Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#2651) kozi71


kozi71
senior tag

Szevasztok! Egy kis segítséééég kéne! :)
Alapbeállításokból kikerült nálam az ALT+F1, illetve az ALT+ F2 parancs. Hogyan lehet ezeket visszaállítani. Nem értem miért tűnt el. Csak új Nvidia keretprogram lett instalálva.
Próbáltam már uninstalálni, ini file-t is törölve. Nem működik továbbra sem.
Általános beállításoknál a Vegyes résznél kell. De hiába írom be, és pipálom ki zöldre, nem akar működni. Nagyon hiányzik ez a két parancs, egérrel továbbtart meghajtót váltanom.

high tech, low life

(#2652) Kékes525 válasza kozi71 (#2651) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam ott semmi sincs beállítva (egyiken sincs pipa) mégis müködik az ALT+F1 és az ALT+ F2 billentyűk, a két panelon a lemezeket állítja be. Neked valamelyik Windows program felülírhatta ezeket a billentyűket, azért nem müködhet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2653) kozi71 válasza Kékes525 (#2652) üzenetére


kozi71
senior tag

Köszi a reagálásod! :R
Nálam a munkahelyi gépen, Alapértelmezett parancs van mindkettőre írva.
Van valami visszaállító lehetőség alapbeállításokra?
Bár mondom már fullra legyalultam, és újra raktam a legújabb betat, és még sem nem jó.

high tech, low life

(#2654) Kékes525 válasza kozi71 (#2653) üzenetére


Kékes525
félisten

Olyan uninstal kell, ami a registryből is kiszed mindent. Erre a Revo Uninstaller Pro a legjobb. Másrészt mint írtam szerintem a hiba nem a TC-ben van, hanem valami külső program felülírja. Azt kellene megkeresni és megszüntetni.

Írod, hogy alapértelmezett parancs van erre írva. Mi az?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2655) Kernel válasza kozi71 (#2651) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem értem miért tűnt el. Csak új Nvidia keretprogram lett instalálva.

Jó vicc, épp az Nvidia keretprogram hírhedt arról, hogy átirányít, lefoglal billentyűparancsokat. Úgyhogy annak beállításai között kellene szétnézni.

A TC egyébként .ini fájlban tárolja a beállításait, registryvel nem foglalkozik (egy apró kivétellel, ami épp az ini fájlok elérési útjára vonatkozhat). A wincmd.ini törlése alapra állítja.

Nagyon hiányzik ez a két parancs, egérrel továbbtart meghajtót váltanom.

Ha a legördülőt használod, akkor lehet, nálam az be sincs állítva. A gombokat szoktam használni:

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2656) Kékes525 válasza Kernel (#2655) üzenetére


Kékes525
félisten

"A TC egyébként .ini fájlban tárolja a beállításait, registryvel nem foglalkozik. A wincmd.ini törlése alapra állítja." Igaz, általánosan írtam, mert ismeretlen hiba estén alap a registry pucolás is, szerintem. Persze arra nem a revo, hanem például a CCleaner vagy a Wise Registry Cleaner gyors vizsgálata része a meglelőbb.

Nekem is elsőnek valami külső program jutott eszembe, de nem gondoltam, hogy az Nvidia keretprogram okozhatja (AMD-ét használok).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2657) kozi71


kozi71
senior tag

Köszi, akkor megnézem ezt az új Nvidia experience progit. Bár a régivel semmi ilyen bajom nem volt. CCleanert minden nap, kikapcsolás előtt futtatom. Illetve folyamatosan megy a háttérben.
wincmd.ini-t töröltem már, nem volt változás.

high tech, low life

(#2658) kozi71


kozi71
senior tag

Az Nvidia videó rögzítő a ludas.
Legalábbis az F1 már működik, miután töröltem a hozzárendelést.
Sajnos F2 nincs meg, de legalább egyik oldalam jó, az is valami. :)
Köszöntem a segítségeteket! :R

high tech, low life

(#2659) JokerMaffia


JokerMaffia
tag

Sziasztok!

Sajnos nem működik az FTP kapcsolatom, nyilvános és személyes eléréssel sem. Vírusirtó, tűzfal ki-be kapcsolása hasztalan, ugyanaz a helyzet, érdekessége a dolognak, probléma 1-2 napja áll fenn, korábban minden változtatás és közbeavatkozás nélkül működött, ahogy kell. Lehetséges volna, hogy a szolgáltatóm tudtukon kívül letiltsa az FTP elérés lehetőségét? Valakinek javaslata, amivel orvosolhatnám a problémát? Köszönöm.

Üdv: J.M.

(#2660) Kernel válasza JokerMaffia (#2659) üzenetére


Kernel
nagyúr

Böngészővel megy? Csak egy példa:

ftp://ftp.suse.com/

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2661) JokerMaffia válasza Kernel (#2660) üzenetére


JokerMaffia
tag

Sajnos azzal sem... Próbáltam más nyilvános hellyel de mégsem.Tanácstalan vagyok.

(#2662) Kernel válasza JokerMaffia (#2661) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ilyenkor szóba jöhet próba másik számítógéppel, vagy egy új Windows telepítése. Nyilván ehhez nem kell törölni a jelenlegit, hanem másik HDD, partíció, akármi.

Vagy a szokásos lehetőségek, Live-CD, Linux stb.

Mindez a fáradozás nyilván azért jó, nehogy a szolgáltatónál járassa le magát az ember, egy alaptalan reklamációval.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2663) JokerMaffia válasza Kernel (#2662) üzenetére


JokerMaffia
tag

Lakásban van még egy gép, alap dolgok használatához, azon sem sikerült a kapcsolat létrehozása. Ugyanaz a jelenség, mint a saját gépemen. Hálózati eszközök, ki és be lettek kapcsolva, úgy gondolom mégis, központi, szolgáltató gond áll a háttérben. Egyik ismerősöm járt így, pár nap elteltével magától helyreállt minden. Abban bízom hasonló cipőben járok, megoldódik.

[ Szerkesztve ]

(#2664) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sziasztok, Tottal commanderhez tud valaki olyan beépülőt ami megy win 10en?
x64 8.51a
win7 es nem jó a lényeg hogy lássa a telefonomat, hogy tudjak másolni filmeket.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#2665) fatal` válasza Tiger. (#2664) üzenetére


fatal`
titán

Az összes plugin működik win10-en is, figyelj oda hogy ne a 32 bites plugint tedd fel.

(#2666) Tiger. válasza fatal` (#2665) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Amik nekem vannak és x64-es win7 ott jó, de win 10 alatt nyavajog valamit. Win10 enterprise n.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#2667) kispx válasza Tiger. (#2666) üzenetére


kispx
addikt

És mit nyavalygott?

(#2668) Tiger. válasza kispx (#2667) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Hiba a beépülő beolvasásakor.
Feltehetően olyan dll -re van szüksége ami hiányzik a rendszerből.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#2669) Kékes525 válasza Tiger. (#2668) üzenetére


Kékes525
félisten

A beépülő leírásában általában szó van arról, hogy mit igényel. Melyik beépülőről van szó?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2670) Tiger. válasza Kékes525 (#2669) üzenetére


Tiger.
nagyúr

MédiaAudio2 amivel látja a telefonomat wfx kiterjesztése van

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#2671) Kékes525 válasza Tiger. (#2670) üzenetére


Kékes525
félisten

Erre gondolsz: Windows Media Audio 2 (MP3) 1.2? Mert ez: "Requires Windows Media Player 10 or newer! " Total Commander - Plugins

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2672) Tiger. válasza Kékes525 (#2671) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ezt sem engedi, de nekem az lenne a lényeg hogy amikor rá kötöm a telefonomat usb akkor a hálózatnál lássa a telefont és tudja másolni filmeket, mint win7-nél. A Cloudott engedte.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#2673) Kékes525 válasza Tiger. (#2672) üzenetére


Kékes525
félisten

Arra van más beépülő is: [link] Ehhez, hogy működjék, a fejlesztési beállításokba be kell kapcsolni az USB hibakeresést. A MyPhoneExplorer 1.8.7 is használható erre. Vagy ez is: TotalAndDroid Valamelyik, biztos hogy jó. Az első kettőt kipróbáltam én is, nálam mindkettő jó.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2674) Tiger. válasza Kékes525 (#2673) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Látnak valamit, de nem azt ami nekem kéne olyan mintha a rendszer részét látná a telefonból, de a lényeget azt nem.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#2675) Kékes525 válasza Tiger. (#2674) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem értem amit írsz, az S6 telefonomra bármit feltudok vele tenni, így akár filmeket is az általam létrehozott könyvtárba. Ráklikkelve lejátssza a telefon.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2676) Tiger. válasza Kékes525 (#2675) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nekem van egy htc one m7, m9 es telefonom és azokat nem látja sajnos,win7-nél a mediauadio2 vel simán látta nem volt gondom de win10ez nem igy van sajnos. A winnél az egyéb eszközöknél az mtp felkiáltó jeles

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#2677) Kékes525 válasza Tiger. (#2676) üzenetére


Kékes525
félisten

Van a PC-den Windows Media Player 10 vagy nagyobb verziójú?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2678) Tiger. válasza Kékes525 (#2677) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nincs

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#2679) Kékes525 válasza Tiger. (#2678) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát akkor? Mi a probléma? Írtam, hogy anélkül ne várd el, hogy feltelepüljön a beépülő.
"Windows Media Audio 2 (MP3) 1.2? Mert ez: "Requires Windows Media Player 10 or newer! "" fordítása: Szükséges hozzá a Windows Media Player
Installáld és remélhetőleg jó lesz, engedni fogja a TC feltenni a kérdéses plugint.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2680) Tiger. válasza Kékes525 (#2679) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Az a gond hogy nem tudok letölteni win10 hez ilyet mert minden szart le akar tötetni vele majd a végén csak artenativákat ajánl fel.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#2681) Kékes525 válasza Tiger. (#2680) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez: Media Feature Pack csomag a Windows 10 N és KN kiadásai számára Ami nem kell azt utólag törlöd

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2682) Tiger. válasza Kékes525 (#2673) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Most már megkérdezem neked milyen rendszered van? Mert amit ide linkeltél az xpre és 32bitesre való.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#2683) Kékes525 válasza Tiger. (#2682) üzenetére


Kékes525
félisten

Javítottam. 64bit Windows 7. Nagyon sok helyről le lehet tölteni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2684) Tiger. válasza Kékes525 (#2683) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Biztos én vagyok a hülye, feltelepitette, ki irta kész de sehol nem találom:(

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#2685) Kékes525 válasza Tiger. (#2684) üzenetére


Kékes525
félisten

A "Program Files" könyvtárban nincs? A Microsoft programok között?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2686) Tiger. válasza Kékes525 (#2685) üzenetére


Tiger.
nagyúr

nincs. De ha újra akarom telepíteni akkor azt irja hogy már fent van.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#2687) Kékes525 válasza Tiger. (#2686) üzenetére


Kékes525
félisten

Az asztalon sincs?
Hát, nem tudom, mi lehet a baj. Helyedben leszedném és megpróbálnék egy másik helyről letölteni. Olyan nem létezik, hogy ne lehessen telepíteni. Nézz be a Windows 10 topikba.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2688) Tiger. válasza Kékes525 (#2687) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Az a durva hogy azt irja fent van tehát újra nem tudom telepíteni, de ha megnézem a frissitések közt ott nem jelzi.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#2689) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Jó lett. De hogyan azt nem tudom, leszedtem újra és nem mentettem hanem telepítettem, utána már sokáig vacakolt újra indítást is kért, bár ott valami hiba bejött de ettől függetlenül jó lett, látja a telefont is, köszönöm a segítséget.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#2690) Kékes525 válasza Tiger. (#2689) üzenetére


Kékes525
félisten

Örülök, hogy sikerült, nagy csata volt. :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2691) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

én a 64bites windowsokra is 32bites TC-t szoktam telepíteni..
..mert nem akarok lemondani a jól bevált régi pluginekről, és semmi plusz dolgot nem ad az x64.

(#2692) Hordozóóóóóó


Hordozóóóóóó
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Lehet, hogy ezzel most nem leszek népszerű, de meg fogom vásárolni a TotalCommander nevű szoftvert. Kíváncsi vagyok, vajon beszállna-e valaki még a vásárlásba, ugyanis 1-nél több licensz megvétele esetén annál olcsóbb, minél többen szállnak be, ami végülis nem utolsó szempont. Ha pl. 10 emberke vásárol, akkor fejenként bruttó 6973 Ft, ellenben egyedüli vásárlóként kb. duplája, 12600 Ft.

Az adminisztrációt, és mindent én intézek egyébként, így is, úgy is.

Érdeklődőktől leginkább privátban szeretném kérni a jelentkezést.

(#2693) Kékes525 válasza Hordozóóóóóó (#2692) üzenetére


Kékes525
félisten

Én nem szállok bele, mert nekem már megvan. :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2694) PhoenixK válasza Hordozóóóóóó (#2692) üzenetére


PhoenixK
őstag

Én már rég legalizáltam, de egy tipped adnék:
A közös vásárlás nem feltétlen jó ötlet, mivel 1 db kulcsot kapsz, ami egy névre szól. Ha viszont nagyon "elterjed" a kulcs, az újabb verziókban Christian simán blacklist-re rakja. Sajnos az emberi természetet itt nehéz kizárni, tehát terjed... :(
A javaslatom az lenne, hogy a magyar forgalmazót keresd meg a témában, hogy csoportos vásárlás esetén külön licensz-et kaphattok-e? Elérhetőség

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2695) Kernel válasza PhoenixK (#2694) üzenetére


Kernel
nagyúr

De ő pont legálisan értette a vásárlást, csoportos kedvezménnyel:

1-nél több licensz megvétele esetén annál olcsóbb, minél többen szállnak be..

Amit te írsz, az nyilván nem legális, annyi erővel felesleges volna akár egyet is venni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2696) PhoenixK válasza Kernel (#2695) üzenetére


PhoenixK
őstag

Félreértetted, a legalizálás alatt azt értem, hogy magamnak már megvettem! :DDD
Pont ezért tudom, hogy egy többfelhasználós licenszet fog kapni, amit ha több embernek is kiad, akkor problémás lehet a jövőben.

Ami a kulcs elterjedését illeti: Arra gondoltam ez alatt, hogy ha tízen beszállnak, és csak egy valaki adja oda egy havernak, vagy adja el a vinyóval véletlenül, akkor az a kulcs elkezd keringeni. És mivel mindenki azonos kulcsot használ, ha tiltólistára kerül, problémás lehet.
Ilyen példát egy cégnél láttam, kellemetlen meglepetés volt nekik frissítéskor...

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2697) Kernel válasza PhoenixK (#2696) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezen mit lehetne félreérteni? Korábban is ezt írtad, pontosan értettem:

Én már rég legalizáltam...

Itt nem rólad van szó, a csoportos kedvezményt én legalábbis úgy képzeltem, hogy mindenki kap saját kulcsot. De nem vettem még csoportos kedvezményt, furcsa mindenesetre. Az eladónak miből tartana generálni mindenkinek egy saját kulcsot...

Eleve a fogalmazásban nem 1 db többfelhasználós licencről van szó, hanem több licenc vásárlásáról.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2698) Doky586 válasza PhoenixK (#2696) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem hiába veszel többfelhasználós licenszet, akkor is csak 1db kulcsot kapsz, ez mindössze azt jelenti hogy 100 felé másolhatod legálisan (pl cégnél) és könyvelés / BSA féle ellenőrzésnél minden rendben lesz, de független magánszemélyek közt ez nem fog beválni... :N

Csak a TC súgó-névjegy oldalán fogod látni hogy ez pl 10 felhasználós licensz és nem csak 1

[ Szerkesztve ]

(#2699) PhoenixK válasza Doky586 (#2698) üzenetére


PhoenixK
őstag

Pont ezért mondtam, hogy keressék meg a disztribútort, hogy ne legyen kavarás belőle később...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2700) gabranek


gabranek
aktív tag

Sziasztok!

Meg lehet azt oldani valahogy, hogy ha Ctrl+Shift+F1 használatával miniatűrökre váltok, akkor a tömörített ZIP állományokban lévő képeknek is legyen előnézeti képe?

田中れいな

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.