Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#2101) scope2007 válasza scope2007 (#2100) üzenetére


scope2007
addikt

most sem lett jó.. pedig visszatettem egy régebbi verziót.. minden ini filet töröltem.. szal valami más lesz.. ehhh

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#2102) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

A Total Commanderben telepítve van az ADBPlugin.vfx. Tökéletesen működik, rendesen tudom vele kezelni a telefonom file rendszerét.

Most a honlapjukon látom a TotalAndDroid alkalmazást.

Ez miben más, esetleg miben jobb mint ami nekem van?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2103) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Hogyan lehet beállítani a Winrart úgy, hogy a zip fileokat is azzal nyissa meg a TC?

(#2104) canniball válasza #54715584 (#2103) üzenetére


canniball
nagyúr

Beállítások->Zip tömörítő.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2105) #54715584 válasza canniball (#2104) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, ott állítottam be, de nem működik.

(#2106) canniball válasza #54715584 (#2105) üzenetére


canniball
nagyúr

Most nézem csak az eredeti kérdést: megnyitni szeretnéd (azaz kicsomagolás nélkül belenézni) vagy kicsomagolni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2107) #54715584 válasza canniball (#2106) üzenetére


#54715584
törölt tag

Áááh, rosszul fogalmaztam :)
Kicsomagolni szeretném. TC alapból bele tud lépni, de ha elindítom a kitömörítést, akkor vagy nem nyitja meg a winrar-t, vagy leáll hibával.

(#2108) andorra válasza #54715584 (#2107) üzenetére


andorra
őstag

Nyugodtan állíthatod a belső zip tömörítőre, nálam azzal működik. A rar-t meg a többit a winrar-ra, persze a valós elérési utat kell megadni.

(#2109) canniball válasza #54715584 (#2107) üzenetére


canniball
nagyúr

És biztos hogy ez a TC hibája? Próbáltad másik progival (pl. 7zip)?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2110) #54715584 válasza canniball (#2109) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem próbáltam más progival, a TC 2 hibaüzenet dob: az első szerint nem talál archívumot, a második szerint crc hibás lehet a file.

Viszont ha intézőben klikkelek jobb egérgombbal, és azt választom, hogy kibontás ide, akkor minden probléma nélkül megcsinálja.

+ eddig ez a dolog működött rendesen az előző rendszeren, nem volt vele probléma.

(#2111) Sk8erPeter válasza #54715584 (#2110) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igazából mi értelme a WinRAR-nak? :) Engem legalábbis nagyon idegesített régen, hogy állandóan cseszegetett, hogy vegyem meg, regisztráljak, és akkor mennyire jó lesz. Olyan fél-egy éve tök véletlenül találkoztam vele valakinek a gépén, és dobott egy popupot kilépéskor, hogy ha megveszem, milyen jó lesz nekem. "HÁTAZANYÁDAT" reakcióval fogadtam eme remek üzenetet. :D A 7-zip soha semmivel nem cseszegetett még, és külön tetszik, hogy a .7z tömörített formátum milyen kis méretet eredményez.
Meg hát gyors is, de összehasonlítási alapom nincs a WinRAR-ral, annyira régen használtam, és annyira nem hiányzik.

(#2099) Mela Kehes :
Megoldódott végül?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2112) #54715584 válasza Sk8erPeter (#2111) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hát, engem még nem cseszegetett sosem :N

Azért jó, mert a winrar külön ablakban tud működni, sokszor pedig ha a TC belső tömörítőit használom, akkor nem tudom használni a TC-t, mert nincsen háttérben gomb.

De igazából a külső program mindegy, ha nem működik :D

(#2113) canniball válasza #54715584 (#2112) üzenetére


canniball
nagyúr

Én ezt a 7zip-pel úgy oldottam meg, hogy csináltam neki egy gombot az ikonsorra, amire rábökve elkezd kitömöríteni úgy, hogy egyben minimalizálja magát a tálcára. Így közben a TC-rel szabadon garázdálkodhatok. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2114) Mela Kehes válasza Sk8erPeter (#2111) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Igen, sikerült.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#2115) fatal` válasza Sk8erPeter (#2111) üzenetére


fatal`
titán

7z mint gyors tömörítő? Szerintem nincs nála lassabb :D

(#2116) Sk8erPeter válasza fatal` (#2115) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És mi a gyorsabb nála? Ha már... :)

Sk8erPeter

(#2117) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
Hogy lehet azt megoldani,ha vagyok egy mappán belül és elkezdem írni a fájl nevét akkor ne alul a futtatáshoz írja, hanem dobjon csak oda a kurzorral a mappán belül?
A másik pedig, hogy ha a C:/ -re akarok másolni akkor,ha nem rendszergazdaként indítom a total commandert, akkor mindig megerősítést kér nekem, viszont hiába ajánlja fel,hogy rendszergazdaként másolja, felhasználónevet és jelszót kér, amit Én nem adtam meg.
Ilyenkor mit lehet tenni? :F

Szerk: Fiókbeállításoknál, hozzáadtam egy jelszót a fióknevemhez, de a jelenség ugyanaz. Nem engedi.

[ Szerkesztve ]

(#2118) #54715584 válasza canniball (#2113) üzenetére


#54715584
törölt tag

Azt hogy csináltad? :)

(#2119) dbius válasza Atomgeszi (#2117) üzenetére


dbius
veterán

Csak az elsőre tudom a választ:

Beállításokon belül ezt állítsd be és menni fog

(#2120) Atomgeszi válasza dbius (#2119) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszönöm! :)
A másikkal meg az a gond,hogy rendszergazdakénti indításos ikont nem tudok kirakni tálcára. :(

(#2121) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#2120) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Jah de mégis csak lehet, pipa a futtatás rendszergazdaként :)

(#2122) dbius válasza Atomgeszi (#2120) üzenetére


dbius
veterán

Dehogynem - legalábbis ha jól értem, amit írsz -. Az ikonon jobb klikk, majd tulajdonságok, majd kompatibilitás fül és azon a lap alján bekapcsolod a "program futtatása rendszergazdaként" funkciót és leokézod.

Utána ha indítod a programot az ikonra való kattintással, akkor rendszergazdaként indítja el.

Szerk: közben látom magad is rájöttél :) Egyébként szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#2123) Atomgeszi válasza dbius (#2122) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, köszönöm azért! :R

(#2124) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Hogyan lehet egy mappát "nem rejtetté" tenni?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#2125) canniball válasza #54715584 (#2118) üzenetére


canniball
nagyúr

Így:

Egy szépséghibája van: mindent kipakol oda ahol állsz, tehát ha a csomagolt fájlban pl. mappák vannak akkor azok tartalmát is összeömleszti egy helyre.
Esetleg ha erre tud valaki megoldást azt megköszönném.

Mela Kehes!
Hosszú jobbklatty a fájlon-> tulajdonságok->alul rejtett checkox ki->OK.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2126) woodworm válasza canniball (#2125) üzenetére


woodworm
veterán

Első körben talán cseréld ki az "e" parancsot "x"-re.

(#2127) canniball válasza woodworm (#2126) üzenetére


canniball
nagyúr

Nyert! Hálám örökké üldözni fog! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2128) Mela Kehes válasza canniball (#2125) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Csak a rejtett gomb nincs bepipálva. A sajátgép látja, a TC nem. Illetve akkor látja, ha beállítom a rejtett fájlok láthatóságát, de akkor minden más is látszik, azt pedig nem szeretném.
A Box legfrissebb kliensét telepítettem és a Box Sync mappár van szó.

[ Szerkesztve ]

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#2129) canniball válasza Mela Kehes (#2128) üzenetére


canniball
nagyúr

"...akkor látja, ha beállítom a rejtett fájlok láthatóságát, de akkor minden más is látszik..."
Mi minden más?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2130) woodworm válasza canniball (#2127) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs, mit! Bennem még a parancssoros arj időkben ragadt meg a különbség. :)

(#2131) fatal` válasza Sk8erPeter (#2116) üzenetére


fatal`
titán

Kicsomagolásnál bármi, amit próbáltam, zip, rar.

(#2132) Mela Kehes válasza canniball (#2129) üzenetére


Mela Kehes
addikt

$RECYCLE.BIN
System Volume Information

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#2133) Sk8erPeter válasza fatal` (#2131) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most igazából miről is beszélünk? Mert most esett le, hogy te magáról a .7z-formátumról, én meg magáról a 7-zip programról (attól még, mert a .7z-formátum után egyből, de külön bekezdésbe írtam). Azt megnézted, korábban mit írtam? :) Azt, hogy a .7z-formátum nagyon kis méretet eredményez. Tehát más a tömörítési módszer, pl. nagyobb fokú tömörítést eredményez, mint a sima .zip-formátum. Egyébként nem tudom, mekkora méret esetén érzed azt a kegyetlen nagy különbséget, amire hivatkozol, nyilván elképzelhető mondjuk több, mint 500 MB-nál, bár talán az a másodperc különbség kivárható, ha cserébe pl. kisebb hálózati forgalmat, gyorsabb feltöltést eredményez az, hogy jóval kisebb lesz maga a fájl. :D Meg pl. webes email-kliensek sem izélgetnek amiatt, mert mondjuk executable-t tartalmaz a fájl, és akkor már sok esetben nem is tölthető fel, csak ha átnevezed (mivel pl. a Gmail olvassa a zipet, de a .7z-formátumot nem). De a lényeg: nem magát a formátumot hasonlítottam össze, csupán a programra írtam, hogy gyors (akkor beszéljünk csak pl. .zip-formátum kibontásáról vagy annak létrehozásáról).

Sk8erPeter

(#2134) fatal` válasza Sk8erPeter (#2133) üzenetére


fatal`
titán

Én a formátumra gondoltam. :)

(#2135) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Üdv!

Azt hogy lehet beállítani, hogy miniatűr nézetben az ikonok kitöltsék a rendelkezésre álló helyet? Mert most így néz ki:

Hiába állítom nagyobbra a miniatűrök méretét a beállításokban, az ikonok ugyanakkorák maradnak. Érdekes módon a Windows beépített ikonok normálisan jelennek meg, a "mini-ikon" pedig 512x512-es. Fájlkezelőben jól jelennek meg.

Másik: azt hogy lehet beállítani hogy egy adott mappát mindig miniatűr nézetben jelenítsen meg, de minden más mappát rendes listanézetben? Ha bonyolult, egy eszköztáras megoldás is jó, mert a mappát onnan szoktam megnyitni cd paranccsal.

4 8 15 16 23 42

(#2136) Mr.Skynet


Mr.Skynet
senior tag

Sziasztok!

Volna egy kis problémám, ami nem újdonság számomra, csak eddig jól viseltem, viszont mostanra betelt a pohár. Konkrétan a másolással van egy kis gubanc.
Szerintem találkoztatok már ezzel, a %-os folyamat állapot jelzés az valamiért bug-os. Nem hinném, hogy egyedi probléma ami verzióhoz, vagy hardverhez kötött, mert az évek folyamán a verzió és a vas is cserélődött. (TC 64bit 8.51, win7 64bit sp1, konfig az adatlapomon)

Tehát elindítok egy másolást, a noti ssd-jéről (régebben hdd-ről), usb 3.0 porton (de mehet ez 2.0-án is mindegy neki, mehet telóra is stb.) egy külső vinyóra, pl. 1GB-os mkv-t másolok, majd kb 2sec alatt elmegy 99%-ig és onnantól várok, míg tényleg eljut idáig és jéé egyszer csak 100%. Persze ír nekem irreális másolási tempót 400-500MB/sec, mikor tudom, hogy az usb vinyóm írni max 90-100MB/sec-el tud...

HD Sentinellel figyeltem, hogy valósan hogyan is néz ki a másolás, melyik meghajtó mennyivel ír / olvas, teljesen normális értékekkel zajlik minden.

Jóformán olyan ez az egész, mintha a TC azt mutatná, hogy jajj de jó, 400MB/sec-el beolvasta az ssd-ről a ram-ba a másolandó fájlt, aztán ram-ból majd ő kiírja a célmeghajtóra a fájlt "egyszer majd végez" felállásban. Persze a 99% majd csak akkor ugrik 100%-ra, ha már a célmeghajtóra is befejezte a fájl kiírását.

Érdekes egyébként, hogy nagy fájlnál mondjuk 10-15GB-nál viszonylag hamar rájön a TC, hogy ezt a % kijelzést és sebesség dolgot elszámolta, mert elmegy 20-30%-ig irrális tempókat jelezve, majd elgondolkodik és kiírja a helyes adatátviteli sebességet és hátralévő időt, azonban ez sem pontos, mert az elején elszámolt 20-30% -ot a végén be kell hoznia megint, amikor persze megint 99%-nál vár.

Szóval ha erre tudnátok valami megoldást nagyon örülnék, előre is köszi :R

Üdv, Mr.Skynet

(#2137) Kékes525


Kékes525
félisten

A Total Commanderrel (8.51a) kapcsolatban lenne egy kérdésem.

Szeretném, hogy automatikusan másoljon 256 karakternél nagyobb elérési út + fájl névvel rendelkező állományokat.

Alapesetben, ha ilyet talál felfüggeszti a másolást és figyelmeztet. Ezt szeretném kiküszöbölni.

Hogyan lehet ezt megoldani?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2138) Kékes525 válasza Kékes525 (#2137) üzenetére


Kékes525
félisten

Megtaláltam:

TC help file section 4.b:

LongNameCopy=0

During file operations, warn if target name is longer than 259 characters:
0=always
1=never
2=if source name isn't longer than 259 characters
3=disallow long names

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2139) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

sziasztok

Az asztali gépemen a tc-ben elég sok ftp van beállítva. A konfigurációt kimentettem két ini fájlba. Ezt hogy tudom visszatölteni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2140) tonyrulez válasza tonyrulez (#2135) üzenetére


tonyrulez
őstag

Erre, senki?

4 8 15 16 23 42

(#2141) canniball válasza V.Stryker (#2139) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha jól emlékszem telepítés utén megkérdi van-e ini-d. Ha nincs/nem jól emlékszem akkor cseréld ki a "gyáriakat" a sajátodra.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2142) V.Stryker válasza canniball (#2141) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem kérdi és nincs gyárilag benne ini amit felülírhatnék. :) Akkor már rég nekiláttam volna. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2143) Sk8erPeter válasza V.Stryker (#2139) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Több lehetőséged is van.

1.) Elsőként indítsd egy Registry Editort (Win+R > regedit), utána navigálj ide:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Ghisler\Total Commander
Az InstallDir értéke értelemszerűen azt adja meg, hogy hova lett telepítve a Total Commander.
Neked az FtpIniName és IniFileName értéke az érdekes, itt találhatók ezek a konfigurációs fájlok, vagyis rendre a wcx_ftp.ini, illetve a wincmd.ini.
Ezekre a helyekre kellene elnavigálnod, és lecserélni a fájlokat azokra, amiket elmentettél.

2.) Az 1-es pontban írt kulcsok értékeit átírod a saját, tetszőleges elérési útjaidra, ha mondjuk másik könyvtárban/partíción szeretnéd tárolni a konfigurációs fájljaidat (ha például nem portable módban telepítetted, ez előnyös lehet abból a szempontból, hogy olyan helyen tudod tárolni ezeket a fájlokat, amiket nem érint egy esetleges Windows-újratelepítés).

3.) Mivel előbb a HKEY_CURRENT_USER csomópontban keresgéltél, ezek az elérési utak az aktuális felhasználóra vonatkoztak.
A globális beállításokat a
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Ghisler\Total Commander
alatt találod, ugyanilyen nevű kulcsok alatt.

4.) A Total Commanderben a Configuration menüpont alatt rákattintasz a Change Settings File Directly opcióra, ezzel megnyitod Notepadben mindkét konfigurációs fájlt. Egyrészt a File > Save As menüpontra kattintva megtudhatod, hol találhatók ezek a fájlok, másrészt ha akarod, felül is írhatod őket a saját konfigurációs fájljaid tartalmával (persze odafigyelve, melyiket írod épp felül (nézd a fölső címsort a fájlnév kiderítéséhez)).

Total Commander - Change Settings File Directly

Most látom, a hivatalos oldalon is összefoglalják az elérési utakkal kapcsolatos tudnivalókat:
http://www.ghisler.ch/wiki/index.php/Finding_the_paths_of_Total_Commander_files

Sk8erPeter

(#2144) Sk8erPeter válasza fatal` (#2134) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát mivel egy zipnél SOKKAL kisebb fájlméretet eredményez egy 7z-formátum, ezért én annyira nem lennék felháborodva azon, hogy esetleg picit hosszabb ideig tart kibontani/becsomagolni, mint egy sima zipet...
(Ráadásul legalább ebben például a Gmail sem kotorászik (jellemzően egyelőre más hasonló alkalmazás sem), így az esetlegesen benne lévő végrehajtható állományok miatt sem pattog. ;])

Sk8erPeter

(#2145) V.Stryker válasza Sk8erPeter (#2143) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. Átszöszölöm ezt. Bár én nem tudom,hogy miért nem lehet kulturált formában megcsinálni. :(((

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2146) PhoenixK válasza V.Stryker (#2145) üzenetére


PhoenixK
őstag

Esetleg innen használd az inireloc-ot.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2147) Sk8erPeter válasza PhoenixK (#2146) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azért nem linkeltem, mert csak a 32 bites változathoz működik. Persze ha valakinek az van, akkor jó lehet. :)

Sk8erPeter

(#2148) Sk8erPeter válasza V.Stryker (#2145) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igazából sokkal egyszerűbb, mint amilyennek most így leírva tűnik. Lehet, hogy rossz ötlet volt az összes lehetőséget felsorolni, mert így csak úgy tűnik, mintha milyen brutál meló lenne, pedig akármelyiket is választod, viszonylag gyorsan megvan a leírások alapján. Például ha nem szeretsz a registry-ben kotorászni, akkor választhatod a 4. pontot egyből.
Abban viszont teljesen igazad van, hogy simán lehetett volna Total Commanderben egy grafikus felületet biztosítani ahhoz, hogy egyszerűen importálni tudd a beállításaidat valamilyen fájlból, vagy konkrétan megadhasd azt az elérési utat, ahol a konfigurációs fájljaidat jelenleg tárolod/majd tárolni szeretnéd/ahova át akarod helyezni; a registry-s kotorászások pedig már a motorháztető alatt történnének.
Fejlesztési szempontból "lószar" (jó, nyilván kell tökölni, de senki ne mondja, hogy ez annyira bonyolult feladat (főleg úgy, hogy a registry megfelelő kulcsainak olvasgatása és írása már megvan; ezeknek az értékeit, átírási lehetőségeit kellene kivezetni grafikus felületre; az importáláshoz az INI-fájl parse-olása meg egyrészt már nagyon régóta megvan, másrészt csak a plusz szükséges beállításokat kellene az aktuális konfigurációs állományba kiírni...)), és felhasználói szempontból viszont sokat dobna, mert mostani formájában tényleg kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2149) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Van lehetőség, hogy a TC ellenőrizze a másolást a művelet után? Pl.: felmásolok egy iso-t egy Pendrive-ra majd valami (CRC) check lefut.

Köszi!

mobal,

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2150) Fire/SOUL/CD válasza mobal (#2149) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A legutolsó hivatalosan kiadott 8.51a tartalmazza ezt a funkciót alapból. [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.