Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) #54715584 válasza Nimrod (#1249) üzenetére


#54715584
törölt tag

tegnap a vihar miatt nalunk sem volt adas jo darabig..

viszont vegre muxik a DD hang :D ugy orulok :D

(#1252) marcias


marcias
őstag

Remélem itt valaki tud segíteni. Visszaolvastam, és sokan kérdezték hogyan lehet upc beltérit tv-tunerrel összekötni. Ezt már valszeg meg is tudnám oldani, de ennek egy baja van: 2x-es minőségromlás és a csatornák között csak a beltérin lehet váltani.
Hallottam egy másik megoldásról, amihez szükség van egy DVB-S digitális műholdas tunerkártyára. Ha erre rákötöm a műhold kábelét, akkor elvileg be kéne jönnie az adásnak, viszont mivel nincs jogosultságom a upc kártya nélkül ezért vhogy közbe kell iktatni. Valahol olvastam egy soros portra köthető CI modulról, amibe bele lehet tenni a upc kártyát, és úgy működik az egész hogy a gépem a vevőegység. Valakinek van erről tapasztalata? Köszi

Steam: marcias88

(#1253) marcias válasza marcias (#1252) üzenetére


marcias
őstag

UP :B

Steam: marcias88

(#1254) Nimrod válasza marcias (#1253) üzenetére


Nimrod
addikt

Kevesen vannak otthon ebben a témában a fórumon, a PC-vel való összekötésről nekem sincs semmi gyakorlati tapasztalatom. Próbálkozz esetleg a sat.hu fórumán, oda szoktak írni belsős upc-sek is.

(#1255) Nimrod


Nimrod
addikt

Van most a Direct-re egy új akció, új előfizetőknek, ahol Alap csomag van feltüntetve. Szerintem ez megtévesztés, mert nem látok változást a csatornakiosztásban és ez úgy tűnik, hogy valójában a Családi csomag, csak Alap csomag néven. És még reális magyarázat is lenne rá, mivel sok leendő vagy meglevő ügyfelet érdekelné csak egy kisebb csomag, tehát be lehet őket etetni, ha nem figyelnek. :(((

(#1256) Ygg


Ygg
senior tag

Nem tudja valaki, TV tuner kártyába hogy lehet ezt beapplikálni?
Scart RCA kábellel a kép zölden bejön, hang nincs.
Ez valami védelem, gondolom..

(#1257) #54715584 válasza Nimrod (#1255) üzenetére


#54715584
törölt tag

de egyszerre 3 keszuleken nezhetsz mast...
bezzeg mikor mi a masodik belterit akartuk kerni, kertek ert e jo par ezret...

egyebkent lesz a directen az hbo comedy?
nem tudom, hogy hbo max pack-unk van-e, de cinemax2 az tuti nincs ,az meg csak abban a csomagban talalhato...

szerk megneztem, sima hbo pack van :)

[Szerkesztve]

(#1258) Lala6 válasza #54715584 (#1257) üzenetére


Lala6
őstag

Az a 3 készülék a kábeltévés reklámban van benne, nem a direct-esben.

(#1259) Nimrod válasza Lala6 (#1258) üzenetére


Nimrod
addikt

Szerintem is kábelre értendő, Direct-nél érdekes lenne (három fejes megoldás? nem jellemző).

(#1260) #54715584 válasza Nimrod (#1259) üzenetére


#54715584
törölt tag

3 fej kene hozza?
akkor 2 belteris megoldas az hogy? 2 fej?

na mind1, az hbo comedys kerdesem meg mindig nyitva van

(#1261) Nimrod válasza #54715584 (#1260) üzenetére


Nimrod
addikt

Igen, a két beltéris megoldásnál duálfejet tesznek az antennára.

(#1262) Latency válasza Nimrod (#1261) üzenetére


Latency
senior tag

Van olyan fej, ami 4 beltérit ki tud szolgálni egymaga. Sőt akár 16 betéris megoldás sem lehetetlen, persze ahhoz már nem csak egy fej kell, hanem más eszköz is.

[Szerkesztve]

(#1263) Nimrod válasza Latency (#1262) üzenetére


Nimrod
addikt

Én is ismerem, de ki akar egyszerre 16 műholdat befogni? ;)

(#1264) ballington


ballington
addikt

nemtom másnak is van-e gondja, de nálam mostanában az elvárt sebesség 10%-át kapom. ma lemértem a speedtest.net-en, bizony a ping 100 körüli volt, a letöltés fél megabit, a feltöltés 250-300 kbps körül mozgott. dolgozónetem van. felhívtam a 1221-et ott először egy hölgy segített, mondta h áramtalnítsam, majd dugjam vissza. lemértem, fel is ment a sebesség 2000 kbps körülire. mondtam neki, erre rendesen azt mondta, hát ez bizony kevés, továbbkapcsol valami ''értelmiséginek''. Ő is vacakolt valamit, kérte hogy teszteljem le, de ekkor meg visszament a sebesség 0,5 mbps körülire. sőt akárhányszor teszteltem, mindig mást mutatott, főleg a ping értéke bizonytalan. Erre csak annyit mondott, sajnálja a dolgot, úgy néz ki, h a ''hiba nem az én készülékemben van'', hanem vlaszeg a központnál. Legyek türelmes, remélhetőleg a kollégák megjavítják a dolgot.

HÁT REMÉLJÜK, nem ezért fizetek havi 7200 pénzt. :((

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#1265) Nimrod válasza ballington (#1264) üzenetére


Nimrod
addikt

Ez mind szép és nem jó, csak az a gond, hogy ez a műhódas topic. :U

(#1266) Latency válasza Nimrod (#1263) üzenetére


Latency
senior tag

Én nem arra gondoltam, hanem az egy fejjel 16 beltérit meghajtani. Pl: [link]

(#1267) Nimrod válasza Latency (#1266) üzenetére


Nimrod
addikt

Ez UPC esetében 16 előfizetést is jelentene egyben. :U

(#1268) Gordiann


Gordiann
őstag

Hali

1 vmit nagyon furcsállok a upc-ben:
Direct-es vagyok, és most járt le a Hbo előfizetés. De ha újra hűséget akarok hbo-sat, akkor először lemondom, aztán 1 hónap mulva bemegyek, hogy na most akkor megrendelem....
ennek mi értelme van?! :F Sok fölösleges papírmunka...

Ez miért van? Vagy nem lehet ezt kikerülni?

(#1269) Nimrod válasza Gordiann (#1268) üzenetére


Nimrod
addikt

Hogy vigyoroghasson a menedzsment hogy jaj de szép értékesítést produkáltunk... :(((

(#1270) Gordiann válasza Nimrod (#1269) üzenetére


Gordiann
őstag

:(

(#1271) ballington válasza Nimrod (#1265) üzenetére


ballington
addikt

ja sorry :B ...akkor átrakom oda

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#1272) macikos


macikos
addikt

Üdv!

Akkor pontosan mi is a helyzet a képminőséggel? Tömörítenek? Ha igen, akkor minden csatornát?

(#1273) Nimrod válasza macikos (#1272) üzenetére


Nimrod
addikt

Van tömörítés, de szerintem van eltérés is a tömörítés mértékében, mivel például a mozicsatornák nagyobb sávszélességet kapnak (bár lehet, hogy a kettő között meg nincs is összefüggés).

(#1274) Latency válasza macikos (#1272) üzenetére


Latency
senior tag

Ma már szinte minden képet tömörítenek. Sőt, még a stúdióból kijövő jel is tömörített, persze nem mindegy hogy mivel és mennyire. A végső minőségről meg nem tudok nyilatkozni, mert nincs direct-em.

(#1275) Majstor


Majstor
senior tag

''Alap csomag kedvezményes 2690 Ft havidíjért, 2009 november 4-ig érvényes hűségnyilatkozattal, kedvezményes 3000 Ft-os szerelési díj''
Akkor ez a csomag most milyen csatornákat tartalmaz???
bocs de nem találom az ''Alap'' csatorna listátját

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#1276) Nimrod válasza Majstor (#1275) üzenetére


Nimrod
addikt

Három csati nincs benne ami a Családiban igen (Deko, Echo, Eurosport 2 ha jól emlékszem). Nincs kinn persze az oldalon. :(((

(#1277) Majstor válasza Nimrod (#1276) üzenetére


Majstor
senior tag

Engem a Deko és Echo nem igazán érdekel, csak érdekelt pontosan milyen csatornák foghatók pontosan.
De azért köszönöm az infót, mert akkor ezek szerint minden más adó van a csomagban (persze HBO meg hasonlók kivételével :DDD )

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#1278) Khelben válasza Gordiann (#1268) üzenetére


Khelben
nagyúr

próbáld meg azért megbeszélni velük, hogy papírmunka nélkül is intézhesd.
amikor nekem lejárt a hűségem, bementem és szó nélkül megkaptam még aznap az épp aktuális akciót, amit új előfizetőknek hirdettek. mire hazaértem, működött is (családi+plusz+sport 3990ért)

(#1279) FNZ


FNZ
őstag

hali!

gondolkodok azon, hogy digitális adást vezettetek be.

szerintetek melyiket érdemes:
UCP direkt
Digi-tv

próbáltam átböngészni a hozzászólásokat, de rengeteg

előre is köszi

(#1280) deakgyuri


deakgyuri
tag

Üdv mindenkinek!

Lehet, hogy volt már a kérdés, de amin lapozgattam a fórumban nem találtam!
Akkor röviden:
- Szükségem lenne egy olyan "fej"-re amely képes a UPC-t által adott anyagot feldolgozni, és minimum 6 csatlakozási lehetőséggel van ellátva.Mit érdemes venni?Honnan érdemes?Milyen paraméterekkel?

A műholdas tv nem igazán az a kör amiben rendszeresen és jól mozgok.

Segíségeteket köszönöm!
deakgyuri

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#1281) birno


birno
addikt

Biztos láma kérdés, de a Directet vagy a sima kábeltévét éri meg bekötetni?
Legfőképp gondolok itt arra, hogy milyen sűrűn nincs adás vagy rossz minőségű az időjárás miatt?
Mert a Direct jobb, hogy több csatorna van,de többe is kerül a bekötés meg az egységek, így meggondolandó.

(#1282) ragazzo válasza birno (#1281) üzenetére


ragazzo
őstag

Nekem kábel van, és évek óta használom.Szóval a stabilitásával semmi gond.Amennyire a fórumokban olvastam, a műholdasokkal csak annyi a gond, hogy nagyobb időjárási anomáliák zavarhatják a vételt, és ezáltal a képminőséget.Persze a direct még mindig stabilabb mint a digi.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1283) birno válasza ragazzo (#1282) üzenetére


birno
addikt

A másik lehetőség a digi lenne, ha rászánnák végre magukat a bekötésre(a társasházba).
Lehet direct lesz belőle, mert a Viasat Explorer és History csak ott érhető el, azon pedig szoktak lenni jó műsorok.
Majd csak nem jön az özönvíz. :)

(#1284) Lala6 válasza ragazzo (#1282) üzenetére


Lala6
őstag

Nagy vihar idején kábelen is elmennek azok a csatornák amiket holdról vesznek.

(#1285) Khelben válasza ragazzo (#1282) üzenetére


Khelben
nagyúr

mi kertes házban lakunk, tehát az időjárásból mindent megkap a direct, de az elmúlt 3 évben talán egyszer ha elment az adás olyan 5 percre, és az tényleg nagy vihar volt.

(#1286) Tecoca


Tecoca
csendes tag

Sziasztok és boldog új évet mindenkinek!
Tudom,hogy most mindenki bulizik,de talán valaki tud nekem válaszolni.A mi körzetünkbe csak upc direkt szolgáltatást lehet igénybe venni és az érdekelne,hogy ezzel csak egy tévén lehet a müsorokat fogni? Ugyanis nálunk három tv van és így nem tudom,hogy külön külön lehet-e használni vagy mindegyiken ugyanaz megy. Szóval külön külön lehet-e tévézni. Köszi valaki ha válaszol

(#1287) STC Speed


STC Speed
őstag

Üdv!

Nálunk 2 tv van,és egy asztali számítógép+ egy notebook.
eddig kábeltévénk van tehát semmi műholdas kellék.
Mennyibe kerülne mindezt megcsinálni?( a havidíj nélkül persze:D)

(#1288) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Van az astra műholdn két kódolatlan sportcsatorna, sport1, s sport2, cseh kiadás asszem, mert živé az élő benne amikor élő műsor megy. A kérdésem, hogy Feyenoord-Psv-t holnap közvetíti-e valamelyik, s honnan lehet megtudni a programot?

I am having fun staying poor.

(#1289) BTO válasza STC Speed (#1287) üzenetére


BTO
őstag

több TV-s vételre jobb a CATV mint a DIRECT vagy bármely más müholdas szolgáltatás.
a két beltéris kiépitéshez -amugy is - 90-s lavór TwIN fej 2 beltéri amihez a lavórtol kel kábelezni.scart-os TV kell mert az uj beltérikben nincs RF konverter,amit még 1 Müködőképes videoval meg kell toldani.
az az beltéri scraton be a videoba és a video RF kimenete a TV-be ha nem Scartos a TV.
akkor itt 3 berendezés zabálolja a villanytot. :DD

semmi sem tökéletes

(#1290) BTO válasza Drizzt (#1288) üzenetére


BTO
őstag

Google tán segit a müsor keresésben de csak külföldies nyelvüt fogsz tanáni, és lehet hogy "holnap" a bregyók is lekodolják,ha kissé kurrens a sportmüsor ott. :K

semmi sem tökéletes

(#1291) hoby36 válasza BTO (#1289) üzenetére


hoby36
senior tag

Hali!Tudnál mondani más műholdas szolgáltatókat?Nem találtam a neten,csak upc-t és digi-t.Egyébként a upc-nél mennyit kell fizetni a bekötésért?

A logikában semmi sem véletlen!

(#1292) veber2


veber2
csendes tag

HI

A upc direct minőségéről tud nekem valaki valamit mondani, mert jelenleg a diginél vagyok és hát nem az igazi, kockásodik mind a barom?

toki

(#1293) hoby36


hoby36
senior tag

Most milyen beltérit adnak?Kinek mi a tapasztalata vele?

A logikában semmi sem véletlen!

(#1294) hoby36


hoby36
senior tag

DSR 4101/58
beltérihez adtak kábelt amit a telefonhálózatra kell csatlakoztatni.Avval mit lehet letölteni?Mire jó?

A logikában semmi sem véletlen!

(#1295) jesseoak


jesseoak
csendes tag

Sziasztok!
Odaadnám valakinek UPC Chello Extreme 10Mbit internet előfizetésemet,
mert új albérletbe költöztem, és oda nem lehet bekötni!
A havi ára 9400Ft és Október 31-ig tart az előfizetés!
A költöztetés ingyenes, odaadom a modemet, kábelt mindent.

Jelentkezni: jesseoak@gmail.com

Üdvözlettel: Balázs

(#1296) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

nalunk kb 5-6 napja nincsen tv2 meg mtv1, lehet tobb csatorna is hianyzik, de egyelore meg nem neztem vegig a kinalatot...
nalatok mi a helyzet?
lehet csak ujra kellene kerestetni a csatornakat?

(#1297) metaldog


metaldog
aktív tag

Hali az lenne a kérdésem hogy upc knetem van van a gépbe egy pinnacle pctv kártya de nem vagyok kábel tv-re előrefizetve ha a netes kábelt rádugom lesz vajon kábeltv-m?

(#1298) G4bi89


G4bi89
senior tag

Hali
Mától én is UPC is vagyok.A kérdésem az lenne,hogy nálunk két TV-re van rákötve jobban mondva az egyik egy PC melyen tvtunner segítségével nézném az adásokat...
Szóval a boxot ,hogyan kössem össze a Tv tunnerrel? Scart RCA átalakított mondott a szerelő mikor itt volna na,de nekem ilyen kártyám van:
Pinnacle PCTV Alalog Pro PCI

és nincs rajta RCA :U

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#1299) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!
Miért van az, hogy most nem megy az rtlklub és a tv2, de minden más igen?
UPC-s vagyok... Net és teló is tőlük jön.

(#1300) G4bi89


G4bi89
senior tag

Nem tudja valaki,hogy az UPC (direct) tervezi-e betenni a EuroSport2 -t a csomagjába? Mert igaz,hogy most is van csak az nem az angol bajnokság (Premier League) foci meccseit adja :( na meg angol ami mondjuk még nem is zavarna csak nem az megy rajta amit akarok :D

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.