Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  TP-LINK WR340GD (téma lezárva)

Hozzászólások

(#451) ::djuice:: válasza Tosee (#450) üzenetére


::djuice::
csendes tag

Az minek a rövidítése hogy AP? Lehetne bővebben? Köszi!

(#452) Claude Leon válasza ::djuice:: (#451) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Accesspoint.
pl. a wifis router egyik része, de önállóan is beszerezhető (naná, hogy drágábban, mint egy router)

Létezik olyan router, amire több ap-t(virtuálisan) be lehet állítani.
Gyárilag pl. asusok(majdnem mind), levelone egyes típusai.
Nem gyárilag az összes openwrt-vel megetethető cucc, ebben az esetben a forgalomkorlátozás is külön-külön (virtuális portonként) rendszerezhető, mí a gyáriaknál csak az egész hálózat egységesen.

megj.: sosem használnék ap-hoz "mesterjelszót"(admin belépő),

(#453) ::djuice:: válasza Claude Leon (#452) üzenetére


::djuice::
csendes tag

Elnézést a további tudatlanságért, de a MAC Filtering az nem valami ilyesmire is jó még esetleg vagy más dologra alkalmas? Csak mert egy számtech boltban tegnap ezt tanácsolták. :F

[ Szerkesztve ]

(#454) simos


simos
tag

Sziasztok !

Előkerült a régi 340-es routerem. De persze, hogy nem emlékszem az átjáró felhasználó névére és jelszavára.
Kerestem hogy kell resetelni, de nem sikerül.
Próbáltam 25 mp-ig nyomni, majd ugyanígy csak kikapcsolva. De nem sikerült.
Vagy esetleg máshogy kell ?
Előre is köszönöm a segítséget !

(#455) simos válasza ::djuice:: (#453) üzenetére


simos
tag

Szevasz!
A MAC Filtering, az a fizikai cím szűrése.
Ezzel tudod engedélyezni, vagy tiltani, hogy kik netezhessenek.
Ez is egy módja, hogy ne lopják a netedet :))))) (a WEP és a WPA mellett)

(#456) Claude Leon válasza ::djuice:: (#453) üzenetére


Claude Leon
senior tag

MAC filtering kissé elavult ügy, bárki beállíthatja a MAC-át, hogy ne legyen akadály
Főleg wifivel veszélyes, mert MAC mellett, kódolatlanul szokják nyomni az userek, arra nem gondolnak, hogy hallótávolban mindeki mindent tudni fog a forgalmukról.

(#457) ::djuice:: válasza Claude Leon (#456) üzenetére


::djuice::
csendes tag

Akkor az a vége ezek szerint hogy az eredeti dolog ezen a routeren sehogy sem megoldható. :(
Kár!

[ Szerkesztve ]

(#458) Claude Leon válasza ::djuice:: (#457) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Pl. a legolcsóbbak között TL-WR720N megoldhatná (ha nem kevés a 2 LAN csatlakozója)

(#459) simos


simos
tag

Sziasztok !

Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan tudnám resetelni a 340Gd Routerem?

Előre is Köszönöm a segítséget!

(#460) csabsz13 válasza simos (#459) üzenetére


csabsz13
aktív tag

hali,

reset-hez van rajta egy kis lyuk, abba kell esetleg tűvel vagy rotring ceruza fémhegyével benyomni.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#461) Smoker84


Smoker84
tag

Üdv nekem egy olyan gondom lenne frissitettem a routrt,az adott v4 es fw re,és azota nem enged ujj fw-t feltenni,és ppoe kapcsolatot se tárolja el,és ha wifin vagyok pc-n megszakad a net. valami ötlet esetleg ? mi halt meg benne ?

(#462) krealon válasza Smoker84 (#461) üzenetére


krealon
veterán

Ha routeren levo martican nem v4.x jelzes van, akkor nyugodtan dobhatod a kukaba, ugyanis akkor rossz firmware-t tettel fel. Javitani meg tobbe kerul, mint egy ujat venni.

(#463) Smoker84 válasza krealon (#462) üzenetére


Smoker84
tag

v4.x van rajta,azért tettem rá ezt Firmware Version:4.17.11 Build 110419 Rel.63487n
és azóta meghülyült.most wifi disable,DHCP disable,pc-n fix ip.igy tökéletes,de kéne a wifi.

fw frissitésre ezt dobja Error code: 18002
Upgrade unsuccessfully, make sure that you have launched the TFTP server.

(#464) misjoy


misjoy
újonc

Üdvözlet!

Szeretném a segítségeteket kérni.

Évek óta használatban van egy TP-LINK WR340GD router, mindezidáig gond nélkül. Anno a fellelhető leírások alapján beállítottam, s jelszóval levédtem. Évekig egy, a T-home-tól kapott Thomson modemmel (nem wifis) volt összekapcsolva.
A szolgáltató nemrég lecserélte ezt a régi Thomsont, (hogy miért az a mai napig nem világos, mert az előző jól működött) egy Cisco EPC3925 wifis modemre.
A kiérkező szaki beállította (kb. 1,5 óra alatt) az új modemet, s csatlakoztatva lett rá TP-Link router is.
Úgy látszódott, hogy minden működik, csakhogy pár nap után a TP-LINK routert egyszerűen kiütötte a Cisco modem (legalábbis erre gondolok), hiába reseteltem le, csak a sys led villogot, se a wan, se a wlan nem égett.
Végső elkeseredésben rácsaptam :-D, lereseteltem és most megint működik minden.

Szerettem volna jelszóval levédeni a TP-LINK routert, (ahogy anno is levédtem), beléptem a menüjébe (admin, admin), beállítottam az új felhasználónevet és jelszót, majd kihúztam a router hálózati töltőt a konnektorból, majd kb. 10-15 s múlva visszadugtam. Újraindítottam a gépet is biztos, ami biztos alapon, s most újra szeretnék belépni a menüjébe, (192.168.1.1) de sem az új jelszóval nem enged, sem a gyárival.
Próbáltam már többször is az egész folymatatot, reset - jelszó - kikapcs - bekacs- belépés, de semmi.
Van valakinek ötlete?

Az érdekes az, hogy telefonnal / táblagéppel tudok wifizni a TP-Linken keresztül, az új felhasználónév és jelszó megadásával. Viszont a számítógép wifin keresztül azt írja ki ugyanakkor, hogy nem biztonságos hálózat, s bár fölmegy a netre, de így meg én nem szeretnék netezni, hogy nincs levédve (legalábbis a számítógép mintha úgy érzékelné, hogy nincs levédve). S most már igazán nem tudom, hogy mi a helyzet.
Érti ezt valaki?

Köszönöm előre is és elnézést a hosszúságért. :B

(#465) csabsz13 válasza misjoy (#464) üzenetére


csabsz13
aktív tag

helló,

azt írod, hogy "A kiérkező szaki beállította (kb. 1,5 óra alatt) az új modemet, s csatlakoztatva lett rá TP-Link router is".
ez azt jelenti, hogy a cisco-ból megy egy szál az asztali PC-be és megy egy a TP-LINK-be?

nálam ugyanez a felállás, csak másik TP-LINK modemmel. ott a szaki úgy csinálta meg (és szerintem ez a jó, mert utána is ugyanúgy működött minden, mint addig), hogy a cisco csak a TP-LINK-be volt "továbbkötve" és a TP-LINK-ből ment tovább szál a PC-be.
ezután továbbra is a TP-LINK-en beállított wifi hálózat működött, annak a beállításait a 192.168.1.1 címen tudom elérni (jelszó ugyanaz volt a cisco beszerelése után, mint előtte) és a 192.168.1.0 címen amúgy elérem a cisco-t is, de ott minden alapbeállításon lett hagyva.

lényeg a lényeg, hogy a cisco modem elvileg nem kell, hogy bezavarjon a működésbe.
ha esetleg a PC nincs kábellel rákötve a TP-LINK-re, akkor próbáld meg, hogy rákötöd és nézd meg akkor is nem biztonságos hálózatként jelöli-e meg.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#466) Norbi25


Norbi25
újonc

Sziasztok Van egy ilyen routerem ami fent megvan nevezve . Tegnap telepíteni akartam minden szépen ment habár a wlan kapcsolat kicsit szaggatok a routueren mivel hol világított a led hol nem utánna végig vittem a telepítést mikor a legvégén ki írta h nem jó a jel a mármint a netkacsolat gondoltam ujra indítom és megpróbálom ujra az elejétől . De mikor ujra indítottam a routert akkor nem kapcsolt be gondoltam a kábellel van gond utánna ki húztam a gépből a net kábelt és azóta ha össze akarom dugni a routert a géppel akkor ki írja hogy nincs be dugva egy hálózati kábel ....
Kérlek segítesetek mit csináljak :)
Előre is köszönöm

(#468) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Az miért van, hogy sok torrent futtatása esetén elmegy a net? Tehát az egyik gépen seedelem a sok-sok Linux iso-t (kb 40db), eközben töltök le még 4-5 Linux-ot, de az se nagy sebességgel jön, max 150-200kb/s-al (már ezt sem értem, mikor van egymillió seeder, és más neten meg ezerszer gyorsabban tölt). És ekkor a gépen elmegy a net, ezt még megértem, viszont minden más, a routerre csatlakozott eszközön is elszáll a net. Ez miért, mitől van, és hogy lehet kiküszöbölni? Az biztos hogy nem az iszonyat gyors, 150 kb/s-os letöltés a baj a 40 megás net esetében.

4 8 15 16 23 42

(#469) Tosee válasza tonyrulez (#468) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Valószínűsítem, hogy nem bírja a router! Torrentezésnél rengeteg peerhez kapcsolódik a kliens, és a túlzott kapcsolatszám is túlterhelheti az eszközt, ami ezt eredményezi, függetlenül attól, hogy nincs meg a maximális letöltési sebesség!
Tehát első körben azzal próbálkoznék, hogy a torrent kliensben csökkentem a kapcsolatok maximális számát, illetőleg az egyszerre futtatható torrentek számát is!
Ha ez sem segít, akkor érdemesebb lenne beruházni egy kicsivel komolyabb routerre, vagy pedig alkalmazkodni ahhoz, hogy egyszerre nem futtathatsz ennyi le - feltöltést!

(#466) Norbi25: próbáld meg resetelni a routert, és újra beállítani!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#470) tothjozsi96 válasza Tosee (#469) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Heló!

Szerintem ez a router hibája, nálam is lassúl egy idő után a sebesség.
Szóval szerintem ezzel kár foglalkozni.
Elkezd nálam tölteni 1,6mb/s-el aztán lemegy 1000kb/s-re és lejebb majd vissza jön a sebesség egy ideig.
Ez van!

Üdv!

(#471) Claude Leon válasza tonyrulez (#468) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Torrentben vedd vissza a kapcsolatok számát, nem a sebesség számít, hanem a temérdek szál.
Ebbe a routerbe 8MB memóriát spóroltak bele, ha beleszámolod, hogy ide kell egy futó op.rendszer, kiszolgálni a közvetítést a külső és belső hálózat közé, találd ki, mennyi puffermemóriára telik, oda pedig hány csomag fér egyszerre.
(ugyanis ahány szál, annyi pakkon kell egyszerre dolgozni, pl. maximális csomagméret esetén kb. 1500 byte/packet)

Még a 32MB-s 741-en is vissza kellett vennem a torrentet 200 kapcsolatra gyári firmmel, openwrtben jobb a helyzet, de itt az nemigen játszik

(#472) tothjozsi96 válasza Claude Leon (#471) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Kipróbálom, köszönöm szépen! :)
Boldog új évet kívánok mindenkinek! :C

(#473) tothjozsi96 válasza Claude Leon (#471) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Egy kérdés, te honnan tudod ezeket a memória adatokat?
Én néztem a TP-Link oldalát de ott nem találtam erről semmit.
Mi lenne egy jobb vétel?
Megéri lecserélni ezt a wifi-t szerinted egy erősebbre?

(#474) Memphis79


Memphis79
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget telepítéssel kapcsolatban.(kezdő wifi user :DDD )
A számítógép egy kábellel van összekötve a routerrel-működik rendesen fasza minden,csatlakozik minden kütyü wifin.A problémám az lenne,hogy beraktam a pci foglalatba a wireless-es kártyát vagy adaptert és elkeztem telepiteni a hozzá adott cd-ről,majd miután ez nem jött össze próbáltam levadászni vmit a gyártó oldaláról de csak nem sikerült.Ha frissiteni ,vagy javitani akarom a "félig sikerült" telepitést akkor ezt dobja... :F Vmi ötlet?

[ Szerkesztve ]

Origin:Memphis79HUN

(#475) tothjozsi96 válasza Memphis79 (#474) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Heló!
Ez PCI vagy PCI-Express kártya?
Nem mindegy, sokan össze keverik.
Miért arra a gépre akarod telepíteni amibe a hálózati kábel van bedugva?
Üdv!

(#476) Claude Leon válasza tothjozsi96 (#473) üzenetére


Claude Leon
senior tag

wikidevi
A wifi nem lesz erősebb, mert van erre szabályozás, mondjuk attól még, jobb felépítéssel, vagy atennaparaméterekkel (nem dB-re gondolok itt), lehet érzékenyebb, attól pedig a felhasználó úgy éer
ezheti, mintha erősebb volna, holott csak a működése stabilabb.

Annak, hogy mit vegyél esetleg helyette, magad kellene utánaolvass, nálam szempont volna az openwrt lehetősége, az pedig eléggé sok típust kizár (már eleve chpset szinten).
A többnyir javasoltak a tp-linkek(újabb szériák nem mindig ajánlottak), és asusok(E szériák kivételével)
Az esetleges várható a sávszélesség emelkedést is érdemes belekalkulálni, mivel a vasakra jellemző szokott lenni idevonatkozó kapacitás, ami a portsebességekkel nem feltétlenül megegyező (ez is chipset függő, de a futó rendszeren is múlik).

(#477) Memphis79 válasza tothjozsi96 (#475) üzenetére


Memphis79
aktív tag

Szia!
1.,A kártya sima pci foglalatba megy az tuti.
2.,Azért lenne jó az asztali gépbe a kártya mert wifin el akarom érni a gépet+adatot küldeni mobil eszközre.

Origin:Memphis79HUN

(#478) Claude Leon válasza Memphis79 (#474) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Szerintem nem figyeltél eléggé, és nem jó drivert próbálsz hozzá, ugyanis sok esetben nem elég a típus, hanem a hw. verziószáma is kell a pontosításhoz, táttam már u.a típusszám, kétféle hw. verziót hasonló képességű, ám meglehetősen eltérő chip köré építve.

Win eszközkezelőben rá kellene keresned a ven&dev azonosítójára, drivert is aszerint keress.
Általában jobban jársz, ha nem az összeszerelőüzem támogatására hagyatkozol.

(#479) Memphis79 válasza Claude Leon (#478) üzenetére


Memphis79
aktív tag

Szia!
Konkrétan a dobozon lévő név alapján kerestem drivert,és csak 1félét találtam,reviziót kerestem a dobozon de nem találtam.Az eszközkezelő látja a kártyát ugyhogy megnézem akkor úgy ahogy javasoltad ha hazamegyek.

Origin:Memphis79HUN

(#480) Claude Leon válasza Memphis79 (#479) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Mi is a cucc, hátha google is talál valamit?

(#481) Memphis79 válasza Claude Leon (#480) üzenetére


Memphis79
aktív tag

Fuú nem akarok hülyeséget írni majd ha hazaérek pontosítok.Gondolom az nem gond ha netkábel is megy a gépbe meg vezeték nélkül is szeretném használni?

Origin:Memphis79HUN

(#482) tothjozsi96 válasza Memphis79 (#481) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Kettő nem megy egyszerre szerintem. :D

(#483) Claude Leon válasza tothjozsi96 (#482) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Szerintem pedig megy, aztán a súlyozáson múlik, hogy melyiken szeretnek utazni az adatok, az oprendszeren pedig, hogy az épp aktuális átvitelek hogyan osztoznak a lehetőségeken

(#484) Memphis79


Memphis79
aktív tag

Persze ha nem használom a wifi-t akkor azt lekapcsolnám az asztali gépben.Csak legyen jó egyszer már :D

Origin:Memphis79HUN

(#485) Memphis79 válasza Claude Leon (#478) üzenetére


Memphis79
aktív tag

Helló!
Na megnéztem a pontos adatokat.A dobozán TP-LINK TL-WN350GD van feltüntetve,az eszközkezelő pedig
NETGEAR WG311v3 802.11g Wireless PCI Adaptert lát pontosan.Most töltöttem ilyen netgear-es szoftvert de nem mai darab,települt, fent van de nem indul látszólag,kompatibilis módban se-passzolom. :F

Origin:Memphis79HUN

(#486) Claude Leon válasza Memphis79 (#485) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Olvass róla

Érdekes az a WG311v3 duma mert annak elvileg semmi köze hozzá

Írtam, hogy a ven\dev azonosító kell a részletek fül alól, addig csak találgatás folyhat.

(#487) Memphis79 válasza Claude Leon (#486) üzenetére


Memphis79
aktív tag

Érdekes mi?Gondoltam 1szerűbb lesz a dolog mint ami sikerült :DDD
Innen mit válasszak ki?

Origin:Memphis79HUN

(#488) tothjozsi96 válasza Memphis79 (#487) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ezt próbáld meg:
http://www.drivers.hu/drv_dwnload.php?id=27035

(#489) Memphis79 válasza tothjozsi96 (#488) üzenetére


Memphis79
aktív tag

Feltelepült,látni de meg se moccan,ha váltok komp.módot akkor feldobja az exe-t,hogy engedélyezem-e amúgy
rövid gondolkodás után nem csinál semmit :W

Origin:Memphis79HUN

(#490) Memphis79


Memphis79
aktív tag

Na csak kiszedtem a gépből a karit hát nem az amit doboz alapján vártam :DDD

Origin:Memphis79HUN

(#491) Memphis79


Memphis79
aktív tag

Na kiszedtem a pci foglalatból majd lekapcsoltam a tápot,átraktam másik pci foglalatba és visszanyomtam a tápot.Semmi változás,azt írja a win,hogy "az eszköz illesztőprogramja naprakész"-fasza csak miért nem működik akkor? :N
Vmi guru segítsen!! :R

[ Szerkesztve ]

Origin:Memphis79HUN

(#492) csixy válasza Memphis79 (#491) üzenetére


csixy
addikt

http://revolutioners.com/netgear-wg311v3-working-drivers-for-windows-7-32-and-64-bit/

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#493) csixy válasza Memphis79 (#491) üzenetére


csixy
addikt

http://support.netgear.com/product/WG311v3 ,

http://downloadcenter.netgear.com/en/product/WG311v3 .

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#494) Memphis79 válasza csixy (#493) üzenetére


Memphis79
aktív tag

Köszi-telepitettem most bogarászom mit írnak hozzá (mondjuk nem vagyok nagy angolos) :)

Origin:Memphis79HUN

(#495) csixy válasza Memphis79 (#494) üzenetére


csixy
addikt

Hajrá!
Én is csak úgy gugliztam. Nem tudom , hogy beválik-e.
:F

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#496) Memphis79 válasza csixy (#495) üzenetére


Memphis79
aktív tag

aszondgya,hogy hol kell beállítania hogy a Windows elfogadja az aláíratlan illesztőprogramokat.mert ez is lehet a baja vagy mi a szösz :F

Origin:Memphis79HUN

(#497) csixy válasza Memphis79 (#496) üzenetére


csixy
addikt

Ne kínlódj csak!
Próbáld meg ezt!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#498) csixy válasza csixy (#497) üzenetére


csixy
addikt

A regisztrációt nem kell kitölteni , csak az email értesítéskérőből vedd ki a pipát , vagy x-et és kattints a jobb alsó sarokban lévő "continue without registering" linkre !

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#499) Memphis79 válasza csixy (#497) üzenetére


Memphis79
aktív tag

Aham ezen már túl vagyok innen szedtem le de "még"nem jó vmi mindig :(
Ha sokat szivat kibaszom az tuti,hátha egy újabb széria nem szivat-bezzeg a router az pöcc-röff
Ja mostmár a link 404-es hibát is dob :P

[ Szerkesztve ]

Origin:Memphis79HUN

(#500) csixy válasza Memphis79 (#499) üzenetére


csixy
addikt

De ha kib@szod, akkor nehogy mégegyszer beépíthető wifi kártyát vegyél, mert az általában árnyékolt helyre kerül , nem tudod helyezgetni optimális pozíciót keresve.
Vegyél inkább helyette egy külső antennás USB-s wifis hálókártyát. Azt egy USB hosszabbító kábelre dugva oda teszed ahova akarod.
Pl: tp-link tl-wn722n

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  TP-LINK WR340GD (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.