Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#1001) betyarr


betyarr
veterán

az normális hogy ha win7 alatt a portable ultima prime 5. nem hajlandó egy filmet átmásolni és lefagy?xp alatt működik rendesen.

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1002) Fire/SOUL/CD válasza betyarr (#1001) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, mivel a (főleg portable) UP változatok 90% fertőzött. Általában nem maga a főprogram, hanem az uty-k, amik vannak hozzá, pl van valami végleges törlő, vagy olyan törlő ami olyat is le tud törölni amit semmi más... :DDD Nézesd át több viruskergetővel.

Nem azt mondom, hogy 100%-ban ez okozza a hibát esetedben, de én nagyon sokszor találkoztam fertőzőtt UP változatokkal sajnos... :K

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1003) betyarr válasza Fire/SOUL/CD (#1002) üzenetére


betyarr
veterán

nna,dejó :U erre a verzióra nod nem riasztott,de otthon avira barátommal is megnézetem meg a többi free "rosszfiúkeresővel".

ettől függetlenül valami kompatibilitási hibát tudnék még elképzelni a portable 5ös tcup-ra,mert xp-n kifogástalanul másol és teszi a dolgát,de w7 alatt pl 1 film másolása alatt kifagy.

[ Szerkesztve ]

(#1004) betyarr válasza betyarr (#1003) üzenetére


betyarr
veterán

szerencsére tiszta,vagy legalábbis semmi nem detektálja kártevőnek a programot.

(#1005) Sk8erPeter válasza betyarr (#1003) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az ilyen agyonwarezolt szaroktól ne is várj többet. Még a feltört változatokból is lehet normális verziókat találni, de ez nem fórumtéma... :)

(#1002) Fire/SOUL/CD
"olyan törlő ami olyat is le tud törölni amit semmi más"
Végül is ha úgy vesszük, ez az Unlocker nevű progira is igaz. :) Ha "menetközben" még ezzel sem tudod feloldani a hozzáférést (ami ritka, de előfordul), akkor újraindításra ütemezi a törlést, így a sikeres törlés szinte garantált. :D

Sk8erPeter

(#1006) cimbi186


cimbi186
aktív tag

Csaó!

Azt szeretném megtudni,hogyha a vezérlőpultból törlök 1 programot,akkor az miért marad benne a tc-ben?Be kell ezt állítani valahol,vagy miért nem viszi ki?
Pont az imént néztem végig a program fájlokat a tc-ben és volt benne vagy nyolc olyan amit már tavaly leszedtem a gépről.(egyik másiknak a nevére sem emléxik az ember ugye aztán csak nézegettem percekig bamba arcal,hogy ez vajon milyen progi lehet és hogy,hogy került ide:) )

Valaki tudna segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#1007) Fire/SOUL/CD válasza cimbi186 (#1006) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Vezérlőpultból? :F Mégis miket szoktál Te onnan kitörölni? ;] És pontosan hol marad bent a TC-ben? Milyen TC, ilyen UP változat az is? :DDD

Amúgy meg próbálkozz egy registry takarítással: CCleaner
Alapbeállításon hagyd, nem kell állítani semmit, nem csesz szét semmit.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1008) ollie válasza cimbi186 (#1006) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pontosítsd kérlek, hol maradnak bent a programok? A TC-ben biztos nem, mert semmi köze hozzá. Ha a Program files könyvtárra gondolsz, ott lehet hogy maradtak könyvtárak és fájlok, de ahhoz sincs köze a TC-nek. Amúgy ha uninstalláltad azokat a programokat, nyugodtan törölheted az ott maradt könyvtárakat a tartalmukkal együtt.

***

(#1009) cimbi186 válasza ollie (#1008) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Köszi mindenkinek!Szóval:
Igen-igen nem voltam pontos,persze hogy a programok telepítése és törlésénél törlök :R

És igen miután onnan kitörlök 1 progit akkor a tc-ben a program fájl mappában még mindig ott van a könyvtára.Na és akkor ehhez nincs köze a tc-nek?Érdekes akkor minek van?
Egyébbként nyugodtan kitörlöm :) és ha belemgyek a programba akkor már nem is müxik,csak az érdekelt volna mért marad ott a könyvtár.
Tök bosszantó,hogyha kitörlök 1 progit akkor rögtön utána nyithatom a tc-t és onnan is törölhetem a program könyvtárát és,ha ezt mégis elfelejteném akkor hónapok múlva ráakadok valamire amiről már nem is tudom,hogy micsoda(persze ennyire nem vok béna,de hátha tudjátok rá a megoldást:) )

[ Szerkesztve ]

(#1010) Fire/SOUL/CD válasza cimbi186 (#1009) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Sajnos ehhez "hozzá kell szokni", nem csak könyvtárakat, hanem registry bejegyzéseket is bent hagynak rendesen. Ez ellen esetleg olyan uninstallerekkel lehet "védekezni", amik képesek maradéktalanul eltávolítani a progikat. Ehhez az kell, hogy az adott uninstaller progiban el kell indítani azt a funkciót(install monitor, install hunter stb), ami a telepítéstől fogva leköveti, hogy egy adott progi, hova és mit pakol. Ezt megjegyzi és uninstallkor már tudja, hogy honnan és mit kell kitörölni az adott progi eltávolításakor.

Ilyen progik például a Revo, Ashampoo, Total, Advanced Uninstaller stb stb.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1011) cimbi186 válasza Fire/SOUL/CD (#1010) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Értem,köszönöm!

Akkor ez így marad,talán kipróbálok 1 Ashampoo-t,nekik használható programjaik szoktak lenni.

(#1012) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#1007) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"próbálkozz egy registry takarítással: CCleaner
Alapbeállításon hagyd, nem kell állítani semmit, nem csesz szét semmit."

Sajnos mióta Windows 7 x64-nél tapasztaltam anomáliákat a CCleaner rendszeres használata esetén, azóta nem tudom ezt mondani, előtte teljes mértékben megbíztam benne. Azt mondják, a 64 bites verziókra még nem készítették fel rendesen. :F
Most már újratelepítés után vagyok, egyáltalán nem használok CCleanert, és semmi gáz nincs a rendszerrel. Szerk.: ja, és már jó ideje használom az új rendszert is, így hosszabb távú tapasztalatról beszélek.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1013) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#1012) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nálam szinte mióta létezik fent van, több OS-t kiszolgált, most is W7 x64 alatt használom, nálam nincs gond vele, nem okoz galibát... :N

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1014) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#1013) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hmm, fura, nálam pl. a Flash cuccai közül irtott ki - szerintem! - olyat, amit nem kellett volna, (persze lehet, hogy nem is a CCleaner volt a hibás) meg sajnos már nem emlékszem pontosan, ezenkívül mivel volt gond, akkor írtam is a Windows 7 topicba, és akkor egyből a CCleanert okolták - és igazából másra nem is igazán fogni az okot, mert volt már egy pár oprendszer a gépemen, tudom, mi az, amit szabad, és hülyeségeket nem csináltam, vírus nem volt a rendszeremen, gányolós progikat nem raktam fel, tehát nem világos, azonkívül mi lehetett a probléma oka.
De akkor ez megnyugtató, ha azt mondod, hogy nálad nem okozott problémát.

Sk8erPeter

(#1015) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#1014) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nálam nem, de nem is állítgatom, alapon jó ahogy van. Ha meg mégis "beleturkálok", akkor meg pontosan tudom hogy mit csinálok. ;]
Sokszor láttam(és most tényleg nem rólad feltételezek ilyet), hogy a haladó beállításokat csak úgy lazán, mindet behúzzák, vagy a registry hibakeresőben, amit talál azt mind törlik...
Na most ha valaki ilyen süttülülü, akkor no comment... :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1016) kingabo


kingabo
őstag

Hali!

Tud valaki valami jó scp plug-int?

(#1017) Fire/SOUL/CD válasza kingabo (#1016) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ghisler oldalán ami van az nem jó esetleg? Ja és ez ugye nem FTP plugin, hanem Filesystem plugin ugye? Mindkettőt találsz itt amúgy

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1018) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#1015) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezzel ellent mondasz saját magadnak :) Mert előbb azt állítottad, hogy semmit nem fog tönkrevágni, alapbeállításokkal, márpedig most azt állítod, hogy mindent alaposan meg kell nézni a registry-tisztító törölni kívánt bejegyzései közül. :)

Sk8erPeter

(#1019) kingabo válasza Fire/SOUL/CD (#1017) üzenetére


kingabo
őstag

Ezt ismertem, de itt NINCS! Ezért kérdeztem rá, hátha tud valaki egyet...
Idézet az oldalról:
"SFTP plugin
(author site) Access remote servers via secure FTP (FTP via SSH). Requires SSH2. This is NOT the same as SCP! The plugin is based on Putty source code and is therefore open source. Because of the Swiss crypto export laws, the plugin is only available from the Author's site.
"

[ Szerkesztve ]

(#1020) Fire/SOUL/CD válasza kingabo (#1019) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Pontosan tudom mi van az oldalra írva, meg hogy melyik plugin miért felelős, csak ha legközelebb keresel valami plugin-t, akkor kéretik pontosabban fogalmazni, mert az SCP-nek jó pár jelentése van. :K
A válaszodból olybá tűnik, hogy Secure Copy Protocoll után érdeklődsz, nos ha igen, akkor ilyen plugin-ről nincs tudomásom TC-hez... :(

Ha esetleg nem találsz, vagy valaki nem linkel be egy megfelelőt, addig nézd ezt meg, hátha "mentő megoldásként" megfelelhet. WinSCP képek WinSCP letöltés

Sk8erPeter
Végül is jogos, de csak azért mert félreérthetően írtam...A CCleaner-re csak a #1015-os HSZ első mondata vonatkozik és azt fenntartom, azaz nem "árt" a rendszernek. A többi mondat az arra értendő, ha más módszerekkel, más progikkal turkálok vagy a userok más módszerekkel és progival matatnak a registry-ben.
(A CCleaner-ben nincs is haladó beállítás a registry takarítás illetően, már csak ezért sem beszélhettem "róla", igaz ezt kihagytam, hogy már nem "róla" vanszó)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1021) kingabo válasza Fire/SOUL/CD (#1020) üzenetére


kingabo
őstag

Hali!

Én csak ezt a jelentését ismerem az scp-nek, bocs. :B (a honlapon is csak ez az egy van...)
Winscp-t használok most is, csak tcmd-vel sokkal kényelmesebb lenne.

(#1022) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#1020) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor tényleg félreérthető volt, mert tudtommal végig a CCleanerről beszéltünk, most visszaolvastam, és így is olybá tűnik. :D
Tehát az oké, hogy létezik mindenféle gányolós program, én nyilvánvalóan odafigyelek ilyenkor, CCleanerben viszont be kell, hogy valljam, hogy volt olyan eset, amikor nem néztem végig min. ~100 bejegyzést, amit törölni szeretett volna, mert korábban már nagyon régóta használtam, és mindig teljesen megbízhatóan működött, így lehet, hogy én is "süttülülü" voltam, hogy vakon megbíztam benne... :D

Sk8erPeter

(#1023) betyarr válasza Sk8erPeter (#1005) üzenetére


betyarr
veterán

végülis utorrent miatt kellett volna az up,de megoldottam egy portable utorrenttel és egy portable tc-vel,ami már faján működik.még mielőtt lelőne valaki,hogy minek az nekem,hát azért mert a w7 nem hajlandó csak úgy rendszergazdai jogok nélkül tc-t telepíteni.

(#1024) Sk8erPeter válasza betyarr (#1023) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem értem, mi köze van a utorrentnek a TC-hez, de Te biztos tudod, az a lényeg... :D

Sk8erPeter

(#1025) betyarr válasza Sk8erPeter (#1024) üzenetére


betyarr
veterán

az ultima prime-ban van beépülőként ut. és azért kellett volna az.amolyan két legyet egy csapásra módon.

(#1026) Sk8erPeter válasza betyarr (#1025) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez a tipikus esete több teljesen független célra kitalált program teljesen értelmetlen, ám bugosodásra annál inkább hajlamos kombinációjának.

Sk8erPeter

(#1027) kingabo


kingabo
őstag

Megoldható valahogyan, hogy a tc keresője admin jogokkal keressen? Tehát az olyan könyvtárakba is belenézzen, amiknél csak admin jogos futtatásnál enged belépni.

(#1028) ro_bert17 válasza kingabo (#1027) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ha adminként indítod el, nem működik?

(#1029) kingabo válasza ro_bert17 (#1028) üzenetére


kingabo
őstag

Ez is egy megoldás. Azt hittem van olyan lehetőség, mint a könyvtárba belépéskor, vagy törléskor: kép

(#1030) canniball válasza Fire/SOUL/CD (#999) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezeket a füleket le lehet korlátozni felfelé? Értem: ha pl. a C:\Doc. and Set.\zene mappából készül a fül, akkor az alsóbb mappákba be lehessen menni, de a zene mappánál feljebb ne lehessen felmenni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1031) VIBO


VIBO
őstag

üdv

hogy lehet tcben megcsinálni hogy ha egy fájl fölés megyek majd jobb gomb akkor olyan legyen minhta windowsban tenném ugyanezt, azaz előjönnek a lehetőségek hgy mit tehetek vele :R

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#1032) marcias válasza VIBO (#1031) üzenetére


marcias
őstag

Hosszan nyomd a jobb gombot.

Canniball: igen. Fülön jobb klikk: Zárolt, de almappa váltható beállítás. Azt hiszem ez csak 7.50+nál működik.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#1033) VIBO válasza marcias (#1032) üzenetére


VIBO
őstag

:R :R

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#1034) canniball válasza marcias (#1032) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez nálam azt csinálja hogy továbbra is enged feljebb menni, csak amikor elkattintok egy másik fülre aztán vissza, akkor visszadob a zárolt mappára. 7.50a; esetleg egy frissebb verzió tudja amit akarok?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1035) marcias válasza canniball (#1034) üzenetére


marcias
őstag

Felfele nem zárja le, de erre nincs is igényem (nekem). Utána viszont, ha már nem használom a fület, visszaugrik.

Steam: marcias88

(#1036) canniball válasza marcias (#1035) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor ez nem az amit én szeretnék, így részemről marad a virtuális meghajtó. Azért köszi!

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1037) BullZeye


BullZeye
veterán

Azt lehetséges beállítani, hogy ha FTP-re kapcsolódok, és ott van kép, amire ha F3-t (nézőke) nyomok, akkor tökéletesen megnyitja nézőkébe. Viszont ha Enter-t szeretnék nyomni, akkor mintha le lenne blokkolva. :\

Belehet állítani, hogy ha entert nyomok, akkor egy kiválasztott temp mappába letöltse és onnan nyissa meg? :D

(#1038) marcias válasza BullZeye (#1037) üzenetére


marcias
őstag

Én nem tudok erről a lehetőségről sajnos. Sztem az FTP protokoll miatt van ez.

Steam: marcias88

(#1039) BullZeye válasza marcias (#1038) üzenetére


BullZeye
veterán

oké :( azért köszi, remélem beleraknak egy újítást későbbiekben, mert nem lenne nehéz szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#1040) maci25


maci25
aktív tag

Sziasztok!
Van egy routerem amire van kötve vezetékesen egy file server/ha nincs aktivitás akkor lekapcsolja a vincsiket a server/.Ha egyszer belépek a file serverre total commanderrel akkor utánna valami mintha elenörizné idönként a kapcsolatot.Ugyanis a vincsik leálnak de kis idö utan ismét elindulnak.
Csak ugy tudom elérni ,hogy ne mennyenek a vincsik ha ujrainditom a gépemet/windows xp van rajta/.

(#1041) Baldric


Baldric
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a win7-ben a total commandert teljesen alapértelmezetté tenni, szóval olyan szinten, hogy ha a start menüben a saját gépre nyomok, akkor az is a tc-ben nyíljon meg, illetve a tálcára rögzített mappák esetén is.
Ezt egyszer már sikerült valahogy teljesen véletlenül megoldanom, de azóta akárhogy próbálkozom nem sikerül.
Simán parancsikont tudok készíteni úgy, hogy a tc-ben nyíljon meg, de ez a megoldás nekem sajnos nem elég.
A segítséget előre is köszönöm.

(#1042) Baldric válasza Baldric (#1041) üzenetére


Baldric
csendes tag

Közben megleltem az előző kérdésemre a választ, ha valakit érdekel:
Egy reg kiterjesztésű fájlba a következőket:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell]
@="Total_Commander"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell\Total_Commander]
@="Total Commander"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell\Total_Commander\command]
@="\"D:\\Programs\\TC UP\\TOTALCMD.EXE\" /O \"%1\""

Az utolsó sorban persze át kell írni az útvonalat, de így már profi nagyon.

(#1043) Sk8erPeter válasza Baldric (#1042) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jé, ez sem jutott még eszembe soha, de nagyon jó, köszi az ötletet, tökéletesen működik. :R

Sk8erPeter

(#1044) Sk8erPeter válasza Baldric (#1042) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, ezt mégse kellett volna. Ha rámegyek a Tálca átrendezésére, az "Add or remove programs" és egyéb ehhez hasonló rendszermenüpontokra, akkor TC-ben egyszerűen megnyitja a C:-t, magyarul működésképtelenné tette a rendszerfunkciókat is... :U
Akkor arra is van javaslatod, hogyan kellene ezt visszaállítani? :U

Sk8erPeter

(#1045) Baldric válasza Sk8erPeter (#1044) üzenetére


Baldric
csendes tag

Nem tudom pontosan mire gondolsz, mert én nem találok olyat hogy tálca átrendezése, de sok más apróság sem működik megfelelően, például a vezérlőpult.
Én mondjuk nem nagyon használok semmi olyasmit aminél ez az alapértelmezett tc problémát jelentene, de a visszaállítás a következő:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell]
@=""

[-HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell\Total_Commander]

Még újraindítani sem kell, szóval ha csak nagyon ritkán okoz problémát akkor nem gáz váltani a két beállítás között.

(#1046) Baldric válasza Sk8erPeter (#1044) üzenetére


Baldric
csendes tag

Én egyébként az olyan programok miatt szeretem ezt a beállítást, mint a http://www.chrisnsoft.com/standalonestack/ , meg még van 2 másik amivel a gyakran használt könyvtárakat kipakolom külön listákba, ha csak a tálcára vagy az asztalra akarsz tc-ben megnyíló könyvtár parancsikonokat, akkor azt elvileg úgy is meg lehet tenni, hogy a tc.exe-nek adod a könyvtár címét paraméterként.

(#1047) Sk8erPeter válasza Baldric (#1045) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi, ez helyrehozta. :R
Még nem tudtam (igazából eddig nem is érdekelt :) ), hogy ennyire egyszerű reg-fájllal segítségével törölni adott bejegyzést (elérakva a mínuszjelet).
A Tálca testreszabása alatt ezt értettem:
Tálca testreszabása

Normális esetben erre kattintva be lehet állítani, minek az ikonja jelenjen meg a Tálcán, és minek ne. Az általad először mutatott TC-beállítással a rendszerpartíció gyökérkönyvtárát nyitja meg (általában C:).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1048) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

azt hogyan érhetem el tc-ben,hogy dátum szerinti rendezéskor a könyvtárakat is úgy rendezze, ne csak a fájlokat, egy adott mappán belül?

köszi!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1049) Baldric válasza bandus (#1048) üzenetére


Baldric
csendes tag

Beállítások - képernyő: itt van egy olyan blokk, hogy "mappa rendezése", és itt válaszd a "mint a fájlok (idő szerint is)" opciót

(#1050) pethYeti


pethYeti
addikt

Hali. Regisztrált 7.55-e ki lehet kapcsolni valahogy az üdvözlő képernyőt?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.