Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Nimrod


Nimrod
addikt

A UPC beltérik egyébként is kicsit lassúak, nem azonnal ad képet/hangot mint egy analóg. Ha mindenképp szabadkézi hangolás akkor úgy lehet még, hogy beállítod vertikálisan, majd horizontálisan (jobbra-balra) lassan mozgatod és minden mozdítás után vársz egy picit.

(#1202) phanfantom válasza Bordoi (#1200) üzenetére


phanfantom
senior tag

Nekem sikerült, pedig életemben nem nyúltam antennához.
A beltérin ott van a műholdkeresés funkció és az szépen mutatja a csíkozásával, hogy mekkora a jelerősség, jelminőség.
Szóval ez csak tévhit, hogy a digitálisat nehezebb belőni, szerintem...
Mindennek az alapja az, hogy fel kell szerelni először az antennát és délnek irányítani. Aztán már viszonylag könnyen megy. ( azt el tudom képzelni, hogy ha egy falitartón van, akkor nehezebb kézzel, mivel nem érzi úgy a távolságokat az ember, mintha a tetőn, pontosan az antenna mögött állva irányítanánk, mert akkor szerintem jobban lehet érzékelni mindent, bár ezt most csak úgy gondolom, nem tudom... én a tetőn csináltam és nagyon könnyen ment)

(#1203) joey7 válasza phanfantom (#1198) üzenetére


joey7
őstag

ez jó hír! sajna emlékeim szerint nem pontosan déli irányba állítgattam,hanem inkább dél-nyugati, és fel sem szereltem,csak kiraktam a teraszra.
mindenképpen kipróbálom a módszert.

[Szerkesztve]

(#1204) joey7 válasza Nimrod (#1201) üzenetére


joey7
őstag

én vártam vagy 10 percet amíg kereste a csatikat, viszont nem próbálgattam annyit mint ahogyan írtad.

(#1205) Nimrod válasza joey7 (#1204) üzenetére


Nimrod
addikt

Ne csatornakereséssel csináld, hanem azt hozd be ahol a jelerősséget mutatja és hagyd azon a képernyőn.

(#1206) joey7 válasza Nimrod (#1205) üzenetére


joey7
őstag

hogy ez eddig nem jutott eszembe ! :W holnap ki is próbálom.

(#1207) phanfantom válasza joey7 (#1206) üzenetére


phanfantom
senior tag

Az 1202-ben ezt is leírtam, bár korábban azt hittem, hogy eleve így csináltad:)
Sikerülnie kell így, mert a csatornakeresős módszerrel szerintem valóban nem lehet belőni, az csak vaktában való állítgatást jelent.

(#1208) deedee


deedee
őstag

hi!
egy fekete philips és egy szürke kisegér upc-s beltérit kaptam a direct-hez...A ''nagy'' philips és a kicsi szürke doboz ugynazt a minőséget tudja?Mert az egyik kétszer akkora mint a másik... :)

(#1209) Nimrod válasza deedee (#1208) üzenetére


Nimrod
addikt

A szürke valamivel többre képes, de nincs lényegi eltérés.

(#1210) deedee válasza Nimrod (#1209) üzenetére


deedee
őstag

igen,a képminőség egyforma,csak furcsa volt,hogy az egyik kétszer annyi ''anyagot'' tartalmaz... :D

ja és az egyik tévém philips,úgyhogy a beltéri távirányítójával frankón müxik is...A tv távirányítója már amúgyis kopott,törött volt,úgyhogy most megint ''rendes'' táv van hozzá...Az asszony legnagyobb örömére,mert az utólag vásárolt előreprogramozott távirányító nem jött be neki... :D

[Szerkesztve]

(#1211) deedee


deedee
őstag

hi!

gyerkőcnek kellene a minimax,de csak angolul jön be,hiába állítom át a nyelvet,nem lesz magyar.... :F Most akkor mi van? :(((

(#1212) Nimrod válasza deedee (#1211) üzenetére


Nimrod
addikt

Ha csak most jelentkezik az lehet UPC vagy feladó oldali hiba, ha viszont már régebb óta és csak ennél a csatornánál akkor, áramtalanítás/újratelepítés/szolgáltatás lemondása (opcionális).

(#1213) deedee válasza Nimrod (#1212) üzenetére


deedee
őstag

thx a gyors választ... :)

(#1214) Nimrod válasza deedee (#1213) üzenetére


Nimrod
addikt

Megoldódott végül?

(#1215) deedee válasza Nimrod (#1214) üzenetére


deedee
őstag

hi!

arcüreggyulladással szenvedek és nem foglalkoztam a dologgal :)
Viszont most mégvalamit észrevettem!Remélem nem baj,ha zargatlak vele? :B :U
Szóval a nem upc-s/tehát ingyenes/ adók közül párnak csak a hangja jön be,kép nem....Ez is egyfajta kódolás,vagy mi a szösz?A műsor címe,ideje stb infó olvasható,tehát valamiféle jel azért átjön.... :)

(#1216) Nimrod válasza deedee (#1215) üzenetére


Nimrod
addikt

Jobbulást és természetesen nem zavarsz, akkor nem jönnék a fórumra.

Azt nem is feltételezem, hogy rádiócsatornára kapcsoltál és amiatt (ha visszafele pörgeted akkor azok jönnek be, amikor letölti a csatornákat akkor azokat a sor végére rakja, kivéve ha átrendezed manuálisan). Esetleg konkrét csatornát tudsz mondani? Az nagyon rikta, hogy csak a képet kódoloják le, még régen az analóg időkben láttam olyat az MTV-nél, szóval biztos, hogy nem kódolás, azt észrevennéd. :)

(#1217) joey7


joey7
őstag

na, tegnap sikerült belőnöm a műholdat,-már szinte elsőre is,minden műszer nélkül! :DD
a jelminőség kb. 95 %,a jelerősség meg kb. 60%, sokkal szebb,élesebb a kép mint Pesten volt. :C a lavór meg tuti védett helyre került,köszönhetően a ház kiváló fekvésének.
köszi a segítségeket! :R

(#1218) deedee válasza Nimrod (#1216) üzenetére


deedee
őstag

hi

minimaxot megoldottam,sokszor állítgattam a nyelvet és egyszercsak jó lett.... :)
Az ingyenes adók meg végülis annyira nem fontosak,mert éppen elég az ami rendesen jön...csak kíváncsi voltam a miértjére a dolognak.... :)

thx


ui:ja és már elég jól vagyok....kösz

(#1219) deedee


deedee
őstag

na máááá megint itt vagyok... :D Most jött el az ideje,hogy foglalkozzak a videóra történő felvétel dolgával.Összekötöttem mindent/euro-csatival/ box+videó és azt vettem észre,hogy amikor a video be van kapcsolva,de az adókat a box-ról vezérlem...akkor sokkal jobb a képminőség,mint amikor még nem volt összekötve a video a boxhoz....Ezekszerint a video belső erősítője ennyire jó?De a boxból az adás közvetlenül ment a tv-be euro-csatin,akkor elvileg itt is penge képet kellett volna kapnom.... :F Ennyire sz@r a upc által adott euro kábel?Vagy az a kb 7-8 méter koax hossz a gond,ami az antennától a boxig ér?Hosszú az út a jelnek és ''bezavaródik''?Aztán ezt a kicsit rosszabb jelet a videó ''helyrehozza''? :F :U Vagy mi a szösz? :)

(#1220) Nimrod válasza deedee (#1219) üzenetére


Nimrod
addikt

Elképzelhető, hogy erősít, bár nekem inkább ront egy picit. Lehet egyébként a kábel is befolyásoló tényező, pláne ha nincs árnyékolva.

(#1221) deedee válasza Nimrod (#1220) üzenetére


deedee
őstag

a koax az síma fehér,alap kivitel....Amit a upc adni szokott általában......
Végülis a képminőség annyira nem izgat,csak felfigyeltem a dologra.....Amíg vhs-re veszek fel műsort,addig nincs miért keseregnem a képminőség miatt... :DDD

(#1222) KBear


KBear
tag

Sziasztok (még 1x megpróbálom),
a régi típusú, fekete beltérim van, és az a gebasz vele, hogy a hangerőszabályzó valami miatt nem szabályoz. A dekoder euro-AV-n keresztül csatlakozik a tv-hez. A tv távirányítóval tudok ugyan hangot állítani, de a két távirányítós megoldás nem az igazi.
Amikor kikapcsolom a tv-t, de a dekodert még nem, akkor valami nagyon fura zörej hallatszik, mintha az adott csatornán futó adás hangja akarna lenni, de szörnyen eltorzúlva.
Előfordult e már valakivel hasonló? Van-e ötletetek az orvoslására? Dekoder, kábel vagy esetleg tv (foglalat) hiba lehet?
Ha esetleg valakinek van ötlete, azt örömmel fogadom és köszönöm a segítséget!
Üdv,
KBear


XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#1223) plömplöm válasza KBear (#1222) üzenetére


plömplöm
őstag

-szerintem a beltérin nem lehet a hangerőt állítani, a távirányító a tévét (a tévén) van hivatva állítani a hangerőt
-''Amikor kikapcsolom a tv-t'', nade akkor honnan (miből) jön a hang (zörej)?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1224) KBear válasza plömplöm (#1223) üzenetére


KBear
tag

Szia,
régen, még kábeltévés időkben tudtam a tv-n és a dekóder távitányítóján is állítani a hangot... ,most a Direkt-es távirányítón is van ilyen gomb, lehetőség... ,azért gondoltam.

Hogy a hang/zörej honnan jön... ,nem tudom. Ha a tv-t kikapcsolom (standbye), de a beltérit még nem, akkor hallani. A tv össze van dugva egy őskövület házimozival és az ő 5.1-ével... ,lehet abból hallani... ,vagy a tv hangszórókból... ,tényleg nem tom.

Persze az is lehet, hogy az ódon kastélyom zord falai között rekedt elődök... ;)

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#1225) plömplöm válasza KBear (#1224) üzenetére


plömplöm
őstag

próbáld meg beazonosítani a zörej forrását. pld a tévét ne standby-ba tedd hanem fesztelenítsd. ha így is zörejezik, akkor sztem a házimozi lesz, vagy tényleg az elődök :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1226) KBear válasza plömplöm (#1225) üzenetére


KBear
tag

Próbálkozom, köszi! :)

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#1227) Nimrod válasza KBear (#1224) üzenetére


Nimrod
addikt

A Direct-es távirányítóval csak akkor fogod tudni szabályozni a hangerőt, ha Philips tv-d van. Noha kivétel elképzelhető... :U

(#1228) KBear válasza Nimrod (#1227) üzenetére


KBear
tag

Ahha, nem Philips, akkor így már értem... :R

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#1229) Nimrod válasza KBear (#1228) üzenetére


Nimrod
addikt

Ámbár volt egyszer egy érdekes esetem amire senki sem tudta igazán a választ. Előfizetőnél Thomson tv volt és amikor kikapcsolta a beltérit akkor kikapcsolt a tv is. :F

(#1230) plömplöm válasza Nimrod (#1229) üzenetére


plömplöm
őstag

a euroscart csatin van egy láb amin kommunikáció folyik, ezt a beltérik (is) basztatják, ha ezen a lábon ''minden off'' jel van, akkor egy túlságosan lelkes tévé simán kikapcsolhatja magát mondván hogy minek kell ő még ide.

szerk: pontosabban kettő is, abból ez lehetett a fentemlített eset:
''Two pins provide switching signals.

Pin 8, the function switching pin, carries a low frequency (less than 50 Hz) signal from the source that indicates the type of video present.

0 V-2 V means no signal, or internal bypass
4.5 V-7 V (nominal 6 V) means a widescreen (16:9) signal
9.5 V-12 V (nominal 12 V) means a normal (4:3) signal''

[Szerkesztve]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1231) #54715584 válasza Nimrod (#1227) üzenetére


#54715584
törölt tag

nalunk muxi ka hangero, es samsung tv-nk van, igaz, a belteri hangerejet tudjuk vele szabalyozni

(#1232) Andrewhouse


Andrewhouse
aktív tag

Sziasztok!!

Ügye van ez hogy bevezzették hogy nincs adatforgalommegminden sávsz. emelésis van, eztökjó örülökmegminden mertelmúlta30gb-oskorlátom:)

Deviszontez az adatforgalom''nincs''ez már éltebe lépett,mert ugyehalekérdezem azadatforgalmatakkor kimutatjavagy ahhoznincsköze????

Üdv.Andrew

(#1233) plömplöm válasza Andrewhouse (#1232) üzenetére


plömplöm
őstag

sztem ezt itt [link] akartad megkérdezni... :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1234) ivcsi86


ivcsi86
tag

az lenne a kérdésem a többi UPC felhasználohoz,h nekik a 10000/1024(extreme) netelöfizetéssel,mennyi most a feltöltési sebességük?
mert nekem két napja már csak 500on megy a feltöltés,és nagyon idegesitö...

(#1235) Nimrod válasza ivcsi86 (#1234) üzenetére


Nimrod
addikt

Erre tessék:
[link]

(#1236) ivcsi86 válasza Nimrod (#1235) üzenetére


ivcsi86
tag

köszi...ezt a topikot nem találtam.

(#1237) Nimrod


Nimrod
addikt

Ez furi volt most. Látom szaggat a kép szokás szerint, elkapcs-visszakapcs, és erre fekete képernyő. :F
Fél perc legalább kellett neki, hogy visszaadja a képet. :Y

(#1238) phanfantom


phanfantom
senior tag

Van itt olyan akinek nincs társkártyája?
pü-t is nyugodtan lehet dobni nekem ezzel kapcsolatban:)

(#1239) deedee


deedee
őstag

hi!

kettő beltérim van:egy szürke és egy fekete philips.A philips esetében állandóan szaggat a kép és csúszik a hang...A másikkal soha semmi gond...Ennyire sz@r a philips beltéri vagy a fej a hibás esetleg? :F

(#1240) Nimrod válasza deedee (#1239) üzenetére


Nimrod
addikt

Mindkettő Philips készülék. Egy idő után elkezd szaggatni a kép? Megoldás ha átkapcsolsz másik csatornára majd vissza.

(#1241) deedee válasza Nimrod (#1240) üzenetére


deedee
őstag

igen,kapcsolgatok....Csak azt nem értem,hogy a szürke doboz miért nem csinálja ezt a hibát?Mondjuk a szürkére lcd tv van kötve,a feketére meg régi/kb6éves/ philips 72cm-es dolby-s tv....Ez a kép/jel fogadásánál esetleg számít valamit?
Ja és thx a választ... :)

(#1242) Nimrod válasza deedee (#1241) üzenetére


Nimrod
addikt

A megoldás a beltéri szoftverében keresendő. Mivel a kettő eltér, ezért tapasztalod csak az egyiken. Nincs jelentősége, hogy mire küldöd ki a jelet.

(#1243) deedee válasza Nimrod (#1242) üzenetére


deedee
őstag

akkor a upc azért osztogat 2 féle beltérit,hogy legalább az egyik tökéletesen működjön és fogyjon a gyengébb raktári készlete? ;] :F

(#1244) Nimrod válasza deedee (#1243) üzenetére


Nimrod
addikt

Három beltéri van, a fekete a legrégibb (és egyben a legjobb is...). A feketének van egy ''javított'' kiadása is.

(#1245) deedee válasza Nimrod (#1244) üzenetére


deedee
őstag

thx :)

(#1246) Szabacs


Szabacs
tag

Mostanában viszont leszokott a fekete képernyőről a cucc, remélem ez így is marad.

Nimrod, nem tudod, hogy a Eurosport2 lesz magyar hangsávval?

köszi

(#1247) Nimrod válasza Szabacs (#1246) üzenetére


Nimrod
addikt

A fekete képernyő többnyire a jelerő hiányára utal.
Nem dolgozom már ott, nem tudok ebben segíteni.

(#1248) Troy.


Troy.
addikt

hello!
Hova tűnt a 60 illetve a 61-es csatornáról a Viva (magyar ) és az MTV europe? :((

[Szerkesztve]

.

(#1249) Nimrod válasza Troy. (#1248) üzenetére


Nimrod
addikt

Megnéztem, megy mindkét adó, viszont tegnap anyámék panaszkodtak, hogy minden baja volt a csatiknak. :(((

(#1250) Troy.


Troy.
addikt

Utána rá egy napra megnéztem, jó volt! :)

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.