Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151151) merqree


merqree
őstag

Reggel vicces volt a hupikék törpikék rajzfilmsorozat a nickelodeon csatornán lengyelül. És bárhol kutattam, mindehol elvileg magyar volt....

(#151152) Lauda válasza kutga (#151150) üzenetére


Lauda
félisten

Az online felületen a csomagoknál látni a sebességből.

(#151153) Kaba válasza kutga (#151150) üzenetére


Kaba
veterán

Megadod a lakcímedet a weboldalon és a felajánlott csomagokból láthatod, de célszerű a 1414-et is hívni és rákérdezni.

(#151154) kutga válasza Lauda (#151152) üzenetére


kutga
nagyúr

Megnéztem az online felületen, ott a Gigaerős 1000/200 net a leggyorsabb, ami elérhető.

Let the Zone take me if I am.

(#151155) polonic válasza kutga (#151154) üzenetére


polonic
félisten

Az koax és ED 3.1-en a fetöltés is.

(#151156) kabelmania27 válasza kutga (#151150) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Általában ahol koax hálózat van nincs optika, kivétel pár belvárosi kerület.
Valószínű nálad csak koax hálózat van.
Ügyfélszolgálatnál érdeklődj, ha elérhető az új technológia általában szokták értesíteni az előfizetőket.

[ Szerkesztve ]

(#151157) Capella válasza snyper990 (#151094) üzenetére


Capella
senior tag

A Sagemcom webes admin felületének távoli elérését kérdeztem, ez tény.
Viszont igazából nekem elég volna néha rápillantani, hogy milyen kliensek vannak csatlakozva, vagy offline.
Egy újszülöttnek minden vicc új. ;) Csak most néztem rá a Telekom appra, hogy bekerült-e és hogyan az új előfizetés.
Ott pedig látszanak a kliensek, némi beavatkozás is lehetséges, és ahogy látom, még SSID-t is módosíthatnék.
Így már oké :K , bár nekem jelenleg nem a Sagemre csatlakoznak a kliensek.

(#151158) kutga válasza kabelmania27 (#151156) üzenetére


kutga
nagyúr

Oké köszi. Nem létszükséglet, csak érdekelt. :)

Let the Zone take me if I am.

(#151159) kabelmania27 válasza kutga (#151158) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, nincs mit. :)
Mivel nálad a feltöltés 3.1-es így van bővítési lehetőség ezért egy ideig marad a koax.

(#151160) szkorhetz válasza kabelmania27 (#151159) üzenetére


szkorhetz
őstag

Azt tudjátok, hogy ahol 1000/25 van (BP, III. ker.), ott lesz-e még lehetőség a bővítésre?
Azért a 25 fel Jellyfin miatt nagyon karcsú.

[ Szerkesztve ]

(#151161) kabelmania27 válasza szkorhetz (#151160) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elvileg van lehetőség vannak területek ahol 200Mbit a feltöltés, ennél magasabb feltöltés akkor adható ha megszüntetik a dvb-c csatornákat mert így lesz hely újabb le és feltöltési csatornáknak.

[ Szerkesztve ]

(#151162) TiMoN válasza szkorhetz (#151160) üzenetére


TiMoN
senior tag

Nem éri meg fejleszteni a koax feltöltést, pár helyen van ott 1000/200 és ennyi.
Bírná, de a központokat frissíteni kell. Párszor már kérdeztem, de mindig nemleges választ kaptam még a szerelőktől is.
Optikáról ne is álmodozzon a koaxos ügyfél, mert nem prio.
Természetesen más szolgáltató optikája megfelelő lehet. :)

-TiMoN-

(#151163) szkorhetz válasza TiMoN (#151162) üzenetére


szkorhetz
őstag

Digi van még a házban, de arról se sok jót hallottam.

(#151164) adika4444 válasza szkorhetz (#151163) üzenetére


adika4444
addikt

Az elmúlt évben végbement pofátlan mértékű áremelésük és hektikus külföldjük mellett teljesen vállalható a gigabites FTTH-juk. Szerintem csak a Telekom FTTH tudja felülmúlni, de a DSL, Docsis és otthoni 5G-hez képest sokszorosan jobb a négybetűs.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#151165) markussandor


markussandor
senior tag

Sziasztok!
Ma hívott a telekom, hogy ingyen lecserélhetem a meglévő Sagemcom routeremet egy új, már wifi 6 képes routerre. Holnapig kértem gondolkodási időt.
Jelenleg nincs wifi 6 képes kliensem, a közeljövőben nem tervezek ilyet venni. Talán a céges laptopom tudja, de annál pont nem számít a sávszélesség.

Szerintetek érdemes lecserélni, ha nincs rá szükségem?
A meglévővel elégedett vagyok, csak a DHCP szervere bugos (bizonyos mennyiségű bejegyzés után nem lehet többet rögzíteni/módosítani).

Ezen fórum gyors átnézése után azt találtam, hogy két wifi 6-os routere van a Telekomnak, ha van választási lehetőségem, melyiket kérjem? Melyik a jobb?
Optikai netem van.
Köszi!

(#151166) enginev3.0 válasza markussandor (#151165) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem már csak a jobb wifi lefedettség miatt is érdemes cserélni, és időtállóbb a hardvere

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#151167) molnarpeter válasza markussandor (#151165) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha stabilan működik és nincs se panasz, se funkcionális plusz igény,egyelőre lehet hagynám, WiFi kompatibilitás mindig rejthet meglepetéseket. Meg kevesebb hulladék :)

[ Szerkesztve ]

(#151168) Taci


Taci
addikt

Átváltott japán nyelvre ez a nagyszerű Androidos box... Hát ez már tényleg nevetséges. :DDD Nagy nehezen átütöm magyarra, kikapcs, bekapcs, erre megint japán... :DDD

(#151169) patrikcoc válasza Taci (#151168) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Ebben az a "vicc", hogy 2,5 éve az induláskor is csinálta már... :D
Boxon belül kapcsold ki az automatikus nyelvválasztást a HDMI CEC-nél.

[ Szerkesztve ]

(#151170) Taci válasza patrikcoc (#151169) üzenetére


Taci
addikt

Köszönöm szépen! :R

(#151171) boborján2 válasza adika4444 (#151164) üzenetére


boborján2
aktív tag

És akkor azelőtt hány évig adták olcsón , áremelés nélkül?

Valamit , valamiért..

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#151172) polonic


polonic
félisten

Hogy van most a készülékrendelésnél az átvétel? Egy tévéről lenne szó. Csak én tudom átvenni a telepítési címen vagy más is?

(#151173) user12 válasza polonic (#151172) üzenetére


user12
őstag

Kérheted a kiszállítást más címre is, de csak te veheted át.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#151174) polonic válasza user12 (#151173) üzenetére


polonic
félisten

Meghatalmazás sem működik? Vagy más személyt meg lehet jelölni esetleg?

(#151175) skroy válasza polonic (#151174) üzenetére


skroy
senior tag

Hivatalosan csak Te veheted át, de a futárok elég rugalmasan kezelik ezt. A tv és telefon rendeléseim közül nem egyet más vett át, nem foglalkozott vele egy futár sem.

(#151176) boborján2 válasza skroy (#151175) üzenetére


boborján2
aktív tag

Nekem volt ilyen és olyan is.

Volt amelyiket semmennyire sem érdekelte ez a dolog és volt amelyik nagyon ragaszkodott hozzá , hogy csak nekem adja át.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#151177) user12 válasza polonic (#151174) üzenetére


user12
őstag

A rendeléseket mindig én vettem át (az én nevemen van az előfizu is) eddig, így ezt nem tudom. A címet tuti lehet módosítani. Viszont ha jól emlékszem, amikor a TV jött, személyit nem kértek (elvileg kellett volna), felhívtak, kimentem, ideadták, aláírtam, kész. Ugyanezt a kollégám is meg tudta volna tenni a nevemben és no para.
Úgy ahogy a többiek is írták, minden a futáron múlik.
A hivatalos álláspont szerint nem veheti át más.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#151178) RVR400 válasza user12 (#151177) üzenetére


RVR400
veterán

A rendelés leadásakor külön figyelmeztetés is van rá, hogy csak a megadott személyi okmány felmutatásával lehet átvenni a cuccot. Innentől kezdve a kérdés nem kérdés. A futár akkor cselekszik megfelelően, ha okmánnyal igazolja magát az átvevő.

Egy időben igencsak megszaporodtak a kamu rendelések a T-nél, szóval nem kellene a futárnak túl rugalmasnak lennie.

[ Szerkesztve ]

(#151179) boborján2 válasza RVR400 (#151178) üzenetére


boborján2
aktív tag

Előnyök és hátrányok...

Amikor jelzed neki hogy csengő nincs (elromlott) hívjon!!!

Na, mit csinál a futár ? Csenget , nem jön ki senki, majd elmegy :)

Aztán mikor utolérem telefonon ,közli hogy majd holnap újra hozza. Mondom oké, csak akkor odaadod családtagnak ,mert más hülyesége miatt nem tudok ismét otthon lenni a csomag miatt. Erre vidáman közli ,hogy már pedig nem adja oda senki másnak.

Szóval én szívtam amiatt mert egyik oldalról hanyag volt, de ugyanakkor ő a szabályok betartásának a példaképe.

Egyetértek azzal amit írsz, kiegészítve azzal ha a futár akkor cselekszik megfelelően ha maximális odafigyeléssel végzi a dolgát és nem rutinból és megszokásból.

Mondom ezt úgy ,hogy én is belekóstoltam milyen a futárkodás. Nem egy nasa vizaga 😀
Ránézek a címre , ha kell hívom, ha kell csengetek, ha kell a barna hatsó kiskapuhoz viszem a kék első nagykapu helyett. Nem bonyolult.

Egyébként mit takarnak a telekomos kamurendelések. Nem igazán tudom hogy ezt hogyan kell elképzelni. Valaki rendel helyettem egy tévét és még át is veszi egy random címen ha a futár nem kér igazolványt?
Hogy létezhet ez úgy hogy én közben semmilyen szinten nem tudok az egészről semmit?
Vagy másról van szó?

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#151180) RVR400 válasza boborján2 (#151179) üzenetére


RVR400
veterán

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#151181) HiFiHobbi


HiFiHobbi
csendes tag

Valaki megtudja mondani a Technicolor FGA 2233-ből hogy lehet kicsalni a PPPoE kapcsolat jelszavát? Az ügyfélszolgálat vagy úgy teszt azt se tudja mi az a PPPoE név/jelszó, vagy azzal jön nem kell az az ügyfélnek, mert minek a saját router, nem kell az. Ha tovább megyek meg 8 ezerbe fog kerülni a kedves t megmondja a PPPoE jelszót. Volt már ilyen eset.

(#151182) RVR400 válasza HiFiHobbi (#151181) üzenetére


RVR400
veterán

Sagemcom 5655V2-nél működik Chrome alatt az, hogy amikor az ONT menüjében belépsz oda, ahol az adatok meg vannak adva, akkor belejavítasz a felhasználónévbe (kitörölsz egy karaktert, majd visszaírod), aztán alkalmazod a "változtatást", akkor a Chrome feldobja a jelszó mentésére vonatkozó ablakot, és ha mented, akkor meg tudod nézni a mentett jelszavaknál.

(#151183) devast válasza HiFiHobbi (#151181) üzenetére


devast
addikt

Ha megváltoztattad, akkor neked kéne tudni. Ha nem, akkor meg a szerződésben bent van amit aláírtál.

(#151184) RVR400 válasza devast (#151183) üzenetére


RVR400
veterán

Nekem sem a 2020. novemberében kötött szerződésen, sem a kapcsolódó dokumentumok egyikén sem szerepel a jelszó, csak a felhasználónév, sőt az azóta történt hosszabbítás alkalmával keletkezett dokumentumokon sincs nyoma.

[ Szerkesztve ]

(#151185) devast válasza RVR400 (#151184) üzenetére


devast
addikt

:Y Az furcsa. És tényleg pénzért változtatják csak meg 1414-en ?

(#151186) RVR400 válasza devast (#151185) üzenetére


RVR400
veterán

Azt nem tudom, mivel nálam működik a fentebb leírt módszer. :D

(#151187) Essejó válasza HiFiHobbi (#151181) üzenetére


Essejó
veterán

Nem tudja megmondani, új jelszót tud beállítani.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#151188) Mr Dini válasza devast (#151185) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nekem nem került semmibe, bár ennek lassan hat éve. A szerelő, aki anno telepítette az optikát a vDSL helyére erősködött, hogy a generált, komplex PPPoE jelszót át kell írnia mindenképp "Password1234" komplexitásúra, hogy működjön. Hiába kértem, hogy ne, ott az orrom előtt megtette.

Miután elment, felhívtam a 1414-et, ahol azonosítás után gond nélkül adtak egy újat. A régi jelszót se kellett diktálnom.

Bár lehet azóta változtak a dolgok...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#151189) boborján2 válasza RVR400 (#151180) üzenetére


boborján2
aktív tag

Elhiszem , de valljuk be így egy kalap sz...

100ezreket elverhet bárki más nevében egy user-pass párossal minimum kötelező 2FA nélkül , és a vásárlásról semmi visszaigazolást nem kap az eredeti user ! Hát ez mi ez? Ott a vállalati szabályozással vannak ám gondok (vagy voltak) rendesen.

Továbbra is azt mondom ,hogy védjék a usert ahol csak lehet, de ha ez épp a futáron múlik ,akkor végezze a munkát rendesen vagy hagyja a francba az egészet ,mert nem neki való.

Sőt ha jól tudom a 2FA ma sincs a cégnél vagy csak nem kötelező. Pedig ez a védelem alapvető első lépcsője.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#151190) Taci


Taci
addikt

Hátha tudtok segíteni.
Van egy régebbi LG monitorom (tv tuneres, távirányítós), arra van kötve a csodabox.
Amikor bekötötték a T-t, a szerelő valahogy megcsinálta, hogy a box távirányítójával tudtam vezérelni a monitort is.
Valamit elállíthattam, mert már nem tudom irányítani.
Próbáltam a használati útmutató alapján, 1628 talán az LG kódja, de nem ment.
Van ötletetek, hogyan tudom visszaállítani, hogy működjön a távirányító a monitorommal is?
Köszi.

(#151191) Top cat válasza Taci (#151190) üzenetére


Top cat
őstag

Ha ilyen a távirányítód, megpróbálhatod még a másik kódot is.
LG 1628
LG/Goldstar 3536

Vagy próbáld ki az automata beállítást.

(#151192) Taci válasza Top cat (#151191) üzenetére


Taci
addikt

Igen, ez az (és ezt a doksit használtam én is), és próbáltam a másik kódot is, de sajnos azzal sem.

Automata beállítás? Az mi-merre? A menüben találtam még az Univerzális távirányító menüpontot, de az csak leválasztotta a boxról, aztán újra csatlakoztatta, a TV-hez (illetve monitorhoz) "nem nyúlt".

Igazából csak ki- és bekapcsolni szeretném a bal felső gombbal a monitort, és nem tudom, hogyan állítottam el - és azt sem, hogyan állítsam vissza.

[ Szerkesztve ]

(#151193) Top cat válasza Taci (#151192) üzenetére


Top cat
őstag

Automata beállítás? Az mi-merre?
Amit a doksi ír,

A Telekom TV távirányítójának segítségével a TV készülékedet is vezérelheted, így a jövőben elég lesz egy távirányítót használnod. A vezérlés beállításához lépj a
Beállítások -> Android TV Beállítások -> Univer-zális távirányító menübe
és kövesd az utasításokat.

de ezek szerint, ezt már próbáltad.

Nem lehet, hogy a monitoron állítottál el valamit?

(#151194) Taci válasza Top cat (#151193) üzenetére


Taci
addikt

Igen, ezt is próbáltam.
Annyi történt, hogy vettem új monitort, kicseréltem, de nagyon fárasztotta a szememet, így visszacseréltem. Viszont próbáltam a távirányítót az újra is beállítani, és szerintem akkor állíthattam el, és ezért nem megy már a régin.
Szívesen felhívnám én az ügyfélszolgálatot is, de szerintem ők is max ebből a doksiból tudnak dolgozni. A szerelő számát pedig nem tudom, aki beszerelte és beállította. Lehet, másik kód nem, nem a 2 LG-s kód. De hogy melyik, azt még megtippelni sem tudom.

Mindenestre köszönöm, hogy segíteni próbáltál. :)

(#151195) Taci válasza Taci (#151194) üzenetére


Taci
addikt

Még 1 plusz adalék:
Másik szobában van egy másik box + másik távirányító egy másik LG TV-hez. Na annak a távirányítóját most kipróbáltam az én monitoromon, és tökéletesen működik vele...
Lehet, hogy rosszul csinálok valamit?

1. A táblázatban lévő kódok közül keresd ki a TV
készüléked típusának megfelelőt pl. Samsung
TV készülék esetén 2448.
Megvan, 1628 vagy 3536.

2. Nyomd le 5 másodpercig az 1-es és 9-es gombokat, amíg a jelzőfény világítani nem kezd.
Megvan, világít.
3. Üsd be a táblázatból kikeresett, TV készülékednek megfelelő kódot.
Beütöm, hogy 1628 vagy 3536. Itt nem írja, hogy OK gomb vagy bármi más kellene.
4. Tartsd lenyomva a Némítás gombot mindaddig, amíg a TV készülék el nem halkul.
Fekszem a bal alsó némítás gombon 1-2 percig, de semmi. Próbáltam a hangerő le gombot is, bár nyilván nem is azt kérte.
5. Amint a TV elnémult, nyomd meg az OK gombot, amivel a TV funkció beállításra kerül.
Kilépni innen valóban csak az OK gombbal tudok.

Most így sokadjára átnézve sem látom, ha én rontok el valamit, mi is az. :F

De amúgy ez sem úgy megy szerintem, mint kellene:
"A Telekom TV távirányítójának segítségével a TV készülékedet is vezérelheted, így a jövőben elég lesz egy távirányítót használnod. A vezérlés beállításához lépj a Beállítások -> Android TV Beállítások -> Univerzális távirányító menübe és kövesd az utasításokat."

Ezek az "utasítások" abban merülnek ki, hogy egyszer megnyomom a Tovább gombot a kezdéshez, kiírja, hogy a távirányító lecsatlakoztatva, aztán újra ugyanazon a képernyőn vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#151196) Taci válasza Taci (#151195) üzenetére


Taci
addikt

Na az ügyfélszolgálat mégis tudott segíteni:

Ha megnyomom a diktálás gombját, akkor ha a párosítás menü jön fel a diktálás helyett, akkor előbb el kell végezni a párosítást (OK + Hangerő mínusz gomb), és utána az Univerzális távirányító beállítása menüpont meg is oldja a többit.

Hátha ez később még hasznos lesz valakinek, nekem megoldotta a problémát. :)

(#151197) HiFiHobbi válasza RVR400 (#151182) üzenetére


HiFiHobbi
csendes tag

Szia! Sagem 5655v2 PPPoE oldalát megtudnád mutatni? Technicolornál egy felugró oldal van, hiába javítasz berle, írod vissza a usert, nem jön fel a jelszó mentése. 5655v2-nél firefoxba így sikerült megnézni.

Ha megváltoztattad, akkor neked kéne tudni. Ha nem, akkor meg a szerződésben bent van amit aláírtál.

Ppntosan hol is lehe megváltoztazni? Mert ahol régen lehetett az már nincs ott a t fiókba.

Nekem sem a 2020. novemberében kötött szerződésen, sem a kapcsolódó dokumentumok egyikén sem szerepel a jelszó, csak a felhasználónév, sőt az azóta történt hosszabbítás alkalmával keletkezett dokumentumokon sincs nyoma.

Dettó ugysnez itt is.

:Y Az furcsa. És tényleg pénzért változtatják csak meg 1414-en ?

Ismerős tapasztalata szerint igen. Mert át rakta a szuperszervízbe a 1414. Ugyanis az ügyfélszolgálat nem tudja mi az a PPPoE user/pass ahogy a natolt IP-t se. Személyesen t üzletbe is pont ennyire értenek hozzá.

(#151198) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Az tudja valaki, hogy még egy éve se vettünk egy TV-t a telekomtól, de most szükség lesz mégegyre ugyan azon az előfizetésen. A rendszer hagyja is ismét 2 év hüségre, ahogy látom igaz nem vittem végig. A kérdés, hogy így majd 1 év után lehet venni még 1 TV-t +2 év hűsgre? Nem fognak hívni, hogy bocs a tv sztornó mert már van egy?

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#151199) skroy válasza iceQ! (#151198) üzenetére


skroy
senior tag

Simán vehetsz még új készüléket. A kedvezmény mértéke fog csökkenni a kötbér összegével.

(#151200) iceQ! válasza skroy (#151199) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.