Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#13601) Bluegene válasza Orb1337 (#13597) üzenetére


Bluegene
addikt

[link] egyelőre ezzel a módszererel a saját gépemre fölrakom, picit kitapasztalom, a win7-tel tököm kivan lassú mint állat, az XP pedig steril játék+tesztrendszer nálam, úgyhogy nem árt nekem is egy ingyenes gyors oprendszer(ez a 3madik a gépen)

aztán a húgom gépe jön(ő meg az XP-t szidja, inkább a gépét, remélem az Ubuntu megoldja a gondjait, vagy a Xubuntu(bár az gagyin hangzik)

az a Xubuntu-t is lehet így installálni(link)?

Cpt. Pirk: LXDE ablakkezelő-t majd kipróbálom, bár fingom sincs mi az

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#13602) Bluegene


Bluegene
addikt

erdekesek a bet#k a ph-n

a maik h hol lehet beallitani a billentyuzetet?

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#13603) Bluegene


Bluegene
addikt

erdekesek a bet#k a ph-n

a maik h hol lehet beallitani a billentyuzetet?

illetve utorrent felmegy ra?

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#13604) CPT.Pirk válasza Bluegene (#13601) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kicsit olyan WinXP stílusu kezelő, nagyon kis erőforrásigénnyel. [link]

Telepíteni pl. terminálból így: sudo apt-get install LXDE

Ha nem jönne be, akkor simán ki tudsz belőle jelentkezni, és visszatérni Gnome-ra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13605) leviske


leviske
veterán

Megpróbáltam leszedni a 9.04-ről a KDE4.2-t. Mint már hozzá is szokhattam, ez a Linuxos próbálkozásom is meghiúsult. :)) (Maradt a KDE4.2 bejelentkező az eredeti Ubuntu-s helyett és még előtte mutatja is, hogy mely drivereket tölti épp be, ami eddig nem volt.) Sajnos az uninstallálást és installálást nem tudta befejezni, mivel mikor magát a KDE asztalkezelőt(?) leszedte, akkor kilépett konzolba és nem csinált utána semmit egy darabig (nem is kérdezett semmit)... És mivel fogalmam sem volt, hogy be kéne e írni valami parancsot, ezért újraindítottam a gépet. :DDD (Igen, tudom... n00b)

A következők volnának a kérdéseim:
- Hogy tudom uninstallálni a KDE maradék részeit, ha azok fenn maradtak?
- Hogy tudom újra "Ubuntu"-vá varázsolni az Ubuntum, ha jelenleg a KDE-nek köszönhetően egy kicsit felemás...
- Hogy kell az Emerald Theme Manager-t használni? Mert már betöltöttem pár témát, át is állítottam a Compiz-t, hogy az Emerald legyen az alapértelmezett ablakkezelőm, de mégsem vált ablakstílust. :F Bár maguk a Compiz beállítások sem futnak jelenleg, pedig már beállítgattam pár dolgot. :(

(#13606) Bluegene


Bluegene
addikt

a compizt szeretn;m folrakni, miket kell letoltenem?
lattam youtubeon nagyon baro

illetve 100 bill-es a keyboard h lehet beallitani?

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#13607) Orb1337 válasza Bluegene (#13601) üzenetére


Orb1337
tag

Innen tudod leszedni a legújjabb xubuntut, bár ha kezdő vagy, akkor lehet nehéz lesz angol nyelven használni.
Ezért talán inkább az Ubuntu jobb, megfelelő ablakkezelővel.

(#13608) leviske válasza Bluegene (#13606) üzenetére


leviske
veterán

Elvileg a Compiz fenn van alapból az Ubuntun. Annyi, hogy érdemes még a Synaptic csomagkezelőbe bemeni és a Compiz Fusion Icon-t telepíteni.

Bár talán egyszerűbb, ha nyitsz egy konzolt és beírod a következőt:

sudo apt-get install compiz-fusion

(Ha nem így van,akkor egy hozzáértő lehetőleg javítson.)

Ezzel elvileg felrakod az összes Fusin plugint is... :)

[ Szerkesztve ]

(#13609) Orb1337 válasza Bluegene (#13606) üzenetére


Orb1337
tag

Ha grafikusan telepíted az ubuntut, akkor az egyik menü a billentyűzet beállítása.
Máskülönben: Rendszer/beállítások/billentyűzet

(#13610) Bluegene válasza leviske (#13608) üzenetére


Bluegene
addikt

Compiz Fusion Icon igen ezt mar felraktam, csak nem tudom honnan lehet elind\tani es hol van az ikonja?

1. jah a conzolt el tudom inditani*control+alt+f1 ugye?
de hogy lepek ki?

2. basszus hulyet kapok 100 gombos billentyuzwetem van ott 101 a min :W

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#13611) Orb1337 válasza Bluegene (#13610) üzenetére


Orb1337
tag

Compiz configuration settings managert telepíted synapticból ezzel betudsz mindent állítani

(#13612) rtom válasza Bluegene (#13606) üzenetére


rtom
senior tag

Compiz help: link

Billentyűzet beállítás: Rendszer -> Beállítások -> Billentyűzet -> Kiosztások fül, alul tesztelni tudod az egyes billentyűket

utorrent megy egy wine nevű csomag segítségével, de van linuxos kliens is: transmission, ktorrent, deluge stb.


Kicsit elkéstem...

Van grafikus terminál is a kellékek menüben, egyébként Ctrl-Alt-F7 vissza a szövegesről a grafikus felületre.

[ Szerkesztve ]

(#13613) Bluegene válasza Orb1337 (#13611) üzenetére


Bluegene
addikt

azt is folraktam mar,

az effect menupontban ezt keri folyton sok helyen: 3D Windows requires the plugin Desktop Cube. plugint hol install'lok?

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#13614) Orb1337 válasza Bluegene (#13613) üzenetére


Orb1337
tag

managger/effects/3d windows bepipálod

(#13615) Bluegene válasza Orb1337 (#13614) üzenetére


Bluegene
addikt

pont eyt tesyem es keri a plugint

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#13616) Bluegene válasza Orb1337 (#13614) üzenetére


Bluegene
addikt

najó van 1-2 hiba de alapvetoen tetszik

1. pl bosszantó h a firefox elfelejti amit elmentek oldalt

2. nem látja a file manager az egyik partíciót

3. próbáltam egy shortcutot csinálni a desktopra egy zene könyvtárról, erre elkezd másolni 800Mb-ot a desktopra

koszonom szepen, beikszeltem a legtobb beallitast, peldaul 3D-be megy igaz nem kocka alaku hanem lap, illetve kellenenek ilyen animalt ikonok is mint itt
[link]
sajnos a compiz logoutos cikkben a kepek nem latszanak

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#13617) Bluegene


Bluegene
addikt

hogyan lehet internetrol leszedett theme-et instal'lni? lehet[leg grafikusan meg a konzolhoz nem ertek

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#13618) #16820480 válasza Bluegene (#13617) üzenetére


#16820480
törölt tag

system->preferences->appearance->install
nem kell előtte kicsomagolni, megeszi a tar fájlokat is.

a fájl manager nem véletlenül ntfs partíciót nem lát? szerintem csak az a baj, hogy nem mountolja automatikusan, be kell írni kézzel az fstab-ba.

egyébként torrent kliensnek én ajánlom a qbittorrent-et, szerintem többet tud a deluge-nál, és legalább nem QT-s alkalmazás (ami előny, ha nem KDE-t használsz). bár ehhez hozzá kell adni külső repót is, de megbízható, már vagy fél éve használom.

(#13619) rtom válasza Bluegene (#13617) üzenetére


rtom
senior tag

Rendszer -> Beállítások -> Megjelenés Téma fül jobbra lent telepítés gomb. A letöltött tar.gz-t kell megnyitni vele.

(#13620) leviske válasza Bluegene (#13617) üzenetére


leviske
veterán

Próbáld meg úgy, hogy Rendszer>Beállítások>Megjelenés és ott pedig a Telepítés...

Amennyiben .emerald fájlokról van szó, akkor nem tudom, arra én is kíváncsi volnék. :)

MOD: Látom lassú vagyok. :(

[ Szerkesztve ]

(#13621) Bluegene válasza rtom (#13619) üzenetére


Bluegene
addikt

[link]ez tetszik nagyon, köszi a választ de asszem ez nem kompatibilis :( (8.10 es ubuntu)

egyébként hogyan lehet megcsinálni h ne lap legyen hanem kocka a 3D-s elforgatás? azt is a compizconfig settings managerrel?

leviske: .emerald fájlok ;) , nembaj nézek mást

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#13622) VaZso válasza Bluegene (#13610) üzenetére


VaZso
senior tag

Ezen a billentyűzet témán elgondolkoztam kicsit...

Arra jutottam, hogy úgy rémlik ( :) ), hogy 100 és 101 gombos billentyűzet csak F12-ben különbözik, ez a 101. billentyű.

Tehát nyugodtan választhatod a 101-es kiosztást, nincs különbség, mert nálad egyszerűen nincs ilyen...
...de ilyen régi "klaviatúrád" volna? :F

(#13623) Bluegene válasza VaZso (#13622) üzenetére


Bluegene
addikt

jó már a billentyűzet

inkább azt mondd meg ha forgatom, hogyan lehet h "kocka legyen" és ne "lap"

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#13624) VaZso válasza Bluegene (#13623) üzenetére


VaZso
senior tag

Nem tudom, nem használok compizt.

Amikor próbáltam, rögtön forgó kockával kezdte.
Szerintem ezt a settings managert kéne kicsit átbújni hozzá.

Egyébként ctrl + shift + bal egérgombbal tudod alapvetően forgatni.
Így próbáltad?

(#13625) rtom válasza Bluegene (#13623) üzenetére


rtom
senior tag

Mivel alapból csak 2 munkaterületed van, ezért azt forgatja -> lap lesz belőle. Növeld a munkaterületek számát 4-re (jobb katt a panelen lévő váltóra ->Beállítások-> Munkaterületek száma)

Emerald témákhoz telepíteni kell az emerald theme managert, pl. így.

[ Szerkesztve ]

(#13626) zodo válasza Bluegene (#13623) üzenetére


zodo
nagyúr

Rendszer - Beállítások - Advanced Desktop Effects Setting - Általános Kategoria - General Options - Desktop Size fülön a "Horizontal Virtual Size" csúszkát állítsd 4 -re.

rtom "Munkaterületek számának növelése" tényleg, ez sokkal egyszerűbb megoldás. Hiába ,még tanulnom kell.

[ Szerkesztve ]

(#13627) Major Major válasza Bluegene (#13616) üzenetére


Major Major
őstag

na hallod, jól felpörgetted a topicot :)
az animált ikonokhoz az avant-window-navigator vagy a cairo-dock kell
úgy látom, hogy wubit telepítettél. (windowsos telepítés) gondolom azt a partíciót nem találod, amire telepítetted. a /host-ban meglesz.

(#13628) Bluegene válasza Major Major (#13627) üzenetére


Bluegene
addikt

én meg köszönöm a gyors válaszokat és segítőkészséget :R

jelenleg így néz ki: [link]

avant window navigator+compiz, témát nem sikerült, de így is faxa egyelőre

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#13629) Bluegene


Bluegene
addikt

kicsit finomítottam: megváltoztattam a menü és az ablakok színét, már kezd nagyon állat lenni :DD :C [link]

ja a bal felső sarokban eltűntek a menü betűi, ott vannak csak nem látszanak színüket h lehet megváltoztatni?

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#13630) gyurman válasza gyurman (#13600) üzenetére


gyurman
tag

1. Srácok, még mindig keresek megoldást a lehibernált KDE 4.2 visszajövetelkor lockolt legyen és ...

2. Keresem a Full Circle forrását. Hol találom Scribusban?
Ha nincs, akkor OCR progik közül mivel érdemes értelemezni?

3. CoLinuxról halottatok? Vagy az AndLinuxról? Ezek olyan linuxok, amik Ubuntu alapúak. Na és gyakorlatilag a problémém az, hogy csak 7.10 van támogatva. Hogy miért fontos ez nekem? Van jópár parancssoros funkció, amit csak a linux tud, azok kellenek nekem winben. Gyakorlatilag kernelből pár cucc. Esetleg mit ajánlotok ilyen megoldásra majdnem friss kernellel? Vagy valami kis erőforrású, de gyors emulátor. Virtualbox kilőve, lassú nagyon.
Vagy valami mini linux kellene nekem. Nem volna gond, ha ubi alapú lenne.

(#13631) sh4d0w válasza Bluegene (#13629) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

De igen, de azzal az a baj, hogy az alkalmazásokban is változik, tehát pl. akkor Openoffice-ban fehér papírra fehér betűkkel fox írni...

https://www.coreinfinity.tech

(#13632) sh4d0w válasza gyurman (#13630) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

2. Full Circle forrását - attól függően, hogy melyik nyelvű kell - megtalálod az angol újság lapján, vagy a magyar fordítócsapat honlapján.

3. Ha win alatt szeretnél bash-t, akkor telepítsd fel a Cygwin-t.

https://www.coreinfinity.tech

(#13633) #16820480 válasza Bluegene (#13629) üzenetére


#16820480
törölt tag

témák tekintetében szerintem a legkönnyebb, ha GTK2.x témákat nézel: [link], ezeket lehet úgy telepíteni, ahogy írtam. én jelenleg ezt használom ([link]), csak piros ablakszélekkel ([link]).

egyébként ezek a témák határozzák meg a színeket is, többek közt főmenü színét. biztos lehet állítani, csak már nem emlékszem hogyan. de kereshetsz olyat, amin fehér (nálam most az)

(#13634) Bluegene válasza #16820480 (#13633) üzenetére


Bluegene
addikt

jó lesz ez így egyelőre(kinézetre), a sonicstage-et nem lehet megoldani ubuntu-ra?(kábé már csak ez hiányzik)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#13635) rtom válasza Bluegene (#13629) üzenetére


rtom
senior tag

Javaslat: távolítsd el ezt a típusú menüt, és a panelra jobb klikk -> Hozzáadás segítségével használj helyette főmenüt, ami egy Ubuntu logo alatt nyitja meg az összes menüpontot.

Ikon témát még nem módosítottad, arra is van sok alternatíva :P Egyébként kezd jól kinézni :K

(#13636) Bluegene válasza rtom (#13635) üzenetére


Bluegene
addikt

tudsz valami jó ikon témát mondani :C

olyat lehet h a kocka más-más oldalán más-más háttérkép legyen?

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#13637) Major Major válasza Bluegene (#13636) üzenetére


Major Major
őstag

ikonok

minden lapon más háttérkép -> wallpaper plugin kell hozzá (leírás)

(#13638) sh4d0w válasza Bluegene (#13636) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Hydroxygen.

https://www.coreinfinity.tech

(#13639) gyurman válasza sh4d0w (#13632) üzenetére


gyurman
tag

2. Full Circle forrását megtaláltam.

3. nem csak shell kell. Kernel funkciók kellenek. ext4dev, cryptoloop, smbfs, mount. Vagyis fájlszervert akarok linux funkciókkal. Emuláció azért nem kell, sem egér, semmi ilyen nem fontos.

(#13640) rtom válasza Bluegene (#13636) üzenetére


rtom
senior tag

Én az ubuntustudio-icon-themes-t használom, Rendszer->Adminisztráció->Synaptic, Keresés icon-theme és máris több csomagból válogathatsz.

(#13641) rtom válasza Bluegene (#13634) üzenetére


rtom
senior tag

Sonicstage helyett: JSymphonic
és
How-to Ubuntura

(#13642) Bluegene


Bluegene
addikt

ati 4850-es videokártyám van, nos automatikusan telepített egy driver és egy kezdetleges catalyst-et

tök jól megy meg minden csak villognak a videók és a képernyővédő erre megoldás

u.i.: nagyon tetszik, köszi a segítőkész támogatást :R húgomnak is bejön, lehet neki Xubuntut kéne felrakni?(1,7 cerka SD ram 512, FX5200) az sokban különbözik? azt írtátok h az gyorsabb, vagy az ubuntu is elég gyors egy olyan gépre?

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#13643) #16820480 válasza Bluegene (#13642) üzenetére


#16820480
törölt tag

videóknál esetleg próbálj meg másik video outputot választani a lejátszó beállításaiban. nekem most gnome-mplayer van, x11 outputtal, és tökéletesen megy. vlc-ben mondjuk sokkal többet lehet válogatni. (ez segíthet akkor is, ha bizonyos videókat csíkozva, vagy valami képhibával játszik le)

(#13644) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok sajnos nem tudok a notim wlan kártyájával zöld ágra vergődni mert nem megy a wlan csak a vezetékes net.Hibába engedélyezem a zárt meghajtót ki is írja hogy aktiválva van de hozzá is teszi,hogy nincsen használatba véve :F.Ez egy dell isprion 1525 noti lenne broadcom kártyával,amikor felinstaláltam a az ununtu 8.10 szépen is ment de azóta már frissitettem a 9.04 ami csak még alfa de nem is volt gond addig még el nem kezdet cserélgetni a hálózati alkalmazásokat akkor szált el végleg a wlan kapcsolatom.Azóta nem is megy rendesen,ha valakinek van tuti ötlete legyen szíves ossza meg ha meg nem lesz akkor teszem újra és egyből megy fel a 9.04 alfa :)

(#13645) newgamer


newgamer
aktív tag

Hello,
lenne egy olyam problémám, hogy
8.10-es verzióban nem stimmel valami az ATI kártyámnak a meghajtóprogramjával (driver), villog a kép, ha 3D-s alkalmazás fut, az Ubuntu ajánlotta fel a driver telepítést, lehet ez a gond, honnan tudok másik drivert letölteni, vagy hogyan tudom javítani a hibát?
Előre is köszi.

(#13646) Vladi válasza gyurman (#13639) üzenetére


Vladi
nagyúr

Bármelyik nagy disztrónak van szerver változata. Pl ubuntu server edition.
Most akkor végül is mit szeretnél. Meg miért kell annyira a FC forrása? Vagy titok? :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13647) Major Major válasza newgamer (#13645) üzenetére


Major Major
őstag

a csomagkezelőben levő drivernél újabbat az envy nevű programmal tudsz feltenni, amit szintén a csomagkezelőn keresztül tudsz letölteni :)
milyen kártyád van?

(#13648) Bluegene


Bluegene
addikt

Avant Window Manager-t hogyan lehet megcsinálni h már induláskor menjen? ne kelljen mindíg ráklikkelni?

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#13649) gyurman válasza Vladi (#13646) üzenetére


gyurman
tag

Kernel funkciók kellenek. ext4dev, cryptoloop, smbfs, mount. Ezeket a funkciókat akarom használni. Sajnos nem minden régi kernel támogatja ezt. Magyarán Linux partícióm és funkcióit akarom elérni.

(#13650) róland válasza Bluegene (#13648) üzenetére


róland
veterán

Rendszer/Beállítások/Munkamenetek majd Hozzáadás.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.