Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  TP-LINK WR340GD (téma lezárva)

Hozzászólások

(#301) jena2 válasza dr.bubo (#300) üzenetére


jena2
tag

Köszi pont a te oldaladon kezdtem a keresgélést megcsináltam vagy 3* a műveleteket.
Az alatt mit értessz hogy összekötöm a lan portokat, ja azt még kihagytam hogy menne a 340es-ről egy asztali gép is kábelről a wifiről meg a laptom telefon, nagyon távoli nekem a dolog nembaj ha szájbarágós :)

ONEPLUS 11

(#302) dr.bubo válasza jena2 (#301) üzenetére


dr.bubo
őstag

A maradék 3 lan portra köthetsz gépeket. :) Mert azok pedig switch-ként működnek. Wifin meg bármilyen wifis cucc csatlakozhat. :)
Miután a 340-ben kikapcsoltad a dhcp servert, már csak fix ip-vel éred majd el.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#303) bally4


bally4
tag

Hali!

Olyat lehet csinálni, hogy nappaliban van a router, de az udvaron is szeretnék jelet, akkor az egyik antennát lecserélem egy kültérire és azt kivezetem a tetőre? Ennek milyen negatív hatásai lehetnek?

Más hasznosabb ötlet van a fenti helyett a probléma megoldására?

(#304) Bruteee válasza bally4 (#303) üzenetére


Bruteee
csendes tag

Hali! Nekem úgy van hogy az udvar egyik végén egy router és a másik végén még egy és a 2 briggelve van. Így lefedi az egész udvart egységesen és a jelerősség is tökéletes. Átlagba 3-4 laptop és 6-7 telefon lóg rajt.

(#305) JSX.Azki


JSX.Azki
csendes tag

Hello!

TP-LINK WR340GD típusú routerem van, már egy éve. Két asztali PC csatlakozik hozzá kábelen (8mbps modemes helyi net) + 1 laptop wifi-n. Utóbbival van gondom. Tavaly ment a wifi rendesen, kivéve ha jelszóval próbáltam védeni, mert akkor azt csinálta, hogy kb. 1 percig volt net, utána 10 percig nem (látta a netet de gyakorlatilag nem küldött és fogadott adatokat) és ez így tovább. Hálistennek nem lakom forgalmas környéken, ezért nem volt gond, hogy nem volt jelszóval védve. A laptopon csak nyáron használom a wifi-t, mert évközben nincs itthon. Most amikor hazahoztam, már jelszavas védelem nélkül is szarakodik a net, az előbb leírt módon. A laptopom amúgy nem mai csirke, 5 éves ASUS de eddig nem volt semmi gondja. Bocs a laikus nyelvezetért, nem igazán vagyok szakértő és perpillanat nem tudok senki olyat lecsábítani ide, aki jobban értene hozzá. Ha bárki tud vmit segíteni, megköszönném!

(#306) recze


recze
csendes tag

Sziasztok kérdésem lenne.
Már össze-vissza keresgélek valami megoldást mi lehet a baj. Nem tudok wifiről csatlakozni a Router netes admin felületére. Kábellel megy, wifiről nem. Ugyanígy a furcsa, hogy van internet, le van titkosítva, minden szépen be van állítva, de például ping-etni akarom cmd-ből akkor Nincs válasz. Találtam olyant, hogy a Torrentre beriaszt a Flood Protection, elképzelhető, hogy ez lehet a baja?

(#307) laca500


laca500
aktív tag

Hali.
Van egy TL-WR340G routerem.
A Hardware Version: WR340G v3 0815311C
Ha a gyártó oldaláról letöltöm a TL-WR340G(D)_v4_110701, akkor minden zokszó nélkül feltehetem az én változatomra? Nem probléma, hogy a routerem v3-as és nem v4-es?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#308) Brutforsz válasza laca500 (#307) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

De, probléma. Ennek a műveletnek - ha esetleg működőképes maradna is utána a routered - semmi haszna nem lenne, viszont garanciavesztéssel jár.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#309) bally4 válasza Bruteee (#304) üzenetére


bally4
tag

Igen, értem ezt a megoldást, viszont én a problémát egy routerrel szeretném megoldani, kihasználva, hogy 3 antennacsatlakozó van rajta..

(#310) #45884160


#45884160
törölt tag

Sziasztok!

Fenti modell rouerhez lenne szuksegem segitsegre.

T-Home (ZTE modem wifivel) ADSLhez megvan a PPPoE beallitashoz szukseges felhasznaloi nevem es jelszavam.

Bongeszon keresztul probaltma programozni a TP Linket, de sajna nem akar csatlakozni.
Elozo szolgaltatoval (Juropnet) a router gond nelkul mukodott.

A routert latja a szamitogep, de intenret kapcsolat nincs.
Milyen beallitasokat kell meg eszkozolnom a routeren, hogy mukodjon az internet?

(#311) laca500 válasza Brutforsz (#308) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi, akkor inkább nem buherálom főleg, hogy venni szeretnék egy WR1043ND-t. Vagy valami hasonló adotságokkal megáldott masinát. :D :R

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#312) dr.bubo válasza #45884160 (#310) üzenetére


dr.bubo
őstag

A ZTE modemed-be lépjél be és állítsad át bridge mód-ra. Mert most az végzi a PPPoE csatlakozást.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#313) #45884160 válasza dr.bubo (#312) üzenetére


#45884160
törölt tag

Aszomszed lakasban mar hasznalnak egy tp link routert, igy feltetelezem, hogy a ZTE bridge modban van...valami mas T-homeos "stikli" lehet a dologban.

(#314) dr.bubo válasza #45884160 (#313) üzenetére


dr.bubo
őstag

Router nélkül, hogy csatlakozol a netre? A pc-én van a PPPoE kapcsolat beállítva?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#315) Dr.Csomi


Dr.Csomi
csendes tag

Sziasztok!
Fent és lent említett routerrel lettek ma problémáim
Másfél éve van meg, volt használva utp kábellel és wifivel is, költözés után csak wifit használtunk, 2 laptop, egy telefon meg egy tablet, ebből max 2 ment egyszerre
Mai napon azzal kezdett el szórakozni a wifi, hogy hol van jel fullon, (10 sec)hol nincs semmi (10 perc), veszíti el a jelet úgy laptopon, telefonon és tableten is ez a helyzet.
kábelen viszont rendesen működik
resetelni most nem tudom, mert nem találom a jelszavas papírt amit a digisek adtak
ezzel a wifi ingadozással mit lehet kezdeni?
előre is köszi
üdv.
Dr. Csomi

[ Szerkesztve ]

(#316) dr.bubo válasza Dr.Csomi (#315) üzenetére


dr.bubo
őstag

Váltsál csatornát a routerben, mert zavarja valami.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#317) maszkoss02


maszkoss02
csendes tag

Sziasztok!

Kéne nekem egy kis segítség.
Ps3on szoktam játszani,de az utóbbi pár napban szinte megállt az összes fel és letöltésem...
100%-os a jelerősségem,szóval nem tudom mi lehet a baj..
előre is köszönöm a sok segítséget.

üdv

(#318) tajati


tajati
aktív tag

Hello!

Van egy kis bibim a forumon megnevezett tp routeral. Elmentem nyaralni és mire haza jöttem nem világit a wlan led tehát nincs is wifit, a reset se segített rajta. Valakinek valami ötlet?

(#319) kali válasza tajati (#318) üzenetére


kali
legenda

a router adminisztrációs felületén - látszólag - bekapcsolva a wifi funkció?
wireless -> wireless settings -> enable wireless router radio?

maszkoss02; próbáld ki más/minden csatornán, hátha csak akadás van egy elérhető, azonos vagy szomszédos csatornán forgalmazó másik hálózattal!
illetve a router hardveresen elég gyenge, ezért húzós terhelésnél is előfordulhat a leírt hiba!

[ Szerkesztve ]

(#320) tajati válasza kali (#319) üzenetére


tajati
aktív tag

Helyesbítek a hibát megoldottam:D három nagy ütés a routerre és hibátlanul müködik xD

[ Szerkesztve ]

(#321) kali válasza tajati (#320) üzenetére


kali
legenda

nem kapott villámot, vagy ilyesmi?
a kábel és a munkaállomás hiba szempontjából kizárható?

(#322) -atesz-


-atesz-
aktív tag

Sziasztok! Az miért van ,hogy nagyobb fájl letöltésnél ,vagy youtube nézésnél lefagy a wifi router? Csak resettel lehet észhez téríteni. :R

(#323) kali válasza -atesz- (#322) üzenetére


kali
legenda

kábelen, vagy wifi útján?
wifi esetében még lehet beállítási hiba, de ha ez kábelen történik, akkor már a hardveres gyengeségre is lehet gondolni, sajnos nem nagyon bírja a húzós terhelést ez a régi típusú, és elég gyenge router...

(#324) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Szintén a TL-WR340GD-vel volna gond. Nem akar a net-re felcsatlakozni. Van, hogy 1 napig semmi, másnap reggel pedig minden jó. Ötletek ? Közben a gép látja a routert.

[ Szerkesztve ]

(#325) kali válasza RaPiDsHaRe (#324) üzenetére


kali
legenda

reset, majd újrakonfig?

(#326) RaPiDsHaRe válasza kali (#325) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Reset már volt. Azsem ért semmit.

(#327) RaPiDsHaRe válasza kali (#325) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Megvolt a reset és az újkoncig is, még mindig nincs net.
Viszont, ha a router-t kiveszem és rendesen parancsikon-al akarnak felcsatlakozni a gépről úgy jó. Valószínü a router a ludas.

(#328) kali válasza RaPiDsHaRe (#327) üzenetére


kali
legenda

a kábelek rendben?
esetleg firmware frissítése/újrahúzása, de ha az sem segít, akkor lehet, hogy haldoklik a router - nem mai típus már...

(#329) Tosee válasza RaPiDsHaRe (#327) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Mivel parancsikonnal csatlakozol, így arra következtetek, hogy ADSL internet!
Mielőtt üzembe helyezed a routert töröld az ADSL kapcsolatot, majd utána állítsd be a router wan beállításaiban (PPPoE)!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#330) RaPiDsHaRe válasza kali (#328) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Kábelek jók. Mert mert a router nélkül van net,
A firmware frissités most nem megy, mivel én is csak távolról tudok segíteni. Majd elkérem a routert és megnézem közelebbről is.

Haldoklik? - Alig volt használva, mivel csak a laptop véget kellet.

(#331) RaPiDsHaRe válasza Tosee (#329) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Digi net.

(#332) kali válasza RaPiDsHaRe (#331) üzenetére


kali
legenda

akkor esetleg még az lehet a probléma, ha nagyobb csomag van előfiztve, mert ez a régi típusú és hardveresen gyenge router nem bírja a tempót, bár akkor inkább az szokott lenni, hogy egyrészt nem megy át rajta a teljes sebesség, másrészt húzós terhelés közben dobja el magát.
a router hálózatból történő kivételével egy kábel kiesik, de ha az is külön tesztelve volt, akkor okés!

Tosee; igen, jól tudod!

[ Szerkesztve ]

(#333) Tosee válasza RaPiDsHaRe (#331) üzenetére


Tosee
őstag

Ha jól tudom náluk is PPPoE bejelentkezés van...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#334) RaPiDsHaRe válasza kali (#332) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Ha jól tudom 20/10-es net van előfizetve. Mostanában (amikor a router is volt használva), nem dobta el a netet. Elkérem , aztán meglátom nálam mit fog csinálni.

(#335) kali válasza RaPiDsHaRe (#334) üzenetére


kali
legenda

az a sebesség még átmegy rajta!

(#336) bigyo108


bigyo108
aktív tag

Üdv!

Adott egy : TP-LINK TL-WR340GD router és 1 kékhalál .
OS : Windows 7 HP 64 bit
A hiba kizárólag a router óta van.
A probléma torrentek kezelése közben történik, általában feltöltéskor.

Segítséget kérnék.

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#337) kali válasza bigyo108 (#336) üzenetére


kali
legenda

a másik témában is írtam, de inkább itt;
wifi vagy kábeles úton megy a torrentes forgalom?
ez a régi típusú router hardveresen gyenge, nem bírja a húzós torrentet, hamar elfekszik tőle, de olyat még nem hallottam, hogy kéket okozott volna...

(#338) bigyo108 válasza kali (#337) üzenetére


bigyo108
aktív tag

wifin megy, de win 7 nél ilyen hibát csak driver probléma miatt láttam.

tanácstalan vagyok.

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#339) RaPiDsHaRe válasza RaPiDsHaRe (#324) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Ehhez a routerhez van valamilyen firmware frissités?

(#340) Bruteee válasza RaPiDsHaRe (#339) üzenetére


Bruteee
csendes tag

Csao! Megnezed neked melyik verzios van es ahoz megezed hogy melyik a legujabb

TP-Link WR340GD

(#341) RaPiDsHaRe válasza Bruteee (#340) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Kiválasztottam, utána, hogyan tovább? Azért kérdezem mert a TP- linket nem ismerem, és barátnőmnek kellene frissíteni (nem akar felcsatlakozni a Digi -netre, hátha a frissités segítene) távolról a routert.

(#342) dodilada


dodilada
csendes tag

Hello!
Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy van egy TP-Link WR340GD wifis routerem amin egy darab antenna van, és teraszon már elég gyenge jel mert messze van neki!lehet tenni rá egy elosztóval még egy antennát amit kint a teraszon tennék fel és kábellel lenne a kötve a routeren lévő elosztóra csatira aminek a másik felén meg a gyári antenna lenne?Vagy ilyen esetben gyengülne a jel mert két antenna lenne rákötve??
Remélem nem fogalmaztam tul bonyolultan :D
üdv dodilada

(#343) Bruteee válasza dodilada (#342) üzenetére


Bruteee
csendes tag

Elég messze lehet az erkély, nekem ~45 méterre van még egy laptop amin simán megy a net, és a jel is elég jó (udvari sorház vége). Talán még azt is meglehetne hogy egy nagyobb antennát veszel rá, vagy még egy router és a 2 briggelve lenne.

(#344) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Ez a router támogatja a port-átirányítást? Tehát pl ha a net felől jövök egy portra, akkor azt átlövi egy bizonyos beállított ip címre, de nem ugyanarra a portra, amire csatlakoztam, hanem egy másikra?

Tehát pl:

Kívülről ide csatlakozok: valami.dyndns.org:33333
Ezt át tudja-e irányítani teszem azt a 192.168.0.20:80-ra, hogy elérjem a 20-as ip-n lévő eszköz admin felületét, ami a 80-as porton van, nem a 33333-on?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#345) Bruteee válasza A_ScHuLcZ (#344) üzenetére


Bruteee
csendes tag

Tudja :)

(#346) Mityu_76


Mityu_76
tag

Sziasztok.

Nagybátyámnál próbáltam az újonnan vett routerével netet varázsolni. Mindnent beállítottam de csak nincs net.
Elképzelhető, hogy a hiba ott van, hogy ADSL internete van és mielőtt üzembe helyezném a routert, törölnöm kéne az ADSL kapcsolatot, majd utána állítanom be a router wan beállításaiban (PPPoE)?

Köszi a válaszokat.

"HONDACRX4EVER"

(#347) Bruteee válasza Mityu_76 (#346) üzenetére


Bruteee
csendes tag

Ha a gépen is ott van az ADSL kapcsolat ikonja, attól még kell lennie netnek, ha a router be tud csatlakozni. Próbáld meg a MAC klónozást, és nézd meg hogy a WAN résznél nem e kapsz valami hibakódot.

(#348) Kingfisher1


Kingfisher1
tag

Sziasztok!

Otthoni hálózaton 3 számítógép és egy telefon csatlakozik erre a típusú routerre. Ezek közül az egyiket szeretném ideiglenesen letiltani. Ezt hol tudom megtenni, melyik menüpont alatt? Hogy hívják ezt a fajta megosztást?
(az egyik asztali gépről lenne szó, ami kábellel csatlakozik a routerhez)

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#349) Bruteee válasza Kingfisher1 (#348) üzenetére


Bruteee
csendes tag

Felmész a routered webinterfészére és beállítod a következőket.
1. Advanced Settings -> Security -> Firewall -> Itt bejelölöd hogy Enable Firewall & Enable Mac Address Filtering és alatta hogy alapból Allow !

Kép1

2. Advanced Settings -> Security -> Mac Address Filtering -> Itt látod hogy aktív a tűzfal és a Mac szűrés. Katt hogy Add New és beírod a Mac címét a gépnek és egy nevet hozzá. Status Disabledre és kész is.

Kép2

(#350) Kingfisher1 válasza Bruteee (#349) üzenetére


Kingfisher1
tag

Köszi! De nekem fordítva működött. Hogy "Default Filtering Rules:
Deny these PCs with the enabled rules to access the Internet." és amelyiken nem akarom, hogy legyen kapcsolat, Enabled"-re állítom.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  TP-LINK WR340GD (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.