Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  TP-LINK WR340GD (téma lezárva)

Hozzászólások

(#501) Memphis79 válasza Memphis79 (#499) üzenetére


Memphis79
aktív tag

Na azért köszi majd később baszkurálom hátha jó lesz-ha van vkinek jó ötlete szóljon ám! :R
Szerk:na ez a "kidobom" csak első felindulásból volt :P

[ Szerkesztve ]

Origin:Memphis79HUN

(#502) Memphis79 válasza csixy (#500) üzenetére


Memphis79
aktív tag

Ez az usb-s cucc nem is drága....

Origin:Memphis79HUN

(#503) csixy válasza Memphis79 (#502) üzenetére


csixy
addikt

Na látoood :DD

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#504) edeleny


edeleny
őstag

Sziasztok!

A hálózatom idáig egy T-online-os ZTE telefonos routerből állt.
vettem egy tabletet, és rá kellett jönnöm, hogy semmire neme való a wifi-je.
Van itthon egy TP-link TL-wr340GD.

Hogy kellene beállítani, hogy menjen rajta a net.
A másik router-el hálókábellal van összekötve, de nem jön át a net.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#505) krealon válasza edeleny (#504) üzenetére


krealon
veterán

Rakd AP / switch modba, a T-s eszkoz utan, UTP kabelen.
Ennek a menete.

Kabellel racsatlakozol a 340-esre. Semmilyen masik UTP ne legyen bedugva.
http://192.168.1.1 -cimen jelentkezz be: admin/admin
A LAN IP cimet allitsd at 192.168.1.253-ra. (Mert a ZTE a .254-es IP-t hasznalja alapertelmezetten)
Network --> LAN --> IP Adress --> 192.168.1.253 --> [Save]

Ezutan DHCP szerver disable:
DHCP --> DHCP Settings --> DHCP Server --> Disable --> [Save]

A 340-es ujrainditasa utan kosd ossze UTP kabellel a ZTE egyik LAN portjat a TL-WR340GD egyik LAN portjaval. A http://192.168.1.253 cimen belepve a 340-esbe, beallitod a WiFi-t.
Ennyi.

(#506) edeleny válasza krealon (#505) üzenetére


edeleny
őstag

Tehát.
Az első eszközt a T-s routert tegyem switch módba, az az engedje át a jelet?
Most ez csatlakozik a netre, Ebben van a név jelszó.
Most ez az elosztó is mert többfelé megy belőle.
A TP linket csak wifirw használnám.
Ok megpróbálom.

Ezt az Rakd AP / switch módot hol találom?

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#507) krealon válasza edeleny (#506) üzenetére


krealon
veterán

Akkor megegyszer:

Rakd AP / switch modba a TL-WR340GD-t , a T-s eszkoz utan, UTP kabelen. (A T-s eszkozhoz nem kell nyulni.)

Ennek a menete:

A szamitogepeddel, kabellel racsatlakozol a 340-esre. Semmilyen masik UTP ne legyen beledugva.
http://192.168.1.1 -cimen jelentkezz be: admin/admin
Ha a fenti nem mukodik, akkor reset-eld le a 340-est, hogy visszaalljanak az alapertekek.

A LAN IP cimet allitsd at 192.168.1.253-ra. (Mert a ZTE a .254-es IP-t hasznalja alapertelmezetten)
Network --> LAN --> IP Adress --> 192.168.1.253 --> [Save]

Ezutan DHCP szerver disable:
DHCP --> DHCP Settings --> DHCP Server --> Disable --> [Save]

A 340-es ujrainditasa utan kosd ossze UTP kabellel a ZTE egyik LAN portjat a TL-WR340GD egyik LAN portjaval. A http://192.168.1.253 cimen belepve a 340-esbe, beallitod a WiFi-t.
Ennyi.

(#508) Chris.G


Chris.G
tag

Sziasztok!
A hétvégén konfiguráltam fel a routeren! 20/10 Mbps netem van digitöl! Problémám az, h ha wifin keresztül kapcsolódok a netre, 1,2 -vel müködik, de ha router nélkül netezek, 2,5-el jönnek a cuccok!
Miért csinálja ezt? 54Mbps-ot kéne neki bírnia.

(#509) krealon válasza Chris.G (#508) üzenetére


krealon
veterán

Az 54Mbps linken max 20-22Mbit/s valos sebesseget lehet megvalositani, hibatlan adatatvitel eseten. Radasul a WiFi, mint osztott atviteli kozeg, egyszerre csak 1 iranyban hasznalhato, igy ha feltoltes is van, az azonnal csokkenti a letoltesi sebesseget.
Ha vannak a kozeli (kisebb mint 3 tavolsagu) csatornakon uzemelo AccessPoint-ok (routerek) a kornyeken, akkor az atfedesbol adodo zavarok tovabb csokkentik a hatasos sebesseget.

A radios atviel nem megbizhato. Ha megbizhatosag vagy sebesseg kell, akkor csak a kabel johet szoba.

[ Szerkesztve ]

(#510) Chris.G válasza krealon (#509) üzenetére


Chris.G
tag

Kösz a választ! Milyen routerre érdemes kicserélni, ha én emeltetni szeretném a netet 40/20 Mbps-re, és nem akarom, hogy feleannyi gyors legyen wifin keresztül?

(#511) krealon válasza Chris.G (#510) üzenetére


krealon
veterán

A 40/20-as net teljes atvitelehez egy zajmentes (idealis korulmenyekkel megaldott) kornyezetben 150Mbps linksebesseg szukses.
Ez gyakorlatilag akkor valosul meg, ha kerteshazas ovezetben vagyunk es az AccessPoint (router), valamint a kliens (notebook, tablet, telefon stb.) egyazon legterben van. Ilyen helyzetben, a megfelelo eszkozokkel a 300Mbps linksebesseg is konnyen osszejon.

A 300Mbps linksebesseghez 40MHz-es csatorna-savszelessegre van szukseg, ami a csatornak kozotti atlapolodas miatt, surun lakott kornyezetben (lakotelep), szinte megvalosithatatlan a 2.4GHz-es tartomanyban.

A "Milyen routert? (kiemelt téma)" legolcsobb ajanlott tipusai: TP-link TL-WR841N(D) v8, es ASUS RT-N12 D1.
Ha a koltsegvetes engedi, ajanlott Dual-band (5GHz kepes) routert valasztani lakotelpi ovezetben, mert a nagyobb frekvencia miatt (kisebb AP hatosugar), kevesebb kulso zavart eredmenyez a lakasban.
Nehany ajanlott tipus

(#512) Norbeez


Norbeez
csendes tag

TP-link wr340g routert be lehet-e konfigolnom hogy aki kábellel csatlakozik rá, annak limitáljam a fel és letöltését, hogy tudjak wifizni?

Firmware v5, a netes izé szerint.

ha nem lehet, mit tehetek?
köszi :O

(#513) krealon válasza Norbeez (#512) üzenetére


krealon
veterán

Sajnos nem alkalmas ra.
QoS kepes firmware-rel hajtott router kell hozza.
Tp-link-ekbol azt hiszem az 5-os szeriatol tudjak gyarilag, de a TL-WR740N-nel kisebbet amugy sem erdemes uzembe allitani, mert mar ujonnan is meg lehet kapni 4000 Ft alatt.

(#514) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Van egy Tp-link wr340GD routerem. Gondoltam felteszek rá egy friss firmwaret. de nem tudom melyik kell rá. A router alján az van a matricán, hogy ver 2.22, az admin oldalán meg azt írja: WR340G v5 08118989, Firmware Version: 4.3.7 Build 090901 Rel.61899n
Akkor most ez V2, vagy V5?

Egyébként az a bajom vele, hogy mostanában néha nagyon belassul a wifi, 0,01 megabitre is akár, miközben lanon meg 55/30 megabitet mérek. (ugyanabban az időben!, speedtesttel) Ugyanúgy belassul laptoppal meg mobillal is, így szerintem a router hibázik.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#515) Nestor16 válasza Victoryus (#514) üzenetére


Nestor16
senior tag

Gyári reset? ;)
Nekem megoldás volt annó.

Firamware-val kapcsolatban én olyanra emlékszem, hogy a v3 után nem ment fel semmi, szóval hagytam úgy... elvileg nem is lehet tovább frissíteni :F
Megnézni meg nem tudom, mert nem jön be a tp-link.com oldala...

Üdv, Dávid

(#516) Victoryus válasza Nestor16 (#515) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Közben sikeresen frissítettem a v2 legutolsó verziójára, 4.7.11-re. Így is belassul, de most lanon is. Lehet a Diginél van valami gubanc. Általában tartja az 50/30 megabitet.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#517) Nestor16 válasza Victoryus (#516) üzenetére


Nestor16
senior tag

Ezt kideríteni úgy tudod, ha a kábelt közvetlen a modenbe csatlakoztatod és kihagyod a routert a rendszerből, aztán mérsz egy sebességet.

Üdv, Dávid

(#518) Cube576


Cube576
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy TP-WR842ND típusú TP-Link router, és szeretném egy hálózatba betenni, ahol proxy működik. Valaki tudna segíteni esetleg a beállításokban?

Köszönöm, Norbi

The truth is out there...

(#519) Cube576 válasza Cube576 (#518) üzenetére


Cube576
tag

Közben megoldottam a problémát.. :D

The truth is out there...

(#520) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Nekem is ilyen routerem van. Kérdésem, hogy ez tud olyat, hogy egy másik wifi hálózatot oszt tovább? Bár végignéztem a menüjét, nem találtam ilyesmit benne.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#521) Nestor16 válasza Victoryus (#520) üzenetére


Nestor16
senior tag

Én úgy tudom hogy tud, valami brige a neve, ahol a wifit állítod be. (telóról ennyit tudok segíteni)

Üdv, Dávid

(#522) Pr3s


Pr3s
aktív tag

hol találok a wr340gd-hez alternatív firmware-t? akinek van hozzá legyen szíves ossza meg velem, köszi előre is!

(#523) krealon válasza Pr3s (#522) üzenetére


krealon
veterán

"hol találok a wr340gd-hez alternatív firmware-t?"

Sajnos sehol, mert annyira gyenge es elavult mar ez a tipus, hogy kar az idot es a faradsagot pazarolni ra.
A 7-es szeriatol letezik OpenWRT.

(#524) TROPY


TROPY
csendes tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni ! Adott egy TP-LINK TL-WR340 G router frissíteni szerettem volna a firewall frissítést próbáltam de sajnos nem sikerült :W azóta nem tudok bele menni a routerbe meg csak a pover világit semmi más ! Valaki tudna nekem ebbe segíteni teljes le írással ???? :( :(

(#525) Nestor16 válasza TROPY (#524) üzenetére


Nestor16
senior tag

Router reset esetleg? Úgy emlékszem, hogy van rajta, amit tűvel lehet benyomni.

Üdv, Dávid

(#526) TROPY válasza Nestor16 (#525) üzenetére


TROPY
csendes tag

azon már túl vagyok !!! :( :(

(#527) Nestor16 válasza TROPY (#526) üzenetére


Nestor16
senior tag

Értem, egyébként hogy hogy nem sikerült?
Mondjuk úgy tudom a frissítés pont az a rész, ahol tönkre lehet tenni.

Üdv, Dávid

(#528) TROPY válasza Nestor16 (#527) üzenetére


TROPY
csendes tag

le töltöttem a frissítést és fel akartam tőlteni el kezte de nem sikerült és most már csak a pover lámpa ég és nem birok bele menni se !!! :W

(#529) zulu_mester


zulu_mester
tag

Sziasztok!

Egy olyan probléma merült fel egy kb. 5 éves TL-WR340G routerrel, hogy random módon megszűnik a net kapcsolat minden eszközön. Mi lehet ennek az oka? Esetleg a router kezd behalni vagy esetleg a szolgáltató oldalról lehet valami hiba?

[ Szerkesztve ]

"Te is fiam Bluethooth!"

(#530) Nestor16 válasza zulu_mester (#529) üzenetére


Nestor16
senior tag

Hali.

Router reset, de ha nem biztos, hogy a router a hibás, akkor egy ideig teszteld a szolgáltató kábelét közvetlen a gépbe dugva.

Üdv, Dávid

(#531) krealon válasza zulu_mester (#529) üzenetére


krealon
veterán

Ha 5 evig mukodott, akkor jo esellyel az elektolit kondik mar mindenhol kiszaradtak (belul es a tapban is) ...

(#532) zulu_mester válasza krealon (#531) üzenetére


zulu_mester
tag

Ezek szerint, hogy ha a kondenzátorokkal van a hiba, akkor kukás a router?

[ Szerkesztve ]

"Te is fiam Bluethooth!"

(#533) krealon válasza zulu_mester (#532) üzenetére


krealon
veterán

Ha tenyleg az a gond (eleg valoszinu) es nincs kedved / lehetoseged kicserelni oket, akkor valoban veszelyes hulladek kategoriaba tartozik.
Igazabol mar nem eri meg energiat raforditani, amikor 5000-ert kapsz TL-WR741ND-t, ami nagysagrendekkel jobb.

(#534) zulu_mester válasza krealon (#533) üzenetére


zulu_mester
tag

Ha tényleg az a gond, akkor tuti cserélem az eszközt, mert se kedvem, se lehetőségem nincs arra, hogy kicseréljem a kondenzátorokat. Nem egy nagy összeg szerencsére :D És ha ki is cserélném, az sem garantálná, hogy sokáig húzza ...

[ Szerkesztve ]

"Te is fiam Bluethooth!"

(#535) krealon válasza zulu_mester (#534) üzenetére


krealon
veterán

Ha mas karosodas nincs, akkor kondenzator csere utan ujszeru lesz a keszulek, de a funkcionalis elavulas (nincs hozza firmware frissites, sem alternativ firmware) miatt mindenkepp erdemes cserelni.

Velemenyem szerint csak olyan eszkozre erdemes penzt kiadni, amire letezik alternativ szoftver (OpenWRT, DD-WRT, Tomato, stb).

(#536) zulu_mester válasza krealon (#535) üzenetére


zulu_mester
tag

Más károsodása szerencsére nincs. De mindenféleképpen újat fogok venni, mert már eléggé elavult a kicsike és szerintem, hogy ha hosszú távú megoldást csak egy új jelentheti. A "restaurált" eszközökben sajnos nem nagyon bízok (lehet kissé paranoiás vagyok :D ).

"Te is fiam Bluethooth!"

(#537) dredjudge84 válasza zulu_mester (#536) üzenetére


dredjudge84
őstag

5000-ért már van wr841n is, ami még jobb mint a 741nd.

[ Szerkesztve ]

(#538) Zola01


Zola01
tag

Üdv!

Tegnap üzemeltem be ezt a cuccot. (tudom hogy régi és elavult, de ingyen kaptam egy ismerőstől) Működik is rendesen. Jelenleg a wifi részét csak a telóval használom, a géphez kábelen megy a net.

-Érdemes e firmware-t frissíteni rajta, ha gond nélkül működik? (3.1 van rajta, ha minden igaz)

-Ha egy másik géppel is szeretném használni a wifit, akkor milyen vevőegységet vegyek hozzá (ami esetleg az újabb wifi routerekkel is működni fog)?

Köszi!

A topik kihalt, így célszerűbb a TP-LINK routerek topikba folytatni a beszélgetést!

A topikot zárom!

[ Módosította: Mate ]

(Oo\ SKYLINE /oO)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  TP-LINK WR340GD (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.