Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  TP-LINK WR340GD (téma lezárva)

Hozzászólások

(#351) Bruteee válasza Kingfisher1 (#350) üzenetére


Bruteee
csendes tag

Az érdekes, de azért nincs mit.

(#352) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Valaki meg tudná nekem mondani mi az a 3 szolgáltató, amit enged kiválasztani dynamic dns-nél? Dyndns közte van, azt tudom, és van még másik 2. Nem az enyém a router, és most nem tudok rálépni távolról, ezért kérem a segítségeteket.

Igazából az lenne a legjobb, ha no-ip.org-os címet használhatnék, mert az jó, évek óta bevált nekem, de no-ip nem volt a lehetőségek között. Vagy megoldható valahogyan? :)

mod: közben lehet megtaláltam a 3 szolgáltatót, de erősítsetek meg: dyndns.org, oray.net, comex.cn

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#353) Claude Leon válasza A_ScHuLcZ (#352) üzenetére


Claude Leon
senior tag

(#354) A_ScHuLcZ válasza Claude Leon (#353) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Hohhóóóó, virtuális menü, épp ilyet vadásztam a múltkor, de nem leltem, köszönöm! :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#355) csixy


csixy
addikt

Van egy TL-WR340GD ver 2.26. A legutóbbi 101102-i firm van rajta . Reset után elérhető a 192.168,1.1 címen . Mindaddig működik amíg a Wifije be van kapcsolva, Ha kikapcsolom a wireless radiót , meghal a router.
Dobandó a kukába, vagy valamilyen másik firmmel orvosolható?

Mondjuk az is érdekes hogy ez a firm a v2-es szekcióból van letöltve, de a zip-ből kibontva már v5-nek írja magát, feltelepítve viszont már azt írja hogy v3-as verzióju a router.

:((

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#356) csixy


csixy
addikt

Na félórás áramtalanítás után beenged a 192.168.1.1-re és minden jó. Tehát akkor valami csak nem az igazi! A proci melegszik? Kondi szikkadt? Puffadt kondit nem látok az alaplapon.

Egyébként ezt írja a TL-WR340GD ver2.26-os vasra:

lehet, hogy a v3-as TL-WR340G klónja a V2-es verzióju TL-WR340GD ?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#357) sing1ep1ayer válasza kali (#337) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Ezen a hardveres gyengeségen lehet esetleg segíteni a megfelelő alkatrészek hűtésével, hogy ne dobja a netet nagy terhelés esetén se?

(#358) Claude Leon válasza sing1ep1ayer (#357) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Nem a melegedés miatt dobja, hanem mert megfekszi az emésztését.
Itt már annak sincs jelentősége, hogy a kis memóriához nagy csomagforgalomra nem megfelelően optimalizált a firm, vagy a cpu adatátvitele hívja tetemre a bájtforgalmat, emiatt a rendszer hanyagolja az egyéb ügyeket.

(#359) csabsz13


csabsz13
aktív tag

sziasztok!
most cseréltem a 340es routeremet egy 1043as típusra, és az asztali gépen nem jön a net olyan sebességgel, mint a 340essel.
elvileg 15 Mbit a netem sebessége, ez eddig simán jött is az asztali gépem, de amióta beüzemeltem a 1043ast, azóta csak 1-1,5 Mbit sebességen jön az infó.
mindeközben egy LAN-on a routerre kötött laptop hozza simán a 15 Mbit-et, sőt Wifi-n keresztül is megy ez a sebesség a HTC telefonon...

van esetleg ötlet, hogy mi lehet a gond?

előre is köszi!

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#360) miroon válasza csabsz13 (#359) üzenetére


miroon
aktív tag

Szerintem az 1043 topicjában próbálkozz. :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Midnight Black

(#361) szabimaci22


szabimaci22
tag

Sziasztok Van egy Tp-link Tl-Wr340dg router
Serial Number Model : TL-WR340GD Ver.2.24
Meg szeretném kérdezni hogy melyik
Firmware megy fel rá ? itt ---> http://tplink.com/en/search/?categoryid=1047&keywords=340gd
Csak mert olyan gondom van hogy, van egy asztali gépem ott a letöltési sebbegésem 5-6Mb/s
De a notebook-on wifi-n keresztül már csak 2Mb/s (persze nem egyszerre megy a két eszköz ) És ezért szeretném frissíteni !
Előre is köszönöm a válaszaitokat !! :R :R :R

(#362) szabimaci22


szabimaci22
tag

:F

(#363) Bruteee válasza szabimaci22 (#361) üzenetére


Bruteee
csendes tag

ez

[ Szerkesztve ]

(#364) balazs8907


balazs8907
tag

Sziasztok! Nekem is van egy ilyen routerem és az a problémám hogy nem tudok portot nyitni. Vagyis szerintem nyitva van de mégsem:)
Szóval adott egy légnet ami egy adapterbe és aztán routerbe majd végül a géphez csatlakozik. win xp van fent. A router menüjében kivan nyitva a port az upnp is engedélyezve aztán a tűzfalban is megvan nyitva, de valamiért a program zártnak látja. Konkrétan egy XBSlink nevű programhoz kell a port 31415. Bocsi, de nagyon zöldfülű vagyok a témában.

(#365) lisza


lisza
csendes tag

Sziasztok!

Mar tobb forumon probalkoztam, segitseget kerek.A routerem TP-LINK TL=WR 841N, szamtalan beallitassal probalkoztam hogy a samsung galaxy mini telefonom ra tudjon csatlakozni.A csaladban van egy HTC ami gond nelkul csatlakozik a WIFIhez.A telo latja a halozatot , IP cimet ker , majd szetkapcsol.Beirom a jelszot , ugyanez tortenik.A routeren WPA2-PSK titkositas van.Probaltam a Mac szurot ki kapcsolni, probaltam beirni a telo Mac szamat , nem enged uj szamot bevinni, hiaba probalom a SAVE gombot nyomogatni ,egyszeruen nem lehet bevinni uj szamot.Mit tudnek meg kiprobalni , kerem segitsetek!

Udv, egy el keseredett andoidos :( :(((

[ Szerkesztve ]

(#366) Tosee válasza lisza (#365) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Először is próbálkozz azzal, hogy kikapcsolod a MAC szűrést és a WPA2-PSK titkosítást is! Ha így sem kapcsolódik akkor ellenőrizd a DHCP beállításokat van-e még kiosztható IP cím (start - end IP)!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#367) lisza válasza Tosee (#366) üzenetére


lisza
csendes tag

Megcsinaltam mindent amit javasoltal, kikapcsoltam a Mac szurest , , le vettem a titkositast , ugyanaz a helyzet a telo keri az IP cimet majd rovid ido mulva szetkapcsol.
Az IP cim kioszthatosag 90-tol 199-ig terjed , mar mint az utolso szamjegyeket illetoen.Mit tehetnek meg?
Udv. :(

(#368) csixy válasza lisza (#367) üzenetére


csixy
addikt

Én is úgy tapasztaltam, hogy az androidot nem szereti pl. a belkin router. A belkin pl. még olyat is tud, hogy felengedi a wifire az android kütyüt,INTERNET van ,de a Google Playről már a letöltést nem engedi (mondjuk lehet ,hogy ezt egy fentebbi általam nem kontrollálható router tűzfala követi el).

- kerüld a magyar ékezetes karaktereket a jelszóban
- menj át másik csatornára
- az AP beállításoknál próbálj valamilyen beállítást megváltoztatni

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#369) awawaw


awawaw
csendes tag

Sziasztok! Nekem is kéne egy kis segítség ugyebár volt a hozzá egy telepítő cd és nem találom.Esetleg interneten megtalálható valahol?Kerestem de nem találtam... lehet én vagyok hülye ehez nem tudom.Ha valaki tudja hogy hol található a program az légyszíves írjonT_T

(#370) zone válasza awawaw (#369) üzenetére


zone
őstag

Kattints valamelyikre: tplinklogin.net vagy 192.168.0.1
név/jelszó: admin/admin

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#371) Claude Leon válasza zone (#370) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Szerintem ennek még 192.168.1.1 az ip-címe, a .0.1 egy sokkal frisebb történet.

(#372) zone válasza Claude Leon (#371) üzenetére


zone
őstag

Nekem 0.1 a vége és a dizájn még a régi tégla.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#373) Claude Leon válasza zone (#372) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Hmm. Még tavaly is frissítettek a firmwarén, erre nem is számítottam.
(741 v1-em van, ahhoz több, mint 2 éves a legfrisebb. Biztos úgy gondolták, hogy az openwrtvel nem versenyeznek :)

(#374) alebo


alebo
tag

Sziasztok!

Elkeveredett a Wifi jelszóm és kellene a telefonhoz! :K
Hogyan tudnám valahogyan előbányászni?
Köszönöm!

Blue is the colour!

(#375) Claude Leon válasza alebo (#374) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Csinálj újat, és minden csatlakozó eszközödön állítsd be újra.

(Esetleg, ha a böngésződ emlékszik még rá, onnan valahogy.
Firefoxban a "form history control" extensionnal kulturáltan utánanézhetsz, hogy mit írtál bele)

[ Szerkesztve ]

(#376) alebo válasza Claude Leon (#375) üzenetére


alebo
tag

És hogyan csináljak újat?

Blue is the colour!

(#377) csixy válasza alebo (#376) üzenetére


csixy
addikt

Szia! :-))
A problémád megoldható! (De nyilván nincs gyakorlatod e témában.) :)
Először is két kérdésem lenne.

1/ TP-LINK WR340GD a routered tipusa?

2/ Milyen interneted van?
-DSL internet PPPOE kapcsolódással?
van hozzá DSL szűrőd, vagy már direkte egy telefonkábelen érkezik a szűrt DSL jel ?
vagy esetleg egy kombinált dobozod van amiből kijön az UTP kábel az internethez és bele lehet dugni az IP-telefont is meg még esetleg az IP-TV BOX-hoz vezető UTP kábel is beledugható?_ez előtt is lehet DSL szűrő, vagy jöhet direkt a DSL jel.

- COAX kábelen érkező úgynevezett kábelnet?

-valami egyéb ?

Nézd meg a szerződésedet és próbáld megválaszolni a kérdést !
A CSAK RÁD vonatkozó specifikus adatokat (pl esetleges fix IP-cím , felhasználói név, vagy valamilyen jelszó) NEHOGY MEGÍRD ide!!!!!
Csak a hozzáférésed típusa a kérdés általánosságban!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#378) csixy válasza alebo (#374) üzenetére


csixy
addikt

Különben még az alábbi kérdésekre adott válaszokra sincs szükség!

A böngésződ címsorába írd be a routered IP címét , gondolom, hogy ez a 192.168.1.1 ,vagy 192.168.0.1, vagy 192.168.2.1 lehet, vagy írd be tplinklogin.net , vagy http://tplinklogin.net és enter.

Elő kellene jönnie a beléptető menünek. Ha nem változtattad meg a gyári belépési dolgokat akkor
beírod felülre a userhez hogy admin
alulra a password megint az hogy admin és enter.

Most be kellene , hogy engedjen abba csúnyácska zöld tplinkes menübe.

Szépen elnavigálsz a WIFI menübe és ahogy TP-LINKéknél szokásos szép olvasható karakterekkel ott lesz a WIFI jelszavad. Oszt annyi no !! :) :D

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#379) alebo válasza csixy (#378) üzenetére


alebo
tag

Örök hála!Megtaláltam!! :R

Blue is the colour!

(#380) csixy válasza alebo (#379) üzenetére


csixy
addikt

Oksa!

Gratulálok!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#381) Benhill


Benhill
senior tag

Hello.

Az mi lehet hogy a routeren ez van:
TP-Link WR340GD ver 2.24
A menüjében pedig ez:
WR340G v3 081520C2
?
Vagy az lehetséges hogy a firmware az v2 , de a router az v3?
Vagy egyátalán lehet a hardware verziót frissíteni? vagy v3-s fw-t kéne rátennem?

(#382) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok ! Lenne egy kérdésem amire szeretnék választ kapni. Van egy TP-Link TL-WR340GD típusú routerem. Olyanokat csinál hogy pár másodpercre nincs hálózat utána meg normálisan működik. Még nem tudtam kideríteni hogy a router,vagy a szolgáltatótól ered ez a hiba. Naponta többször is előfordul ami már kezd zavaró lenni. Esetleg valami frissítés megoldaná ?

kengyel

(#383) Tibi KNIGHT


Tibi KNIGHT
csendes tag

Sziasztok!

Tp link WR340G v5 08118989 routerem van. Minden rendbe vele, azt szeretném beállítani hogy jelenleg 2 gép megy róla az egyik wifin, a másik közvetlen kapcsolatba van a routerrel. Ezt a gépet szeretném olykor olykor a nettől megszabadítani, de lehetőleg úgy hogy a másik (wifis) működjön. Hogy tudom én ezt megcsinálni?

(#384) csixy válasza Tibi KNIGHT (#383) üzenetére


csixy
addikt

Úgy , hogy a PC hálókártyáját addig letiltod amíg nem kell a net.(xp-ben vezérlőpult- hálózati kapcsolatok-jobb klikk az adott kapcsolaton és tiltás, win8-ban hálózati és megosztási központ megnyitása-adapterbeállítások módosítása - jobb klikk az adott kapcsolaton és tiltás).

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#385) Tibi KNIGHT válasza csixy (#384) üzenetére


Tibi KNIGHT
csendes tag

Köszi a választ!

A gond az hogy én bent ülök a wifis gépnél, fizikai kapcsolatban nem vagyok a másik géppel, így kéne valahogy beállítani

(#386) csixy válasza Tibi KNIGHT (#385) üzenetére


csixy
addikt

Nem tudom , hogy a teamviewer működéséhez kell-e a másik gépen közreműködő személy aktuálisan.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#387) csixy


csixy
addikt

Ha lenne MAC szűrés a 340gd-ben, akkor wifin beszállsz a configba és az illetékes MAC címet engedélyezésről tiltásra állítod. Ez a legegyszerűbb.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#388) Tosee válasza Tibi KNIGHT (#383) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Ha hozzáférsz a router admin felületéhez, akkor a MAC szűrést javaslom!
Lépj be a router admin felületére:
Advanced settings > Security > Firewall
MAC Address Filtering hez pipa
Default MAC Address Filtering Rules: Allow these PCs with enabled rules to access the Internet
Save

Majd menj a következő menüpontba, és hozd létre a szabályokat a számítógépek MAC címe alapján!

Advanced settings > Security > MAC Address Filtering
ADD new
MAC Address: számítógép MAC címe
Description: xy lényg, hogy tudd melyik pc-ről van szó
Status: Enabled esetén van internet hozzáférés, Disabled esetén nincs
Save

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#389) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok ! Valaki tudna segíteni Erre a gondomra ? Köszönöm.

kengyel

(#390) viktoriokid


viktoriokid
csendes tag

hali!

L-WR340G/TL-WR340GD routernél, hogy lehet megoldani, hogy a Dynamic DNS-nél
a no-ip.org-ot állítsam be, mert felsorolt listában nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#391) dr.bubo válasza kengyel (#389) üzenetére


dr.bubo
őstag

A dhcp server-nél a cliens lease time 2880-ra van állítva?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#392) kengyel válasza dr.bubo (#391) üzenetére


kengyel
nagyúr

Address Lease Time : 120 most így néz ki ! Állítsam 2880-ra ? Ez amúgy mit takar ?

Erre gondolsz ?

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#393) dr.bubo válasza kengyel (#392) üzenetére


dr.bubo
őstag

A router dhcp-n 120 percenként meg újítja az ip-t a rácsatlakozó eszközöknek. Olyankor pár másodpercig nincs net, de ez nem 120 percenként van, hanem váltózó időközönként történik, valami tp-link bug miatt. Állítsad 2880-ra, akkor valószínűleg megfog szűnni a szakadás.

szerk. Igen az Address lease time-t kell állítani.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#394) kengyel válasza dr.bubo (#393) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akkor nyugodtan tegyem 2880-ra ? Nem kavarok be neki ? De ezt kb 2-évig miért nem csinálta ?

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#395) dr.bubo válasza kengyel (#394) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nem kavar be neki, nekem az összes tp-linkem amit használok(használtam) így van beállítva.

Régebben nem volt szakadás?
Wifin vagy kábelen is szakad?

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#396) kengyel válasza dr.bubo (#395) üzenetére


kengyel
nagyúr

Hálás köszönet ,mert már egy ideje szenvedek vele. Csak ezt idáig nem csinálta :R

Wifin nem szakad csak kábelen ( digi )

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#397) dr.bubo válasza kengyel (#396) üzenetére


dr.bubo
őstag

Mekkora nethez használod? Torrent is fut rajta, amikor szakad??

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#398) kengyel válasza dr.bubo (#397) üzenetére


kengyel
nagyúr

Igen bőven fut naponta torrent . A netem 20/10 MB/s . De ez már 2-éve így volt most 1-hónapja kezdte el ! Akkor állítsam ? Vagy valami másra gyanakszol ?

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#399) dr.bubo válasza kengyel (#398) üzenetére


dr.bubo
őstag

A 20/10-et birnia kell a routernek. A leasse timet azért átállíthatod nyugodtan.
A torrent progiban a kapcsolatok max számát 200, peer max számát: 50, feltöltési szálak torrentenként 4 -re állítsad.
Feltöltési és letöltési sebességnek pedig a neted sebességének 80%-át add meg.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#400) kengyel válasza dr.bubo (#399) üzenetére


kengyel
nagyúr

Király vagy köszönöm a korrekt segítséget :R Akkor ezeket megcsinálom most .

kengyel

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  TP-LINK WR340GD (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.