Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#2601) fPApi válasza DJ. Ru$y (#2600) üzenetére


fPApi
őstag

A mentés kilépéskor-nál mi van beállítva?

(#2602) DJ. Ru$y válasza fPApi (#2601) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mindegyik pipa bent, viszont beírtam, ahogy Kernel által linkelt oldalon volt, és így tökéletesen működik! Ezúton is köszönöm neki. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2603) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Szeretnem latni mindig a mappak meretet is, ALT+SHIFT+ENTER megmutatja. Letezik olyan beallitas a tc-ben, hogy ne kelljen ehhez nyomkodni a bill kombinaciot? Ha megoldhato kulon kiegeszito es program nelkul .

Koszonom!

(#2604) tonyrulez válasza Lauda (#2603) üzenetére


tonyrulez
őstag

cm_CountDirContent ikon kitehető eszköztárra, ezzel kiküszöbölhető a bill.komb.nyomkodás. Állandó esetre DirSizeCalc.

4 8 15 16 23 42

(#2605) Lauda válasza tonyrulez (#2604) üzenetére


Lauda
félisten

Hello!

Koszonom szepen az otleteket! ;) :R

(#2606) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Van arra lehetőség, hogy a fájlkeresés eredményeit mind kijelölje a program későbbi fájlműveletek miatt? Egy mappában van minden - ha mégsem, akkor előtte cm_DirBranch, tehát ez nem lehet hátrány. :R

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#2607) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a TC-ben van-e lehetőség makrókat létrehozni?

A munkahelyen naponta előfordul, hogy egy adott mappa tartalmán keresést kell futtatni, majd a találatokon valamilyen műveletet végrehajtani. Pl.: törlés, vagy átmásolás másik mappába.

Jó lenne, ha egy ilyen művelet kombináció egyedi paranccsal ikonnal, vagy akár billentyű kombinációval futtatható lenne.

Előre is köszönöm.

(#2608) kraftxld válasza Ferink (#2607) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Csinalsz ra valami scriptet (powershell vagy vbs mondjuk) aztan arra parancsikont.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2609) Gbcrtrtlp


Gbcrtrtlp
csendes tag

Sziasztok!
Hogyan tudom a következőt megoldani: adott két mappa, mindkettőben azonos nevű fájlok, több ezer. Mindegyik egyforma nevű fájl-párból csak a kisebb méretűt akarom megtartani. Be lehet állítani valamilyen szűrést/keresést, ami kijelöli nekem csak a kisebb vagy csak a nagyobb méretű fájlt? Esetleg ha egymásba másolom a két fájl-listát, meg lehet adni olyan felülírási feltételt, hogy teljesüljün a célom? Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#2610) Kernel válasza Gbcrtrtlp (#2609) üzenetére


Kernel
nagyúr

Vannak ilyen opciók, csak én a másikra álltam:

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2611) Gbcrtrtlp válasza Kernel (#2610) üzenetére


Gbcrtrtlp
csendes tag

Nagyszerű, nem tudtam róla! Köszönöm szépen.

(#2612) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Keresésnél több helyen levő szótöredékre akarok szűrni. Ez működik pl:
[a].[b].[c]
Ilyenkor nem veszi figyelembe a szavak sorrendjét. Hogyan kellene beírnom, hogy erre is figyeljen?
Idáig jutottam el, de valami nem jó:
(.a)(.*)(.b)
A csillagos zárójelet azért tettem bele, mert anélkül nem talál semmit. A következő probléma, hogy a kis/nagybetűkre is figyel valamiért. Hova tegyem a (?i) kódot?

[ Szerkesztve ]

(#2613) spidersoft válasza spidersoft (#2592) üzenetére


spidersoft
senior tag

Sikerült megoldanom a másolási problémát. Ha kikapcsolom az általános módszert, akkor nem akasztja le a kiszolgáló gépet:

...a problémát továbbra sem tudom, hogy hol lehet: TC bug, router hiba, ethernet adapter driver bug?...

(#2614) zseko


zseko
veterán

Üdv, hogy lehetne fixen kiírattatni a <DIR> helyére a könyvtár méretét?

Most látom, 10 hisz-el korábban pont megválaszolták :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#2615) Kékes525


Kékes525
félisten

Lehet a fájlablak méretét kézzel állítani(billentyű kombinációval)? A Far Managerben tudtam a Ctrl bal nyíl, Ctrl jobb nyíl -al.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2616) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Szeretnék tömegesen átnevezni fájlokat, de az új fájlnevek egy excelben vannak.
Meg lehet ezt oldani totalcommanderben?

(#2617) Kékes525


Kékes525
félisten

TCFS2 és/vagy TCFS2Tools -t használja valaki? Nem tudom munkára fogni. Hogy müködik? Hogyan kell installálni?

TCFS2 2.3.0.504

TCFS2Tools 1.4.4.216

TCFS2 + TCFS2Tools: Full-screen mode for TC etc

Hiding the menu bar

Ha jól olvasom ezzel ideglenesen el lehet tüntetni szinte mindent a TC-ről, majd egy billentyű kombinációval vissza lehet tenni, így sokkal nagyobb lesz a fájl ablak mérete. Én igazából a Main menu bart (legördülő menüt) szeretném eltüntetni, mert arra elég ritkán van szükségem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2618) egykori


egykori
őstag

Sziasztok, a TC-ben meg lehet oldani, hogy a mappa ikonokon látszódjék, ha nem üres?

(#2619) Kékes525


Kékes525
félisten

Tudnátok linket adni TC makrónyelv és pluginrendszeréről? Angol is jó lesz. Köszi.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2620) kispx válasza Kékes525 (#2619) üzenetére


kispx
addikt

Ez valószínűleg az lesz. Bár nem tudom, hogy miért egy fórumba rakta ki a fejlesztő.

(#2621) Kékes525 válasza kispx (#2620) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi!

Azért keresem, mert egy billentyű kombinációval el akarom tüntetni, amikor kell ismét visszahozni a legördülő menürendszert (hisz erre ritkán van szükség, mert a szükséges funkciókat billentyűkombinációval illetve az eszközsorral elérem), ezzel növelem a fájl ablak méretét. Ahogy például az Explorerben az alt billentyűvel a menürendszert előhívom, majd eltüntetem.

Másrészt, ami még fontosabb, be tudnám állítani a fájl ablakot úgy, hogy csak a fájlnevek látható hosszát változtassam meg a dátum és az idő változatlanul láthatóságának megmaradása mellett. Magyarul rögzíteni szeretném a dátum és idő oszlopokat, miközben egy lépésben változtatni tudom a látható fájlnevek hosszát. A Far Managerben ez rendkívül egyszerű ctrl bal és jobb nyíllal azonnal megnövelhetem a látható fájl nevek hosszát, anélkül, hogy a dátum és az idő elmozduljon képernyőn.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2622) egykori válasza egykori (#2618) üzenetére


egykori
őstag

Még mindig jó lenne tudnom, hogy a TC-ben meg lehet-e oldani, hogy a mappa ikonokon látszódjék, ha az nem üres? De inverz is jó.
Kérem, ha valaki tudja a választ, írjon, ha láma kérdést tettem fel, azt sem ártana tudni... :B

[ Szerkesztve ]

(#2623) Kernel válasza egykori (#2622) üzenetére


Kernel
nagyúr

Keresővel találtam egy ilyet:

http://totalcmd.net/plugring/emptycheck.html

De nem tudok most rájönni, hogyan működik, milyen "data fields"-ről beszél például:

The plugin implements data fields containing information on whether directory contains files and/or subdirectories. All the fields are loaded in the main execution thread, therefore they can be used for highlighting schemes without the "delayed coloring" effects. Please note, however, that it might cause significant slowdown when navigating file system, especially if you encounter directories with large amount of subdirectories inside them.

A tömörítvényben van egy HTML-fájl, abból idéztem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2624) egykori válasza Kernel (#2623) üzenetére


egykori
őstag

Köszi, hogy segítesz keresni, de nem csinál semmit, pedig valamilyen szín különbséget produkálna - ha jól értelmeztem.

(#2625) Panthera válasza egykori (#2624) üzenetére


Panthera
őstag

Ha állandó jelleggel akarod használni, akkor nem jó, meg lassú is (méretet számol), de a cm_CountDirContent paranccsal látszódnak az üres mappák.

(#2626) Kernel válasza Panthera (#2625) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nekem arra a parancsra van beállítva az F1-billentyű, szoktam is nyomkodni, amikor méretet akarok nézni. Ha valaki hiányolná a Súgót, az továbbra is elérhető a jobb sarokban egérrel.

Van egy másik TC, átszabott felülettel, amit TV-képernyőn szoktam használni, ott pedig az eszköztárra tettem egy ikont, szintén ezzel a paranccsal (mozizás közben nincs nálam billentyűzet, csak egy egér és távszabályzó, persze utóbbira is lehetséges gombot konfigurálni).

F2 nálam a cm_GetFileSpace (kijelölt adatok összmérete), szintén régóta megszoktam és bevált.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2627) Panthera válasza Kernel (#2626) üzenetére


Panthera
őstag

Az F1 nálam is ugyanez, F2-ra viszont az intéző mintájára felvettem a cm_RenameOnly-t. :)
Ez a cm_GetFileSpace valóban jó, sokkal több az infó mint amit alapjáraton alul kiír a program, rá is tettem F9-re.

Lehet a fejlesztőnek kellene jelezni, készítsen egy olyan parancsot, ami a cm_GetFileSpace alapján, csak azt nézi meg, hogy fentről lefelé haladva van-e valamelyik almappában fájl.

(#2628) egykori válasza Panthera (#2625) üzenetére


egykori
őstag

Ez valóban működik! Ki is tettem ikonra, mert, ha elmegyek az adott könyvtárból és visszalépek, akkor már megint nem látszik, hogy melyik mappa üres.

Nagyon köszönöm!
Ha esetleg olyan megoldás is előkerül, ami nem veszíti el a beállítást, örülnék a megosztásnak.

(#2629) Naigen válasza egykori (#2628) üzenetére


Naigen
aktív tag

Dirsizecalc-cal megoldható. Nálam pl. szürke az üres könyvtárak neve. A megoldás hoz a Beállítások - szín - fájtip. színek. Itt új, adsz neki egy nevet, nálam "Üres" szerepel, a kijelölés deffiniálásánál beállítod a képen látható módon. Mentés, választasz egy színt és kész is. Az eredmény szintén látható a képen jobb oldalt alul, a "Resource Hacker... " könyvtár pölö üres. Talán ez a megoldás is megfelel, bár nem az ikon mutatja, hogy üres-e, vagy sem :)

[ Szerkesztve ]

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#2630) egykori válasza Naigen (#2629) üzenetére


egykori
őstag

Köszönöm ezt a megoldási javaslatot, de nekem egyelőre a Norton Security nem engedi telepíteni, mert van benne egy-két fájl, ami szerinte veszélyt rejt. Majd utána nézek, mert lehet, hogy túl kevés a felhasználója, ezt is veszélyesnek tartja néha a NS.
Köszi még egyszer. :R

(#2631) Promi válasza egykori (#2630) üzenetére


Promi
aktív tag

Én már több mint tíz éve használtam a Norton Security -t, egyszer csak tele engedte vírusokkal a gépemet. Na azóta a környékre sem engedem.

(#2632) egykori válasza Promi (#2631) üzenetére


egykori
őstag

Hát itt éppen nem ez történik, de köszi.

(#2633) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok! Van annak bármilyen előnye hogy a TC x64 verzióját telepítsem a x86 verzió helyett..? (a gépemen természet x64-es win van)

A hátránya az a x64 verziónak hogy vannak olyan pluginek amik nincsenek meg x64 -re (csak x86-ra), így azok nem működnek az x64 -es TC alatt, de nem tudok olyan pluginról ami ha megvan x64-re ne lenne neki x86 plugin-verziója. Ezen kívül semmiféle előnyét nem látom a x64 verziónak. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#2634) Kékes525 válasza Doky586 (#2633) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem, ha 4GB vagy esetleg több memória van a gépedbe, akkor a memória jobb kezelése miatt mindig érdemesebb a 64bites programokat választani. Egy 64 bites program 64 bites címeket használ. Ennek az előnye az, hogy több memóriát tud egy process allocálni. A több memória általában gyorsabb működést jelent. Például a copy gyorsabb, mert kevesebbet használja a lassabb merevlemezt.

Mivel a kérdést feltetted, rendszered 64 bites, azaz legalább 4GB memóriád van. Nem sok értelme van az 64GB-os operációs rendszereknek, ha a rajta futó alkalmazások 32 bitesek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2635) kispx válasza Doky586 (#2633) üzenetére


kispx
addikt

The 32-bit Total Commander edition, if run on a 64-bit Windows platform, is subjected to the limitations which the WoW64 subsystem imposes on 32-bit programs.
The 64-bit Total Commander is not subjected to the limitations of the WoW64 subsystem
The 64-bit Total Commander can compare files by contents which are larger than 2 GB.

Forrás

(#2636) Doky586 válasza kispx (#2635) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm a válaszod ez megerősített abban hogy semmi szükség az x64 verzióra (tudom nem ez volt a célod) egy file commander jellegű programnál..

Mivel életemben még nem próbáltam 3GB-os fileokat összehasonlítani így most megtettem x86 verzióval.. és sikerült, azaz megcsinálja!
- Ha azonosak akkor jelzi hogy azonosak..
- Ha különbözőek akkor jelzi hogy különbözőek, de nem tudja megmutatni a különbségeket mint kisebb fileok esetén, ez azért nem jelentős különbség szerintem. jellemzően a txt conf bat ini stb filok 2GB-nál kisebbek..

Milyen más WoW64 subsystem limitáció zavarhatna egy file commandert..?

Ha nem futnak a pluginek az meg igencsak zavaró lenne.. Köszönöm a megerősítést: maradok az x86 verziónál...

Kékes525: a gépben 8GB van, de a másolási sebességet a HDD limitálja, meg a gigabites LAN.. de ígérem ha több 4TB-os SSD fog a gépembe kerülni akkor megmérem mi a két TC másolása közt a különbség. Most csak 1db 120-as ssd-m van, így +-1 másodpercet észre se vennék.

[ Szerkesztve ]

(#2637) kispx válasza Doky586 (#2636) üzenetére


kispx
addikt

Olyan limitációt nem találtam, ami miatt azt mondanám használj 64 bites TC-t. Szóval nyugodtan maradhatsz a 32 bitesnél. A google elég darabosan adja a limitációkat, így nem tudok linkelni egy olyan oldalt ami összefoglalná.

(#2638) egykori válasza Panthera (#2625) üzenetére


egykori
őstag

Visszatérek javaslatodra, kedves Kvardlipot - nagyon bevált. Így három nap után, csak hálálkodom, amikor a kirakott ikonra kattintva mutatja azt, amire kíváncsi vagyok. Lényegében rájöttem, hogy nem is kell ettől több!

Köszönöm még egyszer!!! :R

(#2639) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

8.52a verzió alatt hol tudom beállítani, hogy dátum szerint csak a fájlokat rendezze a fájlablakban?

Most ha rákkattintok a dátum oszlopra, a könyvtárakat is elrendezi dátum szerint, de nekem csak a fájlok kellenek, a könyvtárakat név szerint szeretném látni.

Az előző amit használtam tudta ezt, de új számítógépet kaptam a munkahelyen és egyrészt nem tudom melyik verzió volt a korábbi, ezen pedig a 8.52a volt előre telepítve és nem találom a beállítást.

Mire leírtam megtaláltam. :D

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#2640) Kékes525


Kékes525
félisten

Kérésemre a szerző beletette a 9-es verzió legújabb bétájába a könyvtárak külön ellenőrzését:

Can I create separate CRC files in more directories one step

"10.08.16 Added: Files - Create CRC checksums: New option to create checksum file in each directory. Use name of directory as checksum name by default (32/64)"

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2641) Kékes525 válasza Kékes525 (#2640) üzenetére


Kékes525
félisten

Sajnos ennek az ellenőrzése nem müködik, ezért írtam a fórumába. Remélem javítva a lesz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2642) Kékes525 válasza Kékes525 (#2641) üzenetére


Kékes525
félisten

*.md5 re teljes mélységben rákeresve, majd a feed to listabox (Ablakba), az összes md5-öt kijelölve ellenőrizni tudom. Persze, szerintem könnyebb lenne az adott könyvtár kijelölésével, meglátjuk lesz e benne ilyen funkció.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2643) Man0gatya


Man0gatya
aktív tag

Sziasztok olyan problémám van hogy az új ftp kapcsolodáskor azt írja ki hogy a wcx_ftp.ini fájl irásvédett szüntessem meg az irásvédettséget de nem irásvédett megvan szüntetve találkozott már vki ilyen problémával?

(#2644) Doky586 válasza Man0gatya (#2643) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha egy program egyes összetevőit törlöd, akkor ne csodálkozz ha hibásan működik...

Esetleg másold vissza ha még megvan, vagy installáld újra.. (nem nagy időveszteség)

(#2645) kory24 válasza Man0gatya (#2643) üzenetére


kory24
őstag

Az ini fájlon jobb klikk, biztonság és adj teljes hozzáférést felhasznalodnak vagy mindenkinek.

(#2646) hunvarlan


hunvarlan
aktív tag

Szisztok azt szeretném kérdezni hogy meg lehet azt oldani valahogy hogy kicsomagolásnál ne használja a rendszer meghajtót? Mert sajnos 120gb-os ssd-m van és nem tudok 20-40gb-nál nagyobb fájlt kicsomagolni mert a crc végigmegy és mindent renben talál mégis azt írja hogy hibás iso és ezért csinálja mert nincs elég hely neki a C-n kipróbáltam csináltam szabad helyet és rögtön nem volt gondja a közel 50gb-os fájlal.

(#2647) canniball válasza hunvarlan (#2646) üzenetére


canniball
nagyúr

Az egyik oldalon van a kicsomagolandó fájl, amit a másik oldalon lévő mappába csomagol ki. Ergo ha utóbbi panelen egy másik meghajtót nyitsz meg akkor oda fog kicsomagolni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2648) Cavalera


Cavalera
tag

Sziasztok!

A gép és az xbox360 között hoztam létre kapcsolatot még régen TC-vel, most ugyanazzal a kapcsolattal szerettem volna összehozni a kettőt, de valamiért nem működik. Létrejön elvileg a kapcsolat, de folyamatosan azt írja ki a TC, hogy "Download" és ezért nem tudok haladni. Szerintetek mi lehet a gond? Előre is köszönöm a válaszokat!

(#2649) hunvarlan válasza canniball (#2647) üzenetére


hunvarlan
aktív tag

Ezzel az a gond hogy elvileg írták hogy elsőnek a rendszermeghajtóra csomagolja ki és csak utána másolja a helyére és mint írtam ha volt elég szabad hely a rendszermeghajtón gond nélkül kicsomagolt bármit de ha kevés hely volt minden esetben gondja volt.

(#2650) Panthera


Panthera
őstag

SFTP (sftpplug) plugint használ valaki? A libssh2.dll és libeay32.dll fájlokat akarja, pedig ott van a TC és a plugin mappában is. :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.