlító táblázat.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1898) Rick4 válasza Watt25 (#1897) üzenetére


Rick4
félisten

Meg lehet, VBR-rel jönnek, a lyngsat.com-on fent vannak a lényegi infók.
Ezzel az összehasonlítással nem mész semmire, mert egyrészt nem tartalmazza a hangvivő bitrátáját, másrészt pl a digitv képe azonos bitráta esetén is sokkal rosszabb, mint pl a upc direct-é.
Valamint VBR-nél egyszeri méréssel nem sokra mész, volt egy ditialbitrate.com oldal, ott mérte a jóember minden fogható adón heteken-hónapokon keresztül a bitrátát, na az jelentett valamit.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1899) Watt25 válasza Rick4 (#1898) üzenetére


Watt25
veterán

Ha megnézted volna a táblázatot, láthatnád, hogy külön szedtem a hangot.
Írtam azt is, hogy tisztában vagyok vele, hogy nem minden a bitrátra.
Mondjuk a VBR-re nem gondoltam, vagyis a MindigTv-ből kiindulva úgy gondolom, hogy nagyon nagy mértékben nem ingadozik a bitráta. De amíg ezt nem látjuk, addig nem is tudjuk. Mérés nélkül pedig csak elmélkedni lehet.
A linkelt oldalad csak műholdas szolgáltatókat tartalmaz (bitráták nélkül) és én többek között éppen azt az elméletemet is szeretném alátámasztani, hogy általánosságban kimondható, hogy a műholdas digitális adások rosszabb minőségűek a kábeleseknél. (Logikus is lenne, hiszen a műhold sávszélességet bérelni kell, a saját kábelen meg azt csinál a szolgáltató, amit akar.)
Digikábeles fórumon már kaptam egy screenshot-ot, ami ezt alá is támasztja, mert a DigiSport HD 12Mbps-mal jön (MPEG4-ben), ami elég durva, abból kiindulva, hogy én eddig csak MindigTV-s HD-s adást láttam és az sem volt rossz az 5-6Mbps-os bitrátájával...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1900) Rick4 válasza Watt25 (#1899) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, megnéztem még egyszer, és már látom, szóval a VBR miatt lehet egy bitráta épp aktuális értéke akármennyi, ez most épp a UPC-s Eurosortot adó komplett TP-é:

a VBR-nek és a sávszélességmenedzselésnek itt pont azért van lényege, mert a transzponder tud egy max értéket, ebbe kell beleférnie, a szolgáltatók meg igyekeznek spórolni a sávszéllel, mert nem mindegy hogy 8 vagy 10 TP-t kell bérelni az összes csatornának, ebből kifolyólag kisebb felbontással, és rosszabb minőséggel kapjuk műholdról a csatornákat.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.