Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#2951) degec válasza TRob1 (#2950) üzenetére


degec
senior tag

próbálgatjuk hogyne.. köszi.. :C

(#2952) TRob1


TRob1
veterán

Már a Total Commander 9.20 rc2-nél járunk!
Úgy néz ki, lassan lesz végleges (ha valaki csak azt szereti :) )

¤ R'n'R ¤

(#2953) mrmft


mrmft
senior tag

9.12-es TC vs WiFi FTP Server problemam lenne. Anno nyomtam egy URL gombolt beirtam az IP-t, amit a WiFi FTP is megad xxx.xxx.x.xx:yyyyy majd a felhasznalonevet es jelszot (a WiFi FTP-ben magadottat) es letrejott a kapcsolat.
Most meg veletlenul sem hozza letre... Fent az infokanal 150 file status okay,about to open data connection Letöltés felirat fogad, majd all egyhelyben. Egy ablakot is kidob letöltés feliratta, benne egy megse gombbal. A meghajtok kozott ott az IP, de ures, csak a letoltes fulet mutogatja. Otlet, hogy mit benazok el?

Megvan, tuzfal nem engedte ki...

[ Szerkesztve ]

(#2954) Sn00k


Sn00k
veterán

megoldodott

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#2955) degec válasza TRob1 (#2952) üzenetére


degec
senior tag

rc3 is kint van ! :) javítva az a bosszantó mappa törlési bug.. :R

(#2956) TBT válasza degec (#2955) üzenetére


TBT
addikt

Meg is jelent a végleges 9.20-as változat!

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#2957) LilyValley


LilyValley
újonc

Én azt szeretném tőletek kérdezni, hogy hogyan lehet almappákat listázni a TC-ben?

(#2958) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hali!

Melyiket érdemesebb használni?
"Sima" Total Commander vagy Total Commander Ultima Prime?

Illetve 32 vagy 64 bites verziót érdemesebb használni?

[ Szerkesztve ]

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#2959) PhoenixK válasza Ra's al Ghul (#2958) üzenetére


PhoenixK
őstag

Én személy szerint a "sima" TC-ben bízok, abból is a 64 bites verziót használom. Mára már teljesen egyenrangú a 32 bites verzióval.
Lassan ki tudod tapasztalni, mire is van szükséged, majd a beállításokkal és a plugin-ekkel bőven testre lehet szabni, ami frissítésnél is megmarad.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2960) #42813184


#42813184
törölt tag

sziasztok!a 9.20-at rátelepíthetem a régire vagy érdemesebb inkább a törlés/új verzió telepítés?

(#2961) fPApi válasza #42813184 (#2960) üzenetére


fPApi
őstag

Én ráraktam simán.

(#2962) PhoenixK válasza #42813184 (#2960) üzenetére


PhoenixK
őstag

Simán mehet rá, ez a normális frissítése. A konfigokat update esetén nem bántja.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2963) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Az meg lehet valahogy oldani, hogy a program ne a saját tömörítőjét használja hanem 7-Zip-pet?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#2964) akaido válasza Ra's al Ghul (#2963) üzenetére


akaido
addikt

[a 7zip Tömörítő beépülővel]
Ez egy wcx addon. Egyik telepítési mód: kétszer ráklikkelsz, és a megjelenő kérdésre igennel felelsz.Kicsomagolja magát a Beépülők közé.

Beállítások/Általános beállítások/Tömörítõ Beépülõ DLL-ek beállítása gombnál elõugró ablakban hozzáadható a rendszerhez, úgy. hogy egy fájl kiterjesztéshez hozzárendelem.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#2965) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!

Az meg lehet valahogy oldani, hogy a ftp-nél ha van ékezetes fájlnév azt is letöltse?
Átállítom a kódolást automatikusra, de akkor nem tölti le. a másra állítom akkor vagy letölti vagy nem. :(
Van valami megoldás rá?
Köszi

(#2966) TRob1


TRob1
veterán

3db RC után megjelent a végleges 9.21-es verzió!

Changelog

¤ R'n'R ¤

(#2967) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok,
szeretnék kitenni az eszköztárra egy ikont, ami 1-1 mappát nyit meg a bal és jobb oldali ablakban. Ezt milyen paranccsal lehet megtenni? Eddig csak a cd-t használtam, ami az aktív oldalon nyitja meg az adott mappát, de most két külön mappa kellene, adott oldalon. :R

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#2968) karlkani válasza tonyrulez (#2967) üzenetére


karlkani
aktív tag

Ha egy ikonnal akarsz megnyitni 1-1 mappát, egyiket a bal, másikat a jobb oldalon, akkor az eszköztárra kirakott gomb így nézzen ki (lehet, hogy meg lehet oldani szebben is).

Parancs: %COMMANDER_EXE% /O
Paraméter: /L="mappa 1 elérési útja" /R="mappa 2 elérési útja"

A /O kapcsoló azért kell, hogy ne nyíljon újabb példány a programból (elhagyható, ha úgy van beállítva, hogy egyetlen példányban futhat a program). A fenti paraméterrel megnyílik mindkét oldalon az adott mappa, viszont a kurzor ott marad, ahol állt, amikor a gombra kattintottál. Ezt is be lehet állítani, ha szükséges.

(#2969) tonyrulez válasza karlkani (#2968) üzenetére


tonyrulez
őstag

Köszönöm, ez így tökéletes lesz :R

4 8 15 16 23 42

(#2970) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Van arra valami lehetőség, hogy a sorszámozott fájneveket név szerint sorba rakja a TC? Tehát ahogy a képen is látszik, az 1-es számú fájlt ne a 10-es, hanem a 2-es kövesse.

Let the Zone take me if I am.

(#2971) Polgesz válasza kutga (#2970) üzenetére


Polgesz
tag

Beállítások -> Képernyő -> Rendezési elv -> Természetes rendezés: betűk és számok

(#2972) Doky586 válasza kutga (#2970) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

vagy File -> csoportos átnevezés alatt minden számot kétjegyűsítesz: 02, 03, 04, ...

(#2973) kutga válasza Polgesz (#2971) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez az, köszi.

MOD
Doky586
Eddig én is így csináltam, de jobb hogy nem kell minden alkalommal pötyögni.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#2974) Doky586 válasza kutga (#2973) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Valamit mindenképp állítani kell, csak az a kérdés hogy egyszer egy helyen állítasz-e, vagy sok gépen sok dolgot (amiken esetleg TC sincs). :K

(#2975) fPApi válasza karlkani (#2968) üzenetére


fPApi
őstag

Milyen paraméterrel tudom megadni, hogy a megnyitott mappa dátum szerinti sorrenddel legyen?

(#2976) prozodus válasza fPApi (#2975) üzenetére


prozodus
őstag

Rakattintasz a fejlecen a datumra. Bezaras utan is ugy marad, asszem, de ha utana pl masik oldalon masra kattintasz, akkor asszem, mind2 oldalt atallitja.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#2977) karlkani válasza fPApi (#2975) üzenetére


karlkani
aktív tag

Paraméterről nem tudok, ami ezt teszi.

(#2978) fPApi válasza prozodus (#2976) üzenetére


fPApi
őstag

Ezt természetesen tudom, de nem ez volt a kérdés.

karlkani köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2979) Lacir


Lacir
csendes tag

Sziasztok!
Van egy mappa, amiben 617 alamappa van. Minden almappában van egy .nfo file kivéve egyben ezt az almappát kéne megtalálnom, de egyesével elég húzós.
Totalcommander tud ilyet?

(#2980) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok! Milyen plugint ajánlatok androidos telefonhoz,amivel a fájlokat át tudom helyezni a számítógépemre? Ti mit használtok, hogy töltitek át telefonról számítógépre?

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#2981) macilacus válasza Bzzz (#2980) üzenetére


macilacus
senior tag

Hali!
Én ezt használom és wifin keresztül simán és jól kommunikál a gépemmel :DDD

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#2982) esikl012


esikl012
tag


Sziasztok!
Ez miért jelenik meg? Van erre valamilyen beállítás?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Sok munka van abba' ám, hogy ennyire félősek, Halottak vezetnek itt riadt kis élőket.

(#2983) esikl012 válasza esikl012 (#2982) üzenetére


esikl012
tag

Közben megkaptam a választ..
Jobb egérgombbal kijelölöd a mappát, és fenn a Fájl menüben kijelölöd az "attribútumok módosítását". Bejelölöd a felső, az "alkönyvtárakban is" négyzetet. Ekkor a mappában lévő összes belső mappának és az ezekben lévő fájloknak is megszünteted az írásvédettségét...

Sok munka van abba' ám, hogy ennyire félősek, Halottak vezetnek itt riadt kis élőket.

(#2984) eldvor válasza degec (#2951) üzenetére


eldvor
csendes tag

Sziasztok!
A munkahelyemen szeretném megoldani total commander deployolását silent módba. Van rá esetleg valami ötletetek mi lehet a megoldás? Mi a paraméterezése? :))

iT kontár

(#2985) Doky586 válasza eldvor (#2984) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy mit akarsz..? átfogalmaznád?

(#2986) PhoenixK válasza Doky586 (#2985) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ha jól értem, akkor a telepítést nem dialog módban véghezvinni, azaz több kliensre admin-ként telepíteni.

Ha ez a helyzet:
http://www.ghisler.ch/wiki/index.php/How_to_make_installation_fully_automatic%3F

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2987) eldvor válasza PhoenixK (#2986) üzenetére


eldvor
csendes tag

Igen, köszönöm! :R

iT kontár

(#2988) aldebaran


aldebaran
őstag

Telepítettem az Ultima Prime 7.5-öt. A régiből átmásoltam a beállítások ini-t, viszont a háttér egyszín fekete maradt, nem úgy, mint a régebbiben, hogy egy sor szürke, egy sor fekete. Melyik beállítással tudom ezt módosítani?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2989) PhoenixK válasza aldebaran (#2988) üzenetére


PhoenixK
őstag

Configuration --> Colors --> Background 1 & 2

szerk.: Bár ez a normál TC, nem tudom, hogy ezek a buherált vacakok mennyire nyúlnak bele...

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2990) aldebaran válasza PhoenixK (#2989) üzenetére


aldebaran
őstag

És tényleg, köszi! :R
Egyébként a régiből a color.ini-t átmásolva olyan lett, mint a régi. :K

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2991) Anonymusxx


Anonymusxx
aktív tag

Azt meg lehet csinálni, hogy egyszerre több almappát helyeznék át át főmappákból?

vannak mappák:
1. mappa
- xx mappa
2.mappa
-xxy mappa
3. mappa
-yyxy mappa

Tehát az xx mappákat szeretném áthelyezni.l

(#2992) Kékes525 válasza Anonymusxx (#2991) üzenetére


Kékes525
félisten

Több példány futtatásával igen, de minek? Egyesével miért nem jó? Az áthelyezés (nem a másolás) nagyon gyors, mivel csak a logikai bejegyzések íródnak át, a fizikai helyük marad.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2993) Anonymusxx válasza Kékes525 (#2992) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Nem úgy értem, hanem több száz mappa van, amiből szeretném áthelyezni az almappát, de egyesével kicsit sok idő lenne bemenni minden mappába, és áthelyezni az almappákat.

(#2994) Kékes525 válasza Anonymusxx (#2993) üzenetére


Kékes525
félisten

Gondolom a különböző mappákban levő almappákat ugyanabba a mappába szeretnéd beletenni. Szerintem az egyesével módszer lehetséges. Elméletileg lehetne programot írni rá, de addig egyesével is áthelyezed, vagy a TC-vel úgy, hogy több példányban futtatod, de ez sem gyors. Az az érzésem az egyesével való áthelyezés lesz a leggyorsabb módszer. Több száz esetében sem hiszem, hogy több mint fél óra lenne. Sőt...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2995) tonyrulez válasza Anonymusxx (#2991) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ahogy én csinálnám:

1. Fájlkeresés (Alt+F7)
2. Általános - Amit keres: *
3. Beépülő fülön, ÉS kapcsolással:
→ tc fájl típusa = mappa
→ tc útvonal tartalmaz c:\gyökér\mappa\ahonnan\kiindulnál
4. Keresés indítása
5. Ablakba

Ekkor kilistázza az összes almappát ami már másolható/áthelyezhető:

Illetőleg ha nem kell minden almappa, akkor tovább szűrhető, vagy magában a Fájlkeresés ablakban további feltételt hozzáadva, útvonal tartalmazza feltétellel, vagy a már szűrt ablakban további szűréssel (Ctrl+S / cm_ShowQuickSearch)

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#2996) spawn82


spawn82
tag

Üdv!
Már egy ideje olvasgatok, de még nem találtam megfelelő megoldást. A lényeg annyi, hogy van egy Nas-om, ami kezd haldokolni. Még nem tudok másik vinyóra beinvesztálni, viszont a rajta lévő adatok innen-onnan visszaszerezhetőek. Egy listát kéne készítenem file-okkal meg méretekkel meg miniden adattal, hogy mi és hol van rajta. Alapból a könyvtárak file-ok is elegendőek lennének. Az alt+f10 csak könyvtárakat listáz.

(#2997) sopruk válasza spawn82 (#2996) üzenetére


sopruk
aktív tag

Szia!
Régebben használtam a DiskDir beépülőt, ami lementi a teljes mappa és file szerkezetet egy külön file-ba. Ugyan úgy tudsz közöttük böngészni, keresni, viszont nincs mögötte semmi, üres fileok (ha ilyenre gondoltál)
A TC általános beállítások / Beépülők-nél van lehetőség a letöltésre. Megnyílik online egy lista, ahol a 11. az oszlopban, onnan tudod letölteni: plugins

[ Szerkesztve ]

(#2998) spawn82 válasza sopruk (#2997) üzenetére


spawn82
tag

Köszönöm a segítséget. Próbálkozok vele. Jelzem, hogy mire jutottam. Egyébként igen. Ilyesmire gondoltam.

(#2999) spawn82 válasza sopruk (#2997) üzenetére


spawn82
tag

:R :R :R :R :R :R :R :R
Kb a fél délelőttöm ráment, erre valaki ilyen egyszerűen tudja a választ. Köszönöm. Nagyon nagy segítség volt.

(#3000) sopruk válasza spawn82 (#2999) üzenetére


sopruk
aktív tag

Örülök, hogy sikerült :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.