Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#44101) Richter36


Richter36
őstag

Sziasztok!
2 HDD van a gépemben, az egyiken csak adatokat tárolok és szeretném ha az energiagazdálkodás lekapcsolná ezt egy idő után. Az energiagazdálkodási beállításoknál be van pipálva a "merevlemezek leállítás, ha csak lehet" de még sem kapcsolja le. Van erre valami más megoldás is esetleg?
(10.04 LTS)

[ Szerkesztve ]

(#44102) Richter36 válasza Balázs1621 (#44100) üzenetére


Richter36
őstag

terminálba: gksu nautilus
elvileg így engedni fog másolni a rendszermappákba is.

(#44103) Balázs1621 válasza Richter36 (#44102) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Köszi, kipróbálom! :R

(#44104) mobal válasza Richter36 (#44101) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Manuálisan: hdparm -Y /dev/sdx -szel letudod lőni.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#44105) Richter36 válasza mobal (#44104) üzenetére


Richter36
őstag

"Permission denied"
ezt írja ki a parancsra

(#44106) mobal válasza Richter36 (#44105) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

sudo hdparm -Y /dev/sdx :P

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#44107) Richter36 válasza mobal (#44106) üzenetére


Richter36
őstag

és láss csodát a "sudo" varázsszó működött :D :D
:R

(#44109) rybank válasza MacCaine (#44108) üzenetére


rybank
senior tag

:DDD

(#44110) benzol


benzol
aktív tag

Szevasztok!

Próba szerencse alapon telepítettem egy 11.10-est, és tetszik. Abszolút kellemes csalódás volt a részemről. Anno még Az UHU 1.0-val szerencsétlenkedtem 2002 környékén :), de el is ment tőle a kedven. Utána próbáltam a SUSE illetve a RedHat valamelyik változatát de egyiknél sem tudtam leragadni.

Viszont ami most van az tetszik. Win7 után egy felüdülés, ha nem dolgozom a gépen, akkor tökéletes. Úgy is mindegy alapon próbálgatom, a Compiz Configgal el is intéztem a felhasználói felületet, nem maradt más csak egy menüsor semmi több... :DDD majd kijelentkeztem, és bejelentkeztem az UBUNTU 2D-s (shell ?)-el, ott már eltudtam érni a terminált és unity --resettel nagyjából visszaállt minden. Viszont a bejelentkezési képernyőnél már nincs az UBUNTU illetve az UBUNTU 2D megjelenésen kívül semmi, pedig alap állapotban volt még egy pár választható lehetőség. :F

Használat során jön elő sok minden amit nem értek, illetve nem tudok. Én 17 évig DOS/Windows-on szocializálódtam, így csak hallottam a linux-ról, de soha nem használtam. Viszont most szeretnék egy normális felhasználó szintig eljutni.

Ezért is keresek valami linux-ról illetve az Ubuntu-ról szóló, valami bővebb leírást amiben nem csak a telepítésről és a felhasználó felületről van szó, hanem egy kicsit segítene megérteni az egész oprendszert. Ha esetleg tudnátok nekem linkelni ilyen doksikat azt nagyon megköszönném. Mert amiket én találtam azokban csak a telepítés és „felhasználói felület”-ről van felületesen szó. :R

[ Szerkesztve ]

///\oo/\\\

(#44111) MacCaine válasza benzol (#44110) üzenetére


MacCaine
őstag

A legjobb módszer erre, ha valami problémába ütközöl, akkor specifikusan arra keresel rá.
Egyébként a szabilinuxon van egy egész jó leírás, bár egy kicsit régi. Ha tudsz angolul, a manualok olvasgatása is sokat segít. Ha meg nagyon nem találsz megoldást, kérdezz itt minket. ;)

(#44112) rybank válasza benzol (#44110) üzenetére


rybank
senior tag

Egyre többen írnak ide ilyen kérést. Ez azt jelenti, hogy szükség van egy ilyen írásra. Sajnos nem tudok.
Ahogyan említették, amikor problémába ütközöl, akkor tanulsz.
Ki kell tűznöd célokat, ha gyorsítani akarod a folyamatot. Pl.: Szeretnél videót szerkeszteni, vagy játszani. Netán virtuális gépen szórakozni valamivel. stb. stb. stb. Ezer dolgot csinálhatsz. Ja ott van még a desktop modding.

(#44113) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Felraktam a HP550-emre egy 11.10-et elsődleges OS-nek, OOTB megy minden, tök jó.
Ezen felbuzdulva felraktam wubival az adatlapomon lévő Phenom II gépre az Ubuntu 11.10-et, megy itt is minden tökéletesen, kivéve egyetlen dolog:

Vettem még egy monitort, így Win7 alatt megy a kiterjesztett asztal, de Ubuntu alatt nem tudom belőni. Hogy kell? :F Ez alapján próbáltam. Xineramaval megy, de bugaos a GNOME, nem tudok normálisan kattintani, mert ahogy kattintok eltűnnek a gnomeos menük. Csak akkor maradnak lenyitva ha a kattintást lenyomva tartom végig.

Van erre megoldás? :F
Köszi a választ!

U.i.: NVidian könnyebb ennek a beállítása? Gondolom ott 1 kattintás, ugye? Így szokott ez lenni. :D

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#44114) Kendek válasza Neil Watts (#44113) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Miért nem a Catalyst Control Centerben kattintgattál hozzá?

<-ƘƘ->

(#44115) Neil Watts válasza benzol (#44110) üzenetére


Neil Watts
veterán

Angol nyelvű könyv megfelel? :)
Kendek: Na, igaz. Ez noob dolog volt részemről. Próbálom is! :)

[ Szerkesztve ]

(#44116) Neil Watts válasza Kendek (#44114) üzenetére


Neil Watts
veterán

törölhető, bocsi

[ Szerkesztve ]

(#44117) Iginotus


Iginotus
őstag

Lehetséges Ubuntu linuxra menteni backup céllal egy windows 7 es gépen lévő könyvtárat, hálózaton belül, automatikusan mondjuk hetente szinkronizálva? :)
Van egy könyvtáram a gamer gépen amit a linuxos szerverre szeretnék szinkronizáltatni, de ha elfelejtem/lusta vagyok akkor már egyből jobb lenne egy ilyen progi.
Szóval kéne egy progi név, vagy kettő, ha windows 7 re is fel kell tenni.
(Windowsba már be van meppelve egy Samba kliens szóval lehet elég lenne egy windows os sw is hozzá, csak hátha foglalkozott már valaki a témával és tud jobb megoldást..)

Plug and Pray... :)

(#44118) rybank válasza Iginotus (#44117) üzenetére


rybank
senior tag

Lehet nem ilyen egyszerű a dolog, de ha a Windows-os gép képes hálózaton keresztül írni a Linuxosra. Ebben az esetben mi szükség Linuxos szoftverre? Windows-ra egy sima Backup cucc, ahol megadod az elérési útvonalat.

[ Szerkesztve ]

(#44119) Kendek válasza Iginotus (#44117) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De amúgy rsync mondjuk.

<-ƘƘ->

(#44120) MacCaine válasza Iginotus (#44117) üzenetére


MacCaine
őstag

crontab + rsync

(#44121) Iginotus válasza rybank (#44118) üzenetére


Iginotus
őstag

Windowsban annyira nem bízok :) (És az ö backup swjében)
Kendek+MacCaine Köcce megnézem.

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#44122) Neil Watts válasza Kendek (#44119) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ilyenre sikerült beállítanom :F Ez jó? Nem csak egy sima csíknak kéne végig lennie felül? :)

(#44123) Neil Watts válasza Neil Watts (#44122) üzenetére


Neil Watts
veterán

Win alatt ilyen.
KATT, nagy a kép, bocsi

Szóval ilyen kiterjesztett asztal kivitelezhető Ubuntu alatt nVidiaval? Ha igen, akkor átcserélem a két gép VGA-ját. :)

(#44124) benzol válasza rybank (#44112) üzenetére


benzol
aktív tag

MacCaine, rybank: Köszönöm! Ha gondom lesz úgy is jövök. a szabilinux-os cuccot pedig nyomtattam.. majd meglátjuk mi lesz.

core2: ha tudsz küldeni linket megnézem... bár elég gyér az angol tudásom.

///\oo/\\\

(#44125) rybank válasza Iginotus (#44121) üzenetére


rybank
senior tag

Hát igen. Egyszer kerül kapcsolatba az ember a Linuxal.

(#44126) n00n válasza Neil Watts (#44122) üzenetére


n00n
őstag

Nálam is ilyen a kiterjesztett monitor és szerintem jó így. Mi nem tetszik neked ezzel kapcsolatban?

(#44127) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Linuxban mi is pontosan a Samba? És mire is jó? :F

-----

Van olyan progi ami egy esetzleges reinstall előtt képes leszedni a telepített programok információit és visszatölte reinstall után azokat? Progikat esetleg drivereket stb... Az menyire juttat előrébb, ha előtte a felhasználói mappámat kimentem? /user/akárki.... -t ???

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#44128) Kendek válasza vilmaboy (#44127) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

man samba
man dpkg

<-ƘƘ->

(#44129) vilmaboy válasza Kendek (#44128) üzenetére


vilmaboy
őstag

:P

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#44130) MacCaine válasza vilmaboy (#44127) üzenetére


MacCaine
őstag

Ha a /home könyvtárat külön partícióra raktad, akkor egy esetleges újratelepítés nem fogja törölni az adataidat, kivéve, ha kifejezetten erre kéred a partícionálásnál. Vagy ha nem manuális partícionálást választasz.

A Samba segítségével tudsz megosztani window$-os gépekkel mappákat. Használd a manualt.

(#44131) Kendek válasza vilmaboy (#44129) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Amúgy a dpkg-t azért írtam, mert egy parancs segítségével lementheted a telepített csomagjaid listáját, majd pedig később ezt visszatöltve újra feltelepítheted őket. Én mondjuk ezt a módszert nem kedvelem, tekintve, hogy mindegyik csomag kézzel telepített lesz.

<-ƘƘ->

(#44132) Neil Watts válasza benzol (#44124) üzenetére


Neil Watts
veterán

225 oldal terjedelmu, na majd megnezem hogy meg van-e meg. :)

n00n: Peldaul az nem logikus, hogy miert van 2x minden fontosabb panel elem (ido, nevem, datum, stb) itt. Nem lehet ugy megcsinalni, hogy csak az egyiken legyen?

Meg akad az ablakmozgatas atival. Szerintem a rossz driver miatt van. Direct rendering amugy yes-en van. :D

Udv. core2

(#44133) vilmaboy


vilmaboy
őstag

MacCaine - Kendek köszi a válaszokat :R

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#44134) Richter36 válasza MacCaine (#44108) üzenetére


Richter36
őstag

ez jó, tetszik :D :C

(#44135) hcl válasza MacCaine (#44108) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát ez nagyon nagy :D :C

@Linux cikk téma : Tervezgetem egyilyen írását, mert tényleg nincs alapoktól induló, gyakorlati megközelítésű irodalom. Csak sajnos nem valószínű, hogy ha én írom, akkor az jó lesz. :))

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#44136) rybank válasza hcl (#44135) üzenetére


rybank
senior tag

Szerintem pedig ne butáskod! Pláne, ha van kedved! Majd értékeljük. Az okosabbak beleszólnak hol a hiba és kész!
Írj nyugodtan. Különben nem fog ilyen cikk születni.

(#44137) hcl válasza rybank (#44136) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azaz, attól félek én is, hogy beleszólnak (jogosan), mert ku* sok hiba lesz benne, az biztos :D

Mondjuk megoldás lenne, hogy "ahogy én használom" :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#44138) Neil Watts válasza hcl (#44137) üzenetére


Neil Watts
veterán

Vágj bele nyugodtan! Ha elakadsz, adunk ötletet. Szerintem nem egy ember lenne itt aki segítene neked. :)

Hajrá! :))
-----------
Izé... Sikerült a HD5770 ---> 9600 GT upgrade. Hát ez valami hatalmas. Halk, nem akad, nem ragad, s még a Win7 is gyorsabb lett valahogy. De az sem utolsó, hogy Megy a dual desktop jól, akadásmentesen. :)

Üdv. core2

(#44139) rybank válasza Neil Watts (#44138) üzenetére


rybank
senior tag

Valaki írja már megy nekem! Az NV drivere jobb Ubuntu alatt, mint az ATI-é.
core2 előzményeit nem tekintem törvényszerűségnek, csupán nekem sem tökéletes a unity.

(#44140) Neil Watts válasza rybank (#44139) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Akkor olvasgass ubuntu.hu-t, meg társait, s rájössz hogy nem valami jók az atis linux driverek. :)

Tessék. 10 oldalnyi anyag megfelel? :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#44141) hcl válasza Neil Watts (#44140) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elég sok embernek megy amúgy, de sajnos tényleg nem jobb az arány, ahogy nézem, mint Nvidia-val...
Mondjuk nekem meg a VDPAU nem akar menni Nv 9600-zal :( De akármit csinálok vele.

Mutogatni való hater díszpinty

(#44142) sh4d0w válasza Neil Watts (#44140) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

A 4. ATi-m van Linux alatt és soha nem volt vele gondom... és még játszom is.

https://www.coreinfinity.tech

(#44143) rybank válasza sh4d0w (#44142) üzenetére


rybank
senior tag

Jelenleg nekem sem. Csak az a unity....
Mindegy. Járjon így mindenki, mint te.

(#44144) szoke12 válasza rybank (#44143) üzenetére


szoke12
őstag

A 128-as nvidia kártyámhoz leszedtem az illesztèst de sokkal rosszabb lett felbontás.
???

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#44145) fradi81 válasza szoke12 (#44144) üzenetére


fradi81
veterán

Miután leszedted az illesztést, rakd fel a drivert, hátha ;]

moto g72, Ninebot d28e

(#44146) bobalazs válasza hcl (#44135) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az ilyet mindenki nagy szeretettel várja! Ha valaki beszólogat, leoltom, számíthatsz rám! :K

(#44147) rybank válasza szoke12 (#44144) üzenetére


rybank
senior tag

Az eddigi tapasztalatokat követve. A tárolókon kívüli programot nem teszek fel. Külső tárolót is csak muszájból adok hozzá.
Én nem bízok meg az egyéb letölthető forrásokban.
Azért van a jockey-gtk, hogy ne legyen gond.

(#44148) rybank válasza Neil Watts (#44140) üzenetére


rybank
senior tag

"Az egyik legjelentősebb fejlesztés az Ubuntu 12.04 LTS kiadásában a tervek szerint a több monitoros rendszerek jobb támogatása lesz" - Mogorva Mormota +

(#44149) Neil Watts válasza rybank (#44148) üzenetére


Neil Watts
veterán

yeah:-)

(#44150) hcl válasza bobalazs (#44146) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Beszólogatóktól nem félek, csak a valóban hozzáértőktől :)
Szerintem cikket az írjon valamiről, aki ért is hozzá, én meg attól messze vagyok :D

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.