Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Rick4 válasza nRu3 (#1950) üzenetére


Rick4
félisten

Legál vagy illegál? Kalapáccsal is lehet esténként szélvédőket kopogtatni, mégse ez a fő irányvonal. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1952) Kcsaba21


Kcsaba21
csendes tag

NA....Már többször (sokszor) jártam körbe a kérdést, ami szivem-lelkem nyomja.

Valaki ! Valaki mondja már meg, hogy a jelenlegi beltéri (UPC) Humax ud fox önszorgalomból kiváltható-e tényleg más, hdmi kimenettel rendelkező beltérivel anélkül, hogy nagyobb szerelést kellene végrehajtani. Nem akarok újabb kábelt behúzni, fejet cserélni stb.

Annyi érdekelne tehát, hogy gondolom a fent írt beltéri és a benne lévő kártya párosítva van, de van-e olyan nem túl drága másik beltéri (NEM DREAMBOX,mert nincs rá pénzem!), amibe a kártyát áthelyezve és a csatornákat megkeresve működne, simán mennének tovább a upc adásai, amik jelenleg is jönnek.

Értem és tudom, hogy ha veszek HD-s beltérit, attól még a sugárzott adás nem lesz HD, de a hdmi-s kábelen érkező jel a beltériből a tv-be akkor is jobb képet kell, h.adjon.

A beltéri tipusára vonatkozó ajánlás???

Igen emlékszem kispéé 1941 számú hozzászólására...

Köszönettel Csaba

(#1953) kispéé válasza Kcsaba21 (#1952) üzenetére


kispéé
aktív tag

Amúgy ezt a kérdést nyugodtan felteheted az UPC ügyfélszolgálatának, majd ott szépen elmondják azt, amit kb. ide leírtunk többen is.
És igen, ha olcsó HD-s beltéri kell és lehet másra is használni,akkor ott #1941- es hozzászólásom, ez a kettő típus az ajánlott :))

(#1954) Rick4 válasza Kcsaba21 (#1952) üzenetére


Rick4
félisten

de a hdmi-s kábelen érkező jel a beltériből a tv-be akkor is jobb képet kell, h.adjon.

Miért kellene? Hol van leírva ökölszabályként, hogy egy 10 ezres beltéri jobb minőségben konvertálja HDMI-re az SD képet, mint egy 100 ezres tévé a scarton érkező jelből. Egyébként semmivel se lesz jobb, ha HD-s beltérit használsz, ott max a menü lesz szebb, a kép ugyanolyan marad. Na jó, 1%-kal jobb lesz, mert a HDMI tuti nem szed össze zavart, míg a scart-nál ez előfordulhat.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1955) nRu3 válasza Kcsaba21 (#1952) üzenetére


nRu3
addikt

de ha a kártya a boxal párositva van azt te sose fogod más boxban használni, a saját boxhoz más kártya kell , vagy köszpontilag feloldott, de az nem 2forintba fog kerülni

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1956) Menotti válasza Kcsaba21 (#1952) üzenetére


Menotti
aktív tag

Ennél bonyolultabb egy kicsit ,de megoldható.Mivel a kártyád és a beltéri párosítva van azzal semmit nem tudsz kezdeni....Visszaviszed és csak a kártyára előfizetsz.Ezekután veszel egy olyan beltérit ami képes a Cryptoworks kártyádat fogadni.

(#1957) pity-putty


pity-putty
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni!

Tegnap szerelte fel a szerelő a UPC tányérját a házunkra. Kértem HD csomagot is, és így sikeresen megkaptam a Philips DSR-8111-es boxot.
Sajnos korábban nem néztem utána, mert nem gondoltam volna, hogy gondjaim lehetnek 2012-ben egy HD boxszal.
Egy Philipsh LED LCD TV-hez csatlakoztattuk HDMI kábellel.
A felszerelés után a szerelő a HD adásokkal ellenőrizte le a kép minőségét. Azzal nem volt semmi probléma, szép volt.
Viszont a távozása után elkezdtem nézegetni a többi csatornát is, és itt futottam bele a képarány problémába.
Minden 4:3-ba sugárzott csatorna képét a box automatikusan széthúzza 16:9-re.

1. probléma az, hogy a boxon sincs semmilyen beállítási lehetőség ezen probléma megoldására.
A TV-men sincs sajnos olyan funkció, ami 16:9-ből vissza tudná alakítani a képet 4:3-ra (nem tudom, hogy létezik-e egyáltalán ilyen funkció valamilyen TV-n), úgyhogy nézhetem a sz@rt.

Ha scart-tal kötöm össze a TV-vel a boxot, akkor helyesen az eredeti képarány marad meg, amit kedvem szerint tudok a TV-n alakítgatni.
2. probléma az, hogy ha a scart és a HDMI kábel is be van dugva a boxba, akkor a scarton nem ad ki jelet a készülék. Szóval még ha akarnám sem tudnám a HDMI-n csak a HD-s adásokat, a scarton pedig az SD adásokat helyes képarányban nézni anélkül, hogy a HDMI kábelt nem dugdosnám ki-be a boxba.
Van valamilyen beállítási lehetőség, hogy egyszerre menjen mindkét kimenet?

Ma felhívtam a szerelőt és az UPC ügyfélszolgálatát is a problémával. Mindketten azt mondták, hogy még soha senki nem panaszkodott a képarány problémára. :S
Remélem, hogy ez nincs így, nem lehet mindenki ennyire igénytelen és belesz@rik az egészbe. Jó úgy ahogy van. :S
A szerelő még megpróbálta bemagyarázni nekem, hogy direkt jó is így, mert úgyis mindenki széthúzná a képet a fekete csíkok miatt.

3. probléma:
Kérdeztem, hogy saját set-top boxszal használható-e a kapott kártya? Válasz: sajnos össze van kapcsolva a 8111-es boxszal.

Aztán még én lettem lecseszve, hogy miért nem gondolkodtam korábban, és akkor csak kártyát kellett volna rendelnem, amit a saját set top boxomba rakhatnék.
(Honnan tudhattam volna, hogy amit ők adnak az egy rakat fos?)

A hab a tortán az, hogy a szerelő ugyan elküldte postán a UPC felé a szerződésemet, de az 2-3 hét míg feldolgozzák, és csak akkor lehet valamit kezdeni az esetleges kártyacsere ügyében.

Van valakinek tapasztalata abban, hogy milyen set-top boxot kell vennem ami együttműködik a UPC kártyájával?
Legyen HD-s, és nem árt ha tud felvenni minimum külső USB-s vinyóra, de az se baj, ha belső vinyós.

A Hello HD sat-os csomagja milyen minőséget képvisel ilyen téren? Érdemes lenne váltanom rá?

Ilyen típusú probléma miatt felmondhatom a hűségszerződésemet a UPC-nél?

[ Szerkesztve ]

(#1958) Diego2002 válasza pity-putty (#1957) üzenetére


Diego2002
tag

Én csak az 1. problémáig jutottam el, számomra furcsa, hogy a TV sem tudja a képarány állítást. Az én LCD-m tud ilyet (Sony Bravia), szóval van ilyen TV. Én még kutakodnék egy kicsit a TV beállításainál...

..::Diego::..

(#1959) Watt25 válasza Diego2002 (#1958) üzenetére


Watt25
veterán

Nem ismerem a box-ot, ezért csak találgatok.
De az nem lehet, hogy a box kérdés nélkül minden formátumú adást úgy továbbit a TV felé, mintha 16:9 lenne? Olyan opció pedig nekem sem rémlik a TV-k menüjéből, hogy a direkt 16:9 arányban küldött képet 4:3-ra nyomja össze.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1960) pity-putty válasza Watt25 (#1959) üzenetére


pity-putty
tag

Így van ahogy mondod.
Minden jelet 16:9 formátumúra alakít a box, és úgy küldi a TV-nek.
A TV-n viszont 16:9-ből nem tudok 4:3-t csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#1961) Watt25 válasza pity-putty (#1960) üzenetére


Watt25
veterán

Esetleg kikapcsolható felkonvertálás nincs a box-ban? Lehet, az a baj, hogy felkonvertálja FullHD-ra a 4:3-as SD adásokat is, bár ugye a felkonvertálás önmagában még nem kéne, hogy széthúzást is jelentsen, de úgy látszik ilyen buta. Szóval olyat nem tudsz beállítani, hogy HDMI-n is meghagyja a forrás felbontását? Esetleg az is lehet, hogy a TV azt mondja a Box-nak, hogy ő HDMI-n csak FullHD felbontást hajlandó fogadni, a box meg engedelmeskedik. (Ezek csak ilyen agymenések, lehet, hülyeségeket beszélek. Főleg ez utóbbi biztos hülyeség, de hátha. :) )

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1962) pity-putty válasza Watt25 (#1961) üzenetére


pity-putty
tag

Sajnos a boxon nincs semmilyen beállítási lehetőség a felkonvertálásra.
Full Hd jelet meg nem is képes kiadni magából, mert csak 720p-re képes.
Ez is elég érdekes 2012-ben, nem? És ez az egyetlen HDMI-vel rendelkező box a UPC direct kínálatában. :S

(#1963) Watt25 válasza pity-putty (#1962) üzenetére


Watt25
veterán

Ez tényleg nevetségesen hangzik. Ezt valaki meg tudja erősíteni? Elég hihetetlen. Itt tartunk Mo.-on?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1964) Kcsaba21 válasza pity-putty (#1957) üzenetére


Kcsaba21
csendes tag

Én is az első ponthoz tudok hozzászólni, méghozzá úgy,hogy a beltérim sem hd-s se a tv nem philips.

Én is azt állítom, hogy a box valóban (és persze helyesen) van úgy beállítva, hogy hd-s képet (16:9-et) továbbít.

Tehát maradt a tv, valahol elásva kell benne lennie olyan beállításnak, ami a hd-s képet helyesen 16:9-ben játsza le, de automatikusan tudja és látja azt is, hogy ha az adás 4:3-as és akkor a kép két oldalán csík jelenik meg, és a kép arányos. (nekem samsungom van 6100-as led)

Üdv. Csaba

(#1965) Watt25 válasza Kcsaba21 (#1964) üzenetére


Watt25
veterán

A HD-s képpel nincsen gond, de ha jól értem az eredeti probléma az, hogy a box 4:3-as adásokat is 16:9-ben küldi a TV-nek. Ekkor a TV azt hiszi, hogy elérkezett a kánaán, mert minden adó áttért a 16:9-re. (Kíváncsi leszek, hogy Magyarországon ez mikor következik be. Egyetlen saját tapasztalatom van, párizsi hotelből: volt vagy 30 csatorna és abból csak egy volt, ami 4:3-ban adott...)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1966) pity-putty válasza Kcsaba21 (#1964) üzenetére


pity-putty
tag

Ahogy Watt25 írta, az eredeti probléma az, hogy a box a 4:3-as adásokat is 16:9-re széthúzva küldi ki a TV-nek.

De más fórumokon bányászva nem csak nálam van ez a probléma. :(
Megoldást egyelőre nem sikerült találnom.

Emiatt éppen most mondom vissza a szerződésemet.
Megpróbálok csak kártyát kérni a UPC-től és veszek egy saját box-ot.

(#1967) Kcsaba21 válasza pity-putty (#1966) üzenetére


Kcsaba21
csendes tag

Valsz.nem értitek...

Nekem scarton keresztül megy a nem hd-s 16:9-es kép a boxból a tv-be, de a tv képes kezelni és nincs nyúzott képem egyáltalán. Talán a való életben igen :))

(#1968) Watt25 válasza Kcsaba21 (#1967) üzenetére


Watt25
veterán

De az benne volt az eredeti felvetésben, hogy SCART-on keresztül neki sincsen gondja, csak HDMI csatlakozón keresztül...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1969) Rick4 válasza pity-putty (#1966) üzenetére


Rick4
félisten

Az utolsó mondatodat szajkózom évek óta...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1970) pity-putty válasza Rick4 (#1969) üzenetére


pity-putty
tag

És így is lett.
Szerződés lemondva.

Most kötöttem egy újat és csak kártyát kértem, és vettem egy Optibox Gekkot.
Nem olcsó, de legalább nem is sz@r.

A beüzemelő cégnél is elismerték, hogy a képarány problémára a Philips DSR8111-nél nincs megoldás. HDMI-n ezt tudja, de mivel a legtöbb ember csak Scarton köti össze a TV-vel ezért nekik nem okoz problémát.

(#1971) Rick4 válasza pity-putty (#1970) üzenetére


Rick4
félisten

Mondjuk nem ez volt a tuti megoldás, de lényegesen többre mész vele, mint a Philips-szel. A lényeg, hogy innentől nem lesz gond.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1972) pity-putty válasza Rick4 (#1971) üzenetére


pity-putty
tag

Mi lett volna a tuti megoldás?

(#1973) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.
Philips DSR 8111/53 beltérivel kapcsolatban szeretnék érdeklődni.
A benne található 160-as merevlemezt ha cserélni szeretném másikra akkor milyen formátumban kellene formázni vagy hogyan kell megoldani,hogy ugyan úgy menjen mint a gyári vinyó? Mert amit kiszedtem a beltériből azt ugye nem látja a pc unallocated (használatlan) partíciónak látja?
Előre is köszi.

(#1974) Rick4 válasza pity-putty (#1972) üzenetére


Rick4
félisten

A tuti viszonylagos, mert van aki 20-ban gondolkodik, és van aki 120-ban, inkább megfordítom, ez nem a legjobb az áráért. Maga az optibox széria se a legtutibb, de nyilván a gyári boxnál lényegesen jobb.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1975) vigyori78 válasza vigyori78 (#1973) üzenetére


vigyori78
őstag

Közben megoldottam.
Windows alatt csak simán törlöm a partíciót nem formázom meg utána.
Beraktam a beltéribe a többit megcsinálta magától.

(#1976) Alexsandor


Alexsandor
csendes tag

Sziasztok!
Segitséget szeretnék kérni, van egy kis problémàm.
Nemrég kezdtem el dolgozni svàjcban és az uj lakhelyemen sehogy nem birom beàllitani
a tànyéros upc-t.Néztem a neten hol lehet a thor mühold de sajna elöttem egy egész nagy hàz àllja a jel utjàt.Valami megoldàs,ötlet.?.Nagyon megköszönöm elörre is.
Sziasztok.

(#1977) Rick4 válasza Alexsandor (#1976) üzenetére


Rick4
félisten

Kell neked egy jó hosszú rúd, vagy nem lesz tévézés. Ha a tükör és a műhold között egy ház van, nem fog másképp menni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1978) Alexsandor válasza Rick4 (#1977) üzenetére


Alexsandor
csendes tag

Köszönöm hétvégén megprobàlom.Sikerülni fog.
Szia.

(#1979) hr2


hr2
őstag

Üdv.

A HUMAX_XIV beltérivel befogható a MR1 Kossuth rádió?
Mert sajnos akár mit csinálok nem jön be rajta.

A másik szobába egy Philips beltéri van, azon megy az MR1 sőt még a MR2 is.

Nálam a HUMAX-on mi lehet a probléma?

(#1980) kispéé


kispéé
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom mi van az UPC-nél, de én most direct medium csomagban vagyok de most tudom nézni az összes direct+-ban lévő csatornát, nálatok is így van? Gondolom vmi titkos húsvéti kedvezmény:)

(#1981) Drizzt válasza kispéé (#1980) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Anyunal is bejon most minden.

I am having fun staying poor.

(#1982) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Az UPC Direct+ előfizetésén gondolkodom, csak azon filóztam mi a külömbség a 3890 és a 3490 forintos csomag között azon kívül, hogy az egyik 9 hónapig 3490 forintba kerül és ingyenes a beszerelés, a másik csomag nem ingyenes beszerelés és 3890 forintba kerül
Van más eltérés is a 2 csomag között?

[ Szerkesztve ]

(#1983) bluobluo75 válasza bluobluo75 (#1982) üzenetére


bluobluo75
őstag

#1982 erre valaki?

(#1984) Saca0311 válasza bluobluo75 (#1983) üzenetére


Saca0311
tag

Nincs, illetve ha van maradék Digis/T-homos cuccod (T-home nem kéri vissza) akkor használd azt, upc kisebb lavort ad illetve akkor ha a kevesebb hűségidős csomag választod akkor szerintem a szerelésért is kevesebbet kér.

(#1985) bluobluo75 válasza Saca0311 (#1984) üzenetére


bluobluo75
őstag

Köszönöm.
Kábelrõl állnák át mûholdas UPC-re mert (ugyan picivel drágább) másfélszer több csatornát ad mint a mostani és szerintem jobb minõségben.

Az UPC egyébként lecseréli a mostani több éves 75ohm-os koax kábelt, vagy meghagya?

(#1986) Diego2002 válasza bluobluo75 (#1985) üzenetére


Diego2002
tag

Hát a beszerelésben benne van a kábel is, szóval újat kellene húznia!

..::Diego::..

(#1987) bluobluo75 válasza Diego2002 (#1986) üzenetére


bluobluo75
őstag

De ha még megfelelő, lehet nem húzza újra, a 2006-ban bekötött netemmel is ez volt, azt mondták nem húzzák át az egészet, még jó, mondjuk a mostani koax kábel 2000 év előtti időből van :U ...na majd megmondják

(#1988) Diego2002 válasza bluobluo75 (#1987) üzenetére


Diego2002
tag

Világos, hogy ha még megfelelő a kábel, akkor nem fogja erőltetni az új kábelezést... :)

..::Diego::..

(#1989) tomimidi


tomimidi
tag

Tegnap előtt átállt a Discovery Channel 16:9 képarányra. Végre... Igen ám, de akinek 4:3-as TV-je van annak szép nyújtott fejű emberkéket kell néznie, mert UPC Direct stream-ben továbbra is 4:3-ban adják, ráadásul WSS jel nélkül.. Jeleztem a telefonos ügyfélszolgálaton a problémát, de nem értették mi bajom van a műsorral, mert szerintük minden jó. Engem viszont qrvára zavar! Szerintetek?

A descriptor is engem igazol...

SDT:
Channel 30903
On Table_ID: 0x42 (current mux)
Service Name: Discovery Channel
Provider Name: UPC Direct
Transport Stream ID: 709 (0x02c5) 1.0W 12.265 V 28000 7/8 QPSK, DVB-S

Elementary Stream PID 201 (0x00c9) MPEG-2 Video
MPEG Video: Bitrate 15.000 Mbps Resolution 704 x 576i
MPEG Video: Framerate 25 fps Aspect Ratio 4:3 Chroma Format 4:2:0

(#1990) Watt25 válasza tomimidi (#1989) üzenetére


Watt25
veterán

"akinek 4:3-as TV-je van annak szép nyújtott fejű emberkéket kell néznie"
Részletkérdés, de pontosítok:
akinek olyan 4:3-as TV-je van, amin nincsen 16:9-es mód, annak szép nyújtott fejű emberkéket kell néznie
:)

Viiiszont, most látom, hogy ezek szerint neked van DVB-S tunered a számítógéphez? Vagy ezek az infók honnan vannak?
Nem tudnál segíteni ennek a táblázatnak a kitöltésében?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1991) bluobluo75 válasza Diego2002 (#1988) üzenetére


bluobluo75
őstag

Kérdés, hogy minden esetben 75ohmos koax kábeleket használnak még, vagy azt de modernebb felépítésűt?

(#1992) Amarth válasza bluobluo75 (#1991) üzenetére


Amarth
aktív tag

Tri-shieldes 75Ohm-ost elméletileg.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#1993) bluobluo75 válasza Amarth (#1992) üzenetére


bluobluo75
őstag

A távolság a beltéri és a parabola közt, illetve a beltérik száma változtat a képminőségen?
Úgy értem rosszabb lesz?

(#1994) Amarth válasza bluobluo75 (#1993) üzenetére


Amarth
aktív tag

Nem befolyásol semmit.
Ahány beltéri,annyi kábel,illetve olyan fej.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#1995) tomimidi válasza Watt25 (#1990) üzenetére


tomimidi
tag

Igen egy S/S2 vevő ASI kimenettel, hozzá egy ASI/IP átalakító, majd PC-ben TS analizátor. ;-)

(#1996) joppi


joppi
csendes tag

sziasztok. van 1 philips 4101/58-as beltérim. a visszajelző led folyamatosan pirosan villog, és semmilyen gombnyomásra nem reagál.
találkozott már valaki ilyen hibával?

(#1997) hr2 válasza hr2 (#1979) üzenetére


hr2
őstag

Akinek ilyen problémája van, megoldás:

12563(H) 27500 3/4 itt jön a 3 rádió manuálisan kell rákeresni.

(#1998) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék átállni az UPC Direct + műholdas tévére és 3 tévére (ebből 1 plazma) kellene rákötni és milyen típiusú eszköz(öke)t (beltérit) szerel be mostanában az UPC? Vagy ezt nem lehet megtudni? A honlapjukon többféle is van, csak szeretnék belevilágosodni mik hogyan működnek majd...
Köszönöm!

(#1999) hr2 válasza bluobluo75 (#1998) üzenetére


hr2
őstag

Én, kb. másfél hónapja kötettem be, HUMAX UD-FOX beltérit adtak.

(#2000) bluobluo75 válasza hr2 (#1999) üzenetére


bluobluo75
őstag

Köszi megnézem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.