Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#2451) prozodus válasza w.miki (#2450) üzenetére


prozodus
őstag

Ezt nem értem, miért nem, mert a szinkronizálásban pont ez a pláne, de a lényeg, h megvan :)

Lehet, h nem nyomtad meg a gombot az összehasonlítás után???

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#2452) Kernel válasza prozodus (#2451) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szerintem nem az a gondja:

...úgy, hogy lássam a különbözőeket, és azokat át tudjam másolni egy harmadik könyvtárba.

A könyvtárszinkronizálást én is gyakran használom, de az csak két (fő) könyvtárról szól. Harmadikról nem.

Láttam már délután is a kérdést, de épp emiatt nem tudtam rá válaszolni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2453) Kernel válasza Kernel (#2452) üzenetére


Kernel
nagyúr

Illetve később eszembe jutott valami. Elindítom a szinkronizálást:

Átírom a mappa nevét:

...és működik, a különbözetet átmásolta egy üres mappába.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2454) prozodus válasza Kernel (#2453) üzenetére


prozodus
őstag

Á, tényleg! Mekkora ötlet :))
Látszik, h sose akartam még erre 3. mappát létrehozni : :DD
Akkor is megoldottam volna a másolatok szinkronizálásával :D

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#2455) Lauda válasza Lauda (#2343) üzenetére


Lauda
félisten

Sziasztok!

Kerestem anno ezt a megoldast a total commanderben, most megtalaltam. A parancsok, konyvtarszinkronizalas opcioval lehet megoldani az adott feladatot. Be kell pipalni az almappakat opciot es az azonosak gomb legyen kek. Igy kikeresi az azonos tartalmu mappakat es az azonos fileokat is. Gondoltam hatha masnak is szuksege lenne ezen feladatra. Nekem oriasi segitseg, mikor rendet szeretnek tenni a vinyokon. Nem folyik ki az ember szeme, hogy orakig sasolja a mappakat. Csak vegigfuttatom ezt a szinkronizalast, kitorlom ami duplan van meg es mehetek is masik mappaba. Sokkal gyorsabb es kenyelmesebb igy.

Udv: Lauda

[ Szerkesztve ]

(#2456) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Fontos lenne munka miatt:

Tud a Total Commander index fájlt készíteni egy mappa teljes tartalmáról fájlokkal, almappákkal együtt (azaz egy listát egy mappában található összes fájlról elérési úttal, mérettel, dátummal, stb.)?

Illetve ha nem, akkor mivel lehet ezt egyszerűen megcsinálni?

Köszi!

(#2457) Kernel válasza Mauzes (#2456) üzenetére


Kernel
nagyúr

Van egyrészt a Dir parancs, de TC-ben én ezt használom: [link]

A keletkező *.lst fájl egyébként szöveges formában is megtekinthető, de legjobb a TC-ben nézni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2458) Mauzes válasza Kernel (#2457) üzenetére


Mauzes
őstag

Nekem a command prompt csak a főkönyvtárban lévő fájlokat és mappákat listázza, az almappák tartalmát nem. Viszont nekem szöveges fájl kellene, szóval az .lst sem biztos, hogy jó.

[ Szerkesztve ]

(#2459) Kernel válasza Mauzes (#2458) üzenetére


Kernel
nagyúr

Van még például a tree parancs is:

tree /?

Példa:

C:\Temp>tree /f /a>C:\test.txt

Vagy így nem kell belépni a mappába:

tree c:\temp /f /a>c:\test.txt

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2460) temporello válasza Mauzes (#2458) üzenetére


temporello
tag

dir /s

(#2461) Mauzes válasza temporello (#2460) üzenetére


Mauzes
őstag

Köszi, de nem tetszik a létrehozott fájl layout. Viszont találtam egy jobbat: TC-ben van olyan gomb, hogy "Show all files in current dir and all subdirs". És akkor a Mark menü alatt lehet copy-zni az egészet, vagy lehet akár egyedi oszlopstruktúrát kialakítani az ablakban, olyan infókkal, amik kellenek.

(#2462) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy Tcm-ben az ftp kapcsolat alatt miként lehet a mappa méretet megnézni? Normál meghajtónál ugye a Space vagy a Sift+alt+enter.. De ezekkel ftp alatt nem megy.
Köszönöm!

Üdv: Mcrazy

(#2463) Panthera válasza Mcrazy (#2462) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Jobb gomb, tulajdonságok? Ha ez se jó akkor szerintem sehogy. Ugyanez van pl. telefonok belső memóriájával is.

(#2464) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok!

Én még mindig a 6.03-as Total Commandert használom, mert nem tudom hogyan lehet beállítani, hogy más színnel jelölje a különböző file-okat és a friss file-okat is megkülönbözteti a régebbitől (színben), a 6.03-ban még volt telepítésnél ilyen, hogy professional és novice mód... a prof-nál alapban így működött... a mostaninál hogyan lehet ezt beállítani?
A másik, hogy ha 2 klikkel indítanék mondjuk egy .avi file-t akkor elindítja a Windows Media Playert, pedig alapban már az mphc van beállítva, de hosszú jobb klikk után a file nevére azt indítja el... és pl a .mp4-et nem indítja el semmivel, csak ugyanígy jobb klikk...

Előre is köszi a segítséget!

(#2465) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Egy kérdésem lenne:
Van egy szövegesfájl, benne más fájlok teljes elérési útvonalával. .m3u lejátszási lista, benne D:\Zene\zene.mp3 alakban soronként egy fájllal. Természetesen nem a gyökérben, almappákban is szét vannak szórva. Ezeket szeretném áthelyezni egy másik lemez másik mappájába (C:\...\Google Drive\Zene\...). több mint 500 fájl van, tehát egyenként nem nagyon szeretném végigzongorázni :N Ezt TCMD-vel hogy lehetne megoldani? :R
m3u-ban meg egyszerűen keresés és cserével átírnám az elérési útját, és beimportálnám a zenelejátszóba

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#2466) Kernel válasza tonyrulez (#2465) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ctrl+B (minden fájl egy ablakban). Utána összes kijelölése, áthelyezés.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2467) tonyrulez válasza Kernel (#2466) üzenetére


tonyrulez
őstag

Nem az összeset akarom áttenni, hanem csak azokat, amik a lejátszási listában is vannak, és a könyvtárszerkezetet is megtartanám. Van kb. 5000 fájl, a listában pedig 500 fájlnak az elérési útvonala. Ezeket akarom csak áthelyezni egy másik mappába. Remélem így már érthető :)

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#2468) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok!
Én még mindig a 6.03-as Total Commandert használom, mert nem tudom hogyan lehet beállítani, hogy más színnel jelölje a különböző file-okat és a friss file-okat is megkülönbözteti a régebbitől (színben), a 6.03-ban még volt telepítésnél ilyen, hogy professional és novice mód... a prof-nál alapban így működött... a mostaninál hogyan lehet ezt beállítani?
A másik, hogy ha 2 klikkel indítanék mondjuk egy .avi file-t akkor elindítja a Windows Media Playert, pedig alapban már az mphc van beállítva, de hosszú jobb klikk után a file nevére azt indítja el... és pl a .mp4-et nem indítja el semmivel, csak ugyanígy jobb klikk...
Előre is köszi a segítséget!

így -> [link]

Mik a filetípusok, vagy hogyan kell beírni az új TC-be? nem csak úgy akarom, hogy .exe vagy .nfo stb-hez színezni, hanem úgy ahogy itt van, pl executable stb...

(#2469) Naigen válasza csikosdapro (#2468) üzenetére


Naigen
aktív tag

Ha a mostani wincmd.ini-t átteszed az újba ugyanígy kell működnie sztem.

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#2470) csikosdapro válasza Naigen (#2469) üzenetére


csikosdapro
tag

A telepített könyvtárban nincs, de egyikben sem, se az újban, se a régiben

(#2471) karlkani válasza csikosdapro (#2470) üzenetére


karlkani
aktív tag

Megnyitod a regeditet, majd megkeresed a HKEY_CURRENT_USER\Software\Ghisler\Total Commander kulcsot. Ott megtalálod, hogy hol van a wincmd.ini.

[ Szerkesztve ]

(#2472) Naigen válasza csikosdapro (#2470) üzenetére


Naigen
aktív tag

Telepítéskor az újban megadhatod, hogy hol tárolja a wincmd.ini-t, így oda kell majd másolnod. A többit meg megírta karlkani. Jellemzően, ha jól tévedek a c:\Users\*User_name*\AppData\Roaming\GHISLER\ rejtettbe teszi.

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#2473) Kernel válasza csikosdapro (#2468) üzenetére


Kernel
nagyúr

Megoldható egyébként:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2474) Naigen válasza Kernel (#2473) üzenetére


Naigen
aktív tag

Ez igaz, de ehhez tudnia kell milyen paraméterek voltak megadva a régiben. Kényelmesebb és gyorsabb átemelni az ini-t. Na meg telepíteni a megfelelő bővítményt, ha vmihez az kellett.

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#2475) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Friss Win10-en beállítottam alapértelmezett képnézegetőnek a "régi" Windows nézegetőt, nem kell nekem az új metro-s. Fájlkezelőben a képekhez beállt annak az ikonja, de azt ki használja :D TCMD-ben viszont nem történt változás, a metros ikont nem cserélte le, helyette maradt ilyen:

Hogyan tudom visszaállítani ilyenre?

:R

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#2476) Panthera válasza tonyrulez (#2475) üzenetére


Panthera
őstag

Az intézőben jó, csak itt nem?

(#2477) Kernel válasza tonyrulez (#2475) üzenetére


Kernel
nagyúr

A TC csak átveszi a Windows alapértelmezett ikonját, úgyhogy a probléma registry szintű, nincs köze a TC-hez.

Nem használom a Win 10-et, csak itt van a szomszéd partíción, így ki tudtam próbálni, de ugyanaz a helyzet.

Ezzel a programmal:

http://izt.name/apps/types/

Tudtam ikont adni hozzá:

A piros nyílnál megjelenik a kívánt ikon, akkor jó.

A program a Vezérlőpultba telepszik, vagyis ott kell keresni, Types néven.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2478) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Hol lehet átállítani, hogy TC-ben a Space-szel kijelölés után ugorjon a következő fájlra? Illetve használ valaki valamiféle "mókolt" Total Commandert? Eddig a TC reloaded verzió nagyon tetszett, de egy jó ideje nem adtak hozzá frissítést. Van esetleg valakinek ilyesmi tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#2479) karlkani válasza pocokxx (#2478) üzenetére


karlkani
aktív tag

Megnyitod a wincmd.ini-t szerkesztésre. A [Configuration] rész alá beviszed az alábbit sort (vagy az értékét módosítod 1-re, ha már ott van 0 értékkel).

SpaceMovesDown=1

(#2480) tonyrulez válasza Panthera (#2476) üzenetére


tonyrulez
őstag

Pontosan, intézőben ott vannak a jpg ikonok, TCMD-ben nem. Kép
A kép készülte után a jpeg-et is hozzátársítottam a képnézegetőhöz, ezután annak az ikonja is eltűnt TCMD-ben, intézőben pedig átváltott a rendes ikonjára.

Kernel: Itt is jól mutatja az ikont, módosítani pedig nem tudom. Jobb klikk, Properties, icon fülön kiválasztom az újat, de menteni nem tudom.

4 8 15 16 23 42

(#2481) Kernel válasza tonyrulez (#2480) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem kell külön menteni, újraindítottam a TC-t, ezután már a kijelölt ikon látszott.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2482) tonyrulez válasza Kernel (#2481) üzenetére


tonyrulez
őstag

Valóban, már működik :R

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#2483) Fecogame


Fecogame
veterán

Be lehet állítani mappákat "könyvjelzőként"? Tehát pl. a Desktop mappát, hogy ne kelljen mindig végigmennem a teljes elérési útvonalon, hanem egy klikkből el lehessen érni.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2484) Kernel válasza Fecogame (#2483) üzenetére


Kernel
nagyúr

Több lehetőség is van:

- Fül / Tab.
- TC Startmenübe felvenni.
- Mappát felhúzni egérrel az Eszköztárra, ahol ikont képez. Ha már nincs rá szükség, egyszerűen törölhető (jobbklikk).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2485) PhoenixK válasza Fecogame (#2483) üzenetére


PhoenixK
őstag

A control+d vel előjön a mappa gyorslista, abban hozzá is tudod adni.
Ugyanez elérhető a mappasáv jobb oldalán a csillag ikonnal is:

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2486) Fecogame válasza PhoenixK (#2485) üzenetére


Fecogame
veterán

Na, ez így tök jó, köszi :)

Kernel: Nekem is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2487) Jarod1


Jarod1
addikt

data.hu tárhelyre próbálok belépni, ftp tárhely, kapcsolathívási hibával megáll, eddig viszont ment,
Van valakinek ötlete mi lehet?

weben be tudok lépni

[ Szerkesztve ]

(#2488) Jarod1 válasza Jarod1 (#2487) üzenetére


Jarod1
addikt

megoldódott AVG-n kellet állítani.

(#2489) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Üdv!

Más sem tudja letölteni a Total Commander Ultima Prime 6.9-t? Állandóan megszakad, akárhonnan próbálom :F

(#2490) canniball válasza S. Szabi (#2489) üzenetére


canniball
nagyúr

Rákattintottam az első linkre és nem azt mondom hogy szélsebesen, de folyamatos tempóval lejött.
Ez amúgy miben más mint az eredeti?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2491) S. Szabi válasza canniball (#2490) üzenetére


S. Szabi
őstag

Nekem mindig megszakad 1-2 perc után...

Alapvetően van benne egy csomó plusz program, ami állítólag jó, de engem az abszolút nem érdekel, én amiatt használom, hogy kicsit normálisabban működik alapból (értsd, nem kell beállítani, hogy az F2 legyen az átnevezés például, stb...) meg normálisabban is néz ki (ikonok).

(#2492) canniball válasza S. Szabi (#2491) üzenetére


canniball
nagyúr

Próbáld olyan letöltővel, ami tudja folytatni ha megszakad!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2493) S. Szabi válasza canniball (#2492) üzenetére


S. Szabi
őstag

Ez nem tudom miért nem jutott eszembe, így sikerült, köszi :)

(#2494) AtHoS válasza canniball (#2490) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Telerakták sok progival, így 20 megáról felkúszott GB fölé a foglalása. Viszont emellett nem kell keresgetned semmihez sem programot, mert annyira "fel van bővítve" 3rd party appal, hogy szinte kinyalja a nemesebbik feled is ;]

read-only mode on the forum

(#2495) S. Szabi válasza AtHoS (#2494) üzenetére


S. Szabi
őstag

Én pl. semmilyen mellékelt programot nem szoktam mellé telepíteni, de valaki biztos arra izgul :D

Így is mondjuk 140 MB-t foglal a sima 11 MB-ja mellett :)

(#2496) AtHoS válasza S. Szabi (#2495) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk abban igazad van, hogy ki lehet szedegetni a pipákat telepítés közben az "extrák" mellől :K

read-only mode on the forum

(#2497) canniball válasza S. Szabi (#2493) üzenetére


canniball
nagyúr

Nincs mit, örülök hogy sikerült!

AtHoS!
Értem; akkor jó lesz nekem továbbra is az eredeti.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2498) S. Szabi válasza canniball (#2497) üzenetére


S. Szabi
őstag

Csak próbáld ki, az alapja természetesen a sima 8.52a.

Csak "normálisabban" működik, sok kis apróság van benne ami javít az "élményen". Meg a beállítások alapból nagyrészt normálisabban vannak beállítva.

Szerintem egy próbát megér :K

[ Szerkesztve ]

(#2499) karlkani


karlkani
aktív tag

Sziasztok!

Régebben el tudtam érni FTP-n keresztül a mozilla (firefox, thunderbird) szerverét. A napokban próbáltam fellépni, nem sikerül. Ha valaki tudna ebben segíteni, örülnék... :K

(#2498) S. Szabi
Megnézném azt a rengeteg normálisabb beállítást, elküldhetnéd privátban a wincmd.ini-t. :R

(#2500) Kernel válasza karlkani (#2499) üzenetére


Kernel
nagyúr

ftp.mozilla.org nem működik nálam sem, böngészővel sem.

Így működik Firefoxban:

https://ftp.mozilla.org/

TC-ben nem, így is próbáltam:

ftps://ftp.mozilla.org

Bővebben:

https://www.inter.hu/faq.php?content=23

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.