Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#2701) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Van arra lehetőség, hogy miniatűrnézetben lássam a PDF-ek első oldalát?

4 8 15 16 23 42

(#2702) kispx válasza tonyrulez (#2701) üzenetére


kispx
addikt

Lehet. Nekem úgy van. Automatikusan megcsinálta.

Intézőben neked megjelenik a pdf előnézete? Lehet, hogy a pdf nézegető program nem telepítette a megfelelő shell extensiont. Milyen pdf nézegetőd van?

(#2703) tonyrulez válasza kispx (#2702) üzenetére


tonyrulez
őstag

SumatraPDF. Intézőben is csak az ikonja jelenik meg.

4 8 15 16 23 42

(#2704) kispx válasza tonyrulez (#2703) üzenetére


kispx
addikt

Emlékezetem szerint a Summatránál is lehet kérni a telepítésnél, hogy jelenítse meg az intézőben a PDF első oldalát. De a PDF-XChange Viewer-nél biztosan van olyan.

(#2705) andreas49


andreas49
senior tag

Üdv mindenkinek,
Keresek 1 olyan kiegészítőt, ami megmutatja, hogy pl. 'C' egység könyvtáraiban mennyi fájl van, esetleg egy összesent is ad.
Köszi előre is a segítséget

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#2706) Doky586 válasza andreas49 (#2705) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt alapból tudja.. Ctrl-B majd összes kijelölése * al és lent kiírja a darabszámot, méretet..

(#2707) tonyrulez válasza kispx (#2704) üzenetére


tonyrulez
őstag

Most újratelepítettem, beállításoknál is megadtam a miniatűr megjelenítést (vagyis nem pipáltam be hogy hagyja rá a Windows-ra), de ugyanúgy nem működik. Feltétlenül ezt a PDF olvasót akarom használni, ha felteszem az XChange-et akkor alapértelmezetté kell állítanom hogy megjelenítse, nem?

4 8 15 16 23 42

(#2708) kispx válasza tonyrulez (#2707) üzenetére


kispx
addikt

Nem kell alapértelmezetté állítanod, viszont a telepítéskor a shell extensiont telepítened kell.

(#2709) andreas49 válasza Doky586 (#2706) üzenetére


andreas49
senior tag

Köszi, de ez csak az összes darabszámot mutatja, nem pedig könyvtárankénti darabszámot. A ctrl+b kicsomagolja az összes fájlt és ezt számolja össze a kijelölés.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#2710) Doky586 válasza andreas49 (#2709) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor.. [kép]

(#2711) andreas49 válasza Doky586 (#2710) üzenetére


andreas49
senior tag

Bár ez nem TC plugin, de szuper, hálás köszönetem

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#2712) tonyrulez válasza kispx (#2708) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ezaz, köszönöm, működik :R

4 8 15 16 23 42

(#2713) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Elnézést kérek! Mert nem vagyok pro.
Win7-ről 10-re szeretnék váltani. ha a TC Beállítások>Beállítások mentése közvetlenül fájlba... megcsinálom akkor kapok két .ini fájlt. Ezekben benne van minden ami kell h új OS-en a TC ugyanazt tudja mint amit most? pl jelszó az ftp szerverhez?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2714) Clever0 válasza tknof1871 (#2713) üzenetére


Clever0
senior tag

Az ftp beállítások a wcx_ftp.ini fájlban vannak.

(#2715) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

hogyan tudnám a TC-t úgy beállítani hogy amikor keresek egy filet az alt-F7 el a C:\ meghajtón akkor ne keressen a c:\windows\ mappában..?

(#2716) Kernel válasza Doky586 (#2715) üzenetére


Kernel
nagyúr

Például kijelölöm a Windows mappát, utána:

Nyilván a csillaggal is megy, ha valaki billentyűvel akarja. Utána lehet keresni.

Vagy lehet tiltólistára venni mappákat is, amit ki-be tudok kapcsolni:

Példa a tiltólistára:

Recycled
RECYCLER
$RECYCLE.BIN
ProgramData
Windows
Boot
Users
Program Files
System Volume Information
hiberfil.sys

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2717) Doky586 válasza Kernel (#2716) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tiltólista..? Ez hol van a menüben? mi az ikon parancsfilja/beállítása? Bármilyen néven létre tudok hozni ikont, de mi van mögötte?

Nekem az lenne a lényeg hogy most a keresés idejének 80%-ban a windows mappa átkutatására fordítja, pedig ott nincs semmi hasznos. Ezt a keresési időt szeretném lerövidíteni..

Ha kijelölöm a windows mappa kivétel a többi (tucatnyi db) könyvtárat akkor csak azokban keres?

(#2718) Kernel válasza Doky586 (#2717) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ilyenkor automatikusan bejelöli:

A tiltólista parancsát a billentyűkombinációk között találtam, ikon tetszés szerint:

cm_SwitchIgnoreList

Maga a tiltólista egy szöveges fájl, az általános beállítások között lehet megadni. De közvetlenül nem a keresést befolyásolja, a keresést a kijelölés határozza meg.

Viszont ami le van tiltva, eltűnik a képernyőről, nem lehet kijelölni, tehát ezen a ponton kapcsolódik a két dolog.

Kihasználtam más célra is. Van egy másik TC, amit médialejátszáshoz használok (átszabott felület és háttér, nagyobb betűkkel, ami TV-képernyőhöz alkalmasabb), abban például eltüntettem olyan fájlokat, ami zavaró volt. Ott is ki-be kapcsolható, mert nem mindig van szükség a tiltásra. Mint például:

*.jpg
*.jpeg
*.png
*.gif
*.bmp
*.vpl
*.txt
*.nfo
*.url
*.htm
*.html
*.zip
*.sfv
*.exe
*.rar
*.torrent

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2719) Doky586 válasza Kernel (#2718) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

'Csak a kiválasztott mappákban keres'
Hogy ezt eddig nem vettem észre.. :F köszönöm :R

(#2720) Panthera válasza Kernel (#2718) üzenetére


Panthera
őstag

Ezért járok ide vissza! Itt mindig van tipp valamire, ami már nagyon hiányzott. Köszönjük! :R

[ Szerkesztve ]

(#2721) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

XP-t használtam eddig és ott a Total Commander kiírta az mp3 fájlok adatait (album cím, év, stb.), kép esetén, hogy mivel készült, ha a fájl felé vittem az egeret. Most, hogy Windows 7-re próbálok átállni, nem írja ki ezeket az adatokat. Nem tudom, hogy alapba írta ki, vagy valamelyik program által (mp3 esetén pl. Winamp), de most is fent vannak a többi programok is. Pluszba még kettő kiegészítőt is leszedtem tegnap este a Total Commanderhez (ID3 (MP3 fájlok ID3 adatait jeleníti meg) és JPG-Comment (JPG megjegyzések megjelenítése)), hátha segít, de még így se jelenik meg. Rendszergazdaként is elindítottam a fájlkezelőt, úgy se. Ismerősöm laptopján is megnéztem, amin Win7 van, ott se írja ki. Nem tudom mennyi köze lehet az oprendszernek ehhez (van olyan programom, ami Win7-en máshogy működik, mint XP-n).

Kép a mostani állapotról:

Már nincs más ötletem. Mi lehet a gond?

(#2722) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Eszköztárhoz hogy lehet (ha lehet) hozzáadni parancsikont, amire kattintva csatlakozik egy már elmentett (kiszolgáló, fnév, jelszó megadott) FTP szerverre?

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#2723) Arpee78


Arpee78
senior tag

A TC eszköztárra szeretnék egy gombot ami kijelöl könyvtárakat, amelyeknek a nevében bizonyos karaktersor van.

Tehát kattintás, majd kijelölődik minden könyvtár aminek a nevében valahol az van hogy "NI"

(#2722) tonyrulez
parancs: FTPOPEN
paraméter: az elmentett FTP kapcsolat neve

[ Szerkesztve ]

(#2724) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A Configuration-ben a Copy/Delete-n bepipáltam a Verify after copying-et. Semmit se vetem észre másolás után. Ez hogy működik? Nem úgy kellene, mint a Compare By Content...-nek, szóval hogy valamit kiír, h tényleg megegyezik a tartalom?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2725) Doky586 válasza tknof1871 (#2724) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyobb fileon (10GB+) próbáld ki, úgy látni fogod mit csinál. Csak hiba esetén írja ki hogy nemok.. (pl hamis 2TB pendrive-nál)..

(#2726) Kékes525 válasza tknof1871 (#2724) üzenetére


Kékes525
félisten

Mivel nem bitről-bitre ellenőriz, hanem ellenőrző összeget számít(MD5), ami sokkal gyorsabb.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2727) Doky586 válasza Kékes525 (#2726) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az MD5 egy tipikus bitről-bitre ellenőrző eljárás.

(#2728) Kékes525 válasza Doky586 (#2727) üzenetére


Kékes525
félisten

A bitről bitre történő összehasonlítás az A adathalmaz elemeit bitenként veti össze a B adathalmaz elemeivel, azaz 100%-osan pontos az összehasonlítás. Egyben ez a leglassabb. Az MD5 kódolás bármilyen adatból – függetlenül a méretétől, vagy a típusától – egy 32 karakter hosszú hexadecimális hasht eredményez. Azaz ellenőrző összeget képez az adat bitjeiről és ezt veti össze az összehasonlítandó adathalmaz ellenőrző összegével.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2729) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Sziasztok!

Total Commandert szeretnék batch file-al telepíteni úgy, hogy az install paramétereket előre megadom és silent települjön.

Addig eljutottam, hogy az exe-t ki kell tömöríteni és az install.inf, valamint az install64.inf fájlokat szerkeszteni, ezen már túl vagyok.

A problémám ott van, hogy hogyan tudom visszacsomagolni a kitömörített fájlokat, hogy aztán az önkicsomagoló exe-t indítva elinduljon a telepítés is? Sajnos ha önkicsomagoló exe-t készítek, akkor azt elindítva csak a kicsomagolás indul el, telepítés nem.

Próbáltam utánanézni leírásoknak, de mindegyik csak addig jut, hogy tömörítsük ki az exe-t, majd szerkesszük át az install.inf-eket, aztán készítsünk az egészből önkicsomagoló exe-t. Egyik sem írja le, hogyan lehet pont olyan exe-t készíteni, mint az eredeti, ami elindítja kicsom után a telepítést.

Egyébként 8.52a-ról van szó, tehát tcmd852ax32_64.exe-t szeretnék létrehozni.

Előre is köszönöm a helpet! :R

[ Szerkesztve ]

(#2730) Kernel válasza sellerbuyer (#2729) üzenetére


Kernel
nagyúr

A TC nem igényel különösebb telepítést azon kívül, hogy a telepítőből kicsomagolt fájlokat bemásolom a végleges helyére.

Nem lenne egyszerűbb neked is csak átmásolni a már előkészített TC-mappa tartalmát, parancsikont is kreálni hozzá? Vagy az önkicsomagolóval helyretenni.

A wincmd.ini és wcx_ftp.ini fájlokkal lehet még trükközni, ha szükséges.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2731) sellerbuyer válasza Kernel (#2730) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Igen, az lenne a korrekt és egyszerű megoldás, de sajnos különböző hozzáférési és egyéb okokból a másolós megoldás nem járható út, :( muszáj lenne installálni. Ha képes lennék visszaállítani az eredeti telepítő fájlt a kicsomagoltakból, akkor ez meg is oldódna.

(#2732) Doky586 válasza Kékes525 (#2728) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha két filenak az MD5 ellenőrző összege azonos akkor a két file bitről bitre azonos egymással. Elképzelhetetlen hogy két filenak véletlenül azonos az MD5 ellenőrző összege ha nem azonosak. Ilyesmi még CRC32-nél előfordulhatott, de MD5-nél véletlenül sem. Szándékos csalás ellen pedig a SHA1, SHA256 ad védelmet, de ezek jóval lassabb eljárások, feleslegesen lassítanák a másolást..

(#2733) Kékes525 válasza Doky586 (#2732) üzenetére


Kékes525
félisten

Azonosak :K , de nem bitről bitre történik az összehasonlítás :N . Nagy különbség. Hogy megértsd: amikor egy netről letöltött fájl identitását ellenőrződ akkor fizikailag lehetetlen a bitről bitre történő összehasonlítás, hisz az eredeti nincs a birtokodban, a másolatot töltöd le és annak az identitását ellenőrzöd az MD5 ellenőrző összeggel.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2734) zoli03


zoli03
őstag

Olyat lehet csinálni, hogy egy adott fájlon vagyok, és a fölötte levőket valamilyen billentyűkombinációval kijelölöm egyszerre?

(#2735) Arpee78 válasza zoli03 (#2734) üzenetére


Arpee78
senior tag

Shift+Home?

Szerk: Az én kérdésem:
A TC eszköztárra szeretnék egy gombot ami kijelöl könyvtárakat, amelyeknek a nevében bizonyos karaktersor van.
Tehát kattintás, majd kijelölődik minden könyvtár aminek a nevében valahol az van hogy "NI"

[ Szerkesztve ]

(#2736) sellerbuyer válasza Arpee78 (#2735) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Numerikuson a +

Oda beírod, hogy *NI*

(#2737) zoli03 válasza Arpee78 (#2735) üzenetére


zoli03
őstag

Köszi, működik. Próbálgattam pár kombinációt, de ez kimaradt.

(#2738) DJ. Ru$y válasza sellerbuyer (#2736) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az nem feltétlen jó, mert, ha van ilyen nevű fájl is a mappában, akkor azokat is kijelöli. Mikor először kérdezte, akkor én is erre gondoltam és próbáltam keresni, hogy, lehet-e valahogy mappára szűrni, hogy mintha kiterjesztés megadnád, hogy .<dir>, de nem találtam semmi működőt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2739) sellerbuyer válasza DJ. Ru$y (#2738) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Azt nem írta, hogy fájlokat nem akar kijelölni. ;]

Jó-jó, csak viccelek. :P :D

(#2740) Arpee78 válasza DJ. Ru$y (#2738) üzenetére


Arpee78
senior tag

Nem számít, hogy mappa vagy fájl, mivel fájlok nincsenek azokban a mappákban. A lényeg az eszköztárra varázsolás lenne. Billentyűzeten két három gombnyomás, ha el van tárolva a kijelölés séma, de én egerészős vagyok... Úgy tűnik a legtöbb kijelölős parancs nem paraméterezhető, az egyetlen ami van Selectfiles parancs pedig csak fájlok kiterjesztéseivel működik.

(#2741) sellerbuyer válasza Arpee78 (#2740) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ha jól értem, akkor ez a +-os megoldás jó neked, csak egérrel akarod elérni?

(#2742) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Így tudod kitenni az eszköztárra, miután az eszköztár üres részén jobb egérgombot nyomtál és a change-et választtottad ki. És akkor a második sorban megadhatod neki a paramétereket is.

(szerk.) Most kipróbáltam, amikor berakom a funkciót, akkor kiszürkül a paraméteres rész, úgyhogy nem enged neki paramétereket megadni... fene... :(

[ Szerkesztve ]

(#2743) Arpee78 válasza sellerbuyer (#2742) üzenetére


Arpee78
senior tag

Nálam(cégnél 8.51a) a második sor ki van szürkítve, nem lehet paraméterezni. De valóban ez lenne a megoldás, ha paraméterként megadhatnám az elmentett kijelölési sémát.

(#2744) sellerbuyer válasza Arpee78 (#2743) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Igen, aztán szerkesztettem... sajnos nem lehet paraméterezni, hanem az ablakot dobja fel az ikonra kattintással, ugyan úgy, mintha a +-t nyomtad volna meg.

(#2745) TRob1


TRob1
veterán

(#2746) Kékes525


Kékes525
félisten

New functions in Total Commander 9

"Create checksums separately in each directory, Készítsen ellenőrző külön-külön minden könyvtárban" Ezt én kértem...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2747) TRob1


TRob1
veterán

Nah, már itt is a "stabil" első javítása! :)

Total Commander 9.0a rc1

ChangeLog

¤ R'n'R ¤

(#2748) twollah1976


twollah1976
őstag

Az lenne a kérdésem, hogy van e értelme használni a 64 bites TC-t 64 bites környezetben?
Melyik csomagolja ki gyorsabban a RAR-t a belső kicsomagoló und noch dazu 64 bites vagy használjak külső programot?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2749) Doky586 válasza twollah1976 (#2748) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nincs értelme.. (én maradtam a 32bitesnél, arra van több plugin)

(#2750) hedgehog01


hedgehog01
tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyen járok-e, mindenesetre felteszem a kérdést, hátha tudtok segíteni:

Egy Asus K501LX laptopon magyar nyelvű 64 bites Windows 10 Home-ot használok. Erre telepítettem egy Total Commander 8.52a-t. Minden normálisan megy, kivéve, hogy amikor egy .mkv file-t szeretnék megnyitni, a TC azt válaszolja: "Programfuttatási hiba (31)". Media Player Classic Home Cinema x64-gyel szeretném lejátszani a file-t.

A TC fórumán találtam egy erre vonatkozó bejegyzést, ahol az admin azt válaszolta egy hasonló kérdésre: "This error 31 means that one program (Total Commander?) was running as Administrator, and the other program (Irfanview) was also already running, but as a normal user. Due to the account protection, DDE (dynamic data exchange) between the two will be blocked. You need to close Irfanview if you opened it from Explorer (running as normal user) and then want to use it from Total Commander if it is run as administrator."

Ez nálam nem igaz, az MPCHC nincs megnyitva, illetve a TC-t sem rendszergazdaként futtatom.

Az intézőben duplán kattintva minden további nélkül elindul a Media Player Classic, frankón lejátszik mindent. Egy mp3-ra kattintva a Total Commanderben, azt szintén gond nélkül megnyitja az MPC. Valamiért úgy tűnik, a probléma az mkv file-okkal van. Ezt onnan is sejtem, hogy az intézőben jobb gombbal kattintva egy mkv file-ra, majd a tulajdonságokat kiválasztva, nem tudom a társítást módosítani. Minden más file típusnál ez működik.

Valakinek valami ötlet?

Előre is köszönöm szépen!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.