Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#2051) Sk8erPeter válasza aleister (#2048) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tényleg ez a legjobb, felsorolni egyenként az összes karaktert? Hát te tudod. :D
Szerintem kényelmetlenebb, mint egy állandó céleszköz, bár való igaz, hogy megoldhatja az ember így is a problémát.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2052) Pocford válasza PhoenixK (#2050) üzenetére


Pocford
csendes tag

Köszi. megpróbálom!

(#2053) aleister válasza Sk8erPeter (#2051) üzenetére


aleister
veterán

Igen, ugyanis a TC megjegyzi a beírt stringet. Egyetlen alkalommal beírod, és nem kell egy újabb sw-t telepítened.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#2054) Sk8erPeter válasza aleister (#2053) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát jó, ez is egy szempont. :D Annyiból mondjuk nem, hogy a Lupas Rename portable alkalmazás, telepíteni sem kell, egyszerűen kibontod.

Sk8erPeter

(#2055) PhoenixK válasza Sk8erPeter (#2054) üzenetére


PhoenixK
őstag

A másik szempont viszont, hogy én pl. nem szeretek millió kis vacak progit telepíteni.
De hát kinek mi... :R

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2056) Sk8erPeter válasza PhoenixK (#2055) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Vacak programokat én sem, de hasznos célszoftvereket igen. :DDD

Sk8erPeter

(#2057) PhoenixK válasza Sk8erPeter (#2056) üzenetére


PhoenixK
őstag

Na ez már tényleg nézőpont kérdése...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2058) Sk8erPeter válasza PhoenixK (#2057) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Sőt, minden relatív, és hasonlók. :DDD

(#2045) hunfatal :
Jó kis egybeesés, pont a napokban tapasztaltam hasonló bugokat, pedig egy ideje másolgatok telóra MTP-n keresztül. Biztos ez azért van, mert beszéltünk róla. :DDD

Sk8erPeter

(#2059) aleister válasza PhoenixK (#2055) üzenetére


aleister
veterán

Egyetértek!

#2056) Sk8erPeter
A kérdés az, hogy minek telepítsek egy számomra ismeretlen szoftvert, amikor az igényeimet tökéletesen kielégíti egy már telepített, ősidők óta bevált program mellé?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#2060) Sk8erPeter válasza aleister (#2059) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem gondolod, hogy ez a vita már régóta értelmetlenné vált? :DDD Azt használsz, amit akarsz, engem aztán rohadtul nem izgat. :DDD

Amúgy csak a pontosság kedvéért még egyszer elmondom, hogy portable a Lupas Rename program, hurcolhatod, ahova akarod, nem kell a klasszikus telepítési procedúrán végigmenni, semmit nem rak a registry-be, és összesen 1,03 MB-ot foglal, és van vele egy célszoftvered, ami átnevezgetésekre kifejezetten jól használható. Kőkeményen hazavág a tárhelyigénye, mi? :DDD
De ha akarod, csinálhatsz belőle ügyet, és még generálhatsz pár tök felesleges hsz.-t, én segítség gyanánt ajánlottam neked egy célszoftvert, aztán a segítségek után azt csinálsz, amit akarsz, nem kell engem meggyőzni róla, hogy micsoda hülyeségeket akarod itt rádtukmálni... :N
Egyébként én sem szeretem tömködni a gépemet felesleges dolgokkal, de ennek vettem már hasznát. Amúgy ja, a Total Commandert is lehet jól használni átnevezgetésekre. Szóval ne győzködjük egymást, egyszerűen ignoráld a programot, és örülj neki, hogy megkaptad a segítséget. ;)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2061) aleister válasza Sk8erPeter (#2060) üzenetére


aleister
veterán

Akkor miért követted el a #2054-at? Miért próbálsz a TC topicban meggyőzni 2 usert arról, hogy ne TC-t használják, amikor tökéletesen elég a feladatra?

Amennyiben nem tudsz érdemben az előző kommentre válaszolni, szerintem hagyd abba. ;)

szerk: látom szerkesztettél
Nem volt szempont a helyigény. Nem érdekel. Innét kezdve nem tudom honnét jön ez a "Kőkeményen hazavág a tárhelyigénye, mi? ".

"De ha akarod, csinálhatsz belőle ügyet, és még generálhatsz pár tök felesleges hsz.-t,"
Szerintem itt egyedül Te pörögsz még ezen. Én kinyilvánítottam, hogy számomra tökéletes a TC. Azóta generáltál 3-4 hsz-t.
Anno megköszöntem. Kaptam egy jobb tanácsot. Ha nem tudod elfogadni, hogy nem a Te ötleted tartom helyesnek, akkor az már a Te bajod.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#2062) Sk8erPeter válasza aleister (#2061) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Észrevetted, hogy tök feleslegesen gerjeszted a feszkót? Ha javasolhatom - még egyszer -, örülj a segítségnek, amit kaptál, és ne offold szét a topicot, és ezt itt és most fejezzük be. :)
Más volt a véleményünk az ékezettelenítési problémáról, mivel így fel kell sorolni az összeset, és nem csak magyar ékezetes karakterek léteznek, ezért ez így macerássá teszi a procedúrát, de mondom, hogy azt használsz, amit akarsz, nem kell ebből ügyet csinálni, ha ez így elegendő megoldást nyújtott, akkor meg az is tökéletesen jó.

Sk8erPeter

(#2063) aleister válasza Sk8erPeter (#2062) üzenetére


aleister
veterán

Aki egyedül gerjeszti a feszkót, az Te vagy. Egyedüliként elérted a 6. hsz-t egy lezárt témában.

Össze-vissza hadoválsz.
1. Helyigény.
Kit érdekel? Terrás adattárolók idejében hogy lehet ezzel jönni?
2. Nem magyar ékezetes karakterek
Kínainak nézek én ki, vagy hébernek, vagy kínainak? Feltételezhető, hogy honi karakterekről van szó, egy magyarul író, egyéb specifikációt nem közlő felhasználóról, ugye?

Ellenben a kifejezett kérdésemre -hogy miért is jobb az estemben az általad ajánlott szoftver- érdemi válasz még nem érkezett.

Harmadjára írom le: köszönöm a segítséget!
...de nem a Te válaszod választottam. Remélem elfogadod!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#2064) Sk8erPeter válasza aleister (#2063) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

blablablabla pápá

Sk8erPeter

(#2065) fatal` válasza Sk8erPeter (#2058) üzenetére


fatal`
titán

Én már évek óta tapasztalom ezeket MTP-n, szerencsére kerülöm amennyire lehet :D

(#2066) Sk8erPeter válasza fatal` (#2065) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nálam mostanság olyan problémák jöttek elő MTP-vel, hogy pl. átnevezek egy fájlt, és nem neveződik át - legalábbis látszólag, de valójában igen. Hiába nyomtam Ctrl+R-t, hogy frissítse a fájlkezelő, és az új név látsszon (akár TC, akár Windows Explorer), nem hajlandó rá, ki kell húznom, és egy másik USB-portra dugva megnézni a tartalmát (azért gép-újraindítás még nem kellett :D). Olyan is volt, amit írtál, hogy másoltam, és megint nem frissült a fájllista, de valójában átmásolta.
Igazából ezek a problémák teljesen random jöttek elő MTP-n keresztül, és persze sosem sikerült kideríteni, hogy egyszer miért tök jó, máskor meg miért nem. :D

Sk8erPeter

(#2067) fatal` válasza Sk8erPeter (#2066) üzenetére


fatal`
titán

Én lusta vagyok, inkább gép + eszközrestart minthogy hajolgassak :DDD

Viccet félretéve, ez nem jutott eszembe, és ezt a hibát ki is hagytam a felsorolásból. Vicc az egész protokoll, inkább másolok wifin a telóra ftp-vel.

(#2068) stairmaster


stairmaster
tag

sziasztok!

Erre tud valaki megoldást? :R

(#2069) Lenry válasza stairmaster (#2068) üzenetére


Lenry
félisten

persze, hogy nincs fájl kiválasztva, mert a jobb oldalról akart kicsomagolni, de a bal oldal az aktív, ahol nincs semmi. kattintson vissza a jobb oldalra, és úgy csomagolgasson.

most tényleg egy pdf-ben elmentett screenshotot fényképeztél le?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2070) stairmaster válasza Lenry (#2069) üzenetére


stairmaster
tag

Köszi szépen és tényleg :R

ismerős küldte, info1 tárgy.

(#2071) Lenry válasza stairmaster (#2070) üzenetére


Lenry
félisten

OMG! ezt tanítják?
még nem sikerült eldöntenem, hogy jó dolog, hogy ilyet is tanítanak, vagy rossz, hogy ezt tanítani kell (hogy vegye észre a különbséget a sötétkék és a világoskék közt)

az meg csak most esett le, hogy Info1, vagyis ez egyetemi tárgy? remélem nem programozószak :DDD

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2072) stairmaster válasza Lenry (#2071) üzenetére


stairmaster
tag

akkor még nem mondtam, hogy egyetemről van szó :D

Amúgy még vannak ilyen kérdések is. :)

(#2073) Sk8erPeter válasza stairmaster (#2072) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Melyik egyetem melyik szakja ez? :Y Elég elkeserítő...

Sk8erPeter

(#2074) fatal` válasza Sk8erPeter (#2073) üzenetére


fatal`
titán

Én is kiváncsi lennék.

Ilyen hülyeséget külön tanítani tök fölösleges.

(#2075) stairmaster válasza Sk8erPeter (#2073) üzenetére


stairmaster
tag

SZE, Több szakon van ez a tárgy, (gazdasági szakok)

(#2076) fPApi


fPApi
őstag

Olyat meg lehet oldani, hogy az adott könyvtárnak egyedi legyen a megjelenítése? Tehát pl. ha belépek az "a" könyvtárba, akkor az mondjuk idő szerin legyen sorba, de a többi név szerint.

(#2077) pethYeti


pethYeti
addikt

Van valami gyors-gomb vagy parancs amivel kitudom másolni a kijelölt fájl abszolút útvonalát?

(#2078) Fire/SOUL/CD válasza pethYeti (#2077) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az adott fájlon állva
CTRL+ENTER -> fájlnév a parancssorba
CTRL+P -> mappa a parancssorba
CTRL+SHIFT+ENTER -> teljes útvonal (mappa+fájlnév) a parancssorba

Parancssorból meg a szokásos módon kimásolhatod (ha a fájlnév és/vagy útvonal szóközt tartalmaz, akkor a TC automatikusan macskakörmök közé teszi azt, erre is figyel)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2079) woodworm válasza pethYeti (#2077) üzenetére


woodworm
veterán

TC parancsok a közvetlen vágólapra másoláshoz.

(#2080) tonyrulez válasza pethYeti (#2077) üzenetére


tonyrulez
őstag

cm_CopyFullNamesToClip, de ez alapértelmezett gyorsgomb felső sorban "Fájl név másolása teljes elérési úttal" név alatt. Több fájl is kijelölhető, az elérési uta(ka)t vágólapra teszi, így már csak beilleszteni kell a kívánt helyre.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#2081) pethYeti


pethYeti
addikt

Köszi mindenkinek, közben rájöttem hogy van neki alapból gyorsgomb az eszköztáron.

(#2082) fPApi


fPApi
őstag

A kérdésemre nincs senkinek ötlete? [link]

(#2083) rico21 válasza fPApi (#2082) üzenetére


rico21
tag

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy el lehet e tüntetni a kártyaolvasó betűjeleit T.C alatt és csak akkor jelenjen meg ha van bent kártya köszi

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#2084) Sk8erPeter válasza rico21 (#2083) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

(#2085) rico21 válasza Sk8erPeter (#2084) üzenetére


rico21
tag

:C :C :C :C :C :C :R THX

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#2086) akyyy


akyyy
senior tag

olyan alternatívát keresek, amivel:
lehet ftp-re kapcsolódni
zip és egyéb, elterjedtebb csomagolt fájlokat meg tudja ugyanúgy nyitni, mint a TC
kijelölése ugyanúgy működjön
könyenn lehessen hol dátum, hol abc, hol méret szerint növekvő, vagy csökkenő sorrendbe helyezni a fájlokat (és csak a fájlokat, könyvtárat ne)

free commandert próbáltam még csak eddig, de az ezek közül kb semmit se tudott, amit igen azt meg szarul :D

(#2087) Sk8erPeter válasza akyyy (#2086) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezek közül mindegyiket tudja a TC, miért keresel alternatívát?

Sk8erPeter

(#2088) akyyy válasza Sk8erPeter (#2087) üzenetére


akyyy
senior tag

mert nem lehet használni a tc-t melóhelyen

(#2089) Sk8erPeter válasza akyyy (#2088) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Miért nem? :D Ha nincs crack-elve, akkor úgy teljesen legális. És miből gondolod, hogy akkor ekvivalens alternatívát meg lehet használni?

Sk8erPeter

(#2090) fPApi válasza Sk8erPeter (#2089) üzenetére


fPApi
őstag

"Ha nincs crack-elve, akkor úgy teljesen legális."
Ezt hogyan gondolod? Ha megveszi az ember, akkor persze, de ha csak nyomkodja a számokat, akkor már cégnél nem annyira szerintem.
Egyébként meg van egy csomó ingyenes alternatíva, ami ugyanezeket tudja.

[ Szerkesztve ]

(#2091) akyyy


akyyy
senior tag

cégnél ezt mondtják, és punktum. nem lehet :D

oké hogy van egy csomó alternativa, de én eddig még nem találtam igazán jót sajnos ezért várom az ötleteket.

(#2092) fatal` válasza Sk8erPeter (#2089) üzenetére


fatal`
titán

Teljesen legális, 30 napig.

(#2093) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Üdv!
Hogyan tudok több fájlt véletlenszerűen átnevezni?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#2094) andorra válasza Mela Kehes (#2093) üzenetére


andorra
őstag

Egyesével.

(#2095) Mela Kehes válasza andorra (#2094) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Ez komoly? A csoportos át evezésnél van valami véletlenszerű, de nem jutok előrébb vele.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#2096) andorra válasza Mela Kehes (#2095) üzenetére


andorra
őstag

Nálam működik: a beépülők közül pl. hozzáférés ideje + méret stb. Ilyeneket kombinálhatsz, hogy véletlen se legyen két egyforma.

(#2097) Sk8erPeter válasza Mela Kehes (#2093) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mármint úgy érted, az a cél, hogy a mostani fájlnevekből alkosson valami tök random katyvaszt, nem kell még az extensionöket sem megtartania, lehet bármi a nevük? Vagy mi a cél? (És mi értelme van? :D)

Sk8erPeter

(#2098) Loha válasza Mela Kehes (#2093) üzenetére


Loha
veterán

CTRL + M aztán: kép

[ Szerkesztve ]

(#2099) Mela Kehes válasza Sk8erPeter (#2097) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Igen, elsőre hülyeségnek tűnhet. Pusztán annyiról van szó, hogy a Modern család első négy évadának részeit szeretném összekeverve nézni. Láttam már többször, nagyon nem függenek össze, így izgalmasabb.

Loha: köszi, kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#2100) scope2007


scope2007
addikt

hali!

olyan problémám lenne, hogy valamiért az ALT+F7 bill kombinációra nem hozza fel a keresőt..
parancsok menüben rákattintok, akkor behozza.
az ALT+SHIFT+F7 keresés önálló ablakban ok, az működik bill parancsra is

mi lehet a probléma? :D

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.