Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  TP-LINK WR340GD (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) Voda2


Voda2
tag

Sziasztok. Érdeklődnék, hogy az megoldható-e, egy TP-Link Routerrel, Hogy ne a router tárcsázzon(ADSL), hanem a modem, ha már képes rá(D-Link 321B), és a router csak ossza a netet? Mert elég szar a vonalam, és ha normál módon a router is rá van kötve a modemre, akkor eszméletlenül szakad a netem, 10percenként, de ha csak a modem közvetlenül a gépre van kötve, és ő tárcsáz akkor nem. Vagyis nem venni így észre. De amint a modemet Bridge módba rakom, szakadozik a net, és kb 1 perc mire a router visszacsatlakozik! A Modem persze elöbb.
Köszi.

ASUS-PC P5KPL-AM E5200 Wolfdale 2GB Kingmax 1066MHz Chieftec 500W SATA II 500GB Gigabyte HD4550 GDDR3 HDMI Fujitsu X19 TFT Samsung SH-S182M LS DVD-RW 5MBit xDSL Win 7 Ultimate

(#52) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Üdv mindenkinek!
Valaki tudna segíteni a címben írt routerrel kapcsolatban?
Bármilyen online játék közben meg-megszakad a kapcsolat!
Saját magam konfiguráltam, ha probléma lehet. Csak routerrel csinálja ezt.
Van egy switchem, meg még egy másik routerem, mindegyikkel ezt csinálja. Még kábellel is.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#53) nemtom85


nemtom85
csendes tag

Sziasztok!Vettem egy TP-LINK WR340GD routert!LAN-os netem van és szeretném megosztani a telefonomra,de sehogy sem akar sikerülni,pedig a telefon látja a jelet!Mi lehet a gond?

(#54) Bazsi101


Bazsi101
tag

Sziasztok. Nemrég vásároltam egy iyen tp-link routert.sikerült is beüzemelnem,csupán annyi a gond hogy ha a routeren keresztül használom az internetet,akkor fele akkora sávszélességem van,mintha kábellel kötném össze,közvetlenïl a gépet,és a modemet..2megabites,inviteles interntem van,jelenleg pppoe kapcsolatra áĺlitva a routerben.Titkosítás,jelszavas védelem be van állitva,nem hiszem hogy valaki a tudtomon kívül használná.Van valakinek ötlete miért van sebességcsökkenés?Előre is köszonöm.

(#55) Szajborg


Szajborg
csendes tag

Sziasztok!

A címben említett routerem van nekem is, és hasonló gondom van, mint bberni-nek.
A kábelen megy a net, de wifi-n nem megy laptoppal az istennek sem, és a hálózatra is csak nehezen csatlakozik. Amikor nem csatlakozik, állandóan az IP cím megújításnál akad meg.
Minden jol van beállítva, dhcp, satöbbi, 500X reseteltem már, kivettem mindent, a jelszón kívül semmit nem állítottam át, de nyitott hálóra sem lép fel, és akkor sem, ha az asztali gép ki van kapcsolva.

A csavar annyi nálam, hogy telefonnal símán rá tudok csatlakozni az otthoni hálóra, és szakít a net, és a laptopot is tudom használni azonnal bármilyen nyilvános wifi hálózaton, pillanatok alatt csatlakozik.

...csak épp az otthoni wifi-laptop kombináció nem működik:(

Amúgy Toshiba Tecra A10-11M a laptop típusa

Ötlet?

Köszi Szépen!

ui.: amúgy piszok lassú a menüje is, csalódás a cucc, igaz olcsó volt.

Dédanyám olyan öreg volt, hogy mikor mondtam neki, hogy viselkedjen korához illoen, meghalt.

(#56) marcus14


marcus14
tag

Sziasztok !!

Jólenne egy kis segítsék mert ebben a témában abszolút kezdő vagyok...
Szvall nekemis ien a routerem van tegnap vettem de egyszerűen ne mtudok rájönni hogy lehet ezzel a netet megosztani két gép között,digi net egyébként két windows 7-es gép között kéne megosztani a netet kábelek megvannak beis van minden dugva normálisan és helyesen viszont a bellíátsokkal vacakolok szvall jó lenne egy segítség mert eddig jutottam...
Légyszives vki segítsen :R :R

"Az élet egy Szerencsekerék rajtad áll hogyan Forgatod"2pac

(#57) Truman válasza marcus14 (#56) üzenetére


Truman
senior tag

Ez a leírás segíteni fog.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#58) marcus14


marcus14
tag

Kössz :R de még mostse nagyon értem,mivel a felét nem értem ami ott levan írva.. :F Csak arra lennék kiváncsi hogy miírjak hova csak sima kábelnetre szeretném használni szval nem kel a wifi vmi egyszerű leírás pár mondatba mert nem nagyon értem a ezeket.. :R :F

"Az élet egy Szerencsekerék rajtad áll hogyan Forgatod"2pac

(#59) Truman válasza marcus14 (#58) üzenetére


Truman
senior tag

Hát ennél szájbarágósabban, egyszerűbben már én sem tudom elmagyarázni.
Szóval ha nincs valami hozzáértőbb ismerősöd, akkor fizesd meg a tanulópénzt, és hívj szakembert.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#60) marcus14


marcus14
tag

Hát próbálgattam beállítani addig eljutottam hogy a routerről már az én gépemen van net a másikon nincs :F a másik gépen nemtudom mit állítsak :F

"Az élet egy Szerencsekerék rajtad áll hogyan Forgatod"2pac

(#61) Truman válasza marcus14 (#60) üzenetére


Truman
senior tag

Gondolom a másik PC -t Wifi -n akarod csatlakoztatni, szóval abba a gépbe lenni kel adapter -nek. A elakadsz azzal a leírással, kérdezz nyugodtan. Mert így nem tudom, hol tartassz.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#62) marcus14 válasza Truman (#61) üzenetére


marcus14
tag

Kössz hogy segítesz :R Viszont a másik gépet ugyanugy kábellel akarom csatlakoztatni nem wifivel. Ha elakdnék írok :R

"Az élet egy Szerencsekerék rajtad áll hogyan Forgatod"2pac

(#63) Truman válasza marcus14 (#62) üzenetére


Truman
senior tag

Ha az első gépen már van net, akkor a második gépen csak az automatikus címkérést kell beállítani (de ha korábban nem nyúltál hozzá, akkor azt sem kell, mert ez minden Operációs rendszer alapértelmezett beállítása).
Ha router Wifi részét nem használod, akkor meg célszerű azt letiltani.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#64) marcus14 válasza Truman (#63) üzenetére


marcus14
tag

nos akkor felsleges állítgatni a routert ha az én gépemen már van net ? Viszont a router állításban már eljutottam oda hogy Helyi hálózat /DHPC settings.
A másik gépen bevan állítva az automatikus címkérés,viszont net még mindig nincs a másik gépen :F :F :R írj köss

"Az élet egy Szerencsekerék rajtad áll hogyan Forgatod"2pac

(#65) dr.bubo válasza marcus14 (#64) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nézd meg a gépeden, hogy a ip címkérés mellett, a dns is automatikus kérésen legyen.
Nézd meg, hogy a gépeden, tűzfal nem blokkolja a netet.
Másik utp kábellel kipróbálni a kapcsolatot.
A routerben a dhcp servernél a cliens lease time-ot érdemes 2880-ra állitani (ettől még nem lesz neted) :)
A modemedből jövő kábel a WAN portba van csatlakoztatva, a gépek pedig a lan portokba? (ezt azért kérdem, mert volt szerencsém, olyanhoz, akinek nem ment a nete, csomó mindent megpróbált, hogy működjön, aztán kiderült, hogy nem a jó portokba csatlakoztatta a kábeleket. :((( )

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#66) marcus14 válasza dr.bubo (#65) üzenetére


marcus14
tag

Hello kösszi a segítséget. az ip lletve a dns is automatikus kérésre van állítva. A tűzfal sem blokkolja a netet. A cliens lease timot át állítottam ahogy írtad. A kábelek jól vannak csatlakoztatva azért ennyire láma nem vagyok :) Viszont még a másik gépen msot sincsen net, nemtudom mit állítsak mostmár,am a diginetből a felhasználó név és a jelszós netem van. memtudom mi lehet a probléma, bárki tud vmi segítséget írjon :F :F :R :R

"Az élet egy Szerencsekerék rajtad áll hogyan Forgatod"2pac

(#67) dr.bubo válasza marcus14 (#66) üzenetére


dr.bubo
őstag

A routerben a Wan beállításánál az internet kapcsolat tipusa PPPoE-ra van állitva, és ott megadva a szolgáltatótól kapott felhasz.név és jelszó?
A gépeden eddig beállitott digis kapcsolatot töröld vagy tiltsad le.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#68) marcus14 válasza dr.bubo (#67) üzenetére


marcus14
tag

Pontosan ugy van beálllítva minden.Megrpóbálom akkor ugy hogy törlöm vagy tiltom kössz a segítséget :R Ha nem műkszik ígysem akkor írok kössz mégegyszer :R :R

"Az élet egy Szerencsekerék rajtad áll hogyan Forgatod"2pac

(#69) marcus14


marcus14
tag

Nos megpróbáltam és ígysem jó :F Nemtudom még midnig mi lehet a gond :F

"Az élet egy Szerencsekerék rajtad áll hogyan Forgatod"2pac

(#70) marcus14


marcus14
tag

Most vmit állítgattam és most ugyvan hogy a másik gépen van net az enyémen is vki mondjon vmi jót hogy mit csináljak mert ez így nem állapot :F :R :R

[ Szerkesztve ]

"Az élet egy Szerencsekerék rajtad áll hogyan Forgatod"2pac

(#71) dr.bubo válasza marcus14 (#70) üzenetére


dr.bubo
őstag

Na kezdjük az elejétől. :)
Milyen neted is van pontosan? Kábelnet, ADSL (nézd meg pontosan, szerződésben, szolgáltatódat kérdezd meg.)
Routert szépen reseteled: hátulján nyomva tartod a reset gombot kb. félpercig.
Gépeiden, automatikus ip cim kérést állítasz be.
Ha gépeden be van internet kapcsolat létre hozva töröld, tiltsd le.
Ha ez megvan, akkor kezd szépen előről a router beállítását: [link] :)
Ha így sem sikerül, akkor keress valakit az ismerőseid között, olyat, aki be tud állítani egy routert. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#72) marcus14


marcus14
tag

Sikerült beállítanom kössz mindekinek aki a segített :R :R

"Az élet egy Szerencsekerék rajtad áll hogyan Forgatod"2pac

(#73) lsdn


lsdn
csendes tag

Üdv!
Nekem is ilyen tutiságom van, de wifin a torrent nat/tcp problem miatt csak passzivban megy, kábelnél viszont nem csinált ilyet.
Azureusban beállítottam bejövő tcp portnak a 10000es portot, a router configban pedig mindent megcsináltam rendesen (vagy nem?) :F

VIRTUAL SERVERS
ID Service Ports IP Address Protocol Status Modify
1 10000 192.168.1.1 ALL Enabled Modify Delete

Mit kéne még tennem az ügy érdekében?

(#74) dr.bubo válasza lsdn (#73) üzenetére


dr.bubo
őstag

A Virtual server-nél nem a router ip-t kell megadni, ha nem, amit a pc-d kap. [link] :) Ha nem akarsz fix ip-t a gépednek adni, akkor mac cim alapján állítsd be a routerben, hogy mindig ugyanazt az ip-t kapja. DHCP-->Address Reservation-nal kell megadni a wifi kártya mac cimét és hozzá rendelni egy ip-t.
Másik megoldás az UPnP engedélyezése a routerben és a torrent progiban. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#75) lsdn válasza dr.bubo (#74) üzenetére


lsdn
csendes tag

ADRESS RESERVATION
ID MAC Address Reserved IP Address Status Modify
1 00-23-54-35-F6-89 192.168.1.100 Enabled Modify Delete

VIRTUAL SERVERS
ID Service Ports IP Address Protocol Status Modify
1 10000 192.168.1.100 ALL Enabled Modify Delete

Így is passzivban megy :F

Current UPnP Settings List
ID App Description External Port Protocol Internal Port IP Address Status
1 Azureus UPnP 10000 UDP 10000 UDP 10000 192.168.1.101 Enabled
2 Azureus UPnP 10000 TCP 10000 TCP 10000 192.168.1.101 Enabled

Szintén... :W

(#76) dr.bubo válasza lsdn (#75) üzenetére


dr.bubo
őstag

[link] Itt az van írva, hogy az azareusnak válasz portot 49152 és 65635 között, te pedig 10000-s portot adtál meg.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#77) Szajborg


Szajborg
csendes tag

Sziasztok!

Még mindig gondjaim vannak a routeremmel ( Tp-Link WR340GD ), szóval kicsit összefoglalnám a dolgokat, és hátha van még valakinek ötlete, mi lehet a gond.

A kábelen megy a net, de wifi-n nem megy laptoppal az istennek sem, és a hálózatra is csak nehezen csatlakozik.Ha csatlakozik, akkor sem látom a routert, se a másik gépet a hálózatból(persze ez a ritkább). Amikor nem csatlakozik, állandóan az IP cím megújításnál, vagy a hálózati cím lekérésénél akad meg, ha kap IP-t, valami 169.254.187.xx címet ad a 192.068.1.xx helyett!
Minden jol van beállítva, dhcp-vel van kiosztva a net, satöbbi, 500X reseteltem már, kivettem mindent, a jelszón kívül semmit nem állítottam át, de nyitott hálóra sem lép fel, és akkor sem, ha az asztali gép ki van kapcsolva.

A csavar annyi, hogy telefonnal símán rá tudok csatlakozni az otthoni hálóra, és szakít a net, és a laptopot is tudom használni azonnal bármilyen nyilvános wifi hálózaton, pillanatok alatt csatlakozik.

Otthon, ha kábelt dugok a laptopba, azonnal megy a net, csak wifin nem, a Network Magic nem talál internet connection-t, és nem is tudja helyreállítani, wireless network interference van
Ha a WIFI-n kívűl minden hálózati kapcsolatot letiltok, akkor sem csatlakozik.

Szóval légyszi ne habozzatok jelezni, ha van ötletek!

Köszi előre is!

Dédanyám olyan öreg volt, hogy mikor mondtam neki, hogy viselkedjen korához illoen, meghalt.

(#78) KoRner™


KoRner™
tag

Sziasztok!
Lakótársaimmal közösen birtoklunk egy ilyen routert, és bár nem égetően nagy problémánk van vele, azért bosszantó amit néha csinál.
Végigolvastam a topicot, de egyenlőre nem találtam az enyémhez teljesen hasonlító esetet.

Pontosítanám magamat, két probléma is van.
Alapvetően gond nélkül megy minden, természetesen mi is megszívtuk a G szabvány / N szabvány problémáját, így a upc által kegyesen megduplázott 15mb/s-es netnek természetesen csak az eredeti sebességét tudjuk használni.
Az egyik probléma állandó jellegű.
5en használjuk 5 laptoppal, méghozzá 5 wifin a netet, mindenkinek megy mint a tök, kivéve az egyikünket, akinek valamiért az istennek se akar csatlakozni wifin a routerhez. És igen, nem csak a netre, a routerre se. Kábellel sikerült kiküszöbölni a problémát, de ennek eredményeként két ajtót se tudunk becsukni, úgyhogy jó lenne megoldani.
MAC szűrés ugyan be van kapcsolva, de a MAC-cím pontosan hozzá lett adva. Minden jól van beállítva, hisz nagy általánosságban megy mindenkinek mindenhogy a net. Dinamikus IP-t használunk, DHCP engedélyezve.
A másik probléma már sokkal bosszantóbb, bár csak rendszertelenül, alkalmanként jelentkezik.
Néha kedves kis routerünk úgy dönt lerázza magáról a netkapcsolatot, mint kutya a vizet.
Ilyenkor általában az újraindítás, illetve a ki-be kapcsolagatással vegyes imádkozás hozza meg idővel az eredményét, de szeretnénk ezeknél azért hatékonyabban fellépni a probléma ellen.
Fogalmunk sincs, hogy mi történik ilyenkor.
A következő a szisztéma:
Elmegy a net.
Router elérhető marad, de se wifin se kábelen nincs netkapcsolat, modemről közvetlenül viszont van.
Újraindításnál, illetve IP Releasenél megakad a hálózati paraméterek lekérésénél, azaz nem bír újra ip-t zsákmányolni.
Ha kihúzom a tápkábelt, és visszadugom, akkor ez a probléma orvosolható, bár net még így se lesz. így hát a fentebb említett fohászkodással várakozunk, de a minap észrevettem, hogy bár áramtalanítás után IP-t kap, DNS címet már nemigen, és addig nincs is net, amíg ez nem sikerül neki. (Hogy mitől száll el, és jön vissza, az rejtély.)

Valaki valami tippet? (Én egy DNScímaberrátor-zavaró antennára gondolok a környéken, de azthiszem ez valótlan feltételezés.)

Előre is köszönöm a segítséget! :) (meg hogy elolvastad, leírhattam volna 10 sorban is.)

(#79) MrBreaker


MrBreaker
csendes tag

Sziasztok!

Rejtélyes probléma ütötte fel a fejét a routeremnél. A minap 2 laptoppal mókoltam, toltam át a filmeket az enyémről egy másikra, mert az enyémben már nem tökéletes a DVD-író. Mivel Wifi-n ez meglehetősen lassan ment, kábellel rácsatlakoztam a routerre mindkét géppel. A gond ott kezdődött, mikor dolgom befejeztével vissza akartam váltani wifi-re. Azóta nincs netem wifi-vel. Viszonylag hamar rájöttem, hogy valami az IP-cím kiosztással nem stimmel, ugyanis ezt az IP-t jelzte, jelzi ki azóta is a wifinél: 192.168.0.1
Ezzel ugye az a gond hogy elvileg a router 192.168.1.100-199 oszthatna ki, ha osztana egyaltalán, mert sztem nem csinál semmit. Az ipconfigban megnéztem, hogy a wifi-nél nincs engedélyezve a DHCP, az ethernet adapternél meg engedélyezve van, amit nem is tudom, hogy hogyan lehet és lehet-e valahol külön állítani?! Utána beléptem a routebe, ahol márpedig engedélyezve van. Ezután a paradoxont látva reseteltem a routert és újra beállítgattam. A probléma nem változott :S UTP kábellel van net és a DHCP is műkszik, wifi-vel tudok a routerhez csatlakozni, de net nincs, sőt a roterbe sem tudok belépni.
Ami kimaradt, hogy kábeles netem van, dinamikus IP-vel.
Várom az ötleteket, én kifogytam!

(#80) dr.bubo válasza MrBreaker (#79) üzenetére


dr.bubo
őstag

A gépeden a helyi hálózat beállításainál a wirelessnél automatikus ip kérés ill. automatikus dns van kiválasztva?
Általában, akkor van olyan, hogy van kapcsolat, de nincs net, amikor kap ip-t a gép a routertől, de a dns nem jó (esetleg fixen van beállítva), akkor automatikusra belállitani. Ha nem megy, akkor esetleg fix ip-t belőni a gépeknek: pl. ip: 192.168.1.90, alh.maszk: 255.255.255.0, alapért.átjáró: 192.168.1.1, dns: 192.168.1.1 :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#81) MrBreaker válasza dr.bubo (#80) üzenetére


MrBreaker
csendes tag

Áhh köszönöm a rávezetést. fix IP és DNS volt beállítva. Már csak egy rejtély maradt, hogy hogyan állítódott át magától?! :U :)

(#82) kiskakas


kiskakas
senior tag

sziasztok,

tobb ilyen wr340gd-t beuzemeltem ismerettsegi korben, ma is belottem egyet,viszont ma a v5 szeriabol sikerult vasarolni. Ehhez melyik firmware jo? A hivatalos support oldalon van v1 v2 v3, de ennyi, kifujt..

A status feluletrol a fontosabb adatok:
Firmware Version:
4.5.4 Build 100316 Rel.59606n
Hardware Version:
WR340G v5 08157120

(#83) noicenoice


noicenoice
tag

Olvastam ezen a fórumon is és másikon is, hogy telefonon csak kapcsolódni tudnak a routerhez, de nincs net. Úgyanez a problémám: látja a routert, kapcsolódik is hozzá, de nem lehet netezni. Bárhol máshol gond nélkül megy, csak otthon nem. Más telefonokkal is próbáltam, azokkal is ugyanez a jelenség.
Létezik, hogy valami oknál fogva ezen a routeren nem lehet telefonnal netezni? Minden lézező beállítást kipróbáltam már :W

(#84) noicenoice


noicenoice
tag

Bár most némi változás állt be, tudtam netet varázsolni wifin keresztül a telóra. Router reset, alap beállItások, telefon wifije bekapcs., csatlakozik, s láss csodát, van rajta net. De hogy ne legyen ilyen szép a történet, a laptop csak csatlakozik, de nincs rajta net. Ugyanaz a probléma csak fordítva. Megint router reset, alap beállítás, laptop wifi be, van net. Telefon wifi be, csatlakozik a routerhez, nincs net. :( Még kétszer eljátszottam ezt, és úgy tünik, hogy reset után amelyik elöbb csatlakozik, az kap netet a másik nem. Vajon miért? Erre keresem most a válszt. Azt viszont tudni kell, hogy ha két laptop van csatlakoztatva, minkettőn lehet netezni. Valamiért a telefon - laptop páros esetében sz..ik be a dolog.

(#85) drgabor


drgabor
csendes tag

Sziasztok! Váltottam 15-ös NET csomagról 30-asra(chello), de úgy néz ki, hogy valami nem kerek.
Adott a WE340GD illetve a laptopban egy intel pro wireless 3945abg.
Elképzelhető, hogy ezzel nem is fogok tudni 30Mb-os sebességet összehozni?

Simán a hálókártyán jön a 30mega...

Köszönöm előre is a tippeket, infókat..

drg

(#86) dr.bubo válasza drgabor (#85) üzenetére


dr.bubo
őstag

Wifin ezzel te nem fogsz elérni 30Mbit/s-t, max. 20Mbit/s körüli sebesség érhető el vele, jobb esetben. A g-s szabvány ennyit bír. Neked, hogy wifin jöjjön a 30Mbit, n-s (de legalább n-lite) routerre és kliens eszközre van szükséged. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#87) drgabor válasza dr.bubo (#86) üzenetére


drgabor
csendes tag

Köszönöm!

Igen, nagyjából 18-19Mbit/s jön..

A wifis hálókártyám bírná? "Csak" a router-t kell lecserélnem?

Ha igen, melyiket ajánlanád? Amit már korábban is írtál a fórumban?

[ Szerkesztve ]

(#88) dr.bubo válasza drgabor (#87) üzenetére


dr.bubo
őstag

A wifi kártyádat is le kell cserélned, mert az is csak a/b/g-t tud. Nem n-s. :)

Ha tp-link routerben gondolkozol, akkor a 841ND, 941ND jöhet szóba, esetleg a 741ND. Ezek kb. 60Mbit/s ig hozzák a sebességet, ha ennél nagyobb sebességed lehet a közeljövőben, akkor már olyan router kell, aminek a wan és a lan portjai is gigabitesek. pl tp-link wr-1043nd :)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#89) drgabor válasza dr.bubo (#88) üzenetére


drgabor
csendes tag

:( Nem hangzik túl jól a dolog! Nem számoltam ezzel a 20-30eFt-os plussz kiadással!

Mindenesetre köszönöm a segítséget!

Esetleg ha hálókártyára is adnál egy ötletet, ami nem túl drága, azt megköszönném. Toshiba gépbe lenne (A200-1N2)

drg

(#90) Witya


Witya
tag

Üdv mindenkit!

Valaki tudna nekem abban segíteni, hogy a címbe szereplő rúternek, hogyan lehetne csökkenteni az antennájának a jelerősségét? :)

Aki nem csal, az nem is próbálkozik!

(#91) dr.bubo válasza drgabor (#89) üzenetére


dr.bubo
őstag

Hálókártyában nem nagyon tudok segíteni, meg kéne nézni, hogy egyáltalán milyen foglalatú kártya való a laptopba, mini PCI, mini PCIe.

WityaRakjál alufóliát az antennára :)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#92) Witya válasza dr.bubo (#91) üzenetére


Witya
tag

hihi nah ezt majd megcsinálom mindenkép :D szal akkor beállításokban nem lehet lejjebb venni vagy esetleg parancsorban vagy mi? :'D

Aki nem csal, az nem is próbálkozik!

(#93) Spacenova


Spacenova
csendes tag

Sziasztok!
TL WR340GD típusú routerem van. A telepítése megtörtént, viszont ADSL modem internetes kapcsolat nem jön létre. Hosszasan próbál csatlakozni, de végül kiírja, hogy sikertelen csatlakozás. Ami az útmutatóban le van írva, mind végigcsináltam.
Kérném szakértő segítségét.

Üdv.
E

(#94) szaszero válasza Spacenova (#93) üzenetére


szaszero
csendes tag

Tisztelt Spacenova,én lehet tudtam volna segíteni a problémáján,bár azt hiszem erről már lekéstem :N
üdv.:
SZ

(#95) bir0sz


bir0sz
csendes tag

Sziasztok.
Egy ismerősömnek configoltam fel egy ilyen routert, ami nálam működik, nála nem ;) .
A gépeit is én telepítettem/configoltam , igaz akkor az én routeremre voltak kötve.
A jelenség : iszonyat lassú a net, alig tud csatlakozni. De kikötve - sima adsl modemen keresztül - szárnyal a net. Van valakinek vmi ötlete ?
másik kérdés : milyen firmware kell hozzá? itt csak V3 hw verzióig van firmware, a router elvileg V5-ös (WR340G v5 0815311C).

Copyright vs. Community in the age of Computer Networks

(#96) kpal válasza bir0sz (#95) üzenetére


kpal
veterán

Próbálj másik csatornára váltani lehet a környéken sok ugyan olyan csatornát használnak emiatt is lassulhat .

(#97) bir0sz válasza kpal (#96) üzenetére


bir0sz
csendes tag

Erre én is gondoltam (a wireless csatorna "automatic" ra van állítva), de a környéken nem találtam másik wireless-t.

Copyright vs. Community in the age of Computer Networks

(#98) kpal válasza bir0sz (#97) üzenetére


kpal
veterán

Ha nincs a környéken azért egy próbát megér . :R

(#99) Sultan


Sultan
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne ezzel a router-el hogy megszakítja a netet mind kábelen mint wifin. Beállítok mindent (ADSL) pár másodpercig van net a gépen meg látják a wifit majd eltünik. Mi lehet a gond? A hálókártyánál minden autómatára van rakva. Win xp a gép.

Előre is köszönöm a segítséget.

Apple fan! :-)

(#100) bir0sz válasza kpal (#98) üzenetére


bir0sz
csendes tag

ADSL modem csere segített

Copyright vs. Community in the age of Computer Networks

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  TP-LINK WR340GD (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.