Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  TP-LINK WR340GD (téma lezárva)

Hozzászólások

(#251) forrest85 válasza babli (#250) üzenetére


forrest85
senior tag

Lehet, hogy egy Reset gomb megnyomás segíthet rajta. Próbáltad?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#252) babli válasza forrest85 (#251) üzenetére


babli
tag

Ez a bajom, hogy reset-re sem működik. Minden visszaáll, ahogy fentebb is írtam de nem tudok az adminra belépni! :S

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#253) Tosee válasza babli (#250) üzenetére


Tosee
őstag

Nod32, nincs a gépen?

Próbálkozz az alábbiakkal:
- másik böngésző
- router újra resetelése
- tűzfal és egyéb védelmi program kikapcsolása

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#254) babli válasza Tosee (#253) üzenetére


babli
tag

Avast! van a gépen, próbáltam IE-ben is, kb 10szer reseteltem, csak a Win7 tűzfala van.
Nemtom mi lehet, kib@szom az egészet! :D

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#255) forrest85 válasza babli (#254) üzenetére


forrest85
senior tag

Ez nem egy olyan router, ami sokat érne. Mezei SOHO. Esetleg ha gerós, vidd vissza.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#256) bally4 válasza babli (#254) üzenetére


bally4
tag

Szia!
Én is vettem egy ilyen routert, a hozzá adott kézikönyv szerint az az ip, mit te írtál, de 20 perc próbálkozás után rájöttem, hogy a router LAN oldali ip-je alapbeállításként:

192.168.0.1.

Lehet amikor resetelted, akkor erre állította át..

Viszont nekem is van kérdésem, segítsetek.
v4.0 verziójú routerem van, kb rájöttem, hogy erre nem lehet sajna telepíteni open/dd/dtb wrt-t.
el szeretném érni kívülről a routert, azonban nem sikerül a dyndns olalára beregisztrálni, másik lehetőségnek meg valami kínai verziót ad meg, oda pláne nem sikerül regelni.

dyndns-nél a gondom, hogy hitelkártya adatokat kér, azt pedig nem szeretném megadni.

Más megoldást ismertek a router eléréséhez WAN oldalról?

Köszönöm előre is!

(#257) Rundll32


Rundll32
tag

Szasztok !

Bridge-be tudta már ezt kötni vki ? És ha igen, hogyan :) ?

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#258) zone válasza Rundll32 (#257) üzenetére


zone
őstag

Én nem próbáltam, de ott a Wireless settings-ben a WDS.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#259) rheilol


rheilol
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy ilyen csodaroutert, es a kovetkezo problemaba utkoztem: a szamitogepen azt irja a Helyi kapcsolatra, hogy csatlakoztatva. (WinXP SP3) A router a pingre is valaszol.
T-online ADSL net, ezert PPPoE-re van beallitva a WAN, username | password paros biztos, hogy jo, mivel masik routerrel mukodik. A System Tools / Syslog-ban a kovetkezo olvashato:
PPPoE Automatically dialing.
PPPoE Sending PADI.
PPPoE Sending PADI.
PPPoE Sending PADI.
PPPoE Sending PADI.
Failed to connect to ISP server, maybe WAN port cable is unplugged.

A WAN port cable is plugged, vilagit is a LED.
Sajnos nem tudom mit tehetnek, barmilyen segitseged szivesen fogadok, de dr. bubo altal linkelt oldalt mar vegigcsinaltam, illetve ezen kivul eleg sok dolgot kiprobaltam.

Ami esetleg meg relevans info lehet: Firmware v.: 4.18.19 Build 110701 Rel. 58906n
Hardware v.: WR340G 4.0 00000000.

A valaszokat elore is koszonom.

(#260) zone válasza rheilol (#259) üzenetére


zone
őstag

PPPoE-nél van egy Connect gomb, ha megnyomod, akkor csatlakozik?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#261) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Szevasztok!Kéréssel fordulok hozzátok,mert az Acer One xp-s netbookom mindazok ellenére,hogy kapcsolódik a TpLink wireless routeremhez,kiváló jelerősséggel meg minden,nem tudom elindítani egyik böngészőt sem.Ugyanakkor ha csatlakozok a szomszéd nem biztonságos hálózatához ( :U ),tökéletesen működik minden.Köszönöm!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#262) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Senki? :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#263) dr.bubo válasza Hasaggymeg (#262) üzenetére


dr.bubo
őstag

A routerben a security menüben nem állítottál be valami szűrést és ezért nem látja a netet a noti? A wifi-nél milyen titkosítást állítottál be, WPA-PSK/WPA2-PSK, TKIP? Reseteld a routert és állítsál be újra mindent.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#264) Hasaggymeg válasza dr.bubo (#263) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

WPA2-PSK van beállítva,de amint írtam csatlakozik,jó jelerősséggel meg minden,mégsem találja egyik böngésző sem a netet.Mondták frissítsem a wifi eszköz illesztőprogramját,mivel lehet azt nem ismeri ez a régebbi netbook,amit már annak ellenére megtettem,hogy nincs új illesztőprogram,de nem segített ez sem.Megpróbálom a router újraállítását is. :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#265) BluEyes válasza Hasaggymeg (#264) üzenetére


BluEyes
őstag

Egyáltalán van net? Modemet indítsd újra, a router helyére a notit dugd a lan kábelre, van net?
Routert reseteld, ne állíts be semmit (úgy mint a szomszéd), tud csatlakozni a noti, van net? Ha nincs, csatlakozz a lan kimeneteire kábelen. Van net?
Ha eddig minden ok, kezdjed el beállítani a routeren a titkosítást. Ha a wpa2-AES nem megy, próbáld wpa1-TKIP stb. Ki lehet sakkozni a problémát.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#266) Hasaggymeg válasza BluEyes (#265) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Van net minden másik wifi-s vagy kábellel csatlakozott gépünkkel/telefonnal,csak ezzel nincs.Ezen Acer-en is működik,ha kábellel csatlakozok,ha meg wifi-vel próbálom csatlakozik,de nem akarja indítani a böngészőt.Így az ajánlataid vége marad,hogy újraindítom a routert,megpróbálom titkosítás nélkül,esetleg más titkosítással. :R ...elkezdem "kisakkozni".

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#267) föccer


föccer
nagyúr

Üdv!

Egy gyors kérdésem lenne, miszerint ebben a routerben hol lehet beállítani, hogy wifi-n is elérjem a WAN-t?

Átnyálaztam az admin felületet, de nem jöttem rá, hogy mi lenne a megfelelő beállítás.

Probléma leírása itt.

Köszi szépen.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#268) zone válasza föccer (#267) üzenetére


zone
őstag

Klónoztad a MAC címet?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#269) föccer válasza zone (#268) üzenetére


föccer
nagyúr

Kellett volna? :F Milyen név alatt találom?

A legbosszantóbb az egészben, hogy ez már egyszer hibátlanul be lett állítva. Csak a céges laptopon nincs rendszergazdai jogosultságom, és egy ottani frissítés után nem tudtam csatlakozni az otthoni routerre. Természetesen az hálózati kulcsot már rég elfejeltettem és hiába adtam meg egy új kulcsot ehhez az ssid-hez, azt valamiért nem tudta párosítani a noti hálózati vezérlője. Ezután jött az új ssid, aminek az lett az eredménye, hogy nem enged ki a WAN-ra így nem tudom vpn-en csatlakozni a céges hálózathoz, amire viszont égetően szükségem lenne. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#270) zone


zone
őstag

Nem biztos, hogy segít, de egy próbát megér. Basic Settings - Network - MAC Clone - Clone MAC Address To - Save

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#271) föccer válasza zone (#270) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem segített. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#272) föccer válasza föccer (#267) üzenetére


föccer
nagyúr

UP! :U

Thx.

:R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#273) kali válasza föccer (#272) üzenetére


kali
legenda

lehet, hogy félreértem, de amennyiben nem, úgy win 7 és xp eltérése hálózatosan megoldott; link

(#274) föccer válasza kali (#273) üzenetére


föccer
nagyúr

Szia!

Nem a két gép között akarok kommunikálni. Mind a két gép közvetlenül a routerre csatlakozik, ami közvetlenül csatlakozik a külső vonalra.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#275) kali válasza föccer (#274) üzenetére


kali
legenda

ok, ezért is írtam az esetleges félreértést - sokan úgy gondolják, hogy a router adott szempontból más, mint amikor kábel segítségével kötnek össze egy win 7 és egy xp oprendszeres munkaállomást!

[ Szerkesztve ]

(#276) föccer válasza kali (#275) üzenetére


föccer
nagyúr

Első sorban az a bajom, hogy a Wlan-on keresztül nem kapom meg a WAN elérést, így VNP-en nem tudok csatlakozni a céges hálózathoz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#277) kali válasza föccer (#276) üzenetére


kali
legenda

igen, az előző hozzászólásod után már (át)látom a problémát!
bár elég régen volt ilyen router a kezem alatt, de akkoriban nem adódott ilyen probléma, működött a dolog!

[ Szerkesztve ]

(#278) föccer válasza föccer (#267) üzenetére


föccer
nagyúr

UP! :O

:R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#279) alexfamous16


alexfamous16
csendes tag

sziasztok. nekem egy olyan problémám lenne , hogy 2 hete vettem egy tp-linkes routert. eddig müködött is jól meg minden. volt net laptopon meg gépen is , de tegnap este óta nincs netem. ha csak a modemet dugom össze a géppel akkor a gépen van net. ugyan ez van a laptoppal is. Ha a routert összedugom a modemel akkor se a gépen se a laptopon nincs net. Tudnátok nekem segíteni?

(#280) kali válasza alexfamous16 (#279) üzenetére


kali
legenda

- beállítások ellenőrzése
- reset, majd újrakonfig
- firmware frissítése/újrahúzása, reset, majd újrakonfig

(#281) alexfamous16 válasza kali (#280) üzenetére


alexfamous16
csendes tag

a beállítások jó. a másik kettő lehetőséget nem értem mire vagy hogy gondolod.

(#282) kali válasza alexfamous16 (#281) üzenetére


kali
legenda

van egy reset gomb a router hátulján, azt kell x - pontos típus függvénye - másodpercig benyomva tartani úgy, hogy közben a router kap áramot, ekkor minden visszaáll a gyári alapértékre, utána pedig újra bekonfigurálod!
a pontos típusnak megfelelő friss/utolsó firmware verzió letölt a gyártó támogatási oldaláról, azt a router adminisztrációs oldalán betallózni a frissítési részlegben, lefut a frissítés/újrahúzás, majd a gyári értékek visszaállítása, és végül újrakonfig!

(#283) szilard83


szilard83
csendes tag

Sziasztok!

Most köttettük be a diginetet tv telefont.Eddig fibernet/inviteles voltam, van egy TP Link WR340G - s routerem. Mikor fibernetes voltam ugyanez a routert használtam, volt kétszer modem csere is. Az "okostelefonokkal" simán tudtam csatlakozni wi fi n keresztül. Most, hogy voltak a digisek, hoztak másik modemet és a router menüjében is beállítottak ezt azt..felhasználónév jelszó stb stb. Sajnos én nem voltam itthon csak szüleim. Azóta 3 telefonnal (HTC wildfire S, HTC chacha, Galaxy 3) is próbáltunk csatlakozni wi fin keresztül de eredménytelenül. Látja a hálózatot de nem csatlakozik. Kérdésem az lenne, hogy most a routeren belül kell állítanom valamit, vagy mi lehet a gond?

(#284) neft


neft
csendes tag

Hello, nekem is lenne egy kérdésem, adott a fenti tipusú router. Van egy gép win7-tel és egy Vodás mobilnet. A géphez csatlakoztatott mobilnetet osztom meg a routerrel. Ezzel nincs is semmi gond mert amikor be van kapcsolva a gép akkor a wifi működik, viszont a géphez nem tudok csatlakozni wifin keresztül. Milyen trükkje van ennek? hogyan kell ezt beállítani. köszi.
Még talán annyi,hogy a routert sem tudom elérni a gyárilag megadott ip-n

Kössz

(#285) zone válasza szilard83 (#283) üzenetére


zone
őstag

Ha látja, de nem csatlakozik, akkor nem jó a jelszó.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#286) Cavsfan


Cavsfan
tag

A következő a problémám.Adott egy T Home VDSL 24/5-s net.Állandóan a wi-fi-vel kínlódok.A ZTE ZXDSL931 modem újabb darabját használom.Amikor cserélték tudta a wlan a 24/5-s sebességet.Négy db laptop van a lakásban.Ma ott tartok,hogy wifin 1-2mega jön,Lan-n meg van a 24 mega.Van egy TPLINK340GD 54 megás routerem,amit beszeretnék tenni a modem után.Sok mindent megtudok csinálni ehhez sötét vagyok.Ha valaki leírná úgy lépésről lépésre hogy beállítsam,annak megköszönném.

(#287) minyima


minyima
csendes tag

Sziasztok.

Nem olvastam végig a fórumot, elnézést, ha már elhangzott volna ugyanez a kérdés.

Az lenne a problémám, hogy van egy TL-WR340GD V4 routerünk, amit két laptoppal használunk. Működik is a net, csak egy-egy oldal használatakor az egyik gép (mindig ugyanaz a gép) ca 5-10 percenként ledob a netről. Eközben a másik gépen zavartalanul megy tovább a net. Tudnátok segíteni mit tudnánk tenni, h mindkét gépen normálisan működjön a net? Ez így elég bosszantó.

Előre is köszönöm.

(#288) wmati válasza minyima (#287) üzenetére


wmati
addikt

A Wireless Wireless/settings menüben beállítottátok hogy chanel: 2 vagy chanel: atomatic?

(#289) minyima válasza wmati (#288) üzenetére


minyima
csendes tag

Szia,

Köszi a választ.
Automatán van. Az akkor maradhat? Vagy inkább kettesre állítsuk át?

(#290) wmati válasza minyima (#289) üzenetére


wmati
addikt

sztem tedd át 2 re vagy nagyobbra sose árt ha több csatorna van nyitva
nekem az automatáról az a tapasztalatom hogy folyton ledobáltat

(#291) minyima válasza wmati (#290) üzenetére


minyima
csendes tag

Ok, kipróbáljuk. Köszi

(#292) zone válasza wmati (#290) üzenetére


zone
őstag

Khm.. a számok a csatorna számai, nem az, hogy hány csatornán adja a jelet. Azért van több csatorna, hogy ha egy helyen több wi-fi jel van, ne akadjanak össze. Ha automatára van állítva, akkor automatikusan keres egy nem foglalt csatornát.
A csatornák részleges átfedésben vannak, ha manuálisan akarod beállítani, akkor Netstumbler-rel meg lehet nézni, hogy a közelben lévő wi-fi eszközök melyik csatornát foglalták már le és azt kell kiválasztani, ami legkevésbé van fedésben.
átfedések

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#293) minyima válasza zone (#292) üzenetére


minyima
csendes tag

Köszi, lefuttattam, átállítottuk egy olyan csatornára amit nem használnak.
Csak azt nem értem, h azok akik auton vannak, azoknak nem változik a csatornája? Úgy értem, h most beállítottam mondjuk a 7es channelre, de lehet holnap az lesz a legfoglaltabb, nem? Nem az auto a legjobb, h kiválassza mindig a legjobbat?

(#294) vitya10


vitya10
csendes tag

Sziasztok.
Egy olyan "gondban" vagyok,hogy a héten kaptam egy ZTE ZXV W300 csodát.Az internet szolgáltatótól kiküldött ember beállított mindent.Jól is működik.Wifit is használom rajta.Namost az lenne a probléma,hogy a ház olyan helyében ahol leginkább használnám a wifit nemlátja.Vagyis látja,csak mondja ha a wifi szint 2-esen van akkor fogja magát és az egész eltűnik(amúgy iphone-ról használom).Viszont amikor a router közelében vagyok akkor teljesen jól működik.Gondolom,hogy elgyengűl már a jel ahol használnám.Ezt meguntam és visszatettem egy TP Link TL-Wr340GD wifi routert.Azzal ahol használom maximális jelerősséget mutat :D ,tudom is használni,minden oké.De ha már meguntam az internetezést és kikapcsolom a wifit a telefonon,és ha megint szükségem van rá és újra be,akkor ugyan kijelzi a wifit de megint csatlakoztatni kell.És hát nincsen sok kedvem minden bekapcsoláskor beirkálni a jelszót.
Mit lehet tenni?

(#295) zone válasza vitya10 (#294) üzenetére


zone
őstag

Tehát a telefonod nem jegyzi meg a jelszót. Ez nem a router hibája.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#296) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok, van egy ilyen routerem és a jelét szeretném erősíteni. Van rá lehetőség? Sörös dobozból csináltam az antenna köré parabolát, de nem lett jobb.

Tisztelet a Gépésznek!

(#297) _seth_


_seth_
veterán

Adott egy ilyen router, friss rajta a firmware, működik is, de a WAN portra dugva a netet a WAN led nem világít és nem is csatlakozik a netre. Lehet ezen még segíteni valahogy vagy kukás? Másik router ugyanabban a környezetben működik azonos beállításokkal tehát nem a net vagy kábel a rossz.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#298) zone válasza VMatteo (#296) üzenetére


zone
őstag

Esetleg antenna csere?
TP-Link TL-ANT2408C - 8dBi - 2600 Ft
TP-Link TL-ANT2409A - 9dBi - 4000 Ft

Ha olcsó házi megoldás kellene, a youtube tele van ilyenekkel: [link]

(#297) _seth_
Nagyon úgy néz ki.. már nem garis? Egy ideje már 5 év gari van a TP-Link cuccokra.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#299) jena2


jena2
tag

Valaki tudna segíteni vettem egy TP-link TL-WR340GD wifis router-t
de nemtudombeállítani. Úgy néz ki a dolog hogy van egy thomson t-online-os Wifis roterem és onan jön kábelen a net a garázsba, ide kellene ez a wifi, de gőzöm nincs hogy kell beálligatni, próbáltam pár leírás alapjánn PPPoP-is beírva ide is a felhasználónevet jelszót, de nem műxik, hogy kell beállítani ha már előtte megvan egy wifis router modem és ide már közvetlen net jön ki??? Ja és ennek van drivere mert nem találtam hozzá, gondoltam nem e telepíteni kell a gépemre, bár nemhiszem

ONEPLUS 11

(#300) dr.bubo válasza jena2 (#299) üzenetére


dr.bubo
őstag

A wifit a 340-ben beállítod, dhcp servert kikapcsolod benne,(majd a régi routered oszt ip-t minden rácsatlakozó eszköznek) a régi routered lan és a 340-s egyik lan portját összekötöd és már működik is a hálózatod. Így a 340-es sima AP-ként fog működni. :)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  TP-LINK WR340GD (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.