Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  TP-LINK WR340GD (téma lezárva)

Hozzászólások

(#7) Ano


Ano
őstag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem egy a címben szereplő wifi-s routerrel kapcsolatban.

a routerhez 2 laptop csatlakozik wifi-n ... kb 1 éve van meg a router és eddig az 5 majd később a 15megabites netet osztottuk meg rajta, természetesen tikosítással és bekapcsolt tűzfallal és minden remekül működött egyetlen apró dolgot kívéve, amit akkor még nem gondoltam problémának ... valamiért lassan másolt a hálózaton, de mivel igazából nem használtuk azt a rész így nem zavart annyira.

A probléma most jött elő nem olyan régen, amikor a netem 30 megabites lett (elvileg a router wifi-je ugyebár 54 megabites ... annak is látja a beállításban az admin oldal illetve a kliens gépek is ezzel a sebességgel csatlakoznak ... legalábbis ezt írja a windows)

és azt vettem észre hogy az egyik laptopon csak kb 11-15 megabittel működik a net a másikon meg kb 16-18 megabittel (nem egyszerre mértem!!)

így nem tudom kihasználni a teljes sávszélességet ...

ezután vettem elő a régebbi problémát miszerint az egyik laptopról a másikra másoltam wifin keresztül és legnagyobb meglepetésemre max 1500-2500 kB/sec volt az átviteli sebesség ami 18-19 megabitnek felel meg maximum!!!
úgy is teszteltem hogy csak az 1ik volt wifivel kapcsolódva, a másik meg rendes 100megabites UTP-vel és akkor is max 2400kB/sec lett a sebesség

tegnap feltettem a legfrisebb firmware-t is, de a helyzet nem javult ... miért nem megy a wifi maximális sávszélességgel??

próbáltam már mindenféle opciót be illetve kikapcsolni a routeren és a klienseken is (energia takarékosség, maximális energia stb) de a helyzet változatlan ...

perpill a wifi beállítások a következők:

Region: hungary
Channel: 1
Mode: 54Mbps (802.11g)
Enable Wireless Router Radio: yes
Enable SSID Broadcast:yes
Enable Bridges: no
Enable Wireless Security: yes
Security Type: WPA-PSK stbstb ...
Security options: WPA-PSK
Encryption: Automatic
PSK Passphrase: jó hosszú és vegyes karakteres ...
Group Key Update Period: 86400

Wireless MAC Address Filtering: Disabled

Firmware Version:
4.5.0 Build 100125 Rel.49499n
Hardware Version:
WR340G v5 081520C2

köszi előre is a segítséget ...

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  TP-LINK WR340GD (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.