Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Oliverda válasza NagyDave (#1599) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem lepne meg ha ennek valami köze lenne hozzá.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1602) Rick4 válasza Oliverda (#1601) üzenetére


Rick4
félisten

Most kerestem le, nincsen semmiféle digisport a upc csatornák között.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1603) Oliverda válasza Rick4 (#1602) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, akkor jó. :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1604) NagyDave válasza Rick4 (#1600) üzenetére


NagyDave
tag

Köszi, hogy írtál. Hát akkor nem tudom minek van így fent...de én nem értek hozzá. Nálam csak fekete kép van, de már folyamatosan az van kiírva rá, hogy Digi Sport Plus HU, délelőtt pedig még DDTV volt néha kiírva. És most néztem a hangsávot, most már az is magyar...

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#1605) Rick4 válasza Oliverda (#1603) üzenetére


Rick4
félisten

Gondolj bele, megveszi a konkurenciát, és berak 1 év alatt 5 csatit, cserébe szépen elkezdi emelni az árakat. Ahol meg ő adja át az ügyfeleket a upc-nek, ott a upc kezdi majd el ugyanezt... Tudják, hogy a piac telítve van, és ahl eddig is ez volt, ott mondjuk 10% áremeléssel is ugyanez marad. De nekik mekkora pénz a +10%, miközben nem kell érte semmit se csinálni...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1606) Rick4 válasza NagyDave (#1604) üzenetére


Rick4
félisten

Melyik transzponderen van? Mert az egész műholdpozícióból egyetlen egy digi sport plus jön, és az a digié.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1607) NagyDave válasza Rick4 (#1606) üzenetére


NagyDave
tag

Hát én ezt nem tudom, de csináltam csatornakeresést és a DDTV is megy már külön, de hát a szabadon fogható csatornák között van ugye jelenleg ez a Digi Sport Plus-os, továbbra is a 259-es programhelyen. És nem csak nálam van ez a UPC-n. De ugye már a UPC is azokról a műholdakról veszi az adást, mint a Digi. Nem tudom mi lesz, de jó lenne, ha itt is lenne adás, mindenesetre meglepően látom, hogy egyáltalán bent van egy ilyen nevű csatorna a UPC Direct csatornái között.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#1608) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Miért van az, h. elég sokszor a Viasat3 képe kicsit kiakadt és kikockásodik?

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1609) job- válasza NagyDave (#1607) üzenetére


job-
tag

Nem sok összefüggése van, hogy nálad (ami gondolom UPC box), hányas csatornahelyen megy. Jelenleg, hiába látod ott, a UPC kódrendszerében mi Cryptoworks,…. nem megy.
Mindenki más fogja a Thor-ról ki erre képes, de egyenlőre nem látom összefüggését a UPC-vel.
Hisz a szolgáltató továbra is „RCS” Nagravision kódolásban,
Thor 0.8 NY, 12687/27500/Hor.

(#1610) job- válasza Joe bácsi (#1608) üzenetére


job-
tag

Nálam a Viasat3 nem csinálja, feltételezem, hogy nálad lehet valami, ami okozza.
Van valami jó box-od, vagy a UPC adta? Lehet szoft hiba is, és még sok más.

Amit én tapasztalok, az AXN SCI-FI, valóban néha akadozik,(de nem kockáz, mert az más hibára utalna) nagy valószínűséggel sugárzási probléma lehet. (akár valamely átjátszónál)

(#1611) Joe bácsi válasza job- (#1610) üzenetére


Joe bácsi
őstag

UPC adta a beltérit.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1612) job- válasza Joe bácsi (#1611) üzenetére


job-
tag

:R

(#1613) Joe bácsi válasza job- (#1612) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Hát nem sokat segítettél. :O

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1614) job- válasza Joe bácsi (#1613) üzenetére


job-
tag

UPC-s beltérid van, sajnos én nem tudok Neked segíteni, nem ismerem az eszközt.
Esetleg a szolgáltatónak próbálj panaszkodni, ha szerencséd van, záros határidőn belül kicserélik az eszközt, de ehhez nyomós indokokat kell támasztanod.

Amennyiben HDMI kábellel van összedugva a Tv-vel, próbáld kompozit videojelen akár "scart"-on összedugni, (ill. fordítva), nézd meg mi a jelenség.

(#1615) hege01


hege01
tag

Sziasztok,

Nálam eltűnt a TV1 a programlistából.
Az UPC vette le vagy nálam van valami gond?

Köszi

(#1616) job- válasza hege01 (#1615) üzenetére


job-
tag

Szia!

TV1 :F M1? :U
Az M1-el nálam minden rendben. :R

Vagyis, a Thor-ról jön rendben. :K

[ Szerkesztve ]

(#1617) hege01 válasza job- (#1616) üzenetére


hege01
tag

ja M1-re gondoltam, :B
akkor nálam van valami gond

köszi

(#1618) job- válasza hege01 (#1617) üzenetére


job-
tag

:R kérlek :R

(#1619) NagyDave válasza job- (#1609) üzenetére


NagyDave
tag

Köszi, hogy válaszoltál.
E mellett egy linket osztanék meg veletek, ha már a Digi Sportról írtam. A UPC nyitott arra, hogy bevegye a csatornái közé...kíváncsi leszek mit érnek el a tárgyalásokkal.
[link]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#1620) Rick4 válasza NagyDave (#1619) üzenetére


Rick4
félisten

Nyilván, ha a digisporton ott van a premiere league, a tenisz, meg minden, akkor a upc szart se ér a meglévő csatornáival, mert majdnem minden családban ott van valaki aki sportkedvelő. A digi nem azért csinálta ezt, hogy aztán meg a upc előfizetők is nézzék, részükről a vélemény annyi, hogy le kell a upc-t mondani, és meg kell rendelni a digit, ilyen egyszerű ez... :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1621) job- válasza Rick4 (#1620) üzenetére


job-
tag

Messze nem biztos, hogy digi így gondolja, mint Te.

Amennyiben megtennéd, próbálj kicsit kedvesebb lenni. :R

(#1622) Oliverda válasza Rick4 (#1620) üzenetére


Oliverda
félisten

Ennek ellenére mégis esik a Digi részesedése, és egy olyan szolgálatóté nő (T-Home), melynek a kínálatában nincs benne a Digisport. Sokan nem fognak csak ezért áttérni a Digi-re. Gondolom ezt ők is tudják, és így inkább megpróbálják tovább értékesíteni a csatornáikat, mert úgy még talán pénzük is lenne belőle.

Ugye a Hello HD kínálatában már egy ideje benne van a Digisport.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1623) job- válasza Oliverda (#1622) üzenetére


job-
tag

:R részemről is ennyi :R

(#1624) Rick4 válasza job- (#1621) üzenetére


Rick4
félisten

Kivel legyek kedvesebb? Kivel nem voltam kedves? Ez itt nem a minimax fórum, hogy barátságokat kössünk, beszélünk valamiről, mindenki leírja azt amit tud, vagy azt amit sejt. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1625) Rick4 válasza Oliverda (#1622) üzenetére


Rick4
félisten

A T helyzete picit más, egyrészt a csomagválasztéka egyedülálló, az értékesítési stratégiájuk is picit más, lehet ezt a T-sat-ot ewgy telefonhoz, internethez kapcsolva egyben számláztatni, és onnantól már megint egy fokkal jobb az ár, plusz ők elég erősen rámentek a csatornaválaszték mellett az Sd képminőségre is. Ezt kellene a diginek is tennie, év végére már rebesgetik a HD-s beltériket náluk. A digi reklámokat bárminek lehet minősíteni, csak sűrűn látottnak, és figyelemfelkeltőnek nem,... meg ugye tudjuk, hiába van a T-mobile-nál még mindig 25 forintos percdíj, akkor is ott írnak alá az emberek.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1626) job-


job-
tag

Jól befulladt a "topik" :O

Szép napot Nektek :R

Üdv, Job

(a www.riasztojavito.hu "fórum" oldalon, új műszaki fórum van, ha van kedvetek csatlakozzatok, és nyissatok korlátlan támákat, jelenleg regisztráció se kell)

(#1627) Akossss


Akossss
csendes tag

Kedves Mindenki!

Messzetávol kis hazánktól használom boldogan a UPC felvevős (DSR 8111) beltériét, eddig kisebbnagyobb hibákkal, de inkább csak kellemetlenséget okoztak, és pár nap alatt orvosolták... DE!

Be volt programozva barátnőmnek a ValóVilág minden este, régen beállítottam neki folyamatosra, 19:05-től ameddig kell. Működött is okosan. Utána mondom nehogy előbb kezdődjön, beállítom 2 perccel előbbre, 19:03-as kezdettel, működött is jól. És jött az időátállás...
Eleinte felvette az adást 20:03-tól, azaz pont egy óra csúszással, hámmondom ugye ez nekem nem jó. Szépen töröltem az időzítése, és beállítottam 19:03-ra. Na és onnantól jönnek a hibák. Valamikor gondol egyet (még semmi törvényszerűséget nem vettem észre), és beteszi a felvételi listába a régi 2, már törölt időpontot, és pont fedik egymást a felvételek. Így most néha ha ránézek a listámra, azt látom, hogy 3 felkiáltójeles adás van, egyik kezdődik 19:03-kor, másik 20:03-kor, harmadik 20:05-kor. Ez engem nagyon zavar (még jó). Törlőm a 2db 20óra utáni programot, elmúlik a felkiáltójel, látszólag minden oké. Kikapcsolom, bekapcsolom, megint oké. Másnap ha megnézem a rögzítendő műsorokat, megint 19:03, 20:03, és 20:05. Mi a rákot csináljak ezzel? Hogy tárolja ez el a rögzítendő műsorokat, és miért csúsztak egy órával odébb, és leginkább miért nem tom kitörölni?

Remélem egy okosnak lesz itt közületek valami tippje, mert már kivan vele mindenem. UPC-t nem hívtam még fel, megpróbálom elkerülni, hogy először hülyének nézzenek, megmondják hogy töröljem, kitörlöm, akkor jólesz, örülnek, de úgyis másnap előjön. Szóval valaki?

(#1628) job- válasza Akossss (#1627) üzenetére


job-
tag

Szia!

Itt válaszoltam Neked. "UPC" :R

[ Szerkesztve ]

(#1629) Rick4 válasza Akossss (#1627) üzenetére


Rick4
félisten

Húzd ki 5 percre, majd dugd vissza, ill még a gyári beállításokra érdemes visszaállítani.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1630) nemerei


nemerei
tag

Sziasztok.
Lehet ez a kérdés nem ebbe a topicba való de nem találtam jobbat.
Van egy UPC Direct előfizetésem és Vettem egy Optiox Koala Hd beltérit.
Azt szeretném megkérdezni, hogy a koala hd ba frissül e a UPC Cryptos kártyája?

üdv: nemerei

(#1631) Oliverda válasza nemerei (#1630) üzenetére


Oliverda
félisten

Amennyiben képes a Crypto-s kártyákat fogadni akkor működnie kell.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1632) nemerei válasza Oliverda (#1631) üzenetére


nemerei
tag

Hát működik mert arrol nézem az UPC-t csak van amikor kíírja hogy kódolt csatorna azt 50 csatornábol a fele kódoltá válik. Átteszem a gyári UPC beltéribe és azon is kódolt marad. kérek egy központi frissítést és akkor mind a két beltérin jó. Azért kérdeztem hogy frissül ebbe a kártya vagy nem.

köszi

üdv: nemerei

(#1633) Oliverda válasza nemerei (#1632) üzenetére


Oliverda
félisten

Nálam Opticum-ban szépen frissül.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1634) Mlnr To'm válasza Oliverda (#1633) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Nagravision kártyákkal is működik ez? (Még annó a szerelő mondta, hogy az a kártya csak azzal a boxal megy.)

(#1635) Oliverda válasza Mlnr To'm (#1634) üzenetére


Oliverda
félisten

Igaza volt. Csak Cryptoworks.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1636) szeker


szeker
tag

Üdv tegnap megrendeltem az upc ingyenes beüzelemelésel a dirct+csomagot és mikor várható h felhivnak vagy vmi?

(#1637) BTO válasza nemerei (#1632) üzenetére


BTO
őstag

ha áramtalanitod a beltérit néha,akkor lehet hogy a frissülés pot akkor jön.
készenlétbe kéne hagyni.

semmi sem tökéletes

(#1638) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Ismét lejár a T-home-nál a hűségünk.
A UPC jóval olcsóbb/több csatorna. Attól függ hogy nézzük. (T-nél ugyanezekért minicsomagokat kell fizetni, illetve fizetünk is.)

Az lenne a kérdésem, hogy a minőség milyen a T-SAT-hoz képest?
Esetleg van valakinek ilyen irányű tapasztalata? A T a 37"-os FULLHD TV-n is tökéletes számomra. (2 méterről nem látni kockásodást, stb).
T ugyebár mpeg4-et, míg UPC mpeg2-őt használ ha jól tudom.

A másik kérdés pedig, hogy a beltérik minősége milyen, illetve mind HDMI-s?
:R

(#1639) Rick4 válasza #41635072 (#1638) üzenetére


Rick4
félisten

A T-sat jobb minőségű, EPG is jobb, plusz ha van neted vagy telód a T-nél, akkor annál olcsóbb nem lesz a upc biztosan, amit a T mond. Az Mpeg2 -Mpeg4 egy dolog, a bitáta a lényeg, és abban a T ott van... Ne mondd le.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1640) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

UPC Direct beltérimet jelenleg antennakábellel kötöm a PC-hez (analóg tuner), de nem vok megelégedve a képminőséggel. Milyen TV karit ajánlotok (ha van rá lehetőség), hogy közvetlenül a digitális, tiszta jelet juttassam a PC-re?

(#1641) Rick4 válasza Bone123 (#1640) üzenetére


Rick4
félisten

Vegyél egy skytrar HD-2-es meg egy pci-os CI cam-et hozzá, ez saccra 35-40 rugóból állna meg. Vagy kihagyod a CI cam-et, lecseréled a beltéridet egy dreamboxra, meg hozzáteszel egy kis okosságot. Az is kb 40 ezres. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1642) Bone123 válasza Rick4 (#1641) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Úgy értem a már meglévő beltérit kötném össze egy digitális TV tunerrerel. Ezek szerint ez nem ilyen egyszerű?

(#1643) Rick4 válasza Bone123 (#1642) üzenetére


Rick4
félisten

Olyannal nem, a lánc leegyszerűsítve úgy néz ki, hogy a digitális műholdvevő tunert (akár beltérit) a műholdvevő fejjel kell összekötni, hogy az adatfolyam a tuner részébe érkezzen, viszont kell egy dekóder és az előfizetői kártya, hogy a rendszer dekódolja a műsort. Akárhol közbelépsz, valami ki fog maradni. A pc-ben lévő tunernek (főleg nem a digitálisnak) nem kell olyan jel, amit a beltéri kiad, HDMI, rosszabb esetben RCA- Scart kimenet van, azzal sokra nem mész, digitális tunerrel meg semmire.
Vagy marad a dreambox beltéri, megy egy skystar HD2-es kártya.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1644) Bone123 válasza Rick4 (#1643) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Hát akkor marad a mostani analóg tuner és a kívánnivalót maga után hagyó kép antennakábelről.

(#1645) Rick4 válasza Bone123 (#1644) üzenetére


Rick4
félisten

Mekkora képátlóban nézed, és milyen távolságról, hogy rossznak látod?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1646) herrLeon


herrLeon
tag

Sziasztok. Tud valaki olyan beltéri egységet amin hdmi kimenet van és persze upc kártyát is viszi? :D mert vettem már egyet ami elméletileg tudja a CRYPTOWORKS kódolást (technisat digit mfg-8 HDMI) de vissza kellett vinnem mert mégsem tudta. Üzletben másik is ki lett próbálva ebböl a készülékböl és az sem tudta.
Ha lehet több készüléket is mondhattok. :DD
Köszike.

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#1647) Rick4 válasza herrLeon (#1646) üzenetére


Rick4
félisten

Lassan írom, hogy Te is megértsd. DREAMBOX. Ebből vehetsz a régebbi HD-s 800-ast, amin DVI van DVI-HDMI kábellel, tolja a képet. hangot flottul, vagy az újabb dreambox 800SE, amin már HDMI is van, igaz a kép ettől se szebb, se jobb nem lesz. A szolgáltató egyébként nem adott HDMI-s beltérit a megrendelt HD csatikhoz?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1648) Oliverda válasza Rick4 (#1647) üzenetére


Oliverda
félisten

Tényleg tök jó a Dreambox, de szerinted mindenki ki tud és akar adni 100+ ezer forintot egy beltérire? Arról nem is beszélve, hogy talán sokan ki sem tudnák használni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1649) herrLeon válasza Rick4 (#1647) üzenetére


herrLeon
tag

Köszi a felvilágositást, de ezekszerint én túl gyorsan irtam és nem értetted meg. :DD Nem akarok csak 1 sima beltérit, hdmi kimenettel, ami elfogadja az upc kártyát. Nincs szükségem olyan beltérire mint ez a "dreambox". Fölöslegesnek tartom a tudásszintjét a napi használathoz. Aránylag megértetted?

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#1650) Rick4 válasza Oliverda (#1648) üzenetére


Rick4
félisten

De 40-et adnál érte? :U Mit kell kihasználni? Hogy 1 sec alatt vált csatornát? Hogy olyan skint teszel fel ami neked tetszik? Akinek ennél több nem kell, az nem buzerálja...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.